PROVINCIAAL NIEUWS Hè in het hitteruurtje zoo n MARKTEN Wisselkoersen ’ll ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1935 OOSTERBLOKKER OBDAM ONDERDIJK Voor het dekenaat Wervershoof AALSMEER BLOKKER NIEUWKOOP BERGEN OUDKARSPEL WORMERVEER BOVENKARSPEL TER AAR EGMOND AAN ZEE GROOTEBROEK K.J.C. DISTRICT ALKMAAR Di»trict»-bedevaart HOORN TEXEL KROMMENIE HOOGKARSPEL L1MMEN ANDIJK UITGEEST ILPENDAM NIEUWER-AMSTEL UITHOORN KOEDIJK VOLENDAM WARMENHUIZEN ASSENDELFT Liturgische Misweek te Obdam WIERINGEN z I Huldiging wethouder Jb. Visser Vrijdagavond De muzikale hulde 'i (Ongecorrigeerd) ijovU. Handel blijft van Vastetellinr i-ekeninffen 1034 i ,4 i CHIEF WHIP Gemeentebod» De heer G. Nieborg, tot he den gemeenteveldwachter, heeft als zoodanig In ons Bisdom bestaat sinds de Liturgische Vereenlging, Burgerlijke Stand Geboren: Menny, doch ter van P. A. Blok en A. van Vliet; Nicolina Sophia Maria,- dochter van H. N. de Jong en P. E. van Beusekom. Ondertrouwd: Petrus Wilhelmus Groen in X Woud. 34 jaar en Petronella de Langen. 33 j.; Gerardus Theodorus Verlaan, 23 jaar en Ge- rarda Agatha van Diemen, 36 jaar. Getrouwd: H. L. Koers en L. Schol. Overleden: Piet van Tol, 72 jaar, echtgenoot van Johannes Vrolijk. Ge enovereenstonming. De Donderdag ge houden vergadering met de verschillende raads fracties over de as. wethoudersverkiezlng heeft geen resultaat gehad. Gemeenteraad. De gemeenteraad komt Dinsdag 3 September, namiddags drie uur, in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o. a. installatie nieuw verkozen leden en verkiezing wethouders. daar opgeslagen huiden. Aangezien de brand weer eenigen tijd op zich liet wachten, nam het vuur In hevigheid toe, doch toen de brandweer eenmaal gearriveerd was, werd men het vuur spoedig meester. Na een half uur kon men aeg- gen dat het gevaar geweken was. Tot nu toe is de oorzaak onbekend. Felle brand In den nacht van Donderdag op Vrijdag brak een felle brand uit in de hul- denzouterij van den heer v. Vliet in de Buurt 32.77*4 3782% 36.87U 1.4714 12.07M 615 2OJ2M 733»/* 59.37*4 9.76 24.85 48.12K tot goedkeuring. De raad ging met dit advies accoord. a De heer Boon werd op advies der commissie toegelaten als raadslid. Ten bate der kinderfeesten. Zondagmiddag wordt op het voetbalveld een gecostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld door eenlge veteranen. De baten komen ten goede aan bet comité Kin derfeesten. R.K. Voetbalprogramma U.8.V. IStorm vogels I, te 2.30 uur; G.V.O. IVitesse I. half 5. Om de finale van X voetbaltournoot: U.8.V. b—S.V.A. b te half één. De Santes-osUecte De bloempjesdag ten bate van het Santosfonds beeft in deze paro chie 1835 opgebracht. deelde eenlge Morgen vaart Helloo. gemaakt. Kaatswedstrijd Den «-tal van de R. K. Kaatsvereenlging „Ons Genoegen" speelde een wedstrijd tegen een 6-tal van „West-Frlesland I" uit Wervershoof. De wedstrijd, wslke een spannend verloop had, eindigde met 3836 in het voordeel van de thuisclub. As. zondag zal de returnmatch te Werverz- boof plaats hebben. paral. Paradijs 58 cent. Bloemé 47 cent. ache3 per kg. Pruimen: dubbele witte 13IS cent. Belle - A - i v» -1«vl-ja Frlesche Pruimen 8 cent. Reine Claude pen ken» magere Raadsvergadering. Maandag 2 September des avonds acht uur zal de oude raad verga deren, terwijl Dintsdagmlddag om twee uur de nieuwe raad bijeen zal komen. Dan zal de wet- houdersverklezing plaats hebben. Gemeenteraad De raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag 3 September, des namiddags vier uur ten gemeentehulze te Den Burg. VRIJDAG, 30 Aug. Vorige Blotkoersen Heden 7.33*4 59 35 9.76*4 24 86*4 48.15 welke zich 1 te bevorderen 1 en belangstel- Wegafslniting. De weg over de Ringsloot is wegens de vernieuwing van een brug aldaar voor alle verkeer afgesloten. In verband met deze stremming van het verkeer In de Kerk buurt is de weg door Langeraar, die bijna vol tooid Is, opengesteld. Melkprijs. Door de Kaasfabrlek „De Ver eenlging" alhier werd over het tijdvak 21 Juli 3 Augustus uitbetaald 1.20 per ko. vet. Wethoudersbenoeming Tusschen de R.K. Staatspartij en de 8.D.A.P. is een politiek ac coord getroffen, waarbij de eerste wethouders- zetel aan de R.K. Staatspartij en de 2de aan de 8.D.A.P. zal worden toegewezen. Geslaagd Dezer dagen slaagden te Den Haag voor het examen coupeuse de Eerw. Zuster Placida en onze plaatsgenoote mej. Geertje Dekker. Beiden genoten haar opleiding by de Eerw. Zusters Ursulinen alhier. Burgerlijke Stand Geboren: Theodorus Cornells Gerardus, zoon van O. Kwakkenbos en A. van der Voorn; Lijdia Wilhelmina, doch ter van A. Lellveld en C. T. Tjjsterman; Wil helmus, zoon van W. Biyieven en T. van X Kruis. De openbare raadsvergadering was hiermede beëindigd. Het harmonlegezelschap Aurora had hierop gewacht om den heer Jb. Visser een serenade te brengen. De heer Hk. Visser, voor zitter der muziekvereenlging. feliciteerde den jubilaris en dankte hem voor den steun, dien hU steeds aan Aufora heeft willen verleenen. Op verzoek van dën heer Smit werd ook den heer Mulder een muziekale hulde gebracht. Gemeenteraad. De gemeenteraad heeft be sloten het dempen van de sloot te Purmerland voort te zetten tot aan Purmerend. Tot ge- meentebouwkundlge werd benoemd de heer K. F. Simons. Het salaris van de politie werd vast gesteld op 1750 per jaar. Besloten werd zich aan te sluiten by den Noord-Hollandschen Pro vincialen Brandweerbond. Aan het einde der vergadering nam de voor zitter met eenlge harteiyke woorden afscheid van die raadsleden, die niet herkozen zyn, waarna ook de heeren P. Visser en Offenberg het woord voerden. heden naar Alkmaar op transport gesteld. De belde In hun bezit gevonden rywlelen zyn in den nacht van 27 op 28 Augustus uit de ga- garage van den caféhouder J. K. te Oosterblok- ker ontvreemd. Deze rywlelen waren aldaar door bezoekers geplaatst. K trachtte het In zyn bezit aangetroffen rij wiel te Zaandyk te verkoopen. De rijwielhande laar koesterde echter argwaan en waarschuwde de polltie, die belde personen arresteerde en naar Blokker overbracht. Bouwvergunning Aan den melksiyter Kasper alhier Is vergunning verleend tot den bouw van een nieuw woonhuis annex winkel voor een melkzaak. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Maria, dochter van O. Ootes en A. Reus; An tonia Elisabeth, dochter van Gerrit Dekker en C. Kroon; Af ra Gerarda Maria, dochter van J. J. de Boer en J. M. Peerdeman; Tryntje, dochter van J. Moejes en T. Molenaar; Maria Catharina, dochter van Jb. Neefjes en Jansje Konyn; Johannes Franclscus, zoon van P. Neefjes en M Boots; Anna Cornelia, dochter van 8. P. Schouten en B. M. Smit; Conradus Cornells, zoon van J. Th. Schipper en M. J. Schoenmaker. Overleden: Catharina Pater, echtgenoote van Nlcolaas Munster, 49 jaar. Gehuwd: Willem Hendericus Hoedjes en Catharina Commandeur, beiden van Obdam. Gemeenteraad. Dinsdag 3 September zal de nieuwe gemeenteraad In vergadering byeen- komen des avonds te half acht. De agenda vermeldt o. m. installatie van de nieuwbenoemde raadsleden; benoeming van twee wethouders; voorstel tot renteverlaging van de verleende voorschotten aan de Woning bouw vereenlging „Goed Wonen". Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Maria piodulpha, dochter van C. P. van DuUn- hoven en H. Schoort; Jan, zoon van H. Rege- llnk en B. Roemer; Margaretha Geertrulda, dochter van H. Blom en G. J. Koek. Ondertrouwd: Cornells Fredericus Franclscus TVburg, 30 j., en Anna Francisca Hendrina Geerling. 26 j. Getrouwd; W. T Hesn en M. A B. Keizer. DE BURGEMEESTER TERUG Heden vernamen wy, dat de burgemeester, jhr. van Rhenen, grootendeels hersteld in onze ge meente is teruggekeerd. Hy biyft echter nog eenigen tyd onder contröle van een Amsterd. geneesheer, terwyi hy ook zyn Werkzaamheden nog niet zal aanvangen. Berdos-nieuws As. Zondag om 3 uur speelt Berdos 1 tegen het sterke Geel-Zwart 1 om een fraaien beker. Berdos 3 ontvangt V. V. O 3 uit Oudorp om 1 uur. wU zyn be nieuwd hoe of het 3de het er af zal brengen. Supporters er staan u a.s. Zondag aardige wed- stryden te wachten daar Berdos 1 hier zeker zal trachten een beter figuur te maken dan vorige week. Eerste plechtige H. Mis Zondag 1 Sept, tien uur hoopt de Neomist Aug. de Boer S.V.D. zyn eerste plechtige H. Mis in de Sint Martinuskerk, alhier op te dragen. Heden, Zaterdag 31 Augustus, zal de Neo mist om kwart vóór zes uur aan het station te Bovencarspel arriveeren, waar Z.Eerw. zal worden opgewacht door het feestcomité, de Graal, Jonge Wacht en de Harmonie Crescendo. De parochianen worden verzocht te vlaggen. De receptie Is Zondagmiddag van 1 tot 2 uur. Alles Is In ouden tyd aangegeven. De H. Mts, het offer van het Nieuwe Ver bond, is het middelpunt, 1 centrum van heel van onze Liturgie, en de Liturgische Vereeni- een aantal jaren - o—welke zich ten doel stelt onder de geloovigen kennis van en daardoor liefde ling voor de H. Liturgie, door Z. H. Paus Plus X z.g. genoemd: „de voornaamste bron van den echt chrtsteiyken geest". Zwyntjeedieven De belde door de politie als verdacht van diefstal van 2 rij wielen aange houden personen biyken te zyn zekere K. uit Wervershoof en de V. uit Amsterdam. Zy zyn De^ voorzitter meende de vergadering niet te mogen sluiten alvorens een kort woerd te heb ben gesproken aan het adres van wethouder Jb. Visser, die over eenlge dagen gedurende 20 jaar die functie heeft vervuld. In 1934. aldus ongeveer spr., waart gij 25 jaar lid van den raad. Dit werd toen niet her dacht, omdat het niet bekend wga. maar nu «y op 7 September m. 20 jaren wethouder dezer gemeente zult zyn geweest, hebben wy gemeend u daarvoor te moeten huldigen, al zal dit, in verband met de moeiiyke tydsom- „VJ.O.8.” Zondag aa. om 2 uur (o.t.), wordt op het terrein van VLOS. een medallle- wedstryd gespeeld tusschen V.IOJ8. I en Oranje-Wlt I van Llmmen. Daar Oranje-Wlt I een sterke eerste klasse ploeg Is. zal V LOS, alle zeilen by moeten zet ten. Dat dit ook gebeuren zal, spreekt vanzelf. LUk gevonden Maandagmorgen werd door een vlsscher aan de Noordzyde van den afslult- dyk onder deze gemeente ca. 4 KM ten Oosten van de sluizen een pakje kleeren van een mans persoon gevonden. In de nabyheid lag nog een heerenrijwiel. De mogeiykheld bestaat, dat deze kleedlng aldaar ter plaatse reeds meerdere da gen had gelegen. Papieren of bescheiden waar uit de identiteit van den eigenaar kon biyken werden niet aangetroffen. Hedenmorgen werd op dezelfde hoogte onge veer, aan de Noordzyde van den afslultdyk het lyk van een manspersoon opgevischt, dat blik baar by het zwemmen was verdronken. Door den staat waarin het lyk zich reeds be vond. was herkenning uitgesloten, zoodat het nog niet Is mogen gelukken de Identiteit van den verdronkene vast te stellen. Het lyk zal te Wleringen worden ter aarde besteld. Burgeriyke Stand. Geboren: Nlcolaas Jo hannes, z. van Paulus Cornells Bos en Jansje Broerssen: Cornelia, d. van Johannes Botman en Margaretha Homan; Catharina, d. van Dirk Smit en Catharina Botman; Gerardus Albertus Marla, z. van Gerrit Kok en Grietje Hoogland. OVerieMéfi: Pieter Rórtter.' '79 'J., ■sé&Ux/'fcih Aaltje Rooker. D.E.S.-nieuws. Het programma voor Zon dag luidt als volgt: D.EJ3. 1—DJCJL 1, aan- v&ng 2.30 uur; D.E.8. a Jun.—D.EJC. a Jun. 4.30 uur maal niet passen! De heer W. Visser sloot zich aan bij de hulde, gebracht aan zyn. collega-wethoudcr. van wien ook spr. gtuigde, dat hy zin beste Jaren heeft gegeven aan het welzyn der gemeenschap, fk nelf heb thans ook voor het laatst zitting als wethouder en ik breng u dank voor de goede samenwerking gedurende acht jaren, en ook aan den burgemeester én den raad, ondanks de critiek die wel eens geleverd werd. De heer Jb. Visser bracht dsme voor de hulde, hem gebracht. Uit zyn staat van dienst memoreerde spr., dat hy twee maal een burge meester heeft moeten installeeren. en hy ein digde met de hoop uit te spreken, dat de vroegere bloei der gemeente moge terugkeeren. 32.75 37.85 36.85 1205 6.13 20.15 .Rekest aan H. M. de Koningin Onder lei ding van den zeereerw. heer pastoor werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren A. C. Hoogervorst, Ant. v. Emmerik en A. C. van Zwleten, die namens de gezamenlijke tuinders, byeen in het R. K. Vereeniglngsgebouw, een rekest zal zenden aan H. M. de Koningin. Dit rekest zal, zooals wy Vrydag reeds berichtten, aangeven, hoe schrikbarend de inkomsten van de tuinders zyn teruggeloopen en eerbiedig hulp verzoeken voor de tuinders, die in een onhoud- baren toestand verkeeren. In deze L. T. B.-vergaderlng werden de be stuursvoorstellen aangenomen. By de behandeling van het Ingekomen stuk betreffende gezlnssteun kwam sterk naar vo ren. hoe hulp voor de groote tuindersgezlnnen een dringende noodzakelykheld is. Het is zoo treurig gesteld, dat er nu al gezinnen zyn, die droog brood eten en binnen korten tyd niet eens meer brood hebben. Gezocht werd nu naar een regeling om de gezinnen terstond te .redden. Het bestuur zal de omliggende gemeentebesturen aanschryven en verzoeken of zy een onderhoud wenschen toe te staan met een commissie uit den L. T. B. ter bespreking voor gezlnssteun. Tot leden van deze commissie werden benoemd A. C. Hoogervorst. Mart. Lek en J. v. d. Berg. Mocht het resultaat onbevredigend zyn, dan werd unaniem besloten een massale demonstratie te houden van alle L. T. B.-ers met inachtne ming van de noodige ordeiykheld. Eenlge leden zagen nog een mildere toepas- fing met het verstrekken van goedkoope mar- rarlne. Het bestuur zal nogmaals aan B. en W„ die belast zijn met deze uitvoering, verzoeken, de tuindersgezlnnen er voor in aanmerking te laten komen. Londen Beriyn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Gemeenteraad De raad dezer gemeente kwam ten raadhuize byeen. By de ingekomen stukken was oa mededee- llng van D. Visser-Molenaar en J. Oioenewoud. dat zy de benoeming -als lid van den raad niet aannemen. ZJis. werd toegestaan het verzoek van A. Panthöfer om te mogen verkoojïen aan J. W. Faust een gedeelte van het door hem gekochte bouwterrein. De voorzitter deelt mede, dat de door den gemeenteontvanger opgemaakte rekening dienst 1934, sluitende met een nadeelig saldo van 115696, wordt aangeboden, welke rekening benevens de bedryfsrekertngen, ter visie wordt gelegd. Inzake werkverschaffing deelt de voorzitter mede, dat van het Werkfonds bericht is tnge- komen. dat ten behoeve van het maken van een weg en vaart naar Grootebroek voor den aan koop van gronden en bykomende kosten (met uitzondering van de arbeldsloonen) gelden be schikbaar worden gesteld. Voorts is van het gemeentebestuur van Grootebroek bericht gekomen dat de raad dier gemeente besloten heeft niet op het aanbod in te gaan, wyi by den opzet de gedachte heeft voorgezeten, dat de gelden Ji fonds perdu wer den uitgegeven. Spreker acht vo°r de tewerk stelling van de vele werkloozen de uitvoering van het plan zoo belangryk, dat de burge meester en wethouders besloten hebben terzake nog pogingen te doen, het werk gezameniyk met Grootebroek uit te voeren. Aan het einde der vergadering richtte de voorzitter zich tot de leden die de vergadering van den raad het laatst bywonen. 8pr. dankte de heeren Brouwer, de gedurende 20 jaar onafgebroken raadslid is geweest, Scheer. Rid der en Mantel voor alles wat zy in het belang van de gemeente gedaan hebben. Voorts dankte spr. alle raadsleden, de wethouders en de amb tenaren. De scheidende raadsleden brachten wederkeerlg dank, waarna sluiting der vergade ring volgde. Gemeenteraad Donderdagmiddag kwam de raad dezer gemeente byeen. Na opening de voorzitter, burgemeester Nlnaber, mededeelingen o.a. bericht van Ged. Staten, dat ongegrond is verklaard het beroep van de heeren W. Butter en P. Hart tegen de raadsbesllsslng van 8 Augustus IJ., waarby eerstgenoemde niet als raadslid Is toegelaten. standigheden, geen grootsche huldiging zyn. Spr. meende enkele woorden te moeten zeggen om het Jubilé te memoreren en van de vele dlngbn in het belang der gemeente, waaraan de heer Visser heeft mogen medewerken, memo reerde spr. den aanbouw, verbetering en restau ratie der school, het verstrelncen van voor schotten voor woningbouw, de gasvoorziening, het aanleggen van het voetpad naar Stnt- Pancras en den bouw van het nieuwe raad huis. Spr. zegde hem uit naasn der gemeente dank voor alles wat hy in het belang der ge meenschap heeft verricht. Hy wvnschte hem ook voor de toekomst een goede gezondheid en hoopte dat de heer V. zyn belangstelling voor het wel en wee der gemeente zal behouden. Als stoffeiyk biyk van de goede gezindheid van de raadsleden en ambtenaren der gemeente bood spr. den heer Visser een moolen, grooten leunstoel aan. De heer Smit was getroffen door de woorden van dén burgemeester aan het adres van den wethouder, want inderdaad heeft deze, voor de gemeente zeer veel gedaan. Gaarne had spr. echter ook een woord van waardcering ge hoord voor den heer Mulder, die op eigen wensch niet meer In den nieuwen raad terug keert na een lidmaatschap gedurende zestien jaar. terwyi hy bovendien nog twintig jaar lid van het burgeriyk armbestuur Is geweest. Altyd, ondanks uiteenloopende opvattingen by ver schillende kwesties, was het mogelyk als vrien den uiteen te gaan en ook daarvoor wensche spr. den heer Mulder thans dank tc zeggen De voorzitter sloot zich van harte aan by deze woorden van hulde. Hat hy geweten van het langdurige werken van den heer Mulder in het belang der gemeente, dan zou hy zeker ook aan diens adres woorden van dank hebben gesproken. De heer Hart kon ten volle de woorden van hulde voor wethouder Visser onderschrijven. Hy zag nimmer een vyand in Iemand, wiens principes niet met de zyne overeenkwam, en dat hebben wy allen weten te waardeeien. Spr. ultte vervolcens een woord van critiek aan het adres der commissie voor de huldi ging van den wethouder, omdat zy vergat de verdiensten van den heer Mulder mede naar voren te brengen. Er is hierby toch zeker geen Ipaxtydigheid? vroeg spr. Dat zou tocoh heele- Namens de daarvoor aangewezen commissie deed de heer Mulder verslag van het onder zoek van de rekening van het electrlclteltsbe- dryf over 1934. De totale waarden waren ge weest f 14581.62. de totale lasten J 13649 06, zoodat het batig saldo bedroeg t 932.56. De kapitaalslnkomsten hadden bedragen 570149, de uitgaven 1420 50, het batig saldo op deze afdeellng was dus f 4280.99. De heer Hart rapporteerde over de ge- meenterekenlng 1934. De gewone Inkomsten waren 140917.60. de uitgaven 141.163.16. zoodat hier een nadeelig slot was van 245 46. De Inkomsten op de kapitaaldlenst waren 26102 70, de uitgaven 63419.49, nadeelig saldo alzoo 37316.79. Beide rapporteurs verklaarden dat de reke ningen In orde waren betonden en adviseerden Arbeidskrachten in tandbonwbedrijven Naar we vernemen hebben B. en W. van Nleu- wer-Amstel besloten toe te treden tot de door den minister van Sociale Zaken vastgéstelde re geling inzake het opnemen van arbeidskrachten in landbouwbedryven. door het geven van by- slagen van overheidswege. In verband daar mede worden de belanghebbende landbouwers (bedryfslelders) die voor een dusdanlgen by- slag in aanmerking wenschen te komen en al- zoö willen medewerken tot het opnemen van nieuwe arbeiders, hierdoor verzocht aan B. en W. van Nleuwer-Amstel daartoe een aanvrage in te dienen. Burgerlijk* Stand Geboren: Jacob Marinus, zoon van Wilhelmus Theodorus van Sambeek en Anna Helman; Johanna Karolina, dochter van Cornells Hertje Mantje en Mart je Garrltsen. Getrouwd: Willem Zeger Stolk en Adriana Blom. Overleden: Bernard Antoine Moret, 25 jaar. onze Godsvereering, daarom organiseert ging sinds eenlge jaren een z.g. Liturgische Misweek. In deze week wordt aan de belang stellenden in eenlge conferenties een uiteenzet ting gegeven over X H. Misoffer, dat ook het offer der geloovigen Is, en dat daarom ook moet zyn het centrum, de ziel van Ieders privaat en gemeenschappeiyk leven. Zoo zal er dit Jaar, namens de Llturglsiv Vereeniging In het Bisdom Haarlem, een Mis week worden gehouden in het Dekenaat Wer vershoof en wel te Obdam van 15 tot en met 19 September. Het slot en tevens de hoofddag dezer misweek zal zyn Donderdag 19 September n.l. de jaar- lyksche liturgische dag; dien dag zal ook het bestuur der Vereeniging In Obdam aanwezig zyn. Des morgens wordt een plechtige H. MIs opgedragen, waaronder door alle geloovigen de vaste Gregorlaansche gezangen worden gezon gen. De wisselende gezangen worden gezongen door een Schola Cantorum. Voorts zal er gedurende die week In het Pa rochiehuis worden gehouden een tentoonstelling, waarop zuHen worden tentoongesteld kerkeiyke paramenten, als b.v. koorkappien, kazuifels, alben, superplies enz. Ook zullen eenlge H. Sacramen ten als b.v. het H. Oliesel en het Sacrament des Altaars, op een duidelyke wyze worden uiteengezet. Behalve dat deze tentoonstelling van allergrootst nut zal zyn voor onze jeugd- eervol ontslag gekregen. Met Ingang van 2 September treedt hy In functie als gemeente- bode, welk ambt tot heden toe door hem ook Is verricht. De sterke uitbreiding der gemeente vereischt voor deae betrekking echter een per soon, die zich geheel aan die taak kan wyden. De wethouderskwestte. De noodzakelyke beknoptheid heeft ons bericht van Donderdag JJ. aangaande de wethouderskweetle een beetje cnduldeiyk gemaakt. Men zou er uit kunnen lezen, dat de belde katholieke raadsleden het niet eens hadden kunnen worden. Dit is niet het geval, want de zaak Is tusschen ben belden niet besproken. De S.D.A.P. heeft echter wel den wensch te kennen gegeven, dat de heer P. Rijper als can- dldaat zou worden aangewezen. Nu dit niet geschied Is, is het de vraag hoe nu verder haar houding zal zyn. bewegingen, bevelen we toch deze expositie met name aan die vereeniglngen aan, welke zich byzonder tot taak stellen ’t vervaardigen van paramenten zoeals o.a. Mlssie-Naalkrlngen dit doen. In den middag wordt In ’t jiarochlebuls ge houden een Priestervergaderlng, waarin zal worden gesproken door den zeereerw. hooggel. heer Z. d$ Korte, over ’t onderwerp: „Llturgia Sacerdotum Maglstra". („De liturgie Is de leer meesteres des priesters"). In den namiddag en ’s avonds zal In ’t Pa rochiehuis worden opgevoerd het sublieme sj>el van Henri Ghéon: „Het Gastmaal der Kinde ren”. Dit Inderdaad ontroerende stuk zal ten tooneele worden gebracht door de K.J.C. afd. Lisse. die dit stuk heeft Ingestudeerd onder de alleszins bekwame leiding van Anton Sweers. Het succes was zoo enorm, dat deze Jongens reeds op verschillende andere plaatsen dit mooie spel tot aller tevredenheid hebben gespeeld. Een byzondere aanbeveling Is derhalve overbodig, want t groote succes elders spreekt duldeiyk ge noeg voor zich zelf. Hoe laat de H. MIs, de Priestervergaderlng en de beide tooneelultvoerlngen dien dag zullen zyn, zal nog wel nader worden bekend gemaakt. Moge dit de eerste bekendmaking en aan sporing zyn, vooral voor de plaatsen van t Dekenaat, alsmede voor de andere omliggende plaatsen. Laat dit inderdaad mooie, verheven en leerzame gebeuren met als bekroning den laatsten dag, toch niet als een aüedaagsch ver- schynsel over u heen gaan. Door ons aller meelevende aanwezigheid moe ten we getuigen van de belangstelling voor onzen Eeredlenst Sint Jozefsgesellen. K.J.C. en Graal bezoekt onze mooie tentoonstelling en X prachtige too- neelspel op 19 September. Namens het Comité voor Propaganda Kapelaan J. BUYS. Vertrek Zuster Clara Naar we vernemen gaat Zuster claro, de wykverpleegster van het Wit-Gele-Kruls. heden Zaterdag onze gemeente verlaten daar zy door haar Overste is ver plaatst naar de wykverpleglng te Noordhout. Baal. 180 baal Uien: groote 0.95—1.06. drielingen 50—80 cent, nep 1.351.40 per baal. 15500 stuks Bloemkool: I 4.70—9.90. H 1.502.70, III 1.50 per 100 stuks. 280Ó kg. Roode kool 1.602.60 per 100 kg. 6900 kg. Augurken: tyn 1112 cent, fün bast 68 cent, basterd 56 cent, grof 12 cent per kg. 10 aak enk. Slaboonen 85 cent. 100 zak dubb* Slaboonen 4585 cent per 15 kg. BEVERWIJK, 30 Aug. Vereen Veilingen Kenne- merland en Vrye Veiling. Breekpeen 2040 cent. Sla 4080 cent. Postelein 1224 cent. Andijvie 15—30 cent j>er kist. Wortelen 35 cent. Rabar ber 35 cent. Peterselie 23 cent. Selderie 23 cent Prol 810 cent per boe. Bloemkool I 1018 cent; Idem n 46 cent per stuk. Tomaten 59 cent. Doppers 16—34 cent. Capucyners W. 3038 cent. Idem B. 1623 cent. Raspers 1328 cent, Bnljboonen 411.5 cent. Dikke Boonen 4TA cent, Spercleboonen z. dr. 57 cent, idem m. dr. 456 cent. Tulnboonen 610 cent. Trosboonen 811 cent, Pronkboonen 3 cent per kg. Kom kommers 13 cent, Roode kool 34 cent. Groene kool SA3 cent per stuk Framboeen 3035 cent per doosje. Appelen 510 cent. Peren 6—12 ct, per kg. Bramen 7585 cent per alol. Meloenen 815 cent per stuk. Druiven 3630 cent. Pruimen 1416 cent, per kg Perziken 3—8 cent per stuk. •s-HERTOGENBOSCH. 30 Aug. Boterm()n. Aan voer 12 100 kg. Hoogste Prijs 1.53, laagste prijs I. 46, mlddenprys 1.50. HAARLEM, 29 Aug. Groentenmarkt Tomaten 58 cent. Bnljboonen 60 cent, Heerenboonen 47 cent per kg 81a 0.601.50 per 100 krop Spi nazie 3545 cent. Andijvie 3030 cent, Postelein 2540 cent per kist. Bloemkool 514 cent. Kom kommer 24 cent, Roode kool 47 cent per stuk, wortelen 46 cent. Selderie 35 cent. Peterselie 35 cent per boe. LEIDEN. 30 Aug. Kaasmarkt. Aanvoer 86 par tijen Goudsche kaas: le soort 30.0033.00, 3e s. 18.0019.00: 33 partyen Leldsche kaas: le soort 18.00—21.00, 3e soort 16.00—17.00 per 50 kg Han del matig. LEEUWARDEN, 30 Aug. Veemarkt. 55 Enterstie- ren 80.00160. 113 Twenterstleren 160.00—310, 364 vette koelen 85.00- 105 per stuk. 2843 cent per kg. 419 melk- en kalikoeien 70.00150. 33 pinken 35.00—80, 60 vette kalveren 30.0068. 904 graskalveren 10.0040. 178 nuchtere kalveren 3.50 —450. 308 vette schapen 9.00—15, 133 weldeecha- 7.00—11, 314 lammeren 5.009. 254 vette var- I 45.00110 per stuk. 3288 cent per kg. 53 er- varkens 3060 cent per kg. 304 kleine biggen 7.00—18, 14 bokken en geiten. 47 paarden. Totaal-aanvoer 3139 stuks Zuivel. Bleutelkaas 4.0019. Goudakaas 8 00— 31. Edammer kaas 3.0032, per 100 kg. Aanvoer II. 363 kg. Mtjnboter 145—136—1.31. VeUlngboter 137— 151 per kg. Aanvoer 1/3. 31/6. 0/12 vaten. Com missie 47. Elerhandel. 16000 kg. klpeleren 3.75—3.75 cent per stuk handeJspry» 5300 cent per kg. 300 kg. eendeleren 1.753 eent per staak, handelsprys 37 -—45 cent per kg, PlUÜhvee. 10' slBchthanen 30—70 cent. 100- slëentklppen 30—75 cent. 125 jonge hanen 30—«Qj cent, 25 piepkuikens 1020 cent per stuk. LEEUWARDEN. 30 Aug. Vereen, van Zulvelmy. Goudsche kaas 20 plus 9.00—0 50. Idem 40 plus 15.5016.50, idem volvet 185019.50. Edammer kaas 20 plus 8509.00. Idem 40 plus 15.00—1650. Broodkaas 40 plu» 15 50—16.50. Leldsche kaas 30 plus 9 009.50 per 60 kg. Stemming goed MKDEMBLIK, 80 Aug Marktver „jSt. Joseph AardaomlenSchotsche 1.15130, grove 85-05 cent. Fijne Geldersche 1151.25. grove 80—4W cent. Wilde Due 7580 cent. Blauwe 1361.35, Borger» 106—1.20 Bloemkool 6.10—7.30, Slaboo nen 6075 cent, SnUboonen 0070 cept. NOORD-SCHARWOUDE, 31 Aug. Aardappe len: groote Schotsche muizen f 2—2.20. Schot sche muizen f 2.402.70, drielingen f 1.902.10. Eigenheimers f 2—2.10. bl. Eigenheimers f 2.10 250; 30200 Kg. Spercleboonen f 46.0;; Zil verden aanvoer 800 Kg.; zllvernep f 66.60, drielingen f 1.20; zilverden f 0.70; Uien aanvoer 1260 Kg.: gele nep f 2.70—3.10, drielingen f 1.40 —1.60, uien f 1.60—2.40 500 Kg. peen f 1.70; 900 Kg. kroten f 1—1.00; roode kool f 1.30—2.30; 36000 Kg. gew. witte kool f 1.301.90 2400 Kg. gele kool f 2.303.40 OBDAM, 30 Aug. ,X>e Tuinbouw". 800 manden Augurken 828 cent. 5000 kg. Roode kool 1.50— 3 50, 1475 kg. Uien 1.30—1.80. 3700 kg.^DrieUngen 1 30 3375 kg Nep 2.703.00, 860 zak Rabarber 0.60—103 VINKEVEEN. 30 Aug. Coöp Groenten- en Fruit veiling „Vinkeveen" spercleboonen 4—7 cent, SnUboonen 414 cent. Pronkboonen 38 cenk Spekboonen 4 cent, stamspercleboonen 4—7 een* per kg. Tomaten 14 cent per pond. Komkom mers gele 12 cent. Bloemkool 316 cent per st. Augurken: f«n 8—10 cent, fijn basterd 4—^ cenu basterd 12 cent, grof 12 cent per kg. Kropsla 515 een* per 10 krop Rabarber 12 oen* per boe Spinazie 47 cent. Postelein 35 centper kg. Bleekselderle 37 cent per struik. Peen 3— cent per boe. Meloenen 823 cent per stuk. WARMENHUIZEN. 30 Aug Gele Nep 2.70-3, ’d- Drlellngen 1.40—1 50. idem Uien 1.70, Bnljboonen 4.00. Slaboonen 4.00—6. Schotsche Muizen 2.70— 3.70, Idem groote 3.10, idem Drielingen 2 50, Eigenheimers 3.00—3.30. Idem blauwe 3.10-2.» Idem drielingen 1.10—1.30. kriel 70 cent. Witte kool 1.70—1.80 per 100 kg. ZWOLLB. 80 Aug. Boter. Aan roer 364 kg, waarvan 8 1/8 vaten, 3 1/16 vaten en 168 stukken van een pond Prijs 1.60—1.65 per kg., per van 20 kg prima 30.00, afwijkende 29.00. per i/xw vat van 10 kg. 14.0015.00. Handel vlug. 90.000 klpeleren 3.75—3 50 per 100 stuks. Hulden. Koehuiden 11 cent, plnkenvellen 10 ct, stlerenvellen 8 cent. Handel vlugger. Veemarkt. Aanvoer: 714 runderen. 679 5™“**, veren.' 254 nuchtere kalveren. 130 schapen. 354 varkens. 734 blggsn. Men besteedde voor, neu rende en versch gekalfde koeien 80.00—165, dito vaarzen en schotten 75.00—140. gustekoelen voor de vetwelde of stal 70.00—135. dito vaarzen^4000 85, voorjaarskalvende koelen «0.00—130, I K sprlngstleren 55 00—106. lU-Jar pinken «.to- 100, jonge lokkalveren 12.00—38. nuchtere k»l veren 3.00—8, vette koelen en ossen aan Whiten 30—44 cent, dito stieren 34—38 cent, dito kan ren 45—70 cent, dito schapen 7.00—16, 6-weez sohe biggen 8.00—10. 14-weekscbe dito 10-®®— drachtige varkens 45.0065, magere dito 30.00 Handel In varkens kalm. per stuk, vette dito 84—89 oen* per kg Overzicht. Neurende en versch Iets beter, vetvee en stieren eveneens, kalveren (Zondag) wordt de distrlcts-bede- gehouden naar O. L. Vr. ter Nood te Zooals al de afdeellngen is bekend begint de plechtige Hoogmis om elf uur, deze zal met assistentie worden opgeara- gen door den districts-directeur. Ulteriyk kwart voor elf moeten allen present zyn. dan Is er voldoende gelegenheid, om op de aan gegeven plaats de fietsen te stallen iiedere leider zorge, dat dit zoo ordeiyk mogelijk gaat alsmede ook de programma's en liederen In ontvangst te nemen. Des middags om half twee zal het plechtig Lof gehouden worsen met Processie. De Hoogeerw. Deken zal het Lof doen, terwijl de Weleerw. Heer H. Rozenburg. J.J.C.- directeur te Heerhugowaard (fi. Dion.) de predikatie zal houefen. Wij vestigen er nog even de aandacht op, dat op de plaatsen waar de fietsen gestald worden, ook de consumptie door de groepen moet worden gebruikt. Gemeenteraadsvergadering vergaderde de gemeenteraad. Het schrijven van den heer Joh. de Boer Dzn. inzake de N.V. Stroomverkoopmaatschappy „Zaanland” lokte besprekingen uit. De heer MEYNS stelde eenlge vragen hier over en zegt, dat de „Zaanland" met moedwil verzuimd heeft den raad van de commissaris benoemingen in kennis te stellen. De VOORZITTER zegt, dat deze zaak is op geblazen. Een rooster van aftredingen heeft hy niet ontvangen. De heer v. d. LAAN (R. K.) geloofde, dat de schuld by de „Zaanland” ligt, maar wilde dit verzuim niet al te kwalUk dulden, gezien de vele verdiensten van de „Zaanland" voor onze gemeente. De VOORZITTER had by de commlssarisbe- noeming geëischt, dat hy benoemd zou worden om zoo als lid van het dageiyksch bestuur der gemeente van alle zaken op de hoogte te ble ven. De raad besloot met acht tegen rijf stemmen het schrijven van den heer de Boer voor kennis geving aan te nemen. De herziening van de verkoopprijzen van bouwterrein in plan „West” en tot uit het grondbedrijf nemen van eenlge bezittingen werd goedgekeurd. Aangenomen werd een overeenkomst voor straatverlichting met het P.E.N. De VOORZITTER dankte den aftredenden le den en nam afscheid van hen en stelde nog voor den heer v. d. Ven. hoofd der school aan de Goudastraat, namens den Raad te danken voor het vele goede, aan de Wormerveersche jeugd bewezen. Dit In verband met zyn aa. ver trek. Na een afscheidswoord van eenlge vertrek kende raadsleden werd de vergadering gesloten AMSTERDAM, 30 Aug. Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Bloemenveiling van 39 Aug. Rozen, diverse soorten 1.502.50. Ruilingen 12 00 15. Rayonnanten 7.0013, Am. Anjers 3.505, Gladiolen 4080 cent. Dahlia’s 0.501. Vuurpijlen 1.301.00 j>er 100 stuks. Llllum Longlflorum 3.00 4 per 100 kelken. Bouvardla’s 13—18 cent. Zin nia’s 58 cent. Zonale 57 cent. Chabaud Anjers 710 cent, Plumoaa 1015 cent, Sprengerl 710 cent Physalis 8-15 «ent j>er bos. Aardappelenveiling van 30 Aug Zeeuwsche bon te 3.003.50. idem blauwe 3.203.50, Bonte Eigenheimers 3.302.60. Idem Blauwe 2.00—2.50. idem Blanke 3.002.40. Zandaardappelen 2.00 2.30 per 100 kg. Groentenveiling van 30 Aug. Tomaten: A 5.00 7, B 5 007, C 3.004. Spercleboonen enkele 5.008, Idem dubbele f.008, Pronkboonen 2.00 3. Spekboonen 4.006, Snyboonen I 4.0010. Postelein 3.00—5, Spinazie 7.00—13 per 100 kg. Bloemkool I 8.0011. Idem II 3.006, Komkom mers, geel I 1.503, Andyvle I 0.803. Sla 0.60 1.80 per 100 stuks. Peen 4.007, Peterselie 3.003, Prei 4.00—6, Selderie 3.00—6, Rady» 1.50—2 per 100 boa. Uien 3550 cent, idem Drielingen 35 45 cent. Idem nep 6570 cent per 25 kg. Augur ken: fljri S.OO13. Idem fjjnbasterd 4.007. Idem basterd 2.004, Idem grof 1.003 per 100 kg. Fruitveiling van 30 ^ug. Peren: Clapps Favoriet 814 cent. Jutteperen 68 cent, Précose 813 cent. Triumph de Vlenne 1316 cent. Beurré de Meróde 48 cent. Dlamantperen 46 cent, Fran- sche WlJnj>eren 68 cent per kg. Appels: TTan,- int de Cronsel 67 cent, Keswick 57 cent, -jys 58 cent. Bloemé 47 cent. Gameren- i Zuren 68 cent. Charlemonsky 1820 cent de Louvalne 12—16 cent. Reine Victoria 14—30 cent. Frlesche Pruimen 68 cent. Reine Claude 1618 cent fier kg. Druiven 2228 cent per kg. Meloenen 814 cent per 1 AMSTERDAM. 30 Alfg. stil, prijzen onveranderd. BROEK OP LANGEN DIJK, 31 Aug. Aan voer: 2900 Kg. tomaten: A f 3.703.80, B f 4.10, O J i f 3, CO f 2.10; 14000 Kg. aanlappeen: Schotsche alhier. J*et y“ii’‘ v°nd _gretlg_ voedsel ^in de «1- mulzen f jjqEigenheimers f 2.50, blauwe Egenheüners f 2.10—2.30; Due of York f 1.40, drielingen f 22.20; 7600 Kg. roode kool t 1.40 —2.40; 30000Kg. gele kool f 2—3 «0, 65000 vroege witte kool f 1.60—ISO; 4800 Kg. uien: gele drie lingen f 1.20—1.40, gele nep f 2.70—3, zilver drielingen f 1J0; 1400 stuks bloemkool: Le Oerf I f 5.80—10.30, Reusen n f 1.50—2A0; 3100 Kg. slaboonen f 4—5.30; 250 Kg. snyboonen f 4— 4.30; 1550 Kg. Sleten f 1.20—2.10. ALKMAAR, 30 Aug. Kaasmarkt Aanvoer 57 stapels 13500 Kg. 44 fabr. bl. f 17.50; 1 febr. comm. f 14; 6 boeren kL f 14-50; 6 boeren comm. 17. Handel goed. ALKMAAR 80 Aug. Graanmarkt. Aangevoerd 2114 HL, als: 4 tarwe. 30 rogge 6.62K—7.00, 510 gerst en chev. gerst 4.204.60, 627 haver 6.10 6.25. 22 boonen: bruine boonen 14.0020. cttroen- boonen 12.00, witte boonen 18.80, 184 karwyzaad 9.0018.50, 2 blauwmaansaad. 785 erwten: groene kleine 7.758. groene groote 9.0014, grauwe 31.00 —26 vale 10.00—16 25. Per 100 kg. Kandol matlg- ALKMAAR, 30 Aug. N.V. Allan. Exportvelllng. Aardappelen 150—3.30 per 100 kg. Aalbesaen 60 cent pér slof. Andyvle 0.70—3.30 per 100 stuk*. Appelen 3.00—6.50, Augurken 2.00—15.00 per 100 pond. Bloemkool I 10.0020.00, Idem II 3.00— 6.00 per 100 at. Bieten 1.60 per 100 kg. Doperw ten 450, Druiven 10.00—18.00 per 100 pond. Gele „Eston Tecon” Op de gehouden propagan- davergaderlng der plaatseiyke Esperanto afdee- Ung „Eston Tacon”, hield flater Jan Laan S.C.J. uit Nibbixwoud een causerie over Esperanto als wereldhulptaal, welke met groote aandacht werd gevolgd. kooi 2.80 per 100 kg. Groene kool 2.005.00t Kropsla 0.502.80, Komkommers 1.00—3 00, Meloenen 5.0018.00 per 100 «tuk*. Peren 2.00—, 8.50 per 100 pond. Prei 5.80, Peterselie 1.50— 2.40 per 100 bos. Postelein 1524 cent per bekje. Pruimen 950 per 100 pond. Rabarber 1.00—4.00 per 100 boe. Roode kool 150250 per 100 kg. Selderie 050—1.40 per 100 boa. Spinazie 2063 cent per bakje. Snyboonen 2.00—9.00, enkele Spercleboonen 0.75—1.00, Idem dubbele 0.60— 1.20, Tomaten 150—6.00, Uien 250 per 100 kg. Wortelen 3.007.00 per 100 bos. ENKHUIZEN, 29 Aug. Vlsch. 69 vaartuigen met 8500 pond Koraal 1724 cent. 600 pond Lijnnsl 27.537.5 cent, 150 pond ZN. Bot 23 cent. BOVENKARSPEL 30 Aug. „De Tuinbouw” 2300 baal aardappelen: Button 80 cent, Due 70— 90 cent, Schotsche: fijn 1.30. grof 85 een*. Bintje 1.00—1.06, Blauwe 1.301.50. Eigenheimers: fijn 1.101.45, grof 7590 cent, klein 6570 cent pee

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2