inö Het faillissement van de conferentie te Parijs Hm ll toestand thans niet MINDER DREIGEND Hartjesdagviering in de hoofdstad w DE SIGARENINDUSTRIE Kerkdijk Leven NAAR EEN FASCISTISCH IMPERIUM? DINSDAG 20 AUGUSTUS 1935 BENOEMINGEN In het Aartabiadom In de Jordaan Ed. Gerzon overleden In Weat reik I By de Patera Franciacanen Werkverruiming te Eindhoven PRIESTERWIJDING TE BERNE PATER CAMINADA O.F.M. Er blijft contact langs diplomatieker» weg 8e R.K. Paedagogische week Maandagmiddag in de aula der Univeraiteit te Amater- dam geopend Ar beid er a willen niet ingaan op vooratellen tot loonaverlaging Directeur van Gerzon'a Modemagazijnen Laval verwacht Italië op de Vol- kenboydavergadering om ten- minate zijn atandpunt te verdedigen ons land de R. K. vrouwelijke van Mgr. Hermus- Groep der MISSIONARISSEN VAN HET H. HART Aan de overzyde van het IJ Staking geëindigd aten men laat irblj deze i M >ten nen htlg leef i in eeft wr In het doofstommen-instituut te St. Michiels Gestel zijn uit alle deelen van doofstommen bijeen gekomen voor een driedaagsche retraite onder leiding deelneemsters met in het midden Mgr. Hermus Vurige rede van den Duce tot de vertrekkende zwart hemd en en Enge- Waartoe Frankryk land bereid waren Eén ernatig gewonde Vergadering van de arbi- trage-commiaaie - Moeilijke taak voor de politie De Ethiopische vrouwen hebben bij een mogelijk conflict tusschen Italië en Abessinië hun hulp aan den Negus toegezegd. De leidster van den vrouwenbond verlaat een vergadering, waarin zij de vrouwen heeft toegesproken Ean avond van relief jea en bald ad igheid Ïj brandjes op. De waarheid l reet geweest. kameraden en men room, la tin» goederenbeur. Flume, moeten aansluiten, aangezien op De minister van Waterstaat en de directeur - generaal hebben een onderhoud gehad met het gemeentebestuur van Eindhoven over objecten van werkverruiming. HierbU zijn ter sprake ge komen de oplossing van het overwegvraagstuk, de voltooiing van het nieuwe kanaal en het ver leggen van eenige wegen. Aan de overzijde Van het IJ heeft de politie een zeer drukken avond gehad. In het begin veel vuurwerk, later echter baldadigheid. Hier waren een sterk detachement politie, een over valauto en motoren gestat ionneerd. Deze voer tuigen moesten herhaaldelijk uitrukken om de straatschennende jeugd tot de orde te roepen. Enkelen werden naar het bureau .gelald. da alias ►5d thans welke De staking aan de steenfabriek te Etten is door bemiddeling van den burgemeester be ëindigd. Het werk is reeds hervat. i cl- sul- ikken ntus- sul- i die, olers. i pan artje, de n er t wit Is de i dit 1 toe :htig laag nen, hikt hijf- rdef In de aula der Gemeentelijke Unlversl- teit te Amsterdam is Maandagmiddag om vijf uur de achtste R.K. Paedagogische Week onder leiding van het Psychologisch-paeda- goglsch Instituut der R K. Leergangen ge opend door den voorzitter mgr. prof. dr. Th. Goossens. Maandagmorgen ontvingen de arbeidersorga nisaties nog een schrijven namens de patroons organisaties, met de uitnoodiglng voor de noo- dig geoordeelde besprekingen de besturen af te vaardigen naar een reeds heden te Utrecht te houden vergadering. Na kort gemeenschappelijk overleg hebben de besturen der bonden, elk voor zich, geant woord, dat zij afwijzend tegenover de voorge stelde loonsverlagingen staan en niet aan de bespreking zullen deelnemen. Door den Hoog Eerwaarden Pater Provinciaal der Missionarissen van het H. Hart zijn be noemd: voor het Vicariaat van Nederl. Nleuw-Guinea de Paters M. de Brouwer uit Tilburg, J. Jacobs uit Venlo, J. Akkermans uit Oosterhout en A. van Lith uit Erp; voor de Java-missie de Paters Th. Tangel- der uit Arnhem, Th. Kouw uit Mijdrecht en M. Neyens uit Breda; voor de Missie van Surigao en Agusan in de Phlllppijnen de twee Phllippijnsche Paters V. Celeste en V. Viola, die in Holland hun hoo- gere studies hebben voltooid; verder de Paters C. van de Loo uit Oosterbeers, H. Witte uit Harlingen, C. van Roessel uit Tilburg en L. Boeren uit Den Bosch; voor de Missie van Brazilië de Paters J. van Hest uit Eindhoven, J. Rijnja uit Amsterdam en A. Nieuwenhuls uit Amsterdam en Broeder W. van Baast uit Oisterwijk. In October zullen de nieuw-benoemde Missio narissen naar hun respectieve Missie-gebieden vertrekken. Zondag, 18 Augustus, werd in de Abdij van Berne te Heeswjjk door Z. H. Excellentie Mgr. A. Smits. Apostolisch De legaat van Perzië, thans voor eenigen tijd in patria, het H. Priesterschap toegediend aan de eerwaarde fraters: Andreas te Molder (Zlewent), Paschalls van Kaathoven (Schjjndel). Domlnlcus Weessie (Tilburg), Ire naeus i-an Hoek (Looeduinen), Lucas van Hel- In de Jordaan hebben zich geen ernstige in cidenten voorgedaan. Het bleef hier bij het gooien van vuurwerk en een enkelen keer moest de politie van den gummistok gebruik maken. In de Rozenstraat en dwarsstraten hadden de bewoners de straten met serpentines versierd. Het waren hier dan ook meestal kleine kinderen, die voetzoekers, rotjes en zonnetjes ontstaken erf waarbij dan gedanst werd, een tooneeltje, zooals de Jor daan. dat ieder Jaar te aanschouwen geeft. laakt» >t de Dan eer. 1 stijf vuur, ok de massa Ml. een i met aan- Tegen twaalf uur is de rust weergekeerd. De brandweer heeft twintig straatbrandjes gebluscht in verschillende deelen van de stad. Pater Z. H. tot ISERNTA, 19 Aug. Benito Mussolini heeft in een rede zijn verlangen uitgesproken om een fascistisch wereldrijk te stichten. Sprekend tot 12000 zwarthemden van de divisie 28 October, die Zondag en Maandag naar Oost-Afrika zijn vertrokken, zeide hij: „W(j rusten niet, voor wij een fascistisch Imperium hebben voltooid. Ik weet, dat gi) uw plicht zult doen met ijzeren discipline en niet zult terugschrikken voor offers, zoo lang wij niet onze doeleinden hebben be reikt.» De troepen waren in marschorde opge steld, uitgerust met tropenhelmen, lichte koloniale uniformen en hooge laarzen. Mus solini werd hartelijk toegejuicht door de sol daten. In de Zondagseditie van de „Glornale d'Ita- Ua", de „Voce d'Italia” schrijft Gayda o. a.: Er is thans nog slechts één middel om het Abes- sinische gevaar te voorkomen, namelijk het op zoodanige wijze neerslaan van zjjn militaire macht, die bewezen heeft voor allen gevaar lijk te zijn, dat deze geen schade meer kan aanrichten. Italië is vastbesloten de Abessim- sche kwestie eens en voor altijd op te lossen. Het blad keert zich tegen een Volkenbonds- mandaat over Abessinië, hetwelk de Kwestie nog slechts moeilijker zou kunnen maken, daar alleen Abessinië er maar voordeelen van zou kunnen hebben. Verder wijst het blad ook net In de Engelsche pers opgeworpen plan van de hand va,n een viermogendhedenpact, waartoe ook Abessinië zou behooren. De „Popolo d’Italia” schrijft: „Italië heeft het sterkste leger In Europa, wanneer in September een mlllioeri man onder de wapenen is. Het leger is wonder goed Inge deeld, uitgerust en opgeleid. Abessinië moet ontwapend en gecontroleerd worden. De mo gendheden, die met koloniën zijn beladen, mo gen ons den weg niet versperren; zij dragen de verantwoordelijkheid, .ons de vruchten der overwinning te hebben geroofd. Een verzet te gen onze levensbehoeften zou een misdaad zijn tegen de geschiedenis en de beschaving. Wat zouden morgen de volkeren zeggen, wanneer een dolle en wreede Europeesche oorlog zou worden veroorzaakt door de ongehoorde aan matiging, dat groote mogendheden aan Italië een ver land In Afrika betwisten, nadat zfj zich zelf den tetten oorlogsbuit op elk continent hebben toebedeeld? Welke natie zou bereid" zijn, alles op het spel te zetten voor een kwestie, die Europa niet aanbelangt, en geen levensbelan gen van een mogendheid met uitzondering van Italië betreft? Een reusachtige vergissing werd te Versailles begaan en fouten moeten geboet worden!" Het vuurwerk was echter niet zoo groot als andere jaren; waarschijnlijk heeft ook hier de crisis al schuld aan. In de Pontanusstraat, de Dapperstraat en de zijstraten, moest de politie tegen half tien overgaan tot het maken van charges. De agenten werden met vuurwerk be- gootd en de opgeschoten Jeugd begon baldadig te worden. Meisjes werden gemolesteerd, zoodr.t de politie genoodzaakt was krachtige maatregelen te nemen. Hetzelfde gebeurde in de Javastraat en om geving. Ook hier bestookte men de agenten met vuurwerk, wat weer tengevolge had, dat menig een kennis maakte met den gumnjistok. Zoo duurde het hier den geheelen avond. Tegen half twaalf zakte de drukte wat af en ook het vuur werk scheen op te raken. De politie bleef echter paraat en groote deta chementen onder bevel van inspecteurs patrouil leerden door de wijken. De besturen der drie groote arbeidersorgani saties in de sigarenindustrie zijn, volgens „De Telegraaf”, niet ingegaan op het verzoek der werkgeversorganisaties om over te gaan tot overleg, Inzake de opstelling van de loonrege ling, overeenkomstig de uitspraak der arbitrage commissie, ter beslechting van de bestaande geschillen. elga. er sancties een vijfden vermoedeljjk De toestand van den hoogeerw. pater Hono- ratus Caminada OFU Prmlnrk.i Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Groningen (H. Joseph) den zeereerw. heer J. H. Koelman en tot pastoor te Apeldoorn (H.H. Fab. en Sebden zeereerw heer A. S. Uijttewaal; tot kapelaan te Arnhem (H. Walburgls) den weleerw. heer dr. A. W. Hoegen. to kapelaan te Eist (O.-B.) den wel eerw. heer J. B. Lohuis; tot kapelaan te Losser den weleerw. heer P. J. Roling. tot kapelaan te Munsterscheveld den weleerw. heer F. A. Kolk man ineom.i; tot kapelaan te Zwolle den wel eerw heer G. B. van Dijk, tot kapelaan te Ol- denzaal (H. Antonlus) den weleerw. heer F. L. Koning. tot kapelaan te Montfoort den weleerw. heer H. B. Rouwhorst (neom); tot kapelaan te Groningen (H. Hart van Jezus) den weleerw. heer J. M. Ch. Kwanten, tot assistent te Dene- kamp den weleerw. heer J. G. Bolscher; tot kapelaan te Mijdrecht den weleerw. heer B. H. Bongers (neom.); tot kapelaan te Utrecht (8 Salvator) den weleerw. heer F. Th. te Braake. tot kapelaan te Ulft (H. Antonlus) den weleerw. heer P J. Ch. Krtfnen (neom); tot kapelaan te Apeldoorn (O. L. Vr. ten Hemelopn. den wel eerw. heer R. Beckers, tot kapelaan te Doetln- chem den weleerw. heer J, J. Andriessen, tot Kapelaan te Veenhulzen den weleerw. heer P. N. van den Brink (neom.); tot kapelaan te Laren (N.-H.) den weleerw, heer N. G. Jansen, tot kapelaan te Lonneker dpn weleerw. heer W. L. H. Kuiper (neom tot kapelaan te Breuke- len den weleerw heer J. H. Leferink, tot kape laan te Arnhem (H. Joseph) den weleerw. heer J. N. van den Brink, tot kapelaan te Bunnik den weleerw. heer P. J. A. M. de Bruijn (neom.) tot kapelaan te 's Heerenberg den weleerw. heer B. K. M. Kloppenborg. tot kapelaan te Zand berg den weleerw. heer W. G. Nieuweboer (neom.)tot kapelaan te Terborg den weleerw. heer H. G. J. Bless, tot kapelaan te Herwen en Aerdt den weleerw. heer J. A. van den Anker (neom), tot kapelaan te Aalten den weleerw. heer J. A. Jl L. Snoeren (neom.); tot kapelaan te Nleuw-Dordrecht Klazlenaveen) den wel eerw. heer D. Smit (neom.) en tot assistent te Rijssen den weleerw. heer H. A. Demmers (neom.), en heeft den weleerw. heer H. J. Mee- kes opdracht gegeven zijn theologische studiën voort te zetten aan de Universitett te Nijmegen. Van de overzijde van het IJ vernemen wij nog. dat het verzet hier een ernstig karakter heeft gedragen. Op het Mosveld werd herhaaldelijk met stee- njn gegooid naar een inspecteur, die daar met motor en zijspan reed. De Inspecteur trok hierop zUn revolver en loste enkele schoten, waarbij een jongen van zestien jaar in den hals werd getroffen. In emstigen toestand is hij naar het Wilhel- mina-Gasthuls overgebracht. —De houding van Engeland Is meer dan meer kan ik niet zeggen.” klaarde de gezant van Abessinië Tecie in interview met Reuter, „ik kan niet Het mislukken der conferentie van drie heeft de openbare meenlng alhier pijnlijk getroffen. Of Italië vertegenwoordigd zal zijn op de zit ting- van den Volkenbondsraad van 4 Septem ber zal afhangen van het verder verloop van de diplomatieke onderhandelingen Te Genève zal men Italië veroordeel zullen economische en flnancleele i worden genomen en Frankrijk zal zich hierbij moeten aansluiten, aangezien de paragraaf over deze sancties juist op aansporen van Frankrijk is Ingevoegd. Under van de priorij Windberg. die in 1932 door de Abdij van Be me werd gesticht. De Celebrant werd geassisteerd door kanunni ken van de Abdij Berne en den zeereerw. heer S. Tlbosch, O Praem van de priorij Windberg. Z H. Exc Mgr. Dubbelman. Apostolisch Pre fect van Jubbelpore (Br.-Indlë) was ook bU de plechtigheid aanwezig. West was zooals de laatste Jaren het geval is weer het brandpunt. In de Nic. Beetsstraat zag het omstreeks acht uur al zwart van het publiek en lustig knalde het vuurwerk op. Tegen half negen begon men de agenten te gooien. Toen enkele politieman» nen door voetzoekers waren getroffen, werd met kracht opgetreden. De Nic. Beetsstraat, Borgerstraat en Van Lennepstraat werden herhaaldelijk met sabel en gummistok schoon geveegd. De motorbrigade kwam In actie en chargeerde, waarbij de mo toren met manschappen over de trottoirs reden. Er werden vijf arrestanten gemaakt, die naar het posthuis Borgerstraat gebracht werden. Tegen tien uur was er zoo’n opeenhooping van publiek in de Klnkerstraat en werden agenten en rechercheurs zoo gesard, dat de politieleiding besloot hier krachtig in te grijpen Ef volgde een groote charge en de agenten trokken de revolver, waarbij In de Nic. Beetsstraat ver schillende keeren geschoten werd. De bevelvoerende Inspecteurs gelastten de ramen te sluiten en In alle richtingen werd het publiek uiteen gejaagd. De leiding berustte bij de Inspecteurs, de heeren van Plnksteren en Ha yen. Om tien uur liet men ter versterking den grooten overvalauto, die bij het posthuis Bor gerstraat in reserve stond, onder bevel van in specteur Bijl uitrukken. De groote zoeklichten waren ontstoken en de claxon loeide Herhaaldelijk werd straat in en uit gereden en dreef de groote wagen de bel hamels voor zich uit. Zoo werd straat voor straat schoon geveegd en keerde de wagen omstreeks elf uur weer naar het posthuis terug. Het bleef echter nog zeer rumoerig in de omgeving. Toen Alëisl deze voorstellen afwees en ook weigerde zelf verdere voorstellen te doen, ver klaarde Eden, dat hij zijn maxlmum-voorstel- len had gedaan.. Naar wij vernemen, is Maandagochtend in zijn woning te Amsterdam op 72-Jarigen leeftijd overleden de heer Ed. Gerzon, directeur van de N.V. Gerzon's Modemagazijnen. De heer Eduard Gerzon werd op 29 Septem ber 1862 in Groningen geboren. Op 18-jarigen leeftijd ging hij na zijn schoolopleiding werken in een fabriek vin wollen goederen in Th drin gen. Na eenigen tijd te hebben gewerkt als han- delsreiziger in Nederland en België, opende hij aan den Nieuwendijk 163 te Amsterdam een kleinen winkel, welken hij voortdurend kon uit breiden. In 1889 stichtte hij te zamen met zijn hans overleden broeder L. Gerzon de modemaga zijnen van Gebrs. Gerzon. Deze zaak kreeg la ter filialen te Rotterdam, 's-Gravenhage, Haar lem, Hilversum en Nijmegen. In 1913 werd het bedrijf met een eigen fabriek ultgebreld. In 1902 werd de heer Ed. Gerzon gekozen tot lid van de Kamer van Koophandel te Amster dam, van welke Kamer hij later voorzitter van de Commissie voor de Financiën en het Han- delsregister was. Ook was hij geruimen tijd on- der-voorzltter van de afdeeling Grootbedrijf van deze Kamer. De thans overledene had verder zitting in verscheidene commissies, o.a. van het Nederlandse!) Instituut van Efficiency. Centraal Beheer, de Levensverzekering Maatschappij „De Nederlanden”, de rijwielfabriek „Simplex” enz. Tevens was hjj Ud van de commissie van Ad vies Inzake het spoorwegverkeer. Hoewel de heer Gerzon reeds geruimen tijd lijdende was. is zijn heengaan toch onverwacht gekomen. Gedurende den iaatsten tijd was zijn gezondheidstoestand iets beter en eenige dagen geleden was hjj nog op zijn kantoor in de stad. Op voordracht van den Hoogeerw. Provinciaal der Minderbroeders heeft Exc. de Bisschop van Haarlem benoemd assistent te Leiden H. Leonardos Pater G. J. A. van Eijsden, tot assistent te Gouda H. Sa crament Pater A. J. Dolle, tot kapelaan te ’s-Gravenhage H. H. Antonlus en Lodewjjk Pa ter G. J. van der Schoot, tot kapelaan te Rot terdam H. Rosalia Pater A. J. Vergeer, en tot kapelaan te Delft H. Joseph Pater C. J. M. Buschman, die kapelaan was te Nijmegen H. Franctacus. Door Z. H. Exc.'den Bisschop van ’s-Herto- genbosch werd benoemd tot kapelaan te Nij megen H. Franciscus Pater J. A. Linders/uit het klooster te Nieuwe Nledorp. cor- ver- een werview met Keuter, „ik kan niet zeggen wat mijn Indruk is over de mislukking van de drie- mogendheden-conferentle, omdat ik geen in- dnik heb. Ik zal Ethiopië in September te 13e- nève vertegenwoordigen.” verdrag van 1925 niet in acht genomen, dan zou het welslagen ervan -i gevaar worden gebracht. Wat de die Engeland te Genève zal --1 geen enkele nauw- verder nog: lo. Handhaving van de politieke onafhanke- lijkheid van Abessinië en onaantastbaarheid van het grondgebied van dit rijk. 2o. De noodzakelijkheid van de toestemming van den Negus. 3o. De regeling overeenkomstig het Volken- bondspact. PARIJS. 19 Aug. (Reuter.) Eden heeft hedenochtend Tecie Hawartat, de gezant van Ethiopië te Parijs, op de Britsche am bassade ontvangen, en hem nauwkeurig op de hoogte gesteld met het verloop van de ftle-mogendheden-conferentie. Tijdens het onderhoud tusschen Eden en Lsval is overeengekomen dat belde regee- rtngen voortdurend het oog gericht zullen houden op de voorbereiding van den Vol kenbondsraad op 4 September en tot dit doel geregeld langs diplomatieken weg in contact zullen blijven. Het bezoek van Laval aan de Italiaan- sche gedelegeerden was voornamelijk for meel. De besprekingen beperkten zich tot de bespreking van pers-commentaren en polemieken. Het onderhoud, dat Eden en Alois! heden ochtend met Laval hadden, duurde onge veer een half uur. Beiden dankten Laval voor hetgeen hij op de conferentie had ge daan. Laval zou tegenover Aloisl den wensch te kennen hebben gegeven, dat Italië.zlch ten minste op de vergadering van den Volken bond zal laten vertegenwoordigen, om zjjn standpunt te verdedigen. De geheele Britsche pers ziet het mislukken van de besprekingen te Parijs als een zeer ernstig feit. De „Times” schrijft, dat thans, voor het bij eenroepen van den Volkenbondsraad kalm en realistisch moet worden gedacht. Onverantwoordelijke enthousiasten, die een ondoordachte actie wenschen. zonder te letten op de gesteldheid van Europa of de rechtma tige eischen van de mogendheden dienen de zaak des vredes zeer weinig. Engeland heeft een aantal voorname rech ten in Abessinië en deze geven het recht van spreken, en grooter recht nog heeft Engeland op het voortbestaan van de vredes-machine van den Volkenbond. De kwestie wat wel of niet gedaan moet worden te Genève, Indien de zwakke hoop, dat langs diplomatieken weg iets kan worden be reikt. de bodem wordt ingeslagen, is van zoo veel belang dat een kalm oordeel noodzake- Hjk is. Dit is de eerste maal, dat een Paedagogische week wordt gehouden in een stad boven de groote rivieren en het verheugt spr. heel bij zonder dat het thans Amsterdam zal zijn waar men voor deze tweejaarlijksche bijeenkomst samen is. Nog werden op het gebied der paedagogiek vele vragen op uiteenloopende wijze beantwoord. Zoo is thans aan de orde gesteld de lichamelijke opvoeding volgens Katholieke beginselen, waar bij het er om gaat een oriëntatie in deze be langrijke materie te geven. Temidden van zoo vele hedendaagsche stroomingen, die een in eeuwen vergaard cultuurbezit trachten weg te spoelen, dienen duidelijk kenbaar de grenspalen van het toelaatbare te worden gesteld. Spr. verheugde zich over de groote belang stelling uit kringen van onderwijs en jeugd werk en heette in het bijzonder welkom den president-curator der R.K. Leergangen mr. A. baron van Wijnbergen, mgr. dr. G. C. van Noort, deken van Amsterdam. Inspecteurs en Inspectrlces van het onderwijs, vertegenwoor digers van den schoolraad, enz. Nadat dr. M. Verhoeven, secretaris van het Psychologlsch-Paedagoglsch Instituut, voor lezing had gedaan van de ingekomen berich ten van verhindering, werd de eerste vergade ring geopend. Onder leiding van mgr. prof. dr. Th. Goos sens en dr. M. Verhoeven werd hier door Pater dr. Joannes O.M.C., docent aan het Psycholo- gisch-Paedagogisch Instituut der R.K. Leer gangen, Helmond, een inleiding gehouden met als onderwerp: „De lichamelijke opvoeding en Katholieke beginselen.” Het vraagstuk der lichamelijke verzorging, aldus spr., staat steeds meer in het brandpunt der belangstelling en wordt daarbij niet weinig overschat. Anderzijds staan groepen die de 18 AuB' (Rcuter). Vanmiddag te rijf uur is de Itallaansch-Abesslnische arbl- trage-commissie in een Parjjsch hotel bijeen, gekomen. Deze commissie werd 25 Mei door den Vol kenbondsraad bijeengeroepen overeenkomstig net verdrag van 1928 en vergaderde te Sche- veningen, doch kon geen resultaat bereiken, en bjj besluit van den Volkenbondsraad van 3 rv?8UStUS wordt het werk hervat. _”/*ak van de commissie is beperkt tot het de grenskwestie mag Eden wordt te 20.45 uur op Croydon ver wacht; Samuel Hoare zal vanavond uit Nor folk terugkeeren, waar hij in geregelde telefo nische verbinding stond met Baldwin en Mac Donald te Lossiemouth. Reeds zijn voorloopige maatregelen genomen een speciale kabinetszitting bijeen te roepen, vermoedelijk over 10 dagen. Direct nadat Sir Samuel Hoare hedenavond vit Norfolk te Londen zal zijn teruggekeerd, zal hjj met Eden een onderhoud hebben over den toestand die geschapen is door het misluk ken der conferentie van drie. Vervolgens zullen de beide ministers aan hun collega’s verslag uitbrengen. Van den aard van dit rapport zal het afhangen, tegen welken datum het kabinet zal worden bijeengeroepen, waaromtrent Bald win een beslissing zal hebben te nemen. o. Vf O»””: De drie voornaamste kwesties, waarvoor de befóe ministers zich gesteld zien, zijn: het em bargo op den uitvoer van wapens naar Abessi- nié en Italië, de bescherming van de Britsche legatie te Addis Abeba, en tenslotte de verster king der troepen, welke in de Britsche kolonies, die aan Abessinië grenzen, liggen. Bovendien moeten twee vragen van nog veel ernstiger strekking worden bestudeerd, en wel ten eerste de Engelsch-Itallaansche betrekkin gen. en ten tweede de politiek, die te Genève in de zitting van den Volkenbondsraad moet worden gevolgd. Mussolini zeide verder nog: „Officieren, onderofficieren der divisie 28 October! In dit voor Jullie plechtige en voor het volk beslissende uur treed ik voor jullie. Reeds jullie naam fioudt het commando voor Jullie in. Jullie zullen alle hindernissen overwinnen tot aan het doel dat jullie zal worden gesteld." Mussolini richtte hierbij de vraag tot de zwarthemden: „Wilt gij dat?” Van alle lippen klonk hem toen een luid ,4a” (si) tegen, waar- MILAAN, 19 Aug. (DNB). •ri* van Milaan, Bologna. 0«nua, Napels. F. betië werden door »an de noodig is. Dit plan wordt J als een belangrijke factor voor de i van Egypte. lichaamscultuur onderschatten, ligt ook hier in het midden. Van natuurlijk standpunt bezien is *t lichaam een wezensdeel van den mensch, van boven natuurlijk standpunt een tempel van den H. Geest. Het lichaam heeft de ziel tot doel en verdient verzorging en eerbied. Alle vormen waaronder de mensch beschouwd kan worden, komen in de Kath. paedagogiek tot hun recht. De opvoeding van de ziel is daarbij echter niet te scheiden van de lichaamsopvoeding. De zorg van het lichaam is een plicht, maar moet bin nen de juiste orde blijven. Het lichaam elscht gezondheid omwille van de zlelewerklng. Alleen om hoogere belangen stelt de Kerk perken aan de lichaamscultuur. Er Is een hiërarchie in de lichamelijke opvoe ding volgens Katholiek beginsel: lichaam, ge zondheid, ziel, genade, God. Noch lichamelijk genot noch lichamelijke kracht mogen doel zijn. Het geslachtsonderscheid moet in de sport beoefening tot uiting komen. Als regel moet er dus scheiding zijn, al kent men enkele spelen, die de toenadering gunstig zijn, zooals b.v. ten nis. Een juiste combinatie van spelen ware bij de lichamelijke opvoeding het beste.i Alles moet, hetzij natuurlijk of kunstmatig, onbewust blij ven, d.w.z. zooveel mogelijk moet de aandacht van het lichaam zelf worden afgeleid. Wjj, katholieken, zoo besloot spr.. hebben onze eigen beginselen, wij moeten ook onze eigen methode, onze eigen richting hebben. Dan is de lichamelijke opvoeding van groote pae dagogische waarde. Spr. eindigde Hiet Paulus’ woorden: Verheerlijkt uw God in uw lichaam. De eerste dag werd besloten met een kennis making en gezellig samenzijn in „Kras”. De taak conflict van Wal Wal, niet, worden besproken. De commissie moet “beHsrechter kiezen, Polltis zal zijn. In welingelichte kringen te Parijs wordt ver nomen, dat Frankrijk en Engeland aan Italië de volgende voorstellen hadden gedaan; lo. Omvangrijke economische expansie-mo- gelijkheid in Abessinië; 2o. Garantie voor de veiligheid van de gren zen van Somaliland en Eritrea; 3o. De bescherming van de Italiaansche on derdanen in Abessinië. Deze voorstellen, zoo verklaart men te Pa rijs. bevredigden wel Italië, doch men eischte - - De van Milaan. Bologna. Florence, - Padua, Turijn, Triëst en Ve netië werden door de regeering gesloten. ADDIS ABEBA. 19 Aug. (Reuter) Volgens jerttthten, die in goede bron hun oorsprong Jndën, doch tot dusver niet werden bevestigd, “Abessinië bij de besprekingen, die zijn ge voerd om tot een vreedzame regeling van het jeschll met Italië te geraken. Indirect een be- nsrijk deel van zjjn grondgebied, dat aan 'trea grenst, alsmede uitgebreide concessies n zconomischen aard hebben aangeboden. 18 Aug- (Reuter) Het vraagstuk r Engelsch-Itallaansche betrekkingen is in ander daglicht geplaatst door de rerklaring van baron Alois! betreffende de En- •eische rechten op de bronnen van den Blau- cn «ijl. <ne te Londen den indruk heeft ge- »t. dat Italië geen rekening zou willen hou- n met de bepalingen van de overeenkomst T»n 1925 v»K^Lheeft d6 Egyptische regeering een om- __ogrtjk nlan uitgewerkt voor de ontwikkeling katoenplantages, waarvoor regeling van beschouwd economische toekomst Mocht het borden "”“«8 in cc._ -houding betreft, L ••nnemen, wordt te Londen Overdag was er gisteren van bet oude Hart- Jesdagfeest niet veel te bemerken in de hoofd stad. In de avonduren veranderde het aspect van de straat. Vooral in Oost was het in den vooravond reeds zeer druk en hier en daar laaiden straat- Dungen), allen van de Abdij Berne; eveneens aan de eerw. fraters: Hubertus RlcheUe (Hel mond). Franciscus Tlelen (Nijmegen), Ambro- Hier en daar wat groepjes verkleede kin deren. bedelend om centen en die zich onledig hielden met het maken van kunsten en grimas- Een onschuldig vermaak, waaraan niemftd zich kon ergeren. Ook de politie ondervond hiervan geen last. “Urige mededeellng gedaan. Men beperkt er ®ch fa officleele kringen toe, te verklaren, dat cegeerlng haar politiek niet nader zou kun- bepalen, zonder grondig het standpunt der "“«che regeering te kennen. ciscanen, die. zooals bekend, in t St. Francis- cusgasthula te Rotterdam wordt verpleegd en van de H. H. Sacramenten der Stervenden is voorzien, is. naar wij hedenmiddag vernamen iets beter. Z. H. Eerw. had een rustlgen nacht gehad. op de Duce voortging: ..Het geheele Italiaansche volk neemt van herte deel aan dezen machtigen bevestigings- ultroep van Jullie.” Hierop keerde Mussolini per auto naar Rome terug.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 13