PROVINCIAAL NIEUWS P.vd.BRUL OVERJASSEN DE BEPERKING VAN EXECUTIES MARKTEN Wisselkoersen TANDHEELKUNDIG INSTITUUT Rijkaatraa weg 16 Haarlam-Noord, hondt IEDEREN VRIJDAG spreekuur te ALKMAAR aan de KOORSTRAAT 49 ingang Portiek GEHEEL GEBIT vanaf 35.pijnloos trekken Inbegrepen Spreekuren van 91412 en van 1)4— 4 uur Avondspreekuur 614814 DONDERDAG 7 NOVEMBER 1935 DE KWAKEL MEDEMBLIK Staten- RIJKSVISCHAFSLAG ST. MAARTEN AKERSLOOT STAAT VAN BESOMMINGEN BOVENKARSPEL ENKHUIZEN HET ZUIDERZEEFONDS Bedriegerij op groote schaal UITGEEST GROOTEBROEK WORMER WER VERSHOOF WESTWOUD KROMMENIE West-Friesche Hanzebesturen I Het overnemen van gemeentelijke netten DE BEDRIJFSVOERING DOOR HET P.E.N. STAATSVISSCHERSHAVEN- BEDRIJF DE WATERONTTREKKING AAN DE DUINEN Het financieel tekort - De distributieregeling ARRONDISSEMENTS RECHTBANK West-F riesland biedt aan HckA/k SCHAGEN HEEMSKERK Blauwe en Grijze diagonaal f 23.75 EEN KEURCOLLECTIE! a Weerbericht^ Van verdere inpoldering nog wei nig terecht gekomen Bespreking in een commissie Verlaging der verschillende vaste lasten moet als één geheel worden bezien” J. van STOOMTRAWLERS LOGGERS te t Volle ook IIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIHI twee kunnen kei PlaataelUk Steuncomité Naar wjj vernemen K.W. 46 620.Urn. 204 460. KOTTERS Burr- Stand Overleden: Oustaaf Louis van Vliet, oud 64 jaar (ongeh). Oud-Wormer Maandag 11 Nov. komt pas toor Kooy naar Wormer om zijn lezingen van het vorige seizoen over oud-Wormer te ver volgen. Aanbesteding De verbouwing van het filiaal van de firma Albert Heyn is na onder- handsche aanbesteding gegund aan de aanne mers C. P. Dekker, timmerwerk; D. Konlng, metselwerk en W. Schaafsma, electrische ge leidingen e.d. ook mogelijk zal zijn steun te verleenen aan de meest getroffen tuinbouwers. zal dezer dagen tot ontbinding van dit comité worden overgegaan. van de Woensdag aan den Rljksvischafslag aan gekomen «tandigheden zake gaan, vereenigen. G.V.O. Zondag u. wordt gespeeld G.V.O. I D 8.8. I. Zondagen 10 en 17 November wordt de O.V.O.-revue ..Sport en Lach" gegeven in het R.K. Vereeniglngsgebouw. Personalia Aan de Nijverheidsschool alhier is als leeraar benoemd de heer W. 3 Njjveld van Amsterdam. Burgerlijke Stand Geboren: Nicolaas, zoon van J. Zweedls en H. Blokker; Gerardus Maria, zoon van J. J. Kujjs en M. A. de Lange; Adrlanus Aloyslus, zoon van O. Th. Graas en G. M. Borat. Getrouwd: P. 3. de Haan te den Helder en M. P. Koppes alhier; M. Kok te Assendelft en A. Timmerman alhier. OverledenLevenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van P. Blokker en M. H. Tijnies. Voetbal voor 10 Nov. EVE 2— KGB 3; Wou- dla bEVE b. R K.W.S.V. Voor Zondag staan wederom vijf wedstrijden op het programma: Zeevogels 1— W8V 1; W8V 3—GVO 2; 8VA 2—W8V 3; WSV 4—SDE 2; GVO a—W8V. a huren Daarom voorstel Matige, tot I 32 37% 3? 37% .’6.37% 1.47V* 11.921/3 6.10 20.12% 1 1 1 i Kernclub RK Kiesvereeniging Heden, 1 8 uur komt in het Gezellen huis de Kernclub bijeen. Behandeld wordt het onderwerp „Staatkunde”., 7 24% 59.25 9.70% 24.88 47.88 Voetbalprogramma 10 Nov. USV IKGB I; KGB 2- SEW 2; Union aKGB a; Zouaven e —KGB b. c 1 e «1 1 11 1< li n E 6.10 20.12% 32.35 37.35 ■6.40 1.47% 11.921/j 6.10 20.07% «1 tig eei ze sla om blo Koperen priesterfeest 23 November hoopt kapelaan M. G. v Rijn zijn 12%-jarlg priester feest te herdenken. zei u. VOJ Wi ter aai zijl ve< ter ma da: ter 3 E Z. hi st hi d< V,i Wl st. ke ba lei T f< T b k g' iiiiiMiiiniiiiiiniiiiiiiniiiuiiiiiiiuiHHiiiiM Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo N.-Y. (cable) Rome Praag Madrid IMstrtbutle onvermengde margarine In de week van 8—15 November zijn de winkeliers D. Beentjes (dorp) en Jn. Beentjes (Noorddorp) aangewezen voor den verkoop van goedkoope onvermengde margarine. Banne Oudjjk Bjj enkele candldaatstelllng werd voor de Banne Oudljk gekozen tot -lid van het Dagelljksch Bestuur. In de vacature 3. We ver. de heer 3. Klaver Jbzn. hoofdingeland der Banne. Publieke verkooptng. Dinsdagavond had in café „*t FV>rtuin" van de wed. P. Groote- man ten overstaan van 'notaris Koerman te Hoogkarapel de publieke verkooplng plaats van een huls en bouwland, eigendom van den heer D. Dekker, waarvan de uitslag is als volgt: Perc. 1, een woonhuis met groote schuur en erf (bouwterrein), groot 4 Aren. Kooper de heer D. Steltenpool voor 1750. Perc. 2. bouwland, groot 32 Aren Kooper de heer C. Bakker Dz. voor 340. Perc. 3, bouwland, groot 18.10 Aren. Kooper de heer C. de Vries te Onderdijk voor ƒ110. Perc. 4, bouwland, groot 66.40 Aren Kooper de heer G. Vertelman Wt. voor ƒ840. Totaal ƒ3040. Feestavond R-K. Vrouwenbond De feest avond van den R.K. Vrouwenbond is uitgesteld tot Maandag 25 November. IJMUIDEN, 6 Nov. Rljksvischafslag. Tarbot 62—68 cent per kg. Griet 15.00—29 per 50 kg. Tong 7094 cent per kg. Groote Schol 18.50—25, middel Schol 21.00—25, Zetechol 17.00--21, klei ne Schol 10.00—18, Bot 15.00, Schar 1.75—10, Tongschar 25.00—32 per 50 kg. Rog 12.50—17 per 20 stuks. Vleet 1.804.20 per stuk. Pieter man en Poon 3.107, groote Schelvisch 18 00 24, middel Schelvisch 17.0024, kl. midd. Schelvisch 1280-21, kleine Schelvisch 7.00—14 per 50 kg. Kabeljauw 36.0072 per 125 kg. Gul len 58021 per 50 kg. Leng 0.701.35 per stuk. Heilbot 4590 cent per kg. Wijting 25.40 per 50 kg. Koolvisch 1250 cent per stuk. Makreel 2.80—6.10 per 50 kg. Versche Haring 3.10—150 per kist. Vele andere leden konden zich met de strek king van het ontwerp, om onder bepaalde om- terugvordering en executie ter van bepaalde geldvorderingen tegen te 11.92',» 11.82',- 6 10 20.10 5 Nov Vorive Slotk. heden 7.237/, ■9.25 9.70% 24.81 47.86 Spreekuur Burgemeester Vrijdag as zal de Burgemeester van 9 tot 10.30 uur spreekuur houden. R.K. Staatspartij In een vergadering der afdeellng van de R.K. Staatspartij kwam aan de orde de bestuursverkiezing. Gekozen werden C. Veldman. 3. van Behagen. M. Blokdijk. G. Borst. P. Blom. J. Stoop. A. Klaver, G. v. d. Vliet en G. Stoop. Tot voorzitter werd gekozen J. van Behagen, tot secretaris C. Veldman en tot pen ningmeester P Blom. Als afgevaardigden werden benoemd Schagen en P. Blom. Bij de rondvraag vroeg de heer Teunis of het raadslid Blom wilde vragen de straatver lichting met Kerstnacht te laten branden. G. v. d. Vliet vroeg nog of het in deze gemeente E. 436 890E. 110 1030.—. LOGGERS MET VERSCHE HARING K W 159 1260—, K W. 122 570.—. Eerste lustrum. Heel in stilte heeft dezer dagen onze naaikrans zijn eerste lustrum ge vierd. Uitlating Baane-leentag In de Maan dagavond gehouden vergadering van de Banne Westwoud zijn zes aandeelen der Bannelee- ning 1922 uitgeloot elk groot f 100. De getrok ken nummers zijn 12, 43, 52, 63, 87 en 95. De stukken zijn betaalbaar.per 1 December bij den penningmeester burgemeester Haverkamp. Hercules 770 manden 3260.Carolina 1120 manden 4370Timor 330 manden 2200 Ewald 500 manden 3090.Sllvaing 440 manden 2300.—, Neptunis 75 manden 1590Oostzee 70 manden 2290.Maria 350 manden 2060. Isabel 70 manden 1700.Azimuth 315 mapden 2090.Alkmaar 850 manden 4250.Dolfijn 80 manden 1500 Tenslotte achtten verscheidene leden het dringend noodig, de verschillende wette - lijke maatregelen, waardoor de Regeenng meent, de verlaging van sommige vaste lasten te kunnen bevorderen, als één ge heel te bezien en daarvoor een regeling te ontwerpen, waarvan de onderdeden in el- kaar sluiten. Uit de bespreking over de coöperatie Volks bond bleek dat men hiertegen gekant is. De Volksbond komt op het terrein van den Mid denstand. Wil men een verbruikscoöperatie oprichten, dan dient men eerst te bewijzen dat de midden stand ter plaatse zijn sociaal-econotnlsche functie niet behoorlijk behartigt. Nadat vastgesteld was, dat tegen het cadeau stelsel actie moet blijven gevoerd worden, wees in verband met het houden van spreekbeurten door geestelijke adviseurs kapelaan Regerer op het princlpieele van een R. K. Middenstands bond. De voorzitter besprak eenige practische pun ten Inzake het uitnoodigen van elkanders ad viseurs. De bedoeling is, dat zulk een spreek beurt wordt vervuld op een propagandaverga- dering als inleiding tot de sociale lessen, welke op initiatief van Rector Bots door den eigen plaatseljjken adviseur moeten worden gegeven. Hoogste barometerstand: 771.2 te Vardö. Laagste barometerstand: 746.3 te Blacksod. Verwachting: Matige, tijdelijk toene mende Zuid-Oostelijke tot Zuidelijken wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eeni ge regen, tater iets zachter. Zon op 7.07, onder 4.21. Licht op 4.51. Maan op njn. 232. onder v.m. 2.45. Volle Maan 10 November 3.02 njn. —32. 168 ovwhouder» 8.0012, bokken »n geiten 4.006, magere varkens 16.00—20 19 vette var ken» per kg. 4044 cent. 133 biggen 7.00_ njjnen 0.50—1.50, 28 klpp<m 3070 cent. 30—80 rent. De Melaatocbenverpleging in Suriname Ook hier ter plaatse gaf Pater A. Verheggen Cs.s.R een serie lichtbeelden over de melaat- sdhenverpleging in Suriname, verzorgd door Pater Redemptoristen en Zusters van Liefde te Tilburg. In een boeiende lezing, vol ontroering, schet ste de Pater den gruwel der melaatschheid in al haar wreedheid, daartegenoverstellend de heldhaftige offervaardigheid der Pater en Zus ters. Parochianen, die ongebruikt speelgoed nog in goeden staat zijnde af willen staan voor de arme melaatsche kindertjes, kunnen dit bezor gen bij de Eerw. Zusters alhier, die gaarne voor doorzending zorg dragen. Ook is gebruikt linnen van harte welkom, hetgeen noodig Is voor de vele windsels bij verzorging der wonden. Geaellenavond Donderdag 20 November zal de Zeererw. Heer Henri de Greeve, alhier in hotel „De Ooievaar" een lezing houden voor de Gezellepvereeniging én den R.K. Volksbond. De eerst volgende bijeenkomst van het Comité waarop de plannen aan de hand van de Inge zamelde bedragen nader zullen worden bespro ken, werd vastgesteld op 25 November. H KT 7-24*4 59-25 9.70% 24 82% 47 85 Pans-avond. Georganiseerd door de Ijverige bemoeiingen van de parochiale geestelijkheid, is in het lokaal van „De Zwaan" van den heer 3. de Vries een grootsch opgezette Paus-avond gehouden. De groote zaal was stampvol, toen kapelaan D. de Wit het openingswoord sprak. Z.Eerw. wees er op, dat in onze parochie, waar veel aan de Missie-actie wordt gedaan, nog nooit iets gebeurd is voor de grooto—pauselijke liefdewerken. Pater N. A. van Rijn O. P. uit Zwolle sprak over het onderwerp: „Ondanks aardbeving en cycloon Moeilijk Missiewerk in de Caraïbi- sche Zee" Een schitterende projectie illustreer de dit. betoog. Des namiddags was een aparte kindervoor stelling gehouden. Boerengroen 4.00—8. Doyenne du Cornice Ducbeaa, William» 6.0016. Bt Oer- oieaer Wildeman 4.0011. [3.00—6, Nouveau Polteau 6.0018. Bur 6.00—17. Wlnterlouwtje 4.00-7, rïov* Veemarkt. 16 paarden 180.00 tre geldekoelen 8000—150. 75 vette aoo200. 25 kaifkoalan 130.00175, —120, 38 nuchtere kalveren 6.0o 8.00—18. 70 yett» aebapen 17.00 wordt ingewacht om de overnemingen, ook in het uiterste geval, te kunnen doorzetten. Deze leden ontkenden, dat eene uitbreiding der kapitaalinvestatie door overnemen van be drijven een nieuwe last zou zijn; integendeel verhoogt de overneming de doelmatigheid der electriciteitsvoorzienlng en eene uitbreldingg en verdieping der electrlficatle, die hst PEN. noo dig heeft en sterker maakt en die uiteindelijk den consumenten van provlrictalen stroom ten goede komt. Wel spraken deze leden de hoop uit, dat de onderhandelingen bij de overneming zóó zouden worden gevoerd, dat het uiterste werd gedaan om tot overeenstemming te komen, zonder dat de uitspraak van den Minister behoeft te worden ingeroepen. Burgerlijke Stand Gehuwd; Pieter Balk, oud 25 jaren en Geertje Strooper, oud 24 Jaren. Volgens het voorloopig verslag over het ont werp van wet houdende Bijzondere maatrege len ter voorkoming van onredelljke terugvor dering van onder verband van hypotheek on onroerend goed uitgeleende gelden, verklaarden sommige leden de indiening van dit wetsont werp te betreuren. Nu de toestand op de hypotheekmarkt weer beter wordt, zouden deze leden wenschen, dat de Regeering de rust geheel deed wederkeeren door Intrekking of ingrijpende wijziging van het vaste-lasten-ontwerp en intrekking van het thans in behandeling zijnde wetsontwerp. In het voorloopig verslag over de begroeting van het Staatsvlsschershavenbedrljf te IJmui- den werd door zeer vele leden opgemerkt, dat het tekort op dit bedrijf zeer aanzienlijk is en wel 30 pCt. van het totaal bedrag. Zjj dringen krachtig aan op maatregelen, welke tot ophef fing van het tekort, althans tot een zeer be langrijke vermindering, daarvan kunnen lel den. Enkele leden drongen aan op een betere dis tributieregeling van den vlschverkoop. Herhaal delijk toch komt het voor, dat te Rotterdam te gering aanbod Is, terwijl te IJmuiden een zoo danig overaanbod is. dat redelijke prijzen niet zijn te maken en omgekeerd. R. K. Landarbeiders De R K. Landarbel- dersbond „St. Deus Dedit” hield Dinsdagavond een goedbezochte ledenvergadering. In het openingswoord herdacht de voorzit ter het overleden hoofdbestuurslid Dekker, voor wiens zielerust Zondag 24 November te zeven uur een H. Mis zal worden opgedragen. De werkloozenonderdakverschaffing is dit Jaar weer mogelljk gemaakt, door de mede werking van het Parochiehuisbestuur en de ge meente. De lokaliteit is alleen toegankelijk voor werk- loozen boven de zestien jaar. Het bestuur zal trachten cursussen te orga- niseeren in nettenbreien en mandenmaken. Naar aanleiding van een verzoek uit de ver gadering om kindertoestlag by de werkverschaf fing. moest het bestuur tot zjjn spijt verkla ren, dat momenteel geen kans daarop bestaat. In de afdeeling der Staten van Noord-Hojland, waar het Prov. Electr. Bedrijf werd besproken, zeide één lid, dat het P.E.N. langzamerhand topzwaar is geworden en hy vreesde, dat dit nog in sterker mate het geval zal worden, wan neer men voortgaat), gemeentelijke bedrijven over te nemen. Indien hierin geen verandering komt, zou dit lid genoodzaakt zijn tegen de begrooting van het P.E.N. te stemmen. Nog een ander lid achtte voorzichtige bedrijfs voering noodig, en raadde daarom aan zoo om zichtig mogelijk om te gaan met de 6 ton voor schadevergoeding, evenals met het in het vorig Jaar gevoteerde mlllloen voor overneming van netten. Van andere zijde werd bezwaar gemaakt tegen bet overnemen van gemeentelijke electrioltelts- bedryven en gewezen op den flnancieelen toe stand van verschillende gemeenten, die in dezen tyd moeilijk de winsten uit hun G.E.B. kunnen missen, al erkenden deze leden, dat Gedeputeer de Staten slechts handelden in overeenstemming met de besluiten der Staten. De vraag werd ge steld of niet eerder tot tariefsverlaging zou kun nen worden overgegaan, Indien minder kapitaal in overnemingen zou worden gestoken. Andere leden spraken de hoop uit, dat de reeds by herhaling mislukte pogingen om de Staten er toe te bewegen de overneming van ge meentelijke electriciteitsbedriJven te staken, nu eindeiyk achterwege zouden biyven. zy waren van meenlng. dat te dezer zake een rustig en vast beleid dient te worden gevoerd, en dat van ongerustheid geen sprake behoefde te zyn. zoo lang het college van Gedeputeerde Staten han delde overeenkomstig de gedane toezeggingen en dus mede overeenkomstig de richtsnoeren, ge legd in de door de Staten aangenomen motie- Reinalda. Zij waren het eens met de uitspraak van Gedeputeerde Staten In hunne Memorie van Antwoord by de PEJi.-begrooting van het vo rig jaar, dat de talrijke in de opvolgende ver gaderingen der Staten op dit gebied gehouden besprekingen en de daarbij genomen besluiten do directe levering aan buis door het P.E.N. tot eene gewijsde zaak hebben gemaakt. De beslis sing der Staten is die. waarby na krachtige be strijding een credlet van 1.000.000.— werd ver leend waarop de Koninklijke goedkeuring nog R. K. Middenstand. De plaatseltjke afdee ling van de Hanze hield een ledenvergadering in het R. K. Vereeniglngsgebouw. De voorzitter deelde mede, dat 24 winkeliers zullen deelnemen aan de Sint Nicolaas-cam- pagne. Winkeliers, die nog willen deelnemen kunnen zich tot en met Maandag 11 dezer bu het bestuur opgeven. De verkoop van bonnen gaat in op Maandag 18 November De bonnen zijn wederom* ver krijgbaar bjj de heeren P. Groot en S. Zonne veld. Besloten werd den bommenwerper avonden te laten draaien in een lokaal. Het Provinciale Waterleidingbedrijf is be sproken in de afdeelingen. Door verschillende leden werd de watoront- trekklng aan de duinen en de gevolgen daarvan voor de omliggende gronden ter sprake gebracht. Indertijd werd op grond van een hydro-geolo- gisch onderzoek aangenomen, dat de tuinders van die wateronttrekklng geen last zouden on dervinden. Thans blijkt, dat de klachten en bezwaren van die zijde toenemende zijn. In verband hiermede werd de meenlng uitge sproken. dat Gedeputeerde Staten in hun ant woord op een desbetreffende vraag van het lid der Staten Beuzemaker misverstand verwekt hadden. Het antwoord was nl. zóó gesteld, dat ervan uitgegaan werd, dat speciaal de oogst- mlslukking van het product aardappelen te wijten zou zyn aan eene gebrekkige watervoor ziening. De menschen, die zich gedupeerd voe len, gaan er echter van uit. dat deze gronden op het punt staan, waardeloos te worden als gevolg van de wateronttreking door het Provin ciaal Bedrijf. Hierbij valt nog op te merken, dat onder deze menschMi het gerucht de ronde doet, als zouden de vroegere eigenaars van de duinen wél schadevergoeding van de Provincie hebben gekregen voor wateronttrekklng aan den bodem, terwijl aan de kleine, veelal zwaar ver hypothekeerde bedrijven geen enkele compen satie voor de veronderstelde waardeverminde ring der gronden werd verleend. Gevraagd werd of Gedeputeerde Staten door watertoevoer, bijv, door betrekking uit de Lek, door irrigatie uit het Uitgeester en Alkmaar- dermeer, of uit het Ijsselmeer, nadat dit vol doende ontzllt is, konden bevorderen, dat het levensbelang van deze tuinders niet verder zou worden geschaad. Plaatseljjk Crisis-Comité Onder voorzit terschap van burgemeester G. P. Haverkamp werd ten raadhuize de algemeene jaarverga dering gehouden van het plaatseiyk Crisis- Comlté. De vergadering was eenstemmig van gevoe len. dat al het mogeiyke gedaan moest worden om deze laatste werkzaamheden tot een goed einde te brengen, en dit te meer, daar de be hoeften eerder zijn gestegen, zoodat vele ge meentenaren nog een beroep op het Comité zullen doen. Uit de boeken van den penning meester, den heer D. Schuitemaker bleek, dat momenteel in kas is een bedrag van rond f 100. Om de werkzaamheden met vrucht te kunnen beginnen, achtte de voorzitter dan ook verster king van de kas noodig en stelde de vergadering voor, om voor de laatste maal een dringend be roep te doen op de Ingezetenen in het vertrou wen dat een ieder, zoover daartoe in staat zal wltlPn bijdragen naar vermogen. De verga dering ging met het voorstel accoord en er werd besloten dat de leden van het Comité in de week van 11 tot 16 November langs de huizen zullen rondgaan. Besloten werd verder ook even als vorige ja ren een beroep te doen op de openbare instel lingen in de gemeente in de verwachting dat deze corporaties ook nu een bydrage zullen willen geven. Ten slotte zal ook een beroep ge daan worden op het Nationaal Crisis-Comité. Congregatie, tooneel De tooneelclub van de Jongemannen-congregatie heeft in studie genomen de klucht in twee bedrijven van René Bosch: Een verjongingskuur. De tweertuks-actie Het resultaat van het „tweestuks-liefdewerk", voor het eerst in onze Parochie uitgeoefend, heeft een verrassend re sultaat opgeleverd. Niet minder dan 92 pakketten waren binnen gekomen, waardoor in 92 gezinnen vreugde werd verschaft. Bijzondere waarde heeft ditf\„," liefdewerk, nu de goederen verdeeld werden, zooveel als mogelljk was, onder de stille armen, wier aantal in de parochie groot is. Voor de Alkmaarsche rechtbank stond Dins dag terecht de welbekende Pieter L. destijds caféhouder op de Nieuwesloot aldaar, die, na dat hy zich in Bergen gevestigd had, half Noord-Holland onveilig maakte met zijn be- drlegiyken handel in bloembollen en andere ar tikelen, waarby hy profiteerde van de beken de snuggerheid van de Noord-Hollandsche boe ren. Verdachte, die onlangs wegens verduistering van 'n auto van een Alkmaarschen garagehou der. welken auto hy te Wezel in Duitschland verkocht had, tot een Jaar gevangenisstraf was veroordeeld, moest zijn verblijf in de „para- pluie” te Haarlem voor deze zaak even onder breken en hoorde een vijftal gedupeerde platte landers tegen hem getuigen, waarbij hem ten laste werd gelegd, dat hy aan een aantal perso nen in diverse gemeenten van Noord-Holland minderwaardig goed geleverd had onder voor wendsel, dat het voor 90 pet. volwaardige bol len waren. Hij had goede monsters laten zien, waarmede echter de verkochte waar niet over eenstemde; de geleverde zakken had hy van boven met een laagje goede bollen bedekt, doch grootendeels bevatten de zakken kriel of schillen; van de geplante bollen kwam zoo goed als niets terecht, terwijl ook nog bleek, dat er geen gele Irissen uit kwamen, zooals verdachte had gezegd, maar blauwe. Verdachte zeide, dat hy thans van zijn zon dig leven bekeerd was; iets dergelijks had hij ook den Officier In een brief vanuit Haarlem geschreven, doch de officier meende niet veel van 'die bekeering te bespeuren op de zitting HU achtte opzet aanwezig; zoo had verdachte o.a. in een geval een partijtje bollen voor f 5. gekocht en voor f 33.verkocht. Ofschoon de man nog een jaar moest uitzitten wilde de of ficier hem ook voor deze bedriegerijen vervol-’ gen. om boeren en buitenlui te toonen, dat ver dachte. die half Noord-Holland met zijn be driegerijen onveilig maakte, zyn straf niet ontgaan. De houding van verdachte vond spr. niet royaal en hy had dan ook geen aanleiding gevonden om een lichte straf te requlreeren; hy vroeg tegen verdachte tien maanden gevan genisstraf. Het verwonderde ons allen, dat de officier niet even de verregaande llchtgeloovigheid van de bewuste slachtoffers signaleerde, die zich toch wel wat al te gemakkelUk wat minder waardig goed in hun handen lieten stoppen. Over acht dagen uitspraak. In café „de Landbouw" te Hoogcarspel waren Hanze-afdeelingsbesturen bijeengekomen met de geestelijke adviseurs pastoor Konijn, pastoor Pietersen, kapelaan Regerer benevens den di recteur van het Centraal bureau den heer Jan Bakker. De voorzitter de heer B. 3. Huesmann uit Wervershoof. heette deze kern van den Room- i schen Middenstand uit West Friesland hartelijk j welkom. I. ko. anen TER AAR. 6 Nov. Centrale Veiling. KaaanUboe nen 3 30—3 35, Kasatek 1.702.30. Uien 0.602, Kroten 2.80, Peen 57 cent, Breekpeen 1.6019o’ Andijvie 1318 cent. Spruiten 13.1012 30, Sla 120—3.80, Vellen 1820 cent. Druiven per pond 11 cent, Kaa-Tomaten: A 1.904.50. B 2.304 70. C 1.50230, BB 1.703.80. Roode kool 8.607.80, Savoye kool 8.009. Chlneeache kool 2.00, Groe ne Savoye kool 4.10. Boerenkool 30 cent, Raap stelen 30 cent. Volgende week Woensdag en "Vrfj- dag veiling. VOLENDAM. 8 Nov. Heden werden aan de vei ling aangevoerd 12888 eendeleren, prijs 3.11. WARMENHUIZEN, 6 Nov Roode kool, kale 3 40 3.80. Witte kool 2 903. Oele kool 2.503 20 per 100 kg. WOEtRDHN. 6 Nov. Velllngaver. Woerden en Omstreken. Elerenveillng. Klpeleren wit 4.80 5.30, bruin 55.30. gemengd 4 905.30 enndcie- ren 2.403.10. beneieren 2.604 30. kalkoencleren. 4.40. Aanvoer X2633 eieren. Boter 80—81 cent. Kaas 16.535 cent per pond. WESTLAND. 6 Nov. Middenpry a v. d. Westl. veilingen. Blauwe Druiven 3447 cent Alicante 3030 cent, Colman 3134 cent. Maroc 31 cent, Champion 21 cent. Muacaat 2630 cent, Cham pignons 90 cent. dubb. Boonen 28- 39 cent, Prln- ceaaeboonen 43 cent. Snyboonen 3236 cent, Spinazie 10—11 cent. Witlof 18 cent. Stootappeitn 57 cent. Peren 51 cent. Tatelappelen T - 19 cent. Peren 411 cent, allee per kg. Tomaten: A 0.701.15, B 0.951.40, C 5080 cent, CC 40 et.. Rammenas ?0 cent Sprultkool 1.201.60. grove 3045 cent, Ulen 153o cent. Boerenkool 2740 cent, allee per bak. Schorseneeren 5 8010.50 per 100 kg. Aardappelen 60 cent per bak. Zoete Pe pers 2.40. Roode kool 3.608.10. Savoye kool 3 80 6. Groene kool 3.204.80. Eieren 5205 50. Chln. kool 1.50. Peel 1.50—1.60, Selderie 3 30. alles per 100. Meloenen 17 cent per stuk. Ontleend is aan het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de begrooting van het Zuiderzeef onds Zeer vele leden gaven hun voldoening te rennen over het feit, dat weder wordt uttge- trokken de post van f 2.000.000.voor de Noord-Oostelijke Inpoldering. Vele van deze leden, die met instemming kennis hadden ge nomen van de mededeeling in de Memorie van Toelichting, dat de Regeering nog steeds van meenlng is, dat zoo spoedig mogeiyke voortzet ting van de Inpoldering gewenscht is, meenden echter niet te mogen verhelen, dat deze woor den weinig indruk vermochten te maken, omdat die voortzetting onder het aan het bewind zynde Kabinet eerder is vertraagd dan bevor derd. Felteiyk toch, zoo werd opgemerkt, is de zaak van de verdere Inpoldering niet alleen nog niet verder dan verleden jaar. maar zelfs nog niet verder gekomen dan zij een paar jaar geleden was. Sommige leden zouden gaarne inlichtingen ontvangen over de wyze, waarop de Minister in de toekomst de inpolderingswerken zal doen uitvoeren. Door verscheidene leden werd met klem ver zocht om mededeeling van de voornemens der Regeering ter zake van d» inpoldering der Zui- delljke polders. Vele leden merkten op. dat aan de toezeg ging, meermalen door de Regeering gedaan, dat de Zulderzeesteunwet op soepele wijze zou worden uitgevoerd, nog niet in voldoende mate uitvoering wordt gegeven. St. NiceAaas-actie In het hotel „Radboud” is een goedbezochte vergadering gehouden van de Medembllkker Winkeliers. Met algemeene stemmen wordt besloten bon nen uit te geven en daaraan een verloting te verbinden. Een bioscoopvoorstel wordt verworpen. De heer A. Dudink stelt voor een aantal spreekwoorden te vormen, den deelnemers let- terstrooken te geven, zoodat elke etalage moet worden afgezocht. Na bespreking wordt hiertoe besloten. Het inhalen van St. Nicolaas, een at tractie voor de jeugd, blijft wederom gehand haafd. Besloten wordt 16 Nov. de etalages te openen. De heer Zwagerman zegt, dat na den Intocht van St. Nicolaas zoo goed als geen re clame wordt gemaakt. Spr. stelt daarom voor een luidspreker en muziekinstallatie te en tusschentljds reclame te maken, stelt spr. zijn auto disponibel. Dit heeft veel byval. Het bestuur zal het nader on derzoeken. De z.g. St. Nicolaascourant zal 15 en 29 No vember verschynen met de noodlge attracties. De heer Joz. Geuzebroek stelt voor, dat elke deelnemer Md is van zyn Middenstandsver- eenlging. De voorzitter acht dit Juist en nood- zakeiyk. 1 ALKMAAR, 5 en 6 Nov. Najaarsveemarkt aan voer 2022 runderen en 359 kalveren; kali koeien 120.— tot 180.melkkoeien 12d.tot 180.geldekoelen 75.tot 180.kalfvaarzen 90.tot 120.geldevaarzen 75.tot 110. graskalveren 30.— tot 40.—, stierkalveren 50 tot 80.geschetste kalveren 40.tot 65. Handel matig. ALKMAAR. 6 Nov. N.V. Alkm. Exportveiling. Aodyvle 0.702 40. Bloemkool I 10.0015, idem II 3.006, Boerenkool 2.80—6.10 per 100 stuks. Bleten 1.603.60 per 100 kg. Druiven 510 50 per 100 pond. Oele kooi 1.603BO per 100 kr. Groene kool 1507. Kropsla 16.30. Knolselderle 1.603.80 per 100 stuks. Peren 35.50 per IOC pond. Prei 2.204.90. Peterselie 1.30 per 100 bos. Postelein 6575 cent per bakje. Raapstelen 1 30. Radys 3.70 per 100 boe. Roode kool 14.50 per 100 kg. Selderie 1.70 per 100 bos. Spinazie 3477 cent per bakje. Spruiten 3.500.50. Snyboonen 9.5015.50, Tomaten 1.506.50 per 100 pond. Uien 1.60—3.10. Wortelen 70 cent per 100 kg. Wortelen 3.0010 per 100 bos. Witlof I 6.5010. Idem II 4.506.50 per 100 pond. AMSTERDAM, 6 Nov. Aardappelprijzen. Aan voer 113500 kg. De prijzen waren heden onver anderd. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Nov. 1800 kg. aardappelen: Blauwe Eigenheimers 3.103.20. 6000 kg. Wortelen 1.50160 2700 kg. Roode kool 2.60— 6.40. 11000 kg. Gele kool 2 40—6.40^12000 kg. Deénsche Witte kool 0.703.70. <200 kg. Uieu: Oele Uien 2.202.30, grove 2.502.70. Oele Drie lingen 0.901, Oele Nep 2:50—2.60 1000 kg. Ble ten 3^20. 488 kg Druiven: Allkanters 16.8019 40, 1300o stuks Andijvie 0.601.50. BARNEVELD. 7 Nov. Aanvoer 550000 eieren 5 5.80. Handel redelijk BEVERWLJK, 6 Nov. Bloemenmarkt ,’t Cen trum”. Kaaroaen: Edith Helen 4356.75, E.G. HUI 2.50— 3.55. Mrs. Hoover 3—3.80. Briarcliff 2.40—3, August Noack 2—2 30, Roeelanc'la 2230, Hadley 55.70. Grootbloemlge Chrysanten: Mr. Pulling 713 cent, Edward Page 610 cent, Miss Edith Cavell 910 cent, Ada Alice 68 cent. Louis Germ 1114 cent. Blanche du Poitou 37 cent, Montblanc 46 cent. Van Centen Glorie 57 et., Rayonnanten 46 cent. Majestic 1015 cent. Yellow Monument 712.50. Poly Fau 711 cent, Rose Day 7 cent. Sax export 58 cent. Kllinbloemlg. Buclngham 1522 cent Haag- sche of Holl. Witje 814 cent, Flory King 14—20 cent, November Zon 183o cent, Pattlsson 1724 rent, Orion 1822 cent, Souse d’ Or 1323 cent, Normandië 510 cent. Matte Hari 1925 cent, September wit 1220 cent. Idem geel 1522 ct., Rayonnanten tros 1837 cent. Montblanc 2036 cent, Menslng in diverse kleuren 1624 cent. Trijntje Baarse 610 cent. Poly Fau 1321 cent, diverse Troschrysanten per 100 tak 817. BEVERWIJK. 6 Nov. Vereen. Veilingen Kenne- merland en Vrtfe Veiling. Breekpeen 8090 cent. Spinazie 4060 cent. Sla 3050 cent. Boerenkool 3040 cent. Andijvie 2560 cent per kist. Wor telen 712 cent. Raapstelen 33.5 cent. Peter selie 34 cent. Selderie 23 cent. Prel 37 ct. per kist. Bloemkool I 1016 cent. Idem U 35 cent per stuk. Tomaten 413 cent. Aardappelen 3.00. Uien 23 cent. Witlof 1418 cent. Wortelen 2 cent. Snyboonen 2633 cent. Spruiten 1014 cent per kg. Roode kool 48 cent, Gele kool 46 cent, Groene kool 35 cent per stuk. Appelen 610 cent. Peren 510 cent per kg. Knollen 26 cent per stuk. Druiven 1620 cent per kg. BOVENKARSPEL. 6 Nov. „De Tuinbouw” 100 baal aardappelen: Due 8090 cent. Blauwe 1.50, Bevelandes 11.10 per baal. 300 baal Uien: grof 11.25, groote 0.801.10, Drlleingen 5060 cent per baal. 145000'stuks Bloemkool: I 6—11.70, II 2.80—7.40. III 1.706.90 per 100 stuks. 2000 kg. Roode kool 2.70530, 1000 kg. Oele kool 3.60— 3.70, 3OOo kg. Witte kool 2.10—3, 6500 kg Deen- schc Witte kool 2.60—330 per 100 kg. 4000 kg Bieten 1.102.90 per 100 kg. 175 baal Wortelen 5065 cent per baal. BLOKKER, 6 Nov. „Op Hoop van Zegen". An dy vie 2 20—2.50, Spruiten 13.0014. Beurré Clalr- geau 1925.30. Soldat 11.6019. Conference 13.70 19. Calvll 6.3014. St. Germain 5.10680. Nou veau 6 3013.70. Sterapoel 7.808. William 18.00 —17. Wijnpeer 11.4011.60. Druiven 13.00—31. Tomaten 610.90. Boerengroen 4.10480, Gieser Wildeman 2.709.90. GÖudrelnet 68017. Gru ttooi 4 506. Kleermaker 4.90—5.10. Pr. V. Enge land 8.0014. Win ter jannen 2.10—9.20. Wlnter- louw 8.30880. Zoete Ermgaard 7«70, Duran- deau 11.8012 HOORN. 7 Nov. Kaasmarkt. Aanvoer 12 stapels. 7246 kg. Fabr. kl. 17.00. boeren kl. 18.50, boeren comm. 19.00. Handel goed. HEM (Zulder-Kogge). 6 Nov. Blauwe aardap pelen 2.302.80 Bloemkool 4.0010, Andyvle 180 2.70, Gele kool 2.905. Spruiten 6.00—10, Wit lof 14.0017. Spinazie 11.0013. Nouveau 9.00 13. Glesers 79.80. Wlnterjan 7.0010. Louwtje 6.50880. Present 6.0016. Jac. Lebel 69.50, Zoet 6.0012, Druiven 15.0024, William 9.00 12. Bellefleur 69.50. Gratlool 5.606.80. Roem v. Wljdenea 5—8.30 HAARLEM. 6 Nov. Groentenmarkt. Lof 1623 oent Snyboonen 2234 cent. Tomaten 914 cent per kg. Andyvle 3060 cent. Spinazie 4670 ct.. Groene kool 4055 cent. Gele kool 6080 cent. Sla 4060 cent. Boerenkool 3665 cent per kist. Bloemkool 1018 cent. Roode kool 1316 cent. Knolselderle 36 cent per stuk. Wortelen 7—0 cent. Prei 3—13 cent. Selderie 310 cent. Peter selie 36 cent per bos. ’a-HERTOGENBOSCH. 6 Nov. Veemarkt. Op de markt van heden waren aangevoerd 3320 atuka: 3190 atuka hoornvee, 957 biggen. 48 zeugen. 66 schapen-lammeren. 59 kalveren. De pryzen waren als volgt: kalikoeien 120.00—310. kalfvaarzen 110.00165. magere ossen en koelen 80.00150 per stuk. Vette ossen en koelen: le kwal. 3435 cent, 2e kwal. 1822.5 cent per pond. Pinken 70.00110. zeugen 60 00100. biggen 1.46—1.66 per week, schapen 9.0014. lammeren 7.0011 p. stuk. Handel In gebruik»vee by lets iprter aanvoer even williger dan vorige wrelc IMOral-beate kali koeien en goedsoortlge gimte^oeien voor de mes- tery gezocht en stug rpriBerfbudend. Kallvaarzen ook iets williger, graskarfveren voor de fokkerij by grooten aanvoer kalm, voor den dood flauwer. Slachtvee iets williger en vaster in prijs. Stieren Idem. Wolvee zeer kalm, moeiiyk pryshoudend. Biggen en fokvarkens bij grooten aanvoer lager. MAKKUM. 6 Nov. Vlsch. 1300 pond Spiering 44.75, 100 pond Z.N. Bot 18.4019.45. 50 pond Paling 37.15 per 100 pond. 11 tal komharlng 3 3.55. 4 tal drielingen 1180 per tal (220 at.). NOORD-SCHARWOUDE. 7 Nov. 1900 kg. aard appelen: BI. aardappelen 3.00. Bevelanders 2.10 —2.40 420o kg. uien: Gele Nep 2.30. Drielingen 0.901. Uien 22 20, grove Uien 2.302.60. 1500 kg Kroten 2.403.20. 17000 kg. Roode kool 2 70 6. 16400 kg. gew Witte kool 2.10—3.30. 2800 kg. D Witte kool 0.90—3.40. 1000 kg. Gele kool 3.70 —4 80 OBDAM 6 Nov. ,J3e Tuinbouw" 5700 kg. Roode kool 1.606, 3600 kg. Gele kool 3.104.70, 7400 kg D Witte kool 1.10380, 9800 kg. Uien 2 20—2.50. 850 kg. Wltkrop 0.701.70. 19400 kg. Roode Bleten 1203.10. «600 kg. Wortelen 1 2.20. PURMEREND. 6 Nov. „Alslagver. Beemater. Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Bonte 87—96 rent. Blauwe 8096 cent. Borger» 61«4 cent per 25 kg Tomaten: A 0.601.27. C 3876 cent per 10 kg. Wltlol 0.60—1.45 per 8 kg. Bloem kool 2.0013. Roode kool 0.80—8 60, Witte kool 2 90. Savoye kool 1.40—0 40 per 100 atuka. Sprult kool 0.802 50 per 15 kg. Boerenkool 3765 cent tier kiat van 10 kg. Spinazie 2694 cent per 6 kg. Sla 1.403.70-per 100 krop. Andyvle 1768 cent per kist. Bleten 2070 cent per klat. Wortelen 2439 cent per zak. Uien 3866 cent. Idem Drie lingen 34 cent, idem Nep 2432 cent per 25 kg. Druiven: Alicant 0 601.06 per klat van 16 pond. Appels: Brab. Bellefleur 2.0010, Zoete Belle fleur 2.0010. Blamarckappel 3.000. Bramlcy Seedling 3.00—11. Fisher’s Eeratllng 2.00—B. Gro ninger Kroon 4 0010. Kandyzoet 3.006. Pre sent van Engeland 4.0020, Relnette. goud 6 00 16. Relnette. oranje 4.0011. idem zoete grauwe «.0010. Sterappel 4.00—12, Zoete Pippeling 480 9 per 100 kg. Peren: Beurré Clalrgeau 2.00—33. Beurré Supertin 4.008, - a nn_« Comtesse de Paris 3.008. 10.0028, Duchsi^, Williams malnpeer 3. Kamperveen Soldat Laboul Wlnterjan 3— schagen, —350. 91 mai geldekoelen 1‘ 35 vaarzen 70.1 —14. 3« echap» WOENSDAG, 6 Nov. 8 Nov. Vorige Slotk. heden. 7.2? S9.22V, 9.70 24.87'/, 47.87% -.35 32.37V, 32 35 r7.37'/, 37.35 26.421/» 36.35 1.47% 1-47% HABINGLOGGERS Sch. 89 1700.—, Sch. 332 800.—. Vencheidene leden, die het betoog, dat dit wetsontwerp niet ver genoeg zou gaan, geens zins konden deelen. grondden voorts hun in stemming met het ontwerp juist op den voor- zichtlgen opzet en het tijdelijk karakter daar van. Van verschillende zijden werd betoogd, dat er geen voldoende reden is om de voorgestelde maatregelen ter voorkoming van executies te beperken tot de door hypotheek gedekte vor deringen. Deze leden drongen er op aan, dat de Regeering, natuurlijk met de noodige om zichtigheid. het geheele gebied der geldschul den in haar maatregelen zou betrekken. Verscheidene leden vestigden de aandacht op de gevolgen, welke totstandkoming van dit wetsontwerp kan hebben voor de hypotheek banken en andere hypothecaire schuldelschers, die de bedragen, voortvloeiende uit aflossing der uitstaande hypothecaire leeningen, noodig hebben om hun eigen schuldelschers te voldoen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2