PROVINCIAAL NIEUWS Met twee kameraadjes op avonturenreis F p ^niniiiinnimiiiiiiiiiiniM I De Dubbelgangster I G.V.O. WINT VAN D.S.S. i MARKTEN Wisselkoersen MAANDAG 11 NOVEMBER 1935 HOOGKARSPEL G.V.O.—D.S.S. 4—1 te TWEEDE KLAS I.V.C.B. Rust kwam met gelijken stand GOUDEN PROFESS1EFEEST HOORN DE KWAKEL MONNIKENDAM Waterschap „Drechterland” SCHAGEN ASSENDELFT UITHOORN HEILOO BOVENKARSPEL ZAANDAM ENKHUIZEN WIERINGEN Weerbericht Ijsbond Hollands Noorder kwartier Always Forward behaalt een 3ƒ- zege op Zwaluwen. - Nea ver liest met 41 van The Victory. R.K.A.V. slaat Constantins met 21 De stranding van schepen ver schaft het dorp goede dagen Nieuw „seizoen” Egmond Fraaie revanche van Blauw Zwart Hl EGMOND AAN ZEE STAAT VAN BESOMMINGEN B In u KERKBERICHT tot n is running door Constantius met 31 te kloppen. 9—13 v 6—32 vldzon. Pleterseliesteeg 11. Matige tot zwak- 50 Madge kreeg een schokje en keek hem half HOOFDSTUK XXX kalmte bracht Splay bijna van zyn Wordt vervolgd door Charles Garvica Gemeenteraad. De raad der gemeente Uit hoorn zal Donderdag 14 Nov des namiddags twee uur in openbare zitting bijeenkomen. Aanbesteding B. en W. zullen Woensdag 30 Nov. 3 perceelen aanbesteden A. Het amoveeren der Voetbrug in den Broe- kerhavenweg en het maken eener gewapend-be- tonbrug aldaar. B. Het maken van trottoirs aan de Hoofd straat en den Broekerhavenweg der gemeente. dom van den heer 3. Branden Czn. was de heer P. Baas voor 9486. Opruimingen en uitverfcoopen. De commis sie uit de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zaanland heeft afwijzend beschikt op het verzoek der winkeliers in dameshoeden, om in afwijking van de in de wet aangegeven tijden <1 Jan.1 Febr.i de seizoenoprulmlng te hou den van 21 November tot 21 December 1935. 32.40 37.40 '6.4S 1.47% 11.9S 6.10 20.N) 6 6 6 6 5 5 4 5 5 6 6 6 4 5 6 6 2 5 8 4 3 2 3 3 1 1 1 1 1 1 1 3 3 1 3 3 3 32 35 37.35 36.35 1-47% H.92% 6.10 20.10 t 1 1 i 1 d 1< i 1 I EVE 3KGB 3 2—3 EVE wint den toss en is spoedig in den aanval. Degeling weet met een boog schot den keeper te passeeren. 1—0. KGB valt dan vinnig aan. de rechtsbinnen weet de EVE-achterhoede te passeeren en met een laag schot maakt hy gelijk. 11. Even voor de rust herovert de Drijver opnieuw de leiding voor EVE Ernstige aanrijding Het dochtertje van den heer R. alhier had het ongeluk met haar voet opder het voorwiel van een luxe-auto te gera ken. waarbij dit lichaamsdeel zeer ernstig werd gewond. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opge- maakt. Aanbesteding. De bouwkundige K Simons heeft aanbesteed het bouwen van een woon huis met winkel en scheersalon voor rekening van den heer P alhier. Laagste inschrijver was de fa. LangendUk Ac Oostveen voor ƒ3489, aan wie het werk is gegund. Plotseling keek de man weer ernstig en hij vroeg aan het tweetal wat ze feitelijk in den stal uitvoerden. Hermann, die de taal goed verstond en sprak, zeide met eenlge woorden wie ze waren en gerustgesteld noo- digde de boer het tweetal uit om mee naar binnen te komen. LVV Fortitudo MSV WIJ 2 Olympia Semper Avanti Amersfoort Zwal. Vooruit Saestuni HMS 2 32 40 37 40 36.45 147% 11.921* 6.10 20 85 7 6 5 7 5 6 7 6 7 4 Beha stem gebn lli 8P Done ten 1 merel Na foon Sten LipK cri «t< on zei de 1 len aai hel I zee gei sle< na dut voo win der pac gav kon E T war die leve star funi Di lijke rooi pen v w b si ki ts ki et vc re h< be Na de thee is EVE aanvankelijk sterker, maar dan komt er een overwicht voor KGB, en als de linksbuiten den bel voor doel plaatst, scoort de mldvoor, 22. Een oogenbllk later wordt een goede voorzet. van links door den rechtsbinnen benut. 2—3. Th dezen stand komt geen verande ring meer. Woudla BEVE B 32. GVO D6S H Teylingen ADO Geel Wit Blauw Zwart Lisse Vitesse Santpoort 2 WE Always Forward The Victory RKAV Zwaluwen NEA DOSS Volendam 2 VIC Wilskracht 2 Constantius 32.35 o7.35 26.40 1.47% 11.92% 6.10 20.10 Al van, toch fend den 8CH woa Houl 1J. o van i of O| tore DER Alkn Bl) Rec ven sem TH1 Cas min Kra en v Ben van 7.25 59.25 9.70% 24.871* 47.87^ jpel Oo 'roote l.C 19 19 19 Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen 3 2 2 2 1 2 1 1 Oslo N.-Y. (cable) Home Praag Madrid 7 25% 59 24 9.70 24 90 47 90 Deze raakte verward in het touw dat om den nek van de geit was gebonden. Toen keerde de geit zich naar Pietje en gaf hem zoo’n stoot tegen zijn zitvlak dat hij met een boog over Hermann heenzellde. En het werd een kluwen van trappelende armen en beenen, waar de boer en boerin naar hartelust om moesten lachen. 1 11 30—7 1 1 2 1 3 3 3 4 3 Toen Wletje zag dat alles zoo goed was afgeloopen was ze erg blij. De houten spalk- jes werden van haar arm gehaald en een stUf verband erom gelegd. De boerin maakte nu een heerlijken maaltijd voor de arme vluchtelingen klaar en onderwijl vertelde Hermann In kleuren en geuren hun wetens waardigheden. 94. zoodat de beer derheid gekozen „Drechterland." ZATERDAG. 9 Nov. 9 Nov. Vorige Slotk. heden. 7.25% 59.24 9.70% 24.89 47.88 Vacature raadslid Bij het bestuur van de R.K. Klesvereenlging ..St. Joseph” is bericht in gekomen van den heer J. P. Schilder, dat deze den opengevallen zetel, ontstaan door het be danken van den heer H. F. van Nuland, niet zal aanvaarden. De volgende op de R.K. lijst is nu de heer W. Dekker. 41 versloeg. Vitesse en Teylingen in Castricum met 22 gelijk. Het ophalen van huisvuil. By wijze van proef zal tot 1 Januari 1936 door de gemeente des Donderdags in de bebouwde kom het vuil worden opgehaald. 9 23—4 8 15—12 7 10—6 6 15—17 4 10—10 4 9—15 4 14—15 4 12—20 3 4—3 2 11—31 MAANDAG: St. Martinus. Geen congregatie. DINSDAG: 7 uur Lof. WOENSDAG: 8 15 jongenscongregatie. DONDERDAG: 7 uur Lof. VRIJDAG: 7.30 uur gezongen H. Mis Te 7 u. Kruisweg; 8.15 mannencongregatie. ZATERDAG: 11.30 blechthooren voor de kin deren; te 4 uur voor de overigen; te 7 uur Ro zenhoedje. ZONDAG 17 Nov.: Eucharistische dag. De H.H. Missen te kwart over zeven, acht uur half tien en te kwart voor elf de Hoogmis. 8 Nov. Vortve Slotk. heden 7 24% 59.21 9.70% 24.89 47.88 9 16—7 9 8—3 8 16—11 6 14—8 4 11—12 2 2 9—14 3 2 11—27 De Ijsbond Hollands Noorderkwartier her denkt Zaterdag 21 December zijn veertig-jarig bestaan. In een Woensdag gehouden hoofdbestuurs vergadering werd besloten, dit jubileum te her denken op en tijdens de algemeene jaarver gadering, welke dien dag te Alkmaar zal wor den gehouden. Het hoofdbestuurslid de heer Trouw van Abcoude zal dan een causerie met lichtbeelden houden over het ijs en de yssport. daarna zal een gemeenschappelijke maaltijd worden aangericht, terwijl des avonds een ge zellig cabaret zal worden georganiseerd. Een tweede seizoen. Wegens herleving van bet seizoen hebben B. en W. besloten de ge meentelijke parkeerterreinen weder te ver pachten en de winkelsluiting op Zondag offl- 'U. s Het lijkt wel of heel Nederland naar Egmond aan Zee komt om de gestrande .Kerkplein” en „Drente" te zien. Wie ver wacht had, dat het bezoek nu wel wat zou luwen kwam bedrogen uit. Zeker tiendui zend bezoekers, het aantal is moeilijk te schatten, overstroomden Zondag weder het anders zoo stille vlsschersdorpje. Weder maakten de café's, de winkels, waarvoor de Zondagslulting officieel Is opgeheven als In het badseizoen, de snelteekenaar, de man met den aap, de venters met aller hande artikelen, allen beste zaken. Om van de auto- en fietsenstallingen maar te zwij gen! Er zijn er, die Zondags 30. 50.verdienen I Voetbal De 8RC- junioren zouden Zondag middag bezoek krijgen van ZAP a uit Anna- Paulowna. Doch hoe lang men ook wachtte, deze club kwam niet. SRC I speelde om half 3 tegen VIOS IT van Warmenhulzen. Deze wedstrijd werd een teleur stelling (22). 4 1 3 2 1 3 8 3 2 3 4 3 1 4 Katholiek Hoorn Zooals bekend organi seert de vereenlging „Katholiek Hoorn” Donder dag 14 en Dinsdag 19 November twee parochle- avonden. in de groote Parkzaal. alwaar zal wor den opgevoerd „Het gastmaal der kinderen", een mysteriespel in 3 bedrijven. Voorts zal het V.O. P.-orkest medewerking verleenen. De toegang tot deze avonden Is gratis voor alle parochianen boven de 17 jaar. Toegangsbewijzen zijn alleen hedenavond en Dinsdagavond verkrijgbaar in het Gezellenhuis. des avonds van 7 tot 9 uur. Te vens wordt dan de plaatsbespreking gehouden. fraaie positie door een 31 overwinning cp AMSTERDAM. 11 Nov. Veemarkt. Aange- Zwaluwen ln Hoorn. The Victory won in Ouder- voerd werden: 650 vette koeien le kw. 4751, kerk met 41 van NEA «n RKAV bleef in de R.K. .8.VA.” Zondag is 8VA 1 erin ge slaagd om SDE 1 met 43 de baas te blijven. De overige uitslagen zijn: SVA 2—WSV 3 3—0; VVZ 5—SVA 3 3—2; U8V a—SVA a 0—1; DEM O—SVA b 3—0. „Dat komt nog. my lady, dat komt nog,” zei hjj, met iets vertrouwelijks in zijn dunne, heesche stem. „1% oude vrouw vertelde me dan, dat, al was het meisje haar eigen kleindochter, ze niet het kind was van een gewonen man uit het volk zooals Ik bijvoorbeeld, my lady. Ze was de dochter van een echten grooten meneer, een graaf zelfs, die haar in den steek cieel op te heffen tot 1 Januari 1936. op de zelfde wijze, als tijdens het badseizoen. Uitslag verknoping Vrijdagavond is in café „Bantam" ten overstaan van notaris v. Houwelingen van Honn publiek verkocht een woonhuis met schuur, erf en eenlge perceelen bouwland, te zamen groot 2.95 30 H.A. Eigen- Koopet Veldwachtersverordening Naar aanleiding van den brief van den Commissaris der Koningin betreffende de ter goedkeuring ingezonden veld- wachtersverordening, hebben B. en W. aan den Raad voorgesteld, de bezoldiging van den veld wachter. belast met den nachtdienst, te verhoo- gen met f 50, met uitdrukkelijk verbod echter om particuliere nevenbetrekkingen te bekleeden met een uitroep van verontwaardiging en ont zetting; maar ze had zich niet bewogen, en baar stem had heel vast geklonken. Had ze Onnoodig te zeggen, dat Egmond zijn sche pen noode zal zien verdwijnen. Voorloopig schijnt daar ook niet veel kans op. De moei lijkheden, die gerezen zijn tusschen den Rijks waterstaat en den slooper van de „Drente”, schijnen nog onopgelost. Er wordt althans niets aan gedaan en het plakkaat, waarbij verboden wordt, goederen van de „Drente” af te halen, prijkt nog altijd aan den mast. En de „Kerkplein"? De machines zijn thans door de Scheepvaart inspectie goedgekeurd en mogen dus by het bergingswerk gebruikt worden. Maar aan het eigenlijke bergingswerk is men nog niet toe. Onafgebroken is de Berglngmaatschappy Smit en Van der Tak bezig met de voorberei dende werkzaamheden. Vermoedeiyk zal men daarmede zeer binnenkort gereed zyn. De put ln het strand, die zoet water moet leveren voor de ketels, is klaar. Aan bakboordzijde van de ..Kerkplein" worden 4 zandzuigers aange bracht. Als die klaar zijn, kan het eigenlyke werk beginnen. Ook des Zondags zal men dit kunnen zien, omdat men verplicht is dan door te werken om te voorkomen, dat de zee allen arbeid van de afgeloopen week nutteloos maakt. Hoe lang deze strijd van de machines tegen de steeds weder zand aanvoerende zee zal du ren is niet te zeggen. Alles zal daarbij afhangen van het weer. Een ruwe zee kan het werk van vele weken tot een Sisyphusarbeid maken! Men zal dus moeten afwachten of de natuur met de Octoberstormen is uitgeraasd of nog wat ln petto gehouden heeft. Voorloopig profi teert Egmond van het onverwachte winter seizoen. Het gemeentebestuur rekent er in leder geval wel op, dat dit seizoen nog wat zal aan houden, want het heeft het gemeenteiyk par keerterrein weder verpacht. En zonder twyfel denkt Egmond thans: Beter twee schepen op het strand, dan tien, die pas seeren, als Ships, that pass in the Night”. In West Ia behaalden de HMS-reserves gis teren hun eerste’ zege en nog wel op Amers foort, dat in Zuilen met 32 geklopt werd. Zwaluwen Vooruit verloor ln Utrecht met 4—3 van de WU-reserves, terwyi Semper Avanti zjjn meerdere moest erkennen in Fortitude, dat met een 41 overwinning naar Culemborg terugkeerde. In één seconde had ae die menacheiöke rat herkend Het was Splay het wa> de Speld, de dief, de valsche monter, dien ae het laatst gezien had op den -vond dat hij gearresteerd werd den avona van haar grootmoeders doodl De verschyning want da* leek hU haar kwam sóó plotseling, aóö onverwacht, dat het haar den adem benam, en dat ze byna den moed miste, de situatie flink onder de oogen te zien. „U wenecht me te spreken?" vroeg ze effen, mylady, die vrijheid heb ik genomen,' aei hij; en Madge rilde, toen se rijn slijmerige, fleemende stem herkende, alsof zij ze gisteren pas voor het laast gehoord had. „Ik heb die vrybeid genomen, mylady, omdat ik dacht, dat u wel graag iets zoudt weten, wat mij toevallig ter oore is gekomen. Ik ben maar een anne, hard-werkende arbeider, en niet geschikt om in zoo’n mooie kamer te komen en hier voor u te staan; maar ik ben een man, mylady, die steeds zijn nllcht doet, en het is mjjn plicht, uw ladyschap te vertellen wat mij t«r oore ia gekomen in verband met ueeM,” Burgerlijke Stand Getrouwd: G H. Rtjne- veld en A. Smit. OverledenAgatha Petronella Hendrika Fritschy. 12 jaar, d. v. C. Frltschy (overleden) en M. van Scheppingen. 9 17—11 7 13—10 7 18—15 6 11—5 5 17—31 5 13—19 4 13—18 4 13—34 3 6—9 R.K. Volksbond. Dezer dagen vergaderde de plaatselijke afdeellng van den R.K. Volks bond. Besprekingen werden gevoerd over d<“ steunregeling en brandstoffentoeslag. 31 Nov. zal pater Alexander spreken over: „Hoe dienen wy onze geesteiyke belangen. In de tegenwoordige Maatschappy." Zondag 1 Dec. zal in het 8t Gomarusgebouw een St. Nieolaasfeest gegeven worden. LeeftUds- grens 39 jansn. Een lyst tot steun zal by de leden circuleeren. Getracht zal werden hier een brandstotfen- coöperatie op te richten. De voorzitter deelt mede, dat ln Bovencarspel dit jaar gezameniyk reeds 185 ton ingekocht is. Verschillende leden gaven rich hiervoor op. Raadsvergadering Dezer dagen hield de raad der gemeente een spoedvergadering. De rekening der zeegras-exploltatie over het dienstjaar 1934/'35 is voorloopig vastgesteld. De gemeenterekeqlng over 1934 eveneens. De gewone dienst bedraagt in ontvangst f 448870 11 en ln uitgaaf 449063 15 en sluit dus met een nadeellg slot van 193.04. Er komt echter een uitgestooten bedrag op voor van 77741 19 De ontvangsten van den kapitaal- dlenst bedragen f 448733.25 en de uitgaven f 429862 46. zoodat hierop een batig slot is van 1887079. Hierna worden aangeboden de begrooting der zeegras-exploltatie dienst 1935'36 en de gemeentebegrootlng dienst 1936. Besloten is te trachten met Den Helder een gunstiger ftnancleele regeling voor den veearts hier te krijgen en mocht dit mislukken, dan een eigen dienst te stichten of te trachten aan sluiting te krijgen met den kring Barslngerhom. 6 - 13 35—17 1 1 3 3 3 3 4 4 6 Always Forward behield in West I b rijn f <8> Burgerlijke Stand Geboren: Maria Johanna Catharina, dochter van KI. Wever en C. Huy- berts; Steven, zoon van KI. Veldhuis en F. H. Hageman: Helena Margaretha, dochter van C. Bloemendaal en E. Mantel: Anna Janke, doch ter van F. Lageveen en C. Rooks. Overleden: Gerrit Timmer. 39 jaar. echtgenoot van M. de Boer, wonende te Venhuizen: George Ch. Jb Ryke, 20 dagen, zoon van M. Ryke en M M. Hooij. Ondertrouwd: H van Bork. Diemen en C. A. de Boer; H. J. G. Holthuis en M. W van Rlel. .JFïoe is uw naam?” vroeg Madge. „Myn naam la Splay." zei hy. „Het is niet waarschyniyk, dat u dien ooit gehoord hebt, 1 1 mylady." angstig, half nieuwsgierig aan. j „Ik ben een arme teekenla.” Gemeentelijke bekendmakingen B. en W maken bekend: dat de verstrekking van boter-, vleesch- en gehaktbonnen plaats heeft aan het bureau voor maatschappelijk hulpbetoon op lede ren Dinsdag, des namiddags van 24 uur; in het tydvak van 12 t/m 25 Nov. 1935 wordt op bon no. 66 margarine verkrijgbaar gesteld by P Post- ma. Veemarkt 12, M. Groot, Breestraat 3 en A. Haremaker, Veenenlaan 60; in het tydvak van 11 t'm 23 November 1935 wordt rundvleesch en gehakt ln blik verkrijgbaar gesteld by Z. De- J. G. Keet. Ged. Turfhaven 44, C. Eilander. Groote Oost 65. J. Dinkla. Groote Noord 73. P. Eeken, Vlschmarkt I. R. Groot. Gouw 32. A. Ott. Kleine Noord 8, J. N. Kaldenbach Koepoortspleln 1. N. L. Otte, Ger- ritsland 33. Hoogste barometerstand: 7893 te Memel en Boedapest. Laagste barometerstand: 741.1 te Vestmanör. Verwachting: ken. Zuid-Oosteiyke tot Zuld-Westelyken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Zon op 7.14 onder 4.14 Ucht op 4.44 Maan op n.m. 4.21 onder v.m. 834 Laatste kwartier 18 November 12.50 vjn. Burgerlijke Stand Geboren: Jaap Dirk, zoon van Jacob Zwaanswijk en Anna Maria Goedkoop Bob, zoon van Cornells Jacobus de Graaf en Eefje Vader. Dirk Jan. zoon van Geard Hommes en Elisabeth Wentlnk. Engelina Anna, dochter van Anthonius Schou ten en Engelina Anna van Veen. Hendrik Jan. zoon van Hendrik Jan de Ruiter en Maria Elisabeth Petronella Roskam. Johanna Theodora, dochter van Harmanus van der Veen en Maria Kuljs Petrus Leonardus, zoon van Petrus Kraakman en Anna Bleeker. Jan Eppo zoon van Jan Phillppo en Trijntje Ottes Frits Peter Jacobus, zoon van Gosse Postma en Petronella Jacoba Dam. Ondertrouwd: Pieter Erika, drukker. 25 jr„ en Jannlgje Romkje Geertsma, z. b., 25 jr. Dirk Koomen, handelsrelzlger. 27 Jr. en Maria Johanna Antonia Otterloo. z. b.. 21 Jr. Pieter Sombroek. tuinder, 36 jr. en Anna Maria Wessel, a b.. 20 jr. Getrouwd: Gerardus Petrus Groot en Allda de Graaf Pieter Eriks en Jannlgje Romkje Geertsma. Dirk Koomen en Maria Johanna Antonia Otterloo. Pieter Sombroek en Anna Maria Wessel. Overleden: Joukje Wartena. 76 Jr. Catha rina Bleeker. echtgenoot» van Pieter Dekker, 77 jr. Allda Maria Slebeling, echtgenoote van Jan Christoffel van Nek. 41 Jr. Dirk Out. 70 jr. Anna Catharina Budde, weduwe van Hermanns Verbruggen, 76 jr. 4 1 4 1 4 3 2 1 1 6—2 7 1 het nog niet begrepen? Dan zou hy het haai gauw genoeg duidelijker maken. „Er is geen sprake van een misverstand, my lady," zei hy, en voor het eerst werd zyn stem dreigend. „Het was de graaf van Mersia, uw vader. Die Madge was het kind van de dochter van de oude vrouw, met wie de graaf getrouwd was vóór hy uw moeder trouwde. Ze was een geboren lady, dat meisje, Madge, de echte, zoogezegd de wettige dochter van dien graaf en de eenlge echte zelfs, omdat haar moeder nog leefde, toen de graaf met uw moeder trouwde!" Hy hield ademloos op en wachtte weer Tot zyn verbazing scheen Lady Irene nog steeds volkomen onbewogen. Hy leunde tegen de tafel en keek haar met knipperende oogen aan. Toen zei Madge: „Hét is een heel interessant verhaal, beste man,” haar stem klonk byna vriendelijk, medeiydend; „maar ik ben overtuigd, dat het niet waar is, dat u door den een of ander be drogen bent. Myn vader was een bekend staatsmanhet meisje heeft misschien zijn naam wel eens gehoord en toen dat bespotteliike verhaal verzonnen." „U neemt het nog al makkeiyk op. my lady, zei hy, met iets van van een grauw te zyn holle stem. „Dat zal straks wel veranderen, als ik uitgepraat ben. Denkt u eoms, “at geen onderzoek heb Ingesteld? Toeni ik kwam van myn reis heb ik hier en daar geïnformeerd, ik heb niet anders gedaan dui maar aldoor de zaak uitzoeken, en ik ben te weten gekomen, dat de graaf werkeiyk twee In West 2a leed D6S zyn eerste nederlaag. De Haarlemmers waren by GVO in Krom menie op bezoek, dat met 41 won en nu de leiding overgenomen heeft. Lisse klopte de Santpoort-reserves met 4—0, terwyi Blauw Zw. revanche nam voor de in Heemskerk geleden nederlaag en thans ADO in Wassenaar met speelden Tienjarig bestaan van „Achllle«" Donder dagavond gaf de gymnastlekvereeniging „Achilles” een uitvoering in de „Vergulde Valk” ter gelegenheid- van haar tienjarig be staan. De voorzitter complimenteerde den heer S Buddlngh die gedurende al die jaren Achilles had geleid. Tooneel uit voering Ter rectificatie zy ver meld, dat de RJC. Tooneelvereenlglng „Con stantia” niet, zooals eerst de bedoeling was. twee, doch slechts één uitvoering zal geven. Deze wordt gehouden op Zondag 17 Novem ber. Een kaaimuur aan de Prins Hendrikkade? Naar het zich laat aanzien zal nu binnen niet al te langen tyd uitvoering worden gegeven aan het reeds jaren lang bestaande plan tot het maken van een betonnen kaaimuur aan de Prins Hendrikkade, waarnaar vooral de scheep vaart belangstellend uitziet. De aanlegsteiger ter plaatse verkeert al ge- ruimen tyd ln een toestand van verval, zoodat bet lossen en laden niet zonder gevaar is. Geldgebrek was steeds de oorzaak, dat het plan moest biyven liggen. Eindeiyk Is het dan zoover dat het werkfonds bet plan heeft goedgekeurd. Alleen moet e nu nog overeenstemming be reikt worden omtrent de loonen. Het is te hopen, dat die overeenstemming ver kregen zal worden en dat dit belangrijke werk, waarin voor 74.000 loon zit. zoo spoedig mo gelijk kan worden aangepakt. had gelaten en zich niet meer om haar be kommerde, precies zooals dat wel in boeken gaat, my lady. Wat meer zegt, ze vertelde me, hoe hü heette. Dien naam roudt u nooit raden, my lady, het was een groote en heel deftige titel en ik denk, dat u Rel van kleur zoudt verschieten, als ik hem noemde.” zyn eigen gezicht werd beurtelings rood en bleek van opwinding en triomf en hy schuifelde een stap dichter naar Madge toe. „Wat zou u zeggen, my lady, als Ik u ver telde, dat die Madge de dochter was van zoo’n groot heer als de hooggeboren graaf van Mersia?” Madge verroerde zich niet Haar gezicht was nog bleek, maar haar oogen glinsterden drei gend. ,Mün vader was de graaf vaq Mersia." zei ze. „Ik veronderstel, dat u hem wel niet zult bedoelen, er moet ergens een misverstand zyn.” Haar stuk. Hy had verwacht, dit K sou opspringen BurrerHJke Stand. Geboren: Rqjna Ber nards, d. van R. Haakma en P. C. Sta v. Ulter Katwoude. Overleden: Trijntje Greuter, 88 j-, wed. van Cornells Hoogland. uw ladyschap begrijpt wat ik bedoel. Ik had zoogezegd interesse ln dat meisje,” ging Splay voort met een menschllevenden grijns op zyn gezicht. .Haar grootmoeder behandelde haar niet goed ze kreeg meer slaag dan eten. Het was niet om aan te zien, en ik ben er dan ook dikwyis tusschen geko men en heb haar beschermd. En al dien tyd had ik maar zoon gevoel, of er iets niet in den haak was. Ik bedoel, my lady, ik had zoo’n voorgevoel, dat dat meisje niet was, wat ze op het oog leek. Ze was te fijn en te damesachtig, voelt u wel, om tot dat soort menschen te behooren waaronder ze leefde En drommels nog toe! Ik had het niet mis! Op een avond, den avond vóór ik op reis ging om buitenslands een betrekking aan te nemen, hadden de oude vrouw en Ik een gesprek. Ze had gedronken, dat geef ik toe, maar ze was toch nuchter genoeg om te weten wat «e aei; en ze vertelde mij, heel open hartig en vertrouweiyk zoogezegd, dat myn veronderstelling raak was en dat dat meisje, Madge, niet was wat ae scheen.” Hy wachtte even, alsof hy een teeken van belangstelling verhoopte van de roerlooee. zwijgende gestalte. Madge dwong zichzelf tot spreken. Woede en angst streden om den voorrang in haar geest. „Je verhaal is nogal erg lang, goede man," zei te, alsof ae haar beat deed, geduldig te zyn; en ik zie eigenlijk niet ln, wat Ik daar mee te maken heb.” Splay keek haar aan met een kluwen glans in zyn kleurlooee oogen. maal getrouwd Is geweest, dat hy een dochter had en dat die dochter verdwenen is; dat aljn tweede vrouw uw moeder bij hem van daan geloopen is. En waarom? Omdat zy achter de waarheid was gekomen, de waarheid, die ik u hier nu zit te vertellen; dat zyn eerste vrouw en kind allebei nog leefden, en dat zyn vrouw niet was, eh dat u heelemaal zyn kind niet was, zoogezegd. Ik wist ook allang, dat oude moeke Bunch zoo noemden ae de grootmoeder geld trok van den een of ande ren rijken meneer, en wanneer ae dronken was, dan stofte ze daar ook wel op. Wat meer zegt,” ging hy na een korte stilte voor, ,Jk heb alle bewijsstukken ln handen, en Ik kan zwart OP wit waar maken wat ik ge zegd heb. Dat meisje, Madge, is een echte, onvervalschte lady, en u nou, ik zal u maar niet beleedlgen door te zeggen wat u bent.” Madge hield haar stem ln bedwang. Die klonk nog altyd onverschillig alsof haar de heele zaak ten slotte niet aanging. .Hebt u die bewysstukken In uw oeslt? vroeg ze enkel. „Ja”, verklaarde Splay, met een bravoure, die een minder gewiekste tegenparty misschien had kunnen misleiden, „en Ik weet ook, waar het meisje is. Ik kan elk oogenbllk myn hand op haar leggen, en dat zal Ik doen ook; fc ben van plan, haar te helpen en haar rechten voor haar op te elachen, het arme kind! Dat wil zeggen, als als Haar gezicht werd krijtwit en haar handen krampten zich om de stoelleuningen maar haar zelfbeheerschlng verliet haar niet. Had de man haar herkend? „Het was een meisje, dat Madge heette; en dat ik jaren geleden gekend heb. toen Ik in Londen werkte, vóór ik op reis ging. Ik ben een harde werker, mylady, die zyn brood verdient In het zweet van zyn aanschyn. Ze was een eigenaardig meisje, heel wat anders dan het gewone soort; een meisje, dat je opviel of je wilde of niet Ze woonde by haar grootmoeder een regelrechte oude heks Ik vraag uw ladysc1- p excuus en d* oude dame en Ik varen tooveel als compagnons, als D. S. S. speelt aanvankelyk verrassend goed en de G. V. O.-backs moeten alle zeilen byzetten om doelpunten te voorkomen. De Haarlemmers zyn overwegend sterker en de thuisclub komt er nagenoeg niet aan te pas. Enkele aanvallen van G. V. O. zyn echter niet van gevaar ontbloot, maar de mooiste kansen worden om zeep gebracht. D. S. S. weet zyn meerderheid in een doelpunt uit te drukken als Molenaar den bal uit z'n doel stompt en Neele zich het leder laat ontfutselen. (01). De gasten biyven het beste van het spel behouden, maar de verdediging der thuisclub biyft de baas, en als bij een doorbraak Sierhuis voorzet, schiet Vredenborg in. 11. Rust 11. D. S. S. geeft ook na de rust weer den toon aan. maar na tien minuten worden de bordjes verhangen en met open spel wordt het Haar- lemsche doel bestookt. Nadat Vredenburg juist naast heeft geschoten is het Sierhuis die uit etn corner den stand op 21 brengt. D. S. S. neemt achtereenvolgens vier corners op het G- V. O.-doel doch zonder succes. Dan krijgt De Jong den bal en zet voor. Vredenburg laat den bal voor Noom. die ln betere positie staat, loopen en keihard schiet deze in den hoek *31>. Het O. V. o-doel wordt weer onder vuur genomen en de D. S. S -mldvoor lost een geweldig schot in den hoek, maar op fraaie wijze stompt Molenaar den bal weg. D 8. 8. blyft on versaagd volhouden maar G V O. weet van geen wyken en als Sierhuis er alleen van door gaat, wacht hy de andere spelen op, zet voor en ineens schiet Vredenburg laag in (41). Even later breekt het einde aan. Vrijdag heeft de herstemming plaats gehad voor een hoofdingeland van .Drech ter land ln de vacature C. Oortman Gerlings. Er werden 193 stemmen uitgebracht (vorige maal 1111. Van onwaarde 4 stemmen. De heer P. v. d. Lee kreeg 95 st. de heer A. J. Cortman Gerlings Jr d Lee met 1 stem meer- als hoofd’.ngeland van werkman van geen be- teemde hy. ,»n het is enkel aan een toeval te danken, dat ik iets te wéte, oen gekomen, wat ik denk dat uw ladyschap ook wel graag zou willen i oren „Ik begrijp u nlei, zei te „Het is een lang verhaal, mylady." zei hy, „maar ik zal probeeren, het u zoo duidelijk mogelijk te maken. Het gaat allemaal over een meisje, dat ik vroeger gekend heb en dat Madge heette.” het 8t Ignatiusgesticht in Den Bosch herdenkt 15 November de eerw. Zuster Ma rie Jerona (in de we reld mej. J. van Went uit Noordwyk) den dag waarop zy vijf tig jaren geleden in de Congregatie trad van het Gezelschap J. M. J De jubilaresse heeft de laatste drie-en-der- tlg jaren haar beste krachten gegeven in Amsterdam en geniet nu sinds Juli IJ. haar welverdiende rust in het St. Ignatius Gesticht, Postelstraat, te 's-Hertogenbosch. AMSTERDAM. 11 Nov, Veemarkt. Aange voerd werdep; 17 2e kw. 38—4B, 3e kw. 30—36 per kg. slachtge- wicht, 70 melk- en kalikoeien 125—185, 139 vette kalveren: le kw. 40—45, 3e kw. 30—38 et. per kg. levendgewlcht, 46 nuchtere kalveren 36.50, 56 schapen 1618, lammeren 113 per stuk, 575 vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 5152 ct„ zware varkens 5051 ct„ vette varkens 4950 ct. per kg. slachtgewicht, 8 paar den 60—105 per stuk. 3 wagons uit Denemar ken. Overzicht: Runderen, aan voer groot, handel sleepend, niet diep zakkende, vette kalveren: aanvoer behooriyk, handel goed, prijzen: prijs houdend, nuchtere kalveren: kortere aanvoer, prijzen onveranderd, schapen: kortere aanvoer, handel prijshoudend, varkens: aanvoer behoor iyk, handel kalm, prijzen lager. ALKMAAR. 11 Nov. Veemarkt. Aange voerd werden: 134 vette koeien 100—180 per stuk, handel stug, 10 kalveren: graskalveren 2436, vette kalveren 3060 per stuk, idem per kg. 4565 ct., 49 nuchtere kalveren 614 per stuk. 310 vette varkens 4042 ct. per kg. Handel stug. AVENHORN. 9 Nov. Coöp Land- en Tuinbouw- en Marktvereen Avenhorn en -Omstreken 7500 kg Roode kool 2.206 40. 22600 kg. Gele kool 180 4.70, per 1000 kg. 7000 stuks Groene of Put- jeskoql 0.30—4.50 per 100 stuks. 3000 kg. Uien: groote maat 2.602 70. gewone maat 2—3 30. Drielingen 6080 cent. Nep 2.302.40 per 100 kg 6500 stuks groote Bieten 11.4015.2q per 1CO0 stuks. 4000 kg. kleine Bleten 2.903.20 per 100 kg. 17000 kg. Wortelen: Flakkee. verbeterde 0 30 1.20 per 100 kg. ALKMAAR, 9 Nov. N V. Blervelllng voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 75000 klpeleren: 56-58 4.905.30, 58-60 5.305.50, 60-62 5.405 60. 62-64 5.406 70. klein 4 404 70 eendeleren 2 202 40 AMSTERDAM, 9 Nov. Aardappelen. Aanvoer 59600 kg. Pryzen onveranderd- AMSTERDAM. 9 Nov Vlach. Aangevoerd door twee motorbotters benevens conslgnatlezendln- gen Afgeslagen aan de Gemeente Viscbhal De Ruyterkade, Amsterdam Besomming der botters 231.00279, Handschol per kist 11.00. kleine Schol 6.508. Garnalen per lg kg. 2.60. gestoomde Makreel per pond 10 cent, versche Bokking per 100 stuks 080090. Harder Bokking per 100 st. 1— 1.10k Uit de hand verkocht op het bultënter- reln: Aal per pond 27 cent. Bot per pond 32 cent, versche Bokking per 100 stuks 90 cent. Harder Bokking per 100 stuks 11.50. Garnalen per 15 kg 1.502.75, gestoomde Makreel per pond 12 ct. BROEK OP LANGENDIJK. 11 Nov. Aan gevoerd werden: 3150 kg. aardappelen: Blauwe Eigenheimers 2.802.90, 2150 kg. breekpeen 1.20—1.40, 10.000 kg. roode kool 2.50—5.80, 6000 kg. gele kool 1.804.60. 6800 kg. Deensche wit te kool 0.903 30. 11000 kg. uien: gele uien 22.20, grove 2.402.50, gele drielingen 1.10— 120, gele nep 2.60—2.70, 359 kg. bieten 170— 2.80, 1100 stuks andyvie 0.801.20. BOVENKARSFEL. 9 Nov. ,Pe Tuinbouw” Aardappelen: Blauwe ICO, Bonte 1.55 Bevelan ders l.Oo per baal. 200 baal Uien: grof 1.30135, groote 1.00. drielingen 6065 cent. Nep 1.10 per baal. 95000 stuks Bloemkool: I 6.0012. idem II 2.30—7. III 1.505.70 per 100 stuks. 7000 kg. Roode kool 3 405.60, 2500 kg. Gele kool 3.50 4.90 600 kg. Witte kool 22.40. 50o kg. Deensche Witte kool 3.10 per 100 kg. 1500 kg. Bleten 1 190 per 100 kg. 25 baal Wortelen 4ö cent per baal. ENKHUIZEN, 9 Nov. Visch. Aangevoerd door 11 vaartuigen 900 pond Lijnaal 26 27.5 cent, door 3 vaartuigen 130 pond Zijdennettenbot 20 cent per pond. HOORN, 9 Nov. Veemarkt. 49 schrammen 14.00 20. 57 biggen 12.00—17. 176 schapen 11.00—20. Handel goed. LEIDEN, 9 Nov. Botermarkt. Prima fabrleksbo- ter (contr.) 1.58. prima boeren boter 1.461.60 p. Aanvoer 530 kg. Handel kalm. DEN. Turfmarkt van 49 Nov. Geen aan voer. Prijzen lange turf 7.008 00 per 1000 stuks. MEDEMBLJK. 9 Nov. Marktver. ,3t. Joseph”. Aardappelen: Blauwe 1.45—160. Eigenheimers 1.40— 1.55, Bieten groot Q.65—1 00, idem klein 2.402.65. groote Uien 0.95^-1.05, idem grove 1.10 1.20, idem Drielingen 4555 cent. Bloemkool I 9 10—10, kiem II 6630, idem III 34.70, Wor telen O>0—0.95, Roode kool 1 604.80. Witte kool 1.502.10. Deensche Witte kool 1-3.30. NOORD8CHARWOUDT, 11 Nov. Aange voerd werden: 1850 kg. uien: gele nep 2.80, drielingen 0.90. uien 2.per 100 kg. OUDEWATER, 11 Nov. Kaasmarkt. Aan voer 75 partijen, 3375 stuks, 16875 kg. le soort met R.M. 2122.50, 2e soort met RM 20.Stockholm Handel traag. WARMENHUIZEN. 9 Nov. Drielingen Uien 1 10. Gele kool 2 60-^4 20, idem II 2.104.20. idem kleine 1.40, Roode kool 3.306, Idem II 2.60 4 40. Deensche Witte kool 3 40. Blauwe aardappe len 3.40, Eigenheimers 2 50 per 100 kg. van de Zaterdag aan den Rijksvlschafslag aan gekomen stoomtrawlers: Maria Elisabeth 110 manden f 1700, Bruinvlach 80 manden f 1550. K W. 50 f 400. idem 108 f 230, idem 44 f 320. idem 134 f 570, idem 75 f 370, Idem 168 f 500, idem 39 f 280, idem 175 f 600. Loggers versche haring Sch 223 f 810. Idem 365 f 1240, idem 195 f 90, idem 20 f 430, idem 68 f 180, idem 159 f 555, idem 399 f 540, idem 84 f 1040, idem 236 f450, Idem 261 f 450, Idem 69 f 560, idem 35 55, idem 289 f 400. idem 37 f 520. idem 3 f 1050, Idem 104 f 1020. K W 29 f 1470, Idem 31 f 350, idem 122 f 160. idem 36 f 560, idem 159 f 700, Idem 158 f 130. idem 50 f 220, idem 25 f 220, Idem 60 f 720. idem 5 f 360.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2