Twee wrakken waargenomen Beperking cumulatie van De Koningin op bezoek in de hoofdstad fT re T V if w«4 I L WIE Z'HHOED II Dertien millioen te kort Kunt Ge niet slapen? Ir DE MEENING VAN DE TWEEDE KAMER F VERGEZELD VAN PRINSES JULIANA VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 uur De heer Crone ten Paleize ONDER EEN VRACHTAUTO DOOD DOOR SCHULD De aankomst Kamerleden van Weer behouden binnen- T eleurgesteld gebracht Te vrygevig 1 SCHIETPARTIJ TE SOMEREN -1 1 X - njf sF- r 4 I I AKKER.CACHETS MM Aandrang tot forscher ingrijpen Auto in botsing met motorfiets Rijke vlaggentooi in de straten Een overzicht gevraagd den feitelyken omvang van het euvel Een der beide kinderen levens gevaarlijk gewond Vermoedelyk vyf menschen omgekomen Ondanks tien millioen belasting op het varkensvleesch De motorreddingboot „Insulinde” uitgevaren, om een onderzoek Ante stellen Visschers door motorboot gevonden DE HOME-LIJN VAN DE „NEDERLAND” Schepen blyven door het Suez-kanaal varen PRINSES JULIANA VOOR DE MICROFOON H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana nemen op het balkon van het Pa leis op den Dam de toejuichingen der menigte in ontvangst Radioreportage van de feestelijke hulde - A II Motorrijder en duo-passagier in een sloot terechtgekomen O Dinsdagavond 1 October! wedstrijd met schit- •wende prijzen II Duizenden juichen de geliefde Vorstin by Haar tocht naar het Paleis op den Dam toe Niet ver genoeg gegaan? Naar *t Diaconie Weeshuis I I de zal by van betreft -■< ■sstj i Hare Majesteit de Koningin beeft hedenmid dag te twee uur ten Paleize ontvangen den heer Oottfr. H. Crone, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam. Vele leden betwijfelden ten sterkste, of. In dien aan een oud-wethouder of oud-lid van Gedeputeerde Staten slechts een snel afloopend wachtgeld en een ouderdomspensioen op 65- jarigen leeftijd in het vooruitzicht gesteld zui len kunnen worden, in de toekomst wel een voldoend aantal geschikte personen bereid zal warden gevonden, een andere positie en de daaraan verbonden vooruitzichten prijs te ge ven ter wille van het vaak moeilijke en wissel vallige ambt van wethouder of gedeputeerde. van 30 Juni 1923 1933. (Antl-cumulatie-wetje). Hieraan wordt het volgende ontleend: Donderdagmiddag is te Noorden onder de ge meente Nieuwkoop een droevig verkeersongeluk Verscheidene leden meenden, dat het effect van dit oritwerp grootendeels wordt teniet ge daan door de overgangsbepalingen, welke ten aanzien van „verkregen rechten" wel uiterst mild zijn te achten. WU een regeling als deze doel treffen, dan moet aan den bestaanden HU heeft een hersenschudding bekomen cn klaagde over pUn in de borst. De man is naar het Wilhelmina Gasthuis te Amsterdam overgebracht. Zoowel de motor als de auto werden ernstig beschadigd en moesten worden weggesleept. De politie maakte van een en ander proces verbaal op. Het had de Instemming van vele leden, dat de regeertng een einde wenschte te maken aan de cumulatie van non-actlvlteitswedde met de schadeloosstelling als lid der Tweede Kamer. zU het ook slechts met Ingang van een vol gende zittingsperiode. Naar de meening van sommigen dezer leden heeft de regeertng bü dé regeling van de wacht gelden en pensioenen van gewezen wethouders en gedeputeerden gehandeld onder den druk van de eenzUdige en soms zelfs demagogische antl-cumulatie-actie. Heel de agitatie in den lande zal. indien zü haar doel bereikt, ten ge volge hebben, dat oude toestanden herleven en dat alleen personen met particuliere Inkomsten zich voor het wethouderschap of het lidmaat schap van Gedeputeerde Staten zullen verkies baar stellen. De opbrengst der heffing op de blnnenland- sche varkensvleesch-consumptie heeft, volgens het „Handelsblad”, In 1934 10 millioen be dragen, terwül de bruto-verliezen der Varkens- centrale 23 millioen bedroegen, zoodat het tekort 13 millioen heeft beloopen. I Is ssaa- I ■FM5 “’■SF f’l ld Het bleek dat de motorrUder, de 27-jarige A. Rkdemaker uit Amsterdam, er het ergst aan toe was. De duo-passagier, zün broer C. werd slechts licht aan een der handen gewond en kon zich zelf uit het water redden. De motor rijder zelf echter was geheel onder water ver dwenen, doch kon spoedig op het droge wor den gebracht. Donderdagavond is in den Houtrakpolder te Halfweg op den hoek van den Machlneweg en den Nieuwen Betonweg Amsterdam-Velsen, een ernstig ongeluk geschied. Uit de richting Velsen kwam een personen auto, welke werd bestuurd door den heer A van H., Inspecteur van het P. E. N. te Wor- merveer. Deze wilde naar links den Machlne weg oprijden en stak daartoe den richtingwüzer uit. Op dat oogenbllk naderde eveneens uit de richting Velsen met groote snelheid naar schatting ongeveer 100 K. M. een motorrU der met duo-passagler. Door het naar links ultwUken van den automobilist, kwamen beide voertuigen met elkaar in botsing, waarbU zoo wel de motorrUder als de duo-passagler voor over in de sloot langs den Machlneweg te recht kwamen. Omstanders schoten onmlddellUk toe om de helpende hand te bieden. ^3 I Neem dan voor 't naar bed gaan eens zoon "AKKERTJE” en slaap heerlijk rustig en fijn door AKKERTJES y Yolgm, recept rnn Apotheker Dumont Naar aanleiding van andersluidende infor maties Inzake den vracht- en passagiersdlenst van en naar Indié van de Stoomvaart MU- .Nederland" werd ons van deze züde bü Infor matie medegedeeld, dat de directie van de „Nederland" op het oogenbllk geen wüzlging heeft voorgenomen in de route van de hotne- Ujn. indien de regeertng bereid zou zün de artikelen 4 en 5 in dier voege te wüzlgen, dat de wacht- geldtüd verlengd en het wachtgeld verhoogd wordt, terwül daarnaast de leeftüd waarop het ouderdomspensioen zal Ingaan, aanzienlijk ver laagd zou moeten worden. De schepen van Java naar Europa en om gekeerd blüven hun route kiezen via het Suez- kanaal; alleen de schepen in ballast varen zooals dit reeds langen tüd geschiedt rond Kaap de Goede Hoop. Dit laatste Is thans Een 25-jarig chauffeur uit Monnikendam reed met zün auto, die beladen was met twee ton aardappelen, met een snelheid van 40 K.M. den oprit van het Oudelandsdükje te Jlsp op. De auto geraakte daardoor t>, water. De mede passagier kreeg ernstige verwondingen, waar aan hü overleed. Wegens dood door schuld eischte het O. M. van de Haarlemsche rechtbank 1 Jaar intrek king van het rU be wijs Vend, zou hoogst roeke loos en onvoorzichtig gereden hebben. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 1 maand hechtenlsstraf met een jaar ontzegging om te rijden. Donderdagavond te tien uur Is de motorred dingboot „Insulinde" in de haven van Oost- mahorn teruggekeerd. Schipper Toxopeus kon niets anders rappor teren, dan dat van hef drijvende wrak niets kon worden ontdekt, zoodat, zooals reeds ge meld, moet worden aangenomen, dat het in middels is weggesleept. Op de Wester-Bems heeft men het wrak van het kleine scheepje aangetroffen, doch men heeft niet kunnen uitmaken met welk vaar tuig men hier te doen heeft. Steeds heeft zoo'n koninklük bezoek een eigen bering, maar ditmaal was er vooral een har- telijk meeleven van het publiek waar te ne men en het was daarom te meer jammer dat een overigens alleronbeteekenendst relletje van enkele communisten op den Dam bü den Nieu- wendük, die „rood front” riepen, de algemeene stemming, gelukkig vergeefs, trachtte te ver storen. De bereden politie sloeg onmlddellUk demonstranten uiteen en alles was zoo snel In zUn werk gegaan, dat zelfs degenen die vlak bü op den Dam stonden, er niets van bemerkten. De kustwacht te Rottumeroog heeft Donderdag aan het redding- station te Oostmahorn gerappor teerd, dat zü in de Weater-Eema, ter hoogte van ton W. F. een stuk van een mast en een laadboom met gaf fel boven water heeft zien uitsteken, terwijl voorts veel wrakhout in de nabijheid van genoemde plek rond- drjjft. Vele leden wenschten zich bü de beoordee- Ung van dit ontwerp geheel los te maken van hetgeen den laataten tijd op zeer overdreven wü»e omtrent cumulatie is gezegd en geschre ven. Met demagogische bedoelingen zün daar van sterk overdreven voorstellingen gegeven Deze leden drongen er daarom bü de Regeertng zooals bekend ook het geval met de schepen van de Java-New York-lijn, welke maatregel is genomen in verband met de premie voor moleetrislco. Voor deze schepen beteekent de omweg rond Kaap de Goede Hoop slechte een oponthoud van twee dagen. Nader bericht men ons, dat het wrak het overblüfsel la van het motorschip „Poolster", metende 223 ton, afkomstig uit Groningen. Vermoedelük zün schipper Kajuiter, zoon van den eigenaar, en vier mede-opvarenden omge komen. Twaalf uur Het volle zonlicht lag over den Damde KoninklUke Standaard ging omhooghet gejuich zwelde aan van de Damzüde..... en weldra verscheen de KoninklUke Stoet voor het paleis, waar de matrozen en mariniers stonden opgesteld onder luitenant ter zee le kl. Zeeman, met de muziekkapel, waarvan de Turksche troms in het Vagllcht glinsterden. Even vóór de aankomst was nog een aantal jongens met blauwe petten onder geleide van twee geestelUken aangekomen en door de wel willendheid van publiek en politie kregen ze een mooi plaatsje vlak vooraan. Het bleken de Regensburger Singknaben te zün, die heden een concert in het concertgebouw zullen geven en nu onder leiding van Domkapellmelster Dr. Th. Schrems, de Hollandsche Koningin kwa men zien en toejuichen. Tegenover de Groote Club konden ze goed toeschouwen en de Ko ningin wuifde hun kant uit toen zU de knapen ontwaarde. Verscheidene leden wezen er op, dat dit ont werp met betrekking tot de verdere beperking van cumulatie door leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal niet ver genoeg gaat. Deze leden gaven de regeertng In overwe ging bü een eventueele Grondwetsherziening ook artikel 90 in de herziening te betrekken. Eenlge leden merkten op, dat dit ontwerp m de cumulatie van salarissen uit betrekkingen onderling geen verandering brengt. ZfJ dron gen er op aan, dat ook deze cumulatie, zü het op andere wüze dan door wettelüke bepalingen, zal worden beperkt. Zooals gemeld la Zondagnacht te Borneren (N. B.) een schot getost met een revolver, waar door de 30-jarige Van Doorn in het been werd getroffen. Een 20-jarlge jongeman uit Borne ren, die in verband hiermede was aangehou den. heeft na voortgezet verhoor bekend schul dig te zün aan de nachtelüke achtotportü Zaterdag 28 September as. om 3 uur zal ter gelegenheid van het vorstelük bezoek aan de hoofdstad een grootache hulde plaats hebben op den Dam, waaraan alle Oranjevereenlgingen. verscheidene harmonlecorpsen, de KoninklUke beiaardier, Jac. Vincent en dulasnden oranje gezinde Amsterdammers zullen medewerken. Mr. J. H. P. V. Haltsma Muller, voorzitter van het N. J. V. afd. Amsterdam, zal op het balcon van het Koninklük Paleis de welkomst- rede uitspreken. Dt K R. O. reportagewagen zal bü deze feestelüke hulde aanwsMg zün' om hiervan gramofoonopnamen te mMéii. welke Zaterdag avond om 7.35 uur zullen worden uitgezonden. Tegenover dezen aandrang tot forscher Ingrij pen bevalen verscheidene leden matiging aan. vooral tenopzichte van de Indische pensioenen. Verscheidene leden wenschten een eenvoudige regeling, krachtens welke aan pensioen, uit wel ken hoofde ook, nimmer meer dan t 4000 zou mogen genoten worden. ZU achtten het onjuist dat het maximum-pensioen van een Minister op f 6000 gehandhaafd blUft. Aangedrongen werd voorts op een overgangs bepaling, Inhoudende dat de in artikel 2 bepaal de beperking bü cumulatie van een burgerlük pensioen met een pensioen als Kamerlid niet verder zal gaan dan tot het bedrag aan pen sioenen, waarop bü het in werking treden der wet uitzicht bestaat. Verscheidene leden merkten op, dat hun be swaren goeddeels acuden komen te vervallen. Donderdagmorgen te ruim tien uur is de gar- nalenvisscher J. de Vrteo, die met zijn boot op het Groninger Wad zat en over wlen men zich ernstig ongerust maakte, door een motorboot, bemand met een soon en een broer van den gamalenvlsecher behouden te Zoutkamp bin nengebracht. Verder stelt de reddingboot een onder soek in naar een tweede wrak, dat door de kustwacht te Rottumeroog is gesigna leerd. Men heeft namelük vanaf het eiland een drijvend wrak waargenomen, in welks nabüheid zich een groote sleepboot be vond. In den mast kon men iets zwart zien en men ultte de veronderstelling, dat dit menschen zouden kunnen zün. Donderdagmiddag om 4 uur bevond 1 wrok zich in Noord-Noord-Oostelüke richting Rottumeroog. De .Tnenlinde» seinde van Bor- kumeroog, dat men niets meer van bet wrok heeft kunnen vinden. Men veronderstelde toen, dat het wrok, dat zich nagenoeg geheel onder water bevond, door een Duitsche sleepboot in middels de Ooster-Etoms sou zün opgevaren. De .Jnsulinde" werd Donderdagavond om negen uur te Oostmahorn terugverwacht. ernstig op aan, dat de Regeertng bü Memorie van Antwoord een duidelük overzicht zou ge ven van den feitelüken omvang der cumulatie, alsmede van de besparingen, die de regeertng door toepassing van den voorgestelden maat regel voor de publieke kassen hoopt te ver krijgen. Verscheidene leden verklaarden, niet dan met tegenzin aan het aantasten van eens ver kregen rechten, dus van reeds „verdiende" pensioenen, te zullen medewerken. Indien zü daaraan desondanks hun stem sullen geven, zal zulks enkel geschieden. Indien blükt, dat de cumulatie alleen met toepassing van dit middel kan worden aangetast. Andere leden deelden de beswaren van deze leden niet. Dezen stelden zich op het stand punt, dat pensioenen een uitvloeisel zün van publiekrechtelüke regeling en geen uitbetaald loon. Deze beide mannen hebben Woensdagavond eveneens opgepikt de sloep, waarin zich schip per en knecht bevonden van de op het Gro ninger Wad liggende kllpperaak. aan boord waarvan de vrouw alleen was achtergebleven. Beide mannen waren onderweg naar den wal. teneinde levensmiddelen te gaan halen. Zü zün door den storm overvallen en konden noen den wal noch de kllpperaak bereiken. Zü hebben ongeveer zes uur in de sloep doorge bracht, alvorens zü door de motorboot werden medegenomen. De mannen waren nat en vor- kleumd. Zü zün weer aan boord van de klip- peraak gebracht, waarvoor thans geen gevaar meer bestaat. Naar wü vernemen, zal H. K. H. Prinses Juliana Dinsdag 1 October te 9.15 over beide Nederlandsche zenders een toespraak houden over het werk van het Nationaal Crlsis-Comlté. De indiening van dit wetsontwerp, voor zoo ver het gericht is op verdere beperking van cumulatie van pensioen met inkomsten of met pensioenen, genoten uit of in verband met eenlgerlei functie in publieken dienst, vond bü veto leden instemming. toestand zoo snel mogelük een einde worden gemaakt. Andere leden meenden echter, dat wel dege- lük aan bestaande rechten wordt geraakt. Met de in artikel 1 en 3 voorgestelde korting konden sommige leden zich in het geheel niet vereenlgen. Verscheidene leden gaven bü de be spreking van deze artikelen nog in overweging, naast de Inkomsten, genoten uit het bekleeden van een wethouderschap of lidmaatschap van Gedeputeerde Staten ook die, welke worden ge noten In den vorm van schadeloosstelling als lid der Tweede Kamer van beperkenden in vloed op een ambtenarenpensioen te doen zün. Bü artikel 2 drongen verscheidene leden aan op nadere voorstellen, daar het onblllük moet worden geacht, eenerzüds de cumulatie van po litieke pensioenen met burgerlüke en militaire te beperken en anderzijds die van politieke pen sioenen met Indische of die als spoorwegamb tenaar onbeperkt te handhaven. gebeurd, waarvan twee kinderen het slachtof fer zün geworden. De beide zoontjes van de familie M. Kwa- kenboe waren op weg naar achool, toen zü door een kind aan de andere züde van den weg werden aangeroepen. Op het oogenbllk, waarop zü zonder uit te küken, wilden over steken, naderde een vrachtauto van de firma Goedhart uit Ter Aar, door welke beide kinde ren werden gegrepen. De wielen gingen den jongens Het materiaal maakt den indruk, dat het gezonken vaartuig een betrekkelük nieuw schip moet zün geweest Waarschünlük beeft men hier te doen met een motorscheepje met hulpzell, dat Donderdagnacht ter plaatse met man en muls moet zün vergaan. Aangezien van het gebeurde niets is bemerkt, terwül de kustwacht voortdurend op haar post is ge weest neemt men aan, dat de scheepsramp zich in zeer korten tijd heeft afgespeeld. De loodsboot van Oostmahorn bevond zich Woens dagavond om negen uur nog in het gebied, waarin het schip is vergaan, doch ook de be manning van dit vaartuig heeft niets van het gebeurde bemerkt en ook geen noodseinen waargenomen. Met het oog op het slechte weer is de loodsboot toen naar Oostmahorn terug gekeerd. Donderdagmiddag is op het strand van Schiermonnikoog een witgeschilderde vlagge- stok aangespoeld, welke waarochünlük van het gezonken schip afkomstig is. Op het eiland worden thans verdere nasporingen gedaan naar andere voorwerpen, welke eventueel aan land zUn gespoeld, alsmede naar de lüken van de opvarenden. De motorreddingboot „Insullnde" van Noord-Zuld-Hirilandsche Redding Maatschap- Pü, onder commando van schipper Toxopeus. is Donderdagmiddag om twaalf uur. toen het bericht werd ontvangen, naar de plek des on- heils vertrokken. Verscheidene leden wezen er op, dat er ten aanzien van deze cumulatie nog ongewenschte toestanden bestaan, waartegen dit ontwerp zich had moeten keeren. Het komt namelük voor, dat Kamerleden, in het genot van een non-actlviteltstractement, daarnaast andere werkzaamheden gaan verrichten, waartoe zü geen vergunning zouden hebben verkregen, in- dlen zQ ambtenaar waren gebleven. Naar de meening van de leden behooren zulke Kamer leden voor het verrichten van zulke werkzaam heden evenzeer vergunning te vragen aan den Minister, onder wlen zü als ambtenaar ge diend hebben, als voorheen. Deze minister zou zulk een vergunning enkel dienen te verleenen Indien zü ook ware verleend, indien deze Ka merleden ambtenaren waren gebleven. Zouden zü desondanks deze werkzaamheden blüven vervullen, dan zouden zü ontslag moeten vra gen, of het zou hun ongevraagd verleend moe ten worden. Voorafgegaan en gevolgd door het eere-escor- te reden Koningin en Prinses langs het jui chende Damrak over den Dam naar het Pa- kls. De menschenmenigte op den Dam behoefde niet lang te wachten, heel spoedig betraden de Koningin in witten mantel en de Prinses in gris-perle oostuum het balcon, om minuten lang aller ovatie tn ontvangst te nemen en vnendelUk naar alle kanten te wulven. Het Wilhelmus, dat door de Marinekapel was Bfj haar aankomst aan het Centraal Station, waar het eerste perron voor de KoninklUke Wachtkamer was afgezet, werden Koningin en Prinses verwelkomd door burgemeester dr. W. de Vlugt en enkele andere autoriteiten. Te 1131 uur reed de trein, waarin het KoninklUke «lonrijtulg was aangehaakt, de overkapping binnen. Na de eerste begroeting werd even in de wachtkamer getoefd, waarna de wachtende rytulgen werden bestegen. Ingezet, werd door de menigte meegeaongen. Nadat de vorstelüke bezoeksters zich hadden teruggetrokken hief de politie geleldeUjk hare afzettingen op. Het was een goede maatregel, dat de jongens met fietsen niet onder het toe schouwend publiek mochten, rwaraan moest nog beter de hand gehouden, hetgeen na af loop het wegstroomen der menigte zeer zou be vorderen. De Marinekapel trok in volle glorie, vooraf gegaan en gevolgd door politie, door de Kal- verstraat af. Te kwart voor vier zouden Koningin en Prin ses uitrijden om langs den reeds aangegeven weg een bezoek te brengen aan het nieuwe Dia conie Weeshuis der Nederdultsch Hervormde Gemeente in de Volkerakstroat. Te vier uur werden hier de hooge vrouwen verwacht De voorzitter en secretaris van het bestuur de heeren R. WUlemse en E. v. d. Veens, alsmede drs. J. F. Haeck, directeur, waren aan den in gang ter begroeting aanwezig. Reeds vroeg stonden twee weeskinderen, Dle- wertje Kuyl en Wynand van Galen, in hun beste pakje met fraaie bloemen in de ves«- bule om de komst van Koningin en Prinses af te wachten en haar een bloemenhulde te bren gen. Het nieuwe weeshuis is 15 December 1932 in gebruik genomen. Jongensafdeeling, gymnas tieklokaal, kleuterkamer, schoolmelsjesafdec- llng zouden door de vorstinnen worden bezich tigd. In de bestuurskamer, waar bestuurderessen en bestuurderen zich vereenlgden, stond de thee geserveerd. Verscheidene andere leden, die het tegengaan van opeenstapeling van pensioenen uit Over heidskassen het belangrijkste deel van dit ont werp achtten, verklaarden, dat het ontwerp Juist op dit gebied het meest had teleurgesteld. Op deze wüze zal de cumulatiebeperklng slechts weinig effect hebben. Deze leden zouden het juister geacht hebben, indien de regeertng een regeling had voorgesteld, waarbü büvoorbeeld was bepaald dat In totaal niet meer dan 14000 aan pensioen uit de Overheidskassen mag wor den genoten of. Indien eenig pensioen hooger is dan f 4000, niet meer dan het bedrag van dat pensioen. Voor hen, die reeds in het genot van hoogere pensioen bed ragen zün, ware een overgangsbepaling van büvoorbeeld X0 jaar te stellen, teneinde aldus door geleidelüke verla ging van het pensioenbedrag tot dit nieuwe maximum te komen. Daarmede zou aan alle ex cessen van cumulatie uit pensioenen een ein de zün gemaakt. Het in artikel 8 voorgestelde werd door vele leden te vrijgevig geacht ten opzichte van hen. die na de indiening van dit wetsontwerp voor het eerst het wethouderschap of het lidmaat schap van Gedeputeerde Staten hebben aan vaard of zullen aanvaarden. Zü gaven tn over weging deze overgangsbepaling te beperken tot hen, door wie op den datum van indiening van het wetsontwerp reeds het ambt van wethouder of gedeputeerde werd bekleed. Ook met betrekking tot het voorgestelde in artikel 10 werd door vele leden opgemerkt, dat dit In ieder geval te vrijgevig is wat hen, die na de indiening van dit wetsontwerp voor het eerst als wethouder of lid van Gede puteerde Staten zullen optreden of opgetreden zün. Voorts is in dit artikel, naar sommige leden opmerkten, niet voorzien in het geval, dat iemand, wlen reeds pensioen als wethouder of gedeputeerde Is verleend daarnaast andere in komsten uit Overheidskassen geniet Zelfs is niet voorzien in de mogelükheld. dat zulk een gepenslonneerde het wethouderschap of het lid maatschap van Gedeputeerde staten in een an dere provincie kan aanvaarden De mogelük- heid van een dusdanige cumulatie moet, naar de meening van deze leden, worden afgesneden. Hare Majesteit Koningin Wilhel mina, vergezeld van hare dochter Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, heeft weer voor korten tijd haar intrek in het tijdelijke Paleis aan den Dam genomen bij haar jaarlijksch bezoek aan de Hoofd stad. Haar aankomst te twaalf werd begunstigd door zonnig weer en duizenden waren op het Damrak en den Dam saamgestroomd om de twee vorstelijke vrouwen te be groeten. Zij alléén vormen nu het koninklijk gezin en onwillekeurig werd bij beider verschijning op het balcon de herinnering levendig aan vroeger, toen daar Prins Hendrik en ook Koningin Emma naast haar stonden, temidden van algemeenen jubel. over het lichaam. Een van de twee bleek er nog vrü goed te zün afgekotnen, doch de jongste, een ventje van zes jaar, is in zorgwekkenden toe stand opgenomen en naar het R. K. Ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar onmlddellUk ope ratief moest worden ingegrepen. Verschenen is het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer nopens bet wetsontwerp tot Wüzlging en aanvulling van de Pensioenwet 1922, van de wet van 38 Mei 1925, van de Ge meentewet, van de Provinciale Wet, van de wet en van de wet van 17 Juli «5 I -T" i #7? 7^ -«r WE"

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 15