Een open brief Dag blad-reclame BETAALT ZICH ZELF ■lil l OCTODYNE met aan den zakenman, die adverteeren gelooft m f N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1935 WAARSCHUWING I TEGEN HET CADEAUSTELSEL R.K. WASCH-INDUSTRIEELEN 1 1E DE VACATURE-FLESKENS VERTREK KAP. VERSTEEGH W.S.M. EN WESTLAND enorm Examens schoonschrijven M.O. PAUSELIJKE ONDER SCHEIDING OPENSTELLING LANDGOED „DE BÖEKHORST” I I OCTODE-MENGLAMP 8 el®ctroJ®n 6 roosters Machtiger dan Aladdin’s legendarische lamp is het kleine, gouden krachtstation, thans ingebouwd in zelfs den goedkoopsten Philips? De „Octode-Menglamp”! De lamp, die het mogelijk maakte om de super-hete- rpdyne te perfectionneeren. Iedere nieuwe Philips her bergt thans zoo’n lamp. Rondom deze „Octode- Menglamp werd Philips’ nieuwste en beste ontvang- systeem opgebouwd: het „Octodyne”-systeem. V ver- Mutaties bij de Ned. Spoorwegen Ned. Journalistenkring Smalle bruggen te Breda Tentoonstelling Kerkelijke Kunat V’ Zeer geachte heer. Afscheidsreceptie Machinisten-examen Vrij naar een ontwerp van The Institute of Incorporated Practitioners in Advertising. London W.C. 3 Aan drie hoofdbestuurderen van „St. Raphael” Minister Deckers benoemd ver klaard tot Tweede Kamerlid Het goederenvervoer verminderd Int. Luchtvaartconferentie te Den Haag-* Examens Bewaarschool- onderwyzeres diploma A Zooals iedere zakenman, gebruikt U advertentie-reclame, ja U bent ervan afhankelijk! U moogt het dan niet weten, maar het is zoo. goederentreinen, die vroeger het Westland uit reden naar Duitachland, beladen met groenten, zifn verwisseld voor enkele wagons, die op de voornaamste veillngdagen nog worden vervoerd. De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer heelt In de vacature, ontstaan door het bedanken als lid door den heer Fleskens rot Md dier Kamer benoemd verklaard dr. L. N. Deckers te Den Haag. De heer G. Polak Danlëls heeft thans uitvoe ring gegeven aan zijn reeds vroeger gekoesterd voornemen om wegens drukke beroepsbezigheden af te treden als secretaris van den Nederland- schen Journalisten Kring. Hij blijft echter bestuurslid. De heer T. Cnos- sen treedt thans als secretaris op. De heer ’«-GRAVENHAGE. Geslaagd: H. J. Brilman, Enschede; G. J. Baas, Utrecht; B. Ostendorp, Groesbeek; H. Hagting, Steenwjjk; J. Metzlar, Gorinchem; W. Scherpbier, Leeuwarden; R. v. d. Slujjs, Delft; J. P. M. CrUnse, Helden; P. v.' Haren, Hemen (Bergharen); mej. M. Haus mans, Echt; C. A Janssen, IJmuiden; F. Pecht, Amersfoort; J. A. Palstra, Roosendaal; J. Pie tersen, Zeist; F. O. Scholten, Haarlem en F. H. v, Trlks, Amsterdam. Is het dan niet de moeite waard onzen vertegenwoordiger eens te laten komen, wiens heele bestaan afhangt van zijn bekwaamheid om zijn cliënten op den weg naar groo- teren omzet te leiden? gelegen in de wegen van de naar het Van Coothplein en van het hotel Boschhek naar de Marechaussee kazerne te Breda zijn zoo smal, dat twee auto's elkander daarop niet kunnen passeeren. De A. N. W B. heeft thans aan het ge meentebestuur van Breda verzocht te willen bevorderen, dat by deze bruggen borden worden geplaatst, welke aangeven uit welke richting het verkeer den voorrang heeft. Elke brief, dien U naar een toekom- stigen klant schrijft, is een adver tentie, elk van Uw telefoongesprek ken is een advertentie. Uw winkel is een advertentie. Uw producten zijn even zoovele advertentiën, zoodra zij Uw winkel of bedrijf verlaten. Want adverteeren is de kunst en de wetenschap van „bekend maken” en als U Uw producten niet bekend maakte, of het nu auto’s of costumes, meubelen of strijkijzers zijn, niemand zou ze ooit koopen. De commissaris van politie te Schiedam, ge let op de talrijke, bjj zijn administratie inge komen klachten betreffende de Credietverzeke- ring „Rotterdam," dir. M. van Weerden, wo nende Rotterdamschedljk 197 II te Schiedam, moet het in relatie treden met genoemde in stelling ten sterkste ontraden. In het Algemeen Politieblad werd reeds bij herhaling tegen de instellingen van Van Weerden gewaarschuwd. Deze trad onder diverse firmanamen op. zoo als „Eigen Hulp," „Vereenigde Spaar-Crediet- bank." „Onderlinge Spaar- en Credietbank” en „Credietveraekering Volharding." Thans is de naam weer veranderd in Credietversekertng .Botterdam" en geeft Van Weerden in zijn circulaires op: „Postbox 2004 (West) te Rotter dam. Het valt moeilijk U dezen brief te schrijven, want het is immers een feit, dat U niet bestaat. worden met de zoogenaamde „verkoop- met dit verschil, dat thans de plaat- winkelweken samengesmolten zijn tot landelijke actie, met landelijke attractie en DEN HAAG Geslaagd voor diploma B de heeren H. den Adel. Rotterdam: J. Zaayer. Rot terdam en H. W. C. van Veenendaal, Rotter dam. By de opening der nieuwe R. K. Fröbelschool met patronaat in de St. Theresia-parochle te Eindhoven, zal er ook in dit gebouw een tentoon stelling gehouden worden van werken door den schilder Charles Eyck en foto's naar bouwwerken van Architect M. van Beek. Deze tentoonstelling is geopend vanaf Vrijdag 20 tot en met Maandag 23 Sept. a.s van 10 tot 6 uur. Het Centraal Bureau der Katholieke Sociale Aktle te Leiden verzoekt ons mede te deelen, dat het zich, tengevolge van den grooten toeloop van cursisten voor de schriftelljke cursussen Staatsinrichting. Staatshuishoudkunde en So ciologie, verplicht ziet om naast de reeds begon nen cursussen nog nieuwe zelfde schriftelijke cursussen te beginnen op 15 October a A. s Voormeld Bureau (Steenschuur 17 te Leiden) verstrekt gaarne nadere inlichtingen omtrent deelneming. Ir. J. van Hille, Ingenieur van het Seln- wezen met den persoonlijken titel van Hoofd ingenieur te Groningen, is op 19 Augustus overleden: C. P. van Pruissen, Opzichter 3e kl. Baanvak WoensdrechtBergen op Zoom, ing. 28 Aug. verplaatst naar Den Haag; F. Stax, Stationschef le kl. te Roosendaal, ingaande 15 September eervol ontslagen wegens Invalidi teit; A. J. Hagendoorn, Onderdepotchef te Rot terdam D. P. ingaande 15 September benoemd tot Depotchef 2e kl. te Hengelo. De bruggen, Gasthuisvelden PRODUCT VAN DE GROOTSTE R ADIO-INDUSTRIE TER WERELD. UW EIGEN NATIONALE INDUSTRIE. Congres te Hertogenbosch In 's Hertogenbosch houdt de R.K. Nat. Bond van Waschindustrieelen zijn 14e congres op 28 September en het bestuur heeft een pak kende congresfolder doen verschijnen ter be vordering van de wasch uit het huis onder alle rangen en standen der samenleving. Te twaalf uur wordt het congres op het stadhuis ontvangen. Te vier uur vangt het con- gr-s aan. Volgens de congresmededeellngen sullen Z.H. Exc. Mgr. Diepen en Z.Exc. mi nister Gelissen aanwezig zijn. Sprekers zijn Ir. ten Bruggecate, ingenieur van den rtjksvezel- dienst te Delft, over „publiek en wasscherij hebben groot belang bij permanente samen werking van wasscherij wetenschap en was- schenj,” en de heer Kamerbeek over „het na tionaal. gewestelijk en plaatselijk omzetvraag- stuk.'' Er zal gelegenheid voor gedachten wisse ling zijn. £en puizle alt attractie tydent de Mica-verkoopweken Naar wij vernemen, is aan drie leden van het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael”, t.w. aan de heeren H. Donné te Venlo, J. Ni- vard, te Vught en J. C. P. van Dijk, te Utrecht door Z. H. den Paus het eerekruis „Pro eccle sia et Pontlfice” verleend, ter gelegenheid van hun zilveren jubileum als leden van de redac- tie-commissie van het orgaan van den Bond. In een op Woensdag 18 Sept, te Venlo ge houden gecombineerde vergadering van hoofd bestuur en redactie-commissie werd den heer Donné het eerekruis op de btjrst gespeld door slJn parochie-pastoor, den Hoogeerw. heer J. van Oppen, deken van Venlo, terwijl bij de beide andere heeren het eerekruis op de borst werd gespeld door den adviseur van „St. Ra phael”, pastoor J. Mutsaerts te Tilburg. Op 4 October a s. vertrekt de kapitein-vlieger Versteegh. die sinds 1 Juli 1913 bij de Lucht- vaartafdeeling te Soesterberg onafgebroken in verschillende belangrijke, leidende functies werkzaam is geweest, naar Indië om daar zijn nieuwe betrekking van chef van den vliegdienst Ml de KN.I.L.M te aanvaarden. Het hoofdbestuur der K. N. V. v. L-, waarvan kapitein Versteegh lid is, heeft gemeend, dat deze merkwaardige luchtvaartfiguur niet «onder meer ons land mocht verlaten en het biedt hem, in samenwerking met eenlge andere hichtvaartllchamen. op Dinsdag 24 September *A in hotel Wlttebrug te 's Gravenhage een afscheidslunch aan. aansluitende waaraan van half vier tot vijf uur nun. een receptie wordt ge houden. gedurende welke de vele leden der K. N- V. v. L., en voorts allen, die daartoe neiging ««voelen gelegenheid zullen vinden van den ver lakkende afscheid te nemen. Bel ons op, bespreek openhartig Uw problemen en wij zullen U helpen vooruit te komen in de betere dagen, die zullen aanbreken. Met Octode*Menglamp. ^Nteuw weergave-sysieem. Zware eindlamp Krachtige luidspreker Automatisch versterken van wegzakkend geluid Zwakke signalen op kamersterkte Een weergave, alsof plotseling de deur van een concertzaal opengaat- Philips’ Stan- daard-ontvanger voor 1935’ Ook leverbaar ala 525 U voor gelijkstroom Prijs f 150.- Schriftelijke cursussen Met Octode Menglamp. Nieuw weergave-systeem Brievenbus-alstemschaal met opgedrukte namen Groote stationskeuze Toonregelaar Verzwaarde luid spreker verdiept en verfraait het geluid. Daar U zonder den een of anderen vorm van reclame het zaken-doen onmogelijk zou zijn, is het dan niet de moeite waard U de voordeelen te verzekeren van dié reclame- methoden, die hun kracht in alle takken van den handel hebben be wezen, een heele generatië door, en onder scherpe beproeving? VENLO (R. K. Schoolraad) Geëx. 8 cand. Geslaagd de dames: P. H. M. Kunst, H. E. J Meyer, E. M. Nelissen te Nijmegen; H C. Houtappels, T. W. Jansen, J. M. Leliefeld te Schijn del. -systeem. Ontvangst over temmen door middel vsn Dit formulier levert de klant, voorzien van zijn naam en adres. In by het plaatselijk Mlca- comité. Elke klant mag zooveel formulieren, voorzien van micaatjes en oplossingen, inzen den als hij wil. Onder de goede oplossers van puzzle en rebus wordt een aantal prijzen aange wezen. jaaarvan de volgorde wordt bepaald door 4e (door een jury) toegekende waarde Het landgoed „De Boekhorst.” gelegen ten Noorden en ten Zuiden van den Rijksweg ZutphenLoc hem, ongeveer 4 KM. ten Westen van Lochem is onder de Natuurschoonwet 1928 gerangschikt. Het landgoed, dat een oppervlakte beslaat van ruim 300 H.A., is met uitzondering van de omgeving van liet huis. voor het publiek opengesteld op vertoon van wandelkaarten, welke verkrijgbaar zijn bij den jachtopziener H. Klelnzelle. Zutphensche weg tegenover de oprijlaan van het landgoed. Mrt Octodt-Mtnglamp. Een groote stationskeuze. ook in de onmiddellijke nsbijheid vsn krachtige zenders Verlichte uitwisselbare schaal (van stations, namen voorzien en in golflengten geijkt). Toon regelaar. gevoeligheidsschakelaar, enz. enz 535A f 195.- Met Octode-Mznglamp. .Multi-lnductie' nieuw acha- kelmgs-systeem met toevoeging van het gebied der korte golven tusschen 16 en 50 M Vaticaan, Amenki, Australië. Sibene hoorbaar Kapitale, van namen voorziene aistemschaal Zichtbaar juiste instelling door klokkewijzer Ltchtnet-Antenne Even gevoelig op korte als op lange golven. Automatische lading- compensatie Tal van verdere noviteiten. Ook lever baar als 535 U voot gelijkstroom. Prijs I 215-- De weinig gunstige tulnbouwultkomsten in het westland heeft ook op het bedrijf der West- “Msche Stoomtramweg Mij. het stempel ge- ~®kt. Het vorig jaar zijn de busdiensten West- ■W—Den Haag Ingekrompen. De bedrüfsre- «>lt»ten zün sindsdien evenwel niet verbeterd. gevolg hiervan zullen thans opnieuw en- diensten verminderd warden. alleen de uitkomsten van-het personen- doch ook die van de vrachtgoederen «norm verminderd. Dit jaar vervoerde de M. reeds ongeveer 2000 wagons minder lijnen, dan het vorig jaar. De lange De Amerikaansche gedelegeerden op de In ternationale conferentie van Luchtvaartdes- kundlgen, welke in Den Haag zal worden ge houden, zijn Donderdag te Den Haag aange komen en afgestapt In Hotel Wlttebrug. delegatie staat onder leiding van den Larchford. De Engelsche groep, onder leiding van dr. Brown, is Donderdagavond aangekomen. De drie Nederlandsche Middenstandsbonden zullen, zooals reeds gemeld, een groote midden- standscampagne voeren in de weken van 14 tot 26 October. Deze campagne, welke kortweg Mica-1935 wordt genoemd, kan het best ver geleken -- --- -- weken” gelijke een 1— landelijke prijzen. Reeds ongeveer 150 plaatselijke midden- rtandsvereenigingen, aangesloten bij de mid denstandsbonden, hebben bericht van deelne ming gezonden. Het uitvoerend comité is er in geslaagd de volgende attractie er aan te verbinden: Het publiek zal van 14 tot en met 26 Octo ber bij alle Mica-deelnemers in Nederland bij contanten aankoop van artikelen, voor elke 50 cent aankoop, een „micaatje” ontvangen. Zulk een micaatje is het twaalfde deel van een puzzle. Twaalf verschillende micaatje of puz- zie-stukjes plakt de consument op een beschik baar gesteld formulier op. Slechts op één ma nier kunnen deze twaalf micaatjes worden op geplakt Op dat formulier moet bovendien een rebus worden opgelost en tenslotte wordt op het/formulier door den kooper nog een aardige tjkgzln een rijmpje of een klein verhaaltje, betrekking hebbend op den middenstand, neer geschreven. IX—— vm >aarvan 4e (door jt op het formulier neergeschreven rijmp je verhaaltje of slagzlnnetje (waarbij op li teraire waarde niet zal worden gelet). Er worden groote prijzen beschikbaar ge steld, o.a. een land- of weekendhuis, auto, sa lon-, huiskamer- en slaapkamerameublement, motorfiets, radio, stofzuiger, fietsen enz., als mede tal van waardebonnen. Het „Nationaal Comité tot beteugeling van het Cadeaustelsel", waarbij thans ongeveer 300 organisaties en instellingen op handels- en nij- verheidsgebied zijn aangesloten, heeft dezer da gen den Minister van Justitie nogmaals zocht een spoedige wettelijke regeling van het cadeaustelsel te willen bevorderen. Het Comité heeft daarbif gewezen op het toe nemend aantal z.g. prijsvragen, die meestal niets anders zijn dan verkapte, vrijwel onge controleerde loterijen, zoomede op ae nadeelen voor den winkelstand voortvloeiende uit de z.g. loterij-bons. Inductie nieuw •chakelii Jtm golflengte-gebteden. i lichtende rter \Veergaloos fraaie uitvoering. Speciale luidspreker voor gelijkelijk glas-rutver verwerken van hoogste tonen en bassen. Buitengewoon krachtige eindlamp Toonregelaar- Volmaakte automatiache fading- bedwinger. Carroussel-omschakelaar voor alle apan- tungen vu het wisaelatroom-neu Met goed keuring ▼.d. Keur- raad voor Roomse Jeugdled. GIRO No. 5970 HAARLEM Ook In de kookhsndol verkrijgbaar

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 9