Succesvolle Exweto-week Officieuze opening het van voetbalseizoen O5? •I D voor 80.' Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper” gezinnen f TOURNOOIEN OM AROL- BEKER EN ZIL VEREN BAL VIER MOOIE TOCHTEN MET 173 DEELNEMERS De foto-pryavraag De eerste kracht- metingen NIEUWE BRUG BIJ VLAKE De twee-daageche Binnenkort wordt de eerate over- apanning ge plaat at Er waa een aportieve atryd auccea, en daardoor waa honderd procent! Generale dagtocht naar Kleef! Ajax en Feijenoord kunnen thana de twee wiaaelpryzen definitief in hun bezit krygen ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1935 iw -f'w ulterst- onze hier worden op Koninginne-dag Voetbal. Merkwaardig is ook, dat van de 34 4 Wat voor bezwaar is er tegen om Oud-Brussel van 1 4 Eden verlaat met sir Samuel Hoare de buiten gewone zitting ven het Engelsche Kabinet Om allen In de gelegenheid te stellen van Ex- weto te profiteeren, houden wjj ook nog eenlge weekend-trips. Men leze met aandacht de me- dedeellngen, welke hierover zullen verschijnen. In September gaan wij yroolfjk verder. Maan dag, Dinsdag en Woensdag 2, 3 en 4 September weer een driedaagsche. Een prachttocht, welke ztfn geld dubbel en dwars waard is. hun uit een vier De schitterende verlichting op de wereldtentoonstelling te Brussel. De hoofdboule vard met op den achtergrond het hoofd gebouw met de reusachtige fonteinen en 16.15 uur tegen winnaar HFC om het allee Ik kan niet anders dan mijn bewondering uit drukken voor wat „Exweto” den V.K P -lezera biedt. Hoe het op andere dagen gegaan is, weet ik niet, maar dit weet ik wel: deze tocht was *n aege-tocht. Het waa niet den eersten keer dat ik een bezoek bracht aan België, maar dat het mogeljjk was om in twee dagen een indruk te krijgen van de twee groote Belgische steden, een vernikkeljjken autotocht te maken door Neder land en België, de Wereld-tentoonstelling te be zichtigen, een Brabantsche kermis te bezoeken, een luchtballon te zien opstijgen, en dan nog op m'n dooie gemak een morgen te gaan winkelen. Wjj vestigen nog even de aandacht op speciale Exweto-foto-prljsvraag. Degene, die van een Exweto-reis het aardig ste kiekje Inzendt, wordt door ons beloond. De beloonlng zal bestaan, wjj zullen het nu verklappen, In twee gratis den generalen Exweto-dagtocht. ‘1 bak geladen. Men een groote 200 tons- bok van W. A. v. d. Tak gecharterd, die de brug Daarom gaat op Zaterdag 31 Augus tusZondag 1 September weer een tweedaagsche tocht. Degenen, die geen vacantie meer hebben, maar dezen dag vrijaf, kunnen dus ook nog van onze buitengewone gelegenheid profiteeren. Wacht niet tot het uiterste met U op te geven! van 1904 tot 1924 vijfmaal den bal en kwam dus ook in het bezit van den prijs. Om het huidige kleinood wordt sinds 1925 gestreden Zooals uit bovenstaande opgave blijkt kan Feijenoord, dat reeds viermaal het toumool won, thans door een overwinning ook den bal definitief ver overen. DU jaar zullen veertien clubs den strijd tegen elkaar aanbinden n.l.: Hermes DVS, HW, Ex celsior. DFC, ADO. Feijenoord. ODS, VOC Wil lem II, Sparta, Xerxes, Quick, Be Quick en Longa. Het programma voor Zondag luidt: 10 uur Hennes DVSODS,; 11.15 uur ExcelsiorVOC; 1230 uur DFCXerxes; 1.45 uur Sparta—HW; 3 u urFeijenoordQuick; 4.15 uur Willem II— ADO. Be Quick en Longa zijn voor de eerste ronde vrijgeloot. Ook hier is het natuurlijk zeer moeilijk om een voorspelling te geven. Hermes DVS. Ex celsior, DFC, Sparta, Feijenoord en ADO heb ben o.l. echter wel de meeste kans om op dezen eersten dag een overwinning te behalen. Bulten deze groote toumoolen worden nog In verschillende andere plaatsen serlewedstrij- den gehouden, zoodat op dezen eersten ..offl- cleuzen wedstrijddag” reeds tal van aantrekke lijke wedstrijden op het programma staan. Dit wordt een knal-dag. Een dagtocht naar Kleef, waarop wjj alle 'Exweto- deelnemers verwachten. Deze tocht zal gehouden Zondag 22 September a.s. U kunt dien datum dan vast) vrijhouden 1 Heeft U uit onze agende eenmaal Uw keus ge daan, wacht dan niet, maar meldt U meteen aan, aan het Centraal Reisbureau der Ver. Kath. Pers, N.Z. Voorburgwal 6573, Amster- In Rotterdam zullen voor den vijf en dertigsten keer de wedstrijden om den Zilveren Bal wor den verspeeld. Evenals het Arol-toumooi kan dit groote toumool In het Sparta-stadion zich verheugen in een groote populariteit zoowel bij de clubs als bij het publiek. De omstandigheden, waaronder de wedstrij den om den zilveren bal werden ingezet, zijn wel typeerend voor dit tournool. In 1900 de gradeerde Sparta en hierdoor was Rotterdam toen van al zijn eerste klassers beroofd. Omdat het gemis aan eerste klaswedstrjjden In de Maasstad zeer zou worden gevoeld, nam het driemanschap Jac. Musley. Joh. J Meijer en C. W. van Hasselt het initiatief tot het spelen van ..luchtige seriewedstrjjden". Bij vele clubs werd dit met instemming begroet en het sterke HW, dat destijds in zijn gloriejaren was, leg de de drie eerste jaren beslag op den Zilveren op zal nemen. In het schip plaatsen en te Vlake weer eruit zal halen Dinsdag 27 dezer zal dit transport plaats hebben. Het beweegbare ge deelte van deze brug komt aan den voorkant te liggen. De twee andere overspanningen wor den gebouwd bij de firma Penn en Bauduln te Dordrecht. Met de werkzaamheden aan de nieuwe brug over het kanaal WemeldingeHansweerd. welke uit drie overspanningen zal bestaan, is men reeds zoo ver gevorderd, dat binnenkort de eerste overspanning geplaatst zal worden. Het eerste gedeelte, dat gelegd wordt, is ge bouwd bij Corn. Swartouw aan de Wllhelmlna- laan te Schiedam. Het is het beweegbare deel en weegt 155 ton. Het Is 29 >4 meter lang, 950 meter breed en meter hoog. Het transport en plaatsen van deze overspan ning is opgedragen aan de N V. De Wit’s ber ging. en transportonderneming te R’dam. die, zooals men weet, ook de Moerdijkbruggen ver voert. Dezen keer wordt de brug niet op bakken vervoerd, doch in een grapte heeft daartoe de Kolossus, ee Het vacantleverblijf van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinsas Juliana te St. Fillans in Schot land. Het vorstelijk gezelschap gereed voor een tocht door de bergen Een deelnemer aan de tweedaagsche Woensdag en Donderdag schrijft ons: Rechterhelft J v-h. bord: wit linkerhelft: J roods rend, J m. rood door -f gestroopte f zwarte P) J Aan do linker- f zijde d. itraat de rechter Is parkeeren f •traathelft b verboden. dus vrij. Het Arol-toumooi wordt dit Jaar voor de dertiende maal gehouden. Het toumool werd Ingesteld In 1923. toen de penningmeester van A. F. C. een fraalen zilveren beker beschik baar stelde om dien voor den aanvang van de competitie te laten verspplen. Deze beker werd genoemd naar den In December 1922 overle den A. F. C.-er A. R. Onslow van Lierop, die zich voor zijn club zeer verdienstelijk had ge maakt. Langzamerhand steeg de belangstelling voor het toumool, dat tot een der belangrijkste in den lande is uitgegroeid. Thans wordt om den tweeden Arol-beker gespeeld, daar de eer ste beker In 1931 definitief In het bezit kwam van Blauw Wit. De twee laatste jaren wist Ajax beslag te leggen op den beker en als de rood- wltten thans weer op de eerste plaats eindigen, krijgen zjj eveneens den beker definitief In hun bezit. De tropee moet nX driemaal achter een of vijfmaal in totaal worden gewennen. Tot nu toe werd de Arol-beker door de vol gende vereenlglngen gewonnen: 1923 WA. 1924 RCH. 1925 Blauw Wit, 1926 Blauw Wit, 1927 ZAO, 1928 HFC, 1929 Blauw Wit, 1930 Blauw Wit. 1931 Blauw Wit (beker definitief in be zit); 1932 HBS, 1933 Ajax. 1934 Ajax. Het succes, dat wjj met onze 'Exweto-relsen hebben, noopt ons de zaak met kracht voort te zetten. Zondag gaat een dagtocht, en Maandag weer een driedaagsche. De laatste zal weer onder de persoonlijke leiding van den heer Brugman staan. Aan alle» valt het te merken, dat het voet balseizoen langzamerhand weer nadert. De ver plaatsen voor.... schillende clubs zijn reeds begonnen met het spelen van oefenwedstrijden en hebben plan de campagne voor het as. seizoen gestippeld. De twee groote voetbaltournoolen, die te lande als officieuze seizoenonenlng gelden, n.l. het Arolbekertoumool te Amsterdam en het toumool om den Zilveren Bal te Rotterdam vragen as. Zondag de aandacht. Met groote belangstelling wordt steeds naar deze jaarljjk- sche toumoolen uitgezien. Men wacht met spanning af. wat de verschillende clubs pres toeren en de aanhangers van King Soccer kun nen hun favorieten na langen tijd weer aan het werk zien. keeren. dat dit kleinood tot nu toe verspeeld is, dit tweemaal buiten Rotterdam moest ge schieden. Toen in 1907 door onvoorziene om standigheden het Sparta-terrein aan de Prin senlaan niet gereed was gekomen. Is H. F. C. als gastvrouw opgetreden en In 1909, toen er In Rotterdam cholera heerschte, werden de wed strijden bij Quick In Den Haag gehouden. Een der drie initiatiefnemers, Jac. Musley, is in 1915 gestorven. Later werd Joh. J. Meijer voorzitter en werd H. J. Willing na tien jaren te hebben ..gescheidsrechterd” tot secretaris be noemd. Het vorig jaar is de heer Meijer over leden en in zijn plaats werd tot voorzitter be noemd „oude Kees” van Sparta, de heer C. W. van Hasselt, een zeer geziene sportfigunr In de Maasstad, die 34 jaar als penningmeester heeft gefungeerd. Sinds 1925 werd het tournool achtereenvol gens gewonnen door: Sparta, Feijenoord. Ex celsior. Feijenoord, Sparta. Feijenoord. Hermes DVS. Xerxes, Feijenoord en Sparta. De Zilveren Bal. welke thans den Inzet van den strijd vormt is de derde, die door de zllveren-voetbal-commlssie beschikbaar Is ge steld. De eerste drie jaren won zooals boven reeds gemeld. HW het toumool en veroverde hierdoor het kleinood, dat driemaal achtereen of vijfmaal In totaal moet worden gewonnen om er definitief beslag op te leggen. HBS won e afgeloopen week Is voor Exweto groot succes geweest. Met onze reizen gingen in totaal honderd-drie-en- zeventlg vacantiegangers mee, en hoe zij geno ten hebben, en hoe zij zich geamuseerd heb ben, zouden zij het beet zelf kunnen vertellen. De bochten ijverden om het succes. De drie- en vlerdaagsche. welke den eersten t'ag gecombineerd gingen, stonden toen onder oe persoonlijke leiding van den heer Brugman. Dat alles tot volle tevredenheid van de pas sagiers geschiedde moge blijken uit het feit, dat de deelnemers aan de vlerdaagsche na af loop den heer Brugman uit dankbaarheid en als herinnering een actentasch toesonden. Dat deze attentie zeer op prijs wordt gesteld, spreekt van zelf en de heer Brugman verzocht ons om langs dezen weg allen zijn hartelijken dank over te brengen. Het succes van de driedaagsche was niet min der. Het was een uitgelezen geselschap, dat zich zoo amuseerde, dat de leider moeite had om de deelnemers huis-toe te krijgen. Op deze reis zijn niet minder dan drie ken nismakingen aangeknoopt, die mogelijk zullen leiden tot 'n zeer belangrijken stap op den le vensweg var leze deelnemers. Men heeft beloofd dat als het t een bruiloft komt, allen zullen worden uitgenoodigd 1 Dat kan gezellig worden. dat leek me ónmogelijk. En toch: „Exweto" heeft getoond, dat dit kan, dat het zelfs heel goed kan, en dat men intusschen nog tijd heeft om te lachen. Mede dank zij mijn Haarlem- schen medelezers vooral! Wat mij het meest van al getrofHn heeft was wel. dat wij allen een uitstekend onderkomen vonden voor den nacht; degenen die weten hoe slecht Brussel Ingericht Is op het bezoek van tienduizenden zal zich met mij verbazen. Maar dat schijnt het geheim van Uw organi satie te zijn. Naast mijn erkentelijkheid voor de correcte wijze van optreden van den leider geen oogenblik heb ’k geleden onder het kudde- dier-ldee van de gebruikelijke reisgezelschap pen wou Ik nog even mijn bewondering uit drukken voor het beleid van Uw chauffeurs: met behoorlijke,snelheid een luxe-reiswagen zóó voorzichtig te besturen en tegelijkertijd het zijne tot de algemeene vrool(|kheld bij te dragen is Iets zeer bijzonders. Ik kan Iedereen aanraden met Exweto mede te gaan. Dit jaar nemen de volgende clubs deel: Ajax. DWS, Blauw Wit, HBS, HFC, NAC, Zeeburgla, UW. ZAC en AFC. Het programma voor den eersten dag is als volgt: 10 uur UW—AFC, 11.15 uur HFC— HBS, 12.30 uur Zeeburgla—DWS. 13.45 Blauw Wit—ZAC. 15.00 uur NAC—Ajax winnaar UW—AFC HBS. Uiteraard hebben op het oogenblik voorspel lingen heel weinig waarde. In verschillende ploegen zijn wijzigingen gekomen en de resul taten van de reeds gespeelde oefenwedstrijden geven nog weinig houvast. Aan spanning zal het In dit toumool evenwel nie tontbreken. HBS, DWS, Ajax en Blauw Wit hebben o.l. de meeste kans om de halve finales te bereiken. FOTOREPORTAGE ■M -■ gl D» Koning Engeland specteert eerewacht bij zijn aankomst te Ballatar Twentsche belangstelling bij een der deelnemende vliegtuigen aan de Rondvlucht na aankomst op het vliegveld Twente van In de De mijnwerkers uit het Ruhrgebied tijdens de uitgravlngswerkzaamheden en het opsporen der slachtoffers bij de instortingsramp van een tunnel der .ondergrondsche* te Berlijn j

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 14