D Koninklijke onderscheidingen I I 1 - Kunstenaars Kamerleden en Gedepu teerden Geestelijken 1 3 0 Galiart, did J van Oranje- J. w. ,S*K IIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllinillllllllllHIlIlIlllliiinilllllllllllHIIIIIIHIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIU De heer H- P. J. BLOEMERS, burgemeester van Arnhem, is benoemd tot ridder tn de Orde van den Nederlandschen Leeuw Benoemd is tot Ridder in de Orde van den Ne. derlandschen Leeuw: de zeereerw. hooggel. heer Prof. Dr. J. B. Kors O. P. hoogleeraar aan de R K. Universiteit te Nijmegen. Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: de legerpredikant ds. P. Bootsma. de tit. rang van luit, ter zee le kl. aan den gep. lult, ter zee 2de kl. D. baron Mackay; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: H. P. Gelderman C. M.zn., te Oldenzaal. voorz. Verbond van Ned. Werkgevers; D. Goed koop D.zn« oudste dlr, N. V. Ned. Scheeps- Bevorderd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nas sau: C. P. van Ginkel, secr.-generaal Dep. van Defensie; Centr te de tit. rang van schout-bij-nacht aan de gep. kapiteins ter zee A. L. Boelen en G. F. G. Go bi us; Titulaire rangverhoogingen Bi) Koninklijk besluit zijn de volgende titu laire rangsverhoogingen verleend: Bevorderd: tot officier In de Orde van Oranje-Nassau: H. Ruyter, R.-K. geestelijke in Suriname. Mr. M. P L. STEENBERGHE, oud-minister van Economische Zaken, is benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw Benoemd is tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: Mevrouw A. Noor de- wier-Reddlngius. concertzangeres te Hilversum Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Naasau: dr. J. S. van Beurden, te Heeswjjk. geest.-adv. R. K. Ver. voor den Handeldr. en Industr. Mid denstand diocees ’s Hertogenbosch; W. Kake- beeke. te Goes, vice-voorz Mij. tot bev. land bouw en veeteelt in Zeeland; De zeereerw- heer dr. J. S. VAN BEURDEN te Heeswijk, geestelijk adviseur van de R.K. Vereeniging voor den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand in het bisdom Den Botch, is bevorderd tot officier in de Orde van Oranje Nassau bouw Mij., te Amsterdam; dr. H M. Hirsch- feld. dlr.-generaal handel en nijverheid Dep. van Econ. Zaken, te 's GravenhageIr. S. L. Louwes, te Zwolle, Reg .commissaris akkerbouw en de veehouderij; de tit. rang van kolonel aan den gep. luit,- kolonel der Infanterie O. Konlng; aan de gep. res.-lult.-kolonels der Infanterie P. A. R. C. van Linden Tol en W. van Ingen Schouten en aan den eervol ontslagen res.-luit.-kolonel der In fanterie P. G. van Stapele; Mr. G. C. J. D. KROPMAN, wethouder der gemeente Amsterdam, die benoemd is tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mevr, douairière F. H. baron van Verschuer, geb. C. W. barones van Balveren, te Arnhem; de tit. rang van luit.kolonel aan de gep. ma joor der Infanterie A. M. C. Seeuwen; aan den gep. res.-majoor der mil. admin. F. Dekker, als mede aan den eerwol ontslagen tijd. res.-kapi tein J. J. Korndörffer. aan wien sedert de tlt. rang van majoor is verleend; de tit. rang van generaal-majoor aan den kolonel-titulalr bij de Infanterie in Ned.-Indië mr. D. G. Draajjer; de tlt. rang van kolonel aan den luit.-kolonel bij de infanterie In Ned.-Indië W. van der Vlerk; de tit. rang van lult.-kolonel aan den majoor bij de Infanterie in Ned.-Indiè C. L. Becking; de tit. rang van majoor aan den kapitein bij de tlt. rang van luit generaal aan den gene raal-majoor bij de Infanterie in Ned.-Indië R, G. Doorman; Bevorderd: tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: dr. J. W. Meyer Ranneft, vice-presi dent Raad van Ned.-Indië. voorzitter Ned. de legatie onderhandellngen met Japan. de tlt. rang van generaal-majoor aan den gep. kolonel der art. jhr. E. H. J, Storm van 's-Gravesande, alsmede aan den kamerheer in buitengew. dienst van H. M de Koningin, den dienstdoend grootmeester van het Huis van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana E. H. Juckema van Burmanla. baron Rengers van Warmenhulzen, eervol ontslagen res.-luit.- kolonel cavalerie, aan wien sedert de tit. rang van kolonel is verleend; Benoemd tot officier in de Orde van Oranje.Nasuau mr. B. J. M. van Spaendonck, secr. Kamer van Kooph. en Fabr. voor Tilburg en otnstr., te Tilburg; W. G. A. M. van der Lugt. te Hllle- gersberg, ondervoorz. K. van K. en F. voor Rotterdam; mr. H. F. van Walsem, alg. secr. N. V. Philips’ Gloeilampenfabrieken, te Eind hoven; A. de Koster, dlr. N. V. Meelfabriek „De Sleutels" vh. de Koster Co., te Leiden; H. G. M. van der Vijver, pjes.-commissaris „De Maasbode", te Rotterdam; L. de Groot, te Rot terdam; Ir. W H. F. de Haan, hoofding. Oc- trooiraad. te 's Gravenhage; dr. W. van Dam. dlr. schelk. afd. Rjjkslandbouwproefstation te Hoorn; Ir. C. G. P. Stevens, insp. landbouw, te Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Naasau: mr. M W. Scheltema J.zn., griffier Staten van Groningen; mr. Tj. S. Wieringa, referendaris, chef 3de afd. prov. griffie. Assen; J. F. Ploeg makers, burgemeester Oss; F. H. van Kempen, burgemeester HillegersbergE. van Douwen, burgemeester Ooststellingwerfmr. M H. de Boer, wethouder Utrecht; dr. J. J. Frederikse, lid gemeenteraad Warnsveld; ir. G. J. Th. Bak ker, directeur Gem. Electr. Bedr. ’s-Graven- hage; dr. ir. Ch. E. A. Maitland, hoofdlngen. gemeentetelefoon, Amsterdam; mr. G. F. M. de tit. rang van majoor aan den eervol ont slagen res.-kapitein der genie H. H. E. R. Wes tenberg; aan den gep. kapitein der Kon. mare chaussee H André de la Porte, alsmede aan den gep. kapitein der Infanterie J. M. van der Hejjde; Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje. Nassau: J. Haaltsma. directeur bijz. strafgevangenis 's Gravenhage, tevens belast directie gewone Strafgevangenis aldaar. de tlt. rang van kap.-lult. ter zee aan oen gep. lult, ter zee le kl. L. C. Carbin. alsmede aan de buitengew. luits. ter zee der le kl. Kon. ma rine-reserve F. O. baron van Aerssen Beijeren van Voshol. T. P. van den Bergh en J. H. Cool- haas; de Infanterie in Ned-Indië F. Ruinen; de tlt. rang van majoor aan den kapitein bij de infanterie in Ned.-Indië J. R. Jochem; de Ut. rang van kapitein aan den iste-lult. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: H. A. F. M. de Wolf, R. K. geestelijke, onder pastoor van Padang. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mej. A. M C. van der Heyden, moeder-overste eerw. zusters van Liefde van Tilburg, te Pa dang; A. A. van Ierland (frater Gerontius), on derwijzer bij het R.K. bijzonder onderwijs In Curacao. de eeremedaille, verbonden aan de orde van in zilver, aan: G. J. Klein Paste, ontvanger van een grens- kantoor te Goirle; F. Koenraads. voorwerker bU het Staatsboschbeheer In de boschwachterlj Mastbosch. te Princenhage; A. van den Boom, assistent der directe belastingen, enz. te Til burg; J. Loonen. assistent der directe belastin gen te s Hertogenbosch W H. van der Sluys, voorman.meesterknecht bU de N. V. Schoen- en Lederwaren fabriek voorheen Wed. D. P. de Booy, te 's Hertogenbosch; by de infanterie In Ned.-Indië jhr. R. A. M. J. F. E. van Grotenhuis. 's Lands Plantentuin, met buitenl. verlof; Bagchiis, gew. burgemeester Semarang; W. P. Marinissen. kol. Intendance Kon. Ned.-Indische leger; J. Kujjper, directeur Koloniaal Etablisse ment; P J. Roosegaarde Bisschep, directeur JavaChinaJapan-UJn, Amsterdam. Benoemd zijn tot Officier In de orde van Oranje Nassau: de hoogeerw. heeren F. A j. A. Goyaerts. kanunnik en regent van het Kleid Seminarie te St. Michiels Gestel en Mgr. P. R. A. Sweere. kanunnik en regent van het Klein Seminarie „Ipelaar” te Ginneken; de zeereerw. heeren: pater J. L. Jansen CssJt. te Wlttem, pater J. J. Rombouts, rector van het R. K Gym nasium St. Bernardlnus te Heerlen en pater H. A. F. M. de Wolf, onderpastoor te Padang. >tr- A. BRUCH, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, is benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw Bevorderd zijn tot officier in de Orde van Oranje Nassau: de zeereerw. heeren Dr. J. S van Beurden te Heeswjjk, geestelijk adviseur van de R. K. Vereeniging voor den Handel drijvenden en Industrieelen Middenstand tn het bisdom Den Bosch en H. Ruyter, missionaris in Suriname. teur dlr. belastingen Middelburg; G. A. H. Klujjt- mans. Inspecteur inv. en acc. Leiden; C. C Sterk, insp. reg. en dom. te ’s Gravenhage. 2de afd.; A. H. van der Peen, ontv. dlr belastingen te Amsterdam; C. A. Feteris. ingenleur-verif. domeinen te Nijmegen; mr. Y. Langhout, ref Dep. van Financiën; tot ridder in de Orde van Oranje-Nasaau: D. Beudeker, gew. hoofdcommies Dep. van Finan ciën; J. C. Altorffer, gew. ontvanger dlr. bel. te Breda; P. C. Labrijn, gew. ontv. dir. bel. te 'sGravenhage. 3de kantoor; P. A. de Klerck, ontv. dir. bel. te 's Gravenhage. 5de kantoor; J Zeper, ontv. reg. en dom. te Nijmegen; D. Veen man, ontv. reg. en dom. te Amersfoort: A. G. T. de Neyn van Hoogwerff. landmeter kadaster te Haarlem; L. van Riet, bouwk. ambtenaar 1ste kl. te 'sGravenhage; Benoemd: tot ridder in de Orde van den NcderiandsHien Leeuw: de schouten-blj-nacht A. Vos en T. L Kruys; de generaal-majoors: S. G. N. Nauta Pieter, comm. Hde divisie; S. W Praag, insp. geneesk. dienst landm.; I. H. Reynders. chef ge nenden staf; J. van Andel, comm. Istc div.; de adm. Dep..van Defensie D. J? Sonne; Bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Naasau, met de zwaarden: de kapitein t. z. J. 8. C. Oli vier, en de kapitein-luits. t. z. >W. K. Maurits en A. C. van der Sande Lacoste. De bekende concertzangeres mevrouw JO VINCENT (mevrouw Boe—Vincent) is be noemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Naasau: dr. W. Thomson, predikant Engelsch-Presby- teriaansche gemeente Amsterdam; J. L. Jan sen, pater Redemptorist te Wittem; F. A. J. A. Goyaerts. kanunnik, regent Klein.Seminarie te St. Michielsgestel; mgr. P. R. A. Sweere, ka nunnik en regent Klein-Seminarie „Ipelaar" te Ginneken; dr. F. S. Metiers, voorzitter Cen- trale Vereen, ter behartiging der maatschap pelijke belangen van zenuw, en zielszieken, te Amsterdam; mr. I. P. Hooykaas, referendaris Dep. van Justitie, 's Gravenhage; J. P. L. Hulst, arts, gerechtellik deskundige, te Leiden: tot ridder in de Orde van Oranje-Naaoaa: A. de Visser, predikant Ned. Herv. Kerk Gro ningen; J. H. Rietberg, predikant Geref. Kerk Maassluis; dr. A. H. Haentjens, Remonstr. predikant Haarlem; J. S. van Buchem, pas toor te Rijswijk (Z. H.)8. Pij. de Vries, rab bijn Ned-Israël. gemeente Haarlem; B. J. Grobben. voorzitter Fonds van Liefdadigheid, beheerende het gesticht Schietbaan Hovlus, te ■8Gravenhage; W F. H. van der Wart, direc teur Gesticht Groot Emaus, te Ermelo; 8. F. Louwvrens, penningmeester en gedeleg. be stuurslid Schrijfkamer Vereeniging ..Werkloo- senzorg". ’s Gravenhage; F. B. L. M. Drion. hoofdcommies Dep. van Justitie, te ’s Graven hage; H. de Groot, comm, van pol. Zutphen; H. I. de Jong, comm, van pol. Amsterdam; G. A. Prins, arts te Utrecht, leider cursussen ver. leenen eerste hulp bij ongelukken, gegeven aan personeel RfjksveldwachtH. de Boer, notaris Hoogwoud; G. W. van Bergen, Walraven, hoofddlrectvur Hollandsche Algem. Verzeke ringsbank en Nieuwe Hollandsche Algem. Ver zekeringsbank Schiedam; Ch. J. van Rijn, oud- procuratiehouder en algemeen-chef Levensver. Bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Naasau: S. B. Drljber, regent Stichting op Toutenburg. HardegarUp; W. Froger, gep. kolonel, toegev. inspecteur burgerwachten, ’s-GravenhageA. Gautier, burgemeester Coevorden; mr. B. M. Berger, burgemeester Venlo; J. Huizinga, bur gemeester Neuzen. e Staatscourant bevat de vol gende, ter gelegenheid van den ver- jaardag van H. M. de Koningin verleende onderscheidingen: Benoemd: tot grootofficier in de Orde Nassau: J. C. Pabst, gezant te Tokio; tot oommandeur in de Orde van Oranje- Nassau: jhr. mr. H. M. van Haersma de With gezant te Washington; ir. D. de longh Wzn., Benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: F. H. de Hoog, 2de plaatsverv. voor zitter college gedelegeerden Volksraad; F. de Bakker, voorzitter Algem. Rekenkamer; prof, mr. dr. M. A G. Harthoom. raadsheer hoog gerechtshof, buitengew. hoogleeraar Techn. Hoogeschool, Bandoeng; K. W. J. Mlchielsen. directeur en eerste plaatsverv. president Java- sche Bank; P. C. A. van LI th. directeur Bin- nenlandsch Bestuur; A. Ph van Aken. Gou verneur Atjeh en OnderhoorlghedenJ. H. B. Kuneman, Gouverneur Oost-Ja va: J. C. de Vos, Gouverneur Mldden-Java. met buitenl. verlof; ds. T. J van Oostrom Goede, gew. hoofdpredikant Indische Kerken; mr. C. H C. Hart, directeur Economische Zaken, onder voorzitter Ned delegatie onderhandellngen met Japan; dr. K. W. Dammerman, diredteur zekering-MU. „Utrecht”, Utrecht; A. G. van der Linden, directeur Coop. Levensverzeke- ringmlj. „Concordia”, Hilversum: I. Keesmg, directeur N. V. Int. Uitgevers- en Handelmjj. „Systemen Keesing”. Amsterdam; A. Sneep, ouderling Ned. Herv. Kerk Numansdorp; tot oommandeur in de Orde van Oranje-Nas- s»u: jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. Com missaris der Koningin provincie Zeeland te Middelburg; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. M P. L. Steenberghe, oud-Minister van Economische Zaken, te Goirle; C. A. Llng- beek. lid Tweede Kamer, ’s-Gravenhage; A. G. A. Bchrauwen, lid Gedep. Staten Noordbrabant, Princenhage; mr. J. D. Verbroek, lid Ged. Sta ten Zuldholland, ’s-Gravenhage; mr. A. Bruch, lid Ged. Staten van Noordholland, Haarlem; mr. J. H. M. Stieger. lid Ged. Staten Zeeland. Goes; W. M. A. Galiart. lid Ged. Staten Lim burg, Stevensweert; J. H. Pamejjer, inspecteur Staatstoezicht krankzinnigen en krankzinnigen gestichten, ’s-Gravenhage; H. P. J. Bloemers. burgemeester Arnhem; mr. G. C. J. D. Krop man, wethouder Amsterdam; J. F. H. Heiden rijk, inspecteur p.t.t. in algem. dienst, aangew als directeur postkantoor Rotterdam. Pathuis Cremers, Ommen; H. A. J. Rlnnooy, referendaris Pensioenraad. ’s-Gravenhage; J.M. Lamers. referendaris Hoofdbestuur P.T.T., te 's-Gravenhage; H. J. van de Kleinemulder, in specteur P.T.T., aangew. hoofd telefoondistrict, Groningen; H, Schipper, inspecteur P.T.T., te ZWOIIë tot ridder in de Orde van Oranje-Naasau: E. J. baron Lewe van Aduard, burgemeester Valburg; G. Stapel Gzn., burgemeester Sjjbe- karspel; M. H. Egglnk. burgemeester Maarssen en Maarsseveen; J. P. Rojjer, burgemeester Has selt; T. E. Welt, burgemeester Usquert; P. Luykx. wethouder Etten en Leur; Th. Derksen, wethouder Angerlo; J. van Luipen, wethouder Maassluis; J. Njjsse. wethouder 's Heer Arends- kerke; E. van der Slikke, wethouder Poortvliet; W. Stapel G zn, wethouder de Wyk; L. van Dam. lid gemeenteraad Putten; L. van Vessem, secretaris en ontvanger, ’s Heer Arendskerke; F. H. van der Meulen, secretaris Opsterland; T, Veenhoven, secretaris Hengelo (O.); P. M. L, J. Jansen, secretaris Weert; W. H. Garaets, oud-burgemeester, thans secretaris Buggenum; T. Bekkering, hoofdinspecteur politie Maas tricht; C. Favejée, hoofdcommlas prov. water staat Utrecht; D. Hamburger Jr., voorz. Ned. Bioscoopbond, Ud huish. commissie centrale commissie filmkeuring Utrecht; J. Witte, te Zaandam; mej. L. C. A. de Kempenaer. pen- ningm. Alg. Ned. Vrouwenvereenlging „Arbeid Adelt", Arnhem; mej. J. G. Fontein, Bloemen- daal: mevr 8. LevlsonAsscher, regentes Ned. Israël. Armbestuur Amsterdam; P. A. Sprangers, penningmeester Oranje-comité, Breda; E. H. Bljleveld. secretaris-pennlngm. Vrjjw Burger wacht „Utrecht”, Utrecht; mr. J. W Tysma. Ud „Friesch Nationaal Comité", Leeuwarden; mr. E. J. Thomassen Thuessink van der Hoop van Slochteren, lid Gew. Landstormcommlssie „Groningen”. Slochteren; H. 8. J. Kamenaar. lid Gew. Landstormcommlssie „Veluwzoom”, te Arnhem; F. W. van Erk, leider rubriek handel „Nieuwe Rotterdamsche Courant"; P. van Gijn, referendaris P.T.T., aangew. directeur spoor wegpostkantoor no. 2, Rotterdam; J. H. A. Voo- ren, commies P.T.T., aangew. directeur post en telegraafkantoor. Sassenhelm; K. Veldkamp, spraakleeraar. Amsterdam tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: dr. J. J. Blanksma. hoogleeraar Rijks universiteit, Leiden; dr. A. A. Hijmans van den Bergh, hoogleeraar Rijksuniversiteit, Utrecht; mr. dr. H. W. C. Borde wijk, hoogleeraar Rijks universiteit, Groningen; ir. J. A. Grutterink, hoogleeraar Techn. Hoogeschool, Delft, dr. H. Mr. B. M. BERGER, burgemeester van Venlo, werd bevorderd tot officier in de Orde van Oranje Nassau de Ut. rang van luit.-generaal aan de gep. generaal-majoors der art. E A. D. E. Carp en A. K. L. Verschoor, alsmede aan den adjudant in buitengew. dienst van H. M. de Koningin, den opperceremoniemeester en grootmeester van Hr. Ms. Huis J. H. F. graaf du Monceau, gep. lult.-kolonel der inf.. aan wien sedert de Ut. rang van generaal-majoor is verleend; Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J Th. Bornwater, arts te Overveen, gem. Bloe- mendaal; dr. G. H. MoU van Charante, te Rot terdam; M. Pimentel, geneesheer-directeur Por- tug. Israël. Ziekenhuis Amsterdam; dr. G. de Niet, arts te Scheveningen; J. E. van Riet, directeur gem. tevens districtsarbeidsbeurs, te Rotterdam; ir. M. E. H. Tjaden, Amsterdam: dr. 8. G. Zwart, inspecteur volksgezondheid Gravenhage; tot ridder tn de Orde van Oranje-Nassau J. H. H. Joosten, arts te Panningen. gem. Hel den; B. H. Jürgens, apotheker, Purmerend; mej. A E Schipper, directrice Stichting zie kenverpleging „Het Witte Kruis" Amsterdam: ir. J. T. Duyvls. directeur N. V. Holl. Draad- en Kabelfabriek, Amsterdam; Ir. W. Meijling, directeur N. V. Machinefabriek der firma P. M. Duyvis en Co., Koog aan de Zaan; H. van Vol lenhoven. wonende te Wassenaar, oud-inspec- teur Nautlschen Dienst Rotterdamschen Lloyd; W H H. Schaab, te Nijmegen, afgetreden voorzitter Ned Slagersbond; pater H. J. H. W. Sassen, te Zwolle; A. Vollaerts. lid hoofdbe stuur Ned. R. K. Bouwvakarbeidersbond, Utrecht; J. Nauta. te Amsterdam, lid dag. be stuur Chr. Nat. Vakverbond in Nederland en voorzitter Ned. Vereen. Chr. Kantoor- en Han delsbedienden. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden.: de kapitein ter zee J J. Dikkers; de kolonels: H. B. van den Oudendijk Pleterse, commt IVde art-brigade; H. Roose boom, commt VlIIste inf. brigade; de dlr. off. v. gez. eerste kl. C. F. A. Beck, chef mil. hospitaal te 's-Gra- venhage; de kolonel J. C. Pabst, Insp mil adm de luit.-kolonels: C. A. van Beugen Bik. commt 14de reg. inf.; J. E. Haitsma Muller, commt. 6de reg. veld-art de majoors: G. J. Potgieser, dienstvak intendance; J. C. C. Nljland. 17de reg. inf.; T. J. Reeser, v. d. generalen staf; de res. luit, kolonel prof. dr. M. van Haaften, van staf inf.; de gep. majoor der cavallerie J. J. M de Waal. Tot officier tn de Orde van Oranje-Nassau: J. C. Mollema en C. A. J. von Frijtag Drabbï, hoofd opnemingsdienst topografischen Dienst. Tot ridder in de Orde van Oranje-Naasau, met de zwaarden: de lult. t. z. 1ste kl. A. 8. Plnke de off. mar. stoomv dienst 1ste kl. J. C. Hamilton en P. Vlam; de off. van gez. 1ste kl. V. M. J Kettlitz; de off. van adm. 1ste kl. A. Lensvelt; de kapiteins: C. B. Zaaijer, adj. 20ste reg. inf.; G. Wegerif van het 2de reg. veldart Oosterveen, van staf inf.; T. Zledses des Plan tes, van staf IVde art. brigade; G. Greidanus, adj. Vide inf. brigade; de ritmeester A. J. E Mathon, adj. inspecteur cavtevens comm. lich te brigade; de kapiteins: A. L. J. de Pauw, comm. art. schietkamp; F. M. J. Stuvel. van ge- r.eralen staf; C. J. A. van der Heem, van staf inf.; W. P. van den Abeelen, van het lucht vaartbedrijf; D. Brouwer, van 5de reg. inf.; de gep. res. kapitein 5de reg. inf. P. J. M. van Teterlng tot ridder in de Orde van Oranje Naasau: de griffier bij de Rijkswerf te Willemsoord J. W. Smith; de commissaris loodswezen, betonning. bebakening en verlichting te Vlissingen G Bak ker; de chef radiodienst luchtv. afd. L. F. Lie- ra; de hoofdcommies Dep. van Defensie L. H Luijendljk; tot ridder in de Orde van den Nederlandachen Leeuw: P. J. P. van der Steur, te ’s-Gravenha ge, hoofding. dlr. Rijkswaterstaat; prof. ir. M. F. Visser, te Wagenlngen. lid inmiddels opgehe ven commissie van advies proefpolder bij An- dijk; Jhr. ir. W. M. de Jonge, te ASien, hoofding. prov. waterstaat in Drenthe; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. G. Smit, te ’s-Gravenhage, referendaris dep. v Waterstaat; ir. G. F. H. Hcaiben. te Amsterdam, dir. Rijksdienst ter uitv. Zuiderzeesteunwet (bij bev l; H. C. C. van Rjjsbergen, te Wassenaar, Rjjkshoofding. toezicht spoorwegen; G. F H Giesberger. te Utrecht, hoofdinsp. chef dienst regeling Ned. spoorw.; ir. H H. Rovers, te Utrecht, afd. chef 1ste kl. Ned. spoorw.; ir. L. A. M. Ankersmit, te Utrecht, hoofding., chef Werken-Zuid Ned. spoorwegen; J. T. van Hat turn, te 's-Gravenhage, commissaris N. V. M. J. van Hattum’s Havenwerken en voorz. raad van beheer Holl. Mij. voor Aannemingen te Beverwijk; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mr. F. Heinemann, te ’s-Gravenhage. hooldcom- mies Dep. van Waterstaat; J. J. Cock, te Zle- rikzee. voorz. Luchtvaartcomité „8chouwen-Dul- veland”; C. J. Meulmeester, te 's-Gravenhage. adm ambtenaar 1ste kl. Rijkswaterstaat; M Hanraets, te Weert, techn. hoofdambtenair prov. waterstaat in Limburg; L. van Drunen, te Hintham (gem. Rosmalenaannemer; H. P. J. Rottier, te 8t. Jansteen, ontv. griffier verschil lende polders en waterschappenK. Vogel t* Ezumazij! (gem. Oostdongeradeel), opz zee we rende waterschappen: de contributie zeedijken van Oostdongeradeel en den Anjumer en Lioes- senserpolder; J. van den Berg, te Rotterdam, chef de bureau en alg. proc. houder N. V Scheepvaart MU. ..Rotterd. Lloyd", te Rotter dam; H. C. J. Mali, te Venlo, insp. handels agent Ned. spoorw.; W. de Vreede, te Utrecht onderafd. chef Ned. spoorw B. Verhey, t» 's-Oravenhage, secr. commissies machinisten examens koopvaardij en vlsscherfj; J. Noest, te Londen, chef passagiersafd Londensche kantoor Wm. H. Müller Si Co.; tot commandeur in de Orde van Oranje-Nas- i*u: mr. dr E. J. Beumer, ondervoorz. Raad van Beroep, oud-lid Tweede Kamer Utrecht. Benoemd zijn tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: de heeren C. A. Ling- beek, lid der Tweede Kamer te 's-Gravenhage, A. G, A. Schrauwen, Ud van Ged. Staten van Noord-Brabant te Princenhage, Mr. J, D. Ver broek, lid van Gedep. Staten van Zuid Hol land te 's-Gravenhage, r. A. Bruch, lid van Gedep. Staten van Noord-Holland te Haar lem, Mr. J. H. M. Stieger, Ud van Gedep. Staten van Zeeland te Goes en W M. A. C van Gedep. Staten van Limburg te Stevens weert. Benoemd zijn tot Ridder in de Orde van Oran je Nassau: mej. M. E. G. (Lizzy) Ansingh. kunstschllderes, Amsterdam; Jan W. Elssen- loeffel, sierkunstenaar, Amsterdam; A. J. Else Mauhs (mevr. PoonsMauhs), tooneelspeelster te Amsterdam; mej. J. J. Rltsema, kunstschit- deres te Haarlem; Jo Vincent (mevrouw Bos- Vlncent), concertzangeres, Overveen en Aiex. N. Voormolen, toonkunstenaar te ’s-Graven- hage. Ud Plebisclet-Commissie Saargebied; tot ridder in de Orde van den Nedeeiand- ■ehen Leeuw: L. G. van Hoorn, gezant te Wee nen, tevens Boedapest; tot officier in de Orde van Oranje-Namau: O. baron van Breugel Douglas, gezantschaps- raad Washington; prof. dr. J. A. C. Fagglner Auer, hoogleeraar universiteit Harvard (Bos ton. Mass); mr. M C. M. Voorbeytel, corres pondent Algemeen Handelsblad Parijs; J. ten Cate, directeur kanselarij Hr. Ms. gezantschap te Parijs; A. M. Doorn, consul-generaal Praag; J. Polak, consul-generaal Oslo. tot ridder in de Orde van Oranje-Naaeau: D. Pastoor, hoofdcommies Ministerie van Bul- tenlandsche Zaken; G. W. Boissevain, consul Santiago; W. M. van der Tak, kanseUer (secre ts ris)'•consulaat Nantes; A; M. de Jong, con sul Klalmö; H. Arends, consul Boulogne s.M.; W. P. Schouten, consul-generaal Asuncion; D. M. L. Maduro, consul Havana; O. H. Holdt- grefe, koopman Kopenhagen; E. Beholder, wis se lagent Brussel; J. p. F. Dlefe, pennlngm. NeJ Vereen, van Weldadigheid te Brussel; Cornells Walraven, te Mexico-City; tot commandeur in de Orde van Oranje. Nassau: prof. mr. J. Kosters, vice-president Booged Raad te ’s Gravenhage; mr. Th. A- Fruln, adv. en proc. te Rotterdam; tot ridder in de Orde van den Nederland- oehen Leeuw: mr. A. Brants, prov.-generaal gerechtshof ’s Gravenhagemr. J. AE. van Rhede van der Kloot, president arrondisse mentsrechtbank 's Gravenhage; mr. dr. Ch. M A. Bijleveld, ondervoorz. Centralen Raad van Beroep Utrecht; mr. F. G. H. baron Michiels van Kessenlch, voorzitter Raad van Beroep (O.) Roermond; mr. A. F. M. Steenberghe, officier van justitie arrondissementsrechtbank te •S Hertogenbosch; mr. W. G. Del Baere, kan tonrechter Haarlem; mr. J. 8. L. Aghlna, audl- teur-milltair krijgsraad 's Hertogenbosch; mr. 8. J. Hogerzeil, quaestor-generaal Alg. Synode Ned. Herv. Kerk 's Gravenhage; 's Öravenhage tot ridder in de Orde van Oranje-Naasau: A. Dresden, voorz. Alg. Juweliersver. te Am sterdam; A. van den Bergh, te Nijmegen, oud ste dir. N. V. Gebr. van den Bergh’s Kon. In dustrie en Handelmij., te Oss; L. C. F. M. Smul ders. voorz. raad van beheer N. V. Utrechtsche Machinefabriek o.d. Fr. Smulders, te Utrecht; C. F. J Schellens, voorz. K. van K. en F. voor Oost. N. Brabant, te Eindhoven; A. Goedewaa- gen, dlr. Goedewaagen’s Kon. Holl. Pijpen, en Aardewerkfabrieken N. V., te Gouda; J. W. M. H. Regout. dir. N. V. Wollndustrie vh. Jules Regout, te Maastricht; N. J. Harte, secr. K. van K. en F. voor Z.-Vlaanderen, red. Temeu- zensche Courant, te Temeuzen; ir. A. F. J. Beukers, voorz. K. van K. en F. voor W. Bra. bant, te Breda; H. M. F. Smeets. dir. N. V. R. Smeets. Meelfabrieken, te Roermond; J. Kamerbeek, te Heemstede, secr. R. K Bond van Waschindustrieelen; 8. Barends. dlr. N. V. Cargadoorskantoor Wijnne en Barends, te Delf zijl; P. Miedema. te Leeuwarden, bestuurslid Friesch RundveestamboekD. A. Piers, te Veendam, secr.-penn. Veenkol. Boerenbond; K Slomp, te Nijeveen; O. C. van Hemessen. te Ede. lid hoofdbest. Chr. Boeren- en Tuinder'- bond; C. S. van Beuningen. te Maarsbergen, gem. Maam; N. van Ommen, te Leiden, dlr Assurantlewezen R. K. Dioc. Land- en Tuin bouwbond Bisdom Haarlem; C. van Vliet, te Zoeterwoude, voorz. Coöp. Groenten-, Fruit en Bloemenveillngsver. „Leiden en Omstre ken" G. A.: H. van Vroonhoven, te Veghe,. dlr. Coöp. Handelsver. Noordbrab. Chr. Boe renbond; ir. J. H. H. Bemelmans, alg. geest, adv. en dir. Limb. Land- en Tuinbouwbond, te Roermond: H. E. Struve, te Boskoop; ir. J. A. van Riel, Rijkslandbouwcons., te Dordrecht: A. van Bakel, hoogleeraar Gem. Universiteit, Amsterdam; dr. J. Kors, OF, hoogleeraar RK. universiteit, Nijmegen; mej. M. M. A. Michels, inspectrice nijverheidsonderwijs, ’s-Gravenha ge; I. de Bruyn, te Spiez; mevr. A. Noordewler Reddingius. Hilversum; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau prof. dr. J. 8. Thelssen, bibliothecaris Gem. Universiteit. Amsterdam; prof. ir. E. J. F. Thie- rens. Delft; dr. H. J. E Beth, directeur R.H.B.S. Amersfoort; C. de Bruyn, directeur 2de Chr. H.B.8., 's-Gravenhage; dr. J. Reiding, directeur Gem. H.B.S. A„ Arnhem; pater J. J. Rombouts, rector RK. gymnasium St. Bernardlnus te Heerlen; dr. W. F. Stutterhelm, rector stedel. gymnasium. Middelburg; dr. J. A. Vor der Hake, rector Baamsch lyceum, Baarn; mej. W. E. Wijnand, oud-directrice H.B.S. voor meisjes, Rotterdam; H. J. Kockx, bouwk. inspecteur la ger onderwijs. Wassenaar; D. J. Leverman, oud- inspecteur lager onderwijs, inspectie Zuidhom. Groningen; A. Smit J.zn., Inspecteur lager on derwijs inspectie Rotterdam, te Rotterdam; M. A. Brandts Buys, toonkunstenaar Velp (Gld.); ir. L. J. Koopman, Amsterdam; J. 8. Kraus, Eelde; dr. H. M. R. Leopold, onderdirecteur Ned. Hist, en Kunsthlst. Instituut, Rome; W. Munnix, Bloemendaal; J. C. Tadema, voorzitter afd. Haarlem M. tot bev. der Toonkunst, te Haariêm; tot ridder In de Orde van Oranje-Nassau: A. J. Drewes. leeraar Chr. HBS 5-jar. cursus Am sterdam; H. J. Th. van de Poel, directeur gem handelsavondschool Nijmegen; mej dr. A. J. Portengen. leerares 2de openb gymnasium ’s-Gravenhage; Ir. Ph. J. stok, leeraar gem HBS met 5-jar. cursus 's-Gravenhage; mr. W J. Witsenboer, leeraar gem handelsschool ■s-Gravenhage; H. C. Bloemendaal, voorzitter vereeniging „Industrie”, Doesburg; P. Brittijn, directeur ambachtsschool Winterswijk; mej. C J. ten Bosch, directrice industrie- en huishoud school Amersfoort; Ir. J. P. Huchshom, leeraai hoogere textielschool Enschede; T. Koolhaas, directeur gem. machinistenschool Utrecht; mej J D. van der Waals, voorzitster Industrieschool vrouwelljke jeugd Amsterdam; J. W. Blok, hoofd openb. lagere school Loenen; W. R. de Jong Algem. hoofdinspect. R. K. bijz. onderw. aartsbis dom Utrecht te Hilversum; J. H. van Lint, di recteur Rljkskweekschool onderwijzers en onder wijzeressen Arnhem; L. L. E. E. M. Moonen secretarls-penningmeester Haagschen Voetbal bond 's-Gravenhage; J. Slop, oud-hoofd open bare lagere school Gouda; ds. P. J, Stelnz, voor zitter Herv. achoolvereenlglng „het Mosterd zaad" Goes; J. Strlkwerda. oud-dtrecteur Chris telijke Kweekschool Dokkum; mej. J. H. Uden— Masman. gem. inspectrice lager onderwijs te Rotterdam; O. van Veelen, oud-hoofd bjjz. Chr school Almkerk; mej. M. G. (Lizzy) Ansingh. kunstschllderes te Amsterdam; Jan W. Eisen- loef fel, sierkunstenaar Amsterdam; B Ferwerda, secretaris Steuncomité Beeldende kunstenaar» Renkum; A. J. Else Mauhs. mevr. Poons— Mauhs, tooneelspeelster, Amsterdam; mej. J. J. Rltsema, kunstschllderes, Haarlem; Jo Vincent (mevr. BosVincent), concertzangeres Over veen; Alex N. Voormolen, toonkunstenaar 's-Gravenhage; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: A. G. F. Knlphorst, directeur reg. en domeinen Leeuwarden; J. Andreae. dir. belas tingen. enz Zwolle; J. A. van Bendegom, hoofd inspecteur dlr. belastingen te ’s-Gravenhag»- mr. C. de Kempenaer, Rijksadvocaat te Arnhem- tot officier in de Orde van Oranje Nassau: N Levenkamp, directeur westelijk rayon Twent- sche Bank Haarlem; G. J. Tinbergen, referen daris Algem. Rekenkamer; J. F. Hampe, inspec- Benoemd zijn tot ridder in de Orde van Oran7 Je Nassau: de zeereerwr nëëren J. s. van Bu chem, pastoor te Rijswijk (Z. H.), W. R, de Jong, algemeen hootdinapecteur van het R. K bijzonder onderwijs in het aartsbisdom Utrecht te Hilversum. Ir. J. H. H. Bemelmans, alge meen Geestelijk adviseur en directeur van den Limburgscben Land- en Tuinbouwbond te Roermond en pater H. J. H. W. Hossen te Zwolle.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 9