PROVINCIAAL NIEUWS Hèop je kaartavondjeheerlijk zoo^n f Mgr.J.H.G. Jansen Wisselkoersen MARKTEN 3 DE TUINBOUW IN NOOD de Streek NIEUWER-AMSTEL EGMOND AAN ZEE VOLENDAM WERVFRSHOOF OUDER-AMSTEL Autobusdiensten GROOTEBROEK ONDERDIJK WESTWOUD PURMEREND GOORN HEEMSKERK WILNIS Correspondentie SCHAGEN BERGEN ZEVENHOVEN BOVENKERK RIJKSVISCHAFSLAG ZWAAGDIJK ZAANDAM STAAT VAN BESOMMINGEN BLOKKER TER AAR BEEMSTER KROMMENIE ENKHUIZEN UITGEEST KUDELSTAART i ZATERDAG 23 NOVEMBER 1935 g—i i Felle brand te Wijk aan Duin De toestand is zorgwekkend, verontrustend Woonhuis geheel in de asch gelegd Dr. A. J. BOEKELMAN, geneesheer-directeur Ministerieel bezoek in ,5t. ten ondervinden. 0.90—2. j feestelijk A 33 n t i i i Veiling. Bij de gisteren gehouden veiling In café „Het Dorstige Hert," alhier, van de hofstede met bouw- en weiland groot plus mi nus 19.50 HA. gelegen aan den Bovenkerker- weg 101 door notaris H. Oroenler te Amster dam waren koopers de gebroeders Strjjland uit Uithoorn voor f 30.901, Burgerlijke Stand Geboren: Jan, z. van G. Griffioen en M. H. van der Starre. Voetbal programma. Het competitie voet- balprogram is voor Zondag als volgt samenge- sted: Woudla IISDO II; Woudla JunBlok ker Jun.; Woudla I heeft rust. Voetbal. Volendam 1—V.V.Z. 1, The Victo ry 1—Volendam II. Volendam III—De Meer II, Roda IIVolendam IV. n n C. de W. te R. De betrokken bank is fail liet verklaard. Schuldeischers hebben weinig kans. Voetbal Het programma voor Zondag ver meldt slechts één wedstrijd op eigen terrein, nl. DES 2RKAV 4, aanvang 2.30 uur. Scheids rechter P. van Loon, G.V.O. Zondag wordt gespeeld Geel-Wit I G.V.O. I. Baldadigheid Eenige jongelui hebben de laatste dagen verschillende baldadigheden ge pleegd. Bij een onzer inwoners werd des avonds een hekje uit de hengsels gelicht. Den volgen den dag vond men dit hekje elders achter een haag. Het gelukte de politie de daders op te sporen, waarbij bleek, dat eenige jongelui uit onze gemeente er meer van af wisten. Ook de veldwachter van Wijk aan Duin scheen er prijs op te stellen met deze jongelui kennis te maken. Het bleek n.l, dat deze knapen ook te Wijk aan Duin soortgelijke aardigheden hadden uitge- haald. Aldaar was bij een caféhouder een tuin stoel uit de waranda gehaald, welke later op het dak van een verder op staande woning werd teruggevonden Een paal was des avonds door hen op een weg gelegd, waardoor de grootste ongelukken zouden kunnen worden veroorzaakt. Van een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Omzet groentenveiling De omzet aan de groentenveiling bedroeg tot 18 Nov. 486 126.29. Dit is f 156.167.29 minder dan over hetzelfde tijdvak van het vbrig jaar. Verkiezing Kamer van Koophandel Maan dag 9 December zal de verkiezing worden ge houden voor leden van de afdeeling Kleinbe drijf van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Amsterdam en Omstreken. Het stembureau voor de gemeente Nieuwer-Amstel houdt zitting op gemelden datum van 9 uur v.m. tot 10.30 uur n.m. in de raadzaal. R. K. Voetbal Programma 24 November: Strandvogels 2K G B 3; V V W jun. a Strandvogels jun. a; Strandvogels jun. bKGB jun. b. Het plan bestaat in totaal vier duizend boo- men te planten en wel van die soort, die voor oen Zaanschen grond *t meest geschikt is. Deze boomen wil men in werkverschaffing doen plan ten door werkloozen. De boomen en planten worden gratis beschikbaar gesteld door de Bler- teelt-Oentrale. Aangehouden. Op verzoek van de Amster damse!» politie heeft de Zaandamsche politie aangehouden een zekeren A. T., die schuldig zou zijn aan diefstal van geld te Amsterdam ge pleegd. Collecte. De collecte voor het plaatselijk crisiscomité bracht op ruim 13. ons zelve. In het gedeelte na de pauze legde ZI. er den nadruk op, hoe wij allen, in het bijzonder Volksbonden en Gezellen wel moes ten zijn, om aan onze Christelijke roeping te beantwoorden en een „goed" mensch te zijn in den echten zin des woords. Het was voor allen een avond, leerzaam en genotvol en te gauw naar aller zin voorbij. Het welverdiend applaus hield hier voorzeker een oprecht gemeend „tot weerziens" in. van de Vrijdag aan den R|jksvischalslag aange komen STOOMTRAWLERS 32 75 37.75 36.75 1.48% 11.92% 6.15 20.20 7.25% 59 25 9'0% 24 90 47.85 1 I 1 Afscheid Vrijdagmiddag werd ten Raad- huize in intiemen kring afscheid genomen van den heer W. Renslnk, ambtenaar ter secretarie, die, wegens 't bereiken van den 65-jarigen leef tijd, den dienst met pensioen gaat verlaten. De heer Renslnk werd in hartelijke en waardee- rende woorden toegesproken door den secreta ris, die hem namens de ambtenaren een gou den horlogeketting als aandenken schonk. Na mens den burgemeester en den heer Apeldoorn werd de heer Renslnk toegesproken door den heer Macdonald. Nadat de heer Renslnk een dankwoord had gesproken bleef men nog eenlgen tijd gezellig bijeen. r v 32.40 37 40 36.40 147 11.90% 6 10 20.10 B St. Antoniusziekenhuis te Utrecht 7 31V* 59.40 9.75 25 05 47.95 R. K. V. V. A. D. O. Het programma voor Zondag 24 November luidt als volgt: Vitesse—A. D. O., A. D. O. 2— V V. A. 2, Berdos 2A. D. O. 3, Berdos aA. D. O. a. CHIEF WHIP 141 -. 704 portveiling, lljvle 0.50— r 100 pond. Boerenkool 32.45 37.<5 J6.50 H‘7% 6.10 20.10 32.50 c7.S0 26.55 1.47% 11.87% 6.10 20.10 Feestavond R. K. Volksbond De afdeeling van den R. K. Volksbond houdt Zondagavond een feestavond, waarop oa. zal optreden het Duo Joe en Nelly. Het Witte Kruis. Deze vereenlglng hield onder praesidtum van D. 8. Wjjtema in café Groot de algemeene jaarvergadering. De diverse verslagen werden goedgekeurd. Een verzoek om subsidie van Malariabestrij ding werd afgewezen. De heeren K. Boells en G. Klaver werden herbenoemd Tot commissaris van het materiaal werd de heer W. Zilver ge kozen. De heeren J. Bakker en P. van Kampen wer den voor de 10 December te Amsterdam te houden vergadering gekozen en kregen vrij mandaat. Stormvogelsnicuws Programma voor Zondag E. M. M. n (Hilversum)Stormvogels I. Sparta II (Loenersloot)Stormvogels II. R.K.B.B. St. Joseph De R. K. Bouwvakar- beldersbond houdt Zaterdagavond In café Koot een algemeene ledenvergadering. Aanvang 6 u. Tooneeiuitvoering. As. Zondagavond zeven uur geeft de St. Jansclub In het R. K. Bonds- gebouw haar eerste tooneeluitvoerlng in dit seizoen Personalia Met ingang van 1 Januari 1936 is de Chef van het station Ter Aar, J. Per soon, in gelijke functie overgeplaatst naar Hel- volrt (N.-Br.) Voetbal Zondag zal het eerste elftal van R.K.V.V. Purmerend spelen tegen Oranje-Wit I van Limmen. Het tweede moet tegen S.V.A. II in Assendelft spelen. De junioren spelen op eigen terrein tegen de St. Bavo-junioren van Ursem. R. K. Staatspartij De afdeeling van de R. K. Staatspartij zal Vrijdagavond haar jaarver gadering houden. Er zullen nieuwe bestuursleden moeten worden gekozen voor de heeren Chr. Blekemolen en R. van Baar, wegens hun be noeming tot lid van den gemeenteraad en voor den heer H. Brikje wegens vertrek. Ook zal een nieuwe voorzitter moeten wor den gekozen, wegens bedanken van den huldi gen functionaris. St. Josefs Ges. Ver. Door de St. Jos. Gez. Ver. wordt as. Zondag het 3e stlchtingsfeest gevierd. Des morgens alg. H. Communie der leden. Des avonds te 7 uur is de groote feest avond voor de leden met him ouders en de donateurs. O.a. zal medewerking worden ver leend door de Gezellentooneelclub. Nadat de zeereerw. pastoor J. W. Pletersc en de geestelijk adviseur, kapelaan P. J. Roes- sen nog een woord hadden gesproken, volgde het gebruikelijke uurtje gezellig samenzijn. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weanan Kopenhagen Stockholm Oslo N.-T. (cable) Roma Praag Madrid KK.8.V. Roda. Het programma voor Zon dag luidt als volgt: Roda 2Volendam 4. Te Amsterdam: Gezellen Vier 1Roda 1. Eierenveiling Aantal eieren 702. Kippen eieren f 5.158.00. Eendeneieren f 3.15. Konij nen f OM per stuk. Benden f 0.40 per stuk. Druiven f 065 per kilo. 21 Nov. Vorige Slotk. heden 7.25% 59.25 9.70% 24.91 47.86 Voetbal Het eerste elftal van „De Blok kers" speelt op eigen terrein Zondag een wed strijd tegen D.V.O. 1. 25-jarig bestaan der Maria-vereenlging Donderdag 26 November ral, des avonds half acht in hét R.K Vereenigingsgebouw het 25- Jarig bestaan der Mariavereeniging worden herdacht. Tooneelizitvoeringen De R. K. Gemengde Tooneelvereeniglng Nieuw Leven zal haar ad- vents uit voeringen geven Zondag 24 en Maan dag 28 November in de zaal van den heer Ko nijn. Een mooi programma wacht den bezoe kers. R. K. Centrale Klewereeniging Alhier is opgericht een R. K. Centrale Kiesvereenlglng onder óen naam R. K. Contact-centrale van af- deelingen der R. K. Staatspartij In de gemeente Nieuwer-Amstel. Hierin hebben sitting de voor zitters en secretarissen der vijf afdeellngen be nevens een aantal afgevaardigden naar het le dental n.l voor elk honderdtal leden of ge deelte daarboven een afgevaardigde. De voor zitters en secretarissen zullen samen een werk- commlssle vormen. VRIJDAG 22 Nov. 33 Nor. Vorige Slotk. heden 7 26% 59.30 9.71% 24.94 47.87 Spreekbeurt H. de Oreeve. Daartoe ult- genoodlgd door de besturen van de Gezellen- vereenlglng en óen R. K. Volksbond hield de zeereerw. heer H. de Greeve Donderdagavond voor een flink gehoor in de groote zaal van hotel de Ooievaar een schitterende rede over „Het vervelende Christendom.” Na het welkom van den weleerw. heet Kapelaan, begon de weleerw. heer de Oreeve zijn aandachtig toege luisterde rede. In t eerste deel liet de spreker zien onze vele tekortkomingen op geestelijk gebied, ten opzichte van God, onzen naaste en Propaganda-avond B. V. L. Donderdag is in het R K. Vereenigingsgebouw 'n propaganda- avond gehouden voor den B.V.L. van afdeelin- gen benoorden het Noordzeekanaal. Na een inleidend woord van den korpscom mandant, Hartogh Hels van Zouteveen, die in het bijzonder behandelde de contracten B. O. (buitengewone omstandigheden), wees pastoor Paulussen in een gloedvol betoog op het nut en de noodzakelijkheid van den B. V. L. Na deze rede werd de Landdag te Hilversum op het witte doek vertoond. De voorzitter van de Gewestelijke Land- storm-Commissie, de heer Morel, hield hierna een rede over het verleden, heden en de toe komst van den B. V. L„ hierbij aantoonende de noodzakelijkheid van het voortbestaan van het Instituut, hetwelk thans tachtig duizend leden telt. Na vertooning van een Indische film sprak de plaatselijkc leider van de afdeeling Heemskerk woorden van dank aan de Gewestelijke Land storm -Commissie De Strecker Middenstand paraat. De ge organiseerde Middenstand uit Grootebroek. Lut- Jebroek en Hoogkarspel beeft besloten, evenals vorig jaar, een gecombineerde St. Nicolaas attractie te voeren. Deze attractie bestaat in bet geven bjj aankoop voor minstens f 1 van ’n lot, waarop een aantal geldprijzen ten bedrage van f 200 zal worden uitgeloot. B. en W. van Grootebroek en Hoogkarspel gaven bereids toe stemming tot deze verloting. Deze actie, waar aan zeventig winkeliers meedoen, zal niet wei nig het koopen op eigen plaats bevorderen. Het postkantoor gemoderniseerd. Dezer da gen is de moderniseering van het postkantoor gereed gekomen. Men heeft kunnen constateeren. dat dit een groote verbetering is. Kon men vroeger goed zien, dat het een kerk geweekt was. zoodat het als kantoor koud, ongezellig en hol aandeed, thans Is daarvan niets meer te bespeu ren. Er is een nieuw plafond gemaakt. 2 M. onder het oude plafond, hetgeen al direct een intiemer cachet geeft. Bovendien zijn de muren geschil derd. er zijn nieuwe lampen aangebracht en ook de aankleeding is verbeterd. Winkelweek In verband met de alhier te houden winkelweek hebben B. en W. vergun ning verleend de winkels tot 10 uur n.m. te mogen open houden. ALKMAAR. 33 Nov. N V. Alkm. Aardappelen 3.10—330 per 100 kg. I 3.20 per 100 stuks. Appelen 3.0011 Bloemkool I 8.00IS. Idem II 3.00— 2 601 per 100 stuks. Bieten 13.30 per 100 kg. Druiven 9.0030 per 100 pond. Gele kool 19.80 per 100 kg. Groene kool 1.006. Kropsla 0.50 4.30. per 100 stuks. Koolrapen 3.60 per 100 kg. Meloenen 1.00 per 100 stuks. Peren 3.0010 per 100 pond. Prei 330—8.10. Peterselie 130, Radijs „St. Caecllla”. De R. K. Harmonie Caecllia" hield in het lokaal van het café „De Roos” haar jaarlijksche uitvoering. De zaal was goed bezet. Een zestal nummers werd door de Har- ifionie onder leiding van den heer Groen op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. Medewer king werd verleend door den humorist Bartoes, die zeer in den smaak viel. W'cldadigheidssegeis. De verkoop van wel- dadigheldszegels is In deze gemeente een succes geweest. Er werd voor ruim 100.aan zegels verkocht, hetgeen voor onze gemeente in de te genwoordige omstandigheden een respectabel bedrag is. Uitvoering De Vereenlglng „Kunst naar Kracht" opent het seizoen met een opvoering van het tooneelspel „Zonsopgang”. Regie H. Koppn. Naast dit toneelspel worden verschil lende muzieknummers ten gehoore gebracht onder leiding van den heer Z. van Mossel. Wij wenschen de vereenlglng veel succes. Voor bijzonderheden zie men de advertentie In dit blad IJMU1DEN, 33 Nov. BUksvlschafslag. Tarbot 1130, Tong 6603 cent per kg. Groote Schol 33.00, middel Schol 19.00, ZetBChol 19.00. kleine Schol 10.50—31. Bot 12.00—17, Schar 3.60—1», kL mldd. Schelvlsch 31.0037 kleine Schelvlach 11.80 18 per 50 kg. Kabeljauw 39.00—66 per 135 kg. Gallen 830—11 per 50 kg. Leng 1.30 per stuk. Wijting 3—330 per 50 kg. Versche Haring per kist 8.80_330. RUwteidlefstal. De politie heeft twee man nen van ongeveer 25 jaar aangehouden en in gesloten, die verdacht worden van rijwieldief stal. Ook de heler, die de karretjes overnam en voor den doorvoer zorgde, is gearresteerd. Proefwedstrtfden. In de vergadering van den K. N. S. B. is besloten, dat dit seizoen de prof wedstrijden om het kampioenschap van Noord- Holland zullen worden verreden op de baan te Midden Beemster. Besloten werd de werkzaamheden op 21 De cember te laten beginnen. Jaarvergadering R. K. Zangkoor. Boven genoemd zangkoor hield Donderdagavond haar jar-, tevens feestvergdering in het R. K. Ver- eenigingsgebouw onder leiding van den hoog- eerw. Deken G. Kuys, terwijl de directeur van het zangkoor, de weleerw. heer kapelaan C. C. van der Sman, mede aanwezig was. Het voorstel van den heer J. Th. Kroone be treffende het boetestelsel van de cantores en de plaatsvervangers werd door het bestuur overgenomen en aangevuld, waarop de hoog- eerw. president, na vele discussies, de boete vaststelde en tevens de vergadering meedeeldle. dat de organlt geen plaatsvervanger kan zijn. Uit het verslag van den penningmeester, den heer C. Oudejans bleek, dat met inbegrip van het saldo van verleden jaar, dit was 188,25. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer G. Meeremoer werd op voorstel van de verga dering bij acclamatie herkozen. Aangaande de vergoeding voor Jonge zangers werd evenals verleden Jaar besloten, dezelfde vergoeding toe te kennen. Verder kwam uit de vergadering een voorstel om de Jonge zangers ook een kleine bijdrage te laten betalen. Besloten werd, dat ze vijf cent per les moeten betalen, zulks ten bate van de koorkas. Na rondvraag, waarvan een druk gebruik ge maakt werd, volgde gebed en sluiting door den hoogeerw. president. Raadsvergadering De Raad der gemeente Ouder-Amstel is ter vergadering bijeen geroepen op Donderdag 28 November. achter zich het trottoir op tegen het hek van den heer T. Genet aan, dat danig gehavend werd. De dissel brak door den schok en toen ging het paard er alleen van door, dwars over de Voorstraat. Eerst 500 M. verder, bulten de kom van het dorp, wist men het paard tot stilstand te brengen. Het mag een wonder hee- ten. dat zich geen persoonlijke ongelukken voor deden. Graalfeewt Zondag houdt de Volendamsche Graalwacht haar jaarlljkschen feestavond In het St. Josephgebouw. De Graalleden zullen eenige tooneelstukjes opvoeren OJn. „Als de nood het hoogst is*k Des middags is er een kinderultvoerlng. De entréeprijzen zijn zeer laag gesteld, zoodat leder in de gelegenheid wordt gesteld, dezen feest avond te bezoeken. R. K. Volksbond Het winterprogramma zal begonnen worden met het houden van een Socialen Zondag op morgen, 24 November. Er Is een algem. H. Communie van de leden op dien dag. Onder de H.H. Missen van 830 en 10 uur zal een sociale preek worden gehouden door den zeereerw. pater Alexander O.M. Cap. De vergadering vindt des avonds om acht uur plaats In het R. K. Vereenigingsgebouw met als spreker bovengenoemden pater. Medewer king zullen verleenen de Graal en de K. J. C. „Herwonnen Levenskracht" De nieuwe film van „Herwonnen Levenskracht” zal vertoond worden Donderdag 28 November, des avonds acht uur In het gebouw. De heer Haver zal een uiteenzetting geven over het werken van L." Dezen avond hebben toegang de leden met hun dames boven zestien Jaar. Boomaanplant Zaanstreek. De vereenlglng voor Vreemdelingenverkeer heeft het denkbeeld opgevat de Zaanstreek weer eens flink van boomen te voorzien. In dit opzicht is er ge durende de laatste jaren door verkeersverbe- terlngen en niet het minst door de lepelekte een groote achterstand ontstaan. Vereenlgtng tot Werkverschaffing. In de vergadering van de vereenlglng tot werkver schaffing, alhier werd medegedeeld, dat de ontvangsten over het boekjaa- 1934-1935 be droegen f 522938, hierin was o.a. begrepen een bijdrage van de gemeente Enknulzen groot f 100 van particulieren f 236 en van het Snouck van Loosenfonds f 3000. De opbrengst van verkocht brandhout was f 53530, rietmatten f 11430, takkebossen f 18130. De uitgaven waren f 437039. Aan arbeidsloonen In toezicht werd uitge geven f 3430.75, voor belastingen, verzekeringen en onderhoud f 93939. Het aftredende bestuurslid J. Boon werd her kozen. Woorden van dank werden gebracht aan de heeren beheerders van het Snouck van loo- senfonds en de «reme-wte voor de verleende bij dragen In het afgeiovp- aan 22 per sonen werk verschaft van 3 Jan. tot 13 April 1935. R. K. Vrouwenbond. Op den feestavond van den den R. K. Vrouwenobnd, die Maandag avond acht uur In het R. K. Vereenigings gebouw zal gehouden worden, zal de bekende voordrachtkunstenaar Léon van der Hulst op treden. Het zangkoortje van de Jonge Vrou- wen-congregatle zal welwillend medewerking verleenen. Aanrijding Een vierjarig kind van den vee houder M. B., aan den Handweg, wilde langs een stilstaande kar heen den weg oversteken, doch werd gegrepen door een passeerenden auto en opzij geworjjen, waardoor het aan het hoofd gewond werd en een lichte hersenschudding kreeg. Politie was spoedig ter plaatse. Den chauffeur treft geen schuld. De kleine maakt het vrij goed. Vrijdagavond omstreeks 8 uur, is een felle brand uitgebroken in het woonhuis bewoond door eten heer W. Kuijl aan den Rijksstraatweg te Wijk aan Duin. Reeds op grooten afstand was aan de rose gloed te bespeuren dat er een groote brand woedde. Fel sloegen de vlammen door het dak, een hevige vonkenregen maakte het passeeren levensgevaarlijk. De bewoners, het uit tien personen bestaande gqzln van den heer Kuijl, wisten tijdig met achterlating van al hun bezittingen het huis te verlaten. Hoewel het huls geheel vrij stond was gevaar voor andere perceelen niet denkbeeldig. Daar men vreesde dat den brand op andere woningen zou over slaan werden deze ontruimd, waarbij een zieke vrouw ui haar woning moest worden gedragen. He duurde geruimen tijd alvorens de slangen wagen van de brandweer aanwezig was, doch toen onder leiding van den brandmeester, de heer L. Langendijk. de slangen waren ultgelegd, was het pleit spoedig béslist. Met twee slangen op de waterleiding werd het vuur bestrecten en spoedig was oen te overzien da geen gevaar voor de naastbij gelegen hulzen bestond. Het geheele gebouw is in de asch gelegd. Daar gevaar voor omvallen der muren bestond, zijn deze omgerokken. De bewoners werden door om wonenden liefderijk opgenomfen. Deze brand bracht zeer veel belangsellenden op de been. Het verkeer op den Rijkssraatweg werd door gemeente en Rijkspoliie en Mare chaussees ijdelljk omgelegd. Op he errein van den brand merken wjj op de heer Doe envan het Prov. Waterleidingbedrijf en he gemeenteraads lid de heer Wemke. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. Oadersavond Zondag wordt in het R. K. Vereenigingsgebouw een Ouderavond gehouden ter gelegenheid van het 12J4-Jarig bestaan van de St. Joaephsgezellenvereeniging. Hengelsportvereenlging. fn de Jaarverga dering deelde de heer Th. Lub mede dat de vereenlglng thans 130 leden telt. De heer A. Sluis heeft zijn vergunningsrecht van vlsschen in een strook water langs de Spoorlijn afge staan aan de vereenlglng. Besloten werd een looppad van de fa. Sluis en Groot te huren. Getracht zal wprden, zoowel 1-jarlge als 2- Jarige portvlsch te krijgen. In het as. seizoen ral met twee hengels worden gevlscht. •In den toestand van Z. H. Elxc. Mgr. J. H. G. Jansen is in de afge- loopen dagen een belangrijke in zinking gekomen. De benauwdheid is sterk toegeno men. Nu en dan bestaat er een extreme kortademigheid, die Mgr. het spreken volkomen onmogelijk maakt Ook de voedselopname lijdt daardoor zeer. De algemeene toestand is zorgwek kend, verontrustend. Nadat eenige weken geleden de regeerings- commlssarls Valstar en de directeur der Groen tencentrale Driessen zich per motorboot over tuigd hadden van den treurlgen misstand van het bloemkoolgewas in de Streek, kwam giste ren minister Deckers persoonlijk met zijn par ticulieren secretaris, Ir. Peters, in Grootebroek op bezoek. Zijne Excellentie werd circa half vier ten raadhuize ontvangen door het dagelijksch be stuur der gemeente en den voorzitter van de veiling .De Tuinbouw”, den heer Th. Roosje. Burgemeester Schrtfnder sprak bij zijn har telijk welkom aller waardeering uit voor dit sympathiek bezoek en compliceerde Zijne Excellentie met de voorbeeldige activiteit, waarmede deze bewindsman de branding in gaat om te trachten het schip in nood te redden. Aan de hand van het beschikbare cijfer materiaal, alsmede met het resultaat van ’n snel gehouden Indlvldueele enquête, werden bespro ken het snelle verloop der tuinbouwbedrijven, het totale gebrek aan luitlyiudlngsvermogen om de slagen van de misoogsten op te van gen, „de zware druk der vaste lasten,” d& on toereikende hulp die momenteel aan de meest getroffene geboden wordt en ten slotte de ■wijze, waarop de menschen het best uit de catastrophe van 1935 kunnen worden gered. Als er eenige mogelijkheid Is om te helpen, mag wel vertrouwd worden op de medewer king van dezen Minister van Landbouw. Zijn persoonlijk bezoek en sympathieke be langstelling getuigen van een regeeringMac- tlek, zooals wij die tot heden nog niet moch- Tooneeluitvoering. De R. K. gemengde tooneelvereeniglng „St. Gangulphus” geeft Dinsdagavond 26 November as. haar jaarlijk sche uitvoering. Julle BtrUtf 65 manden 1460.— L(XM>ERS K W.: 64 570—36 668.—. 133 339- LOGGBR8 MET VERSCHE HARING -. na 310.—. 36 620.—» Sch.: 323 700.—» R.K.8.V. Adolf Kolping. In een dezer dagen gehouden bijeenkomst van verschillende ver- eeniglngen is besloten, bet bestuur van de Voet- balvereenlging Adolf Kolping te laten bestaan uit leden van de Jeugdvereenlglngen. Na be spreking werden benoemd: Hub. Akerboom, F den Haan, Ant. van Emmerik, J. v. d. Haan en Nlc. Pleterae Met medewerking van de leden hoopt het nieuwe bestuur de zaak in goede banen te leiden. Ged. Staten van Noord-Holland hebben een vergunning verleend aan de N. V. Waco, ta Hoorn, tot het In werking brengen van een autobusdienst van Spanbroek naar Aartswoud en terug, in aansluiting op haren dienst van Hoorn over Spanbroek naar Medemblik en terug. Door de autobussen worden de volgende we gen gevolgd: k Van Spanbroek (garage aan den Span- broekerweg) langs den Spanhroekerweg, den Poepenweg, het Sllmpad, Twijver, den Water kant, de Breestraat, Noordelnd (Aartswoud) tot den weg op den Westfrieschen Zeedijk te Aarts woud. In de richting naar Spanbroek worden dezelf de wegen gevolgd met dien verstande, dat van Aartswoud (Noordeind) naar Hoogwoud (Zuid- eind) zal worden gereden langs de Kromme Wuiver, het Zuideind (Aartswoud) en ’t Noord eind (Hoogwoud) Voorts is gewijzigd de aan de N V. Waco, te Hoorn, verleende vergunning o.m tot het uit oefenen van een autobusdienst van Den Oever over De Haukes. Slootdorp, Wierlngerwerf en Medemblik naar Hoogkarspel en terug, in dien zin, dat het trajectsgedeelte Wierlngerwerf Slootdorp komt te vervallen, en vergunning verleend aan de N.V. Habo, te Alkmaar, tot het uitoefenen van een autobusdienst van Den Oever over de Haukes en Slootdorp naar Wle- Ilngerwerf en terug. Door de autobussen worden de volgende we gen gevolgd: "Van Den Oever (station) langs den Gemee- nelandsweg, den Rijksweg, den Oemeenelands- weg, de Hoofdstraat, den Koningsweg, den Poel- weg, den Slootweg, De Brink, den Doktersweg, de Schoolstraat, de Kerkstraat, den Den Oever- schen weg en den Wester-Terpweg tot den Friescheweg te Wierlngerwerf. In de richting naar Den Oever worden de zelfde wegen gevolgd. Waterleiding defect Woensdagavond ont stond een lekkage in de waterleiding in den Heerenweg van zoodanlgen aard, dat in den la ten avond personeel der Stichting D. N. W. U. te Breukelen moest worden gerequlreerd om het euvel te herstellen. De aangeslotenen zaten dien avond geruimen tltd zonder water. 117 graskalveren. 18.0035. slecht. 76 pinken 60 00 05, slecht. 30 vette kalveren 38.00—75 per stuk. 3873 cent per kg., goed. 87 nuchtere kalveren 5.008, vlug. 60 vette schapen 14.0018, matig. 977 vette lammeren 10.00—14. matig. 310 inest- varkena 15.0033, matig. 443 biggen 7.0010, traag. LEIDEN. 23 Nov. Kaasmarkt. Aanvoer 35 par tijen Goudsche kaas: le soort 23.0034. 3e soort 31.0033. 16 partijen Leldacbe kaas: le soort 40.00 33, 3e soort 18.0016. Per 60 kg. Handel n»Ug. LEEUWARDEN. 33 Nov. Veemarkt. 60 Enrer- stleren 90.00160, 65 Twenterstleren 160.00—330, 413 vette koelen 90.00155 per stuk. 30-,44 cent per kg. 480 melk- en kalikoeien 90.00165. 337 plnkeQ 46.0095, 10 vette kalveren 30.0060. 613 graskalveren 15.00—70, 656 nuchtere kalveren 2.50 5.50. 270 vette schapen 9.0018. 110 weldescha- pen 8.0015. 621 lammeren 8.0018, 384 vette varkens 32.00110 per stuk. 3440 cent per kg. 24 magere varkens 16.00—45. 78 kleine biggen 8.0014, 28 bokken en geiten. 31 paarden. Totaal-, aanvoer 3968 stuks. Zuivel. 81eutelka»s 10.0013. Nagelkaas 4.008. Goudakaas 15.0033. Edammerkaas 16.0040. Aanvoer 4484 kg. Mijnboter 1.53. Velllngboter 1.491.15 per kg. Aanvoer 0/3, 35/6. 0/13 vaten. Commissie 59. Elerhandel. 6000 kg. klpeleren 3.56M cent per stuk, handelspas 758o cent per kg. 150 kg. eendeieren 1J163.5 cent per stuk, handelspiljs 4050 cent per kg. Pluimvee. 10 slachthanen 5000 cent, 100 slachtklppen 40—100 cfnt. 75 jonge hanen 40 110 cent per stuk. 30 konijnen 13—13 cent psr pond. LEEUWARDEN, 33 Nov. Vereen, van ZulvelmU. Goudsche kaas 3o plus 10.5011. Idem 40 plus 16501750. Idem volvet 31.0033. Goudsche keas 30 plus 105511 Idem 40 plus 165017 50. Broodkaas 40 plus 16.501750. Leldsche kaas 30 plus 10 50—11.50. Per 50 kg. NOORD-SCHARWOUDE. 23 Nov. 6600 kg. aard appelen. Bi. Eigenheimers 3.403.60. BI. aardap pelen 3.703. 9800 Kg Uien: Gele Nep 3.103.50, Drielingen 0.701, Uien 3330, grove Uien 3.40— 2.60. 6200 kg. Peen 1.10—1.40. 3000 kg. Kroten 2.503.40. 47300 kg. Roode kool 250—650. 4000 kg. gew. Witte kool 2.30. 30400 kg. D. Witte kool 1.80- 4 40. 4500 kg Gele kool 3.304.70. 4900 at. Andfjvle 70—95 cent. OBDAM. 33 Nov. „De Tuinbouw”. 8335 kg. Roode kool 1650, 7335 kg. Gele kool 1.00—5. 11950 kg. Deensche kool 1.40—4.30, 7575 kg Uien 0.90—350. 100 st. Andijvie 1.00, 48 bos Prei 4 ct, 9326 kg Roode Bieten 1.20—8.00. 6350 Wortelen 1—1.40, 500 kg. Witkrop 1.20, 3 zak Spruiten 80 cent. PURMEREND. 22 Nov. ..Aïslagvereen. Beemster, Purmerend en Omstreken Aardappelen: Bonte 82 cent. Blauwe 6296 cent. Borger» 5264 cent per 26 kg. Tomaten: A 0.45135. C 3095 cent per 10 kg. Witlof 0.451.16 per 8 kg. Bloemkool 1.5011. Roode kool 1.6011.60, Witte kool 4.20. Savoye kool 19.40 per 100 stuks. Spruitkooi 0.70 2.05 per 15 kg. Boerenkool 2756 cent per 10 kg. Spinazie 2486 cent per 6 kg. Sla 1.203.60 per 100 krop. Andijvie 1252 cent per kist. Bieten 1565 cent per kist. Wortelen 2944 cent per zak. Uien 3662 cent, idem Drielingen 25 cent, idem Nep 54 cent per 25 kg. Prei 49.70 per 100 bos. Druiven: Allcant 0.70220 per kist van 15 pond. Appels: Westl. Bellefleur 2.008. Brab. Bellefleur 4.0012. Zoete Bellefleur 3.00 10, Bismarckappel 3.009, Bramley Seedling 4.00 14, Fisher's Eerstllng 4.0010, Groninger Kroon 4.0011, Notarisappel 5.0014, Present van Enge land 4.0021. Reinette goud 7 00—22, idem oranje 4.0010, idem zeete grauwe 10 00 per 100 kg. Pe ren: Beurré Clairgeau 11.0022, Boerengroen 3.00 10. Curé 15.00, St. Germainpeer 3.0011, Gieser Wildeman 5.0012, Kamperveen 48.50, Nouveau Pol teau 12 .00, Soldat Laboureur 8 .0016, Winter- louwtje 3.007. Winterjap 3.0011 per 100 kg. TER AAR, 22 Nov. Centrale Veiling. Kassnljboo- nen 2.503.15, Kasstek 1.46, Spinazie 26 cent. Uien 1—1.60, Andijvie 17—25 cent. Selderie 60 cent, Prei 5.00, Bloemkool 1.56 cent. Sla 0.50 2.50, Vellen 5—-18 cent. Tomaten 1.90—3.10. Drui ven per pond 1112 cent. Spruiten 49.10, Wit- lof per 100 pond 5.60. Roodf kool 2.70-^7030, Sa voye kool 2.708, Boerenkool 27 c<>nt. Groene Savoye kool 2.402.90, Chineesche kool 1.80. Volgende week Woensdag en VrydAg veiling. WESTLAND, 22 Nov. Mlddenpr\Js d. Westl. veilingen. Alicante 2028, Colman 2245, Cham pion 2729, dubb. Boonen 3141. Princesseboo- nen 3739. Snljboonen 2538. Spinazie 1O12,-' Witlof 9—14. Stoofappelen 1116. Peren 48, Tafelappelen 5—0, Peren 711, Champignons 80 120 cent per kg. Tomaten: A 0.701.10, B 1.10 1.50, C 40—-50 cent. Aardappelen 50 cent, Spruit- kool 0.901.70, grove 2080 cent. Uien 30__40 cent. Boerenkool 2045 cent per bak. Bloemkool 2.80— 7. 2e soort 1 60. Roode kool 3304.10. Sa voye kool 3.804.10, Groene kool 1.103.40, Sla 1.40—1.60. Eieren 46 40 Kelen 0.90130, Pe- tenelle 1.70—1.80. Prei 2 30. Selderie 1.40160 per 100. Andijvie 1030 cent per 4 kg. ZWOLLE. 33 Nov. Boter. Aanvoer 130 kg., waar van 3 1/8 vaten. 1 1/16 vaten en 116 stukken, van een pond. Prijs 1.701.80 per kg., per 1/8 vat van 30 kg. prima 31.00. afwijkende 30.00. per 1/18 va* van 10 kg. 16.00. Handel vlug. 30.000 klpeleren 3 505.75 per 100 stuks. Hulden. Koehuiden 14 cent, ptnkenvellen 14 cent, stierenvellen 10 cent. Handel gewoon. Veemarkt. Aangevoerd 1391 runderen. 453 gras kalveren. 350 nuchtere kalveren. 148 schapen, 387 varkens. 470 biggen. 3 geiten. Men besteedde voor: neurende en versch gekalfde koeien 110.00 195. dito vaarzen en schotten 110.00165, gus- tekoeien voor de vetwelde of stal 70.0014,0 dito vaarzen 60.00135. voorjaarskalvende koeien 80.00155. 1 -Jarige sprlngstleren 80.00110. 114-jarige pinken 60.00136. Jonge fokkalveren - 36.0055, nuchtere kalveren 4.009. vette koelen en ossen aan bouten 3348 cent, dito stieren 38 42 cent, dito kalveren 5075 eent. dito schapen 7.0017. 6-weeksche biggen 7.009. 14-weeksche dito 96013. drachtige varkens 65.0076. magere dito 30.00-55 per stuk, vette dito 34—44 cent per Handel In varkens kalm. Overzicht. Neurende en versch.gekalfde vaarzen redelijk, votvee le soort duur, pinken Iets betez stieren kalmer en redelijk. 3.00 per 100 bos Roode kool 1.605.90 per 100 kg. Selderie 0.701.80 per 100 bos. Spinazie 79 111 cent per bak Spruiten 3.009 Snljboonen 11 16.50. dubbele Sperclt boonen 19.00. Tomaten 1.508.50 per 100 pond. Uien l—a.90, Wortelen 0.701.80 per 100 kg. Witlof I 3.606.60. idem II 3.503 50 per 100 pond. ALKMAAR. 33 Nov. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 998 H.L., als 36 voertarwe 55 25. 40 rogge 6.607, 89 gerst en chev. gerst 5630, 416 haaver 5.406 80, 250 boonen: tulnboonen, 15.0018. bruine boonen 13.0016, cltroenboonen 16.00 —34, dulvenboonen 88.8714, witte boonen 16.0018. 16 karwyzaad. 10 blauwmaanzaad. 141 erwten: groene kleine 88.40. groene groote 14.00 -16. grauwe 15 0038, vale 16.0033. Per 100 kg. Handel goed. AVENHORN, 31 Nov. Coöp. Land- en Tulnbouw- en Marktver. Avenhorn en Omstreken. 6500 kg. Roode kool 3.10—8.50. 30600 kg. Gele kool 180 6.10 per 100 kg. 13000 stuks Groene of Putjeskool 0.405.40 per 100 stuks. 7700 kg. D. Witte kool 1.403.90 per 100 kg. 18000 kg. Uien: groote maat 3.503.80, gewone maat 1.Q03.10, drielingen 0,70 1, nep 3.303.70 per 100 kg. 23800 stuks groote Bleten 1360—1920 per 100 stuks. 8300 kg. kleine Bleten 3608.80 per 100 kg. 30000 kg. Wortelen: Flakkee. verbeterde 0.00—1.30 per 100 kg. BROEK OP LANOENDUK, 33 Nov. 2600 kg. aardappelen: Eigenheimers 2.20, Blauwe Eigenheimers 2.20260, Blauwe 3.20. 4800 kg. Breekpeen 1.101.40, 12000 kg. Rhode kool 1.80 —SM, 14000 kg. Gele kool 1—660, 31000 kg. D. Witte kool 0.70—4.80. 15000 kg. Uien: Gele Uien 1.702.10, grove 2602.60, Gele Drielingen 1.10. 160 stuks Bloemkool: I 5.00, II 160. 2600 kg. Bleten 1.703.40, 2125 stuks Andijvie 5090 ct. BLOKKER, 23 Nov. „Op Hoop van Zegen* Andijvie 1.401.60. Bloemkool *500.30. Roode kool 4.90—6, Witlof 8.00_ll. Soldat 14.00—33, Beurré Clairgeau 22.0028. St. Germain 7.60 10.80, Comtesse 4.70—8.40. Curé 4.0010. Calvll 9 2013.90. Ulen 3.X)3.30, Sprultkool 8.70—0 50, Aardappelen 230. Druiven 1OXXK—M. Tomaten 99.70, Bellefleur 6.60, Gieaer Wildeman 7j» 9 40, Gratlool 3806 70. Pr v. Engeland 10.00 18, Wlnterjannen 6.00O, Wlnterlouw 5.108.20, Zoete Ermgaard 7.0014. BOVENKARSPKL, 33 Nov. .De Tuinbouw”. 35 baal aardappelen: Blauwe 1.05. Eigenh. 0.95—1.05, Bevelanders 1.00 per baal. 335 baal Uien: grol 1.30 1.36. groote 0601.10, drielingen 6q cent, nep 1.10 per baal. 110000 stuks Bloemkool: I 69.60. H 3 10—7, in 150—430 per 100 stuks. 4600 kg. Roode kool 3<3.60. 600 kg. Gele kool 160—330 ger^ 100 kg. 100 baal Wortelen 50—60 cent per BEVERWIJK. 33 Nov. Vereen. Veilingen Kbn- nemerland en Vrije Veiling. Breekpeen 0.60160, Spinazie 3080 cent. Sla 3045 cent. Boerenkool 30—40 cent. Andijvie 2065 cent per kist. Wor telen 511 cent. Peterselie 28 cent. Selderie 34 cent. Prei 40 cent per boe. Bloemkool 1 1014 cent, Idem H 36 cent per stuk. Tomaten 416 cent. Uien 33 cent. Witlof 1016 oent, Nero 3—8 cent, Wortelen 336 cent, Snljboonen 2830 cent. Spruiten 8—14 cent per kg. Roode kool 38 cent. Gele kool 410 cent. Groene kool 36 cent. Knollen 3—6 cent per stuk. Druiven 15—34 eent per kg. DEN BOSCH, 23 Nov. Botermljn. Aanvoer 15200 kg. Hoogste prijs 168 per kg. Laagste prijs f 160 par kg., Middelprtjs f 166 per kg. ENKHUIZEN. 33 Nor. Vlsch. Aangevoerd door 5 vaartuigen 400 pond Lijnaal 28.6—34.5 cent per pond. 1 HEM (Zulder-Kogge), 32 Nov. BI. aardappelen 360—8, Bloemkool I 8 008. idem II 3460, An dijvie 160160. Spruiten 7.0011, Witlof 9.50- 1160, Gratlool 5607, Nouveau 10.0013, Curé 9.00—11, Win ter Jan 6601060. Oleeers 7—060, Louwtjes 6.007 Preaent 9 00—18, Lamoen 13.00 —30, Bellefleur 6660, Tomaten 4.00—7, Druiven 36.0031. Uien 1.60—3.10, Drlel. 0.601. Nep 160 —160. Putjeskool 160—180, Gele koot 3—8.60. Spinazie 13.0014. Bezie V. Schoonhoven 14.00 18 Brammies 7—1160. Roem V. Wljdenee 7—1360. LEIDEN. 22 Nov. Veemarkt. Aanvoer: 604 run deren. 234 kalveren. 1037 schapen. 662 varkens. 10 stieren 70.00—160 per stuk, 30—38 cent per kg schoon gewicht, slecht. 151 kalf- en melk koeien 80.00—180. Biecht. 196 varekoelen 80.00— 140, slecht. 171 vette osaen en koelen 80.00160 per stuk. 33—46 oent per kg., echopn gew., slecht. K.W.: 38 548 33 430 172 660 163 330 - 289 650 103 460. Paard op hol. Doordat een wiel van den Wagen brak sloeg het paard van A. W„ In de Voorstraat op hol. Het vloog met den wagen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2