naar Het K.N.G.V. niet Berlijn NEDERLAGEN VAN V.V.Z. EN ONZE GEZELLEN 0 HERSTEL VANR.K.T.VV. MAANDAG 11 NOVEMBER 1935 <1 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Onze Gezellen namen twee maal de leiding Keurig werk van V.V.A. S.J.C. klopt Leonidas Graaf Willem door H.B.C. met 62 verslagen Rust met gelijken stand H.M.S. houdt Wilskracht in bedwang Rood-witten winnen met 42 Eerste zege van De Meer K.N.V.B. S.D.O. met 21 geklopt Sterke verdedigingen Het wereldrecord 100 M. rugslag WIELRENNEN Zesdaagsche te Parijs Spannende strjjd te Beide voorhoeden schotloos Sportpaleis te Antwerpen De Zesdaagsche te Antwerpen Kleine nederlaag van D.E.M. tegen Spartaan Een kleine zege van Blauw Wit Met eigen wapens bestreden S.J.C. klopt Leonidas met 1O Puntenverdeeling bij SantpoortD.H.L. Maar E.M.M. klopte de Haar lemmers met S2 Omgekeerde uitslag had echter de verhouding beter weergegeven n 10 10 8 8 6 S 4 Vost a en De Meer behalen hun eerste overwinning resp. op Vogido en S.D.O. Besluit van een buitengewone algemeene vergadering Een 20 overwinning van D.F.C. op Z.F.C. Zeer snelle tijd van Kiefer Enthousiast spel aan beide zyden HongarijeZwitserland 6—1 2 2 zich weer dat in i 2 3 4 4 R.K.T.V.V. schijnt gele- boekten de Groesbeeksche Winter baan te Gent Brusaelsche Sportpaleis Dor- O i 2 2 1 1 2 3 2 3 3 5 Op de winterbaan te Gent is Zondag een 100 KM koppelwedstrijd verreden, welke werd ge wonnen door het Belgische duo Buysse-Billlet. Piet en Jan van Kempen het eenlge Ne- derlandsche koppel eindigde op de zevende plaats. De Duitsch-Amerikaan Kiefer heeft op nieuw van zich doen spreken door het wereldrecord 100 M. rugslag wederom te verbeteren Aan het sterrenprogramma, dat Dins dagavond op de Amsterdamsche Kunst ijsbaan gegeven wordt, zal ook worden deelgenomen door den wereldkampioen Karl Schafer 6 S 8 4 5 7 5 4 5 8 8 8 S S 8 6 8 4 8 8 6 8 6 7 3 2 1 1 2 1 1 3 8 7 7 8 8 8 4 3 3 3 8 8 7 4 6 6 5 6 5 6 7 8 8 6 7 5 5 S 8 7 4 3 3 3 3 2 1 3 1 3 3 3 2 1 1 2 3 3 1 1 1 1 1 3 2 3 3 3 3 5 10 9 7 6 5 S 4 4 3 3 De andere koppels waren zes tot en met 34 fonden achter. 3 3 4 3 11—8 17— 5 15—12 10—8 18— 15 15—28 9—9 8—12 7—9 13—20 18—15 15— 9 18— 9 20—14 19— 11 13—15 10— 19 7—10 11— 17 7—16 5 3 3 2 2 2 2 1 1 1 3 3 3 3 3 3 10 8 8 7 7 4 4 4 4 4 >-Heerenberg Emos Treffers 8. D. O. U. C. Quick Vogido Altipr De Zweef Voste D. Z. R K. T. V. V. Brabantia Mulo Dongen Wilhelmina 8. V. B. Mevo Kolplng Venl. Boys Best Vooruit R. K N. A. O. Valkenburg Oeleen Chevremont Caesar R. K. V. V. L. Klmbria Kerkrade Sitt. Boys R. K. O N. E 22—13 10— 7 13—10 13— 6 11— 9 14— 15 11— 14 7—16 12— 16 9—16 19—15 23—9 16—16 15—13 8—7 13—17 30—25 5—6 12—15 7—24 4 3 2 3 3 1 3 1 3 1 15— 9 18— 7 16— 9 14— 31 15— 12 14—11 9—10 7—19 9—14 13—18 5 12 5—1 5—3 4 3 3 5 2 3 5 7 3 6 3 6 7 6 H. B. C. Spartaan Leonidas O. D. A. Santpoort S. J. C. Graaf Willem D. H. L. D. E. M. T. Y. B B. Ook de afgeloopen Zondag heeft voor de I.V.C.B.-competitie weer verschillende ver rassingen gebracht en wel vooral in Wtst I, waar zoowel Onze Gezellen als V.V.Z. hun eerste nederlaag leden. In de andere afdee- lingen hebben de leidende clubs zich echter kunnen handhaven. Voste behaalde in het Oosten In den plaatseljjken wedstrijd in Enschede tegen Vogido zijn eerste overwin ning evenals De Meer, dat in Bussum S.D.O. klopte. Er zijn thans nog vier eerste klas- sers ongeslagen, n.L in het Oosten Heeren- berg en S.D.O.U.C. en In West II G.D.A. en Spartaan. Onze Gezellen V. V. Z. Volendam E. M M. V. V. A. Wilskracht De Meer V. V. IJ. 8. D. O. H. M. 8. 3 3 3 2 3 2 1 1 1 1 De eerste aanvallen waren voor de thuisclub, maar weldra nam HBC het Inltlotief over en Ruigrok kreeg spoedig gelegenheid de score te openen (01). Luxemburg bracht de partijen weer op gelijken voet. waarna Ruigrok den gasten opnieuw een voorsprong gaf. die even wel nog voor de rust opnieuw door Luxemburg teniet gedaan werd (23). Na de hervatting had HBC ook het beste van het spel. Ruigrok bracht den stand op 32 en Martin zorgde hierna voor het vierde doelpunt. Verschillende Haagsche aanvallen bleven zon der resultaat. De middenvoor der gasten maak te er 53 van en van Rooden bracht tenslotte den eindstand op 63. In het Oosten Treffers een zeer verdienstelijk resultaat en de 31-overwinning op het sterke Oldenzaalsche Quick is een prestatie, die er zijn mag. De club uit Groesbeck heeft thans de derde plaats van Quick overgenomen. Emoe won in Deventer in een spannenden wedstrijd met 21 van Altior, terwijl de Enschedesche derby tusschen Voste en Vogido met 3—2 werd gewonnen door de thuis club, die nu ook haar eerste overwinning heeft behaald. De beste amateur-tennisser ter wereld Parry zal door een pols-blessure ge- ruimen tijd niet kunnen spelen Met dezelfde wapens bestreden de twee vol ledige elftallen elkaar, want zoowel de thuis club als de bezoekers speelden in W-formatto al deden dc Zaankanten het op meer zicht bare wijze. De strijd ging in de eerste helft vrijwel gelijk op, maar toch wisten de gasthee- ren zich door soms goed opgezette aanvallen de meeste en beste scoringskansen te schep pen, maar Z.F.C. mist nu eenmaal een goeden middenvoor. Na 30 minuten schoot Mijnden hard in, waarbij Dijkstra het leder niet klem- vast had en de toestormende Werkhoven kon op deze wijze den gasten de leiding bezorgen. (0—1). Na de hervatting demonstreerden de drechtenaren duidelijk, dat de uiteindelijke nge hun toekwam. De thuisclub reikte hierbij echter wel de behulpzame hand, want ondanks den achterstand gingen de gastheeren nog meer Landacht aan het defensieve gedeelte wijden. Gevaar voor het Dordsche doel bleef dan ook achterwege en toen na 33 minuten een corner op het Z.F.C. doel ontstond, werkte een der Z.F.C.-ers bet leder in eigen doel (0—2). Met de zege in zicht ging D E C. uitstekend verde digen en door de snelle uitvallen der bezoekers scheelde het soms maar weinig of D-F.C. had een nog grootere score behaald. was geweest, voor het 8.DO.-doel plaatst, waar Rejjnders ongehinderd kan scoren <0—2). De Bussumsche aanval begint zich dan meer te roe ren. De Amsterdamsche verdediging weet zich echter staande te houden. Een kogel op de Meer- veste wordt door Hoeboer nog juist over de lat gewerkt. De aanvallen van de gasten blijven ook een voortdurend gevaar voor de 8JJ.O.- achterhoede opleveren, doch eenlge gemiste kansen en buitenspel zijn oorzaak dat ook bier succes uitblijft. Na de rust is 8D.O. direct in den aanval en. na eenlge kansen onbenut te hebben gelaten gelukt het Molenaar eindelijk den uitgeloopen Hoeboer te passeeren (13). De Bussumers Werken nu hard voor den gelijkmaker, doch de S.D.O.-voorhoede faalt steeds In het afwerken der aanvallen. He*, einde brengt den gasten een eenigszins geflatteerde overwinning. zijn twee ernstigste concurrenten, zoodat het drietal, waarvan de Haarlemmers, die met een wedstrijd meer gespeeld twee punten meer heb- Onze Gezellen is op overtuigende wijze ge slagen in een vooral van Hllversumsche zijde zeer vlot gespeelden wedstrijd. De eerste aanvallen zijn voor E. M. M., vjaar- tij hun beweeglijk spél opviel. Het eerste suc ces kwam evenwel van Gezellenzijde toen H. de Reus met een geweldigen kogel Juist onder de lat den bal in het net schoot, 10. E M. M zit er goed op en het is Schootbrugge, die reeds spoedig den gelijkmaker fabriceert. Het ant woord der Gezellen is wel sensationeel, want bij den aftrap belandt de bal bij Elferlnk, die van den rechtervleugel een scherpen voorzet geeft, dien Bouma keurig benut, zonder dat een E. M. M.-er er aan te pas is kunnen komen. De Uitslagen van de Zaterdagavond in het Sportpaleis te Antwerpen gehouden wielerwed strijden lulden: Premie voor geabonneerden (afstand 7500 M.) 1, van de Voort (Ned.), tijd 9 mln. 27 45 sec.; 2. Verberck, 3. Schoolmeester en 4 Wouters (allen België). Achtervolglngswedstrijd over maximum 5 KM.: 1. Van Schifndel (Nederland), 3. Gerard Locite op 5 M. Tijd 6 minuten 37 25 sec. 25 KM. achter tandems: 1ste serie: 1. Kaers, 27 min. 48 4/5 sec.; 2. Wals op 1 wiel; 3. Buysse op 10; 2e serie: 1. Kaers 28 mln. 47 sec.; 2. Buysse op wiel; 3. Wals, 5 M. Algemeen klassement: 1. Kaers 50 K.M.; 2. Wals 49.994 M.; 3. Buysse 49.989 M. Btayerswedstrijd over 50 en 30 K M Alge meen klassement: 1. Ronsse, 5 pt.; 2. Blanc Ga rin (It.), 7 pt.; 3. Meuleman, 9 pt.; 4. Krewer (D.), 15 Pt.; 5. Palllard (FrJ, 19 pt. D. E. M. heeft verloren door een tactische fout. Spartaan werd als een te sterke tegenpartij be schouwd met het gevolg dat D. E M. zich voor rust op verdedigen toelegde en zoodoende de Spartaanvoorhoede drie kwartier lang naar het eigen doel lokte. Dat de gasten er toen slechts in slaagden op gelukkige wijze te doelpunten, pleit voor de keurige verdediging der Beverwij- kers. Toen D. E. M. na rust aanvallend op ging treden, zagen wij een wedstrijd van twee ploegen die volkomen gelijkwaardig waren, Spartaan was technisch beter, D. E. M. speelde enthousiaster en werkte harder. Dat de overwinning toch nog naar Rotterdam ging is aan de hechte Spartaan- verdediging te danken. De gasten waren aanvankelijk sterk in den aanval, speelden beheerscht,. plaatsten knap en waren ver in de meerderheid. Het enorm afbre kend werk van de D. E. M.-ploeg, voorkwam evenwel doelpunten. Na een half uur zal Nieu wenhuls knielend een rollertje opvangen, maar de bal tipt evenwel juist voor doel door een on effenheid je omhoog en verdwijnt over hem in het net, 0—1. Na de thee heeft D. E. M. het elftal gewijzigd. Het Spartaan-doel ontkomt op gelukkige wijze aan een doorboring als een schot van De Vries nog juist door den paal wordt gekeerd. De gasten probeeren door korte tegenaanvallen opluchting te brengen, maar de D. E. M.-druk blijft aan houden. Bij een vlotten uitval weet Dries op keurige wijze onhoudbaar te doelpunten, 02. Spartaan heeft de grootste moeite om den voorsprong te behouden, totdat Langendijk twin tig minuten voor het einde den achterstand ver kleint 12. D. E. M. houdt niet op maar de Spartaan-achterhoede weet stand te houden. Wilskracht speelt te klein spel om succes te hebben en de achterhoede begaat de fout te veel op te dringen. Handig weet de uitsteken de H. M. S.-mldvoor hiervan te proffteeren en den stand op 23 te brengen. Nu is de thuis club er geheel uit en de laatst» 5 minuten spe len zich voornamelijk vppr de Wllskrachtveste af. Voor een handsgeval geeft scheidsrechter Laarmans tenslotte een penalty en het is 34, waarmee bet einde komt. H M. S. trapt af en reeds spoedig is de bal voor het Wllskrachtdoel. De gasten zitten goed op den bal in tegenstelling met de thuisclub. Het spel heeft niet veel te beteekenen en speelt zich grootendeels op het middenveld af. Bij een aanval van H. M. S. wil de rechtsback terug spelen op den keeper, die echter uitgeloopen is en de bal rolt In het verlaten doel (01). De H. M. 8.-aanvallen zijn veel gevaarlijker door het enthousiasme van de Zuilenarer. Wilskracht werkt zich een weinig los en uit een keurig aangegeven bal van Holenberg scoort G. Spiekerman (1—1). Na de rust volgen dadelijk een paar gevaar lijke Wilskrachtaanvallen maar zonder resul taat Ook de gasten laten zich niet onbetuigd en een keihard schot keert Borburg subliem. Hierna is het woord weer aan Wilskracht. De linksbuiten zet scherp voor en G. Spiekerman maakt geen fout. 31. Geen 5 mln. later rent de H. M. S.-llnksbulten op de Wllskrachtveste af en met een scherp schot Is de' stand gelijk. Hedennacht om vier uur was de stand aldus: Aan den kop: 1. MagnePelissler; 2 Guerra Batteslnl; 3. R. en 8. Maes. Op één ronde: 4. ArchambaudLapebie; 5. OlmoPiemontesl; 6. Le GrëvesLe Drogo; 7. Decaluwe—Bonduel; 8. PellenaersValentijn. Op drie ronden: 9. SpeicherLeducq; 10. ViettoGiorgetti. Op vijf ronden: 11. Danneels alleen daar Jean Aerts wegens een valpartij had opgegeven. Op acht ronden: 12 Thlerbach—Umben- hauer. Op negen ronden: 13. Camusao—Morelli. In de overdekte zweminrichting te Breslau werden Zaterdagavond zwemwedstrijden ge houden, waaraan ook de op het oogenblik in Duitschland toerende Amerikaansche zwem mers deelnamen. Adolf Kiefer zorgde weer eens voor een wereldrecord en hij legde de 100 M rugslag af in den tijd van 1 mln. 4.9 sec. Kie fer heeft dit wereldrecord op 22 October jl. te Krefeld gebracht op 1 min. 6.2 sec., nadat hij twee dagen tevoren te Berlijn 1 min. 7 sec. had gezwommen. Op 24 October zwom hij dit num mer te Oberhausen in 1 min. 6 sec., doch dit wereldrecord kan niet erkend worden, omdat de baan slechts 20 M. lang was. De tijd van 1 mln. 4.9 sec., die Kiefer thans noteerde, mag werkelijk phenomenaal genoemd worden. In een uitstekenden wedstrijd, die flinke be langstelling trok Is V.VA. er in geslaagd het nog ongeslagen V.V.Z. zijn eerste nederlaag toe te brengen. De thuisclub zet er van het aan- vangsslgnaal af een scherp tempo in en is de eerste 30 minuten voortdurend tn den aanval. Doordat het spel steeds open wordt gehouden en de belde vleugelspelers Ris en v. Nunen goed op dreef zijn dreigt er onafgebroken gevaar voor de Zaansche veste. Goed werk van de backs, die geholpen worden door de teruggetrokken halfllnie en speciaal prachtig doelverdedigen van Wiegman voorkomen succes van de thuisclub. Langzamerhand raakt het spel meer verdeeld en na eenlge gevaarlijke aanvallen van V.V.Z. komt plotseling het verwachte doelpunt als Beerepoot mist en de vrijgekomen Tushulzen met een schitterend hard schot Wiegman geen schijn van kans geeft. Dadelijk hierop forceert V.VA. een corner, die met een keurlgen kopbal van W. Letschert In een doelpunt wordt om gezet (20). V.V.Z. komt hierna meer en meer in den aanval maar het verband In de voor hoede is een beetje zoek en met een nuttigen 20-voorsprong breekt de rust aan. Direct na de hervatting zetten de bezoekers alles op alles om hun achterstand in te loopen en zij zijn, evenals de thuisclub in de eerste helft, voortdurend in den aanval. Het uitste kende spel van De Bruyn in deze periode brengt in vele moeilijke situaties opluchting. V.V2. blijft sterker maar als er een kans is zit het hun voor het doel niet mee en de thuisclub onderneemt hierna eenlge gevaarlijke aanval len, Wiegman blijft in primavorm, maar ook zijn collega aan den anderen kant redt bij felle schoten van Wybenga en Van Halderen schit terend. Het verloop blijft zeer spannend, maar hoe V.V.Z. zich ook inspant, de gasten kunnen de achterhoede niet meer passeeren en met een serie aanvallen der thuisclub eindigt deze wed strijd, die door V.VA. volkomen verdiend werd gewonnen. Zoowel van Amsterdamsche als van Haar- lemsche zijde bestond er voor dezen wedstrijd zeer groote belangstelling. Voor rust vooral was het een goede wedstrijd, waarbij door belde partijen enthousiast spel vertoond werd. Direct zit HFC voor het Amsterdamsche doel en heeft de thuisclub pech als een schot van Hagenaar van de bovenlat terugketst. Ferwerda zoowel als v. d. Togt krijgen genheid hunne capaciteiten te toonen. Opval lend veel corners worden op belde doelen ge nomen. maar zonder resultaat. Doordat het spel zoo snel op en neer golfde heefschte er voortdurend groote spanning. Ge scoord werd er in de eerste helft niet, zoodat de rust aanbrak, met 00. In de tweede helft waren de eerste aanvallen weer van HFC. Spoedig verplaatste Blauw Wit het spel. Een corner op het HFC-doel volgde, waarbij de bal goed voor doel werd geplaatst en na eenlg heen en weer gekop gaf Westphal aan zijn club met een fraai schot de leiding (1—8). Heftig kwam HFC opzetten, maar de Blauw Wlt-doelman toonde uit het goede hout gesne den te zijn. Toen HFC geen succes boekte ver slapte het spel eenigszins. Ongeveer 10 minuten voor het einde raakte De Boer bij Blauw Wit geblesseerd en werd door Bruinsma vervangen. HFC zette nog eens alles op alles maar er was voor het BI. Wlt-doel geen doorkomen aan. Het bleef 10, waarmee Blauw Wit tevreden kan zijn. Bij een der Noord wij ksche aanvallen Op verzoek van een groot aantal bij het KN GV aangesloten vereenlgingen werd gisteren te Utrecht een buitengewone algemeene vergade ring van dit Verbond gehouden ter bespreking van de vraag, of zal worden deelgenomen aan de Olympische Spelen te Berlijn 1936. Na urenlange besprekingen en debatten kwam ten slotte een voorstel van de Commis sie, die de buitengewone vergadering had aan gevraagd, in stemming, behelzende, om met geen enkel onderdeel van het K.N.G V. aan de Olympische Spelen deel te nemen. Dit voorstel werd aangenomen met 153 stem men vóór en 107 tegen. Het K.N.G.V. zal dus niet deelnemen aan de spelen te Berlijn. Santpoort neemt het spel drect geheel in han den, maar het schieten is zeer zwak. Er ont staat een geweldige druk op het D. H. L.- doel, dat met man en macht verdedigd wordt. De D. H. L.-aanvallen hebben weinig te be teekenen en vooral voor doel zijn de roodbroe- ken totaal ongevaarlijk. Toch gelukt het den gasten de leiding te nemen. Wanneer voor de Santpoort-veste een hopelooze verwarring ont staat, rolt de bel juist over de doellijn wat den scheidsrechter niet ontgaat (p—J). Met on ver anderden stand breekt de rust aan. Na rust is Santpoort de meest aanvallende ploeg, doch D. H. L. speelt nu veel beter, zoo- dat ook de Delftenaren herhaaldelijk gevaar lijk doorbreken. Ook hier ontbrak echter het Juise schot. Kockx is eenmaal reeds gepas seerd, maar Zandstra weet echter nog juist te redden. Kort hierop schiet Gerrits van dichtbij nog over. Santpoort is het laatste kwartier niet voor het D H. L.-doel weg te krijgen. Het aantal corners is legio, doch deze worden naast of weggewerkt. Eenlge minuten voor het einde kopt Kuil, die kort na rust Ninaber had ver vangen, in het D.H.L.-doel. zoodat in dezen slecht gespeelden wedstrijd de punten werden 2 12 2 5 1 beide hun puntenaantal met een punt vermeerderen. ben, practlsch weer gelijk staat. De Meer won in Bussum met 3—1 van 8. D. O-, terwijl Wils kracht in Amsterdam met 42 van H. M. 8. verloor. Het falen zoowel van Onze Gezellen als van V. V. a was in West I een groote verrassing. De Haarlemsche club werd op eigen terrein met 52 door E. M. M. geklopt, terwijl V. V. Z. in de hoofdstad met 2—0 tegen V. V. A. ten onder ging. Volendam, dat gisteren zelf niet speelde, beeft dus nu weer evenveel verliespunten als zich in Zuid n weer van Na eenlge oogenbllkken in de meerderheid te zijn geweest, neemt de Meer door Stroker de leiding (01). 8D.O. komt dan sterker opzetten, doch ondanks het Bussumsche overwicht ver- grooten de gasten hun voorsprong op fortuin lijke wjjze, als Tennlglo een bal, die reeds „out" Toch weet E M. M. voor de rust'nog gelijk te maken wanneer de Hilversummers een cor ner forceeren, welke Ochten met een 'raaien kopbal in een doelpunt weet otn te zetten. 22. Na rust heeft On-e Gezellen haa.- eigen spel geheel laten vallen en de achterhoede toont gapingen welke gevaarlijk zullen worden Waar de haifllnle onvoldoende murilnt komen er ge vaarlijke momenten voor het doel der Gezellen. Het is Schootbrugge die er van weet te profi teered Handig passeert hij de achterhoede, noch de Reus weet den bal nog vallende te keeren. Er is evenwel niemand bij om weg te werken. zoodat Schootb.-uttce zijn c’ub een voorsprong weet te geven. E. M. M. is niet van zins die weer af te staan en verdedigt stug. Onze Gezellen is dan een paar maal onfoituin- lijk met schieten, zoodat de gelijkmaker maar niet wil komen. Het succes komt van de andere zijde wanneer Schootbrugge wederom aan de aandacht van de verdediging weet te ontsnan- pen en den voorsprong vergroot, 34. Even daarna brengt Ochten den stand op 25. Onze Gezellen is een geslagen ploeg, doch niettegenstaande dat weet de thuisclub niet van wijken en geducht vallen de gastheeren de laat ste tien minuten nog aan, maar zonder succes, zoodat het einde komt met een verdiende zege der Hilversummers. 8. J. C. is volledig, terwijl bij Leonidas Cor nelissen en A. v. d. Sande vervangen zijn door Teppema en Verhoef. Direct na den aftrap gaan de Rotterdammers ten aanval, echter zonder succes. Het blijkt al spoedig dat de voorhoede van Leonidas met de twee invallers veel minder sterk dan gevaarlijk is. Bij de 8.J.C.-voorhoede vlot het echter even min, waardoor de partijen vrijwel tegen elkaar opwegen. T" - - - heeft Ruygrok den bal voor het Inschieten, doch mist hopeloos, terwijl aan den anderen kant ook Th. v. d. Sande een vrije kans onbenut laat. Eenlge goed opgezette aanvallen der gast heeren gaan, hetzij door buitenspel van v. d. Sande, of door subliem werk van v. d. Berg verloren. Met Leonidas in de meerderheid treedt de rust in. Na de thee is het aanvankelijk weer een fut- looze wedstrijd. Hierin komt pas verandering als bij een scrimmage v. d. Huls keihard in eigen doel schiet. Leonidas komt flink opzetten, terwijl 8J.C. in hoofdzaak verdedigend speelt. Niets lukt den gastheeren echter. Even voor bet einde krijgen zij een penalty toegewezen, v. d. Sande plaatst den bal in den uitersten hoek, doch v. d. Berg weet het schot op buitengewone wijze te keeren. Tegelijkertijd weerklinkt het eindsignaal, wat den toeschietenden Cornelissen verhindert gelijk te maken. De resultaten van de Zaterdagavond in het Brusaelsche Sportpaleis gehouden wielerwed strijden luidden: Koppelwedstrijd over 144 minuten: 1. Debruycker—Verhagen, afgelegde afstand 1124 KM. Met één ronde achterstand 3. CharlierDeneef, 3. DepauwVan Nevele, 4. Gebrs. Van Kempen. 5. Van den Bossche Degreef, 8. Gebrs. Vroomen, 7. Bruneau Bertin. Met twee ronden achterstand: 8. ClignetMuller. 2 1 1 1 3 6 3 3—3 1 3 R.KJN.A.C. heeft het in Zuid I tegen Chevre- mont niet tot een overwinning kunnen brengen maar mag met het behaalde gelijke spel het eerste van de Geitenbergers zeker tevreden zijn. De gecombineerden hebben in leder geval de leiding kunnen behouden. Klmbria was in Maastricht goed op dreef en bracht Kerkrade een 21 nederlaag toe, wat ten gevolge had, dat beide clubs van plaats verwisselden. Caesar kon het in Beek niet bolwerken tegen Geleen. dat zich kranig weerde en de keizerlijken met 3—2 klopte, terwijl Ric.V.VL. een 2—0 zege behaalde op R.K.O.N.S.. dat dus met leege han den naar Schaesberg kon terugkeeren. De Sit- terdsche Boys gingen op eigen terrein met 53 ten onder tegen Valkenburg, dat zich nu tot de tweede plaats heeft opgewerkt. Voor de Zesdaagsche, welke van 31 tot 27 Februari te Antwerpen zal worden gehouden, is thans het eerste koppel geëngageerd. Het zijn de Nederlandscbe renners Van Schljndei en Van den Broek. Voor 15.000 toeschouwers werd Zondag te Boedapest de lanoenwedstrijd Hongarlje-Zwlt- serland gespeeld, waarin de Hongaren een groote 61-overwinning behaalden. Bij de rust hadden zij reeds een 30-voor- sprong verworven. Na 20 minuten nam Hon garije de leiding door een doelpunt van Caeh, terwijl na 34 minuten Toldi den voorsprong voor Hongarije vergrootte. Enkele minuten voor de rust bracht Cseh den stand op 3—0. De tweede helft vergrootte midvoor Sarosy de score pp 4—0 en eerst toen konden de Zwitsers een' tegenpunt maken door Trello Abegglen Tien minuten voor het einde scoorde Sarosy nog eens. terwijl even voor tijd Vlncae <3en eindstand op 8—1 bracht. 1 9 1 7 2 7 3 7 3 6 3 6 6 5 te gaan herstellen, want het resultaat van den gisteren gespeelden wedstrijd, een 31 >zege op het sterke Wilhelmina uit Weert, is eert presta tie, die laat zien, dat de Tilburgsche chib weer op den goeden weg is. Brabantia toonde tn Eindhoven zijn kracht tegen Mulo, dat hier met 5—3 het onderspit moest delven, terwijl Dongen thuis revanche nam op S.V.B. voor de aan het begin van het seizoen in Blerick geleden neder laag. Dongen won nu met dezelfde cijfers, als waarmee de Llmburgsche club indertijd zege vierde. In Venlo werden verder de punten ge deeld tusschen de Boys en Mevo, die beide tweemaal het net van de tegenpartij wisten te vinden. In West H bleek, dat H. B. C. volkomen hersteld had van de nederlaag tegen Spartaan, want in de residentie werd nu met 6—2 van Graaf Willem gewonnen. Spartaan won wederom, waarvan thans D. E. M., dat in Beverwijk met 31 ten onder ging, het slacht offer werd, zoodat de Rotterdammers de Heem- steedsche club op den voet blijven volgen. 8. J. C. verrichtte een keurige prestatie door Leo nidas in Rotterdam beide punten te ontnemen en aan het Toepad met 1—0 te winnen, terwijl Santpoort en D. H. L. door een 1—1 gelijk spel beide hun puntenaantal met een punt kondén Verdiende zege op V.V.Z. Zooals reeds gemeld lagen onze landgenoo- ten Pellenaers en Valentijn ook Zaterdagmid dag nog aan het hoofd van den Parijschen Zesdaagschen Wielerwedstrijd. De vijf sprints van drie uur werden gewonnen door Aerts, Magne, Aerts, Magne en Aerts, terwijl die van vijf uur voor Piemontesl. Giorgetti, Camusso, Giorgetti en Danneels waren. Zaterdagavond hadden Pellenaers en Valentijn dus nog steeds de leiding met 165 punten vóór de Belgen De Caluwé-Bonduel. die één ronde achter lagen, evenals Guerra-Battesinl. Archambaud-Lapebie en R. en 8. Maes. Om negen uur Zaterdagavond waren afge legd 21165 KM. Tijdens de klassesprints van negen uur werd wederom gejaagd en aan het eind daarvan lagen zeven koppels aan het hoofd met Aerts-Danneels aan de leiding door hun groot aantal punten. De sprints van negen uur waren gewonnen door Danneels, Aerts, Leducq, Olmo, Archambaud, Pélissler, Péllssler, Le Grèves, Danneels en Le Grëves. In het verdere verloop van den strijd kwam er herhaaldelijk verandering in den stand. He laas konden Pellenaers en Valentijn zich aan den kop niet handhaven en des middernachts lagen zij twee ronden achter op de leidenae koppels. Enkele valpartijen hadden plaats ge vonden, waarbij Umbenhauer en later Le Grëves de slachtoffers waren. De sprints van één uur 's nachts werden gewonnen door Giorgetti, Magne, Leducq. Guerra, Aerts. Magne, Pélissler, De Caluwé, Aerts en Archambaud. Na ae sprints van één uur gebeurde er weinig bijzonders meer en Zondagmorgen bij de neu tralisatie kon de volgende stand worden op gemaakt: 1. Magne-Péllssler, 304 punten; 2. Le Grëves- Le Drogo, 148 punten; 3. Guerra-Battesinl, 140 punten. Met één ronde achterstand: 7. De Caluwé—Bonduel, 193 punten; 8. Pel- lenaers-Valentijn, 179 punten. Met drie ronden achterstand: 9. Archambaud-Lapebie, 117 punten. Met vier ronden achterstand: 10. Hüerbach-Umbenhauer, 96 punten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 19