ONS BLAD Zuid-Wester loeit over ons land De Britsche antwoord-nota Frankrijk aan I Mussolini’s aanbod Mobilisatie in Abessinië Verkiezingen in het Het nieuws van heden Memelgebied H EEN ZENDER GESTOORD DE BAROMETER ONWANKELBARE TROUW AAN GENÈVE JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR BUIKBANDEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER I I Hoofdstad geteisterd In de hoofdstad Laadboom De wereld is niet onver anderlijk De In Volken bondsraad weer Kootwykzender gestoord bijeen r Z.H. de Paus naar het Vaticaan terug Zeiljacht vergaan Weer 10.000 Italianen naar Afrika Tsaldaris opent den verkiezingsstrijd Heden voortzetting der verkiezingen Toch nog drie-mogendheden onder handelingen DIT NUMMER BÈSTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Tengevolge van de omslachtige methode hebben talrijke kie zer» Zondag hun stem niet kunnen uitbrengen MAANDAG 30 SEPTEMBER 1935 een telegram aan Genève zegt de Negus dat hy haar niet langer kan uitstellen Op het Ijsselmeer is een zeiljacht vergaan; een ander wordt vermist Kamer- en Senaatscommissies bijeengeroepen Lyk aangespoeld ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20c, ingez. med. 40 c p. regel;idem op pag. één 55c p.regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 VEREENIGDE katholieke pers Belangrijke verklaring van Van Zeeland frAls er risico moet worden gedra gen ter wille van den vrede, dan moeten allen dit dragen9’ Spanje’» nieuwe minister -president, Chapapriëta, omringd van journalisten, nadat hij aan den president van de republiek en zeil geborgen Het einde van den regentijd wordt momenteel in Abessinië met groote fees telijkheden gevierd. Hierboven ziet men eenige Abessiniërs bezig een van hun karakteristieke krijgsdansen uit te voeren is WWW I f 2 - Grieksch stoom- M niet i» en Het R- K. F.-elftal wint den mMewedatrVd Rotterdam met 1•- De drie Deacon Rsp*de-vlie«t«lgen hebben rek voortgezet en «Un vlot te Bangkok geland. De storm teistert opnieuw ons land. De Negus regxTn" een telegram aan Genève de mobilisatie niet langer «e kunnen uitstelten. waren. Ook de vijftien M. lengte, gecharterd was om CASTEL GANDOLFO. 29 Sept. Officieel wordt getneld, dat Z. H. de Paus Maandag middag van zijn zomerverblijf alhier naar het Vaticaan zal terugkeeren. het een Voorts heb ik met nadruk de gedachte af gewezen. dat de houding der Engelsche regee rlng een andere zou zijn, dan eene van on wankelbare trouw aan den Volkenbond en aan alles, wat hij vertegenwoordigt, terwijl Ik de aandacht heb gevestigd op het feit, dat het recente antwoord van de openbare meening in Engeland getoond heeft, hoe volkomen het volk de regeerlng steunde in een volledig aan vaarden van de verplichtingen van het Vol- In het telegram staat verder: ..Aangezien wij den vrede toegedaan zijn, zul len wl) voortgaan met den Volkenbond samen te werken, in de hoop, dat een vreedzame rege ling in overeenstemming met het Volkenbonds- handvest bereikt zal worden. Wij moeten echter de grootste opmerkzaamheid van den Volken bondsraad vestigen op den toenemenden ernst van de Italiaansche bedreiging en de agressie, die gelegen is in het voortdurend zenden van versterkingen en de andere oorlogsvoorbereidin gen. Wij moeten den Volkenbondsraad verzoeken zoo spoedig mogelijk alle voorzorgsmaatregelen te nemen tegen den Italiaanschen aanval. WIJ herhalen onze verzekering steeds met den Vol kenbond te zullen samenwerken." Congres der R.K. Waschindustrteelen In Den Bosch. De tweede „Statendam” zal op een Nederlaad- sche werf worden gebouwd. De beide daders van den roofoverval te Rotter dam in Den Bosch aangehouden. Belangrijke verklaring van Van Zeeland te ver wachten over de boltenlandsche politiek. Aanvaring op de Noordzee; schip ernstig beschadigd. Ernstige auiobotelng bij Muiden. Osendarp wint te Düsoeldorp de 100 en 200 me ter hardloopen. Auto op onbewaakten overweg gegrepen; inzittenden ongedeerd. Verschillende informaties den evenmin resultaat op. De correspondent meldt verder, dat men Genève gelooft, dat Mussolini middels den Fri schen ambassadeur te Rome voorstellen doen toekomen aan Laval, die ze dan ter ken van de Britsche regeerlng sou brengen. Dit echter alles zoo in het geheim geschieden, er zelfs geen fluistertoon zou worden vemor voordat er kans is op een regeling. In dit i band wordt het van belang geacht dat Eden deelnemen aan de eerstvolgende Engelsche k< netsslttlng, die as. Dinsdag zal worden gebou- LONDEN, 29 September Naar uit Addis Abeba gemeld wordt, heeft de Keizer van Abessinië in een telegram aan den Volken bond verklaard, dat hjj een aigemeene mo bilisatie niet langer meer kan uitstellen met het oog op de voortdurende versterking van het Italiaansche leger in Oost-Afrika Stand ep Maandag uur vma: 7M.« Vorige ataad; HIJ De storing trad om vijf minuten voor achten op, döch reeds om hpR negen had men inmid dels overgeschakeld op den onversterkten 10 Kw.- zender welke overdag wordt gebruikt. Het pro gramma kon hiermede verder vlot worden afge werkt. ACHT EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 302 bij schippers lever- I K. N. V. B.-competitte: Groote aege van AJax op A. D. O. Blauw Wit klopt Excelsior. Feyenoord wint van Z. F. C. Zware neder laag van D. W. S. tegen Stormvogels. Over winning van Go Ahead op Enschede. Lenga en F. S. V. spelen gelijk. O O LONDEN, 28 Sept. (Reuter). De Londen- sche avondbladen wijden veel aandacht aan de beslissing van den Italiaanschen minis terraad. Vooral wordt naar voren gebracht, dat MozooHni Engeland het sluiten van een directe overeenkomst betreffende de Brit sche belangen In Oost-Afrlks heeft aangebo den. Lit Genève wordt in velband hiermede gemeld, dat de secretaris-generaal van den Volkenbond, Avenol, dit telegram ontvangen heeft en het na overleg met Lltwinow heeft doen toekomen aan alle leden van den Vol kenbondsraad. In Genève acht men het waarschijnlijk dat een zitting van den Vol kenbondsraad bijeengeroepen zal worden. Voorts is wederom in den rijweg van den Hemweg, ter hoogte van het vroegere woon wagenkamp een gat geslagen van 2% bij 1 me ter en met een diepte van eveneens 1 meter. Ter voorkoming van ongelukken heeft de po litie hier een paar posten geplaatst. De correspondent van Reuter te Genève be richt, dat het belangrijkste deel der Italiaansche verklaring wordt gezien in de opmerking, dat de Italiaansche regeerlng geen stappen zal nemen op een gebied, waar haar rechten zoozeer over het hoofd gezien zijn. Men neemt aan. aldus deze correspondent, dat dit beteekent, dat Italia be reid is tot het voeren van onderhandellngen bui ten den Volkenbond. Dit zou dan een bevesti ging zijn van de berichten, volgens welke reeds dergeltike stappen zouden worden gedaan. MEMEL, 2» Sept. Ondanks de groote be roering, die de laatste weken in het Memel- gebied heeft geheerscht in verband met de verkiezingen van heden, waardoor de aan dacht der geheele wereld op het Memelge- bied is gevestigd, hebben zich Zondag geen incidenten van ernstigen aard voorgedaan. Maar ook in steden en dorpen en de open we gen loerde bet gevaar; zoo gierde in de hoofd stad de storm langs straten, grachten en pleinen, zweepte hij in het havengebied het water tot wUde golven op en joeg hij kort na negenen zware regenvlagen voor zich uit. Ik voegde hieraan toe. dat het voor te stellen alsof, of te insinueeren. dat deze politiek om eenigerlel reden uitsluitend toegepast werd op het Itallaansch-Abesslnische conflict van vol slagen wanbegrip zou getuigen. Niets is verder van de waarheid. Hoare vervolgt zijn schrijven met te zeggen, dat hij deze gelegenheid aangrijpt cm met vol ledige verantwoordelijkheid te herhalen, dat de bevolking van Engeland haar aanhankelijkheid had betuigd aan de principes van den Volken bond en niet aan eenigerlel bijzondere mani festatie daarvan. Iedere andere opvatting zou tegelijkertijd een onderschatten zijn van de Britsche goede trouw en een aantijging van de Britsche oprechtheid. Met nadruk herhaalt Hoare ook, dat Engeland met den Volkenbond voorstander is van een collectieve handhaving van het Handvest in zijn geheel en in het bij zonder van een standvastigen en collectieven weerstand tegen alle daden van niet uitgelokte agressie. Hoare vestigt de bijzondere aandacht der Fransche regeerlng op deze laatste zin snede en schrijft dan: De A. V. R. O. is Zondagavond gedurende een half uur gedwongen geweest te zwijgen, doordat de 100 Kw.-sender te Kootwijk, waarschijnlijk tengevolge van stormschade, defect is geraakt. Het noodweer, dat te Kootwijk woedde, be lette het zenderpersoneel een onderzoek In de masten in te stellen. Men hoopte des nachts ge legenheid te hebben het defect op te sporen en te herstellen. Vijftien schepen kwamen in dezen wedstrijd uit. Gezamenlijk werd de terugtocht naar Am sterdam aanvaard. Door den plotseling opko menden Zuid-Wester storm verrast werd de (roep uit elkaar geslagen en verspreid over het woelige Ijsselmeer. De „Schollevaer", ’n boeier van zestien meter lengte, eigendom van de fa. Bruynzeel te Zaandam, bereikte om ongeveer zes uur na een moeilijken tocht de Oranje huizen, met aan boord de bemanning van een der kleinere vaartuigen, de .Jink II" uit Am sterdam. De Filiaal Inrichting van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te Amsterdam noteerde tusschen 20.55 en 21.15 uur een windkracht van 19 Meter per secon de, ongeveer de snelheid, welke de Z. W. storm van 17 September behaalde en iets zwaarder dan de N. W. storm van ver leden week. Zondagmiddag omstreeks zes uur is op de punt van de Vliehors het lijk aangespoeld van een naar schatting dertlgjarigen man. Het is overgebracht naar De Oocksdorp, waar het in het lijkenhuisje is opgebaard. Men meent nier te doen te hebben met het lichaam van een schepeling, afkomstig van het op de Eierland- sche Gronden liggende wrak. Men acht dit ver. moeden gewettigd, omdat de man slechts in een flanel gekleed was, waaruit men afleidt, dat hij getracht heeft de kust zwemmende te bereiken. Het signalement van het slachtoffer luidt: Lengte 1.80 meter, kort geknipt blond haat, gaaf gebit, gezond uiterlijk, zwaar gebouwd, op rechterarm is de Duitsche vlag getatoueerd. Dit is dus het tweede lijk, dat na den storm op de Waddeneilanden is aangespoeld. Het eer ste spoelde eenlge dagen geleden bij Oude Schild op Texel aan land. ROME, 28 Sept. (D. N. B.) Vandaag zijn weer 10.000 soldaten met bestemming naar Oost-Afri- ka uit de haven van Napels vertrokken. In den vroegen morgen koos de „Arabia” zee. Des middags volgde de „Belvedere” met een ba- taillon grenadiers en tanks. Onverwacht ver scheen de kroonprins bij het vertrek van dit schip; hij heeft nl. in dit batalllon dienst ge daan. De „Sauro" vertrok met 1200 man. Later vertrokken nog de „Cesarea” met 3000 man en de „Lombardia” met 4.166 man, grootste contingent, dat tot dusverre met transportschip vervoerd is. Morgen zullen vier schepen zee kiezen. Een nieuwe depressie, welker nadering Zaterdag reeds door de meteorologen "~waswaargenomen, is van de Golf van Biscaye omhoog gekomen en heeft, na dat Zondagmiddag tijdens het onweer de wind van Z. O. naar Z. W. omsloeg, waarbij gedurende vijf minuten een windkracht van Tl Meter per seconde optrad, in de avonduren een hevige Z.W. storm over ons land doen losbarsten, waardoor opnieuw in vele gezinnen angst en vrees is gebracht voor de be trekkingen op zee. (eisten moest worden. Tegelijkertijd kwamen eveneens verschillende andere vaartuigen bin- Den- w.o. de „Frida", van den voorzitter van <1« Kamer van Koophandel, den heer Crone, dsmede de „Fram" en de „Tarakan". ATHENE, 28 Sept. (Reuter) Minister president Tsaldaris heeft heden den verkie zingsstrijd geopend met een rede waarin hij oa. zeide, dat door de Monarchie een einde ge maakt zal worden aan de Inwendige verdeeld heid van het land. De konlng zal ook als eenlge chef van de bewapende macht aan deze haar ware- bestem ming terug geven. Als onpartijdig hoofd van den staat, boven en buiten de partijen staande, zal hij ertoe bijdragen om een nieuw politiek leven in Griekenland te vestigen in kalmte en voorspoed. De Britsche antwoordnota aan Frankrijk (*- pobliceerd. De verkiezingen in het Memelgebtod zijn vast, geloopen. Wegens de omslachtige methode is men Zondag niet klaar gekomen. Heden wor den de verkiezingen voortgeset. De Duitsche Evangelische Kerk onder voogdij. Rijksregeering krijgt verordenende bevoegdheid in kerkzaken. BRUSSEL, 28 Sept. (A. N. P.) De Kamer- en Senaatscommissies voor buitenlandsche zaken zijn bijeengeroepen voor een gemeenschafjpeUJ- ke zitting op Woensdag 2 October. Op de agenda staat, naar de bladen meiden, een belangrijke verklaring van den minister president en minister van buitenlandsche zaken Van Zeeland over den bultenlandschen politie- Slechts even over tijd kwam de „Kasteel Staverden" van de Hplland-Veluwe Lijn de sluizen binnen, aan boord waarvan men ech ter niets van eenlg onheil had bespeurd. De „Schollevaer” had dit scheepje op sleep touw genomen, doch vermoedelijk omdat de afstand te kort gehouden was, stootte het •cheepje tegen den boeier aan. De boegspriet brak met het gevolg, -dat ook de mast over boord slingerde. De inzittenden konden over- (•nomen worden, terwijl het vaartuig los in den loop van den avond werd de hulp van de Amsterdamsche gemeentepolitie inge roepen voor een aantal in nood verkeerende vaartuigen op het IJselmeer, welke deelgeno men hadden aan de sluitlngswedstrijden van de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeiver- eeniging. noord-hollandsch dagblad Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnoitad - Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger „Ik denk, dat er algemeen overeenstemming over zal bestaan, dat geen lid van den Volken bond zijn politiek zou kunnen vastleggen in vooruitloopen op een of ander bijzonder geval, waardoor die politiek waarschijnlijk in overwe ging zou worden genomen, met grooter duide lijkheid en beslistheid dan met die woorden. Uwe excellentie zal opmerken, dat ik gespro ken heb. evenals ik thans schrijf, over alle da den van nlet-ultgelokte agressie. Ieder woord in dien zin moet zUn volle waarde hebben. Het is echter tevens duidelijk, dat de procedure volgens artikel 16 van het Handvest, dat toe passelijk is op een positieve daad van niet- uitgelokten aanval, niet van toepassing is ge steld op de negatieve daad van Ingebreke blij ven bjj het nakomen van de bepalingen van het verdrag. Verder is het in geval van een grijpen naar de wapenen duidelijk, dat er gra den kunnen zijn van schuld en graden van agressie en dat bijgevolg, wanneer artikel zestien toepasselijk Is, de aard van de te nemen maatregelen kan verschillen naar gelang van de omstandigheden. Ik weet, dat uwe regeerlng deze onderscheiden reeds erkent. Daarbij moet echter in herinnering worden gebracht, dat, zooals ik reeds gezegd heb. rekbaarheid een deel is van de veiligheid, en dat elk lid van den Volkenbond moet erkennen, zooals het Cove nant van den Bond dat zelf erkent, dat de wereld niet onveranderlijk is. Indien erop wordt gewezen, dat deze verklaring van steun aan de beginselen van het Covenant beli chaamd in mijn onlangs te Genève gehouden redevoering en bevestigd In deze huidige nota,_ slechts de politiek vertegenwoordigt van de hui-" dige Britsche regeerlng en niet noodzakelijk die van haar opvolgsters, wensch ik er de aan dacht op te vestigen, dat terwijl mijn woor den te Genève inderdaad namens de huidige regeerlng waren gesproken, zij de overweldi gende instemming en goedkeuring hebben ge vonden van de bevolking van ons land. Vanzelfsprekend zal ieder accoord later de goedkeuring van Genève moeten hebben, daar Engeland standvastig heeft geweigerd, drie-mo- gendhedenonderhandellngen te voeren. Maar leder voorstel, dat tot een regeling zou kunnen leiden, zou ernstig bestudeerd worden, onver schillig, langs welken weg het wordt Ingediend. Het feit, dat Italië wederom verklaart, den Volkenbond niet te zullen verlaten tenzij in derdaad tot sancties wordt besloten, bewijst, dat het onmiddellijk uitbreken van vijandelijkheden onwaarschijnlijk is. Tot Donderdag, aldus vervolgt de Reuter-cor- respondent, zouden geen besprekingen in het ka der van den Volkenbond gevoerd worden, zou de gelegenheid geven voor onderhand* gen, die misschien reeds bulten Genève, om den gang zijn of verwacht kunnen worden, nieuwe grondslag zou gevonden moeten woi Indien Engeland zou blijven weigeren, mogendheden-onderhandellngen te voeren, den diplomatieke onderhandellngen de e« oplossing zijn. Havenpolitie, Geneeskundige Dienst en brand weer waren paraat om onmiddellijk te kunnen uitrukken naar die plaatsen, waar assistentie zou worden gevraagd. Tot kwart over tien Zondagavond was echter alleen laatstgenoemde voortdurend in touw ge weest. Ongeveer twintigmaal is de brandweer uitgerukt voor kleine ongevallen, hoofdzakelijk omgewaaide antennepalen en vlaggestokken be treffende. Alleen op de Sloterweg had de storm, ter hoogte van perceel 781 een grootere vernieling sangerichi. Hier had hij namelijk een boom SBtworteld, welke terecht was gekomen op het Mchtnet, zoodat ook de Dienst van de G. E. W. eraan te pas moest komen om de aangerichte schade vele huizen in de omgeving waren geruimen tijd van licht verstoken te herstel len. kenbondslidmaatschap. dat vaak het kernpunt van haar buitenlandsche politiek genoemd werd. Voor vele stembureaux zag men reeds vroeg in den morgen lange files staan. In den na middag bleek, dat lang niet alle kiezers, die voor de stembureaux stonden te wachten, van daag nog aan de beurt zouden komen. Volgens berichten uit Duitsche bron waren ér enkele uitzonderingen onder de kiezers, die slechts vijf minuten noodlg hadden om hun stem uit te brengen, doch zou de meerderheid ruim een kwartier noodlg hebben gehad. Vol gens deze berichten zouden de Litausche politie ambtenaren ook niet hebben toegestaan, dat gebrekkigen of ouden van dagen per auto naar het stemlokaal werden gebracht öf dat zij bij bet uitbrengen van hun stem geholpen werden. Volgens berichten van Litausche zijde zouden leden van de Duitsche eenheldslijst in de stem lokalen te Juknalclsl en Aglonenal door pro- voceerend optreden onlusten hebben veroor zaakt. Van Duitsche zijde wordt nog verklaard, dat in tal van stemboekjes de volgorde der candi- daten niet in orde was, zoodat kiezers daar door tn de war werden gebracht, terwijl in som mige boekjes de namen van enkele candidaten zouden hebben ontbroken. Algemeen is men van meening, dat de aan wezigheid van buitenlandsche waarnemers, grotendeels leden van het diplomatieke consulaire corps te Kowno, ten zeerste heeft bijgedragen tot heF uitblijven van onlusten en het tegengaan van misstanden en overtredin gen. Tengevolge van den storm zijn te Amster dam Zondagavond nog twee boomen omge waaid. resp. op de Lijnboansgracht en op het Spul. Op laatstgenoemd punt kwam de boom terecht op een geparkeerd staanden jjersonen- auto, welke vrij ernstig werd beschadigd, ter wijl tijdens het vallen ook nog de ruiten van een aan de overzijde staande taxi werden ver nield. Persoonlijke ongevallen kwamen voor. De brandweer heeft beide boomen ver wijderd. Op 11 September heb ik In Genève ver klaard. dat de Britsche regeerlng bij geen an dere wilde achterstaan in haar voornemens naar mate van haar vermogen de verplichtin gen na te komen, die het handvest haar oplegt en ik heb daaraan toegevoegd, dat de in het handvest belichaamde gedachten en In het bijzonder het streven naar het vestigen van de heerschappij der wet in internationale zaken met toenemende kracht aantrekking hadden uitgeoefend op het Britsche idealisme en in feite een deel waren geworden van het Engel sche nationale geweten "era aoor den heer D. Groenhof, vond een ■chuilplaats in de haven van Volendam. In “xekerheid verkeert men nog over de „On- h“t" van den heer Langenaar uit Baarn. waar- ’»n om elf uur nog niets naders bekend was. (emeente-politie passeerde om zes uur twee booten, onder leiding van Inspecteur De Groot, de Oranjesluizen. Vier uur lang werd Öet tua®chen het eiland Marken en den ’““toren bij Durgerdam met behulp van zoek lichten afgezocht. Het eenlge wat men vond w»s een omgevallen jachtje, vermoedelijk het van de „Pink IJ", dat naar den dijk van aen polder IJdtoom was gedreven. v»n de .Onrust werd echter niets gezien. °P de Sixhaven ontving men Inmiddels be richt, dat de „Ondlne" van notaris Jansen en de „Ibis" van notaris Labberton, de haven van Volendam btnnengeloopen waren. Ook ••Noorman", een boeier van die door den heer Moes ten den wedstrijd deel te nemen en bestuurd **rd door den heer D. Groenhof, vond LONDEN, 29 September, tekst van het door den minister van buitenlandsche zaken. Sir Samuel Hoare, onderteekende schrijven, dat op het departement van bui tenlandsche zaken 26 September j.l. aan den Franschen ambassadeur is ter hand gesteld, is thans gepubli ceerd. Dit schrijven vormt het Engel sche antwoord op de door Frankrijk gestelde vragen, in hoeverre men in de toekomst zou kunnen rekenen op een daadwerkeljjke en onmiddel lijke toepassing door Groot-Brit- tannië van alle sancties volgens ar tikel 16 van het Volkenbondshand- vest bij eeneventueele schending van dit handvest en in geval een land in Europa zijn toevlucht zou nemen tot de wapenen. In het bij zonder doelde Frankrjjk daarbjj op de mogelijkheid, dat een Europee- sche staat, al dan niet lid van den Volkenbond naar de wapenen zou grijpen. Hoare antwoordt hierop in dit schrijven o.m. Aangezien elke kiezer echter een blocnote ontving met ruim 200 pagina's, waarvan elk den naam van een candidaatMtevatte. en elke kiezer van deze blocnote 28 vellen met de namen van zijn candidaten moest uitscheuren en in de stem bus werpen, duurde de formaliteit zoo lang, dat in de meeste stembureaux de ongeveer 1000 kiezers, die er moesten stemmen, niet aan de beurt konden komen. In verband hiermee is op het laatste oogenbllk besloten, dat de verkie zingen Maandag zullen worden voortgezet en dat de stembureaux Maandagochtend te 8 uur weer geopend zullen worden en open zullen blij ven tot des avonds 6 uur. Het betonningsvaartulg van het Loodswezen heeft Zondag een laadboom en een zeil van het on de Eierlandsche Gronden vergane schip geborgen. De gegevens, waaruit zou kunnen worden op- gemaakt, welk vaartuig is gezonken, ontbreken tot nu toe. Hoare verklaart verder, dat de openbare meening geen uiting was van een vaag en wis selend sentiment, maar zijn rede voelde als een algemeen beginsel voor Internationale gedra gingen. waaraan hU wensch te vast te houden zoo lang de Volkenbond een effectieve organi satie blijft. Het is echter een vitaal belang, dat dit geloof en deze daden collectief zijn. Als er risico moet worden gedragen ter wille van den vrede dan moeten allen dit risico dragen. Zoo lang de Volkenbond zich door zijn eigen voor beeld zal weten te handhaven, zullen de En gelsche regeerlng en de Engelsche natie ten volle garant staan voor zijn bginselen. r—1 n

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 1