Het faillissement der C.H.V. 2/neemt óóh oan de BLUE BAND GEMEEN EN GRUWELIJK EFFECTENHANDELAAR IN ARREST VERSLAG CURATOREN Wie niet horen wil... enz. Taxegedeelte consumptiemelk ien Z’n moeder merkte niet a De „Kerkplein” Wielrijder hield links Stoker doodgestoken waa IUIS I 74 Straf helft minder dan eisch ZEILSCHIP GEZONKEN Dank aan den heer Van Dok Droeve atoet Ook de eerate die ieta loaliet DE WERELDJAMBOREE Beslissing wordt Zaterdag genomen INBRAAK BIJ JUWELIER Plan-Van Dok •f a 'n Jongen met een wreed karakter Opruiing tot dienst weigering De Insterburg ge vonden Vijf procent salaris verlaging? T reft end bewya van aolidariteit DEN CEEL VOOR DE RECHTBANK By het overateken door auto ge grepen en doodelyk gekwetst BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO’S EX-ADMINISTRATEUR VEROORDEELD te mr. 1 on- Situatie niet opwekkend Voor rykaperaoneel onderwijzers Het achip zou op de Nederlandache kuat vergaan zyn Aaauradeur, die opdrachten aan nam anderen te doen mia- handelen, at aat in hoog er beroep terecht Na veel moeilijkheden een accoord /getroffen. Welwillende houding van de Spaarnebank i' - r - gerat getuige in anderer zaken, nu zelf verdachte Tegen predikant zea weken geëiacht Verdachte vrygeaproken; jury nam aan dat uit zelfverdedi ging gehandeld Den Ceel achrok nergena voor terug Kapte zich een vinger af Hii valt met zijn neus in de DONDERDAG 31 OCTOBER 1935 vast te vao een stond 9*> en •t. Na te zün voorgeleid voor den Officier van Justitie is in het Huis van Bewaring te Dert Haag ingesleten de effectenhandelaar W. B., uit Schevenlngen. Jtien- smos. in der minne niets meer viel te verwachten en In Juni 1933 werd door de N.V Spaarnebank, wier Vordering Inmiddels was teruggebracht tot 410.653.54, het faillissement aangevraagd. gedeelte f 7000 agere met Wol- ffenés enten. De prijs voor het taxe-gedeelte van consump tiemelk gekocht op regeerlngscontract, is voor de volgende week bepaald op 6!4 cent per liter eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit, De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is’ vastgesteld op 2K cent per liter. den Volgens de N R. C. heeft het Rijk zich bereid verklaard, f 20 000 bij te dragen in de finan ciering van de Padvinders-jamboree Aan de door het Rijk gestelde voorwaarden sou reeds voldaan zijn. Voorts sou het zoo goed als zeker zijn, dat de Padvindersjamboree, als zij hier te lande doorgaat, in Het Gooi gehouden wordt. Hoo- üersts ingen weu- 1* oud* Mul ti. O. door ült- ;ewü- xstel- zndel KHJ- slwel. x da agen- J. B. lende De door curatoren aangetroffen situatie was niet opwekkend. Van de 175 aansprakelijke le den en oud-leden bleken er slechts 43 in staat geweest te zijn hun omslag volledig te voldoen. Curatoren hebben van den aanvang van hun taak zich als leidraad voor hun, optreden ge steld, dat hardhandig optreden tot het uiterste zou worden vermeden en al het denkbare zou worden beproefd om te voorkomen, dat door het op groote schaal overgaan tot executies een onnoemelijke ramp over de bloembollenstreek en velen van hare bewoners zou worden ge bracht. Curatoren achtten zich dit tot plicht. Naar „De Msb.’’ verneemt, zal het hoofdbe stuur van de Nederlandsche Padvinaers Zater dagmiddag aa. om twee uur bijeenkomen xn te beslissen over de vraag, of de Wereld jamboree der Padvinders in 1937 in Nederland zal worden gehouden, of aat men aan anderen zal over la ten dan de gastheer van het groote Internationale padvlnderskamp te zijn Het secretariaat van bet A. C. O. P. deelt hei Volk mede, dat de ministerraad besloten heeft om voorstellen in te dienen, met lïYgahg van 1 Januari 1936 alle wedden, lootten. toelagen, belooningen, vergoedingen, kortingen enz van het rijkspersoneel en de onderwijzers te ver minderen. De vierde kamer der Amsterdamsche recht bank heeft den ex-admlnistrateur van het Bur gerlijk Armbestuur te Naarden, wegens ver duistering van een bedrag van f 6300. gepleegd in de jaren 1931'35 tot een gevangenisstraf van drie maanden veroordeeld. Het O. M. had zes maanden geëlscht. Het ongeluk van den Ceel is geweest, dat hjj in alles de eerste wilde zijn, dat hij wilde uitblinken en dat hij gevierd wilde worden Voor zijn loopbaan als wielrenner was deze neiging een kracht, die hem in staat stelde tot prestaties, doch door deze zelfde neiging werd hü in de bende een kerel, die alles durf de en die altijd een beetje vermeteler was dan de anderen. J De assuradeur M B. uit Rotterdam, appel lant van een vonnis van de rechtbank al daar. die hem ter zake van uitlokking van mishandeling, uitlokking van beschaoiging en uitlokking van en medeplichtigheid aan mishandeling veroordeelde tot 1% jaar ge vangenisstraf. met aftrek van de preven tieve hechtenis, hield er een nevenberoep op na. dat blijkens de qualificatle van den president van de strafkamer van 't Haag- sche Hof. waarvoor hij in hooger beroep terecht stond, mr. Lodder, gemeen en gru welijk was. Thans rapporteeren visschersvaartulgen, aat. zjj ten Zuidwesten van Egmond aan Zee een mast boven water hebben zien uitsteken. Men vermoedt, dat deze van het vermiste stoomschip „Insterburg" is, dat dan ook op de Nederland sche kust zou zijn vergaan. door de achterdeur naar bulten, waar hij Pas aantrof. Samen gingen ze op - Né 7 November zal de Rechtbank te 's-Her- togenbosch de eerstvolgende zitting, gewfjd aan de berechting der Ossche strafzaken, eerst op Donderdag 28 November houden. Mr. van Boekhoven uit Schieoam voerde ter verdediging van B. in hoofdzaak aan. dat deze geheel onder invloed van 8. heeft gestaan en hij beval voorts zijn cliënt in de clementie van het Hof aan, op grond dat B. thans werkzaam is bjj een begrafenisonderneming Het Hof zal 13 November arrest wijzen. G. was dronken aan boord gekomen en had om een nietigheid ruzie met een stoker gekre gen. G.. die een uitstekend bokser was, gaf d.n achtereenvolgens twee vuistslagen, die Zooals bekend, wordt sedert de vorige week het Dultsche stoomschip „Insterburg" vermist, welk schip, naar men aanneemt, tijdens den storm, die ook de „Kerkplein" en de „Drente" bü Egmond op de kust heeft geworpen, is ver gaan. Woensdagnacht heeft het weer flink ge stormd langs de Noordzee-kust. Het water was zeer hoog en mede tengevolge hiervan is de „Kerkplein’ nog verder op de kust gedrukt. Het schip is nog 2 M. naar de duinen toege schoven en ligt thans geheel Noord-Zuld. Voor de leden van de bemanning, die zich nog aan boord bevinden, bestaat geen gevaar. In Juni heeft er zich aan boord van het ss. „Statendam", liggende te New-York, een dra ma afgespg^._ waarbij de dertigjarige stoker K., woonachtig te Rotterdam, den 41-Jartgen stoker G. een messteek heeft toegebracht, aan welker gevolgen G. onmiddellijk is overleden. over- ien. Na m gaan praten. De oude geroutineerde kerels hebben hun mond gehouden, sommigen tot het laatste moment. Er zijn er bü. die nog niets hebben bekend, maar op getuigenissen van anderen en vooral van C. zün zü veroordeeld. Ofschoon men zich wel eens afvraagt of zün neiging om overal de voornaamste te willen zün hem bü zün bekentenissen niet af en toe parten heeft gespeeld. mlng door een gat in het dak en door een gat In een muur, terwül zü den diefstal van een geldsbedrag van f 1900.— deden vergezeld gaan van geweldpleging tegen den 65-Jarigen land bouwer Bouwman en zün 55-jarige echtgenoot? Hendrica Keiler. de bovenaange- presldent over turn dat steal Als men U aanraadt tegen ongeregelde stoel gang een laxeermiddel te gebruiken, en U slaat deze raad in de wind, zult U zeker de onaan gename gevolgen daarvan ondervinden. De voor Uw gezondheid nadelige gevolgen kunnen voor komen worden door bütüds de bekende ISTIZIN-TABLETTEN te gebruiken. ISTIZIN- TABLETTEN werken prompt, zonder schade lijke nevenwerkingen. Tengevolge van het ruwe weer heeft het zeil schip ..Lena”, schipper T. Braber, afkomstig van Stad aan t Haringvliet, welk schip, geladen met bieten, uit de haven de Kil te Ouddorp rsar Puttershoek zou vertrekken het zeiltuig verloren. Hierna is het scheepje ÖQ de gasboel op de Grevelingen gestooten en vol water ge- loopen. De opvarenden, schipper eb knecht, zün er in geslaagd met de roeiboot te Herklngen aar wal te komen. Van de ..Lena" steekt alleen nog de mast boven water uit. Te Bodegraven hebben Inbrekers zich 's avonds toegang verschaft tot de Juwellerszaak van den heer Van Leeuwen In de Prins Hendrikstraat. De bewoners bevonden zich in de kerk. Aan de achterzüde zün de daders door een raam in het huls binnengedrongen. Zü ontvreemdden dertig gladde, gouden ringen en een bedrag van ruim f 100—, Een zoontje van een buurman heeft de onge- wenschte gasten door het raam, dat hun toegang had verleend, weer zien ontsnappen. De jongen k$n evenwel geen signalement van de inbrekers opgeven. Woensdagmiddag omstreeks half drie reed de heer G. W wonende te Hulzen, per fiets op den Hilversumscheweg, nabü de Van Wulven laan, gemeente Laren. HU reeds links op den rüweg. Achter hem naderde een vrachtauto, bestuurd door C. B. uit Laren. llsaement der Coöperatieve Groenten- en Bloembollenveiling heeren *^.J. Deenik en Mr. Dr. F. A. Büvoet, ontleenen wü het volgende: Het faillissement werd uitgesproken 13 Juni 1933. De financleele débftcle der Veiling dateert echter reeds van veel vroeger datum. Tegen 15 December 1931 was door het toenmalig bestuur der veiling een buitengewone algemeene leden vergadering büeen geroepen, alwaar werd voor gesteld de veiling in liquidatie te doen treden en alwaar den leden een gegeven van de catastropk getroffen. Naar de becüfq tant F. J. M. Tonlno bleel gen ƒ856248.21 en het zoodat er een tekort was v belangrük deel van fie p C. ging terug naar huls en kwam zoo zacht binnen, dat zün moeder er niets van gemerkt 'had. dat hü weg geweest was. Spoedig werd nü gearresteerd, doch zün moeder, die hem thuis had zien komen en niet meer had hooren weg gaan, verklaarde, dat hü den geheelen nacht thuis was geweest. Tegen dit alibi was niets te doen en de politie moest C. weldra weer latei, gaan. In Oss hebben de bekenden geweten, hoe de moord op v. d. Pas in elkaar gezeten neert. maar ze hebben er natuurlük niets van aan de politie gezegd. Als deze moord gewroken moest worden, zouden zü er zelf wel voor zorgen. C. echter werd hierdoor in de bende getrokken en al gauw werd hü een der aanvoerders. Vaak werd het werk verdeeld: de oaderen waren slu wer en meer geslepen, zü maakten de plannen, maar voor werkjes, die kracht en handigheid vroegen, had men den Ceel noodig, die ook hoe langer hoe meer het initiatief nam en meehielp de plannen in elkaar te zetten. Toen het zoover gekomen was, was hü iemand geworden, die nergens meer voor te- rugschrok. Overdag trok hü er met de flets op uit om zich te trainen voor de wedstrijden, doch deze tralnlngstochten waren slechts voor wendsel om het terrein te gaan verkennen. Als C. ergens was geweest op zün trainingstocht en er was iets te halen, werd er enkele dager rater onder zün leiding een overval gepleegd. Aan brandstichtingen en beroovingen heeft hü deelgenomen. Hü schrok er niet voor terug een boerderü in brand te steken om bü de buren, die aan het blusschingswerk deelnamen, te gaan Inbreken en stelen Ofwel de bende nam deel aan het reddingswerk, en sleepte alles, wat bruikbaar was, als bult mee. C. zal bovendien, tezamen met den 23-jarigen opperman H. A. v. d. P„ den zeer beruchten 20-jarigen fabrieksarbeider P. W. de B. en den eveneens beruchten 23-jarigen landbouwei A J. H.. bügenaamd „De Jonge Toon de 8oiu". terechtstaan terzake van den in den nacht van 30 op 21 Februari 1934 te Uden gepleegden roof overval in de woning van het echtpaar Bouw man. Volgens de dagvaarding hebben zü zich tot deze woning toegang verschaft door inklim- Op den Edescheweg bü Doesburgerbuurt te Lunteren is Dinsdag een ernstig auto-ongeluk geschied. Een personenauto, bestuurd door den heer F. v. R. uit Wekerom reed met groote snel heid tegen een rechts van den weg staanden vee-auto, waardoor het rechtergedeelte van den personenauto werd vernield. De heer Van R bekwam hierbü een hoofdwonde, welke niet ge- vaarlük bleek te zün. Hü is naar zün woning vervoerd. De in den auto gezeten beer Zegers was er evenwel ernstiger aan toe. Deze werd met een toestand Arnhem tact ontstaan. Het plan van den heer Van Dok kwam hierop neer, dat hü de leden een zoo groot mcgelük bedrag wilde doen büeenbrengen, zulks onder verplichting tot teruggave der ge storte gelden, zoo het plan niet lukte, en dat hü dit bedrag de Spaarnebank wilde aanbieden. Met de büeengebrachte gelden is een regeling met de Spaarnebank mogelük gebleken, waar- bü de Bank, aldus coristateeren-euratoren, een zeer tegemoetkomende houding heeft aangeno men. Het spreekt vanzelf, aldus het verslag, dat het na deze lofwaardige geste der N.V. Spaar nebank overbodig is alsnog uit te weiden over de vraag of en in hoeverre de oorspronkeiüke door de N.V. De Spaarnebank Ingediende vor dering ad 410.653.54 al of niet vóór betwisting in aanmerking was gekomen. In alle geval, zeggen curatoren, ligt het ntet te betwisten bedrag der vordering ver en ver boven het bedrag, waarmede thans in der min ne door de Spaarnebank genoegen wordt ge nomen. Het aanbod van curatoren en de aanvaarding door de N.V. De Spaarnebank is wederzüds ge daan onder de reserve, dat ingevolge on voorziene omstandigheden alsnog het effectuee- ren der regeling niet tot stand komt. De Spaarnebank heeft verlangd, dat zü In dit ge val voor ƒ410.653 op de lüst der voorloopige crediteuren zou' voorkomen. Curatoren hebben dit verlangen geëerbiedigd. De heer Van Dok heeft zich met de aan voerders op de Veiling over het jaar 1931, die nog vorderingen hadden tot een bedrag van 55.000, in verbinding gesteld en van hen ge daan gekregen, dat zü. een kleine 1400 in aan tal, genoegen nemen met 10 pct. van hun vor dering. De verdachten H. A. v. d. P. en A. J. H. zul len zich bovendien te verantwoorden hebben ter zake van den in den nacht van 15 op 16 Mei te Oyen gepleegden roofoverval in de woning van de gebroeders Verhoeven, die verdachten, alvo rens met een buit van ongeveer f 150 te verdwü- nen, zoodanig hebben mishandeld, dat Antoon Verhoeven is overleden en de thans 62-jarlge Petrus Verhoeven verscheidene bloedende won den bekwam. Mr. J. A. de Visser, in deze zaak requi sitoir nemende, merkte op. dat in zün prac- tük dergelüke weerzinwekkende gevallen nog niet waren voorgekomen Verdachte maakte van deze misdrüven een beroep en de belooning, die hü aan de uitvoerders van zün lage oporachten gaf, werd afhankelük gesteld van de uitwerking van de ondergane mishandeling. Bleef het bü ’n gewone mis handeling, dan -werd 10.betaald. Moest het slachtoffer in een ziekenhuis worden opgenomen, aan was de belooning hooger. Het kwam voor, dat verdachte op den ult- kük ging staan en zün misnoegen te kennen gaf. als ae kastüding niet was geweest. B. nam n.l. tegen betaling van derden op drachten aan. om menschen. als dezen niet wel gevallig waren tin casu concurrenten van het verzekeringsbedrijfte noen mishandelen. Uit de feiten, zooals die waren komen vast te staan, is gebleken, dat de verdachte aan KI. opdracht had gegeven om den verzekeringsagent B. Korpershoek uit Schiedam „af te drogen". Dit geschiedde dan ook op den weg tusschen Vlaardingen en Schiedam, waarbü het slacht offer zoodanig were toegetakeld, dat het be wusteloos op den weg bleef liggen. Een anderen keer moest 't eigendom van het slachtoffer het ontgelden. Zoo werd bü verzekeringsagent, wonende aan het Zwaanshals te Rotterdam, het naambora aan diens woning met zwarte verf besmeurd. Verdachte daarbü op den ultkük. Erger was het derde feit, waarbü B uit Den Haag op ee> dag bezoek kreeg namens verdachte van De R.. die den man. nadat hü de deur geopend had. peper in de oogen wierp. De ge lukkige omstandigheid, aat het slachtoffer een bril droeg, verhinderde een noodlottige uit werking. Verdachte, die een voorwaardelüke straf var- zocht, zelde. aat hü in opdracht van 8. gehAi- deld heeft. Hü zelf had er geen belang bü- Aan het verslag van curatoren In het fall- der Coöperatieve Haarlemsche W. A., de Hü was een jongen met een wreed karakter, die er niet tegen opzag zich een vinger af te kappen om de premie van de verzekeringen der kranten binnen te halen. Ook bü een van de andere leden van de bende, die zichzelf met durfde verminken, heeft hü eens een vinger af gehakt. Een bewüs van wreedheid, die nergens voor terugdeins!. Hoewel hü de aanvoerder van de bende iz geweest, behoorde hü toch niet tot het eigen- lüke milieu van Oss. Hü is van heel andere afkomst; zün ouders zün nette burgermenschen die met hard en eerlük werk den kost verdie nen. Hü behoorde niet tot het Ossche milieu, waaruit de andere bende-leden voortkwamen. Daarom was hü ook niet zoo gehard in het zwügen als de anderen. Hü is een der eersten geweest, die aan het praten zün gegaan en om dat hü in de bende een der voomaamsten is geweest, waren zün getuigenissen van wegend belang voor de verdere nasporl hem Zün ook een aantal jongere lie. De Officier van Justitie bü de rechtbank te Leeuwarden elschte Woensdag tegen dep 31- jarigen J. W. B. C„ predikant te Dokkum, we gens opruiing tot dienstweigering, gepleegd te Dokkum in den avond van 7 Augustus 1J„ zes weken gevangenisstraf. stoker hem deden wankelen. De stoker K. bemoeide zich daarop met het geval. Een vechtpartü volgde, waarbü G. het onderspit moest delven. Toen K. eenlgen tijd later in een der gangen van de „Statendam" liep, sprong O. hem op den rug. Een hevige vechtpartü volgde, waarbü G., K. in den rug beet, zonder dat deze zich kon verdedigen. Toen greep K. een mes en bracht O. eenlge doode- lüke steken toe. De New-Yorksche politie arresteerde K. en bracht hem over naar het politiebureau «e New-York. Oorspronkelük lag het in de bedoeling K. naar Nederland over te brengen om hem vcor den Officier van Justitie te Rotterdam te gelei den, daar dit misdrijf gepleegd was aan boord van een Nederlandsch vaartuig. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat de „Statendam" op het moment van den moord gemeerd lag in de haven van Hoboken, hetgeen de Hudson County deed besluiten zelf recht te spreken. De directie van de Holland Amerika Lün deelde ons vandaag mede, dat K. voor de Hud son County heeft terecht gestaan en is vrijge sproken, daar de jury van meenlng was, dat K. uit zelfverdediging heeft gehandeld. Verschillende Nederlanders zün bü deze rechtzaak als getuige gehoord. Na het vonnis is K. onmiddeliük in vrijheid gesteld en dezer dagen met een der schepen van de Holland- Amerika Lijn te Rotterdam teruggekeerd. De directie van de Holland-Amerika Lün ziet in deze zaak geen reden, K. te ontslaan. zwaar genoeg Te midden van het nemen van de voorbe reidende maatregelen werd op 17 December 1934 bulten voorkennis van curatoren een vergade ring gehouden van aansprakelüke leden, waar deze werden toegesproken door den heer Van I Dok uit Wük aan Duin Na deze vergadering is Het bleek uitelndelük. dat van een regeling tusschen curatoren en den heer Van Dok oon- a ter den auto liggen. Dr. Koltman uit Laren constateerde een «chedelbasisfractuur en liet den man per bran card naar het 8t. Jans-Ziekenhuis te Laren overbrengen. Daar is de man te ongeveer zes uur Woens dagavond aan de bekomen inwendige verwon dingen overleden. gebroken heup in hoogst emstigen naar het Diaconessenziekenhuls te vervoerd. Uit getuigenverklaringen is komen staan, dat de schuld geheel te wüten was aan den heer Van R„ die onder den Invloed van stei ken drank had verkeerd. De advocaat-generaal, die haalde qualificatle van nam. zeide van oordeel te zün. dat de door de rechtbank opgelegde straf van 1% jaar voor laeze ernstige feiten geenszins te hoog was te achten en hü concludeerde der halve tot bevestiging van het vonnis. Het is een yerheugend verschünsel, zeggen curatoren, dat zoo goed als alle aanvoerders- credlteuren, waarvan het grootste gedeelte toch werkelük niet ruim met aardsche goederen is bedeeld, met dit aanbod accoord zün gegaan Dit is een treffend bewüs van solidariteit. Slechts twintig handhaafden hun vordering. Den aansprakelüken leden past groote erken- telükheld aan den heer Van Dok voor den ve len arbeid, dien hü te hunnen behoeve heeft verricht, een arbeid, die tengevolge neeft ge had, dat door hen minder bügedragen is be hoeven te worden dan anders het geval zou zün geweest. De crediteur Nellsaen heeft zün vordering van ruim ƒ6000 gereduceerd tot 1500, waarvoor hem dank wordt gebracht Een woord van waardeering wordt geult voor de wüze, waarop de rechtskundig raadsman van de Spaarnebank. Mr A. F H. Schreun, met curatoren heeft onderhandeld. van Teletunken, als U de volmaakte weergave dezer radio-toestellen slechts éénmaal hebt gehoord I Prijzen: van f 106.- tot f250.- >TELEFUNKEN Voorts zal terechtstaan de thans 45-jarige verzekeringsagent te Tilburg T. J. L. K., uit wiens zondenregister hem ten laste is gelegd, dat hü den door het viertal van der P„ P. de B., A. J. H. (de Jonge Toon de Soep) en J. P. C. in de woning van den landbouwer Bouwman te Uden gepleegden roofoverval opsettelük heeft uitgelokt door aan C. mede te deelen, dat bü Bouwman een aanmerkelük geldsbedrag was te stelen en hem de woning van Bouwman aan te wüzen. In de tweede plaats is hem tenlastegelegd dat hü omstreeks het begin van Maart 1934 J. P. C. door diefstal verkregen geld ten ge schenke heeft aangenomen. Vandaag komt een jongen van 23 jaar voor de Bossche rechtbank, om zich te verantwoor den voor de misdaden, die hü op zün geweten beeft. Dit zün er heel wat. Een ervan houdt slechts züdellngs verband met de misdaden, die door de onderwereld van Oss zün gepleegd In *n nacht van 9 November van het jaar 1932 heeft de wielrenner C. den caféhouder J v a. Pas koelbloedig vermoord, door een revolver of hem leeg te schieten. In de buurt van de woning van C. was en kele jaren terug een café gebouwd, waar v. d. Pas en zün vrouw in kwamen wonen. C maakte kennis met den kastelein en al spoedig ont stond een vriendschap tusschen de beide men schen. Ook tot de vrouw van den kastelein voelde de wielrenner zich aangetrokken. Eerst was het gevoel van medelüden, dat den jongen bezielde de vrouw werd door v. d. Pas zeer ■leebt behandeld later maakte een ander ge voel zich meester van hem en hü meende, dat hü de vrouw geen beteren dienst zou kunnen Mwüaen. dan dat hü haar verloste van haar ■urn. Langzaam rüpte bü hem het plan v. d. pas te vermoorden. Op den avond van 9 November 1932, den dag, waarop v. d. Pas dertig Jaar werd, deelde C. aan den kastelein mede, dat hü ergens een brand kast wist te staan, waar wel een en ander uit te halen zou zün; als hü meeging, zouden ze oen buit samen deelen V. d. Pas ging op het voor stel in en even voor slultlngstüd verliet O. net café om zich naar huis te begeven. Zün moe der was nog op; hü wenschte haar goeden nacht en ging slapen. Toen ook zün moeder naar bed was gegaan, stond C. weer op, ging J v. d. Pas aantrof. Samen gingen ze op weg; ae moesten over een smal paadje; Den Ceel liep voorop. V. d Pas achter hem. Plotseling keert C. zich om. trekt een revolver, die hü bü zich bad gestoken en schiet deze leeg op zün vriend. Getroffen door zes kogels stort deze neer en bloedt dood langs het pad. uiteenzetting werd telle de Veiling had van den accoun- ïet actief te bedra- sS^f 1.513.648 21, 1 857 400 Een zeer slva werd gevormd door de' schuld aan'de N.V. De Spaarnebank ter zake van door haar aan de Veiling verleen de voorschotten. Het bleek, dat het toenmalig bestuur der Vei ling in het waarnemen van zün taak in ern stige imate had gefaald, deelen curatoren mede. I Door het verleenen van credleten werd een breed veld van risico’s Ingeschakeld, die zich in al hun zwaarte deden gelden, toen de in 1929 geboren wereldcrisis ook de bloembollenwereld en den tuinbouw niet onberoerd liet en ook hier groote verwoestingen aanrichtte. Op 15 Decem ber 1931 werd tot liquidatie besloten. Een liqui datie-commissie werd benoemd, die, bügestaan door prof, van Ketel, op voortvarende wüze trachtte orde te scheppen in den financieelen cljaos X B wordt verdacht van verduistering van een belangrijk bedrag aan geld en effecten, gepleegd ten nadeele van een aantal deelnemers aan een door hem opgSTrichte combinatie tot het specu leerden voor gezamenlüke rekening in effected. Naar wü vernemen, moet een bedrag van on geveer f 25.000 zoek zün. waarvan het grootste is verspeculeerd. terwül voor pl.m. is verdwenen als gevolg van de vrü luxueuze levenswüze van B. Eenlge personen zün voor duizenden gul dens dupe geworden van de speculatieve on derneming van B.. aan wien zü ^plide effecten in onderpand hadden toevertrouwd. Voor de meeste overige betrokkenen zün het kleinere be dragen. welke door deze speculaties zün zoex geraakt Aan actief is nog slechts 'een betrekkelijk gering deel van het totaal in onderpand gege ven bedrag aanwezig. De minimum kindertoeslag zal echter bulten deze verlaging vallen, terwül de korting voor de maand- en weekloonen in vierde klassege- meenten eerst op 1 Juli 1936 zal worden door gevoerd. T Aangezien het rendement van deze algemee ne verlaging de raming met anderhalf-millioen gulden overtreft, zal dit bedrag worden aange wend, om eenlge In het Bezoldigingsbesluit voorkomende onjuiste verhoudingen recht te zetten. Voorts heeft de regeering besloten haar voor stel om in alle salaris- en loonschalen de een jarige opklimming té wüzigen in een tweeja rige met verdubbeling van het bedrag der pe riodieke verhoogingen voorlooplg een jaar op te schuiven. Plotseling wilde V van links naar rechts den weg oversteken. Daarbü werd hij door den vrachtauto gegrepen en tegen den grond ge slingerd. De auto reed met een matige snellieid van Het was een droeve stoet, zeggen curatoren, die op de zitdagen langs curatoren heentrok. Steuntrekkers wisselden af met door hun kin deren onderhouden personen en duidelijk werd, dat er ten hoogste een veertig zouden overblü- ven, van wie een belangrijk bedrag in de del ging van het tekort zou kunnen worden ver wacht. De N.V Spaarnebank verklaarde zich bereid een regeling aan tó gaan en haar vordering aanmerkelük te reduceeren, mits deze voor 1 November 1934 haar werd uitbetaald. Om hier toe te geraken, werden besprekingen gehounen met de meer kapitaalkrachtige leden. Deze wer den door curatoren ingedeeld ir. drie groepen, zü, die maximaal 15.000 zouden storten; zü. die maximaal 10.000 en rü. <’ie ten hcogstc 5000 zouden büeenbrengen. Het was echter niet mogelük meer dan nauwelijks 100.000 op deze manier büeen te brengen. Een poging van curatoren om hulp van de Regeering te krij gen. mislukte eveneens. De positie werd moei- lük. o 2 s

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 5