PROVINCIAAL NIEUWS 4 Hè - bij de courantheerlijk zoo’n MARKTEN Gl M STO N TROUWE KLANT Ale Ale ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1935 Tai van fietsen in beslag genomen EGMOND AAN ZEE 10 September vergadering BEVRACHTINGSCOMMISSIE TER AAR LAFFE STREEK UITGEHAALD GROOTEBROEK HOOGKARSPEL WIERINGEN WER VERSHOOF HEILOO 1 *T ZAND M ASSENDELFT ZAANDAM HEEMSKERK DE BLOEMBOLLENSANEERING INR MONNIKENDAM MEDEMBLIK STOOMVAARTLIJNEN AL1 MIJDRECHT BOVENKARSPEL PURMEREND ENKHUIZEN arte, Korporaal-torpedomaker bestal een mindere RIJWIELDIEFSTALCOMPLOT ONTDEKT Demonstratie Silo-hakselmachine in de Zijpe DOOR VALLENDE BALK GEDOOD BLOEMBOLLENKWEEKERS L.T.B. F1. RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN f linken Be; naar naar St. daarna Vrijdagmorgen Is ten ,,’t Huls Assumburg" al- Bite De OCX Hm vinden d. Lee Deze bekende Dr. H. C. L R.K. Volksbond Wegens het bedanken van den heer Schuyt, als voorzitter, zal as. Don derdag een bestuursverkiezing plaats In de te houden vergadering. Melkprijs Deze week Is de melkprijs met 1 cent verhoogd en gebracht op 8% cent per liter. Burgerlijke Stand Overleden: Jan Kaars 3 Jaar zoon van K. Kaars en L. Duinkerken. hier gedurende 41 jaar werkzaam geweest, gaat Zondag as. Enkhulzen verlaten. Zijn practijk heeft hjj overgedaan aan dr. Keyer. Ontslag verleend Op zijn verzoek is eervol ontslag verleend aan Dr. J. Ooudsmit. adjunct- dlreeteur van het gemeente-ziekenhuls. In zijn plaats is benoemd Dr. Lindenboom. Tevens is eervol ontslag verleend aan zuster H van Toorenbergen, adjunct-dlrectrice, die als zoodanig is opgevolgd door zuster Bakker. Naar de Missie Deze week is onze plaatsge noot, de Eerw. Broeder-Onderwjjzer Adrianus <in de wereld P. W. Kroft) van de Congregatie van Huibergen, vertrokken naar de Missie. Zijn arbeidsveld is gelegen in Borneo met als stand plaats Bandjermasin. houc Heei Heel begr volkomen te hebben Uitbreiding De heer S. Zomerdijk alhier zal zijn manufacturenzaak belangrijk vergroo- ten. De verbouwing is opgedragen aan den aannemer P. Tuin alhier. Uitslag kaartswedstrijd Het A-6-tal van de R. K. Kaatsvereeniglng West Friesland I had het dito 8-tal van „Ons Genoegen van Onder dijk op bezoek. Het was een buitengewoon spannende match, waarbij bleek dat de gasten over beter spelersmateriaal beschikten; de be zoekers wonnen met 3729. Burgerlijke stand Geboren: Catharina Maria, dochter van A. A. Kleijs en A. Schouwe naars. Ondertrouwd: C. Rultenbnrg en A. Schmidt; J. ten Bokkel en S. Koolj GehuwdH. j. Hobbes en A. Holtrop. Singapore n. van Cantc— Singapore elok Ansoi STOOMTRAWLERS Brulnvtech 70 manden 1100.Utrecht 90# manden 3480.—. OCX vaartuigen vaartuigen - —3 per Sept. Botermijn, VUL or i <*oc Spre roon Dim dsgs At kade 8cl ders borg: ■ctuu In 1 Spiei overi ter c kant Obdi LUT CHIEF WHIP Nietwaar. U bent *n trouw lezer van onze ru briek .Omroepers". U moogt er graag eens In grasduinen. De zakenman weet vhn Uw speur- lust te profiteeren. hij plaatst Zaken-Omroepera, die onze rubriek juist zoo veelzijdig doen zijn en die Uwe regelmatige belangstelling inderdaad dotiveeren. 1000 kg. Zilveruiewi Zilvemep 330—4.60. 34900 Handhaving der saneeringsmaatregelen Is in de gegeven omstandigheden de beste manier om een te sterke uitbreiding der buitenlandse te culturen tegen te gaan, omdat men daardoor ook „dumping” voorkomt. «tot OOM prof! SE natl Uw» Hedenmorgen kreeg aan de papierfabriek van de firma Van Gelder en Zonen te Wormer de arbeider P. van Kronenburg een balk, welke uit een lier losschot, op zijn hoofd. De man was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en laat een gezin achter. Vermindering werkloosheid Steeds meer werkloozen komen aan den arbeid. Bij de werk verschaffing zijn er thans ruim 50 geplaatst, bij óen bouw der Prins Hendrlkstichting tien. Bin nenkort komen er nu nog twintig aan het werk bij het zandvervoer van de firma te Slepe uit Winterswijk, die weder zand gaat vervoeren naar Noord-Scharwoude. Bovendien komen er nog vijf aan het werk bij het buizenleggen voor het waterleidingbedrijf. Meer dan de helft van de werkloozen heeft dan voorloopig werk. Konlnginnefébst. Door de slechte weers omstandigheden van Woensdag 4 Sept., werden verschillende kinderspelen ter gelegenheid der Konlnglnnefeesten, op Donderdag 5 September gehouden. De Djlgulten-kozakken. die met groot succes Woensdagavond optraden, gaven Donderdagmiddag ook weder veel te genieten van hun werkelijk verbluffendp staaltjes van rijkunst, een en ander onder groote belangstel ling van het publiek. De diocesane tuinders-vakbond L. T. B. ver gadert Dinsdag 10 September speciaal voor de Bloembollenkweekers dezer organisatie. De agenda luidt: Bespreking al of niet handhaven van de Saneeringsmaatregelen voor het bloembollenbedrijf 1935 en verder: Bespre, king van steunverleenlng door de regeering ter bevordering van de handhaving van het mlni- mumprUzenstelsel ten behoeve van het bloem bollenbedrijf. De algemeene vergadering laat ook haar le den een uitspraak doen omtrent al of niet handhaving der saneeringsmaatregelen en stelt verder als vragen: Wanneer deze handhaving wenschelijk wordt geacht, wil men dan de surplusfondsregellng e.d. ook handhaven? En wanneer deze beide zaken gehandhaafd moeten worden wenscht men dan voor 1938- 1938 geheel geen wijziging in de maatregelen? De Rjjkslandbouwconsulent schrijft ons: Dank zjj de medewerking van den hoer directeur van‘het Instituut voor Landbouwwerk tuigen en -gebouwen te Wageningen, prof. M. F Visser, is het ons mogelijk een interessante demonstratie te doen plaats vinden. Op het bedrijf van den heer P. Francis te Burgerbrug is een partij mals aanwezig welke, alvorens te worden gekuild, eerst gehakseld dient te zijn. Er bestaan reeds verschillende hakselsnjjders voor de practijk. De hakselmachine wlelke hier zal demonstreeren, is tevens in staat het gehakselde materiaal in de silo te werpen. De machine wordt door een motor aangedreven (voldoende is reeds 2-3 P.K.), hakselt het mate riaal in een dusdanig tempo dat ongeveer 6000 kg. massa per uur is te verwerken en zorgt bo vendien voor het Inbrengen van het product In de siloruimte. Gezien de belangstelling die momenteel be staat voor den verbouw van groenvoeder, ver wachten wij veel bezoekers, temeer Waar men ook In de gelegenheid Is pen paar goed gecon strueerde betonplaten silo's te bezichtigen. De sllo-hakselmachlne zal in Werking gesteld worden op Dinsdag 10 en Woensdag 11 Sept. De Werktulgen-commlssie voor Noord-Holland. L.T. B. De afdeellng van den L. T. B. hield Donderdagavond In het vereenlglngsgebouw een buitengewone algemeene vergadering, welke goed was bezocht. Besproken werd het voor of tegen de saneering der bloembollencultuur. Met groote meerderheid werd tegengestemd. Ook kwam In behandeling de ..Loontoeslag”. welke aangelegenheid verder door het Krlngbestuur zal worden uitgewerkt. Aangeraden werd een dorschvergunnlng aan te vragen. De geestelijke adviseur spoorde de leden aan om de Boete processie naar Helloo op 26 September In groo- ten getale mede te maken. Besloten werd met autobussen heen te gaan. Groote Sportdag De R.K. Sportvereeniging Adolf Kolplng” heeft voor Zondag een moolen sportdag georganiseerd, die bij gunstig weer uit stekend zal slagen. Om half een speelt het eer ste elftal tegen Nlcolaas 1 van Nleuwveen om een beker. Tegen half drie komen twee clubs op bezoek welke In de eerste klas D. H. V. B. spe len. n.l. Alfensche Boys en Roda 1 van Boven kerk. Na deze groote match zal een wielerkunste- naar staaltjes van vlugheid laten zien. Tot slot volgt een vliegdemonstratle te geven door de K. L. M. Een van de nieuwe Douglas-machines zal komen demonstreeren boven het terrein ge durende ongeveer twintig minutep. Uit dit toe stel zullen tevens biljetten gestrooid worden, welke kans geven op fraaie prijzen. De sport middag zal besloten worden met een pittige voet balmatch tusschen de Junioren van Kolplng en Nlcolaas Boys. Twee bestuursleden van A. K., P. van Zaal en Adr. Koeleman, hebben bedankt. Als opvol gers zijn gekozen de heeren Ant. den Haan en Jan van Zaal. Banneverkiezing Wegens het bedanken van Jn. Boon Sr. als lid van het dagelüksch be stuur van de Banne, sal de R.K. Klesvereem- ging voor de leden die tevens stemgerechtigd zijn een vergadering beleggen in het Vereenl glngsgebouw. Aan de beurt Koster Ca., als AM brtok ontto» D» Md* de W de o*1 gel#k lag» m einde nnsri jusau roorj» indoe van o veerin voor gelost Ond op de in g*® De op de De nadat jaar 1 winst» verte» Dit jultaa de ov< aanga aebe 1 leum B Po Contii onze gengei Dooi geldve voor d inogeï ichuld scblkk door i amm mover den v Uème» De» cemve geest rekent Ook van d contra daling sebe I ten Is reservi beschi Zweed verbot In alk De Contii beeft De nom. voor 1 DIVERSE 8CHBPEN EEM 1 Sept van Uuraa te Parnu. JONGE JACOBUS. 5 Sept, van Barcelona naar Valencia RANDWIJK. 5 Sept, van Archangel n. Amst. SCHIELAND. 8 Sept, van Bouaan te Immlngham. Het Hoofdbestuur van de Alg. Ver. heeft zich dus positief uitgesproken en nu hebben we drie richtingen, want er is altijd ook .nog een be langrijk aantal vakbeoefenaren, die de sanee ringsmaatregelen willen behouden, liefst met vermindering van de zware lasten. Tenslotte zijn er ook velen, die de geheele saneering over boord willen gooien. Zij willen alles weg, vrije ontwikkeling der bedrijven, naar eigen Inzicht en met volle energie der leiders. Nu er zoo’n groot verschil van meenlng is, zal de strijd hardnekkig worden'. We herhalen daarom bestudeer alles goed, volg den besten weg, opdat ge volgend jaar niet tot het besef komt aan den verkeerden kant te hebben ge staan. Het advies van de Alg. Ver. bevat naar onze meenlng groote gevaren, want hoe het te rij men is, dat bij opheffing der minimum- of ga rantieprijzen in binnen- en buitenland en bij beperking van de teelt hier de uitbreiding of de verplaatsing van bollenculturen in het bulten- land tot staan zouden komen. Is ons een raadsel. Het lijkt ons logisch, dat, als hier geen uitbrei ding mogelijk is en men 't plantgoed hier voor weinig of niets kan koopen, men het dan over de grenzen brengt, nog eerder dan wanneer doer garantie- of minimumprijzen een bodem gevormd is tegen al te sterke inzinking der prijzen. De plaatsing naar het buitenland zal naar onze bescheiden meenlng ook bij algeheele ophef fing der saneeringsmaatregelen niet tot staan komen, wat begrijpelijk Is als men rekening houdt met de nationalistische stroomlngen in vele landen, die het gebruik van producten van eigen bodem propageeren. Uitslag verkooping Notaris mr. C. J. de Lange te Alkmaar heeft in .het openbaar ver kocht een winkel en woonhuis aan den Raad huisweg groot 4 aren, 10 centiaren, eigendom van de erven van den heer D. Pilkes. Kooper óp heer P. Vos alhier voor f 3935. 2 Een woonhuis met voor en achtertuin aan den Heerenweg, groot2 apen 86 centiaren, eigendom van den heer J. F. Gnihdlehner. Koopster Mevr. Hoolwerf alhier voor f 3295. 3. Eenlge jjerceelen weiland gelegen nabij den Oosterzifweg en aan de Die, samen groot 7.14.90 H.A. Eigendom van de erven van mevr P. HooglandDe Waard. Kooper de heer C. Bakker alhier voor f 6307. De wethoudersverkiezing en werkverschaffing Nadat de heer J. P. Engel, benoemd tot wethouder dezer gemeente, de aanneming eenlge dagen in beraad heeft gehouden, omdat hij deel uitmaakt van de „Combinatie grond bezit”, die met geld van Rijk en Gemeente werk doet verrichten in werkverschaffing door werkloozen uit deze en nog een paar andere gemeenten en hij door aanneming der benoe ming, volgens opvatting van meer ter zake kundigen in strijd zou handelen met artikel 100 der Gemeentewet, is Vrijdagmorgen het bericht ingekomen, dat hij de benoeming sul aanvaarden. Tegelijkertijd zijn echter alle arbeiders uit Mijdrecht, die in de werkverschaffing werken, naar huis gestuurd. Voor deze menschen, die dus direct de dupe er van zijn, zal een steunregeling moeten wor den ingevoerd. Mede in verband hiermede is hedenmiddag de raad met spoed bijeengeroepen. In deze vergadering zal tevens opnieuw over de wethouders worden gestemd, daar Dinsdag C^n onregelmatigheid is begaan, waardoor de benoemingen wegens strijd met de wet kunnen worden vernietigd. IJMUIDEN, 6 Sept RUksvischafslag. 47—74 cent per kg. Griet 14.00—22 per 50 kg- Tong 0.84—1.10 per kg. Kleine Schol 4.70-n. Schar 4.10-6.80, Gullen 11.00—13, Wijting 5.20 per 50 kg. Koolvisch 20— 32 cent per stut “£g'nr Makreel 6.00-8 per 50 kg. Versche Haring P« In da markt werd kilt 4-80—6.40. H. MIs "voor den overleden Bisschop Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat Zondag a.s. de H. Mis van half negen, wordt opgedragen voor de zielerust van Z. H. Exc Mgr. Aengenent Bij deze H. Mis worden alle leden en adspl- rantleden van de Graal, Jonge Wacht en Kruis vaart uitgenoodlgd tot een algemeene H. Com munie tot intentie van onzen dierbaren ont slapen Bisschop. De parochianen worden vriéndelijk verzocht hun zitplaatsen af te staan. kunnen beplanten, maar zullen o. 1. meer besom men. Er is groote moed toe noodlg, om de sanee ringsmaatregelen overboord te gooien, maar ’t zelfde kan gezegd worden van het advies van het Hoofdbestuur van de Alg. Ver. Het Is veel moeilUker om thans een uitweg te vinden als toen men met de saneering begon en noch de kweeker. noch de exporteur kunnen zich leenen voor experimenteeren Niemand kan meer lijden, dat zijn onkosten vergroot worden, maar noch minder dat zijn inkomsten verkleind worden Daarom moet vooral de kweeker te rade gaan' Als hij overweegt, wat door de saneering Is ge worden en wat het gevolg zal zijn, als nu, ter wijl de geheele wereld nog ziek Is, het eene af zetgebied na het andere verdwijnt of wordt Jn- gekrompen, de minimumprijzen of alle maat regelen worden opgeheven, dan zal hij o.L tot de conclusie moeten komen, dat de bloembollen teelt thans allerminst die proef zal kunnen doorstaan. Tentoonstelling. De laatste dagen heeft de historische tentoonstelling „Oud Medemblik en Oud West-Friesland”, georganiseerd door de Vereeniglng voor Vreemdelingenverkeer, In hel Kasteel „Radboud” zich nog in een druk bezoek mogen verheugen. Konden wij In een vorig ver slag melding maken van de uitgifte van 10 Aanrijding Vrijdagmorgen had op den hoek van de Voorstraat en den Watertorenweg een aanrijding plaats. Een luxe auto werd gegrepen door den achterkant van een autobus. De auto kaam over het tramperron heen op de spoor rails terecht en werd zwaar beschadigd, o.a. was het achterwiel geheel vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De staking bü de werkverschaffing De sta king bi) de werkverschaffing, welke een schor sing voor de betrokkenen is geworden, Is ge ëindigd. De .stakers” hebben gedurende veer tien dagen niet mogen werken. Eenlge „voor aanstaanden” zullen nog eenlgen tijd geschorst blijven. va* aftreden Is de heer Th hoMdlngeland Opbrengst oollecte De gehoudenspeldjes- dag van Santos heeft alhier f 50.65 opge bracht. 2400e bezoekster, mevr. J. RaatMolenaar te Alkmaar en op Zaterdag 31 Aug. aan de 2500e bezoekster, mevr. N. TuytelGroot te Medem blik eveneens nog een zilveren lepel ter hand gesteld. De tentoonstelling is in het geheel bezocht door 2574 personen, waarvan 2389 betalende. Voorzeker een groot succes voor onze ijverige V.V.V. betaald voor I 8.00—11.00, en voor n I SO—4tt BEVERWIJK, e Sept. Vereen Veilingen Ken. nemerland en Vrije Veiling. Sla SO80 cent Pau teleln 12—40 eent. Andijvie 25—40 cent per klet Wortelen 36 centb. Peterselie 12 cent. Selcïeru 23 cent. Prei 710 cent per boa. Bloemkool 1 78 cent. Idem II 24 cent per stuk. Tomaten 2s cent. Uien 23 cent, Doppers 1824 cent Capucijners W. 1428 cent. Raspers IS34 cent Snljboonen 820 cent. Dikke Boonen 510 cent Spercleboonen z. dr. 88 cent, Tulnboonen a cent. Troeboonen 7—10 cent, Pronkboonen 5- a cent per kg. Knollen S cent. Komkommen 1i cent. Roode kool 58 cent. Groene kool 38 et per stuk. Frambozen 2030 cent per doosje As pelen 610 cent. Peren 58 cent per kg. Bramen 7580 cent per slot. Perziken 3—10 cent per stuk. Meloenen s12 cent per stuk. Druiven 35m cent Pruimen 1215 cent per kg ENKHUIZEN, 5 Sept. Vlsch. 28 vaartuigen met 3500 pond Koraal 18.524.5 cent. 3 -- met 120 pond Lijnaal 18 519 cent. 3 met 200 pond Zijdennettenbot 20.5—22.5 cent pond. 's-HERTOG ENBOSCH. 6 T Aanvoer 14625 kg. Hoogste prijs 1.57, laagste De Alg. Ver. wenscht de teeltbeperklng ge heel In eigen hand te houden en dat zou ook zeer zeker het allerbeste zijn. Maar als we sanc ties van de Regeering verlangen en zond rr die sancties kunnen we beter alles loslaten dan zal de Regeering ook contröle op de teelt willen uitoefenen en zullen de lasten nog vrij hoog blijven. Te meer, omdat de financleele verplichtingen van de vorige saneerlngsjaren ten volle zullen moeten worden voldaan. En kunnen wij deze verplichtingen nakomen als bü loslaten van de minimum- of garantieprijzen de notee- ringen zakken en zakken? Natuurlük kunnen we niet bewijzen, dat de prüzen op een zeer laag niveau zullen komen, maar 1 is evenmin of nog minder te bewijzen, dat lte» niet za! gebeuren. Dat er een weg op gevonden zal moeten wor den om de beteelde oppervlakte met surplus- bollen In te krimpen, te zeker. Maar oJ. zal dit niet door uitzieken moet gebeuren, maar door de kweekers In de gelegenheid te stellen hun plantgoed In te leveren en met het daarvoor verkregen geld betere soorten te koopen. Ze gullen dan eerst wel een kleinere oppervlakte VeiUng De uitslag van de veiling van de boerenhofstede en landerüen van den heer D. Band Br. te Purmer is: perceel I huls met welland 13 morgen 14.300. kooper Begrafenis Sociëteit Edam; perceel II 9 mor gen D. Klomp D*. te Katwoude voor 12.150. Weiland, genaamd „De Tweede Veen”, groot 1.19.93 HA Geboden 2050 door P. Winter, niet gemünd. Perceel 5: Welland, genaamd „Gerrlt HaviksVen”, groot 1.40.00 H A. Geboden 2175 door C. Steln, gemünd op 1.door denzelfde. Perceel 6: Weiland, genaamd „Kiokken - meetje”, groot 1.07.20 HA. Geboden f 1425 en gemünd op 3 door P. Winter. Combinatie perceeten 3, 4, 5 en 6. geboden totaal 10354 en gemünd op 70.— door J. J. de Boer. Combinatie perceelen 1, 3 ,4, 5 en 6. Geboden f 11649 en gemünd op 2000 door G. Ytf 8z. Combinatie perceelen 1 tot en met 6. Geboden 15468 en gemünd op 95 door G. Yff Sz. Perceel 7: Welland, genaamd „Seskcsven", groot 1D0.10 H A. Geboden f 2000 en gemünd op 650. Perceel 8: Bouwland, genaamd .^ilenveer”, groot 3 58.90 H.A. Geboden 6700 en gemünd op 460. Totaal opbrengst van boerderij en landerl>n 25373. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, gezien ook het besluit van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor West-Frlesland, tot opheffing der Bevrachtingscommlssle te Enkhulzen, heeft be sloten In de Bevrachtingscommlssle „U” ge vestigd te Alkmaar te benoemen voor het dienstjaar 1935/’36: tot leden: Ir. Ph. M. Bosscher (voorzitter), 8. A. Duinker, D. J. Scheffel (secretaris), J. de Bruün (Enkhulzen), J Kramer (Zd. Schar- woude) tot pl.v. leden: O J. Verkerk, J. Hoogland, H. W. Holsmuller (pl.v. secretaris), J. Schar dam, 8. W. Amtz. Het lid J. de Bruün en het pl.v. lid J. Schar dam werden nieuw gekozen In verband met de opheffing der commissie te Enkhulzen. terwül de heer J. Kramer in de plaats is gekozen van ■het oude lid, den heer C. Wagenaar, die zich wegens drukke werkzaamheden helaas niet we der beschikbaar kon stellen. Tpt voorzitter werd benoemd de-heer Ir. Ph. M. Bosscher. Prijs 152, middenprijs 1.56. LEIDEN. 6 Sept. Veemarkt. Aanvoer: 545 runde ren, 249 kalveren. 1398 schapen. 823 varkens. 31 stieren 60 00200 per stuk. 3238 cent per kg schoon gewicht, stug. 192 kalf- en melkkoelni 80.00180. tamelüto. 132 varekoelen 80.00las tamelijk. 190 vette ossen en koelen 75.0018ö per stuk, 3448 cent per kg. schoon gewstug. 83 graskalveren 14.0035. stug. 63 vette kalveren 20.0065 per stuk. 3266 cent per kg. schoon gew., stug. 103 nuchtere kalveren 4.007. stug 200 vette schapen 12.0018. 798 weldeschapen 8.0013, 400 vette lammeren 8.0012. matig 427 mestvarkens 17.0033. redelhk. 396 blvgen 10 00—13.50. redelijk. LEIDEN 6 Sept. Kaasmarkt. 72 partijen Goud- sche kaas: I 19.0091.00. XI 17.0018.00. 25 par tijen Leidsche kaas: I 18.0021.00, II 76.001700 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN. 6 Sept. Kaas (noteerlng V.VZ. M). Goudsche 20 plus 9.00—950. Idem 40 plus 8.0010, Idem volvet k6.5018 50. Edammer 30 plus 18.0016 50. Idem 40 plus 18001830, Broodkaas 40 plus 19 5020.00. Leidsche 20 pCt. 9.5010 Stemming goed. LEEUWARDEN. 6 Sept. Ter veemarkt weren heden aangevoerd: 102 Enterstleren 80.00150 136 rwentsrstleren 180.00210. 275 vette koeien 85.00155 per stuk. 2843 cent per kg 470 melk, en kalikoeien 70.00150, 26 pinken 35 00 80. 52 vette kalveren 20.0068, 1021 graskalve ren- 10.0045, 172 nuchtere kalveren 2.504 50 439 vette schapen 9.0016, 175 weldeschapen 7 00 11. 295 lammeren 5.009. 282 vette varkens 50.00—120 per stuk. 3239 cent per kg. 45 ma gere varkens 2055 cent per kg. 150 kleine big gen 7.0013. 26 bokken en geiten 3.00 per stuk, 50 paarden. Totaal-aanvoer 3726 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 9.0016. Qoudakaas 6.00— 31. Edammer kaas 9.0018 per 100 kg. Aanvoer 8558 kg. Mljnboter 1.51—1.451.39. Veillngboter 1.43— 1.37 per kg. Aanvoer 1/3 4/16 0/12 vaten. Com missie 53. Elerhandel. 15000 kg. klpeleren 2.753.75 cent per stuk, handelsprljs 50—60 cent per kg. 200 kg. eendeleren 2 753 cent per stuk, handelsprljs 373 45 eent per kg. Pluimvee. 20 slecht hanen 3070 cent. 150 slachtklppen 3580 cent. 100 Jonge hanen 3090 cent. 50 piepkuikens 1525 cent per stuk Vereen, van "ulvelmaatschappüen. Goudsche kaas 20 plus 9.0010. Idem 40 plus 16.001630, Idem volvet 19.5020. Edammer kaas 20 plus 9.00 9.50, Idem 40 plus 15.5016.50. Broodkaas 40 pl. 15.501650. Leidsche kaas 20 plus 93010.00. Stemming goed. MAKKUM. 5 Sept Vlsch 300 pond Schieraal 33 00—3330, 100 pond Hoekaal 19.96. 60 pond ZJt. Bpt 18 05 per 100 pond. NOORD-SCHARWOUDE. 7 Sept. 35500 kg. aardappelen: Schotsche Muizen 2.602.90, Idem grove 3JX)l—3.20, Drielingen. 1.601.80, Duken lem Kleine 4WL7.10. i iuw xg. zmveruier»: ziiivemep J.wvi.w. Séwv t kg. Uien: Gele Nep 3.403.00, Drielingen 030— 1.20, Uien 1.10—2.1(1 grove Uien 1.70—2.40. 2800 kg. Peen 6080 cent. 750 kg. Kroten 1.101.60. 7300 kg. Roode kodl IA02.30, 19400 kg. gew. Witte kool 1.20-1.50 3600 kg. Gele kool 330— 3.70. OBDAM, 8 Sept. „De Tuinbouw" 900 manden Augurken 6—16 cent, 3000 kg. Roode kool 2.00— 2.70, 5000 kg. Uien 1.50—1.90, 2000 kg. Drielingen 0.801.00, 7000 kg. Nep 2.903.10, 5000 kg. Roods Bleten 1.20. 640 zak Slaboonen 6001 cent. TER AAR, 8 Sept. Centrale Veiling. Snljboonen 0.401.25, Kassnüboonen 1.752.30, Kasstek 120 1.30. Prlncesseboonen 4095 cent. Spekboonen 4045 cent. Peulen 1.302.70, Stamprlncesaeboo- nen 40 cent. Witte Pronkers 2040 cent. Postelein 23 cent. Uien 1.201.50, Kroten 1.50. Peen 2—3 cent, Breekpeen 1.00, Andijvie 1018 cent. Ra barber 1.00, Roode kool 2.804.00, Selderie 30—40 cent, Pronkparen 3 cent. Sla 1.403.60. Bloemkool 1.58 cent. Meloenen 210 cent. Komkommers 1 002 10, Natuurtomaten 1 001.80. Kastomaten 1.003.10. Augurken: fijn moot 230. fijn 1.7(K— 2.30, fljnbasterd 8090 cent, basterd 45—-50 cent, grof A 47 cent, grof I 3840 cent. Volgende week Maandag. Woensdag en Vrijdag veiling, doch Woensdag en Vrijdag Augurkenvei ling WARMKNHUIZEN, 6 Sept. Gele Nep 3.10. Idem Drielingen 1.10 Idem Uien 1.60—1.70 Slaboonen 4.50—6.30. Roode kool 1 80—2.20, Witte kool 130 —1.40, Eigenheimers 1.70130. Per 100 kg. WESTLAND. 8 Sept. Veilingen v. d. bond West land. Export. Druiven 1724 cent. Alicante 19— 23 cent, Frankenthalers 1523 cent, Colman 25— 34 cent, Maroc 1934 cent. Witte druiven 3248 cent per kg 'Tomaten: A 37.5—42.5 cent. B 373— 47.5 cent, C 37.540 cent, CC 25 cent, dubbele boon en 3248 cent per bak. Snljboonen 920 cent per kg. Bloemkool 2.008, Komkommer» 100 2 per 100. Meloenen 315 cent per stuk. An dijvie 0.50—1.00 per 100. Binnenland. Aardbeien 3344 cent. Druiven 1424 cent. Alicante 1625 cent, Colman 22—23 cent, Maroc 1826 cent, witte 1647 cent, O, Champion 2034 cent, Muskaat 24 cent per kg. Tomaten: B 3739 cent per bak. Dubbele boonen 40—7<* cent per bak. Prlncesseboonen 57 cenL Snljboonen 6—16 cent. Postelein 3 cent. Spinazie 5 cent Stoofappelen 37 cent. Stoofperen 3—J cent, Tafelappelen 4-^9 cent. Tatelperen 612 cent per kg Bloemkool 34 cent. Komkommer» 1.10—1.70, Roode kool 1.60—3.10. Groene ta»l 2.002.40, Aubergines 4.55 cent. Meloenen 2—26 cent per stuk. Perziken 213 cent per stut Vlet, pruimen 812 cent. Vijgen 25 cent, Sel derie 1.50. Andijvie 0.501.00 per 100. ZWOLLE. 6 Sept. Boter. Aanvoer 314 kg., waar van 6 1/8 vaten. 2 1/16 vaten en 158 stukken van een pond. Prijs 1601.85 per kg., per 1/8 vat van 20 kg. prima 30.50. afwijkende 29 00. per 1/16 vat van 10 kg. 15.00—1530. Handel vlug. 90.000 klpeleren 2.258 50 per 100 atuka. Hulden. Koehuiden 12 cent, plnkenveüen Iz cent, stierenvellen 9 cent. Handel Iets beter. Veemarkt. Aanvoer: 840 runderen. 572 graslml- veren. 188 nuchtere Kalveren, 175 schapen -W varkens, 525 biggen. 2 geiten. Men besteedde neurende en versch gekalfde koeien 90.00—1™ dito vaarzen en chotten 80.00140. gustekoelen voor de vetweide of stal 70.00—110. dito vaarzen 60.00120. voorjaarskalvende koelen 9000—140. 114 -jarige springstleren 55.00105. 1 'A pinken 50.00—100. Jonge fokkalveren 15 00—41, nuchtere kalveren 4.00—8. vette koelen en ossen aan bouten 3444 cent, dito stieren 3238 cent, dito kalveren 6085 cent, dito schapen 618 lammeren geen noteerlng. 6-weeksche biggen 10. 14-weeksche biggen 10.501430, drachtig» varkens 50 0080. magere varkens 36 00—60 per stuk, vette varkens 3440 cent per kg. Dito yc» Londen geen noteerlng Handel in varken» reos- ftjk. Ter voormarkt geen aan voer. Voor neurende en versch gekalfde vaarzen pro 1 zen Iets lager. Vetvee iets beter, stieren en kalve ren handel vlug, schapen als vorige week. AMSTERDAM. 6 Sept. Coöp. Ansjbvlsverkoopver. Ansjovis. Onveranderd. ALKMAAR. 6 Sept. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 1432 H.L.. als: 6 voertarwe 5.00. 20 rogge 6.757.00, 133 gerst en chev. gerst 4.204.90, 865 haver 6.106.75. 69 boonen: bruine 11.0012. duiven 10.0010M, witte 11.0014. 82 karwljzaad 17.75— 18.60. 787 erwten: groene kleine 7 259. groene groote 12.0015, grauwe 14.0027, vale 14.0023. Per 100 kg. Handel goed. ALKMAAR. 6 Sept. N V. Alkm. Exportveiling. Aardappelen 1.50—330 per 100 kg. Aard belet} 22 cent per doos. Andijvie 0.50—130 per 100 atuka. Appelen 2.006.50. Augurken 2.00—16.00 per 100 pond. Bloemkool X 11.002130, Idem II 8.007.00 per 100 stuks Bleten 1 90 per 100 kg Doperwten 4.50. Druiven 8.00—14.00 per 100 pond. Groene kool 2.60—6.00 Kropsla 0.50430. Knolselderle 3.80, Komkommers 1.002 50. Meloenen 5 00 16 00 per 100 stuks. Peren 2.006.50 per 100 pond. Prei 3306.80. Peterselie 1,00 per 100 bos. Poste lein n>-20 cent per bakje Pruimen 3305.50 per 100 pond Rabarber 1 00230 per 100 bos. Roode kool 1.603.10 per 100 kg. Selderie 0.50 1 10 per 100 bos. Spinazie 2060 cent per bakje. Snljboonen 3.0012.00 per 100 pond. Enkele Spercleboonen 0.751.10, Idem dubbele 0.601.20 per zak Tomaten 1302.50 per 100 pond. Uien 1.502 60 per 100 kg. Wortelen 3 006.00 per 100 boe. AVENHORN. 5 Sept. Coöp. Land- en Tulnbouw- en Marktvereen Avenhorn en Omstreken. Vroege aardappelen: 5000 kg- Eigenheimers 1.603.20. 8600 kg. groote Due W 1.001 20 per 100 kg. 7936 kg. Roode kool 1.503.00, 850 kg. Gele kool 3.80 —3.50 per 100 kg. 36650 kg. Uien: gewone maat 1.501.80, drielingen 1.10140. nep 330—3 30 per 100 kg. 30900 stuks groote Bleten 7.6010.80 per 1000 stuks. 653 zak Slaboonen van 15 kg. 0.60 121 per zak. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Sept. 1700 kg. Tomaten: A 3.00, B 3.10, C 3.00, OC 2.00. 18000 kg. aardappelen: Schoteche Muilen 2.002.40, Eigenheimers 2.10—230, idem blauwe 2.00—2.40, Duken 1.20, Drielingen 190, 5600 kg. Roode kool 1302.80, 17000 kg. Gele kool 3.004.20, 75000 kg. vroege Witte kool 130—1.70, 10600 kg. Uien: Gele Uien 1.902.30, Gele Drielingen 030—1.20, Gele Nep 2.60—2.90, Zilvemep 5.00. 2550 kg. Sta- boonen 4.00—6.60, 2350 kg. Bieten 130. BOVENKARSPEL. 6 Sept. „De Tuinbouw” 3600 baal aardappelen: Due 8070 cent. Bonte 1.30—1.40, Blauwe 135135. Elgenh. 0.90—1.15, idem kleine 7075 cent per baal. 350 baal Uien: groote 75—85 cent, drielingen 4050 cent, nep 1.40—1.55 per baal. 34600 stuks Bloemkool: I 3.70 —830. II 1303.40. Hl 130 per 100 stuks. 10500 kg. Roods kool 140—3.30 per 100 kg. 1400 kg. Witte kool 50—80 cept per 100 kg. 11200 kg Augurken: fijn 9—11 cent, fijn bast 34 cent, basterd 3—4 cent, grof 1—3 cent per kg. 350 Bak dubb. Slaboonen 4566 cent per 15 kg. BEVERWIJK. 8 Sept. Aardappelenmarkt. Spe ciale markt. Betaald werd voor: dlv. Elgenh. 2.00 2.40, grove 1.701.90. drielingen 1301.90, Be velanders 3.20—2.40. Veevoeder- Speciale bloemkoolmarkt.-- Groote verkooping overstaan van notaris M. J. Keizer te Krom menie in het hotel hier, een verkooping gehouden van de boerderü met wei-, bouwland en bouwterreinen, eigen dom van wülen den heer G. Yff alhier Voor deze verkooping bestond een overgroote be langstelling, terwül er flink geboden werd en hooge prüzen werden besteed. De uitslag is als vólgt: Perceel 1: Boerderü met woonhuis, schuren, stalling en erf groot 16 are 10 C.A. Geboden f 1225. Niet gjfemünd. Perceel 2: 10 bouwterreinen, welke elk af- zonderlük werden geveild en waarbij op leder perceel 5 voor den hoogsten bieder werd ge geven. De groote der bouwterreinen bedroeg ongeveer 240 c.A. Perceel 1 P. M. N. Kwantes 300, niet gemünd. Perceel 2 J. J. de Boer f 300 niet gemünd. Perceel 3 H. de Wolde, Krommenie 150, niet gemünd. Perceel 4: J. Mooy 150, niet gemijnd. Perceel 5: B. Yff 155, niet gemünd. Perceel 6: J. Mooy 151, niet getnünd. Peiceel 7: E. Smink, Nleuwer-Amstel 150, niet gemünd. Perceel 8: B. Yff 155. gemijnd op 1.— dooi E. Smink. Perceel 9: P. K. Jongejans 135. gemünd op 2.door C. Schoone. Perceel 10: H. de Wolde 220, niet gemünd. zilveren lepels, op Vrüdag 30 Aug. werd aan d» Combinatie 10 perceelen bouwterrein, geboden totaal 1819, niet gemünd. Perceel 3Welland, genaamd JJe Eerste Veen”, groot 2.61.15 H A Geboden 470C, niet gemünd. Perceel 4: Burgerlüke Stand Geboren: 1Franciscus Gerardus Maria, zoon van Jacobus Henricus Antonlus Cornells van Beek en Wilhelmina Margaretha Johanna Antoinette Kimman. Gehuwd: Hilbrand Peereboom 28 Jaar te Nieuwe Nledorp en Grietje Kuüt 22 Jaar alhier. Overleden: HUlegonda van den Berg oud 76 jaar wonende te Ilpendam. TARA, Antwerpen near Montevideo, pasa. 6 Sept. Madeira. AMSTERDAM, tank, 8 Sept. nxn. van Baytown te Pernta verw. ORINOCO, 4 Sept, van Havana naar ^mst. AGATHA 4 Sept, van Singapore n. Haiphong. ALDEOONDE. 3 Sept, van Canton n. Swatow. ANASTASIA. 3 Sept, van Singapore e Pladjoe. ANGELINA, 5 Sept, van Telok Anson te Singa pore. APOLLONIA, 7 Sept, van Montfalcone te Oon- •tanza verwacht; gaat daarna naar Salonloa. Volo, en Conrtan z*. ARTEMIS, 3 Sept, van Melilla naar Conatensa en verm. Beyrouth en Port Said. GADILA, 4 Sept, van Port Said naar Haifa, Paulllac en verm. Rouaan. HERMES, 5 Sept, van Conatanza te Haifa; gaat naar Sues. IRIS, 14 Sept, te Singapore gereed met dokken. MACUBA. 5 Sept, van Halle te Paulllac; wordt 9 Sept, te Rouaan verwacht, daarna naar St. Kitte v.o. MAJA, 4 Sept, van Trltet te Venetie; gaat naar Haifa f Tripoli, Paulllac en verm. Rouaan. MALVINA. 4 Sept, van Haymark Terminal te Montreal; gate verm, naar Beaumont en wederom MAMURA. 6 Sept, van R’d.m te Curacao; gaat verm, naar Mesaina. Haifa en Beyrouth. .MANVANTARA. Stockholm naar St. Kitte vx>„ paaa. 3 Sept. Brunabuttel. MERULA, 8 Sept. \»n Montreal te Houston ver- wacht; gaat naar R'dam en Hamburg. MURENA. 4 Sept, van Curacao naar Port Said. Tripoli, Paulllac en Rouaan. PAULA, 3 Sept, van Ballk Pappan n. Soerabaja, Belik Pappan en Singapore. PERNA, 5 Sept, van Iblcuy te Curacao; gaat naar Lissabon. PETRONELL A. 4 Sept, van Soesoe te Singapore. PHOBOS. 8 Sept, van Curacao te R’dam en 15 Sept, te Amst. verwacht. RAPANA 10 Sept, van R'dam te Curacao verw ROTULA, 8 Sept, van Granton te Curacao ver wacht om te bunkeren; gaat daarna naar San Pedro v.o. SCOPAS, 5 Sept, van Amst. te Curacao; gaat naar Oran, Algiers en Italië. SELENE. 3 Sept, van Port Said te Conatanza; gaat naar Vado en wordt c.a. 19 Sept, te Palermo verwacht, om te dokken. 8UNETTA. 4 Sept, van R'dam te Hamburg; gaat naar Harburg en St. Kltt> v.o. GOUWE, 4 Sept, van Llbervllle te Rochefort. Ond-wethouder Kamphuys gehuldigd Bü het nemen van afscheid van de ambtenaren In dienst van de gemeentebedrijven Is de af getre den katholieke weTaouder Kamphuys op harte- lük waardeerende wijze door de hoofden der tak ken van dienst toegesproken. Ate blüvende herinnering voor de steeds aan gename samenwerking hebben de ambtenaren hem daarbü een geschenk overhandigd, dat door den scheldenden wethouder met groote ingeno menheid is aanvaard. De politie te Alkmaar Is op het spoor geko men van een groot aantal rüwlelen. welke In Noord-Holland, in het büzonder te Amster. aam In de laatste maanden zün ontvreemd n 'j°°r een beenden Amsterdamschen rij- aan een caféhouder te Alkmaar werden verkocht. Aan dezen deed hü zich voor ais een handelaar In tweedehandsrüwielen. Deze rüwlelen plaatste de caféhouder weer bü verschillende personen in Alkmaar en in de omgeving der stad. Vrüdag zün elf rüwlelen te Alkmaar bü deze verschillende gedupeerde koopers In beslag ge nomen en per Amsterdamschen politieauto overgebracht naar de hoofdstad. Nog tal van andere Inbeslagnemingen hebben In de omge ving plaats gevonden. Het onderzoek in deze zaak wordt voortgezet; ae vermoedelüke dader G. te voortvluchtig- De 21-jarige korporaal-torpedomaker A. V., dienende aan boord van H. Ms. „Schorpioen” is door den Zeekrügsraad ter zake van diefstal veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest en met ontslag uit den militairen dienst. De president van het hof wees dezen beklaag de op het büzonder laakbare van zün daad. Hü had nJ. van een matroos, een ondergeschikte dus, een bankbiljet van,, 10 uit diens kleeren ontvreemd en zulks terwül hüzelf allerminst in moeilijke omstandigheden verkeerde, war.' toen hü dit feit pleegde had hü zelfs een be- orag van 36 In den zak. Beklaagde, die een volledige bekentenis had afgelegd, moest toegeven, dat hü een geme^ne streek h«d uitgehaald, waarvoor hü geen ver klaring kon geven. Hoewel hü niet direct on der drankinvloed was geweest had hü dien avond toch eenlge glazen bier gedronken en in een oogenbllk van zwakheid had hü geen weer stand kunnen bieden aan den kwaden tnval die bü hem was opgekomen. De advocaat-fiscaal zeide. dat men hier met een büzonder ernstig feit heeft te doen, n.i. zakkenrollerij door een meerdere ten nadeele van een mindere, dus niet van een kameraad en wel onder de omstandigheid, dat beklaagde zulks deed terwül hü 18 per week aan zak geld had. Uit beklaagde'» woonplaats Is tot het Hof het verzoek gericht, ondersteund door een twee tal predikanten, om V. niet uit den militairen dienst te ontslaan, maar om hem te degradee- ren, teneinde hem nog een kans te geven, doch de advocaat-fiscaal zeide, dit verzoek niet te mogen ondersteunen, vermits de door V. ge pleegde feiten te ernstig waren. Spr. concludeerde tot bevestiging van het vonnis. Mr. J. J. Schokking als raadsman optredend betoogde om. dat zün cliënt zich bewust is een hoogst 'aaibaar feit gepftegd, dat zün handhaving' als korporaal ónmogelijk maakt. Deze Wil evenwel gaarne in dienst blüven en door een voorbeeldig gedrag toonen, dat het hem ernst is, terwül hü boven dien nog voor een moeder hefeft te zorgen en het te mede om harentwille, dat pleiter er op aandrong, de bükomende straf niet te willen toepassen. f- Beklaagde ondersteunde dit verzoek, belo vende, dat hü onuer geetuenkele omstandigheid aanleiding tot klachten zal geven. BINNENLANDBCHE HAVENS Aangekomen 6 Sept.: Nephrite, Swansea; Cordillera. m.»„ W.-Indlë (loet te Dmulden); The Monarch, a.. Swansea; Venersborg, a„ Norrköplng (voor Velaen). Vertrokken 6 Sept.: Velocitas. m.a, Mlatley: Glorlaatar (ex Kllpfontein), s., Italië vla R’dam; Crynaaen. a.. W.-Indlë. Vertrokken 8 Sept.: Dagny, Boston (L); Or- pheua, B-, Mlddl. Zee vla R'dam; Fauna, a„ Idem; Hebe, e.. Kopenhagen; Brunla. a„ Oslo. Uitgaande vastgemaakt: St. Philipsland, a. AMSTERDAM. Aangekomen 6 Sept.: Nephrite, Swansea, steenkolen. Rietlanden. Anker Kolen MÜ-; Neerlandla. me.. Londen, oud ü“r. Riet landen Havenbedrüf De Rietlanden; The Monarch. Swansea, steenkolen. Hoofdkanaal Oost, Ned. Bevr. kantoor. KON. NED. 8TOOMB. MIJ. HERCULES. 6 Sept, van Tenger naar Algler». AURORA. 6 Sept, van Gibraltar naar Oren. HEBE. 6 Sept, van Amat. naar Kopenhagen. FAUNA. 6 Sept, van Amat. vla Rotterdam naar Mlddl. Zee. ORPHEUS. 6 Sept, van Amsterdam via R'dam naar Mlddl. Zee. VESTA, arr 6 Sept, te Trlëst. PLUTO, arr. 6 Sept, te Aarhuua. ORION, arr. 5 Sept, ts Candle. ARIADNE, 5 Sept, van Kopenhagen n. Amst. KON. PAKETV. MU. JANSSENS. R'dam naar Batavia, pass. 8 Sept. Kaap Bugarenl. 8ILVEB-JAVA-PACIFIC LUN TOSARI, 6 Sept, van Manilla near Calcutta. MU. NEDERLAND CHR. HUYGENS, uitreis, 6 Sept, van Genua. BOTT. LLOYD SLAMAT, uitreis, 8 Sept .van Southampton. DEMPO, thuisreis. 6 Sept. Man Tenger. HALCYON LUN STAD AMSTERDAM, 5 Sept, van Porto Ferre Jo near Almeria. STAD ARNHEM. 5 Sept, van Emden na^r STAD ZAANDAM, arr. 5 Sept, te Savona. STAD HAARLEM. 6 Sept, van Vlaardlngen near Bagnoil. VEB. NEDEBL. 8CHEEPV. MU. HOLLAND-O. AZIE LUN GAASTERKEftK, 6 Sept, van Hamburg te R’dam.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2