STADSNIEUWS Met twee kameraadjes op avonturenreis F Alkmaar, 23 Aug. u7/ 20 I Dai De toestand van Mgr. Aengenent w. Wisselkoersen HET VERDWENEN ELFTAL iiiiiiiiiih VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1935 AGENDA KERMISWEEK Mr. C. A. de Groot opvolger T ooneel WISSELTRUC BURGERLIJKE STAND Ke Weerbericht Resultaat BIOSCOOP HARMONIE Bal in Savoy MEN MAG NIET VENTEN MO1 De voorbeurs FAILLISSEMENTEN OVER ELKAAR GEVALLEN TE NAUWE DOORGANG Vandalisme Voorzichtig met ryksdaalders Aanbesteding De wethoudersver- kiezingen Louisette, Sylvain Poons en Harry Boda in de hoofdrollen Filmvoorstellingen in *t Patronaat Varnebroek Mr. P. LANGEVELD BEDANKT ALS RAADSLID DENK AAN HET VERKEER VAN RECHTS CHARMEUSE I I I 26 Apot^ekeranachtdienat REISBUREAU LISSOME N.V. REISBUREAU LINDEMAN N.V. Groenmarkt 33 Noord blaak 13 Bartaljorisstraat 3 Janakerkhof 11 Bakkerstraat 7 MEYER HAMEL’S REVUE „VAN LACH TOT LACH” Aanhoudende verzwakking geeft reden tot ongeruatheidgeen bezoek wordt toegelaten Manufacturenhandel HAMAD «?rscfetig!’’ «tówoenlde Crseii, «fiKK Jtty beeft ons niet gezien," zei (M. Füm Sr. eep payze yap enkek minuten. SvenlMSB agfi a<*l?ryoJgtpg vaa (jen, vIJmuJ it-, ruurXm’aangek27 Woensdag 23 Aug R.K. SPEELTUIN „ST. AGNES” o Do op „Het Chineesche Landhuis", van „Van Dat LEBl zouden en Doordat een motorrijder blijkbaar niet vol- zijn hoede. 23 Aug. VRIJDAG, de Arabische door Arthur Morrison r De Arabier trok het tapijt op zijen meteen wierp de stuurman zich op hem. De man schrok geducht, en probeerde zich los te worstelen. Piet en Wiet stonden angstig toe te zien. De stuurman hield den Arabier stevig vast. Door het lawaai kwamen Arn Stanowsky en de soubrette Beppy Boda. ge- van meer J. B. Brand, caféhouder, HellooKapel L 188. Rechter-commissaris mr. J. Krabbe. Cura tor mr. A. J. M. Leesberg. Alkmaar. J. Dekker, metselaar, Anna Paulowna. Rech- ter-commlssarls mr. W. A. Ubbens. Curator mr. A. Veldman, Den Helder. is er lach” naam stadsschoon sommigen niet naar den zin Is. Vannacht tenminste hebben vandalen de Rin gers' chocoladefabriek met leuzen beklad. De daders hebben hun visitekaartje achter gelaten. Men onderteekende immers C. J. B. Beteekent dit misschien communistische jeugdbond? We hopen, dat dit misbruiken van particulier eigendom in onze stad geen gewoonte wordt. 32 «5 37 90 36.95 1.47»A 12.10 6 15 20.10 JOH. J. BOON Pries ter-Directeur. Reel dl vei A’d 33 om dien Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Ondi verw prak1 Charmeuse Damesonderjurken vanaf Charmeuse Darr.esdlrectolres vanaf Charmeuse Damesblouaes 32.87V1 •37.87»/! 36.87*6 1.47% 12 10 6.15 20.25 7.34»/* 59.50 9.77»/* 24.90 48.25 Oud- Lid De Zondag- en nachtdienst zal in de week van 25 tot 31 .Augustus worden waargenomen door de apotheek van den heer H. J. F. Waund, Ritsevoort 5. «’elke hopelijk tegen het einde van de volgen» de maand een bevredigende oplossing mog»;n vinden, zijn wel de eerste omstandigheden,- welke op het huidig moment groote terughou dendheid bij het doen van zaken opleggen. Het was dan ook vanochtend in het telefonisch verkeer uitermate stil, terwijl de stemming aan weinig verandering weder onderhevig was. Amerikaansche shares hadden voor Staal en Koperwaarden in sympathie met Wallstreet van gisteren een goed prljshoudenden tot vasten on dertoon. Steels bewogen zich op 27%, Bethl. Steel 23 1/16, Anaconda Copper 11% en Kenne- cott 14%. Het wetsontwerp Inzake de ontbin ding van houdstermtyen van openbaar nuts bedrijven is gisteren door het Huls fan afge vaardigden aangenomen, maar aargezlen de wet pas over 2% jaar in werking treedt en een gematigde toepassing hiervan in het voor uitzicht ligt, werd Wallstreet gisteren door het feit niet bijzonder verstoord. De markt wacht thans de verdere ontvangst van deze wet af. Van Locale waarden werd koninklijke olie op onveranderden prijs getaxeerd 196%, Phlllps- lampen iets lager op 256, H.V.A. evenzoo op 17C, Amsterdam Rubber iets vaster op 107— 107%, terwijl Unilever op 102% onveranderd bleef. De gulden toonde in het internationaal verkeer geen verandering. Vorige Blotkoenen Heden 7 347/, 59.50 9.78 24 91 48.24 Den Haag: Rotterdam: Haarlem Utrecht: Arnhem: Leeuwarden: Nleuweetad 55 Eindhoven: Lelden De politie vestigt er de aandacht op, dat het bij vorige in deze gemeente gehouden feeste lijkheden meermalen is voorgekomen, tipt daar toe speciaal op uit zijnde lieden inkoo.jen doen en daarna betalen met Belgische vyf-francs- stuks, die een zeer groote gelijkenis hebben met onze ryksdaalders. Ook hiervoor zjf men dus op Amsterdam: Leldacheatraat 6 Dam 10 Te omstreeks kwart over acht kwam een wielrijder, gisteravond op den hoek Scharloo- Westerweg te vallen. Een 21-jarige kruideniers bediende reed, eveneens per rijwiel, vlak ach ter hem en kwam boven op hem te vallen. Door het breken van een flesch, welke de kruide niersbediende in zjjn hand hield, werd hij aan zjjn rechterhand verwond. Hij is in het St. Eli sabeths Ziekenhuis verbonden. Vanwege den Rijkswaterstaat is te Haarlem aanbesteed het vernieuwen in gewapend beton van vaste brug no. 39 in den noodoosteiyken dijk van het Noord-Hollandsch kanaal en het maken van boordvoorzienlngen en frond- en beriratingswerken langs en op dien kanaaldijk, een en ander met bijkomende werken, onder dc gemeente Alkmaar. Raming 22.500. Ingekomen waren 37 biljetten. Laagste in schrijver C. de Wit Bzn. te Kolhom voor 18670. Het heeft den hoogwaardigen bisschop goed gedaan, te vernemen, dat men ter gelegenheid van de Jaariyksche Haarlemsche processie naar den Brielle vurig heeft gebeden om door de voorspraak van de Martelaren van Gorkum het herstel van zijn gezondheid te verkrijgen. Wij hebben dit jaar twee verkiezingscampag nes meegemaakt, zonder dat het euvel van straten of gebouwen bekladden plaats had. Het schijnt evenwel, dat dit bewaren van Gistermiddag wilden op de Nieuwesloot een vrachtauto van de graanmaalderlj Bos en een luxe-auto elkaar passeeren. Wijl de helft van den weg in beslag was genomen door de ker miskramen, lukte dat niet al te best, met het gevolg, dat van den vrachtauto een achter- spatbord werd afgerukt. Men kon het over de schade blijkbaar niet een» worden, weshalve men naar de politie toog. Daar zal het geval wel zijn bijgelegd. Naar wij vernemen, heeft Mr. P. Langeveld. lid van de raadsfractie van den Vrijheidsbond, als zoodanig bedankt. Opvolger is Mr. C. A. de Groot. Mr. de Groot werd in 1888 te Leeuwarden geboren en kwam als jongen naar Alkmaar, waar zijn vader directeur van de Ambachts school en Burgeravondschool werd. Later verhuisde het gezin naar Den Haag, waar zjjn vader van het nieuwe raadslid inspec teur werd van het M. O. Na gymnasiale opleiding te hebben genoten, ging de jonge De Groot naar de Unlversiteit te Leiden, waar hij promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappen. Na eenigen tijd als ambtenaar aan het depar tement van Binnenlandsche Zaken werkzaam te zijn geweest, vestigde hy zich als advocaat te Den Haag, vanwaar hij in 1917 weer naar Alkmaar kwam, om zich hier als advocaat en procureur te vestigen. Mr. De Groot, die meermalen als strafrecht- pleiter op den voorgrond trad is o.m. kanton- rechter-plaatsvervanger, voorzitter van het Bureau van Consultatie bij de Rechtbank, van den Raad van Rechtsbijstand in strafzaken, lid van den Raad van Toezicht en discipline by de Orde van Advocaten in dit arrondisse ment en voorzitter van het Genootschap tot Zedelijke Verbetering van gevangenen, Alkmaar van het Roode Kruis, Kring Noord-Holland daarvan; 1 De Commissaris van Politie te Alkmaar ves tigt er nogmaals de aandacht van belangheb benden op, dat het gedurende de kermis van 24 Augustus tot 1 September 1935 streng verboden is op het kermisterrein en omgeving te venten met koopwaren, waarmede op het kermisterrein een vaste standplaats wordt ingenomen, zooals paling, gelanterieën, worstjes, nougat, koek, chocolade, kinderspeeldgoed, enz., enz. later verscheen Pooley opnieuw, ditmaal met eten hoed op, terwijl hy met veel zorg de magnum begon te kurken. „Een nieuw» kurk,” merkte Crook op „Dc vermoed, dat ze de andere gebroken hebben.” Toen de kurk in den bals was gedreven, haalde Pooley lak en kaars voor den dag. en spoedig had hy de kurk bedekt met een gebro ken zegel, dat best voor een oud lak kon door gaan. T<x?n diepte hy een handvalics van onder de tafel op. deed daar de flesch in, en verdween hetzelfde oogenblik met het valies in het don kere gedeelte van de kamer. „Dat is voor ons voldoende, bu zei Crook. „Ze zullen natuuriyk valies naar buiten gaan. Gedurende de kermisweek zal in het gebouw aan het Varnebroek eiken avend een filmvoor stelling worden gegeven voor alle R.K. kinderen. Jongens en meisjes. Voor volwassenen zoover de plaatsruimte het toelaat. As. Zondag 1ste voor stelling. Woensdag valt uit. Zondag, Maandag. Vrijdag en Zaterdag als hoofdfilm „De Witte Hel" van Plz PalU. (Een goede film. Red Donderdag en Zondag 1 Sept, als hoofdfilm „De brand van Moskou". By beide programma's een zeer mooi byprogramma. Aanvang 8 uur pre cies. De buitenlandsche politieke toestand in be trekking tot het Ethiopisch geschil, alsmede dc nog steeds dubieuse situatie van 'ons land. notabene op nog geen tien meter afstand aan het raam zat. Pooley verliet even later het venster en nam den spiegel met zich mee. Een tyd lang zagvn zU niets van hem. Zy kregen de minder aangename gewaarwording, dat ze hier wellicht werkeloos hadden zitten wachten, terwyi het slachtoffer ongemerkt kans had gezien de plaat te poetsen. Totdat hun aan dacht plotseling getroffen werd door een aller zonderlingste daad. Terwyi ze daar nog gehurkt by het raam zaten, en gespannen naar bulten loerden, zagen zy ineens, hoe een tafel voo: ditzelfde raam werd geschoven, en een groote flesch van onmlskenberen vorm op die tafel werd geplaatst I Het was de magnum Tokayer wijn! De kurk was er afgetrokken. Toen ontdekten zy, dat Pooley een bezoeker had, want de flesch werd enkele maten opge nomen en neergezet, maar door verschillende handen. Ten slotte bukten zich, vlak by het raam, twee hoofden en twee paar schouders. Pooley en rijn bezoeker onderzochten 'biykbaar met de grootste aandacht een klein voorwen». Wat het was. konden ze niet zien. Ofscnoon Crook wel twaalf keer zyn nek rekte en zich geheel bloot gaf. De bezoeker had zyn rug drie kwart naar den kant van het raam gewend, welke het dichtst by hen was. en «loot zoo doende een groot gedeelte van hun gezichts veld af. De twee bleven een oogenblik In deze onderzoekende houding by bet raam staan, en verdwenen toen even snel als zy gekomen Waren, terwyi zy de flesch op de tafel lieten staan. kindertjes toegesneld en toen ze zagen wat er aan de hand was, begonnen ze allemaal te huilen en te schreeuwen. Weldra had de stuurman den Arabier overmeesterd en ge bonden. De Arabier werd thans de zaal binnenge bracht waar hy had zitten spelen en de kin- was zoo druk aan het werk, kijk maar. Luister nu eens. als er hier op de eerste verdieping een biljartzaal is, gaan wij een partytje biljar ten. En aan de lampen te oordeelen schijnt de biljartzaal links te zyn. Dan hebben wy voortdurend het oog op het raam." De kamer, waar Crook het over had. stond rechthoekig op het hoofdgebouw van het café. Ze gingen door den zygang naar binnen, be stelden koffie, gingen naar boven, en kwamen tot de ontdekking, dat er geen biljarts aan wezig waren, maar wel een klein hulsbiljartje. Meer om je geluk dan om je vaardigheid te beproeven. Maar kunstbiljart of gokspelbord. het kon allemaal niets scheten. Ze namen duj hun koffie mee naar boven. De kellner, die hen elgenyik had moeten bedienen, was bezig met koper te poetsen, en daar de gasten deze kamer toch niet konden verlaten zonder aan de achterdochtige blikken van den waard te ontsnappen, kregen ze het vertrek heelemaal tot hun beschikking. Zoo zaten ze spoedig met hun tweeën te wachten. Ze hurkten leder aan een kant van het raam en loertfcn naar dén overkant. Crook scheen dergeiyke karweitjes wel meer aan de hand te hebben gehad. Hy zat onbewogen naar bulten te kijken en hield het raam voortdurend tn de gaten. Op Merrick had dit een geheel andere uitwerking. Hy werd er zenuwaehtig van en het was duldeiyk te rien. dat hy het spel letje tamelijk vervelend begon te vinden en zich vergeefs afvroeg, wat voor nut het kon hebben, om doelloos te ritten kijken naar iemand, dien je wUde arresteeren. fu die Ondertrouwd: Arnold Flink en Maria Tool; Willem Coiyn en Antje Tettsma; Frederik Sluiter en Dlna de Jonge; Andreas Baas en Agatha v. d. Kroef; Cornells Ket en Johanna Veltm^is. Getrouwd: Jacobus Polderman en Margare- th.i Rems; Heronymus Roobeek en Jansje Char- lemyn; Pieter Veteren Claslna Burgerlng; Cornells Rodenburg en Cornelia v. Baden. Overleden: Aaftje Nleuwland, wed. van J. de Gioot, 83 jaar; Antje Bas, wed. van Cornells Oudes, 69 jaar. Ofschoon de toestand in het alge meen ongewijzigd blijft, geeft de aanhoudende verzwakking wel reden tot ongerustheid. Met het oog op de algemeene verzwakking van Monseigneur kan geen bezoek worden toegelaten. In de Harmonie wordt gedurende de kermis week tot volgende week Vrijdag de groote Weensche Operette-fllm „Bal in Savoy” ver toond. waarin de Jonge filmster Oitta Alpar een der hoofdrollen vervult De namen van de overige artlsten. als Felix Brees art. Otto Walburg, Rose Barsony en Hans Jaray waar borgen een berienswaardlge film. Het is een vrooiyke geschiedenis, waarin een baron zich voor een kellner uitgeeft, om met een schoone zangeres in aanraking te komen en als hy weer de baron wil worden, heel veel moeilijkheden ondervindt omdat een kellner. die tydeiyk den baron speelde, dat leventje niet vaarwel wil zeggen. Tenslotte komt echter alles In orde en de baron krijgt zyn schoone Anita. Wy komen morgen op deze film nader terug. In aansluiting op de publicatie van Woens dagavond JJ„ deelt de behandelende geneesheer dr. J. G. Hoge, geneesheer.dlrecteur van de Mariastichtlng over het verloop van de ziekte van Mgr. Aengenent ons nog het volgende mede: Gedurende de drukke kermisdagen op vorige Jaren is het meermalen voorgekomen zoowel hier als elders, dat vreemdelingen in winkels hun slag trachten te slaan door den bekenden wisseltruc, waarby men een kleinigheid koopt, een bankbiljet in betaling geeft en dan door het aflelden van de aandacht het wisselgeld met het bankbiljet meeneemt. Waar biykens persberichten deze personen nog voortdurend hun werkzaamheden voort zetten, vestigen wy de aandacht der winkeliers nog eens nadrukkeiyk op deze gasten. Uitkijken juist in de grootste drukte biyft geboden. deren werden zooveel mogelyk gekalmeerd. Maar wat nu? Eenklaps ging er een gordyn op zy en een meisje van omstreeks 20 jaar verscheen. „Wat is dat?" riep zy in het Fransch uit. De stuurman keek verrast op. Zou het misschien de „Rossige Dwaas” zyn? Sprak hy misschien ook Fransch? Het kan zyn nut hebben, na alles wat er ge schreven, gesproken en gedaan is voor den R.K. Speeltuin St. Agnes, nog eens iets te vermelden over den gang van zaken. Het Bestuur is in zyn verwachtingen niet teleur gesteld en de Speeltuin beantwoordt ten volle aan het vooropgezette doel. Dagelijks was het een dringen voor de poort van den Speel tuin en het gemiddelde bezoek per dag varieerde tusschen de 250 en 300 kinderen. Menig ouder kwam zich met de kinderen ver maken en hoewel wy nog wel niet over voldoen de leiding, vooral spelleiding, beschikken, waren altyd voldoende waakzame oogen en helpende handen aanwezig. Wy waren dan ook dikwyis getuigen van de echte vreugde en biydschap der kinderen. Onze tuin mocht zich meermalen in het bezoek van belangstellenden verheugen. VerechlUende hooggeplaatste personen namen kennis van ons werk en nog een dezer dagen kwam de Generaal der E.E. Broeders van O. L. Vr. v. Lourdes uit België op het speelterrein, by welke gelegenheid alle kinderen een kleine versnapering ontvih- gen. In verschillende kringen bleek de belang stelling te groeien voor dit mooie werk. Dat dit noodig is moge biyken uit het feit, dat onze circulaire om flnancieelen steun, vooral by de genen. die het doen kunnen ofwel omdat zy geen kinderen bezitten, ofwel omdat zy er het meest by gebaat zyn. dat voor êen veilig ver keer gezorgd wordt en het kind e i behoorlijke speelplaats wordt aangewezen in zeer veel gevallen geen succes mocht boekenEenlge fmke gaven zouden zoo welkom zijn geweest en hadden ons In staat gesteld om ons werk op het einde van het seizoen zonder nadeelig saldo te sluiten. Intusschen hopen we dit alsnog te bereiken, wellicht zal een of ander by het lezen van de vermelde resultaten nog tot edelmoedig heid worden aangespoord. (Ons gironummer 98 ct. 59 ct. 48 Ct. PAYGLOP 8 ALKMAAR fd. van den voorzitter van de Openbare Leeszaal en van Gezinsverpleging. We mogen verwachten, dat Mr. De Groot Zijn doende acht sloeg op het van'rechts komende benoeming tot lid van den Raad zal aanne men. Hoogste barometerstand: 772.0 te Haparanda. Laagste barometerstand: 747.0 te Isafjord. Verwachting: Zwakke tot matigen, Oostelyke tot Zuldelyken wind, helder tot licht of half bewolkt, droog, behoudens kans op onweer, nog warm. Zon op 5.55 onder 8.00 Lfcht op 839 Maan op n.m. 12.46 onder mm. 5.25 Nieuwe Maan 29 Aug. Gulden Vlies: „Het Chineesche Landhuis", door de Amsterdamsche Tooneelvereenlging.' Zondag en Maandag 8.15 uur. „Eindexamen", door de Amsterdamsche Toonéelver. Dinsdag en' Woensdag 8.15 uur. Schouwburgtoge Dassi (Dodenveld)„Van lach tot lach.” Revue, van Zondag tot en met Woensdag 8 uur. een extra shilling aan verdiend. Wacht nog een oogenblik Je.” Door het raampje zagen ze hoe Pooley en. zyn vriend uitgestapt waren, met hun chauffoMF afrekenden, en een deur binnen gingen. „Kom, we gaan hem achterna I" antwoordde Crook, terwyl hy den chauffeur een halve kroon toestak. zy snelden door het steegje, en kwamen tot de ontdekking, dat het groote huls, waarin hun prooi was ontsnapt, pas gezet was. Het nieuwste van de heele rij. Eten enkele blik was voldoende, om iemand te overtuisen, dat de helft van de kantoren, die het bevatte, nog onverhuurd waren. In de hal stond een groots liftkooi, maar er was geen llftjongen, en men hoorde boven stappen op de trappen. Eten blik door het trappenhuis bewees, dat Pooley en rijn metgezel een paar verdiepingen hooger naar boven liepen. Merrick en Crook volgden hen, doch pasten wel on, dat ze rich niet bloot gaven. De anderen gingen hen voor, totdat ze elnde- lijk aan de bovenste verdieping waren gekomen Toen werd er geklopt. Een deur ging open, en na wat gemompel ging die weer dicht. Merrick en Crook slopen voorzichtig naar de deur, en lazen de volgende woorden: IZAACS, COMMI88IONNAIR Daarbinnen bleef alles rustig. Crook en Merrick keken eens mnd. maar to dit gedeelte van het gebouw was nergens een gunstlg^uit* makkelijk wagen, zonder kans te loopen, diens aandacht gaande te maken, en hem zyn plan nen hierdoor te doen wyzlgen. De eerste auto reed in de richting van Tottenham Court Road, en keerde to dien hoofdweg plotseling naar het Zuiden, terwyl de andere hem on den voet volgde. „Nu hebben we ze te pakken!” riep Merrick juichend, „we hebben to ieder geval iets be reikt!” „Ja,” zei Crook in gedachten. „Maar wat het is. kan ik u met geen mogelijkheid vertellen. Ik kan u elgeniyk heelemaal niet zeggen, waarom wy dien auto volgen, hoewel ik heel goed weet, dat zich daarin de flesch Tokayer bevindt. De eenige reden iykt my, dat wy op het oogen blik niets anders te doen hebben.” De taxi ging langs Tottenham Court Road, stak Oxford street over en reed de Charing Cross Road af. Een kort onoponthoud by het Palace Theatre bracht de twee wagens vlak by elkander. Zoo vervolgden zy hun weg. Over Trafalgar Square liep de w-*g over het gedeelte van Charing Cross by Whitehall en daar v.ak by de bocht boot de texl plotseling in een smal straatje en verdween. Crook's chauffeur was biykbaar een man. die uitstekend thuis was to deze buurt, en tevens begreep, wat er aan de hand was. Want hy *olgde niet tot aan den ingang van het steegje doch keerde daar. „Zoo zal het' wel gaan, nietwaar mynheer?" riep hy door het raampje. -Jft nog steeds 227185). Tenslotte moeten wy tot ons leedwezen mededeelen, dat onze yverlge secretaris, de eerw. Broeder Raymundus. door zyn Overheid naar elders is overgeplaatst, wy brengen onzen harteiyken dank volgaarne voor de vele werkzaamheden, welke hy In het belang van den Speeltuin .lejft gedaan. Intusschen heeft Br. Overste Thomas ons weer een nieuwen secretaris bezorgd in den persoon van Br. Gangulfus, zoodat ons bestuur weer volledig is. verkeer, botste hy op den hoek Geesterslngel Tuinstraat tegen een uit de Tuinstraat ko mend meisje. De flets, waarop het meisje reed, werd beschadigd. Het meisje had signaal ge geven: de motorrijder niet. De politie onderzoekt de zaak. 35 „Het is altyd goed om eerst te weten wat er op den beganen grond is.” merkte Crook op Terwyi hy dit nog sei. greep Merrick hem plotseling by dén schouder en trok hem terug in de galery. waar zy net uitkwamen. „Daar Is lel" zei hy in een overspannen gefluister. „Er op af! Wij hebben hem te pak ken!” Crook had dwars over den tuin gekeken Maar Merrick trok zyn aandacnt naar het huls en wees naar een venster op de eerste ver dieping. .^M op. hy staat zich te scheren voor het raam, wees voorzichtig dat hy je niet ziet." Crook kwam heel Behoedzaam naar voren, ■tak zyn hoofd even buiten den muur en keek naar boven. Er viel niet aan te twyteien Daar boven aan het raam van de eerste verdieping stond iemand rich te te heren, aan een sr>‘?gel. dien hy aan de kruk van het raam had opge hangen. Hy veegde nu zyn scheermes af en ook Crook Herkende in hem den medepassagier Pooley. Victoria Theater; „Follies Bergère." Alle da gen 7.30 uur. Zaterdag doorloopende voorstel ling van 2 uur af. City; „De Zigeunerbaron." Alle dagen 8 uur. Zondags doorloopende voorstelling van 2 uur af' Bioscoop Harmonie; „Bel In Savoy.” Alle da gen 7.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 uur af. Roxy: „Cockeyed Cavaliers.” Vrijdag en Za terdag 730 uur en verder alle dagen 7.15 en 9.15 uur. Zondag doorloopende voorstelling Patronaat Varnebroek: „De witte hel van Riz Palti.” Zondag en Dinsdag 8 uur. zou ik denken,” wel met het Ons spelletje biljart kunnen wy als geëindigd beschouwen." Terwyi Crook met den waard afrekende, hield Merrick den uitgang in de gaten. „Ze zyn verdwenen,” herhaalde hy wel zes keer, toen Crook by hem kwam staan. „Ze zyn hem gesmeerd, zie, daar gaan ze!” Crook zag inderdaad Pooley en zyn bezoeker reeds halverwege de straat. Pooley droeg het valiesje. Toen begon een zenuwachtige jacht door de straten, die naar Euston Road lelden. Crook hield Merrick teren, totdat het tweetal een boek was omgeslagen, maar toen moesten beiden ook hard loopen om nog juist te zien, welke zystraat de anderen zouden inslaan. In de Euston Road riep Pooley een taxi aan. In dit drukke verkeer viel het toet moeliyk hen te volgen in een anderen auto, zonder opgemerkt te worden. Hier WUlemstraat 13 - Geb. Vroom en Dreesmann, Aalmarkt. x De Nederlandsche Ondernemingen op relsgebled verzorgen ook Uw vreemde valuta tegen zeer voordeellgen koers. ASSURANTIES OP ELK GEBIED Alex. Ludowsky met zyn twaalf perfect schoolde girls zullen wederom dansen. Door het groote succes van het vorige Jaar aangemoedigd. zal Tatjana Tamarova, 1ste solo-danseres van de Kon. Vlaamsche Opera, wederom als gast en solo-danseres optreden. Een schat van costuums ontworpen door de Parysche kunstenaars en vervaardigd on der leiding van mevr. Marie Meyer Hamel zullen gratie en schoonheid brengen, terwyl aan de décors en lichteffecten zooals steeds de grootste zorg is besteed. Het orkest staat onder leiding van Pirn de la Fuente, terwyl het geheel onder peroonlyke leiding en regie van Meyer Hamel ten tooneele zal worden ge bracht. Rest ons nog te vermelden, dat de geheele pers unaniem schitterend over deze revue heeft geoordeeld. Zoo schreef o.a.: De MaasbodeDeze geestige revue is het nankyken en aanhooren dubbel en dwars v.aard een dans-pantomlme als „De macht der metalen” waarvoor Sophie Köhler zeer verdlenstelyk den proloog declameerde, doet zelfs een worp naar het artistieke. Avondpost: Want bil deze revue met den allerminst overdreven titel „Van lach tot lach” vormt het publiek de volstrekt passieve party. De activiteit komt geheel van bet tooneel. En het mag eigenlyk een wonder heeten. dat de bezoekers nog kans zien voor hun verslapte lichamen telkens weer een nieuwe bron aan te boren, welke hun in staat stelt de handen op elkaar te krygen voor het betoonen van by- maar Na de succea-tournee van Meyer Hamel’s revue „Dat doet de deur dicht”het vorige jaai wordt thans de schlager non-stop revue „Van lach tot lach” gebracht. Meer dan 6 maanden is deze revue de sensatie geweest van Amsterdam. Den Haag en Rotterdam en dui zenden in den lande hebben reeds genoten van deze revue, mede door de drie radio uitzendin gen, welke „Van lach tot lach” populair ge maakt hebben, tot in het kleine gehucht van Nederland. Niet alleen de zeer kostbare aankleeding van deze revue, maar ook de beste bezetting welke men zich voor een revue denken kan, rijn de onmlddeliyke oorzaken van het groote succes geweest. De meest populaire Nederland sche revue artlsten staan borg voor 100 pet. amusement. Niemand minder dan de beroemde Louisette Ml wederom deel ultmakep van het ensemble. Naast Louisette zal de bekende en gevierde Sylvain Poons wederom deel uitmaken van dit ensemble. En alsof Louisette en Sylvain Poons niet voldoende waren om een publiek den geheelen ■vond te laten gieren van het lachen, heeft do directie nog Harry Boda, den bekenden operette- en revuekomiek. geëngageerd. Naast dit drietal sterren komt verder nog het geheele gezelschap, bestaande uit vele goede bekenden van het vorige jaar, zooals Jan Blok, Sophie Köhler enz. enz., terwyl aan dit en semble nog zyn toegevoegd de radlo-zanger val. Dat lukt weliswaar niet iedereen, ce meesten toch wel. Handelsblad: Gisteravond in „Carré” gelachen, gul, van harte. „Van lach tot heet dit spel van kleurschltterlng en de wa* in dit geval meer dan zoo maar een dar tele inval van een auteur. Residentiebode: Deze nieuwe revue Meyer Hamel bood aan het Scala-publiek dan een gedeelte, dat boven alledaagsch revue- nlveau meters uitstak. Rest ons nog mede te deelen. dat de revue alhier precies in dezelfde bezetting zal worden op gevoerd als in de groote steden en dat er inderdaad 45 medewerkenden zullen zyn. Wij kunnen dus een bezoek aan de revue „Van lach tot lach" in de Groote Schouwburg- loge Dassi op het Doeienveld op Zondag 25. Zooals wy gister reeds voorspeld hebben, is in de byeenkomst der diverse fracties inzake de •A. wethoudersverklezingen geen beslissing genomen kunnen worden. Echter om een geheel andere reden, dan wy verondersteld hadden. Als een donderslag uit helderen hemel kwam nJ. plotseling de mede- deeltog van mr. Langeveld, dat hy na ernstige overweging meende zich niet beschikbaar te kunnen stellen. (Zooals wy elders berichten heeft mr. Langeveld vandaag óók als raadslid bedankt.) Hiermede lag het geheele fraaie gebouw een college op breeden grondslag in puin. De vereentgde opposltie-partyen immers moesten nu verklaren, dat zy niet in staat waren een wethouder te leveren. Wel werd nog even fen andere naam genoemd, maar deze kon niet ernstig in aanmerking komen. Hierdoor was een totaal gewyzigde situatie ontstaan, daar nu de Roomsche en 8. D. A. P. fracties alleen voor de taak kwamen, om de leden van het nieuwe college te leveren. Tevena verviel hiermede het program, dat door de Ka tholieken aan de andere fracties was voor gelegd. Door den heer Hoytink werd nog gevraagd, om de andere rechtsche fracties mede invloea te laten uitoefenen op de aanwyzing van de Katholieke wethouders, terwyl dan de linksche fracties der oppositie ditzelfde zouden kunnen doen by de 8. D. A P. Naar ons evenwel ter oore kwam, zoowel de 8. D. A. P als de R.K. Staatsparty daartoe niet bereid zyn. Zoo stonden dus de belde regeerlngspartyen van de vorige periode voor een toestand, welke zy niet verwacht hadden, zoodat nieuwe be sprekingen noodzakelijk waren. In de besprekingen, welke de Katholieke fractie hierna afzonderlijk hield, werd besloten, dat de Katholieken nu twee wethouders zou den leveren. Als eerste hiervoor werd aange wezen de heer O. v. Slingerland. Over den tweeden functionaris zal as. Zaterdagavond opnieuw vergaderd worden. De 8. D. A. P.-fractie vergadert hedenavond, op welke byeenkomst besloten zal worden, of men één dan wel twee wethouders ter beschik king zal stellen, terwijl tevens de candldaten daarvoor zullen worden aangewezen. Vooralsnog zullen wy ons onthouden van commentaar op dezen gang van zaken, doch willen volstaan met nu reeds vast te leggen, dat In de komende periode van een scheiding in den Raad tusschen regeerlngspartyen en oppositie niet meer gesproken kan en mag worden, daar de vroegere oppositie door het gebeurde van de laatste weken mede-verant- woordeiykheid draagt voor het nieuwe college, omdat men niet In staat was zélf daar, iets an ders tegenover te stellen. Overigens achten wy het een betreurens- waardig feit, dat in een groep van 7 raads leden niet één „wethouders-fithig” is. F I A A D D 1 i e

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 12