De eerste dag der sancties 1 Het Koningsmoord-proces begonnen Ml os 4000 menschen vergiftigd Het nieuws van heden OPWINDING TE ROME Roofoverval te Bazel Na de verkiezingen in Engeland KONING ALEXANDER EN BARTHOU HERDACHT JOH. LAUWERS 1 VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Protest-demonstratiea Het verhoor van den terrorist Kralj Kassier neergeschoten giftigd Gevolgen der sancties De terugrei» van De Bono Onrust te Cairo houdt aan fa Duitschland maakt bezwaar /’Sri VOLKS DAG VAN DANZIG w Geen geheim verdrag met Jemen Voorzorgsmaatregelen ter bescher ming van de ambassades De „Giornale d’Italia” over den toestand Het contact tusschen beide fronten Meelfabrikant in Spanje had Baryt-aarde door het meel vermengd I Moeilijkheden by de hervorming van het kabinet DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN PAYGLOP 3 ALKMAAR RECHTHOUDERS ZIEKENFONDSLEVERANCIER Vroegere verloofde van de bruid gearresteerd I 8 Nov. is f 2- f2.85 Dagblad uitgegeven door de HV. Drukkerij De Spaarnestad Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Reeds op den eersten dag kwam het tot ernstige incidenten tusschen den procureur- g ener aal en den verdediger MISSAALS vanaf 45 cent SCHILDERIJEN - H. HART - MARIABEELDEN HANGKRUIZEN - W1JWATERBAKJES, ENZ. ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 20a, ingez. med. 40 g p. regel; idem op pag. één 55a p.regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek. Telefoonnummer 4330 DINSDAG 19 NOVEMBER 1935 X De „Zwarte Adelaar” teleurgesteld De rivieren zijn in Frankrijk sterk gewassen. Hoe het er tn de omgeving van Lgon uitziet Badoglio naar Asmara vertrokken Het bruiloftsmaal ver- Engeland eischt certi ficaten van oorsprong NOORD HOLLANDSCH DAGBLAD over- Roofoverval op een bank te Basel. De K. E. M. A, Mtfft ie Arnhem gevestigd. twssrhsw rijke mate bijgedragen tot versterking kiezingen. Jnbilewm Si. LMteenUuafcerk te Rotterdam. O ■raas 1 ADDIS ABEBA, 18 Nov. (Reuter). De regee ring deelt mede, dat Sassa Baneh nog steeds In handen der Abesslnlëra is. l tegen de leden Macedonische Bij een autobotaing onder Woudenberg is een Jongeman gedood en een zwaar gewond. Daarop sprong hij op de brandkast toe, greep een bundel bankbiljetten ter waarde van 2500 gulden en vluchtte. Voetgangers, die de scho ten gehoord hadden, zetten direct de achter volging in. Toen de dief in een zijstraat werd Ingehaald, doodde hij zich door zich voor het hoofd te schieten. De dader, een zekere Gas teel Heyman. 35 4 40 jaar oud, was vanmorgen uit Straatsburg aangekomen. Men vermoedt, dat hij het ook is, die eenige' jaren geleden on<Jer soortgelijke omstandighe den een roofoverval heeft gepleegd In het Cen- traal-statlon te Bazel, waarbij de kassier het leven liet. Dezen overval heeft men tot dusver niet kun nen ophelderen. oogen l op Mobilisatie in Mandajoekww? Het Kwanteeng- leger bedreigt Nanking. Qultantie- ea verrekensendlngen Nederland en Italië gestaakt. In verband mei de vergiftiging in Fort de Keek is de vi eegvre verloofde van de bruid gearres teerd. BAZEL, 18 Nov. (Reuter) Hedenmiddag is op den kassier van de Basler Bank te Ba sel een roofoverval gepleegd. Juist toen de kas sow gesloten worden trad een onbeken de binnen, die een klein F ranse h bankbil jet wilde inwiaselen. Direct daarop loste hü drie schoten op den kassier, die zwaar ge wend Ineenseeg. O De „Zwarte Adelaar," die ontslag heeft ge nomen uit het Abesslnlsche leger, en naar de Vereenlgde Staten terugkeert, zegt teleurge steld te zijn over het feit, dat men hem, na dat hij de Abesslnlërs had opgeleid voor de guerilla, wapens en munitie geweigerd heeft. HU is thans van plan rond de wereld te vlie- 17 Itallaansche zeilschepen ondervonden be den op Malta de gevolgen van de sancties. ZU mochten hun lading wijn niet ontsche pen en moesten met hun lading naar Italië terugkeeren. De volksdag van Donzig Is tegen 38 Novem ber bijeengeroepen. Op de agenda staat een regeerlngsverklaring van den Senaatspresident, zoomede bet voor stel voor «en belangrijke wet. Tijdens het verder verhoor van Kralj worden zijn verbluf te Zürièh en de wijze. waarop hU Frankrijk is binnengekomen ter sprake ge bracht. De beklaagde zegt, dat Peter hem be wapende en dat een blonde vrouw hem geld had gegeven. Kralj bekende, dat hij twee pistolen en een handgranaat bezat. LONDEN. 18 Nov. (Reuter) Bij het begin dezer week, waarin waarschijnlijk de hervor ming van het kabinet zal plaats vinden, doet zich een aantal problemen voor ten aanzien van de samenstelling der nieuwe regeering, ojl de nederlaag van MacDonald en zijn zoon, en de onzekerheid omtrent de plannen van Lord Halifax. In een bespreking van den internationalen toe stand zegt de „Giornale dTtalla*’, dat Italië er zich van bewust is, dat de strijd nog ernstiger zal worden. Het herkent duldelUk de verschillen de invloeden, die aan het werk zUn, en de na tionale baatzuchtlgheid der imperialistische sta ten, die zich in hun sanctiewoede hebben aan eengesloten. Italië weet ook, dat deze Invloeden er naar streven, ook de thans nog aarzelende staten aan hun zUde te krUgen om de belegering van Italië nog nauwer en meedoogenlooser te maken. Het ziet er naar uit, aldus het blad, dat de belegeraars hun beestachtige machinerie nog. meer willen aanzetten, omdat zU met de eerste resultaten niet tevreden zUn..Italië vertrouwt er echter op. dat in een steeds grooter deel der be schaafde wereld het geweten wakker begint te worden. Bovenal vertrouwt het evenwel op zijn moreele kracht en op zUn capaciteit op het ge bied van productie en organisatie. n BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 4330, Redactie 4220 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar BU den aanvang van de namiddagzlttlng neemt de verdediger. Desbons, een vrU heftige houding aan, hetgeen den procureur-generaal aanleiding geeft strafmaatregelen tegen hem te elscben. De deken der advocaten te Alx erkent, dat zijn ParUsche collega niet de noodlge matiging heeft getoond. Desbons houdt daarop een pleidooi „pro do mo”. Generaal De Bono, die het bericht van de wijziging van bet opperbevel Donderdag heeft ontvangen, is naar Asmara onderweg HU kan de voldoening mee naar Italië nemen in de geschiedenis te blijven voortleven als „bevrijder In het Oedrl en van den achterliet. De fltaoerarl Bltaoe heeft krijgsgevangenen gemaakt. In het gebied van Ogaden wordt de versterkingsarbeid voortgezet. De luchtvaart heeft groote verkenningsvluchten gemaakt op korten en langen afstand. In een officieel communiqué, geteekend door den minister van bulteniandsche zaken van Jemen, wordt het bestaan van een geheime overeenkomst tusschen Abesslnië en Jemen ontkend De regeering van Jemen neemt ten aanzien van het conflict tusschen Italië en Abesslnië een houding van volkomen neutrali teit aan, dieczU tot het einde zal handhaven, aldus wordt verklaard, w* Elders schrijft de „Giornale dTtalla”, dat met ingang van heden de Italiaanache grenzen ge sloten zijn voor allen invoer uit de staten, die sancties toepaasen. De douane-instanties heb ben reeds nauwkeurige voorschriften in dit ver band ontvangen. Er is geen sprake van een op zeggen der handelsverdragen, aldus het blad, doch de afweer zal zich van dezelfde middelen bedienen, die ook door de sanctiestaten worden aangewend. Italië zal zich niet passief doch ac tief verzetten. Pasja hield van het balkon van het Volkshuis een rede, die door de menigte met geestdrift werd begroet. Doordat de versterkte polltie- afdeelingen in alle deelen der stad snel en energiek ingrepen, konden ernstige botsingen worden voorkomen. In den loop van den dag zjjn nog twee personen gewond. De autoriteiten verwachten, dat de rust voor loopig nog niet zal terugkeeren. Kralj verklaart dan dat het kamp een boer- derU was, waarop de procureur-generaal inter rumpeert: „Een boerderij zoo ge wilt maar een boerderij, waar dagelijks geoefend werd met ko gels op schietschijven.” Nog voortdurend bieden Abessinische stammen, witte vlaggen buideltjes levensmiddelen met zich meebrengend, hun onderwerping aan de Italianen aan ROME, 18 Nov. (A. N. P.) De Romelnsche avondbladen melden, dat de Bono per auto uit Adigrat vertrokken is met een gelelde van be reden carabinieri. OnmiddellUk na de aankomst van den nieuwen opperbevelhebber, Badoglio, zal De Bono uit Erithrea naar Italië terugkee ren. ROME, 18 Nov. (Reuter). Het ministerie van pers en propaganda ontkent, dat de burgerbe volking van Elderta tegen de Italianen in op stand ia gekomen en dat de Italianen de hut ten der inlanders hebben gebombardeerd. Paul-Boncour, die bij het Koningsmoord-proces Ko ningin Maria van Joego slavië vertegenwoordigt Maarschalk Badoglio is vanavond met de ,J3annlo” naar Asmara vertrokken. Hij wordt vergezeld door zijn zoons Paul, die aviateur Is en Marion, een artillerle-offlcier. De .jBannlo" zal nog 3000 werklieden naar Oost-Afrika brengen; gisteren is een aanzienlijke hoeveel heid materieel verzonden. In de haven van Napels liggen nog zes schepen, die in den loop van de week de eer ste onderdeelen van de zwarthemden-d'vls.e „Tevere,” welke voornamelijk is gevormd uit Italianen uit het buitenland, zullen overbren gen. Het 48ste legerbericht luidt: Maarschalk De Bono telegrafeert: Aan het front van het tweede legercorps werden enkele afdeelingen van den vijand nabij Mal Timsjit over de Takaze teruggeworpen. ;bled van de samenvloeiing van Mai Rakaze werd een andere afdeeling [jand verslagen, die enkele dooden van Tigre en Noord-Abesslnië”. Men is ten slotte van meenlng, dat de politieke voorberei ding van den kolonialen veldtocht nu in zekeren zin beëindigd is en dat nu de militaire actie zal beginnen, wanneer Europa nog niet toegeeft. Te Rotterdam heeft minister Geliaaen het nieuwe R. K. Zeemanshuis geopend. KERKBOEKEN ROZENKRANSEN Goed en Goedkoop Fa. JAN KUHNE - ALKMAAR FNIDSEN hoek St. Jacobstraat Omtrent de vervanging van generaal De Bonc door Badoglio wordt nog opgemerkt, dat het tempo van actie van De Bono ook het gevaar met zich mede bracht, dat de ontworpen ver binding tusschen het Noordelijke en Zuidelijke front voorloopig niet mogelijk zou zijn. Met de benoeming van Badoglio verwacht men nu een volkomen wijziging van de tactiek. Men zal thans vermoedelijk trachten aan het Noordelijk front onder alle omstandigheden zoo ver mo gelijk op te rukken en tegelijkertijd 1 zwaarte punt der operaties aldus te verplaatsen, dat een contact met Graziani aan het Zuidelijk front zoo spoedig mogeljjk tot stand gebracht wordt. Wanneer dit niet mogeljjk wordt voor het in treden van het nieuwe regenseizoen in het voorjaar, moet noodzakelijkerwijze een pauze intreden, ole alleen den tegenstanders ten goe de kan komen. De verdediger, Desbons, moest tot de orde worden geroepen toen hjj alle reeds vroeger door de beklaagden afgelegde bekentenissen in hun geheel wilde ontkennen. Kralj had nl. tij dens de instructie bekend zich In het hantee- ren van wapens en het werpen van bommen te hebben geoefend, terwijl de andere beklaagden soortgelijke bekentenissen hebben afgelegd. MURCIA, 18 Nut. (Reuter) Een meelfa brikant werd gearresteerd en ter beschik king van de autoriteiten gesteld, daar hij door zijn meel groote hoeveelheden seat en lood had gemengd. Door het brood, dat van dit meel was ge bakken werden meer dan 4000 personen vergiftigd. Wat de politieke zijde van de commando- wjjzlglng betreft, gelooft men, dat Rome met dezen maatregel een waarschuwing aan de groote mogendheden heeft willen geven, met het doel deze zoo mogeljjk tot een concessie te be wegen, aangezien de strijd thans een werkelijk militair karakter zou gaan aannemen. Koningsmoord-proces te Aix-ea-Prwvenoe be gonnen. Incidenten met den verdediger der Kroatische terroristen. CAIRO, 18 Nov. (A. N. P.) Ook vandaag is het te Cairo niet rustig geweest. De menigte wierp met steenen naar de autobussen der Engelsche maatschappij. Voor het Volkshuis hadden voortdurend samenscholingen plaats. De weduwe van den natlonalen held Zaghloel Toen de gemoederen eénigszins gekalmeerd waren en de zitting was hervat, bleek men het met elkaar eens te zijn, want het was niet de ter zitting aanwezige Joego-Slavlsche tolk, die In het bijzonder bedoeld werd door den advo caat, doch een van wiens diensten men tijdens het vooronderzoek gebruik gemaakt had. doch ole zijn bemiddeling reeds niet meer verleende Als het verhoor begonnen is. moet elke zin vertaald worden. Den beklaagden sullen de namen der gezworenen worden medegedeeld, als mede de vertaling der eedsformules. NEGEN EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 41 Een gewijde stilte ontving de ontroerende woorden van den president, waarbij de procu reur-generaal, alsmede de advocaat der be klaagden zich aansloot. Met neergeslagen oogen antwoordt Kralj ten slotte: Ik trad in 1933 toe tot de Oestasja. door bemiddeling van Pawelltsj, en legde den Kroa- tlscben bevrjjdlngseed af. Kralj, die met zachte stem spreekt, vermijdt al te rech Ut reekache antwoorden te geven. Op de vraag, of hjj een dergenen waa, die zich In het kamp der Oestasjl s te Janka Poeste oefen den, antwoordt Kralj eerst dat hjj nabij het kamp verblijf hield. De behandeling werd geopend met een toe spraak van den president der rechtbank, die met ontroering in zijn stem de nagedachtenis eerde van Konlng Alexander, „den lllusteren gast en toegewjjden vriend van ïrankrjjk. en den grooten soldaat uit den wereldoorlog”, en het publiek aanspoorde tot een waardige hou ding en tot Ingetogen stilte. „De waardigheid van de verhoeren," zoo sprak hjj. „moet de mooiste huldebetooging zijn aan de nagedachte nis van den souvereln, aan de smart van de ko ningin en den jongen konlng. Laat zij een hul debetoon zijn aan de nagedachtenis van Bar thou. den apostel van de toenadering der vol ken, en aan de smart zijner familie. Laat het Fransche volk nog eenmaal één zijn met het Joego-Slavlsche volk In dezelfde sympa thie en In dezelfde smart.” LONDEN, 18 Nov. (Reuter). Groot Brittan- nlë heeft Duitschland, Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland medegedeeld, dat met ingang van heden certificaten van oorsprong noodlg zjjn voor hun artikelen, welke In Engeland worden Ingevoerd. Het doel hiervan is te voorkomen, dat Ita- Uaansche goederen langs een omweg Engeland binnenkomen. De Dultsche regeering heeft Zaterdag jl. hiertegen bezwaar gemaakt. Thans heeft de Brltsche regeering medege deeld, dat de betreffende beschikking ge schorst Is met bet oóg op de ioopende onder- bandelingen. Als eerste werd hierna de beklaagde Kralj verhoord, doch hjj verklaart niet te willen ant woorden. De president vraagt hoe de beklaagde tot de Oestasja is toegelaten. Legde hl) den eed van strikte gehoorzaamheid af, een eed om op straffe des doods zonder tegenspreken alle or ders uit te voeren? ASMARA, 18 Nov. (A. N. P.) De oorlogscor respondent van het D. N. B. verneemt, dat Ras Seyoem met ongeveer 20.000 man op de hoog vlakte van Tembien, noordoostelUk van de Ta- kazze, staat. Hij streeft er naar, nog meer troepen om zich te verzamelen. Hij zou het voorstel van Ras Kassa om een gemeenschap pelijk front te vormen hebben afgewezen met de verklaring, dat hij de hoogvlakte van Tem bien tot lederen prijs wil verdedigen. Opwinding te Rome op den eersten dag der sancties; gosantachapagebouwen door militai ren bewaakt. ADDIS ABEBA, 18 Nov. (Reuter). Vier Roode-Kruls-auto’s zijn naar Dessié vertrok ken; zij zullen worden gevolgd door vijf auto’s met materiaal. Zestien vrachtauto’s met het materiaal voor het gevolg van den Negus zjjn eveneens naar 3 Dessié vertrokken. ROME, 18 Nov. De eerste dag der tegen Italië gerichte sancties is hier, afgezien van atudentendemon- straties. zonder incidenten verloo- pen. Op verachillende punten trad de politie tegen de demonstranten op en, naar verluidt, zijn ongeveer 20 tot 30 studenten gearresteerd. In den middag was er minder mi litair vertoon waar te nemen dan des morgrtis, hoewel de troepen niet zijn teruggetrokken. De' bevol king is zeer opgewonden. Direct daarop had eea incident plaats. De verdediger eischic nl. ontsegging van be voegdheid aan een der beide tolken, een Joego-Slavisch onderdaan, die. seide hij. het oog dér politie b(j de verdachten was ge weest. De president maakte sich hierover kwaad, evenals de procureur-generaal, en het inci dent verscherpte sich dermate dat de presi dent de sitting schorste, nadat dese nau welijks een kwartier aan den gang waa. Alle drie beboeren zjj tot de Nationale Ar beiderspartij en wanneer zij niet langer van de regeering deel uitmaken, zou het nationale karakter hiervan verzwakt worden. Ook zou, zoo zegt merr, de minister-president Ramsay MacDonald voor de leiding van het kabinet willen behouden. Ook heerscht onzekerheid omtrent de plan nen der ministers Eyres Monsell en Cunliffe Lister, die zich In hun kieskringen niet can dl- daat hebben gesteld. Baldwin zal de mogelijkheid onder de oogen moeten zien, om Churchill In het kabinet op te nemen, want diens houding heeft in belang- t van de De armere bevolkingsgroepen, waar het brood- verbrulk zeer groot is, werden het zwaarst ge troffen. In eenige dorpen zijn ongever 100 families ziek geworden. De Minister van Arbeid, die na het bekend worden der vergiftigingsverschijnselen een be zoek bracht aan de provincie Murcia, beval dat onmlddellUk doktoren, verplegers en medicijnen moesten worden gezonden. Daar ook bij een groot gedeelte van het vee zich vergiftigingsverschijnselen voordeden, werd een voorloopig slachtverbod uitgevaardigd. De justitie heeft reeds een uitgebreid onder zoek ingesteld, dat tot de arrestatie van den meelhandelaar leidde. „Ik doe opmerken”, aldus de president, „dat de bekentenissen niet slechts te Marseille wer den afgelegd, doch nog eens in het Duitsch her haald werden met andere tolken dan die te Marseille Naar thans schijnt, willen de beklaagden bij het verhoor op al hun verklaringen terugkomen. „Hebben de Oestasjl's", zoo werd gevraagd, „ko nlng Alexander veroordeeld?” De beklaagde ontkende dit, doch verklaarde daarna weer het tegendeel. De president vroeg nog of de beklaagde in de gevangenis te Weenen niet bezoek heeft ont vangen van een kolonel, een der leiders van de - Oestasja. Kralj aarzelde en antwoordde niet. Hierna werd de zitting geschorst. Soldaten zijn opgesteld in de rondom het Fransche ambassade-gebouw liggende hulzen Een geheele compagnie beeft haar bivak op geslagen op de binnenplaats van een paleis, dat tegenover de ambassade ligt. Ook de stuk ken geschut van 7,5 c.M. zijn nog niet uit de omgeving der Brltsche ambassade verwijderd. In bevoegde Itallaansche kringen verklaart men deze bijzondere maatregelen door te zeg gen, dat het de plicht der Italiaanache regee- riug Is, de ambassade- en gezantschapageaou- wen te beschermen. Er zijn derhalve voor zorgsmaatregelen getroffen voor het geval, dat de volksmenigte in haar verontwaardiging tot excessen dreigt over te gaan. In toonaangevende kringen wordt verklaard, dat verdere maatregelen tegen de sancties zullen worden genomen. Men acht het waar schijnlijk, dat In de zitting van den Grooten Fascistischen Raad welke hedenavond gehouden wordt besloten zal worden tot het nemen van maatregelen van flnancleelen en economischen aard. Vanavond te 10 uur, dus op hetzelfde tijd stip, waarop de Fascistische Raad bijeenkomt, zal een protestdemonstratie tegen de sancties Werden gehouden op de Piazza Venezia. Nader wordt nog gemeld, dat de meelhande laar drie wagons met 30.000 K.G. Baryt-aarde had ontvangen en dit door het meel had ver meng Meer dan 4000 personen werden ziek. Twee hunner zijn reeds gestorven en een arbeider verloor tengevolge van de pijnen door de ver giftiging veroorzaakt, het verstand en pleegde zelfmoord. De vergiftigingsverschijnselen komen een met die van mijnwerkers. PADANO, 18 Nov. (Aneta) In verband met de vergiftigingszaak te Fort de Koek wordt ge meld, dat thans in het Fort-de-Kock-sche is aangehouden een vroegere verloofde van de bruid. Vervolgens werd de acte van beschuldiging voorgelezen, welke In verbdhd met de vele ten laste gelegde misdaden en slachtoffers lang Is. Elk feit gaat vergezeld van bezwarende omstan digheden, zooals voorbedachten rade of mede plichtigheid. De president, De la Broise, gaf voor de ge zworenen een opsomming van het aantal slacht offers van den aanslag te Marseille. ,Jn totaal”, zelde hij, „waren er vier dooden en zeven ge wonden. Wjj hebben slechts die feiten te be handelen, die onweerlegbaar ten laste komen van den hoofdbeklaagde en zijn medeplichti gen.” De president stelde daarop een lijst op van de verschillende namen van alle verdachten, en spreekt voorts nog van twee onbekenden; de geheimzinnige blonde vrouw, die men In gezel schap der mlsdadlgqas zou hebben gezien, en den gehelmzlnnigen Péter. De aanwezigen luiste ren In eerbiedige stilte naar de voorlezing door den procureur-generaal van den brief, dien ko ningin Maria gezonden heeft aan haar verte genwoordiger, Paul-Boncour. Speciaal wordt de nadruk gelegd op den slotzin van dit schrijven, waarin de koningin haar absoluut vertrouwen uitspreekt In de rechtvaardigheid van het Fran sche volk. AiX-EN-PROVENCE. (Reuter). Hedenochtend is voor het Assisenhof het proces begon nen tegen de leden van het gehei me Macedonische genootschap „Oestaaja", die medeplichtig zou den zijn aan den moord op koning Alexander van Joego-Slavië en Louis Barthou. eenheid In de conservatieve partij en tot het accentueeren van haar overwinning bjj de ver- Op grond van deze berichten hebben twee Itallaansche colonnes van Ma kalle en Hausien uit omtrekkende bewegingen aangevangen. Het van Abesslnlsche zijde verspreide be richt, dat bjj de gevechten aan het Zuidelijk front twee Itallaansche vliegtuigen zouden zijn neergeschoten, waarbij de inzittenden zouden zijn gedood, wordt in Itallaansche kringen te gengesproken. Men deelt mede, dat een vlieg tuig wegens motorpanne een noodlanding heeft moeten maken, doch de Itallaansche linie heeft kunnen bereiken. Itallaansche vliegtuigen hebben gerappor teerd dat de stad Antalo ten Noorden van Makalle, die drie dagen lang is gebombardeerd, door de bewoners is verlaten. wr W-^-s F J’.-ï j.’

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 9