STADSNIEUWS V.K.P I Wie eenmaal Alkmaar, 10 Aug. Ambtsjubileum 'StiLdaari De schamele straatzanger het en miraculeuze Lievevrouwke o. GAAT WEER MEE! REISDE MET DE VIRGINIA 1 ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1935 AGENDA Donk aan Alkmaar a Geen spreekuur Dronkenschap Volgorde der processie Oplichter gearresteerd SCHAGEN UIT DEN OMTREK DE ITALIANEN IN ALKMAAR BERGEN ALCMARIA-NIEUWS Geslaagd URSEM Opvoering in het openlucht- RIJKSVISCHAFSLAG Rijkspostspaarbank theater te Bergen STAAT VAN BESOMMINGEN WAARLAND WIERINGEN Verlichtingsavond Heiloo p Feestelijke raads vergadering Programma Gem. Radiobedryf Spontane huldiging van burge meester G. J. J. v. d. Heuvel van Akersloot NU NOG KOOPEN TEGEN ZOMERPRIJZEN STEEMAN’s KOLENHANDEL TELEFOON 3.2.6.0 MOND. EN KLAUWZEER IN NOORD-HOLLAND JUBILE-BEDEVAART NAAR O. L. VROUW TER NOOD - EEN ANTISEMIET1SGHE ADVOCAAT Concert R.K. Harmonie „St Caecilia” Pauselijke onderscheiding De Jubilé-bedevaart naar Heiloo HET BEZOEK VAN ALBURY*S BURGEMEESTER Waar zoo'» bord staat mag goo» enkel voer tuig ztoppe» SCHOORL Bord met r o o d e n rand, rood kruit en blauw veld OUDORP Krijgt een pak slaag Voor •chaakiiefhebbers De volgorde der groote Sacramentsprocessie. welke op de bedevaartsplaats zal worden ge’nou- met St. Domlnlcus-paro- ook woorden Ir. missie. In ’n en STOOMTRAWLERS •ptx Pauze LOGGERS 36 510. Finale de Zondag 11 Augustas 3 Rachel. Grande Valse 4. Suite Oriëntale Geslaagd. De heer C. P. Schneiders alhier slaagde te Haarlem voor het examen Hoofdakte. De wethouder van financiën en sociale za ken. de heer J. van Slingerland, is Maandag verhinderd zijn gewone spreekuur ten stad- hulze te houden. hoe was Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, sn van Jac Davld» en A Broertjes. Ondertrouwd: R J. Blaauboer en H Bergs- ma; H Weerelts en B van Wijngaarden. Overleden: P. Hejjblok, vr., wed. van Vries, S3 j. Personalia De heer F. Zeiler, alhier slaag de te Amsterdam voor het examen van de Al ge meene Nedérlandsche 3apenmtö-examen-coni- Burgerljjke Stand. Geboren: Thecla Mar- garetha, d. van Hendricus Bijwaard en Guurtje Korver. Getrouwd: Hendricus Cornells Schneider en Petronella Geertruida Emma Meereboer. van de Zaterdag aan den Rüksvlschafslag aan gekomen uft- namens pastoor Vermeer, zijn harte- Gemeenteraad In de Vrijdagmiddag ge houden spoedelschende raadsvergadering zijn de geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden onderzocht en is tot hun toelating besloten. Ver der werd nog besloten een obedrag van f 105, per Jaar beschikbaar te stellen voor de verple ging In een Instituut tot verzorging van blin den van een kind van M Hoessel, zoolang het gesin in de gemeente blijft wonen. Het R K. Armbestuur betaalt eenzelfde bedrag. Autotocht ouden van dagen Dezer dagen hebben de ouden van dagen uit deze gemeente met twee autobussen een todzt door Noord- holland gemaakt. Dank zij het onvermoeid wer ken van de commissie met haar actieven voor zitter D. Aalj is het een genotvolle dag gewor den. di vi la te N gn vei Un ho sta gei 1 gel J als I Jai I Bei pa< I tls der ma com telki in 1 Hof| Nota O1 D bo af In ge Nc 19.30; 21 05; 24.00. sesti met sn t •eg, tnesl Uoot leger H.A.. bouw «S den Ta koop Inl verki Nota •o 5 Alkm N zal In de PI 1. SCI LA1 grot 2. 8ch Ir bij Lading verschoof Vrijdagmorgen reed een vrachtauto van de firma A. Witkamp en Co. te Haarlem, bestuurd door den chauffeur P. 8. over den Walingsdljk. In de bocht bij café Halfweg verschoof de lading, waardoor de touwen braken en een stuk van het dak van het café werd af gereden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Naar wjj vernemen, is aan burgemeester Van den Heuvel de Pauselljke onderscheiding ver leend van de gouden medaille Pro Ecclesia et Pontlfice. Aan de jubilé-bedevaart naar Heiloo op Zon dag doen ook de St. Josephsgezellen mede. Allen worden opgeroepen om des morgen om 815 uur In de Wllhelmlnalaan aanwezig te zijn, vanwaar gezamenlijk de tocht te voet zal worden aanvaard. Wegenverbetering Door het Polderbestuur van de Banne en Polder Ursem Is besloten met RÜkssuteldie de wegen In onderhoud en beheer bij den Polder te verbeteren. Een zeer uitvoerig adre? met berekening Is aan den Rükslnspec- teur gezonden. Het gemeentebestuur van Ursem heeft zijn Instemming betuigt met deze plan nen. Voetbelprogranuna voor Zondag. Hollan- dla 2 speelt tegen Oon Zelo 2. Hollandla Jun. A tegen Con Zelo Jun. A Rood Wit Jun. tegen Con Zelo Jun. B. 18.20; Brussel Fr. 18.20—19.20; Parijs R. 1930 20.20; Brussel Fr. 20.2021.00; Weenen 21.00 - 22.25; Rome 2235—2330; Boedapest 3330— 24.00. Schoo temeljer L. Montagne A. Meuager arr par. Ch. Eustsge Te Haarlem la Vrijdag gearresteerd een per soon, die onder valschen naam voor een firma te Alkmaar en een te Den Helder werkzaam «as geweest en deze firma’s voor een zeker bedrag had opgelicht. Vrijdagmorgen had de man te Alkmaar een damesfiets ontvreemd, waarmede hij zich naar Haarlem had begeven. HU zal ter beschikking van den Officier van Justitie worden gesteld, bü wien tegen den man een klacht Is ingediend terzake van op lichting en valschheid in geschrifte. Lijn 4: Parijs R. 830—10.20: Brussel Fr. 1020 —11.20; Parijs R. 11.20—12.35; Droitwlch 1235 1650; Londen Reg. 16.50—20.15; Droitwich 20.1521.05; Luxemburg 21.06—21.20; Droitwlch 2130—23.00; Brussel Fr. 33.00—24.00. Maandag 12 Augua&w Door de politie is Vrijdagavond omstreeks half twaalf proces verbaal opgémaakt ter zake van openbare dronkenschap tegen een persoon, die zich op het Klein Nleland ophield. HU is ter ontnuchtering naar het bureau van politie overgebracht. Lijn 1: Hilversum. I4Jn 2: Hulsen. LUn 3: Keulen 8.50—10.20; Brussel VI JOJO— 11.50; Keulen 11.50—1320; Brussel VI. 1320— 1420; Luxemburg 14.201620; Keulen 1620— de Katholieke - het heuglUke Voetbal De R.KB.V. „S.R.C.” neemt Zon dag deel aan de seriewedstrUden, uitge schreven door de R.K.V.V. Z A. P. te Anna-Paulowna. De supporters worden verzocht hun club op deze reis te ver gezellen. De WV organiseert op Woensdag 14 Aug wederom een verlichtingsavond De Verlich- tlngsavonden in Heiloo verkrijgen zoo langza merhand 'n goeden klank, hoe kan het ook an ders. een verlichting In een bosch komt zoo prachtig tot haar recht dat men zich werkeiUk in 'n sprookjesland denkt Bovendien heeft de WV Heiloo steeds late aparts wat door t publiek zeer wordt gewaardeerd. Mochten wü verleden jaar genieten van de prachtige marmergroepen thans zullen wü in onze heerlüke natuur on der effectvolle belichting genieten kunnen van zang en dans door het zangkoor „half VUf" uit Alkmaar onder bekwame leiding van Mw Jon- ker-Jonker en den heer Corn. Jonker Deze namen zeggen reeds genoeg. Prachtige De inspecteur had voorgesteld het Ooievaars nest. en den Friescheweg In de 4e klasse te plaatsen en het dorpsgedeelte in de 7e klasse. B en W stelden voor het Ooievaarsnest in de 3e klasse te plaatsen, den Friescheweg, Mun- nikerweg en omgeving In de 4e klasse en het elgenlUke dorp In de 7e klasse. Na een verwarde discussie werd besloten het voorstel van B. en W. aan te nemen. Aan 't einde van de vergadering werden door den VOORZITTER eenige woorden van af scheid gericht tot de heeren Laan en Jonker, dit- niet weer in den nieuwen raad terugifteren. HU dankte hen voor hetgeen zü gedurende hun zittingsperiode in het belang der gemeente had den gedaan en verder ook voor de prettige sa menwerking. Spr. hoopte, dat zij later nog eens in den raad zouden terugkeeren. Hierna sluiting. LUn 4: ParUs R. 8.0510.35; tonden Reg. 10.35—17 05; Droitwich 1706—18.20; Brussel Fr. 18.20—18.50: Droitwlch 18.50—22.00; Beromiln- ster 22.00—22.40; Londen Reg. 22.40—24.00. LUn 1: Hilversum. LUn 2: Huizen. LUn 3: Keulen 8.008.40; D. Sender 8.40— 1020; Keulen 10.20—11.20; Droitwlch 1120- 12.20; Brussel VI. 12201420; D. Sender 1420 —15.20; Droitwlch 15.20—1635; ParUs R 1635 —18 05; Keulen 18.05—18.50; Brussel VI. 1850- Keulen 19.2020.20; Brussel Fr. 2030— ParUs R. 2105—23 20; Keulen 2320- I>e wethoudersverkiexlng Naar wU ver nemen zouden de 8 D. en vrüzlnnlge fracties In den gemeenteraad bulten de r. k. fractie om besloten hebben samen te gaan voor de wet- houdersverklezlng. waarbU dan de heer Puin en een S D. A. P.-er zouden worden benoemd Uit goede bron, wat betreft de llnkerzUde van den raad, vernemen wü verder, dat dtt bericht op z’n minst voorbarig ia en dat er van een besliste overeenkomst in dezen nog geen sprake is. Wat dan wel de bedoeling is. weten wü niet. We willen er slechts op wüzen. dat de katholieken een derde der bevolking in deze gemeente uitmaken, en dat er geen enkele reden aanwezig te. om deze fractie, die steeds In het wethouderscollege vertegenwoordigd was. thans te weren WU vertrouwen, dat de overige fracties alsnog zullen inzien het goed recht van de katholieken, om ook een wethouder in het college te mogen aanwijzen. dansen zullen worden uitgevoerd: w.o. wü alleen maar noemen: de bloemencantate; de matro zendans en lentewals. Het middelpunt van de verlichting zal ge vormd worden door „Ter Coulster" Nleuwelaan, Muzleklaan, Muzleknls. G.E.B. en verschillende buurten hebben toezegging tot verlichting reeds gedaan. Beide muziekkorpsen zullen hunne medewer king verleenen. Fakkeloptochten zullen niet achterwege blüven. Tot slot van den avond wordt een groot V.V.V.-bal In de Rustende Jager gegeven. Alles bü elkaar een mooi programma, dat zeker duizenden menschen zal trekken. Verder was door dezen Minister medegedeeld, dat de steunregeling voor de werkloozen in deze gemeente tot 28 December 1935 was ver lengd. Aan de orde was hierna het onderzoek van de geloofsbrieven der gekozen raadsleden. De brieven werden In orde bevonden, zoodat de leden tot den raad toegelaten werden ver klaard. Tot leden van de commissie van onderzoek van de rekeningen van 1934 werden de heeren Burtng, Schermerhorn en v. Wees benoemd. De gemeenterekenlng sloot met een voor- deelig saldo van 6902, zonder dat beschikt werd over de winst van het Ü53., welke ruim 2600 bedroeg. Aan de orde was hierna een bespreking over de classificatie der gemeente betreffende de personeele belasting. IJMUIDEN, 10 Aug. Rijksvischaflsag. Tartxi 0.60—120 per kg. Griet 10.00—30.00 per 50 kg. Tong 0.921.10 per kg. Groote Schol 18.00— 23.00. middel Schol 16 00—20 00. Zetschol 1450 —18.00, kleine Schol 3.10—15.00. Schar 330- 5.00 per 50 kg. Rog 3.00—6.00 per 20 stuks Vleet I. 20 per stuk. Pieterman en Poon 1303.70. kL mldd Schelvlsch 8.00, kleine Schelvlsch 190— 500 per 50 kg. Kabeljauw per 125 kg. 13.00-- 33 00. Gullen 6 50, Wüting 1.50—2.00. Makreel II. 00-15.00 per 50 kg. Pieterman 1250 per kist. gewaagde van de prettige samenwerking steeds tusschen den burgemeester, het en den raad bestond. Veel had de Jubilaris _?n bl“1. der ««m^nte gedaan en ook gemeente Gisteren vierde de burgemeester van de be kende gemeente Akersloot, de heer G. J. J. van den Heuvel, zün 1214-Jarig ambtsjubileum als burgemeester. Hoewel op wensch van den jubilaris zelf, overmatig uiterhjk feestvertoon achterwege bleef, hadden de Inwoners der ge meente hun nog jongen burgervader een har te lijke en spontane hulde bereid. Heel het dorp bood een feestelüken aanblik, vanwege de vele vlaggen, welke ter burgemees ters eere waren uitgestoken. Het raadhuis zelf was versierd met een eenvoudige maar smaak volle eerepoort van groen en bloemen, terwül raadzaal en secretarie eveneens met bloemen, groen en guirlandes een feestelük aanzien was gegeven. Werd des morgens het feest met een plech tige H. Mis van dankbaarheid In de parochie kerk te Akersloot kerkelük gevierd, des mid dags had ten gemeentehuize de officieele vie ring plaats. De raadzaal en secretarie waren gevuld met raadsleden, ambtenaren, vertegen woordigers van vereeniglngen en vrienden, die gezamenlijk den burgemeester wilden huldigen namens de geheele bevolking. Wethouder GROOT opende de vergadering en verwelkomde de burgemeester en zün echt- genoote, alsmede de raadsleden en de genoodig- den. HU wenschte den Jubilaris en diens echtge- "°?^e__v.an harte seluk met zün jubileum. HU welke college Collecte Schoorlsche Molen Morgen. Zon dagmiddag. zal het comité tot behoud van den Schoorlschen Molen met het fanfarecorps een muzikale rond wande Ung door de gemeente ma ken ten einde gelden in te zamelen voor het behoud en de restauratie van den ouden Schoorlschen korenmolen. Op verschillende plaatsen zal het fanfarecorps concerteeren. 5. K.L.M.-marsch W 6. Valse Interrempue, Legende 7. Ballet IT Isoltne Gemeenteraad. De raad van deze gemeente kwam gisteravond in een openbare vergadering bijeen. Ingekomen was een bericht van den Minister van Sociale Zaken, waarin werd medegedeeld, aai ook In deze gemeente werklooeen bü par ticulieren In den land- en tuinbouw en veeteelt met toeslag van de gemeente te werk mogen woiden gesteld. e De heer LEERING klaagde er over, dat er zoo weinig Oudorpers bü den nieuwen weg te werk waren gesteld. Spr. vroeg B. en W. In dezen stappen te doen, ten einde meerdere Inwoners aan het werk te krUgen. De VOORZITTER antwoordde, dat de op zichter had verklaard, dat evenveel Oudorpers als Koedükers konden werken. Evenwel was er niemand uit Oudorp, die zich aanmeldde. De opzichter had zelf uit het dorp menschen moe ten zoeken. Op het oogenblik werken er 9 uit deze gemeente. Algemeen werd verondersteld dat de loonen te laag waren om de menschen te anlmeeren. Onze plaatsgenoot de heer A. C. Monster slaagde te Utrecht voor het examen Ehgelsch L.O. persiflage voorkomt op de rechtsspraak van die dagen, Is vol van tintelenden humor. Het is een vroolük stuk, waarin de grime van de fa. Wol zak uit Amsterdam mede zal büdragen tot een rake typeerlng van elk der 20 rollen, die in het spel voorkomen. Wü durven een leder van har te aanbevelen dit stuk te gaan zien, niet al leen, omdat het streven van den Katholieken Kring warme aanbeveling verdient, maar ook, omdat we weten, dat elke bezoeker er voldaan van terug zal keeren. Van een vorig jaar in meer besloten kring gegeven opvoering schreven wü o. m.: „Men had met dit spel een goede keus ge daan; het was wel een eigenaardig stuk, doch het ademde een frlsschen geest en was boeiend tot het einde. Het was veel acceptabeler dan zoovele wanproducten, die voor het tooneel ge schreven zün en helaas ook opgevoerd worden. We vinden het alleen Jammer, dat al de moei te, die ongetwüfeld aan deze opvoering verbon den Is geweest, slechts beloond kon worden met één opvoering; het stuk, zoowel als de vertol king ervan verdienden nog menige heropvoe ring. En verder: Er viel een goed samenspel te bewonderen en het geheel werd tot een welverzorgde opvoering Er werd veel en spontaan gelachen, waar de aardige typeerlng van sommige personen niet weinig toe büdroeg." WU Juichen het van harte toe, dat het thans tot een heropvoering komt en nog wel In het openluchttheater, waar het stuk zeker nog meer tot zün recht komt en meerdere toeschouwers ervan kunnen genieten Bü de opvoering het vorig Jaar, moesten velen wegens te weinig plaatsruimte teleurgesteld worden. Wü vóórspellen den Initiatiefnemers dan ook eén groot succes met hun edel pogen. Het lükt ons niet ondienstig er de aandacht op te vestigen, dat dit ftuk tüdlg te afgeloopen; er wordt niet van decor gewisseld; de pauzes kunnen kort zün; de uitvoering is beslist voor elf uur geëindigd. Kaarten zün In voorverkoop voordeellger; men zie hiervoor de advertentie. Men wachte niet te lang. De eerste twee avonden in het openluchttheater waren uitverkocht en honder den moesten teleurgesteld worden; er worden niet mear plaatsen verkocht dan er zün. Joodse he pensiongast, die vanaf Mei Bergen vertoeft, de heer Granaat uit Amster- daih, bezoekt af en toe des avonds de dancing van „De Rus". Dit is blükbaar niet naar den zin van een Jong, Alkmaarsch advocaat, mr. Schuurman, die zün vele vrüe zomeravonden niet beter weet door te brengen dan In deze dancing. Herhaaldelük gaf de meester in de rechten door woorden en gebaar den Joodscheu bezoeker te kennen, dat hü op diens tegen woordigheid in de dancing geen prüs stelde; zün optreden was zelfs dermate opvallend en irrlteerend, dat het provoceerend genoemd moest worden. Meermalen verzocht mr. Schuur man zün rivaal op den gladden dansvloer even mee naar bulten te gaan, om eens een partütje te knokken, een ultnoodiglng, waaraan de heer Granaat geen gevolg meende te moeten geven, daar hü in gezelschap was. Totdat het provoceerend optreden van mr. Schuurman hem te bar werd en hü hem dezer dagen, toen deze <mr. 8.) zün dulcinea van dien avond naar huis had gebracht alleen ontmoette en hem van zün fiets trok, om hem vervolgens een pak slaag te geven, dat de ad vocaat er een paar blauwe oogen en een bloed neus van overhield. Een optreden, dat niet te verdedigen, maar wel te begrüpen Is. De film is nog niet ten einde, want mr. Schuurman beloofde revanche. Maar het fraaiste komt nog in deze onver- kwlkkelüke historie. Het gebeuren speelde zich af voor de woning van den chef-veldwachter, die het vechtpartütje lachend volgde, zooals hü later zelf tegenover den Joodschen pensiongast verklaarde. En zoo’n man wordt dan de ordebewaarder genoemd. Wü meenden dit ergerlüke geval van onver draagzaamheid te moeten slgnaleeren. omdat we meei^n. dat zulks van een man van stan ding als 'n advocaat van de Alkmaarsche balie niet te pas komt. We nemen aan, dat de di rectie van „De Rus" van de gedragingen zijner klanten In dezen onkundig te geweest, doch meenen ook hem te moeten adviseeren, wat meer zün bezoekers te controleeren, om der- gelüke in een vrü land ongewenschte voorval len, die Bergen als seizoenplaats schaden, te voorkomen. Wü hopen tenslotte, dat de politie haar taak van ordebewaarster In 't vervolg beter zal be grijpen. De burgemeester van Albury heeft ons vla den voorzitter van V V V. verzocht aan de Alk maarsche bevolking zün groeten dank over te brengen voor de buitengewoon hartelüke ont vangst hem en zün echtgenoote hier ter stede bereid. Wü meenen. dat ook de duizenden vreemde lingen die op dezen marktdag in de Kaasstad vertoefden en zich bü de sympathiebetuigingen der Alkmaarders aansloten, in dezen dank mo gen deelen. In verband met geruchten, dat in diverse deelen des lands zich verdachte ziekteverschijn selen voordoen onder het rundvee, is te Pur- merend een vergadering gehouden van Vee houders en Veehandelaren, ter bespreking vsn de middelen welke ten dienste staan van een bestrüdlng van het mond- en klauwzeer. Het telt, dat de laatste tüden regelmatig om de drie Jaar de ziekte epidemisch optrad, heeft In Veehouderskrlngen voedsel gegeven aan de vrees, dat 1935'36 weer een „Zlektejaar” zal kunnen worden. Er heeft zich staande deze vergadering ge vormd een „Voorlooplge Commissie van Ad vies” voor de bestrüdlng van het rnond- klauwzeer in de provincie Noord-Holland. Als voorzitter dezer commissie treedt op de heer Klaas Büvoet. RUperweg 25 te Midden- Beemster en als secretaris de heer H Out, Voorultstr. 79 te Punnerend. Verder namen zitting In de commissie de hee ren Hein Hoorn te Marken-Binnen, Lou Vader te De Stolpe (Schagerbrug), Jan de Wit te Beemster en 8. Pronk, te Wüde-Wormer, allen veehouders en veehandelaren. De commissie stelt zich o.m. ten doel in da praktijk proeven te doen nemen met de ten dienste staande immunisatle- en geneesmidde len, alsook de waarde van aanbevolen genees methoden aan de praktük te toetsen, teneinde, na opgedane ondervinding, veehouders van deugdelijk advies te kunnen dienen en aldus bü te dragen tot de bestrijding van de ziekte en hare gevolgen. Door de Alkmaarsche Schaakclub V.V.V. wordt op Donderdag 15 Augustus In den ste- delüken Muzlektuln een kostelooze algemeene schaakdag gehouden. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Aan het kantoor der posterüen te Alkmaar werd in den loon der maand Juli Ingelegd ƒ139.013.77 enterugbetaald ƒ122 062 49 Der halve meer ingelegd dan terugbetaald/6.951.28 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 76. Programma vai^ het concert, te geven door de R.K. Harmonie „8t. Caecilia”. directeur de heei P. N. Joosen. op Zondag 11 Augustus, 's avonds van 810 uur In den Stedelüken Muzlektuln. 1. Princess, marech F Andriei. 2. La Dame de Pique, ouverture F Buppe par. Tti Rottier L. Langlois F Poppy Donderdag 15 Augustus, 8 uur 's avonds, wordt in het mooi gelegen en zich voor alt doel zoo uitstekend leenende openluchttheater te Bergen door den Katholieken Kunstkring te Bergen, met medewerking van enkele bekende Alkmaarsche dilettanten opgevoerd het drie- bedrljvlge Vlaamsche legendespel „De schamele straatzanger en het miraculeuze Lievevrouwke”' geschreven door Jos. van den Eynde. Dit legendespel verplaatst ons naar den tüd der Vlaamsche gilden; het tooneelgebeuren speelt zich af voor een woning van een edel smid, die voor het Lievevrouwebeeld, dat op den hoek van de straat, in opdracht van een dankbaar edelman een paar gouden muiltjes gemaakt heeft. Een arm straatzangertje, dat Maria zün nood klaagt om zün honger en armoe, ontvangt van het Lievevrouwke een dér gouden miultjes, om er brood voor te koopen. Bü een poging om het muiltje te verkoopen, wordt het zangertje aangehouden en wegens straatroof voor den rechter gedaagd. De menschelüke gerechtigheid veroordeelt hem tot den strop. Zü laatste wensch is, nog even te mogen toe ven voor het beeld van zün lieve moeder. Ma ria. die hem, om de dwaze gerechtigheid der menschen te beschamen, ook het andere gou den muiltje toesteekt, om met dit mirakel zü» onschuld te bewüzen. Dtt geestige stuk geeft een brok Vlaamsch volksleven weer uit den gildentüd; ook de coe- tutnes uit dien tüd, afkomstig uit de ateliers van de fa Sernee te Amsterdam, worden ge dragen en wie iets van het Vlaamsqhe leven afweet, weet ook, dat het een leven la van een voud en blüheld en geaonden humor en dat bet volk van Vlaanderen In zün spreken en doen blük geeft van een heel gemoedelüken omgang met God en Zün Heiligen, iets, dat op t eerste gezicht apottemü lükt, doch in wezen voort- ■prult uit de echt-Vlaamsche volksziel, die diep-godsdienstig is. De schrüver van dit legendespel weet dit In het stuk weer te geven op waardeerende wüze. Vooral het tweede bedrüf, waarin de geestige i KW: 74 530 41 330.—, 155 830 124 5603 400.—, 101 440. Getrouw aan de Jarenlange traditie komen de Itallaansche Opera-sterren ook dit Jaar naar Alkmaar. Maandag 19 Aug. M. wordt in ’t Gulden Vlies wederom het zoo bekende Itallaansche opera concert gegeven. Altüd bestond er voor deze concerten een verheugend groote belangstelling en wanneer wü slechts vertellen, dat Uw 11e- vellngszangsterren als: Sara Scuderl. Lutgi Fort en Leo Plccloli van de partü zullen zün. dan gelooven wü vast, dat U met geen tien politie agenten lom een populaire uitdrukking te ge bruiken) In huis te houden is. Aan dit concert zullen de volgende dames en heeren hunne medewerking verleenen: Sara Scudert. soprano lirlco. Nunu Sonchlonl. soprano leggero, Maria Nastrt, mezzo soprano. Luigi Fort, tenore leggero. Caspare Rubino, te nore lirlco, Leo Plccloli. baritone en Eraldo Coda, basso. Maestro accompagnatoreVin cenzo Marini Het programma bestaat uit fragmenten van verschillende populaire opera’s. Het Augustusnummer van het Alcmarla- nieuws opent met een artikel over een „twee- Jarenplan” dat de redactle-secretarte ontvouwt om te komen tot het eerste klasserschap. Een bericht over de naderende competitie doet me- dedeellngen van de az. tegenstanders. Verder de gewone büdragen van bekende medewerkers en het Jaarverslag. Missieaetie Het comité van ..Mlssieactle” 'bestuur RK.S.V. .S.R.C.”) verzocht ons mede te deelen. dat Zondagavond acht uur In het Patronaat In tegenwoordigheid van alle mede- werkers(aers) en belangstellende parochianen aan den opdrachtgever, den Hoogeerw. heer Deken G. Kuys het geld zal worden afgedragen dat büeengebracht is voor de missie van den Eerw. Pater J. Brügemann. schenliefde te bezitten, door de nlet-Katho- lieken steeds op hartelüke wüze tegemoet te komen”. Dat eerde den jubilaris en teekende hem. Spr. herinnerde aan de negende Sym phonic van Beethoven, waarin gezongen werd van de broederschap aller menschen. Mocht de burgemeester, die nu zoo’n prachtige gramo- foon gekregen had, nog eens bezitter worden van een plaat met deze prachtige symphonic, opdat deze hem steeds sou herinneren aan de broederschap, welke hüzelf steeds zoo nastreef de. Spr. wenschte, dat de burgemeester steeds de deugd van de menschenliefde zou beoefenen zooals hu het tot nu toe had gedaan en verder, dat ’s Heeren zegen met hem zou zün In zün verder leven. (Applaus). Het woord werd voorts gevoerd door dr. Vugt, door den gemeente-ontvanger en door den ad ministrateur van het G.E.B., die mede sprak namens de Burgerwacht en Brandweer, welke laatste een foto van het corps aanbood. Door den heer P. Helder werd den Jubilaris hulde gebracht namens de Wouden. Starne- meer en de Stlerop. Hij* bracht hem dank voor het vele, dat hü voor den „overkant" der ge meente had gedaan. Tot slot spraken nog majoor Steen der Rüks- veldwacht. de voorzitter van den R.K. Volks bond, de heer Verduin, voorzitter van de Hanze en als vriend van den Jubilaris de heer van Lunen, secretaris der gemeente Castricum. De BURGEMEESTER, hlema het woord nemend, zelde op het oogenblik niet In den juisten toestand te verkeeren. om te kunnen zeggen wat hem op het hart lag. Zeer was spr. getroffen door de hartelüke sympathie en belangstelling hem betoond. Vooral voor het feit, dat zoovelen denzelfden morgen In de kerk aanwezig waren, zelfs vele niet-katholleken, was voor hem een schoon oogenblik. Veel hulde Is hem gebracht, maar spr. moest deze hulde terugwerpen op hen. die zoolang en zoo Innig met hem hadden samengewerkt. In het büzonder op de wethouders en den ge meenteraad. Een burgemeester kan vele schoone wenschen koesteren: wanneer de anderen hem niet helpen om ze te verwezenlüken komt er niets van terecht. Zeer verheugd was spr., dat zoo eendrachtig was samengewerkt om hem dezen dag te be reiden. Dit Illustreerde al weer, hoe goed de verhoudingen in de gemeente zün. Heel dankbaar was spr. voor het prachtige geschenk, het radiotoestel, hetwelk steeds zün ideaal was geweest. Hartelük bracht spreker dank voor dit schoone cadeau. Het had spr. ook zoo verheugd, dat de ver houding met de niet-katholieken zoo goed was. Het was toch zoo heel moeilük. om als katho liek burgemeester te voorkomen, dat de Protes- tantsche minderheid zich ten achter gesteld voelt. De eendracht In den raad was altüd groot; de besprekingen waren daarvan steeds waar dige afspiegelingen. Voor de eenheid die. God zü dank, In de gemeente heerscht, was spr. buitengewoon dankbaar. Dank bracht spr. aan de beide wethouders, die hem steeds zoo trouw haddenbUgestaan. De prettige verhouding, die er tusschen B. en W. heerscht, mocht tot voorbeeld worden gesteld. Dank ook werd door spr. betuigd aan de tal- rüke sprekers, waarbü hü zün waardeering ultte voor de medewerking van het gemeente- personeel. Tot slot dankte spr. ook namens zün echt genoote nog een- hartelük voor de hulde en voor al het schoone dat hü had mogen onder vinden. (Applaus). Hierna werd het geheele gezelschap door een fotograaf vereeuwigd en de eerewün rondge diend. den, Is deze: 1. Misdienaars met kruis. 2. Vaandel Onze Lieve Vrouw ter Nood. 3. Jongelingen-Congregatle St. Joseph vaandel. 4. Patronaat der Jongens. 5. De Graal met 8 vlaggen. 6. Melsjes-Congregatle met vaandel. 7. Vrouwen-Congregatle met vaandel. 8. Overige dames. 9. Harmonie St. Caecilia met vaandel. 10. Zangkoor St. Josephkerk. 11. Verkennersgroep met vlag. 12. Zestig bruidjes 13. Koorknapen. 14. Eerw. Heeren Geestelijken. 15. Het H. Sacrament. 16. Zestig bruidjes. If. Mannen-Congregatie st. La uren tl ua-paro chie met vaandel. 18. Mannen-Congregatle chle met vaandel H. Rozenkrans. 19. De Hanze met vaandel. 20. St. Isidorus. 21. R.K. Bond van groote gezinnen met vaandel. 22. St. Raphael met vaandel. 23. Genootschap van den Stillen Omgang. 24. St. Chrlstcffel met vaandel. 25. St. Bonifatlus. 26. St. Antonlus van Padua met vaandel. 27. St. Joannes de Dooper. 28. Krulsverbond St. Bernardus met vaandel. 29. R.K. Bond van Brood-, Koek- en Banket bakkers 30. Ned. Ka th Grafische Bond. 31. St. WUllbrordus met vaandel. 32. St. Paulus met vaandel. Het bestuur van de Broederschap behoudt zich het recht voor in het belang eener goede regeling in deze volgorde verandering aan te brengen, welke te Heiloo eventueel bekend zal worden gemaakt. veel was er tüdens zün bestuur In de vooruitgegaan. Den burgemeeter werd daarvoor hartelük dank gebracht (applaus). Wethouder VAN T HOP sprak van hulde en gelukwensch. Spr. overhandigde den burgemeester, namens de Ingezetenen der gemeente Akersloot, een fraai radiotoestel met een electrische gramo- foon in een prachtige notenhouten kast. (Luid applaus). De heer SCHOUTEN wenschte het burge- meesterlik echtpaar namens d raadsfractie van harte geluk met feest. Spr. zelde, dat In het gemeentelüke politieke leven de hoofden wel eens tegen elkaar stooten, maar op een dag ais deze voelen allen zich een en worden alle geschillen weggevaagd. Spr. hoopte, dat het den burgemeester in de volgende periode wel mocht gaan en dat hü met medewerking van den raad voort mocht gaan den bloei van de gemeente te bestendigen Met den wensch. dat over 12% Jaar ’s burge meesters zilveren feest met evenveel voldoening gevierd zou mogen worden eindigde de spreker. De heer Beekhout feliciteerde, als lid van den raad, den burgemeester en diens gezin van harte met dit feest Spr ultte den wensch. dat de Jubilaris nog vele jaren als de leider der gemeente mocht optreden en ook. dat de samen werking zou mogen blüven gelük deze tot nu toe was. De Z E heer PASTOOR NIEUWENHUIS tc, mede r“-- lüke gelukwenachen. Spr. stelde 'inhét ïlcht, hoe de jubilaris steeds een waardig drager van het gezag, hetwelk van God komt. Spr hoopte, dat Gods zegen steeds met den Jubilaris mocht zün en dat hü ook in de toe komst de gemeente óp waardige wüze zou be- sturen. (Applaus). Ds VAN MULLUM sprak namens de Her- vormde Gemeente, In welker naam hü den bur gemeester feliciteerde. „U en de uwen züt Katholiek en wü zün nu eenmaal Protestant" aldus spr., „maar u hebt getoond de ware men- Ewald 300 manden 2400.—, Gezien a 210 man den 1270Ancor 110 manden 1200.J»1** Strüff 70 manden 90 1 a i i I k t CHIEF WHIP

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 12