Elfde partij eindigt m remise DE EERSTE NEDERLAGEN VAN R.K.T.V.V; EN VOLENDAM t- H.B.C. KLOPT LEONIDAS NA DERTIG ZETTEN OP AANBOD VAN ALJECHIN I MET 4-3 *L MAANDAG 28 OCTOBER 1935 VAN HET KATHOLIEKE KAMP WIELRENNEN Arie van Vliet wint te Milaan later i Cor Wal» te Parijs Fraai succes van H.M.S. V.V.A. moet met een punt genoegen nemen s D.HJL. kreeg geen kans K-N.V.B. Fraaie zege van R.C.H. A.D.O. met 20 geklopt G.D.A. was ver in de meerderheid Fraai succes van Onze D.E.M. verliest met 62 Gezellen waren V.VJZ. scoort acht doel punten Zware nederlaag van E.M.M. Sparta klopt H.D.V.S. Zeer slechte wedstrijd in Schiedam WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN 'e Goed werk van Michel Tsjechische verdediging Gestaakte wedstrijden Graaf Willem benutte de kansen 7 DO V.V.IJ. niet tegen de Haarlemmers opgewassen Zwaar bevochten zege van H.B.C. VJ5.V. klopt Ajax met 4-2 oo N Vierde in het eindklassement achter Lacquehay, Lohmann en Maréchal H.M.S. zorgt voor een verrassing Een 31-overwinning op Volendam Groote overwinningen van Onze Gezellen en V.V.Z. resp. op V.V.IJ. en E.M.M. - V.V.A. en S.D.O. spelen gelyk T.Y.B.B.-overwicht bleef zonder succes In tegenstelling met de vorige partijen, droeg deze een meer positioneel karakter Ruigrok scoort vier en Th. v. d. Berg drie goals voor S.J.C. Merkens op de vierde plaats S.D.O. nam de leiding Rotterdamsche aanvallen zeer gevaarlijk i 29 De springtoren van het in aanbouw zijnde zwenutadion te Berlijn IT DE SPORTWERELD 5—1 0—2 VB.VB.6.V. 6—0 8—12 Amsterdam-Noord met afdeeling e7-e6 doch g7-g6 met Db8-d8 Remise gegeven op voorstel van Aljechln. slechte HU Hieronder Wit: Aljechln em., Eu we. Wit: Dr. A. Aljechln; Bet de pionnen zyn Le2 en ttle, c6xd5 - Lc2-a41 5 4 5 5 5 5 3 4 5 3 4 3 3 2 2 1 1 1 1 0 4 2 1 1 2 2 1 1 0 0 1 1 1 1 1 2 0 0 0 1 0 2 3 3 0 0 1 1 1 1 0 0 1 2 2 2 2 3 4 2 0 0 0 1 2 2 2 2 2 3 9 7 7 5 5 4 2 2 2 1 8 6 5 5 4 4 3 3 1 1 3 2 14—8 13—6 E. M. M. wint den toss en verkiest het voor deel van den stevlgen wind. Direct zit E. M M. voor het V. V. Z.-doel, doch het schot gaat naast. Belde ploegen moeten zich even aan het gladde veld aanpassen, doch na c.a. 10 minuten komt de V. V. Z.-voorhoede los. Hei spel wordt goed open gehouden en een vliegens"lugge aan val stelt Wybenga in staat met een vliegend Mulo RKTW Brabantia Wilhelmina 8VB Mevo Dongen Venl. Boys Kolping Bast Vooruit 4 4 4 5 4 4 4 4 3 4 en het QuickEmos Tweede klasse. Zuid I d Meyel—R.V.V. SevenumBelfeldia Oost Ia S.C.E.Blauw Wit West Ia Olympia—M. S. V. Zwaluwen VooruitSemper Avanti Derde klasse. Zuid II c Vlymensche BoysVelocltas Zuid He Eerste klasse. Zuid II BrabantiaWilhelmina Venloeche BoysKolping Best Vooruit—S.V-B Oost wordt 6.40 1=0 2—2 Db3xb4 Tel xc2 Tfl—cl h2— h3 Le7xb4 Tc8 - c2 Lf5xc2 Tf8—c8 Tc8—C6 10—9 10—5 12—13 5—12 8—13 7—15 5—18 8—14 0—0 Kg8-g? La4-c2 1 2—0 1—1 Zing 30— RE ■n- 5 4 1 3 2 2 2 2 1 1 1 nen- en Br. klad. Onze Gezellen V V. Z. Volendam V. V A E. M. M. 8 D O Wilskracht V. V. IJ H M S De Meer Zondag In hotel „De Witte Brug” te Defi Haag gespeeld. Ook nu was de belangstelling weer zeer groot. Na dertig zetten bood Aljechln re mise aan. hetwelk Euwe aannam, zoodat de stand thans is: Slotstand na 30La4c2 Zwart: Euwe 6 6 4 4 4 6 6 4 3 5- Een aardige zet! Nirt omdat Wit den Loo per niet nemen kan, maar Wit tot ruilen dwingt of de c-iyn op te geven. Tc5 wat er voor Wit sterk uitziet wordt met b7-b6 weerlegd. 1 10 23—9 1 1 2 2 4 4 2 2 5 gestaakt of waren afgelast was dit met alle wedstrijden 12— 3 13— 6 15—8 13—8 9—19 niet opnieuw vastgesteld, maar wordt de resteerende tijd uitgespeeld. spel om het de Gezellenverdediging moeilijk te maken. De drang op het VVIJ-doel houdt dan ook aan en wanneer bij een worsteling op het VVIJ-doel de linksbuiten der Gezellen den bal hard naar rechts plaatst is Elferink er dadelijk bij om met een hard schot den voorsprong op 30 te brengen. In de eerste helft had de thuisclub den krach- tlgen wind in het gezicht, waardoor de Hage naars direct een hevig offensief konden Inzet ten. Reeds spoedig werd de strijd echter ver plaatst naar de andere zijde, waar Phillppus in het Haagsche doel voor moeilijke opgaven ge plaatst werd. In dit gedeelte van den strijd speelden de Haarlemmers technisch en tactisch een knappe partij, waarbij vooral de vleugel v. HonschotenRotteveel zich onderscheidde. In deze periode kwam er Juist een doelpunt aan de andere zijd» toen v. d. Meer een half geraakten bal in zijn bezit kreeg en deze kans dankbaar accepteerde. Nog voor de rust vergrootten de bezoekers hun voorsprong toen Luxembourg uit een kluwen van spelers de_n bal langs v. d. Lit plaatste. In de tweede helft was het overwicht der thuisclub nog sprekender, mede doordat Graaf Willem thans vooral verdedigend speelde. De snelle uitvallen der Grafelijke voorhoede, meest al geleid door de uiterst vlugge vleugelspelers, bleven echter de grootst mogeltjke aandacht der Haarlemsche verdediging vragen. By een dezer stormloopen lokte v d. Lans den Haarlemschen doelverdedlgcr uit zijn doel en scoorde met een verraderlijk boogschot het derde Haagsche doel punt. terwijl kort hierop verkeerd opstellen der Haarlemsche verdediging oorzaak was. dat Slee uit een vrijen schop nogmaals den bezoekers re den tot Juichen kon geven. De Haagsche verdediging, met Phillppus aan het hoofd, bleek verder met de vele, doch wei nig doordachte Haarlemsche aanvallen wel raad te weten Kort voor het einde had een der Haagsche backs de sympathieke geste de eer voor de Haarlemmers te redden: een doelpunt, dat den geel-zwarten zeer weker toekwam. G D. A. pakte direct stevig aan en nadat Glaudemans voor open goalin de handen van den doelman had geschoten, wist A. Lint met een kopbal de score te openen. 1—0. In minder dan geen tijd had dezelfde speler den voorsprong vergroot 20. Doelman Nieuwenhuis had dit doelpunt zeker moeten stoppen. De Hagenaars bleven domlneeren en over bel de vleugels werden goede aanvallen ondernomen. Uit twee daarvan wist Glaudemans er kort achtereen 40 van te maken. In de tweede helft stelde een plotselinge door braak Langendjjk in de gelegenheid den ach terstand te verkleinen 41. G. D. A. was weer het meest in den aanval en Glaudemans en Steentjes maakten het halve dozijn vol 61. Een goed aangegeven bal stelde Geldermans in staat den stand op 62 te brengen. De laat ste minuten waren voor D. E. M., doch tot sco ren kwam het niet meer. Zwart: Dr. M. Tsjechische verdediging 1. d2-d4 d7-d5 2. c2-c4 c7-c6 3. Pgl-f3 Pg8-f6 4. e2-e3 Minder agressief dan Pbl-c3. V. V. A. dat een invaller heeft voor W. Let- schert bedreigt onmiddellijk het 8. D. O.-doel Dit spelbeeld blijft geruimen tijd onveranderd, maar het te korte spel van de thuisclub en vol hardend op-den-bal-zltten van de gasten ver ijdelen iedere scoringkans. Succes komt plotse ling aan den anderen kant, wanneer de Bruyn draalt met wegwerken en de snel toeloopende Gleden onhoudbaar scoort. Dit succes inspireert S. D. O. zichtbaar en de gasten slagen er in het spel te verplaatsen. Doordat zjj tevens het spel goed open houden dreigt er menigmaal gevaar voor de rood-wltte veste dat echter door te weinig kordaatheid in schieten niet in doelpunten kan worden uitgedrukt. Onmiddellijk na de hervatting valt V. V. A. enthousiast aan om het verloren terrein <e her overen. De mlddenllnie der thuisclub steunt goed en vooral Sanders maakt hier een uitstekenden Indruk. Door krampachtig verdedigen slaagt S. D. O. er In doelpunten te voorkomen en opge stuwd door den uitstekenden center-half van Eijden verplaatst zich het spel meer en meer. By een aanval der thuisclub belandt het leer bij Tushuixen, die buiten het strafschopgebied een onverwachten harden kogel inzendt, waar Tren- teiman geen kans op heeft. 11. De strijd is nu weer volkomen open en de spanning neemt zichtbaar toe 8. D. O. dat het spel voortdurend open houdt komt in de meer derheid maar betrouwbaar en goed doel verdedi gen van Hendrix voorkomt 'n hernieuwden ach terstand en onder groote spanning komt het einde. De elfde partij van den wedstrijd om het wereldkampioenschap schaken tusschen dr. Euwe en dr. Aljechln wen$ te Defl i de belangstelling weer teleur door op eigen terrein met 10 van Spar taan te verliezen, waardoor G. D. A., dat D. E. M. met 6—2 klopte, naar de tweede plaats verhuisde 8 J. C. boekte zijn eerste zege en niet zoo mis ook. want D. HJ L. werd in Delft met 72 verslagen, terwijl TY.B.B in Haarlem met 41 van Graat loor. door met een fraaien kopbal den stand Sterk en Wolf bleven veel achter speelde In W -tormatle. Het bleef voortduren tot een kwartier einde. Er volgde tenslotte een strafschop, welken Sterk inschoot (4—3). z Na een korte rust zien we WIJ in den be ginne sterk in den aanval, doch de achterhoede weert zich uitstekend, zoodat het niet tot scoren komt. Het succes komt van den anderen kant, wanneer Th. de Reus den doelman met een goed gericht schot weet te passeeren. Spoedig daarna is het weer de zelfde speler, die snel naar bulten zwenkend een diagonaal schot in zendt, dat via den binnenkant van den paal in liet net verdwijnt. 50. Nog is het niet genoeg en met een verraderlijk schot brengt Elferink op fraaie wijze den stand op 60. Wanneer v. d. Hoogen last krijgt van een oude blessure en het veld moet verlaten is de WIJ-aanval en hier mede de tegenstand geheel gebroken. Lc8-f5 Met e7-e6 zou de Looper ingesloten zijn. 5. c4xd5 - Wit moet op d5 ruilen, alvorens Zwart in de gelegenheid is met zijn e-plon terug te slaan. 5.- c6xd5 De algemeene-secretaris van het Duitsche Olympisch Comiti, dr. Diem, bracht met eenige andere autoriteiten een bezoek aan Athene met het speciale Olympiade- propaganda-vliegtuig R.C.H. neemt direct het initiatief tot den aanval, zonder tot succes te geraken. De aan vallen van R.C.H.hoe gevaarlijk ook. worden steeds door de Haagsche achterhoede afgesla- gen en als de Hagenaars eindelijk Ingespeeld schijnen komen ook van die ayde regelmatig gevaarlijke aanvallen, waarbij de Raclng- defensie zich in zjjn volle kracht kan toonen. Het spel wordt, mede door de overwegende po sitie van de AD.O.-verdediglng in hoofdzaak in het middenveld afgespeeld. Een snelle door braak van R.C.H. brengt den bal voor het Haagsche doel. Horst speelt door naar Paape. die op zijn beun een scherp schot inzendt dat doel treft. Met dezen 1—0 voorsprong houdt R.C.H. zich ondanks den sterken wind voor de rust staande. Na de hervatting valt A.DO onstuimig aan. doch de achterhoede van R.C.H. weet van geen wijken. De enkele doorbraken van de Racing zijn even zoovele gevaarlijke momenten voor het AD.O -doel en als het Horst gelukt om na een onvoldoend ingrijpen van den A.D.O.-keeper nummer twee in het Haagsche doel te depo- neeren is voor RC_H de stand behoorlijk veilig. Zonder in verdedigende positie over te gaan speelt R.C.H. verder, al neemt A. D. O. thans het spel in zooverre in handen dat alles op den aanv-' gezet wordt. Nu vooral komt de groote kracht van de Racing-defensie naar voren en als tenslotte het einde aanbreekt heeft R.C.H. een verdiende overwinning behaald. Onze landgenoot Van Vliet nam Zondag deel aan sprint-wedstrüden te Milaan en wist zich in de finale te plaatsen met den Italiaan Ri- gonl. In den eindstrijd won onze landgenoot gemakkelijk. Opmerkelijk was, dat de wereld kampioen Merkens bet niet tot den eindstrijd had kunnen brengen en zelfs de derde plaats aan den Italiaan Pola heeft moeten afstaan. In de zesde partij (te Rotterdam) nam Al jechln met Zwart spelende met het Paard te rug; ofschoon hij toen volgens de laatste on derzoekingen den sterksten set speelde, raakte hjj ia moeilijkheden. Ook de tekstzet is goed. £p rfe Winterbaan te Parijs werd Zondag een stayers-wedstrjjd gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door onzen landgenoot Wals. De eerste manche werd gewonnen door Loh mann (Dultschland). terwijl de tweede en de derde voor wereldkampioen Lacquehay waren. In het eind-klassement werd Lacquehay eerste met 4 punten, Lohmann 2 met zeven punten. Maréchal (Frankrijk) met 9 punten derde en Wals met 10 punten vierde. De regen was gisteren oorzaak, dat de vol gende wedstrijden met den daarachter vermel den stand moesten worden gestaakt. Zooals men weet worden deze wedstrijden in den L V. C. B H. B C G D. A Spartaan Leonidas Santpoort Graaf Willem 8. J. C D. H. L DEM T. Y. B. B tenslotte Willem ver- 9 15—10 6 13—3 6 7—3 4 4 15—18 4 10—12 8—10 3—22 In West II won H. B. C. met 4—3 van Leo nidas. dat dus in Heemstede zijn eerste neder laag leed. Santpoort stelde zijn aanhang geducht Het eerste succes komt na een kwartier, wan neer een VVIJ-er even bulten het strafschop gebied den bal met de handen bewerkt en H. de Reus via een been der verdedigers keihard !r> den uitersten hoek schiet. De thuisclub komt au sterk in den aanval en daar de beide backs in moeilijke omstandigheden nog al eens aar zelen, ontstaan voor het VVIJ-doel gevaarlijke momenten. Th. de Reus weet van een dier aar zelingen te profiteeren wanneer hij een door- gespeelden pass keurig benut. 20. Tevergeefs probeert de linkervleugel der IJsel- steiners het spel te verplaatsen. Hoe goed v. d. Hoogen gesteund door Balk ook werkt, de an dere voorwaartsen spelen een te doorzichtig 6 Pbl-c3 7. Pf3-e5 Dit is volgens Bogoljubow de sterkste voort zetting. Deze Zét werd reeds in 1925 tc Moskou door dezen schaakmeester in praktijk gebracht. 7. - Pf6—d7 Dit is het sterkste. Op Pb8d7 geraakt Zwart na g2g4, zooals in de partij Bogoljubow—Lö- wenflsch. in moeilijkheden. De tekstzet werd in een analyse door Lasker gevonden. 8. Ddl—b3 DdB—c8 Wederom de sterkste zet. b6 zou den Damevleugel verzwakken. 9. Lel—d2 - In deze openlngsvariant kan Wit voordeel krijgen, indien hij zijn Damevleugel zoo snel mogelijk ontwikkelt. Bij een at wachtende houding kan Zwart zich gemakkelijk bevrijden. 9. - Pb8—c6 10. Tal—cl Lf8—e7 Niet goed zou zjjn twee maal slaan on e5. om dat Wit dan on d5 neemt, en de zwarte rochade verhinderen kan. 11. Lfl—e2 Pd7xe5 Ongeveer zoo ging het in een der matchpar- tijen BogoljubowEuwe, waarin onze landge noot met Zwart voordeel wist te behalen. 12. d4xe5 0—0 13 Pc3—b5 Dc8 d7 14. 0—0 - wit offert een pion om na a6 met Pd4 en Pxf5 de Zwarte pionnen te verschalken. 14. a7—a6 15. Pb5—d4 Pc6xd4 Zeer terecht gaat Zwart niet op het pionoffer in en streeft meer naar vereenvoudiging. 16. e3xd4 Ta8—c8 17. Ld2—b4 - Om voor het komende eindspel zijn verplich ten Looper voor den goeden van Zwart te rui len in een eindspel waar de pionnen vastgelegd zijn, komt die Looper ten goede, welke niet van de kleur van zijn eigen Le7. Hieronder volgt liet verloop van de elfde nartU met de analyse van den heer 8. Landau. Toledo wint den toss en laat Leonidas tegen regen en wind in aftrappen. A. v. d. Sanden plaatst den bal naar Groenrans en eer nr.en eigenlijk weet wat er aan de hand is, ligt de bal. via het been van G. Vinke, achter Neeve <0—1). Na een kwartier krijgen de Rotterdammers een corner te nemen, waaruit een schermutse ling voor het H. B. C.-doel ontstaat, waaruit Cioline scoort (0—2). Het spel golft snel op en neer, tot v. Rooden Jr. fraai naar Martin speelt, die Ineens In den versten bovenhoek kogelt, 12. De tweede helft begint met een prachtig of fensief van H. B C.. doch Haanappel ca. en in laatste Instantie Ham, bezweren voorlooplg het gevaar, tot Toledo nog Juist een bal van de lijn haalt en naar v. Rooden Sr. plaatst, die onhoud baar inkopt, 22. Er zjjn dan pas zeven minuten van de tweede helft verstreken. H B. C. blijft in den aanval en als na een kwartier Toledo weer een van zijn fraaie voorzetten geeft, is het weer v. Rooden Srdie met een schuiver Ham laat vlsschen, 3— 2. H. B. C. is dan niet meer te houden en in de 22ste minuut neemt Martin een goeden cor ner. Deze wordt wel verwerkt, doch de bal komt bij Toledo, die fraai aan Ruigrok geeft, die onhoudbaar scoort, 42. A. v. d Sande scoort, doch de goal wordt geannuleerd. Leonidas blijft nog aanvallen en kort voor het einde heeft A. v. d. Sande succes. 4— 3. Onder geweldige spanning verstrijken de laatste minuten. 17. 18. 19. 20. 21. D wordt met La4 gepareerd. 22. Db4—a5 - Maakt het veld b4 vrij voor den b-pion. 22 - h7-h6 Ook Zwart neemt veiligheidsmaatregelen om niet onverwachts op de achtste lijn mat ge zet te worden. 23 b3-b4 26 Dd8-c7 De6-c6 Ook de zevende lijn moet Wit verlaten. 27 Dc7-b8 -f- Kg8-h7 Nu heeft Wit de achtste lijn, maar Zwart hiervoor de c-Hjn. 28 Le2-d3 29 Kgl-h2 Om Zwart geen tegenkansen te geven Del 4- en Df4 4-. 30 HDVS is in de eerste helft, gesteund door den sterken wind sterk in het offensief, temeer daar Sparta s spel geheel op verdedigen is in gesteld. HDVS is echter totaal ongevaar lijk en Cohen krijgt niets gevaarlijks te ver werken. Seton breekt eenmaal gevaarlijk door en lost een vinnlgen schuiver, maar Beun staat goed opgesteld. Na de thee is de combinatie direct sterker, daar Sparta defensief blijft spe len. Bij een HDVS-aanval. geleld door v. d. Tuyn. raakt deze Schiedammer ernstig geblesseerd. Men vreest voor beenbreuk. Nadat zijn been gespalkt was. wordt hij van het veld gedragen. Nadat Papenhoven een opgelegde kans ge mist heeft, geeft Oostlander den Rotterdam mers de leiding (01) als Breitner een ver schot van Wilson onvoldoende wegwerkt. Even voor het einde komt A. de Jong alleen voor Cohen, maar het schot wordt door den paal gekeerd. De regen is gisteren voor de IVCB-com- petitie een groote spelbreker geweest slechts een zeer klein gedeelte van vastgestelde programma kon worden afge werkt. Natuurlijk zjjn de abnormale weers omstandigheden niet vreemd geweest aan de merkwaardige resultaten, die hier en daar werden behaald. Zoo leden de leiders in Zuid II en West I, RKTVV en Volendam, die beide nog ongeslagen waren, hun eerste nederlaag tegen clubs, die een zeer matige positie innemen. Voor een geheel uitverkocht huis werd deze wedstrijd gespeeld waarin AJax belde punten aan V.8.V. moest afstaan. Het begin was al heel sensationeel; de wed strijd was nog geen minuut oud of Van Reenen bezorgde Ajax de leiding. De V.8.V.-keeper bleef toe zien hoe de bal in het doel verdween (01) Na den aftrap trok de V8V-voorhoede naar het AJax-doel. Hlllekamp zette keurig voor Michel liet het leder loopen en Wolf scjioot hard in en de stand was weer gelflk (11). 10 minuten na het begin scoorde H. de Wolf voor V.S.V. nogmaals eveneens uit een voorset van Hlllekamp (31). Nog geen 3 minuten later doelpuntte A. weer, doch t doelpunt moest we gens buitenspel geannuleerd worden. Een kwar tier later vergrootte G. Michel met een prach tig doelpunt den voorsprong (31). V.S.V. speelde een fraai open spel, waardoor Ajax voor de rust geheel werd verrast. Intusschen had de V 8.V.-keeper nog een strafschop, door v. Reenen hard ingeschoten gestopt. Keiser in het AJax-doel werd voortdu rend ..onder schot" gehouden, doch hu zich niet meer passeeren. Direct na het begin van de tweede helft schoot Van Zutphen haast in eigen doel, maar op het laatste nippertje redde V. d. Grlendt nog. Direct hierop schoot v. Wijngaarden een gemakkelijke kans naast. Ajax was ondanks dat het tegen wind speelde sterke*. Bij Ajax was v. d. Puttelaar uitgevallen en werd vervangen Distelbrink; deaa bracht na 15 minuten op en schot de score te openen, 1—0. De E. M. M - achterhoede kan de V. V. Z.-stormlinle niet houden en binnen 20 minuten is de stand op 30 gebracht. In het veld wegen belde ploegen goed tegen elkaar op en de V. V. Z.-doelman moet herhaaldelijk optreden, doch E. M. M. slaagt er niet in hem te passeeren. Op een ver naar voren gespeelden bal loopt de V. V. Z.- mldvoor door en de stand wordt op 40 ge bracht. Even voor de rust lost de Lange een kogel, welke tegen de kruising komt, doch di rect hierop doet hy het beter en onhoudbaar is no. 5 m het E. M M.-net. Rust 5—0. Na de rust heeft de thuisclub den wind mee, doch Juist nu is E. M. M. sterker. De Hilver summers belagen een kwartier het V. V. Z.-doel zonder evenwel te kunnen doelpunten. Lang zaam herstelt V, V. Z. zich en uit een keurigen voorzet kopt v. ’t Ent onhoudbaar in. Er wordt van beide zijden vinnig gestreden. V. V. Z. is echter pAductlever en weet tegen het einde nog twee goede doelpunten aan de score toe te voegen, zoodat het einde komt met een groote overwinning van V. V. Z, hoewel E. M. M. voor haar moedig volhouden zeker enkele tegenpun- ten had verdiend. Deze partij biedt een tegenhanger tot de overige partijen, welke zich meer in wilde ge vechten bewogen, terwijl deze een meer posi tioneel karakter droeg. Aljechln heeft in de zesde party te Rotter dam de Tsjechische verdediging gekozen en ditmaal was het Euwe. die zich met dezelfde opening verdedigde met dit verschil, dat onze landgenoot met den vyfden zet de voorkeur gaf aan een solide afwikkeling. (5. cxdS in plaats van Pxd5>. De wereldkampioen had een tydlang het initiatief, maar kon het dank zy de schitterende verdediging van Euwe slechts tot een eindspel brengen, waarin hy de iets betere kansen had wegens zijn beteren Looper, maar kon ook in dit gedeelte der party niets bereiken, zoodat de wereldkampioen remise voorstelde, hetwelk Euwe aannam. 3—2. V8V Ajax-overwicht voor hek 8. J. C. is direct veel actiever dan D. H. L. Vooral de lichte Delfsche backs staan raar te schutteren en kunnen het leer maar zelden goed wegwerken. Ruigrok passeert Alsem- geest met een goed schot voor de eerste maal (0D* en na een fout van Rietbergen zorgt Th. v. d. Berg voor 02. Beide spelers nemen ieder voor rust nog een doelpunt voor hun rekening. Rust 04. Als weer begonnen wordt heeft keeper Alsemgeest z'n plaats afgestaan aan invaller Hollenstelle. D. H. L. roert zich nu beter, maar de aanval biyft zwak en mist eenige goede kansen. Uit een doorbraak maakt Ruig rok 05 en eerst dan weet D. H. L. verdiend tegen te scoren door Smit (15). Th. v. d. Berg maakt uit een door z’n broer goed ge nomen corner het zesde doelpunt (16), maar met een kopbal weet A. Alsemgeest den ach terstand weer te reduceeren (26). Even voor het eindsignaal maakt Ruigrok op su blieme wyze 2—7. De Zuilenaren hadden in de eerste helft wind en regen mee en kwamen al heel spoedig tot de overtuiging, dat zy lang niet kansloos wa ren Doelman Sier kreeg het zwaar te ver antwoorden en meerendeel moest Volendam verdedigend optreden. De uitvallen der Volen- dammers waren echter niet gevaariyk, maar <>e achterhoede riskeerde niets en de Keyzer in het doel was prima. Door de felle aanval len van de thuisclub waren de backs nog al eenr. genoodzaakt op Sier terug te spelen. Toen dit eenmaal wat zacht geschiedde, was Slnnige present en hoewel het leder nog werd gegre pen, kon de doelman het niet houden en be landde het in doel. (10). Tot rust bleef deze stand gehandhaafd. In de tweede helft verwachtte men een over weldigende meerderheid voor de bezoekers. Evenwel: nauwelyks was af getrapt, of de Hoe st n glipt door de verdediging heen en depo neert no. twee in de touwen. En direct daarna was het Slnnige, die een voorzet benutte en óen stand op 30 bracht. Er werd nadien door de Volendammers uitstekend gespeeld en via een corner kwam een tegenpunt. (31). De Zuilenaren bleven zich geheel geven en hoe de landskampioenen het ook probeerden, ze kre gen geen kans den achterstand in te halen. HM 8. behaalde in West I wel een zeer fraai succes De landskampioen, het ongeslagen Voj Jendam werd in Zuilen met 31 geklopt, wat van H.M.S. dat de laatste-plaats kon verlaten de eerste overwinning was Deze misstap kost te den wydbroeken de leiding, want Onze Ge zellen namen tegen WIJ geen halve maatre gelen en brachten de Stlchtsche club in Haar lem een 6—0 nederlaag toe. WZ was eveneens weer uitstekend op dreef en verpletterde E.M M in Zaandam met 80. terwyi WA en 8DO in 11 geiyk speelden. Wilskracht—De Meer ging in deze niet door. Aljechln 6)4 pnt (5 gewonnen. 3 remise); Euwe 4V, pnt. (3 gewonnen, 3 remise). De twaalfde party, die voor de schaakver- eeniging Effectenbeurs te Amsterdam gespeeld, begint Dinsdagavond as. om uur. 24 Tclxc6 Dd7xc6 25 Da5-d8 Dc6-e8 Zwart wil de Witte Dame op de achtste lyn laten. In de Limburgsche afdeeling werden alle terreinen afgekeurd en in Zuid II gingen slechts twee wedstryden door n.l. de ontmoe ting tusschen Dongen en RKTW, die door de Tilburgsche club met 42 werd verloren en de wedstryd in Bergen op Zoom tusschen Mevo en Mulo. De Helmondsche club won met 43 en beeft nu de leiding genomen. De overige wedstryden moesten hier worden en in het Oosten i het geval. «N

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 9