naar Het K.N.G.V. niet Berlijn NEDERLAGEN VAN V.V.Z. EN ONZE GEZELLEN HERSTEL VAN R.K.T.VV. VAN HET KATHOLIEKE KAMP Onze Gezellen namen twee maal de leiding Keurig werk van V.V.A. S.J.C. klopt Leonidas Graaf Willem door H.B.C. met 62 verslagen Rust met gdyken stand H.M.S. houdt Wilskracht in bedwang fierste zege van De Meer K.N.V.B. S.D.O. met 21 geklopt Sterke verdedigingen Het wereldrecord 100 M. rugslag WIELRENNEN Winterbaan te Gent Zesdaagsche te Parijs D.F.C. van Spannende strijd Brusaelache Sportpaleis Beide voorhoeden schotloos Magne Sportpaleis te Antwerpen De Zesdaagsche te Antwerpen Puntenverdeeling bij SantpoortD.H.L. Met eigen wapens bestreden Zeer snelle tijd van Kiefer Kleine nederlaag van D.E.M. tegen Spartaan S.J.C. klopt Leonidas met 1O Een kleine zege van Blauw Wit Maar E.M.M. klopte de Haar lemmers met S2 Omgekeerde uitslag had echter Je verhouding beter weergegeven s s s 4 5 7 S 4 S 6 MAANDAG 11 NOVEMBER 1935 Besluit van een buitengewone algemeens vergadering Vosta en De Meer behalen hun eerste overwinning resp. op Vogido en S.D.O. Een 20 overwinning op Z.F.C. HongaryeZwitserland 61 Enthousiast spel aan beide zyden Verdiende zege op V.V.Z. Rood-witten winnen met 42 k W G h 2 2 zich weer 22—13 7 3 gaan herstellen, want het resultaat gele- Oosten het In doorkomen i 2 1 1 2 1 1 3 2 1 1 8 1 2 De Duitsch-Amerikaan Kiefer heeft op nieuw van zich doen spreken door het wereldrecord 100 M rugslag wederom te verbeteren 8 e 8 8 S 6 8 4 6 8 7 6 S 6 8 6 7 3 2 1 1 7 7 6 8 6 4 3 3 2 7 7 8 6 8 5 11—8 17— 5 15—12 10—8 18— 15 15—28 9—8 8—12 7—9 1320 8 8 7 4 6 6 5 8 5 5 7 6 6 8 7 5 5 5 8 5 3 2 2 3 3 3 1 1 1 4 3 3 3 3 2 1 2 1 2 2 3 2 1 1 3 3 3 3 3 3 1 1 1 2 3 3 2 3 3 5 10 9 7 6 5 5 4 4 3 3 De andere koppels waren zes tot en met 24 ronden achter. berg en S.l Spartaan. 3 1 3 4 3 3 5 2 3 5 2 3 2 2 3 5 11 10 10 8 8 8 5 4 4 2 10 8 8 7 7 4 4 4 4 4 13—10 13— 6 11— 9 14— 15 11— 14 7—16 12— 18 9—16 J R K. N. A. C. Valkenburg Geleen Chevremont Caesar R. K. V. V. L. Klmbria Kerkrade Sltt. Boys R. K. O. N. 8. IS—15 15— 9 18— 9 30—14 19— 11 12—15 10— 19 7—10 11— 17 7—16 15— 9 18— 7 16— 9 14— 21 15— 12 9—10 7—19 9—14 13—18 R. K. T. V. V. Brabantia Mulo Dongen Wilhelmina 8. V. B. Mevo Kolping Venl. Boys Best Vooruit 19— 15 23—9 18—16 15—13 12—17 20— 25 12—15 7—24 Haar- wedstrtfd 3 3 3 3 1 3 2 De uitslagen van de Zaterdagavond In het Sportpaleis te Antwerpen gehouden wielerwed strijden lulden: Premie voor geabonneerden (afstand 7500 M.): 1. van de Voort (Ned.), tijd 9 mln. 27 4 5 sec.; 2. Verberck, 3. Schoolmeester en 4 Wouters (allen Belg»). Achtervolglngswedstrljd over maximum 5 KM: 1. Van Schlfndel (Nederland), 2. Gerard Lente op 5 M. Tijd 6 minuten 27 2 5 sec. 25 K.M achter tandems: 1ste serie:.1. Kaers, 27 mln. 48.4/5 sec.; 2. Wals op 1 wiel; 3. Buysse op 10; 2e serie: 1. Kaers 38 mln. 47 sec.; 3. Buysse op wiel; 3. Wals, 5 M. Algemeen klassement: 1. Kaers 50 KM; 3. Wals 40.994 M; 3. Buysse 49 989 M. Stayerswedstryd over 50 en 30 KM: Alge meen klassement: 1. Ronsse, 5 pt.; 3. Blanc Ga rin (Pr.), 7 pt.; 3. Meuleman, 9 pt.; 4. Krewer (D.), 15 pt.; Palllard (Fr.), 19 pt. ftjIT DE SPORTWERELD 5 1 5 5 4 2 2 3 21 2 1 2 1 Op de winterbaan te Gent is Zondag een 100 K.M. koppelwedstrjjd verreden, welke werd ge wonnen door het Belgische duo Buysse-Bllliet. Piet en Jan van Kempen het eenlge Ne- derlandsche koppel eindigde op de zevende plaats. Aan het sterrenprogramma, dat Dins dagavond op de Amsterdamsche Kunst ijsbaan gegeven wordt, zal ook worden deelgenomen door den wereldkampioen Karl Schafer R.K.T.VV. schijnt zich in Zuid n weer van ’s-Heerenberg Emos Treffers 8. D. O. U. C. Quick Vogido Altlor De Zweef Vosta V. D. Z. H. B. C. Spartaan Leonidas G. D. A. Santpoort 8. J. C. Graaf Willem D. H. L. D. E. M. T. Y. B. B. 3 3 3 2 3 3 1 1 1 1 Onze Gezellen is op overtuigende wijze ge slagen in een vooral van Hilversumsche zijde zeer vlot gespeelden wedstrijd. De eerste aanvallen zijn voor E. M. M., vjaar- tij hun beweeglijk spel opviel. Het eerste suc ces kwam evenwel van Gezellenzijde toen H. de Reus met een geweldigen kogel juist onder de lat den bal in het net schoot, 10. E. M. M zit er goed op en het is Schootbrugge, die reeds spoedig den gelijkmaker fabriceert. Het ant woord der Gezellen is wel sensationeel, want bl) den aftrap belandt de bal bU Elferink, die van den rechtervleugel een scherpen vnorzet geeft, dien Bouma keurig benut, zonder dat een E. M. M.-er er aan te pas is kunnen komen. Op verzoek van een groot aantal bjj het KN GV aangesloten vereenlgingen werd gisteren te Utrecht een buitengewone algemeene vergade ring van dit Verbond gehouden ter bespreking van de vraag, ot sal worden deelgenomen aan de Olympische Spelen te Berlijn 1936. Na urenlange besprekingen en debatten kwam ten slotte een voorstel van de Commis sie, die de buitengewone vergadering had aan gevraagd, in stemming, behelzende, om met geen enkel onderdeel van het K.N.G.V. aan de Olympische Spelen deel te nemen. Dit voorstel werd aangenomen met 153 stem men vóór en 107 tegen. Het K N G V. zal dus niet deelnemen aan de spelen te Berlijn. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub, maar weldra nam HBC het initiotief over en 'Rulgrok kreeg spoedig gelegenheid de score te openen (01). Luxemburg bracht de partijen weer op gelijken voet. waarna Rulgrok den gasten opnieuw een voorsprong gaf, die even wel nog voor de rust opnieuw door Luxemburg teniet gedaan werd (33). Na de hervatting had HBC ook het beste van het spel. Rulgrok bracht den stand op 33 en Martin zorgde hierna voor het vierde doelpunt. Verschillende Haagsche aanvallen bleven zon der resultaat. De middenvoor der gasten maak te er 52 van en van Rooden bracht tenslotte den eindstand op 62. De beste amateur-tennisser ter wereld Parry zal door een pols-blessure ge- - ruimen tijd niet kunnen spelen 1 9 1 7 3 3 3 3 3 3 3 5 4 4 Ook de afgeloopen Zondag heeft voor de I.V.C.B.-competHie weer verschillende ver rassingen gebracht en wel vooral in West I, waar zoowel Onze Gezellen als V.V.Z. hun eerste nederlaag leden. In de andere afdee- llngen hebben de leidende clubs zich echter kunnen handhaven. Vosta behaalde in het Oosten in den, plaataeltyken wedstrijd in Enschede tegen Vogido zijn eerst*, overwin ning evenals De' Meer, dat in Bussum S.D.O. klopte. Er zijn thans nog vier eerste klus sers ongeslagen, n.L in het Oosten Heeren- ,U.C. en in West II G.D.A. en was geweest, voor het S.D.O.-doel plaatst, waar Rejjnders ongehinderd kan scoren (0—3). De Bussumsche aanval begint zich dan meer te roe ren. De Amsterdamsche verdediging weet zich echter staande te houden. Een kogel op de Meer- veste wordt door Hoeboer nog juist over de lat gewerkt. De aanvallen van de gasten blijven ook een voortdurend gevaar voor de 8D.O.- achterboede opleveren, doch eenlge gemiste kansen en buitenspel zijn oorzaak dat ook hier succes uitblijft. Na de rust Is 8.D.O. direct in den aanval en, na eenlge kansen onbenut te hebben gelaten, gelukt het Molenaar eindelijk den uitgeloopen Hoeboer te passeeren (13). De Bussumers Werken nu hard voor den gelijkmaker, doch de 8.D.O.-voorhoede faalt steeds in het afwerken der aanvallen. Het einde brengt den gasten een eenlgszins geflatteerde overwinning. 8. J. C. is volledig, terwijl by Leonidas Cor nelissen en A. v. d. Sande vervangen zijn door Teppema en Verhoef. Direct na den aftrap gaan de Rotterdammers ten aanval, echter zonder succes. Het blijkt al spoedig dat oe voorhoede van Leonidas met de twee invallers veel minder sterk dan gevaarlijk is. Bij de-8.J.C.-voorhoede vlot het echter even min, waardoor de partijen vrijwel tegen elkaar opwegen. Bjj een der Noordwljksche aanvallen heeft Ruygrok den bal voor het inschieten, doch mist hopeloos, terwijl aan den anderen kant ook Th. v. d. Sande een vrije kans onbenut laat. Eenlge goed opgezette aanvallen der gast heeren gaan, hetzij door buitenspel van v. d. Sande, of door sublleqi werk van v. d. Berg verloren. Met Leonidas in de meerderheid treedt de rust In. Na de thee Is het aanvankelijk weer een fut- looze wedstrijd. Hierin komt pas verandering als bij een scrimmage v. d. Huls keihard in eigen doel schiet. Leonidas komt flink opzetten, terwijl S.J.C. In hoofdzaak verdedigend speelt. Niets lukt den gastheeren echter. Even voor het einde krijgen zy een penalty toegewezen, v. d. Sande plaatst den bal in den uitersten hoek, doch v. d. Berg weet het schot op buitengewone wyze te keeren. Tegeiykertyd weerklinkt het eindsignaal, wat den toeschietenden Cornelissen verhindert gelyk te maken. Met dezelfde wapens bestreden de twee vol» ledige elftallen elkaar, want soowel de thuis club als de bezoekers speelden In W-formatiu nl deden dc Zaankanten het op meer zicht bare wyze. De strijd ging in de eerste helft v-ywel gelijk op, maar toch wisten de gasthee- ren zich door soms goed opgezette aanvallen oe meeste en beste scoringskansen te schep pen, maar Z.F.C. mist nu eenmaal een goeden middenvoor. Na 20 minuten schoot Mijnden hard in, waarby Dykstra het leder niet klem- vast had en de toestormende Werkhoven kon op deze wyze den gasten de leiding bezorgen. (0—1). Na de hervatting demonstreerden de Doc- drechtenaren duidelijk, dat de uiteindelijke rtge hun toekwam. De thuisclub reikte hierbij echter wel de behulpzame hand, want ondanks oen achterstand gingen de gastheeren nog meer aandacht aan het defensieve gedeelte wijden. Gevaar voor het Dordsche doel bleef dan ook achterwege en toen na 23 minuten een corner op' het Z.F.C. doel ontstond, werkte een der Z.F.C.-ers het leder in eigen doel (02). Met de zege in zicht ging D.F.B^ uitstekend verde digen en door de snelle uitvallen der bezoekers scheelde het soms maar weinig at DEC. had een nog grootere score behaald. D. E. M. heeft verloren door een tactische fout. Spartaan werd als een te sterke tegen party be schouwd met het gevolg dat D. E. M. zich, voor rust op verdedigen toelegde en zoodoende de Spartaanvoorhoede drie kwartier lang naar het eigen doel lokte. Dat de gasten er toen slechts in slaagden op gelukkige wyze te doelpunten, pleit voor de keurige verdediging der Beverwy- kers. Toen D. E. M. na rust aanvallend op ging treden, zagen wy een wedstryd van twee ploegen die volkomen geiykwaardlg waren, Spartaan was technisch beter, D. E. M speelde enthousiaster en werkte harder. Dat de overwinning toch nog naar Rotterdam ging is aan de hechte Spartaan- verdediglng te danken. De gasten waren aanvankeiyk sterk in den aanval, speelden beheerscht, plaatsten knap en waren ver In de meerderheid. Het enorm afbre kend werk van de D. E. M.-ploeg, voorkwam evenwel doelpunten. Na een half uur zal Nieu wenhuls knielend een rollertje opvangen, maar de bal tipt evenwel juist voor doel door een on- effenheidje omhoog en verdwynt over hem in het net, 01. Na de thee heeft D. E. M. het elftal gewijzigd. Het Spartaan-doel ontkomt op gelukkige wyze aan een doorboring als een schot van De Vries nog juist door den paal wordt gekeerd. De gasten probeeren door korte tegenaanvallen opluchting te brengen, maar de D. E. M -druk blyft aan houden. By een vlotten uitval weet Dries op keurige wyze onhoudbaar te doelpunten. 02. Spartaan heeft de grootste moeite om den voorsprong te behouden, totdat Langendyk twin tig minuten voor het einde den achterstand ver kleint 12. D. E. M. houdt niet op maar de Spartaan-achterhoede weet stand te houden. Voor 15.000 toeschouwers werd Zondag te Boedapest de lanoenwedstrUd HongarDe-Zwit- serland gespeeld, waarin de Hongaren een groote 61-overwinning behaalden. BU de rust hadden zy reeds een 30-voor- sprong verworven. Na 20 minuten nam Hon garije de leiding door een doelpunt van Cseh, terwyl na 34 minuten Toldi den voorsprong voor Hongarije vergrootte. Enkele minuten voor de rust bracht Cseh den stand op 3—0. De tweede helft vergrootte mldvoor Saroay de score op 4—0 en eerst toen kenden da Zwitsers een tegenpunt maken door Trello Abegglen. Tien minuten voor het einde scoorde Sarosy nog eens, terwUl even voor tUd VincM den eindstand op 81 bracht. Toch weet E. M. M. voor de rust nog geiyk te maken wanneer de Hilversummers een cor ner forceeren. welke Ochten met een 'raaien kopbal in een doelpunt weet otn te zetten. 22. Na rust heeft Oiue Gezellen haa.' eigen spel geheel laten vallen en de achterhoede toont gapingen welke gevaariyk zullen worden Waar de halfllnle onvoldoende mwritpt komen er ee- vaariyke momenten voor het doel der Gezellen. Het is Schootbrugge die er van weet te profi- teeren. Handig passeert hy de achterhoede, noch de Reus weet den bal nog vallende te keeren. Er is evenwel niemand bU om weg te werken. zoodat Schoctb.-uege zUn <’ub een voorsprong weet te geven. E. M. M. is niet van, zins die weer af te staan en verdedigt stug. Onze Gezellen is dan een paar maal onfoituin- Ujlr met schieten, zoodat de geiykmaker maar nut wil komen. Het succes komt van de ande.e zijde wanneer Schootbrugge wederom aan de aandacht van de verdediging weet te ontsnap pen en den voorsprong vergroot. 24. Even daarna brengt Ochten den stand op 25. Onze Gezellen Is een geslagen ploeg, doch niettegenstaande dat weet de thuisclub niet van wyken en geducht vallen de gastheeren de laat ste tien minuten nog aan. maar zonder succes, zoodat het einde komt met een verdiende zege der Hilversummers. In de overdekte zweminrichting te Breslau werden Zaterdagavond zwemwedstryden ge houden. waaraan ook de op het oogenbllk in Duitschland toerende Amerikaansche zwem mers deelnamen. Adolf Kiefer zorgde weef eens voor een wereldrecord en hy legde de 100 M. rugslag af in den tyd van 1 min. 4.9 sec. Kie fer heeft dit wereldrecord op 22 October JL te Krefeld gebracht op 1 mln. 6.2 sec., nadat hy twee dagen tevoren te Beriyn 1 mln. 7 sec. had gezwommen. Op 24 October zwom hy dit num mer te Oberhausen In 1 min. 6 sec., doch dit wereldrecord kan niet erkend worden, omdat de baan slechts 20 M. lang was. De tyd van 1 mln. 4.9 sec., die Kiefer thans noteerde, mag werkeiyk phenomena»! genoemd worden. Het falen zoowel van Onze Gezellen als van V. V. Z was in West I een groote verrassing. De Haarlemsche club werd op eigen terrein met 52 door E. M. M. geklopt, terwijl V. V. Z. in de hoofdstad met 20 tegen V. V. A. ten onder ging. Volendanv, dat gisteren zelf niet speelde, heeft dus nu weer evenveel verllespunten als boekten de Groesbeeksche Treffers een zeer verdlensteiyk resultaat en de 3i-overwinnihg op het sterke Oldenzaalsche Quick is een prestatie, die er zUn mag. De club uit Groesbeek heeft thans de derde plaats van Quick overgenomen. Emos won in Deventer in een spannenden wedstrijd met 21 van Altlor, terwijl de Enschedesche derby tusschen Vosta en Vogido met 32 werd gewonnen door de thuis club, die nu ook haar eerste overwinning heeft behaald. belde hun puntenaantal met vermeerderen. Zoowel van Amsterdamsche als van lemsche zUde bestond er voor dezen zeer groote belangstelling. Voor rust vooral was het een goede wedstrijd, waarby door beide partijen enthousiast spel vertoond werd. Direct zit HFC voor het Amsterdamsche doel en heeft de thuisclub pech als een schot van Hagenaar van de bovenlat terugketst. Ferwerda zoowel als v. d. Togt krygen genheid hunne capaciteiten te toonen. Opval lend veel corners worden op beide doelen ge nomen. maar zonder resultaat. Doordat het spel zoo snel op en neer golfde heerschte er voortdurend groote spanning. Ge scoord werd er In de eerste helft niet, zoodat de rust aanbrak, met 00. In de tweede helft waren de eerste aanvallen weer van HFC. Spoedig verplaatste Blauw Wit het spel. Een corner op het HFC-doel volgde, waarby de bal goed voor doel werd geplaatst en na eenlg heen en weer gekop gaf Westphal aan zyn club met een fraai schot de leiding (10). Heftig kwam HFC opzetten, maar de Blauw Wit-doelman toonde uit het goede hout gesne den te zyn. Toen HFC geen succes boekte ver slapte het spel eenlgszins. Ongeveer 10 minuten voor het einde raakte De Boer by Blauw Wit geblesseerd en werd door Brulnsma vervangen. HFC zette nog eens alles op alles maar er was voor het Bl. Wlt-doel geen doorkomen aan. Het bleef 10, waarmee Blauw Wit tevreden kan zyn. H M. 8. trapt af en reeds spoedig te de bal voor het Wilskrachtdoel. De gasten zitten goed op den bal In tegenstelling met de thuisclub. Het spel heeft niet veel te beteekenen en speelt zich grootendeete op het middenveld af. By een aanval van H, M. S. wil de rechtsback terug spelen op den keeper, die echter uitgeloopen te en de bal rolt in het verlaten doel (01). De H. M. 8-aanvallen 4jn veel gevaariyker door het enthousiasme van de Zuilenarer. Wilskracht werkt zich een weinig Iqs en uit een keurig aangegeven bal van Holenberg scoort G. Splekerman (11). Na de rust volgen dadelyk een paar gevaar- lyke Wilskrachtaanvallen maar zonder resul taat Ook de gasten laten zich niet onbetuigd en een keihard schot keert Borburg subliem. Hierna te het woord weer aan Wilskracht. De linksbuiten zet schero voor en G Splekerman maakt geen fout. 21. Geen 5 rtiln. later rent de H. M. 8.-linksbuiten op de Witekrachtveste af en met een scherp schot te de stand gelyk, 2—2. Wilskracht speelt te klein snel om succes te hebben en de achterhoede begaat de fout te veel op te dringen. Handig weet de uitsteken de H. M. 8.-mldvoor hiervan te nroflteeren en tien stand op 23 te brengen. Nu te de thuis club er geheel uit en de laatste 5 minuten sjoe len zich voornameiyk vppr de Witekrachtveste af. Voor een handsgeval geeft scheidsrechter Laarmans tenslotte een penalty en het te 24, waarmee het einde komt. Na eenlge oogenbllkken in de meerderheid te zUn geweest, neemt de Meer door Btroker de leiding (01). S.D.O. komt dan sterker opzetten, doch ondanks het Bussumsche overwicht ver- grooten de gasten hun voorsprong op fortuln- lyke wyze, als Tennlgta een bal, die reeds „out" zUn twee ernstigste concurrenten, zoodat het drietal, waarvan de Haarlemmers, die met een wedstryd meer gespeeld twee punten meer heb ben, practlsch weer gelUk staat. De Meer won in Bussum met 2—1 van 8. D. O., terwyl Was kracht In Amsterdam met 42 van H. M. 8. verloor. Onze Gezellen V. V. Z. Volendam E. M. M. V. V. A. Wilskracht De Meer V. V. IJ. 8. D. O. H. M. 8. Hedennacht om vier uur was de stand aldus; Aan den kop: 1. MagnePeUssier; I Guerra Batteslnl; 3. R. en 8. Macs. Op één ronde: 4. ArchambaudLapeble; 5. OlmoPiemontesi; 6. Le GrèvesLe Drogo; 7. Deca luweBonduel; 8. PeUenaersValentyn. Op drie ronden: 9. SpeicherLeducq; 10. ViettoOiorgettl. Op vyf ronden: 11. Danneete aUeen daar Jean Aerts wegens een valparty had opgegeven. Op acht ronden: 12. ThierbachUmben- hauer. Op negen ronden: 13. CamussoMorelli. 3 5 3 1 '8 3 1 1 Santjioort neemt het spel drect geheel In han den, maar het schieten te zeer zwak. Er ont staat een geweldige druk op het D. H. L.- doel. dat met man en macht verdedigd wordt. De D. H. L.-aanvallen hebben weinig te be teekenen en vooral voor doel zUn de roodbroe- ken totaal ongevaarlyk. Toch gelukt het den gasten de leiding te nemen. Wanneer voor de Santpoort-veste een hopelooae verwarring ont staat, rolt de bal Juist over de doeliyn wat dea scheidsrechter niet ontgaat (0—1). Met onver- anderden stand breekt de rust aan. Na rust te Santpoort de meest aanvallende ploeg, doch D. H. L. speelt nu veel beter, zoo dat ook de Delftenaren herhaaldeiyk gevaar- lyk doorbreken. Ook hier ontbrak echter het. julse schot. Kockx is eenmaal reeds gepas seerd. maar Zandstra weet echter nog juist te redden. Kort hierop schiet Gerrits van dlchtby nog over. Santpoort te het laatste kwartier niet voor het D. H. L.-doel weg te krygen. Het aantal corners is legio, doch dese worden naast of weggewerkt. Eenlge minuten voor het einde kopt Kuil, die kort na rust Nlnaber had ver vangen, In het D H L -doel, zoodat In dezen slecht gespeelden wedstrijd de punten werden gedeeld. De resultaten van de Zaterdagavond In het Brusseteche Sportpaleis gehouden wlelerwed- stryden luidden: Koppelwedstryd over 144 minuten: 1. DebruyckerVerhagen, afgelegde afstand 112,8 K.M. Met één ronde achterstand: 3. CharlierDeneef, 3. DepauwVan Nevele, 4. Gebrs. Van Kempen, 5. Van den Bossche Degreef, 6. Gebrs. Vroomen, 7. Bruneau Bertin. Met twee ronden achterstand: 8. ClignetMuller. - 1 3 3 3 3 - 1 1 te den gisteren gespeelden wedstryd, een 31 zege op hek sterke Wilhelmina uit Weert, te een presta tie, die laat zien, dat de Tilburgsche club weer op den goeden weg te. Brabantia toonde In Eindhoven zyn kracht tegen Mulo, dat hier met 5—3 het onderspit moest delven, terwyl Dongen thuis revanche nam op B.V.B. voor de aan hei begin van het seizoen in Blerick geleden neder laag. Dongen won nu met dezelfde cyfers, als waarmee de Llmburgsche club Indertyd zege vierde. In Venlo werden verder de punten ge deeld tusschen de Boys en Mevo. die beide tweemaal het net van de tegenparty wisten te vinden. In West n bleek, dat H. B C. volkomen hersteld had van de nederlaag tegen Spartaan, want in de residentie werd nu met 62 van Graaf Willem gewonnen. Spartaan won wederom, waarvan thans D. E. M dat In BeverwUk met 21 ten onder ging, het slacht offer werd, zoodat de Rotterdammers de Heem- steedsche club op den voet biyven volgen. 8. J. C. verrichtte een keurige prestatie door Leo nidas In Rotterdam belde punten te ontnemen en aan het Toepad met 10 te winnen, terwyl Santpoort en D. H. L. door een 11 gelyk spel een punt konden In een uitstekenden wedstryd. die flinke be langstelling trok te V.V.A. er in geslaagd het nog ongeslagen V.V.Z. zyn eerste nederlaag toe te brengen. De thuisclub zet er van het aan- vangsslgnaal af een scherp tempo in en te de eerste 20 minuten voortdurend In den aanval. Doordat het spel steeds open wordt gehouden en de beide vleugelspelers Ris en v. Nunen goed op dreef zyn dreigt er onafgebroken gevaar voor de Zaansche veste. Goed werk van de backs, die geholpen worden door de teruggetrokken halfllnle en speciaal prachtig doelverdedigen van Wiegman voorkomen succes van de thuisclub. Langzamerhand raakt het spel meer verdeeld en na eenlge gevaariyke aanvallen van V.V^. komt plotseling het verwachte doelpunt als Beerepoot mist en de vrygekomen Tushulzen met een schitterend hard schot Wiegman geen schyn van kans geeft. DadeUjk hierop forceert V.VA. een corner, die met een keurigen kopbal van W. Letschert In een doelpunt wordt om gezet (20). V.V.Z. komt hierna meer en meer In den aanval maar het verband in de voor hoede te een beetje zoek en met een nuttigen 20-voorsprong breekt de rust aan. Direct na de hervatting zetten de bezoekers alles op alles om hun achterstand in te loopen en zy zyn, evenals de thuisclub in de eerste helft, voortdurend in den aanvat Het uitste kende spel van De Bruyn in deze periode brengt in vele moeiiyke situaties opluchting. V.V.Z. biyft sterker maar als er een kans te zit het hun voor het doel niet mee en de thuisclub onderneemt hierna eenlge gevaariyke aanval len. Wiegman blyft in prima vorm, maar ook zijn collega aan den anderen kant redt by felle schoten van Wybenga en Van Halderen schit terend. Het verloop blyft zeer spannend, maar hoe V.V.Z. zich ook Inspant, de gasten kunnen de achterhoede niet meer passeeren en met een serie aanvallen der thuisclub eindigt deze wed strijd. die door V.VA volkomen verdiend werd gewonnen. Voor de Zesdaagsche. welke van 21 tot 27 Februari te Antwerpen zal worden gehouden, ia thans het eerste koppel geëngageerd. Het zyn de Nederlandsche renners Van Schyndel en Van den Broek. Zooals reeds gemeld lagen onze landgenoo- ten PeUenaers en Valentyn ook Zaterdagmid dag nog aan het hoofd van den Parljschen Zesdaagschen Wlelerwedstryd. De vyf sprints van drie uur werden gewonnen door Aerts, Magne, Aerts. Magne en Aerts, terwyl die van vyf uur voor Piemontesi. Glorgetti, Camusso, Glorgettl en Danneete waren. Zaterdagavond hadden PeUenaers en Valentyn dus nog steeds de leiding met 165 punten vóór de Belgen De Caluwé-Bonduel, die één ronde achter lagen, evenals Guerra-Batteslni, Archambaud-Lapeble en R. en 8. Maes. Om negen uur Zaterdagavond waren afge legd 2116.5 K.M. Tydens de klassesprints van negen uur werd wedérom gejaagd en aan het eind daarvan lagen zeven koppels aan het hoofd met Aerts-Danneete aan de leiding door hun groot aantal punten. De sprints van negen uur waren gewonnen door Danneete, Aerts, Leducq, Olmo, Archambaud, Pélissier, Pélissler, Le Grèves, Danneete en Le Grèves. In het verdere verloop van den strUd kwam er herhaaldeiyk verandering In den stand. He laas konden PeUenaers en Valentyn zich aan den kop niet handhaven en des mlddernachts lagen zU twee ronden achter op de leidenae koppels. Enkele valpartijen hadden plaats ge vonden, waarby Umbenhauer en later Le Grèves de slachtoffers waren. De sprints van één uur 's nachts werden gewonnen door Glorgettl, Magne, Leducq. Guerra, Aerts. Magne, Pélissier, De Caluwé, Aerts en Archambaud. Na oe sprints van één uur gebeurde er weinig byzonders meer en Zondagmorgen by de neu tralisatie kon de volgende stand worden op gemaakt: 1. Magne-Péltesler, 204 punten: 3. Le Grèves- Le Drogo, 148 punten; 3. Guerra-Batteslni, 140 punten. Met één ronde achterstand: 7. De Caluwé—Bonduel, 193 punten; 8. Pel- lenaers-Valentyn, 179 punten. Met drie ronden achterstand: 9. Archambaud-Lapebie, 117 punten. Met vier ronden achterstand: 10. Ttuerbach-ümbenhauer, 96 punten. A R.K.N.A.C. heeft het in Zuid I tegen Chevre mont niet tot een overwinning kunnen brengen maar mag met het behaalde gelyke spel het eerste van de Geitenbergers zeker tevreden zyn. De gecombineerden hebben In ieder geval de leiding kunnen behouden. Klmbria was In Maastricht goed op dreef en bracht Kerkrade een 21 nederlaag toe, wat ten gevolge had. dat beide clubs van plaats verwisselden. Caesar kon het in Beek niet bolwerken tegen Geleen, dat zich kranig weerde en de keizeriyken me:; 32 klopte, terwyl R.K.V.VX,. een 20 zege behaalde op R.K.OU.S.. dat dus met leege han den naar Schaesberg kon terugkeeren. De Sit- tardsche Boys gingen op' eigen terrein met 52 ten onder tegen Valkenburg, dat zich nu tot de tweede plaats heeft opgewerkt.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 9