ONS BLAD in het Levendig verkeer Suez-kanaal 11! R .4 iï i F i’ii IJ! f- Het nieuws van heden ITALIË BANG VOOR SLUITING? DE GROOTE MANOEUVRES IN ITALIË Abessinië vreest luchtaanvallen te DUITSCHE PROBLEMEN DE BAROMETER Scherp protest van Amerika De instorting Berlijn JOH. LAUWERS f 2- Niet minder dan vier af zonder- Verboden vischwater De duce demonstreert Europa zijn macht Autobus door trein verpletterd van de Abessinië maakt zelf munitie Sabotage door revolutionnaire ele menten niet onmogelyk Geweldige prairiebrand in Argentinië Bloedige botsing met grensstam Wat de Duitsche berichten dienst niet vermeldde De drie eerste slachtoffers ramp geborgen Negenhonderd schapen verbrand DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN 150 Typhusgevallen te Istanboel Duitschland tegen devaluatie De et ad Gualoguay ernstig bedreigd PAYCLOP 3 ALKMAAR RECHTHOUDERS ZIEKENFONDSLEVERANCIER Tegen de inmenging der comma- nieten in de binnenlandse he aangelegenheden der V.S. MAANDAG 26 AUGUSTUS 1935 Proclamatie van den Negus ver oorzaakt paniekstemming VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS De minister van Financiën over de tegenwoordige economische en financieele moeilijk heden Zes dooden en 24 gewonden ADVERTBMTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c, ingez. med. 40 c p. regel; idem op peg. één 55c p.regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 Rondom Malta lijke manoeuvres Uit vrees voor internationale complicaties Uitbreken van een epidemie gevreesd Mislukte aanslag op Poolschen sneltrein Voetangels, welke voor wilde dieren worden gebruikt, zullen het den Italianen lastig maken -•IIO ACHT EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 272 ist 24 2 eea het SxcMBen van ..Het IJ" in Engeland. O O rollen en Tal van Hindoes troffen reeds vourbereidin- niet brandweerspuiten 700 man druk aan het werk I Eerste ronde van het Zilveren Bal-touroooi van Kimbria te Maastricht. I De eerste slachtoffers van de instortingsramp te Berlijn zijn gevonden; drie lijken werden ge borgen. MALTA, 24 Aug. (Reuter). Officieel wordt hier ontkend, dat de Brltsche Mlddellandsche Zeevloot zal worden versterkt. WARSCHAU. 26 Aug. (Reuter) Te Oost- Molopolska. op 9 KM afstand van Lwof (Lem berg) is een aanslag gepleegd op den sneltrein LwofKrakau. Over een afstand van ettelijke meters waren de rails losgeschroefd. De machi- nlst bemerkte gelukkig tijdig, dat er iets niet in orde was en remde. De trein had sléchts weinig vaart en kwam spoedig tot staan Dien tengevolge zijn slechts twee personen gewond, hoewel verscheidene wagons uit de rails liepen. Er is een ondersoek ingesteld, doch men is er nog niet in geslaagd de daders op te sporen Het wordt niet ónmogelijk geacht, dat men hier te doen heeft xnet sabotage, gepleegd door revo lutionnaire elementen, wellicht leden van een geheim Oekrainsch genootschap. Nieuw Nederiandzch record van A-AC. op de vier maal 1566 meter estafette. Amerika deed een scherp protest te Moskee tegen de inmenging der communisten In de binnen landse he aangelegenheden der V. 8. •et na LONDEN, 24 Aug. (Reuter) De minister ran bultenlandsche zaken, Hoare, en de Voi- kgnbondsmlnister Eden hebben zich naar Nor folk, reap. Yorkshire begeven, om daar eenige dagen bulten te vertoeven. Dinsdag aa. zullen belde ministers weer op bet Foreign Office zijn. het De beweegredenen van hulp trekkingen voorwaarden de rUksmln: De nota waarschuwt tegen de ernstige con sequenties. die een weigering van de Russische regeering zal hebben om in de toekomst der gelijke inmengingen te verhinderen. Het pro test wordt gemotiveerd door de besluiten, on langs door den Komintern genomen, die, naar verklaard wordt, in strijd zijn met het accoord, dat op 16 November 1933 tusschen president Roosevelt en Litwinof is gesloten. MOSKOU. 26 Aug. De Amerikaansche ge zant Bullitt heeft aan het Volkscommissa riaat voor Bultenlandsche Aangelegenheden een buitengewoon scherpe protestnota over handigd. bericht „De Telegraaf. tegen de inmenging der communisten in binnenland- sche aangelegenheden der Vereenigde Sta ten. Bij deae manoeuvres zulten belangrijke expe rimenten worden gehouden met moderne me thodes van mechanisatie, inzonderheid om bet oprukken van infanterie mogelijk te maken. Stand ep Maandag 16 eer W7.4 Vorige stand: 1273 im ie ts DL 1T m >1. Duitschland wint te Erfurt met 4—2 den voet balwedstrijd tegen Roemenie. Overwinningen rail Guthrie. Geiss en Handley In den Groeten Prijs van Europa te Belfast. Blas*-Wit. NA.C, Zeeburgia en U.V.V. in den halven eindstrijd om den A.R.O.L-beker. O.DA-, Excelaëbr. D.F.C„ Quick en A.D.O. be reiken de tweeede ronde van bet tournooi om den Zilveren Bal. Algeheele DuKsrhe zege in den Groeten PrtJo van Zwitserland. De Duitse he minister van Financiën op de Leipsiger Mease de economische cieele moeilijkheden van Duitschland. I. I bespreekt en finan- chi eu. •r». Bl- Ml. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Voortgaande nette spr. uiteen. dat Duitschland niet stjn toevlucht wilde ne men tot devaluatie, welke in de verse! lende landen oen verschillende brirsbeals en eek v«rvrhtllende gevolgen heeft. De uitwerking van de financieele en econo mische politiek van de rUksregeering doet zich niet alleen gevoelen in stijgende belastingont vangsten, maar vindt ook haar neerslag op de geld- en kapitaalmarkt.. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapen steeds weer credieten op korten termijn te fundeeren door omzetting in leenlngen. Volgens een Reuterberlcht nemen de troepen verschepingen toe met het oog op de moge lijkheid van de sluiting van het Suez-kanaal als Volkcnbondsactle. Men acht het onwaar schijnlijk. dat Engeland voor een dergelijk op treden een meerderheid zal vinden, doch niet temin worden in militaire kringen reeds maat- tegelen overwogen om zulk een gebeurlijkheid het hoofd te bieden. gen voor hun vertrek en begaven zich naar het Brltsche consulaat om hun paspoort aan te vragen. Zij zijn voornemens, Dinsdag a.s. uit Djlboeti te vertrekken. Dat aan schulden op korten termijn, om trent welker totaal het buitenland, misschien niet steeds zonder een zekere tendens, over dreven hooge getallen publiceert, grenzen ge steld zijn en wel in de eerste plaats door de draagkracht van de begroot! ng met betrekking tot den rentedienst en de aflossing en voorts door het vermogen tot opnemen van .de kapi taalmarkt, dat weten w(j zelf ook, dat behoeft men ons niet van uit het buitenland te zeggen. De Duitsche kruiser „Koningsbergen” brach t een tegenbezoek aan Polen Men ziet het oorlogsschip hier in de haven van Odingen door te dringen op de plaats slachtoffers vermoedt. Tot nu toe hebben Hij heeft aan zijn volk instructies gegeven voor de veiligheid in geyal van luchtaanvallen. Zijn proclamatie is naar de gouverneurs en stamhoofden getelegrafeerd. Naar de plaatsen, welke in geen andere communicatie met het paleis staan, zijn speciale koeriers gezonden. Te Addis Abeba werden Zaterdag de betref fende proclamaties verspreid, welke voorname lijk voor de inwoners van deze stad bestemd waren. Hoewel duidelijk gezegd werd, dat men hier slechts met een voorzorgsmaatregel te doen heeft, verwekte de proclamatie toch groote be zorgdheid onder de Hlndoesdhe. Orieksche en Armeensche kooplieden, in wier handen zich het grootste deel van den handel in de Abes, slnlsche hoofdstad bevindt. ADDIS ABEBA. 26 Aug. Voor de eerste maal sedert het Italiaansch-Abasslnische geschil in een acuut stadium is getreden, heeft de keizer officieel de mogelijkheid van het uitbreken van vijandelijkheden toegegeven, meldt De Telegr. ADDIS ABEBA, 26 Aug. (Reuter). De spoor, lijn tusschen Addis Abeba en Djlboeti is door de hevige regens gedeeltelijk vernield. Over een lengte van 200 meter zijn de rails wegge spoeld. Achter het herstelwerk woedt zooveel mogeljjk spoed gezet. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS: Per Icwarta'al voor Alkmaar Voor buiten ANcmaar f2.85 Dagblad uitgegeven door de H.V. Drukkerij De Spaamestad - Haarlem Mei geïllustreerd Zondagsblad f 0.Ó0 booger - ATHENE. 24 Aug. (Reuter). De Italiaan- sche autoriteiten hebben de bewoners van het eiland Pserlmos van de Dodecanesos doen ver trekken naar een ander eiland van deze groep, teneinde Pserimos in te richten als militair hospitaal, waarvoor het door zijn klimaat en de vele boomen. welke veel schaduw bieden, bizonder is geschikt. De ..Daily Telegraph" meldt dat uit Djiboeti (Fransch Somaliland) bericht is ontvangen, dat de Zweedsche en Belgische instructeurs, die dienst doen bU het Abessinlsche leger, van hun regeerlngen opdracht zouden hebben gekregen hun functies neer te leggen en naar hun va derland terug te keeren. Kolonel Klercher van het Zweedsche depar tement van oorlog heeft verklaard, dat iedere Zweedsche officier weet, dat hij in geval van oorlog niet in buitenlandschen staatsdienst kan blijven. Hij weigerde evenwel te zeggen of order was gegeven aan de Zweedsche officieren in Oost Afrika, naar Zweden terug te keeren. ISTANBOEL. 25 Aug (D.N.B.) Te Istanboel zijn 150 typhuagevallen geconstateerd, aoodat men vreest dat een typhus-epidemte zal uit breken De ziekenhuizen zijn overvuld. Men vermoedtdat de ziekte is veroorzaakt door ver ontreiniging van het drinkwater. BERLIJN, 24 Aug (D.N.B.) Offietoel wordt bericht Hedenmiddag legen half ses werden btf het epruimlngswerk in de Her mann Goeringstraaae de lijken van drie bedolven arbeiders gevonden. De drie lijken werden ontdekt in de 7 Meter breeds tunnelgang. welke men door het aan loggen van een nieuwe, open schacht had kun nen naderen Het duurde gerulmen tijd alvorens men de HJken had bevrijd en pas te ruim 1 uur kon het eerste lijk naar den tuin van het mi nisterie worden gedragen Toen alle drie de lijken bevrijd waren werd het werk ten toeken van rouw gedurende 5 minuten gestaakt waarna «U naar het lijkenhuis in de Hannoversche Strasse werden overgebracht. Nadat zij geïdentificeerd waren werden de namen per radio bekend ge maakt. Het aal nog wel verscheidene dagen duren voordat de lijken der overige slachtoffers gevonden zijn. Dezer dagen werd remise der gemeentetram te Barcelona het doelwit van een bommenwerper. Het resultaat was „bevredigend” Het hoofdgebouw Is 60 meter lang en 20 meter breed. Er zijn voorts drie bijgebouwen, die evenals het hoofdgebouw door een hooge prik keldraadversperring zijn omgeven. Voetangels, zooals voor wilde dieren worden gebruikt, worden in de Noordelijke provincie, langs de lijnen, waarlangs de Italianen waar schijnlijk zullen oprukken, uttgedeeld. Er wor den enorme putten gegraven, die afgedekt worden met aarde en gras. In sommige streken •lellen de inboorlingen op hun manier vallen op voor de Itallaansche vliegtuigen. LEIPZIG, 26 Aug. <D. N. B) Graaf Schwerin von Kroslgk, de Duitsche minister van Financiën, heeft Zaterdagavond op de Lelpzlger Mesee gesproken over de hangende economische en financieele problemen van het Duitsche volk. LEIPZIG, 25 Aug. (A. N P.) In het via het Duitsche Nieuwsbureau (D.N.B.) gepubliceerde verslag van de redevoering, die de minister van flnancidn. Graaf Schwerin von Kroslgk, te Leipaig heeft uitgesproken. Is geen melding ge maakt van het feit, dat hij daarin een finan cieele politiek van ernstige bezuinigingen heeft aangekondlgd, met uitsondering van die uitga ven die voor de door den rijkskanaelier uitge stippelde historische taak van bet Rijk nood- sakelük sün. Wat het consolideeren van het binnenland - sche economische leven betreft, aan deze voor waarde. aldus spr is in Duitschland voldaan De in de bestrijding van de werkloosheid be reikte resultaten zijn het gevolg geweest van een actievA en stoutmoedige financieele en economische politiek. Voor een deel is de eco nomische herleving ook te danken aan de we derinvoering van den algemeengn dienstplicht en den opbou* van leger en vloot Voor deze werk verschaffing zijn credieten op korten termijn opgenomen. De voornamere klasse der Abessinlsche be volking. die tot dusver den oorlog als een ver verwijderd gevaar beschouwde, begrijpt nog steeds niets van de situatie en de onontwik kelde boeren, waarvan velen nog nimmer een vliegtuig hebben gezien, zijn niet in staat, de harde werkelijkheid van een aanval uit de lucht te beseffen. WH gelooven nu door het doen opleven en ordenen van onze Duitsche huishouding ook een bijdrage geleverd te hebben voor den we deropbouw van het wereldhutehouden. Wan neer werkelijk de lijd van den verkapten oor log, waarin een deel van de wereld slechts be wapenen mocht en het overige gedeelte gehou den werd op het niveau van ontwapening en daarmede van onzelfstandigheid en onvrijheid, voorbij is en de tijd van een werkelijken vrede aanbreekt, dan zal ook de economische samen werking tusschen de volkeren ter wereld weer tot werkelijkheid worden. LONDEN. 24 Aug- (Reuter) Onder leiding van een Londensch chirurg is een comité van ertsen gevormd voor het zenden van een me dische missie naar Abessinië, Indien een oorlog tusschen dit land en Italië zou uitbreken. De organisatie zou nauw samenwerken met Abessinlsche Roode Kruis, van het comité zijn, naar men verklaart, zuiver humanitairen aard en medische zou worden verstrekt aan alle gewonden, on verschillig van welke nationaliteit. LONDEN. 24 Aug. (ANP) Bij een botsing met den vjjandlgen stam der Mohmands aan de Indische Noord-Westelijke grens werden een Brttsch officier en vier man gewond, ter wijl vijf Indiërs, die deel uitmaakten van de Brltsche bengartlllerle, gedood werden. De Mohmands leden tengevolge van een aanval van bombardementsvliegtuigen eveneens aan zienlijke verliezen. NEW YORK, 24 Aug. (Reuter). De Ameri- kaansche pers citeert de Itallaansche pers over bedreigingen Malta aan te vallen en de Brltsche pera over versterking van de strijdmacht van Oroot-Brlttanni* in de Mlddellandsche Zee, De „New York* Herald Tribune" schrijft, dat het onwaarschijnlijk is, dat zelfs het egoïsme *an Mussolini ertoe zal lelden, dat hij daden ««It, welke zeer nadeellge gevolgen zullen hebben voor Italië, zooals bijvoorbeeld een aan- y °P Malta, welke onvoorwaardelijk oorlog zou btteekenen Tenzij Mussolini krankzinnig is ge waden, aal dit niet geschieden. ROME, 24 Aug (Reuter). ..Popolo dl Roma" weent heden In zijn correspondentie uit Lon- den het resultaat van de besprekingen van den Erttschen ministerraad als volgt te kunnen •■ten vatten: 1. De Brltsche regeering zal niet toestaan, •t het Tanameer en omgeving en de bronnen •n den Blauwen Nijl onder contrtle van een w*emde mogendheid komen. De Brltsche regeering acht het noodzake- R)k eenige gewichtige strategische punten langs -*n van Engeland naar de Roode Zee •“■terkelijk te versterken. De manoeuvres begonnen om zes uur heden morgen. Twee blauwe divisies rukken thans op in Noordelijke richting langs het aal van de rivier de Note en drijven de roode troepen te rug. De commandant der blauwe troepen beeft de lichte divisie achter den linkervleugel op gesteld en deze divisie rukt op in de gemaakte opening en vervolgt de tegenstanden. Het re giment bersaglieri rukt eveneens op en deed, nadat de manschappen van hun rijwiel waren gestapt, een aanval op de roode troepen, ge steund door bergartillerle. Zü werden door hun officieren goed aangevoerd en om de overwin ning ten volle uit te bulten, werd een aantal lichte tanks tegen de vijandelijke Unies Inge zet Ook de andere divisies waren doorgebroken en dreven de rooden in Noordelijke richting te rug De strijd speelde zich bijna.geheel af in de dalen, op de wegen en aan den voet der heu vels. Het geheele terrein begunstigde de verdedi ging. Er was niet veel bedrijvigheid van vlieg tuigen en t is te betwijfelen, of men veel utt vliegtuigen zou kunnen zien. De indruk na de operaties van den eersten dag la. dat de blauwe commandant tracht den rechtervleugel van den vijand op te dan een besliasenden slag te slaan. WEENEN. 26 Aug (Reuter) Op een onbe- waakten overweg ten Zuiden van Weenen, nabij het station Plestlng, waar dagelijks slechte twee treinen passeeren. is een vol-beaette autobus door een trein gegrepen en vernield Zes inzit tende van den bus kwamen om het leven, 24 werden meer of minder ernstig gewond De gezant beeft de nota, bij afwezigheid van Lltwinof. overhandigd aan den plaatsvervan- genden commissaris voor Bultenlandsche Aan gelegenheden, Krestlnski. De vertegenwoordi gers van de Amerikaansche pers werden uitge- noodlgd tot een bijeenkomst in het gezant- schapsgebouw, waar de gezant hun den tekst der nota mededeelde, zonder er verder eenlg commentaar op te geven. Nu behoor ik nog tot die ouderwetzehe lieden selde spr. die gelooven. dat credieten vol gens de definitie van het begrip tets Mjn. dat terugbetaald moet worden en in de afwikkeling van de voor de werkverschaffing opgenomen credieten ligt een taak, waarvan grootte en moeilijkheid volstrekt niet mogen warden JO- derschat De afwikkeling kan alleen geschieden doordat de credieten door het opnemen van overeenkomstige bedragen op de gewone begroe ting terugbetaald at wel door omzetting in tee- ningen op langen termijn gefundeerd worden. Voor een wederaanknooplng der handelsbe- tasschen de landen moeten twee 1 Borden vervuld, aldus verklaarde bister van financiën, n.l. opheffing der handelsbelemmertngen en het ordenen der nationale huishoudens. De diepste oorzaak der crisis ligt in de politieke gevolgen van den we reldoorlog. Toch zijn wij nog thans van mee- nlng. dat wij alles in het werk moeten stellen om zoo veel als slechts mogelijk te te voldoen aan de etechen van onze bultenlandsche schuld- etechers Waar blijft, dat dergeHJke betalingen slechte in goederen kunnen geschieden. Daarom is het nieuwe plan Ingevoerd geen goederen meer te koopen dan betaald kunnen worden en dan in de eerste plaats dat te koopen wat nood- zakelUk te. Bij de grwote manoeavres in Italië schijnt Mus solini nadrukkelijk zijn macht aan Eurapa te willen demanstreeren. Ante op bewaakten rangeertreln schrik vrij. Veertig hectaren veen- en heigrond In Noord- Llmbarg door brand verwoest. Ernstig geval van afpersing te Oversehle. Nieuwe arrestatie en bekentenis te Oss. Gisela Maaenneyer vestigde te Dresden nieuw wereldrecord discuswerpen. BUENOS AIRES. 26 Aug. (Reuter.) Nabij' de stad Modenos in de provincie Entre Rios lten Noorden van Buenos Aires) te een geweldige prairiebrand uitgebroken, welke de omliggende plaatsen bedreigt Het vuur verspreidt zich in alle richtingen en vooral voor de stad Gualo guay is de situatie kritiek. De brand kan nog dagenlang duren en de materieele schade is thans reeds aanzienlijk. VERSAILLES. 26 Auy (Reuter) Te Villa Coublay is brand uitgebroken in een booerderU, waardoor een schuur, waarin de oogst was ge borgen. geheel verbrandde. Bovendien werd een schaapskooi met 900 schapen een prooi der vlammen. Alle dieren kwamen hierbij om. en. l«r d« l Volgens den indruk van het blad is men in Londen van meenlng, dat als de Volkenbond niet het bloed van een enkelen soldaat waard is. de verdediging van den weg naar Indlë. dat zich steeds meer van het moederland losmaakt, dit wel waard is. acht I dienst gedaan o»n het peil van het grondwater te doen verminderen Er zijn nog steeds bijna personen niet zal mijnwerkers opnieuw De „Times" publiceert het volgende te legram uit Addis-Abeba: De munitiefabriek, die gebouwd is op last van den keizer, toen dese nog Ras Ta- farl was, en die langen tijd buiten gebruik la gewgtaA, wordt thans met groote haast weder veer het bedrijf ia orde gemaakt. De werkzaamheden geeehieden onder de grootste geheimhouding, en de bewakers hebben opdracht ontvangen, ep ieder, die lot op het terrein sou willen doordringen, te schieten. Onder de bultenlandsche ingezetenen heerscht. Baar men gelooft, ongerustheid. Verschillende Amerikaansche en Engelsche missle-orden heb- ben zich gereed gemaakt om net land te ver laten. De kooplui klagen over den kwijnenden toestand van den handel en spreken erover het land te verlaten. Bij de banken wordt de vraag naar ponden sterling dagelijks grooter. PARIJS, 24 Aug. (Reuter) In Suez-kanaal heerschte gisteren, naar het „Journal” verneemt, een bijzonder levendig verkeer. Een flotille Engelsche torpedojagers passeerde het kanaal in de richting van de Roode Zee, gevolgd door twee schepen met Italiaansch oorlogsmate riaal. Kort daarop voeren fwee troepen transportschepen met officieren en manschappen aan boord door het ka naal. Indien men de bedolven aantreffen, sullen de moeten ingrijpen en trachten van den zijkant i waar men de Velen meenden uit de waarschuwing van den keizer te moeten opmaken, dat er In de komende dagen vijandelijkheden zouden kun nen uitbreken. Dit leidde tot wilde geruchten omtrent een onmiddelHJke ontruiming van ds stad. BERLIJN, 24 Aug In den afgeloopen nacht heeft men bij de Brandenburgerpoort de werk zaamheden voorgezet en men kan thans ver wachten, dat nog heden de oude diepte van den tunnel, welke ongeveer 12 Meter beneden het wegdek lag. sol worden bereikt BOLZANO, 26 Aug. Op het oogenbllk zijn in verschillende doelen van Italië niet minder dan vier afzonderlijke manoeuvres gaande, en wel te Udine In het Noord-Oosten, Bergamo in het Noord-Westen, te Napels en ten zuiden van den Brennerpas, welke het belangrijkst zijn, be richt De Telegraaf Ds Duce heeft besloten. Europa te toonen, dat hij. ondanks de afwez'g- held van verscheidene divisies in verband met de expeditie naar Oost-Afrika, nog met gemak in staat te, de Itallaansche grenzen te bescher men. TOKIO, 26 Aug. (Reuter). De minister van Landbouw en VlsscherU heeft, nasr men verneemt, uit vrees voor Internationale compli caties, de vlschvangst In de Brlstol-baai van Alaska verboden. Druk verkeer in het Suez-kanaal; Abessinië vervaardigt thans zelf munitie. overweg te Meppel door gegrepen; inzittenden met den De regeering van Abessinië heeft een bericht uit Addis Abeba, dat de directie van den spoor weg Addis Abeba-Djlboeti de bescherming zou hebben gevraagd van Fransche of andere neu trale troepen, tegengesproken. Niettemin wordt het in diplomatieke kringen waarschijnlijk geacht, dat Frankrijk eenige voorzorgsmaatregelen zou nemen ter bescher ming van den spoorweg in geval van het uit breken der vijandelijkheden. Men verklaart, dat dergelijke maatregelen slechtetouden worden genomen ter bescher ming van den spoorweg en overeenkomstig zijn met de besluiten der Brltsche regeering het legatie-gebouw te Addis Abeba te bewaken. -

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 1