Vier gelijke spelen het den zilveren voor A.R.O.L,-tournooi Feyenoord bal uitgeschakeld 1 1 m Uitstekend werk van de A.A.C.-ploeg ji w I 18 ^1» AJAX WERD DOOR N.A.C. UITGESCHAKELD QUICK EN O.D.S IN DE TWEEDE RONDE NIEUW ESTAFETTE- RECORD 1 i MAANDAG 26 AUGUSTUS 1935 W- Willem II—A.D.O. 2—5 H.D.V.S.—O.D.S 1—3 Nieuw wereldrecord discuswerpen Wederom een Duitsche voetbalzege V.O.C.Excelsior 03 WIELRENNEN Roemenië met 42 geklopt AUTOMOBILISME D.F.C.Xerxes 22 tg Roermondsche wielerbaan A.F.C.—U.V.V. 2—3 Het Zilvervos-tournooi te Nijmegen LAWNTENNIS NEDERLAND—BELGIË Het Belgische team samengesteld te I Successen voor mej. van Lindonk Een regen van straf schoppen Zege van Caracciola te Bern Fraaie zege van de Ruyter Matig spel in toumooi te Rotterdam Algeheele Duitsche overwinning in den Grooten Prys van Zwitserland Fraaie prestatie van Gisela Mauermeyer In twee wedstrijden moesten straf* schoppen de beslissing brengen G.V.A.V. wint tournooi te Groningen HEEREN VIERDE IN HET CRITERIUM VAN BRUGGE TOURNOOI TE BAD NEUENAHR Nationale atletiekwedstrijden Amsterdam bij het vijftien jarig bestaan van „De Volewyckers” Voetbaluitslagen ■■L 'Mfl! Zeeburgia, N.A.C., Blauw-Wit en U.V.V. komen a.s. Zondag in den halven eindstrijd Een overwinning van Rebry ZeeburgiaD.W.S. 11 H.B.S.—H.F.C. 2—2 U.V.V.—H.B.S. 2—1 Ajax—N.A.C. 2—2 Blauw-Wit—Z.A.C. 1—1 Sparta—H.V.V.2—1 FeyenoordQuick 0—0 IÉ fi f aanvalsspel te zien f HM V- I 5. Nuvolari met na hel 4 luiden 3 Meyer 3 Gita II jerdt (BI. Wit) 1.75 M. i 4' Caracciola won Zondag met zijn Mercedes- Benz den grooten Prijs van Zwitserland BERN, 25 Aug. óver een afstand van 509 KM. werd Zondag de Groote Prijs van Zwit serland gereden, waarbij Caracciola met Mer cedes-Benz eerste werd in den tijd van 3 uur 31 min. 123 sec., d.wz. met een gemiddelde uur snelheid van 144,34 KM. A-s. Zondag komen dus In de finale SCH en NEC tegen Go Ahead en MVV. zü de dadelijk op De gewoonte getrouw, was er reeds 's mor gens een talrijk publiek aanwezig bij den aan vang van het Zilveren Bal-tournooi op t Spar- taveld In Rotterdam. ,v. d. Boor met een fraalen kopbal O. D. fidlng en eenlge minuten later was het n uitstekend schot uit een voorzet van htsbuiten Seits 31 voor O. D. 8., waar- elnde kwam. G.VA .V.Hoogezand VelocltasVeendam tf—0 0—1 UD—VfB Cleve XB SCH—Vitesse ’Quick—NEC SCH—VfB Cleve XB 2— 3 3— 1 4— 0 0—2 3— 0 4— 1 Het traject was 7,28 K.M. lang en was door het bosch van Bremgarten gelegd. Er zaten enkele niet zeer moeilijke bochten in het cir cuit, terwijl de breedte van den weg 10 M. was. In de eerste ronde nam Caracciola onmlddel- Hjk de leiding. In de elfde ronde er moesten 70 worden afgelegd verbeterde Caracciola het ronderecord en bracht het op een gemiddelde uit, doch het stellig h< reeds geslagen (01). een reeks goede aanvallenj vaste backs van V. O. Crfl Zondag werden te Groningen de halve eind strijden gespeeld voor den Groninger Dagblad- beker. De resultaten luidden: Sportclub EnschedeEgyptisch elftal P. 6. V.—Egyptisch elftal HerculesR. F. C. Union 8t. Gilloise—Heracles (Almelo) •werf het 't Was een weinig spannend einde van een langen voetbaldag, die Interessant spel in de wedstrijden XerxesDPC. en Feeën oordQuick had geboden, maar overigens voetbal van zeer middelmatige kwaliteit. Ook nu waren de derde klassers bij de Zil veren Bal-serle moeiiyk te overwinnen tegen standers. Na een minuut of tien loste W. Smaal van verren afstand een verraderlijk schot. Te laat viel keeper Walbeek naar het bedreigde hoekje idbare schot had hem \celslor zette daarna i, die op de trap- dden. Niehoff had met een moeien kaptjtffgeen geluk. Kort voor tijd profiteerde Wigman van missen van Van Lorick, hij legde Diepstraten den bal voor de voeten en deze had slechts voor het inschie ten (0—2). Nog in dezelfde minuut maakte Diep straten met een even mooi schot, nu uit een voorzet van Manssen. er 03 van. Met dien stand kondigde scheidsrechter Vermeer het ein de aan. Onze landgenoot Herren nam Zondag deel aan een wielercrlterium van Brugge. Het cir cuit was 1 K.M. lang en dit moest 100 maal worden afgelegd. Winnaar werd Rebry in den tijd van 2 uur 39 min. 33 sec. 3. Lievens. 3. Vervaecke. 4. Heeren en Vissers. De andere ren ners waren een of meer ronden achter. Romain Maes, Morelli en nog enkele andere bekende renners staakten den strijd. uursnelheid van 158,34 K.M. In de 26ste ronde geraakte de Hongaar Hartmann uit den koers. Het resultaat was: (A.VJU) Petersen (ADA) 1.35 M. Discuswerpen dames, klasse A: 1 A. Nlessink (A.VA.I 34.40 M. 3 C. Pels 32.79% M. 3 W. Tevoort (Athleta) Zij tenslotte nog medegedeeld, dat het veld in bijzonder goede conditie verkeerde. De warm te der laatste dagen had plaats gemaakt voor heerlijk koel weer en een enkel regendruppeltje in de ochtenduren vermocht de goede stem ming onder de 10.000 toeschouwers niet te be derven. De leiding was in beproefde handen en wij hebben niet veel fouten door den scheidsrechter zien maken. Des te meer door de spelers, waar van er eenigen nog naar hun vorm liepen te zoeken. Hoe zou het ook anders kunnen, aan het begin van het seizoen. Er werd enthousiast gespeeld en talrijke malen demonstreerden de verschillende elftallen goed sluitend combinatie spel. Doch aan de afwerking ontbrak heel veel en de scores bleven betrekkelijk laag. Het schie ten was in geen enkele voorhoede goed ver zorgd. Begonnen werd met de ontmoeting Bjj den te Dresden gehouden landenathle- tlekwedstrijd DuitschlandPolen voor da mes verbeterde mej. Gisela Mauermeyer het wereldrecord discuswerpen door een af stand van 47.12 M. te bereiken. Het oude wereldrecord stond op haar eigen naam met 46.12 M., gevestigd te Jena op 29 Juni JL I UW was aanvankelijk beduidend in de meer derheid. Met vele goed opgezette aanvallen be laagden de gasten het Amsterdamsche doel en reeds na 6 minuten namen de Utrechtenaren door Stegeman de leiding, uit een goed geno men hoekschop van y. d. Bol. En eenige minu ten later voerden de Utrechtenaren hun voor sprong tot 20 op, toen Sparenberg met een fraalen kopbal, wederom uit een hoekschop, het tweede punt scoorde. Uit een strafschóp be zorgde Disselkoen AFC een tegenpunt. Nog voor de rust zag Lungen kans op keurige wjjze gelijk te maken. Na rust was UW aan vankelijk weer sterk in de meerderheid en G. Pino wist dit in een prachtig doelpunt uit te drukken. Daarna speelde AFC zoo enthousiast, dat de voorhoede vele goede scoringskansen kreeg, doch hiervan maakte men geen gebruik. UW won dezen aardlgen wedstrijd verdiend met 3—2. maar het bleef 0—0. Strafschoppen beslisten, dat Quick verder aan deze serie mag deelne men. Een van de nummers waarop weer aller aan dacht gevestigd was, n.l. de 800 meter voor A-klassers, bracht weer een overwinning aan Fr. de Ruyter van „De Volewyckers” met een tijd van 2 mln. 13 sec. Op de laatste 75 meter schoot hy naar voren en won met gering vtr- schil op Tackema van Haarlem. Op de 100 M. was Berger verhinderd om uit te komen, doch Osendarp was van de party, zoodat dit nummer aeer aantrekkelUk was. Hy "n Klein kwartier was er gespeeld, toen Punt in vooruitgeschoven positie even werd vrygela ten; hy kreeg den bal toegespeeld, liep om Verploegen heen en maakte een goed doelpunt (1—0). Het spel ging verder tot de rust gelyk op. Beide voorhoeden kregen kansen, doch vooral by Xerxes was het goede schot zoek. Eens brak Van Giffen alleen door, doch Kasteel wist zijn schuiver te stoppen. Xerxes viel na de rust eerst aan en Pollé miste door gebrek aan doorzetten een kans, hem door De Jong geboden. Vooral Mynders verelschte door zyn snelheid extra bewaking. Xerxes ontworstelde zich echter aan' den druk en ’t was Kok, die na een voorzet van rechts met een prachtigen omhaal gelyk maakte (11). Twee minuten later brak Van Giffen door en zijn schuiver was onhoudbaar (12). Fel viel D. F. C. aan en twee hoekschoppen wa ren het resultaat. Met moeite werkte de Xer- xes-verdedlging ze weg. Zeven minuten voor tyd was het Mynders, die fraai voorzette en Punt die prachtig In kopte (22). Met afwisselende kansen ging het verder. De Jong ondernam op zyn eentje een stormloop op 't D. F. C.doel, Kasteel grabbelde zyn schuiver uit 'n hoekje. Met 'n gelyk spel kwam het einde. Strafschoppen moesten beslis sen en D. F. C. bleek die kunst beter te ver staan dan Xerxes, zoodat de Dordtenaren'in de volgende ronde kwamen. Wederom heeft Duitschland een voetballan denwedstrijd gewonnen en ditmaal was Roe menie de verliezer. Enkele minuten na den aanvang er wa ren circa 30.000 toeschouwers aanwezig gst Rasselberg Duitschland de leiding. Na 30 mi nuten spelen maakte de Roemeensche rechts binnen Valcov het gelijkmakende doelpunt 1L Tot aan de rust ging het spel verder gelyk op, waarbij de Roemenen technisch uitstekend werk verrichtten, terwijl ook het samenspel niets te wenschen overliet. Na de hervatting gaf Lens den Duitschers weer de leiding, doch ook nu was het Valcov, die den geiykmaker ter wereld bracht. Nog geen minuut later had Duitschland al weer de lei ding door een goal van den linksbuiten 81e- tesrelter. Doch enkele oogenblikkep later ver hoogde mldvoor Hohmann den voorsprong tot Tot aan het einde bleef deze stand ongewy- zlgd. De landenwepwedstrijd PolenDuitschland van Warschau naar Berlijn is Zondag begonnen. De eerste etappe ging van Warschau naar Lodz over een afstand van 145J KM. De loting voor de beide halve eindstrijden vond direct na afloop plaats. Zeeburgia zal op 1 September^tegen U.V.V. uitkomen, terwyi de beide eerste klassers Blauw Wit en NA.C. el kaar in den tweeden halven eindstrijd bekam pen. De finale zal een uur later worden ge veeld. In den eindstrijd sloeg G.V.A V. met 3—0, Veendam, zoodat G.VA.V. bekerhoudster werd. Voor de dertiende maal organiseerde A. F. C. Zondag op zyn terrein aan den Zuidelyken Wandelweg te Amsterdam het tournooi om den AB.Ol.-beker en opnieuw is gebleken, dat de A F. C.’ers de kunst uitstekend verstaan een groot toumooi te organiseeren, waarbij een In tieme en gezellige sfeer toch behouden biyft. eenige Invallers, en Zeeburgia vol- ■®8, bonden hierna den strijd met elkaar aan. ®*erd door belde partyen hard gezwoegd, tot behoorlijk opgezette aanvallen kwam Mlden DWS nam de leiding door ’an den Zeeburgia-mlddenspeler Bos- terwijl Brockx dankbaar van een mis- tusschen Caldenhoven en Hekelaar Jvfiteerde, zoodat de rust inging met geiyken ■and (1—1). de pauze werd er door belde partyen te forsch gespeeld, waardoor er veel aantrekkeiyke van den stryd afging. In het tenmstoumool te Bad Neuenahr be haalde onze landgenoote, mej. van Lindonk en kele successen. ZU sloeg in het damesenkelspel mej. Schie (Duitschland) met 83, 6—4. in het damesdubbelspel won zy tezamen met mej. Reimann van het paar LumkemannZiegler met 46, 63, 63. Ir. Schoor! werd door Noumey in t heeren- enkelspel uitgeschakeld met 61, 63. terwijl In het gemengd dubbelspel Leyenaar met mej. Hofman verloren van mej. Heitmann en Hlrtz met 62. 8—6. Onder leiding van den heer Th. Bosch kwa men beide elftallen vry volledig in X; veld. Bak- huys leidde de eerste HBS-aanvallen en reeds na drie minuten zag onze nationale middenvoor tans, na prachtig aangeven van Smeets, met *n fraai schot HBS de leiding te geven (1—0). HFC antwoordde met eenige goede aanvallen, •••raan voorlooplg echter nog de Juiste afwer king ontbrak. Tenslotte kreeg echter Koper het ieder vry en schoot onhoudbaar voor Mul in den linkerbenedenhoek irf (11). De rust kwam met ongewyzigden stand. Na de pauze was HFC meestentijds in de meerderheid. Bakhuys werd door een afzonder lijke bewaking uitgeschakeld, waardoor hy •techts af en toe een goed schot kon lossen. Toen er nog vijf minuten te spelen waren, be ting één der HFC-achterspelers een ongerech tigheid. waarvoor de scheidsrechter een vrijen •chop aan HBS toekende. Bakhuys plaatste hch achter het leder en schoot onhoudbaar In. korte tyd, die HFC nog restte, om gelyk te “aken, werd prachtig gebruikt, want na een “aaien aanval schoot Koper onberispeiyx m. net einde kwam dan ook met geiyken stand, t2, zoodat strafschoppen de beslissing ?®«ten brengen. Koper benutte er twee van, “Och Bakhuys deed beter, waardoor HBS in volgende ronde kwam. Ter gelegenheid van haar vijftienjarig be staan organiseerde de A. 8. C. De Vole wyckers Zondagmiddag op het Mosveld aan de overzijde van., het U nationale atletiek wedstrijden. Evenals vorige Jaren was de publieke belang stelling ook thans weer bijzonder groot. Reeds in de ochtenduren liep het vol en des middags kon er vrijwel niemand meer by. Sportief is de dag niet' zonder verrassingen voorbij gegaan. Niet minder dan vier van de zes wedstrijden eindigden in een gelyk spel. Het verdienste lijkste werk leverde U. V V. De Utrechtsche club speelde twee wedstrijden en won belde, waarbij de zege op H.B.8. met Bak huys in de gelederen, de groote verrassing van dezen dag was. AJax, de bekerhouder werd uitgeschakeld door het Bredasche NA.C, dat met Kools In de voorhoede een gelyk spel wist te forceeren. Zee burgia bracht het tegen de kampioensclub D.W.S. tot een gelyk spel, waarby de straf schoppenserie den doorslag moest geven. Ten slotte viel ons de prestatie van Blauw Wit, thans als eerste klasser, tegen het Zwolsche ZA.C. iets tegen en ook hier besliste de straf schoppenserie. Na dezen eersten dag zyn dus uitgeschakeld de eerste klassers HBS, HFC, D.W.8, Z.A.C., AJax en de tweede klasser AF.C. Groote Prys van Zwitserland, 70 ronden, te zamen 509 K.M.: Caracciola met Mercedes-Benz 3 uur 31 min. 12,2 sec. Gemiddelde uursnelheid van 144,34 K.M. 2. Von Brauchltsch met Mercedes-Benz, tyd 3 uur 31 min. 48,1 sec. 3. Rosemeyer met Auto-JJnion 3 uur 32 min. 20 sec. 4. Varzi met Auto-Unlon; Alfa Romeo; 6. Lang met Mercedes-Benz op| twee ronden; 7. Dreyfus met Alfa Romeo op 3 ronden; 8. Siena met Maserati op drie ronden. Beide ploegen zochten hun heil In snel en open spel, dat echter niet bijster nauwkeurig werd uitgevoerd. Na 10 minuten liep v. d. Beu- kel snel door op een ver naar voren gespeelden bal en over het hoofd van den uitgeloopen doel man deponeerde hy den bal In het net (01). Vruchteloos viel Willem II aan, maar ADO 'S aanvallen door De Korte geleid, waren gevaariyker. Een schot van links stuitte tegen een der achter spelers. B. Tap had het leder toen voor het in trappen, hetgeen hy niet verzuimde te doen (0—2). Na een vrijen schop tegen Willem II zette v. d. Beukel goed door en hy doelpuntte met een onhoudbaar schot (03). Met een fraai hard schot maakte W. Tap er nog voor de rust 04 van. Ondanks den grooten achterstand pakte Wil lem n na de pauze goed aan. Na 5 minuten had de Tilburgsche club succes door v. d. Wouw (1—4). Willem n was hierna wat sterker, vooral toen Choufour geblesseerd raakte en zich moest laten vervangen. Uit een voorzet van Beks kopte v d. Wouw het tweede doelpunt langs Kruis, toen er nog 9 minuten te spelen waren (34). Een mooi schot van W. Tap werd door den paal gekeerd en Berg miste de daaruit ontstane eenvoudige kans, vyf minuten voor het einde maakte Berg het vyfde doelpunt voor A.D.O. (35). Daarby bleef het. Na korten tijd nam H.B.8. door Boelhouwer de leiding, doch toen eenige minuten later de geheele H.B.S.-achterhoede hopeloos miste, kreeg Sparenberg een eenvoudige kans, welke hy niet miste (11). Na de pauze pakte H.BB. aanvankeiyk oeter aan. Pino in het U.V.V.-doel was echter goed op dreef, zoodat Bakhuys cs. geen succes had den. Langzamerhand ontworstelde U.V.V. zich aan den druk en ondernam eenige aanvallen op het HBS-doel, waar Mul meerdere malen onvoldoende wegwerkte. Het was van Woersum, één der invallers, die hiervan wist te profiteeren, zoodat U.V.V. leid de. Hoe H.B.S. hierna ook zwoegde. U.V.V. wist den voorsprong te behouden, zoodat H.B.S. uitgeschakeld werd. De Bredanaars staken ferm van wal. Met snel open spel belaagden zy de AJaxveste, waardoor de AJaxdefensie dadeiyk op haar qul.vlve moest zyn. NAC scoorde het eerst door Simons, doch het punt werd wegens buitenspel geannuleerd. AJax deed het beter, want v. Reenen schoot, toen hy een vrye kans kreeg, hard en zuiver in en AJax leidde (10). Eenige minuten later was het Blomvllet. die na een algemeenen aanval den stand op 30 bracht. Krachtig kwamen de Zuiderlingen opzetten en nog voor de rust smaakten zy X genoegen door Simons tegen te scoren. (21). Na de pauze was NAC even in de meerder heid, doch hierna vertoefden de Ajax-voor- hoedespelers herhaaldelyk in de nabyheid van het NAC-doel. Dank zy uitstekend verdedigen der Zuidelyken en zwak schieten van v. Reenen c.s„ kwamen er echter geen doelpunten. NAC nam den aanval over en het AJaxdoel doorstond benauwde oogenblikken. Keizer cx. gingen tegen het einde hun toevlucht nemen tot herhaaldelyk uittrappen, hetgeen by het publiek niet in den smaak viel. In de laatste minuut van den wedstryd wist Kools met een kopbal gelyk te maken (2—2). Strafschoppen moesten dus wederom de be. slisslng brengen. Diepenbeek had tweemaal succes, doch Kools verstond de kunst biykbaar beter en benutte er drie, zoodat AJax van ver dere deelneming was uitgesloten. Duitschland won den landenwedstryd met groot verschil. Polen behaalde 38% punt, Duitschland 60% punt. Op de 100 en 200 M. won Stella Walsh. De resultaten van de Zondag te Roermond gehouden wielerwedstryden luidden: 20 KM. achter kleine motoren: le serie: 1. Vluggen, tyd 22 min. 36 4/5 sec.; 2. Zims; 3. Maten; 4. Schuman. Tweede serie: 1. Coumans, tyd 21 mln. 50 sec.; 2. Custers; 3. Van Deurzen; 4. Muller. De laatste geplaatste renners reden een aparte serie met uitslag: 1. Maten, tyd 22 min. 15 sec.; 2. Van Deurzen. De finale had tot resultaat: 1. Vluggen, tyd 20 mln. 28 sec. 2. Coumans; 3. Zims; 4. Custers. Nieuwelingen 60 ronden; 1. Hosman, Roermond. Naar wy vernemen is de Belgische tennisploeg, welke op Zaterdag 31 Augustus en Zondag 1 September as. te Noordwyk tegen Nederland uitkomt, als volgt samengesteld; Zondag werden in het Sportpark te Nymegen voor de derde maal in successie de wedstr jden gehouden om den door „Quick” uitgeloofden Zilvervos. Acht clubs namen dit Jaar deel aan dit tour nooi, nJ. Go Ahead, MVV, Vitesse, VfB Cleve '03, UD en de drie Nymeegsche vereenlglngen SCH, NEC en Quick. De uitslagen van de voorwedstryden als volgt: De ploeg van de A. A. C.. bestaande uit Sweeres, Bianchi, Heymans en Bouman leverde op deze grasbaan aan de overzyde van het IJ, die hoewel zy keurig In orde was, toch wel zwaar genoemd mocht worden, een keurige prestatie door niet alleen het nummer 4 maal 1500 M. estafette te wénnen en daarmede tevens het kampioenschap van Nederland te behalen, doch er tevens In te slagen het op naam van Haarlem staande Nederlandsch record met 5 sec. te verbeteren en te brengen op 17 min. 36 sec. zonder ook maar één oogen- blik bedreigd te zyn. Blauw-Wit had het eerst haar vorm gevon. den, vooral dank zy een beter onderling be grijpen, maar de afwerking der aanvallen liet toch nog zeer veel te wenschen over. De wei nige ZAC-aanvaUen waren onsamenhangend en teveel van den factor geluk afhankelyk. zoo dat de Blauw-Wlt-defensie gemakkeiyk mees ter van het terrein bleef. Zonder dat één der partyen het net gevon den had, brak de rust aan. Na de pauze had Blauw-Wit meestentyds het beste van het spel, doch de dlkwyis goede aanvallên werden besloten met schoten, die voor een doelver- dediger als Drost geen gevaar konden opleveren. De tyd verstreek en reeds dacht men aan een blanken eindstand, toen Pais prachtig voor doel plaatste en van Nat fraai Inkopte (1—0). Doch de Boer maakte direct daarna „hands”, hetgeen den arbiter niet ontging en de toege- stane strafschop werd benut. ZAC benutte van de drie strafschoppen er slechts één, doch Wilders deed het beter. Na twee strafschoppen was het pleit reeds be slecht, zoodat Blauw-Wit in de volgende ronde kwam. H. V. V. begon met stevige aanvallen, die niet erg gemakkeiyk waren. Daarna werd Sparta echter wat sterker, zonder echter 'n byzonderen indruk te maken. Na 13 minuten loste Pasteur na een voorzet van Sellevis een schuiver. Onder Cohen door, die slechts ten deele stopte, rolde de bal in het Sparta-net (01). Zes minuten later passeerde Beton eenige H. V. V.-verdedlgers. de doelman liep uit, hy kon den bal echter niet wegwerken en Papen hoven schoot onhoudbaar in (11). Verdere doelpunten bleven voor de rust uit. Na de pauze toonden beide aanvalslinies een kwartier lang hun onmacht. Toen liet men Voormolen, die zich ver naar voren had opge steld. vry spel. HU ontliep twee H. V. V.-ers en scoorde met een laag goed geplaatst schot (2—1). H. V. V. gaf het niet op, Koreman kreeg een paar kansen, hy zocht het doel echter waar het niet was. Tegen het einde passeerden Pasteur en Koreman de Spartaansche verdediging, 't schot van Koreman stuitte vla Cohen op de lat af. Juist voor tyd miste Pasteur nog een voorzet van v. Dyk, waar de geiykmaker in zat, zoodat Sparta won. Begonnen werd met de ontmoeting H. D. V. S—O. D. 8. De Schledamsche eerste klassers verschenen met twee spelers van t eerste elftal, ze hadden voorts Den Hoed weer gemobiliseerd en be schikten over den A. D. O.'er van Eembergen. Overigens waren het reservespelers, die tracht ten het vlot spelende O. D. 8. party te geven. O. D. 8. nam door Zwang met een kopbal uit een voorset van Boljé de leiding, maar kort daarop maakte A. D. V. 8. gelyk door toedoen van haar linksbinnen Noordyk, die een voorzet van N. de Jong in een doelpunt omzette (11). Daarna was het rust In de tweede helft was O. D. 8. vrijwel voortdurend sterker. Beun en J. den Hoed ver dedigden echter goed. Zwang gaf uit een voor zet vi <A,DA.) 27X7% M Speerwerpen heeren, klasse A: 1 C. van der Poll (A.V 1923) 59.53 M. 2 U. Verhagen (A.G.V.) 52.99 M. 3 C. de Jong (B-A.C.) 50.69 M. Olympische estafette: 1 Haarlem 3 min. 44.8 sec. 2 Volew. 3 min. 47 sec. 3 Trekvogels 3 mln. 47.6 sec. 3000 M klasse A: 1 A. de Ruyter (Bosk. Boys) 9 mln. 28.9 sec. J. Meyer (AAC.) 9 mln. 34.3 sec. 3 R. Meuwaen (Hellas) 9 mln. 38.9 sec. 3 A. Mulder (1923) 9 mln. 44.4 sec. Estafette 4 X 100 M- dames: 1 ADA 52 sec. 3 Gita 543 sec. 57 sec. 4 Athleta Hoogspringen heeren, klasse A: 1 C. Carlier (A.V. 1923) 130 M. 2 W. Span- Een snel en vrU spél ontwikkelde zich met Feyenoord in de meerderheid. Reeds in het begin miste de Hay een vrije kans op slechts eenige meters van den doelman, na een voorzet van links. Een ietwat moeiiyker gelegenheid om te doelpunten. De Hay wederom van links ge boden, gebruikte hy voor een te hoog gericht schot. BU een uitval van Quick loste Weber utt een voorzet van Michlelsen een goeden schuiver, maar v. Male had er geen moeite mee. Tot de rust «'erd niet gedoelpunt. Daarna sloeg Feyenoord een beleg voor het Qulckdoel, dat door Tuin prachtig werd verde digd. Keiharde schoten van v. Luik hield hy dapper. Tuin liet zich niet passeeren, wat Feyenoord ook probeerde. Zelfs een keihard schot van dlchtby, van Barendregt, stopte hy. Feyenoord had een overgroote veldmeerderheid. Bovendien werd er van beide züden zulk zwak aanvalsspel te zien gegeven, dat doelpunten uitbleven. Het einde kwam dan ook met on gewyzigden stand, zoodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. Hoewel Zeeburgia van de drie strafschoppen er slechts één be. nutte, bleek dit aantal voor DW8 nog te hoog, zoodat Zeeburgia zich in de volgende ronde plaatste. won gemakkeiyk In den tyd van 10.8 sec. een tyd die, de gesteldheid van de baan in aan merking nemende, aeer goed genoemd mag worden. De voornaamste uitslagen luiden: 100 M. heeren, klasse A: 1 T. Osendarp (Trekvogels) 10.8 sec. 3 Van Beveren (A.V. 1923) 11 sec. 3 Tj. Boersma (A.A.C.) 113 sec. 4 Mesman Schulz (A.V. 1923). 100 M. dames klasse A: 1 A. de Vries IA.DA.) 12 8 sec. 2 L. Klinge (G.I.TA.) 135 «ec. 3 C. Wentlnk (G.I.T.A.) 13.6 sec. 4 M. van der Broek (AD.A.) 400 M. klasse A: 1 Klasema (Vlug en Lenig) 513 sec. 2 Mieg- hout (A.A.C.) 52.4 sec. 3 Veldman (A.V. 1923) 5.25 sec. 4 maal 1500 M. estafette (kampioenschap van Nederland) 1 A.A.C. (nieuw Nederlandsch record) 17 min. 36 sec. (oud record 17.41 sec.) 2 rrekvogels 18 min. 08 sec. 3 A.A.C. II 18 mln. 34 8 sec. Heeren 800 M., klasse A: 1 F. de Ruyter (Volewyckers) 2 mln. 013 sec. 2 W. Tackema (Haarlem) 2 mln. 019 sec. 3 J. Flgee (Haarlem) 2 min. 02 sec. Hoogspringen dames, klasse A: 1 P. Berschoten (B.A.C.) 1.42 M. 2 Kemmer 1.35 M. 3 Koen (AD-A.) 135 M. 4 Heerenenkelspel: Lacroix, Nayaert, Geelhand. Ewbank. De Borman, Van Zuylen, Borin en Nauts. Reserves: De Ridder en Peten. Damesenkelspel: Adamson, mevr, de Meule- meester, mej. Solé, mevr. Poulllart. Reserves: mej. Dumonceau en mej. B. Watson. HeerendubbelspelLacroix-de Borman, Geel- hand-Van Zuylen. Ewbank-Borin, Moreau-Mou- vet. Reserve: Nayaert-de Ridder. Damesdubbelspel: mevr, de Meulemeester en mej. Adamson, mej. L. Watson en mej. B. Wat son. Reserve: mej. Dumonceau-mevr. Isaac. Gemengd dubbelspel: mevr, de Meulemeester- Lacroix, mej. Adamson-de Borman mej. B. Watson-Geelhand en mevr. Isaac-Borin. Re serves: dames Dumonceau-Poulllart en de hee ren Van Zuylen en Nayaert. In aanmerking dient te worden genomen dat Van den Eynde niet voor de Belgische ploeg ter beschikking stond. L

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 19