STADSNIEUWS Jlm bcfaijft om: Alkmaar, 17 Aug. A MARKTEN HE ■mi VIRG INI A ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1935 PATER CAMINADA O.F.M. EGMOND AAN ZEE CITY EN ROXY AGENDA Feestelijk heropend Film AUTO OVER DEN KOP NED. R. K. VOLKSBOND Spaarbank De Centrale Volksbank HOOIBRAND TE OUDORP Muziek PATER ESSER De D.H.V.B.-voorzitter treedt af ALKMAARSCHE WIELERBAAN T ooneel Een nacht van liefde Populair programma ROXY-THEATER Programma Gem. Radiobedryf ALC. VICTR1X—Z. V. V. Ljjk opgevischt Apothekersnachtd ienst Zjjn eerste groote opdracht Weer op vrjje voeten d. Hengel bij gelegenheid r De kunstschilder Jaap Min Het Nieuw Schouwtooneel in het Openlucht-theater te Bergen Van de H. H. Sacramenten der Stervenden voorzien Stuurinrichting bij Castricum gebroken NU NOG KOOPEN TEGEN ZOMERPRIJZEN STEEMAN’» KOLENHANDEL TELEFOON 3.2.6.0 rtn ni Or •li b put oor Dul Wil Wa ach het Sta De Sint Vitus-kerk te Hilversum, naar een schilderij van den jongen Bergen- schen kunstschilder Jaap Min, in opdracht gemaakt als geschenk van de school kinderen van het dekenaat Hilversum aan Dekln R v. d. Hengel bij gelegenheid van diens 40-jarig priester-jeest -- - RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN ,/!et uur der wraak” het wegens reorganisatie en Zondag 18 Augustus: Maandag IS Augustus: Obdam. den Idem fijne 1.051 15. Wll- SSH- en 30 1 Heden wordt In het St. Josephsgezellenhuis geen zitting gehouden. deren vorm, leeft, neemt kaarten voor deze voorstelling. Men doe dit echter te voren, want de vorige voorstellingen waren de toegangsbe wijzen voor het aanvangsuur reeds 'uitverkocht. De Zondag en nachtdienst zal deze week wor den waargenomen door de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1. Openluchttheater, Bergen; „De klucht van de koe” en .Dokter tegen wil en dank”. Opgevoerd door het Nieuwe Schouwtooneel, Woensdagavond 8 uur. van alles wat en de hart treden, daar het personeel den brand reeds had gedoofd. Naar men zegt, ontstond het vuur doordat Iemand van t personeel in dc garage rookte en daardoor het vuur te dicht bij olie gekomen was. F er is weer Zondagmiddag hun Badseizoen 1935 Op den teldag van de V. V. V. bleken er meer gasten dan het vorig jaar. De vooruitgang was wel niet groot te noenfcn maar zij was toch gestegen van 3680 tot 2772. Ook het strandbezoek is goed. wak een onal nig tog Dl «org prac heid eerb Di pubt man -Z groo laata maai schn Holé leder djn Jager word Het rent! J. Ni De Wille 13. 8 vach niet vann tewjj: gema Heler te dc te its nade verhei Oct DeJ lijk n teverg volslai het a berich mor: week i «chap, gaders gemaa grooth loge ter» k maken van h •treft Op cataatr dokter Jende bultem teaaut ten vii laatste °P de handig Ariatop •Uteri naai a tril a van paarden I De gemeente Obdam roept u allen een welkom toe op den Maandag van ker- r-.‘c. 1? - z. L.; bil deelname, zal zien teleurgesteld Daarom maals: Op Maandag naar de bestrijden en. men weet dus vooruit, dat er den geheelen middag volop strijd te zien zal zijn. voor voor CHIEF WHIP eerste Harddraver}! ter plaatse! B. LOHMAN, arts. na de pauze een 50 K.M. koppjelwedstrijd worden verreden door onafhankeiyken amateurs. Men ziet, liefhebbers kunnen ophalen. Lijn 1 Hilversum. Hjn 2 Huizen, lijn 3 Keu len van 8.50 tot 10.05, Brussel VI. van 10.06 tot 17.20, Brussel Fr. van 17.20 tot 19.20, Parijs R. tan 19.20 'tot 20.20, Keulen van 20.20 tot 21.—, Weenen van 71.tot 2230, Brussel Fr. van 22.30 tot 23.20, Leipzig van 23.20 tot 24.lijn 4 Parijs R. van 830 tot 9.20, Hamburg van 9.20 tot 1030, Normandlë van 1030 tot 1130, Parijs R. van 11.20 tot 13.05, Droitwich van 13.05 tot 16.50, Lond. Reg. van 16.50 tot 1735, Droitwich van 17.25 tot 19.06, Lond. Reg. van 19.05 tot 20.15, Droitwich van 20.15 tot 21.05, Milaan van 21.05 tot 34.—. De chauffeur W., die te Groningen was aan gehouden als verdacht van verduistering van bedrag aan geld ten nadeele van de N.V. West- Frlesche Autocar onderneming te Hoorn, Is na verhoor op last van de Justitie weer op vrije voeten gesteld. Sted. Muziek tuin: Populair concert door „Zang en Vriendschap.” met medewerking van Jeanne Bacileck, Zondagavond 8 uur. Gulden Vlies: Concert door de Italiaansche Opera, Maandagavond 8.15 uur. tnhelmers 22.3Ó. 20100 r -t> i: zll- 2.1O-—2.40. zïlverulen 2.903.20. drleltn- roode kool Gelderach^J de Due OS 0.600.80. 1 LEEUWAR Gerat, zomer ke 4304.1 kleine kook j mals dlsp./so, plats mar gerat dispJ gerst dlsn) lijnkoeken 5.boord' De City-dlrectle heeft met deze film In de openingsweek een goede keus gedaan. Het is een film, die niet met veel poeha als een der super-films, als een geweldige schlager Is aan- gekondigd; het is een film, die voor zich zelf spreekt. Van den inhoud het volgende: Mary Barett. een Amerikaansch meisje, gaat naar het land van de muziek Italië, omdat zij een ster van wereldreputatie wil worden op het opera-too neel. Het onervaren meisje valt echter In han den van oplichters en Is haar rijkdom spoedig kwijt. Van armoe gaat ze zingen In een cabaret, waar een Impresario op zoek is naar nieuwe talenten. Het Is Guilio Monteverdi, de grootste zangpaedagoog van Europa, die haar ontdekt en omdat hij op dit punt met een vorige „ontdekking” van hem, al eens treurige erva ringen heeft opgedaan haar belooft een ster van haar te maken, op voorwaarde, dat ze niet verliefd op hem wordt. Het schijnt wederkee- rig een moeilijke opgaaf te worden; beiden vat ten liefde voor elkander op. die wreed dreigt verstoord te worden, als de vorige „ontdekking” van Guilio tusschenbelde komt en door afgunst gedreven, met gemeene intrigues aan de ver houding een einde weet te maken. Mary gaat naar Amerika, niet wetend, dat Guilio haar volgt. Hl) heeft haar schijnbaar wel verlaten, spanning. Voor liefhebbers Is hier dus kost van te smullen. Naast deze hoofdfilm wordt nog een andere groote film vertoond, genaamd „De Oriënt Ex presse", welke echter voor de andere, wat span ning en vlotheid betreft, moet onderdoen. Verder wordt een interessant Proflltle-jour- naal vertoond, alsmede een film van Portugal, met tal van mooie beelden uit dit schoone land. Voor volwassenen. da ^hoi aa "•or uw ‘Twiati i Nee. bw^C1 (tenaar >&s hier .-Best. vUfdt *n«ene Clifton Vrijdagmorgen te circa 11 uur werd te IJ- mulden In de buitenhaven opgevischt een In verren staat van ontbinding verkeerend lijk van een man in badcostuum. Vermoedelijk is dit het lichaam van den heer G. J., wonende aldaar, die ongeveer vier maanden geleden was gaan zwemmen en door koude bevangen verdronk. Het lijk Is naar de Alg. Begraafplaats te IJmulden overgebracht. Brand Tegen 12 uur werd men dezer dagen plotseling opgeschrikt door brand in Ce N. A. C. O.-garage De brandweer was dadelijk ter plaatse, maar behoefde gelukkig niet op te Hoewel de naam VAeber In het Alkmaarsche oioscoopwereldje zal blijven bestaan, zijn de namen Cinema en A.B.T. verdwenen. Voortaan spreken we slechts van City cn Roxy. Het eerste zal zijn bet familie-th eater met de beste van de beste films, het tweede zal waar films Toen we deze week reeds het bericht publi ceerden, dat de zeereerw. pater F. L. Phllippus Esser O.E.S.A., prior en leeraar aan het R. K. Lyceum te Overveen (Haarlem) was benoemd tot prior van de H. Augustinuskerk aan den Postjesweg te Amsterdam, wisten we nog niet of pater Esser zijn belangrijke functie in de RK. Sportbeweging zou blijven bezetten. Thans weten wij, dat hy voor alle functies zal be danken. Het heengaan van dezen voorzitter Is voor den Dlocesanen Haarlemschen Voetbal bond een ernstig verlies. Pater Esser bekleedde reeds voor 1928 (toen hij het voorzitterschap aanvaardde) belangrijke functies in de Katho lieke Sportbeweging. Zijn ongemeen helder In zicht van zaken en zijn vriendelijke persoonlijk heid waren factoren die dezen eminenten pries ter op den voorzltterszetel plaatsten. Hij had de moeilijke taak den Voetbalbond uit te bouwen en te vervolmaken. Wat dit beteekende naast zijn dagelljkschen arbeid Is moeilijk aan te ge ven. Leider van een organisatie van meer dan 14.000 leden was hij altijd daar, waar zijn tegen woordigheid gewenscht was. Als spreker en schrijver stond hij Immer pal voor de redfiten van de RK. Sportorganisatie. De RX. Sport beweging verliest, vooral nu in dezen tijd de reorganisatie van den D.H.V.B. de gemoederen bezig houdt, een hechten steunpilaar, die moei lijk zal zijn te vervangen. Het stemt echter tot groote vreugde, dat Amsterdam West in den persoon van dezen geleerden sportleven priester een heerlijke aanwinst heeft gekregen. Pater Esser, nog kort geleden benoemd tot lector in de Phylosophle, wacht een zware taak. Wij ho pen, dat het pastoraat van pater Esser In de hoofdstad een even groot succes moge worden als zijn arbeid voor de Katholieke Sportbewe ging in ons Bisdom. Het programma bevat sprlntwedstrijden nieuwelingen over 500 M. en een 3 K.M. nieuwelingen in twee series en een finale. Zeer interessant lijkt ons de achtervolgingswedstrijd tusschen Metz, Kuiper, Frank en van Stek. Dat zal een vlnnlgen strijd geven en al is Metz fa voriet, gewonnen heeft hl) nog lang niet. Voor de pauze volgt nog een klassement- wedstrijd voor amateurs over 80 ronden, terwijl en -- --- Tarbot kR„ tong ™- uuv 0 85-338, •char 4.10—6.50. wijting 430430 P®r 40 g' Voor Zondag a.s. heeft de directie der Alk maarsche Wielerbaan een populair programma samengesteld. Dezen middag zullen de nieuwe lingen, amateurs en onafhankelijken elkaar wordt. Spr deelde mede, dat in de komende weken verwacht worden de groote films „Zigeuner- baron” en „Hartedief”, een In de groote steden druk geprolongeerde film en beval tenslotte City en Roxy In de gunst en de recommandatie van het publiek aan. Na een zeer Interessant en afwisselend bü- programma met o.a. actueele journaals, werd de aandacht gevraagd voor: In het wegens reorganisatie en directie wisseling in Roxy verdoopte A.B.T. draait als openingsnummer de Wild-West film „Het uur der Wraak”. Het is inderdaad een Wild-West geschiedenis van de bovenste plank. Een aantrekkelijke jongedame. Trudy Hallo way genaamd, komt uit bezorgdheid haar broer opzoeken, die op een zeer eenzame en beschei den ranch woont, nabij een klein Amerikaansch stadje. OnmiddelliJk na haar aankomst wordt zU met Amerikaansche voortvarendheid In dolle avonturen gewikkeld doordat haar broer, eigenlijk een edelaardige en brave jongen, lid blijkt te zjjn van een vreeselijke roevers- en moordenaarsbende, die hem zeer tegen zijn zin want hij heeft Immers een goede inborst dwingen dienzelfden avond nog het kantoor van de „Expresse” te berooven van 6000 dollar. Hij wordt tijdens deze manipulatie betrapt door een ouden man, die van den hemel volgens zijn zeggen helderziende dagen heeft ont vangen. De oude man ijlt naar de herberg van het stadje, waar een lid van de bende met ver bluffend kaartspel de menschen. Inclusief de sheriff, van de straat houdt en waarschuwt, dat het kantoor wordt geplunderd. Bovendien weet hij den naam van den dader te vertellen, zoodat al spoedig de achtervolging kan begin nen. De broer bekent onderwijl zijn misdaad aan zijn zuster, krijgt berouw en wil het geld terug geven. Hiermede haalt hij de haat van de ben de op zijn hals, zoodat het er voor hem zuur begint uit te zien. Er daagt echter een redder in den nood op, in den persoon van den bekenden Wlld-West- held George O’Brien, die het meisje al eens eerder uit een moeilijkheid had gered. Natuur lijk worden deze held en het meisje eerst voor de daders aangezien, waarbij ze nauwelijks ont snappen aan een lynch-partij, maar ten slotte wet O’Brien de moordbende, die en passant den ouden helderziende ook nog vermoordt, te ont maskeren, waarop ten slotte het kwaad wordt gestraft en het goede wordt beloond. Hoe dat gaat, behoeven we niet te vertellen. Dit is in het kort de inhoud van de film „Het Uur der Wraak”. Men ziet, dat het aan sensatloneele zaken niet ontbreekt; sensatie mag trouwens niet ontbreken In een WllA-West geschiedenis. Maar een film hangt niet alleen van de sensatie af, het gaat er ook nog om, ander wordt opgediend. En dat ge- 2847 ct. per kg., stug: 30 graskalveren 1535 per stuk, tamelijk: 83 vette kalveren 1865 per •tuk. Idem 3064 ct. per kg., tamelijk: 94 nuch tere kalveren 68 per stuk, vlug: 100 vette scha pen 1215, matig; 400 welde schapen 913. ma tig; 461 vette lammeren 811.50. matig: 335 meatvarkena 1729, zeer matig; 622 biggen #33 tot 14.50, tamelijk. Kaasmarkt. Aar.gevoerd werden 82 stapels Goudacbe kaaa. Ie kw. 1720. 2e kw. 151«. 31 stapels Leidsche le kw. 17—20 50, Idem 2e kw. 1416. Handel vlug. MKDEMBI.IK. 16 Aug. Aardappelen: Gro« Gelderach^A.10—1.25, Idem fijne 1.051.15, Wll- —0.65, Borgera 1.15—1.80. Slaboonen IEN. 16 Aug. Graannoteerlngen. puike 4354.50, Gerst winter pul- zomer mindere 4435, erwten —8.50. Bulten), granen. Gele la plata 1. boordvrij Leeuwarden, gele 83, boordvrij Rotterdam, La plata 100. boordvrij Leeuwarden. La plats 92, boordvrij Rotterdam, Noord Am. Jsp. 5.50, boordvrij Leeuwarden, Idem nil Rotterdam, Idem merk B K. dlsp. 5.10 boordvrij Ttotterdam. OBDAM. 16 Aug. „De Tuinbouw.” AanEl voerd werden: 630 kg. augurken 6—30 ct., 500 kg. uien 1.60—1.70, 600 kg. drielingen 2.602.70, 2600 kg. nep 2.702.90. 2500 kg. mode bleten 1.20. 800 kg. slaboonen 6071 ct. NOORD6CHARWOUDE, 17 Aug. Aangevoerd werden: 39700 kg. aardappelen: Groote Schot- sebe muizen 23230. Schotacbe muizen 3 30— 3.90. drielingen 1230. duken 1.201.50. helmens 2.602.00, bl. eigenheimers 33.30. 30100 kg spercleboonen 45, 28200 kg. zïlverulen: zll- vemep 3.70—6, drielingen - -- 0.60, 14700 kg. uien: gele nep gen 2.30—2.60. uien 130—2.20. 4100 kg. kool 1.101.70. 13700 kg. gewone 1.502. TER AAR. 16 Aug. Centrale Veiling. boonen 4055 ct.. Prlncesseboonen 4065 Witte Pronkers 30 ct.. Spekboonen 40 ct. I 60 ct., Dubb. Stainpr.bn. 4261. spinazie postelein 3 ct.. peen 2—3 ct.. andijvie 818 cl roode kool 2.50. rabarber I. bloemkool 1.5013. komkommers 1.tomaten 13 ct.. Augurken fijn 3.Hjnbaaterd 1. terd 0.65. grof A 45 ct.. grof 1 34 ct., stippel 25 ct- WARMENHUIZEN. 16 Aug. Gele nep 2 2.70, gele drielingen 2.50, gele uien 2.10330, zilvernep 3.30. slaboonen 4.60, eigenheimers 3 2.30. idem blauwe 2.30—2.50, drielingen 130. groote 3.Schotsche muizen 3.30, drielingen 2.60. groote 3.10 per 100 kg. WOGNUM. 16 Aug. Aardappelen: gr. mui zen 2.druiven 2426 ct., komkommers 1 1.40. bloemkool le kw. 13, slaboonen 45. snp- boonen 4—4.30. roode kool 11.10, meloenen s— 18, peren 26.40. De toestapd van den hoogeer», pater Hono- ratus Camfriada O. F. M„ Provinciaal der Fran ciscanen, die. zooals bekend, reeds eenlgen tijd in ’t 8t. Franclscusgasthuls te Rotterdam wordt verpleegd. Is Vrijdagmiddag verergert. Men achtte het noodig den patiënt van de H.H. Sa cramenten der Stervenden te voorzien. Hoewel daarna eenige verbetering is Inge- tieden, is de toestand van pater Camlnada toch zorgwekkend. zijn het populaire Wlld-West-Theater, gestreefd zal worden zooveel mogelijk voor alle leeftijden te laten draaien. Beide theaters hebben een week ,3tll” gele gen en zijn Inmiddels gerestaureerd en van helle neon-reclame voorzien. Gisteravond her openden belde theaters, onder directie van den heer Leeuwin uit Overveen, hun deuren. In het Clty-theater werd de offlcieele opening Ingeluid door den conferencier Alex de Haas, die na mens de directie het publiek, dat het theater vulde speciaal de genoodlgden van harte welkom heette op dezen moolen zomeravond. Speciaal heette hij welkom den ouden heer Weber, dien hij noemde een der meest bekende figuren uit de Nederlandsche bioscoopwereld, een der pioniers, die een stuk geschiedenis van 30 lange jaren In het bioscoopbedrijf heeft meegemaakt. Spr. wenschte den heer Weber nog vele jaren van rust toe. De vlug-totstandgekomen restauratie bespre kend. dankte spr. den architect J. Boskamo, den aannemer Vos, den schilder Molenaar en den electriclen Erkamp. en den heer Trijbetz, stoffeerder, voor de wijze, waarop zij een en an der hadden uitgevoerd. Spr. deelde mede, dat de directie, wanneer het bezoek aan het theater aan de verwachting beantwoordt, van plan is, het tooneel uit te breiden en wekelijks variété en cabaret te ge ven. wanneer blijkt, dat zulks op prijs gesteld City-theater: „One night of love’’. Alle dagen 7.30 uur. Des Zondags doorloopende voorstelling van 2 uur af. Roxy-theater: „Het uur der wraak.” (Wild- West). Alle dagen 7.30 uur Zondags doorloopen de voorstelling van 2 uur af. van de Zaterdag aan den Rijkavlschafslag komen Loggera: R. O. 1 472.K.W. 166 300 Idem 56 «08 Idem 104 760.—, idem 132 460 Idem 45 340 idem 37 860 idem 29 530— Idem 147 430.—v Vrijdagmiddag om 5 uur heeft op den pri- tnairen weg BakkumLimmen, even over het viaduct, een ernstig ongeluk plaats gehad. Daar reed dc heer Menslng uit Beverwijk met zijn vrachtauto, toen plotseling de stuurinrichting brak en de wagen over den kop sloeg. De cabine werd geheel afgerukt en de 71- jarige Knljpstra uit Zweeloo, die naast den be stuurder zat, werd onder den wagen geslingerd en met een gebroken been, ernstige hoofdwonde en wonden aan de armen opgenomen. In den laadbak zaten drie kinderen van 510 jaar. Deze werden uit den wagen geslingerd, doch kwamen er wonder boven wonder alleen niet schaafwonden af. Ook de bestuurder kreeg slechts eenige schrammen. De burgemeester van Limmen, die juist in de buurt was, trof onmiddellijk de noodzakelijke maatregelen voor zijn Castricumschen collega. Spoedig was de politie aanwezig en drie doc toren verleenden de eerste hulp. De heer Knljpstra werd naar het Centraal ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. noe of het een en r~J 2; dan moet onmiddellijk worden erkend, het op een vlotte en spannende manier schledt. Men zit werkelijk een vol uur lang in t om ot dusverre nog slechts bekend in kleinen kring van zijn dorpsgenooten. vrienden en enkele meer-beroemde kunst broeders, begint de Jonge nog slechts 20-jarige Bergensche kunstschilder Jaap Mln thans ook in wijderen kring de aandacht te trekken. Jaap Mln Is een self-made artist; het schil deren zit hem In het bloed. Zijn geboortedorp Bergen Is rijk aan natuurschoon én sinds Jaren een bekend schildersmilleu; aldus geëigend voor den artlst-van-nature om zijn scheppingsdrang Uit te leven. Bergen Is een land, waar de artist, hij moge schilder, beeldhouwer, musicus of dichter zijn, als met inspiratie wordt overgoten en zoo begon ook Jaap Min, eerst schuchter met de teekenstift, doch al spoedig vol bravour met penseel en palet de natuurweelde van het schoo nt Bergen In zijn teekeningen en doeken vast te leggen. De mooie plekjes van zijn geboorte dorp wist hij te vinden als geen ander en de wisselende schoonheid van de jaargetijden voelde hij zuiver aan. Mij heeft ook een atelier, een heel bescheiden stulpje, dat heel grootsch de Wolkenkrabber is gedoopt. Daar werkt hij, daar exposeert hij daar ontvangt hij de zomergasten, die in zijn kunst belang stellen; de vele kijkers en de wei nige koopers Hij schildert, aangemoedlgd door Matthleu Wiegman e. a. veel en met lust en slechts voor zjjn kunst heeft hij Interesse. Een aanmoediging voor hem was ook de ver- eerende opdracht, die hU onlangs vanuit Hil versum kreeg. Als geschenk van de schoolkin deren in het dekenaat Hilversum, zou Deken van den Hengel bij gelegenheid van diens 40- jarig priesterfeest een schildert) worden aan geboden van het interieur der groote St. Vitus- kerk te Hilversum. Nadat verschillende schilders hiertoe waren aangezocht, werd aan Jaap Mln de opdracht vertrekt. Vol ambitie ging hü aan het werk en tijdens de afwezigheid van d$n Deken werkte hij vier dagen in de kerk, om daarna 7n zijn atelier het doek af te maken. In aanmerking genomen de moeilijkheid van de wel wat ver In détails gegeven opdracht, heeft de 20-jarige schilder van de St. Vitus- kerk een Interieur geschilderd, dat we dezer dagen in zijn atelier Jtonden bewonderen en dat blijkens bijgaande reproductie een geslaagd doek genoemd mag worden. Van het gouden zonlicht, dat door de ramen in de kerk valt, heeft hij een dankbaar gebruik gemaakt, om van het Interieur, met een warm bruin als hoofdtoon, een imponeerend doek te schilderen. Vooral de koepel boven het altaar, gedragen door machtige zuilen, met zijn nissen en bogen, geeft aan het doek de gewenschte diepte en toon. Hinderyjk ietwat is de smakeloos-koude be tonnen geluids-schelp boven den preekstoel, die met bet eenigszlns drukke altaai' den schilder eenige moeilijkheden opleverde, die hü volgens de opdracht niet mocht ontzeilen, doch die hij meesterlijk heeft overwonnen. Het geheel is geworden tot een knap werk, dat den jongen artist voldoening schonk en de opdrachtgevers tot tevredenheid mag stemmen. Jaap Mln heeft met dit groote werk zijn de buut gemaakt naar buiten. Wij, die zijn werken van nabij gadeslaan, durven voorspellen dat hy in de toekomst meer van zich zal laten booren. maar niet vergeten; hy zorgt er zelfs voor, dat zy in Amerlka’s grootste theater, de Metropoll- tan-Opera mag optreden, doch zy voelt zich op den openingsavond verlaten en baar debuut dreigt een groot fiasco te worden. Op het cri- tieke moment ziet zy echter haar trouwen leer meester In het souffleurshokje en haar sueee. te verzekerd. Met één slag te zy de ster gewor den, die zy wilde zyn. Zy vond haar Ideaal en.... haar levengezel In den man, die eeffs haar leermeester was en wlen zy beloofde, met verliefd op hem te zullen worden. Deze opera-fllm het te de derde film van Grace Moore is ’n Columbia-fllm, waarvan de inhoud heel iets anders is dan de titel doet vermoeden; de titel zal ’n bedenksel zyn van slimme film-importeurs. Doch al geeft de film niet, wat de titel zou doen vermoeden, ze geeft wat anders: naast veel amusement ook hoog kunstgenot. Want de begaafde opera-ster Grace Moore die in deze film een geschiedenis be leeft, welke eenigszlns analoog te me: haar eigen levensgeschiedenis, zingt hier aria's uit Carmen, Butterfly en andere opera's en het is een nimmer vervelend genot, naar haar ryk stemgeluid te luisteren. Daarby geeft zy ook goed spel te genieten en vindt zy In Tulllo Car- minatl een uitstekenden partner. Deze film verveelt niet, noch ergert, het Is een in alle opzichten goedverzorgde film en de muzikale weergave is, dank zy een nieuw op- name-systeem, zuiver en boeiend. De dames zullen het misschien Interessant vinden te vernemen, dat Grace Moore In deze film niet minder dan 27 verschillende toiletten draagt, het eene al mooier en orMtneelc dan het andere. We hebben ze niet ÜMd en zou den het ook niet weten als het programma het niet vermeld had. Nogmaals: met One Night of Love heeft de directie van City voor deze openingsweek een gelukkigen greep gedaan. Alex de Haas, de vlotte conferencier, zong ter afwisseling enkele orlglneele liedjes ea. een paar goede liedjes uit z’n oud repertoire; hy oogstte veel succes, ook met zyn „praatjes" en het publiek bleek zyn optreden, voor Alkmaar In de blo nog betrekkelyk Iets nieuws, zeer op prys te stellen. Vermelden we tenslotte, dat vele bloemstuk ken de hall sierden en verschillende bioscoop exploitanten van elders ook ’n plaatse lijke collega was er van hun belangstelling blijk gaven. Ieder, die wat van literatuur weet, heef» wel eens van den vroeg-aeventienden eeuwschen boertlgen achryver Bredero gehoord. Tot zelfs In de kleinste plattelands gemeenteraden te zyn gezegde: ,,’t kan verkeeren” bekend. Z n „Klucht van de Koe” behoort wel tot zyn meest bekende kluchten en werd voor het eerst In 1619 door de Kamer „In Liefde Bloeiende” te Amsterdam opgevoerd. Ook In onzen tyd kan men er zich kosteiyk mede vermaken. Een schelm, mits hy dan ook een uitnemende schelm te, staat nog steeds In de belangstelling. „Het Nieuw Schouwtooneel," onder leiding van Ko van Dyk, nam het vorig seizoen deze klucht naast het beroemde blijspel .Dokter tegen wil en dank” op zyn repertoire en oogstte daarmede veel succes. Belde stukken leenen zich uitstekend voor opvoeringen In de openlucht. Het gezelschap Julia de Gruyter oogst er In Valkenburg veel succes mede het bestuur van de V.V.V. heeft dan ook niet geaarzeld, met het Nieuwe Schouwtooneel voor een opvoering in het openluchttheater op Woensdag ts. een overeenkomst aan te gaan, daarby vasthoudende aan het streven, de gas ten tegen lagen prys een genoegiyke avond- ontspannlng te geven. In Bergen bewaart men nog een goede her innering aan de voorstelling van ,4e Fakir” met K. van Dyk en Lau Ezerman In de hoofd rollen. Ook in „De Klucht van de Koe” en „Dok ter tegen wil en dank”, zyn belangryke rollen In hun handen gelegd. Voorts noemen wy van de medespelenden Jetty van DykRiecker. Lena Kley, Jetty van Dyk. Ben Aerden en Henk Schaer. De zeventiende eeuwsche costuums, die In dit stuk gedragen worden, levert de firma Semé uit Amsterdam, zoodat men ook In dit opzicht van een uitstekende verzorging verze kerd kan zyn. .De Klucht van de Koe", waarvan veronder steld wordt, dat ze door Bredero aan een in 1558 verschenen Fransche novelle te ontleend, te on der zyn handen een frtech, vrooiyk en door-en- Soor Hollandsch-realistlsch werk geworden. Het 4>eelt In het dorp Ouwerkerk In de buurt van Amsterdam en in de taal van de streek. Men amuseert zich kostelyk. als men leest, hoe de guit er In slaagt, een boertje te bewegen zUn eigen koe te verkoopen en het geld In handen van den gauwdief te offeren. De ereatle van het boertJr van Lau Ezerman te kostelyk. Wij achten het overbodig om van Molière’s biyspel .Dokter tegen wil en dank” een en an der mede te deelen. Daarvoor te de beroemde FransiRe biyspelschrijver te overbekend. Van de reeds eerder gegeven voorstelling van dit stuk hebben wfj ten zeerste genoten. Wie eens heeriyk lachen wil over de zotheid van dien tyd. een zotheid, die ook thans nog, zij het In een an- Na een flinke rustperiode, die wy niet anders dan toejuichen kunnen, zal Alcmaria morgen weer eens een oefenwedstryd spelen. 25oo zachtjesaan nadert wederom het begin der competitie en het te goed, dat Alcmaria zich weer eens oefent. Op bezoek komt Z. V. V. en men weet, dat de Zaandammers over een goed elftal beschik ken, althans het vorige jaar wisten zy beslag te leggen op het kampioenschap van haar af- deeling. Om 5 uur speelt Alcmaria n tegen Z. V. V. n en om 7 uur komt Alcmaria I binnen de kryt- lynen tegen het eerste van Z. V. V. Vrydagmiddag te omstreeks half vyf werd de Alkmaarsche brandweer gealarmeerd voor een hoolbrand te Oudorp. By den heer P. Blbo was een groote hooiberg van 75 wagens door broei in brand geraakt. Ongeveer op de zelfde plaats, waar voor twee jaar brand was uitgebroken. De motorspuit bleef den geheelen nacht aan wezig, mede wegens het gevaar, dat de in de nabyheld liggende molen liep. Naar wy vernemen was de voorraad voor dertien koeien niet verzekerd. Lün 1 Hilversum, lyn 2 Huizen, lijn. 3 Keu len van 8.—. tot 8.40, D. Sender van, 8.40 tot 10.20, Keulen van 10.20 tot 13.20, Brussel VI van 13.20 tot 14.20, D. Sender van 14.20 tot 15.20, Lond. Reg. van 15.20 tot 1720, Keulen van 1720 tot 1840, Brussel Fr. van 1840 tot 1920. Keulen van 19.20 tot 2220. Paris P. P. van 22.20 tot 22.50. Leipzig van 22.50 tot 24.—; lyn 4 Parijs R. van 8.05 tot 10.35, Lond. Reg. van 1035 tot 1520. Droitwich van 1520 tot 18.20, Brussel VI. van 1820 tot 18.45, Droitwich van 18.45 tot 22.Lond. Reg. van 22.to“t 24.—. ALKMAAR. 16 Aug. Exportvelllng. Aardappe len 1.903.40, aalbessen 10. andijvie 0.502.40, appelen 3—11. augurken 18.50. bloemkool le kw. 1019. Idem 2e kw. 36. bleten 340, doperwten 38, druiven 1518. gele kool 2.90. groene kool 3.505.50, kropsla 0.503.10, komkommers 1 1.50, meloenen 1023, peren 311. peterselie 1.50, Perziken 38. postelein 1023. pruimen 940, rabarber 1radijs 1.40—3.20. roode kool 1.20— 2.00, selderie 0.50—1.20, spinazie 3056. snyboo- nen 24, spercleboonen 35. Idem dubb. 6085, tulnboonen 24, tomaten 25.50, uien 3.20 5.20. wortelen 3—'zwarte bessen 9. ALKMAAR, 17 Aug. Botermarkt. Boter 0.70 tot 0.77(4, eieren 33.35, eendeleren 2. ALKMAAR. 16 Aug. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 1079 H L. t.w23 H.L. rogge «50, 348 H.L. gerat 3.504.63H, 350 H.L. haver 6.506.75, 12 HL. boonen: bruine boonen 11.witte boonen karwyzaad 1818.40, 337 HL. erwten: groene kl. 2e soort 6.50. oude grauwe 10, grauwe 2230, 1215. 12 H.L. geel mosterdzaad 13.50, 87 HL. vale 1318. Handel stug. ALKMAAR, 17 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 1 paard, 14 melkkoeien 80130. 16 nuchtere kalve ren slacht 612. 10 vette schapen 1517, 31 big gen 1015, 5 bokken en geiten 714. BROEK OP LANOKNDIJK. 17 Aug. Aange voerd werden3700 kg. tomatenA 707.30, ld. B 7—7.50, Idem C 6.40. Idem CC 2.30, 17000 Kg. AardappelenGrove Schotsche 2.20, Schotsche muizen 2.53.50, eigenheimers 3.80—3.30, blauwe eigenheimers 2.103.80, duken 1.30, drielingen 2.202.40, 1050 bos wortelen 23.10l 56000 kg. roode kool 1—2.10. 19000 kg. gele kool 2.503.40, 11000 kg. vroege witte kool 1.402.10, 7000 kg. uien: gele uien 2.702.90. gele drielingen 2 40 2.60, gele nep 2.703. zilver nep 3.50—4.60, zilver drielingen 2.202.50. zïlverulen 00.60, 150 stuks bloemkool: le kw. 11.90, 3e kw. 5.3850 kg. slaboonen 44.70. BEEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN. 16 Aug. Schotsche muizen 0.70-7-1.08. bl. eigen heimers 5779 ct.. borgera 6075 ct., blauwe 31 tot 44 ct. per 25 kg., dubbele slaboonen 60 ct., ld. z. dr. 6067 ct., stoksnyboonen breede 60—80 ct.. enkele slaboonen z. dr. 1.051.35. tulnboonen 44 tot 96 ct. per 15 kg., blauwe schokkers 1.85. roode aalbessen 916, klapbessen 2050 ct., perziken 4 207.60. aardbeien 2028, komkommers 11.40, tomaten A 710. Idem C 47. bloemkool 321, roode kool 2.305 20, savoye kool 5.spinazie 3888. postelein 5766. sla 301 80. andijvie 8 32 ct.. rabarber 12.40. wortelen 57.60, uien 60 85 ct., uien nep 55 ct., druiven: Franken thalers 3448 ct.. Allcant 3442, meloenen suiker 426, net 1025. Appelen: Zoete Bellefleur 511, Cod- lln Keswick 411, Cardlnaal Julet 521, Tulpap- pel 39. Yellow Transparant 524. Peren Clapps Favorite 625. Dirkjes 2.507.50 Goudsballen 1 503. Kruldenlerspeer 722, Precose de Tre- voux 618. Suikerpeer 25, BOVENKARSPEL. 1« Aug. ..De Tuinbouw.” Aangevoerd werden: 5000 baal Aardappelen: Due 5060 ct., Schotsche ryn 1.151.25. Idem grof 1—1.25, Idem klein 0 70—035. bonte 1.351.75. blauwe 1.301.40, fijne eigenheimers 0.901.15, Idem grof 0.80—0.85. 70 baal uien: grof 1.15. groote 1.451.60. drielingen 0.750.95, nep 0.75 tot 1.20, 6400 stuks bloemkool: le kw. 9.6015.20, Idem 2e kw 3.806 50. Idem 3e kw. 130—1.80, 10300 kg. roode kool 11.30. 1300 kg. gele kool 2.302 60. 25 zak enk. slaboonen 0.70. 900 zak dubb. slaboonen 0.450.65, 15 zak snijboonen 45 ct., 50 krop andUvle 35 ct. ’DEN BOSCH. 16 Aug. BotermUn. Aan voer 12 900 kg Hoogste prys 1.50, laagste prys 1.44, middenprijs 1.48. HEM. 16 Aug. Zuider Kogge. Grove Schot sche muizen 1.702.10. blauwe 2.30230, bloem kool le kw. 9.50—12.80, Idem 2e kw. 4308, sla Indijrti' 2*40^230, ktnnkommera 1—1.40. augur- 0 7^?Ti?^r kgAUgrirtJk8^2teh r^e~^s^nm130-\ïw50'F?.^ 034-1 20: klein, ichol 3.50^1230. bot 0. Clapps 7.50—0.30. Kruidenier 9.80—15. Keswick 6^00 50, Gladstone 5 50—0.50, Perziken 1.00— 7, Druiven 27—30, Fr. Bulker A 2.00. idem B 1.30, idem C 1. LEIDEN. 16 Aug. Aangevoerd werden: 420 runderen, 207 kalveren, 061 schapen, 957 varkens. 43 stieren 60200 per stuk, idem 3038 ct. per kg., stug; 114 kalf- en ïnelkkoeien 76180 per stuk, stug; 84 varekoeien 78125 per stuk, stug: 188 vette ossen en koeien 00186 per stuk, ld. witte Centrale Veiling. AnJJ- - - -j ct.. peulen 8 ct., i., «aaxvixivaa» 1.sla 0.501.50, bas* Over: OP NAAR OBD4M! Tot flrroote vreugde van den Middenstand en tot voldoening van alle welmeenende ingezetenen van Obdam, is een nieuwe Vereeniging tot stand gebracht, onder beschermheagschap van den Edel- achtbaren heer burgemeester de Boer, terwijl ook de oud-burgemeester. de Edelachtb. heer N. Dek ker. hoewel zelf helaas niet in staat tot actieve deelname eventueel ziln steun toezegde. As Maandag 19 Aug. zal te Obdam een Harddraverij onder den man worden gehouden, op een prach tig terrein van den heer P. Stam, waarvoor on getwijfeld groote deelname verzekerd is. getuigen de vele aangiften, uit Obdam en wilde omgevinc De hoop is gewettigd, dat deze Harddraverij de eerste moge ziln van een lange reeks andere, ter wijl reeds voornemens bestaan om het volgende jaar een groote tuinbouw-tentoonstelllng te orga- nlseeren. Thans wordt volstaan met de Harddraverij .ronder meer”, terwijl op het ruime terrein, dat geheel is afgezet, gelegenheid bestaat tot fietsen stalling en tot consumptie van alle mogelilkc goede dingen, terwijl het Dlaatselljke fanfare corps z’n volle medewerking heeft toegezegd Kortom, de middenstand gesteund van hoozer- hand en ook door den nog levenskrachtigen land bouwersstand, heeft uitgebreide maatregelen ge nomen om dit feest te doen slagen. Als slechts het schoone Weer, een groote factor tot welsla gen, moge voortduren, is het succes vrijwel ver zekerd. Komt uit Obdam, komt van heinde en verre, aar ons centrum van landbouw, naar dezen wed- ;ritd van paarden! De gemeente Obdam roept nHs.^ 19 Aug. a_s; en vertrouwt, dat niemand zieb, 19 Aug. ’35 op naar Öbdam, kr 11c Ki F ai al in ad da aü

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 10