PROVINCIAAL NIEUWS I De Dubbelgangster I RIHGERS do. nai'i/rL! MARKTEN MAANDAG 25 NOVEMBER 1935 ft TWEEDE KLASSE LV.C.B. Geel-Wit—-G.V.O. 2—1 R.K. Boeren en Tuinders EGMOND AAN ZEE MEDEMBLIK. van WORMERVEER WER VERSHOOF Drie studiedagen ENKHUIZEN HOORN WORMER BERGEN HEEMSKERK BOVENKARSPEL 470e STAATSLOTERIJ KROMMENIE W eer bericht ft t Waterschapabelangen in Wegt-Frie«land de bekendste bonbon HOLLANDSCHE GROND- CREDIETBANK Kruisvaartbeweging in het bisdom Haarlem 3 Premie-aandeelen kunnen worden opgezonden D.H.V.B.-uit*lagen ^eidersdag der K.J.C. Dne studiedagen voor leiders over Quadragesima Anno en de corporatieve gedachte *s dosti bad, toast stupp* OP tNLlJULX** MB MBfibifcGUl» *B KfijuUft MMK d*. vast t D Re». 3e klaaae C ■i 0—9 4e klaaae A 1 3—1 van 0—0 Excursie. '1 4e klaaae C BM 3e klasse A ZPC 3—3 Bt. Psect. 3 37 A MAANDAG: B.15 uur Vrou- 3e klaaee A 3—10 Bt. ver- Idern II 3 308.20. gewone Witte kool 25 (Niet officieel) ge- nog Hü hield weet heeft me voor schuld I) het hulee- 5 4 1 door Charles Garvica Re». 3e klasse a Zwal. 3— 3e Klasse A EVE 1—Stormv. 1 0—3 Afdeellng Centrum le klasse A DBS 3 Nas 1 Liaee 5Tybb 5 Ras. 4e klaaee Afdeellng Noord Ree. le kleeee A De K. J. C. in het bisdom Haarlem heeft gisteren te Amsterdam een leldersdag gehouden, waarbij ongeveer vijfhonderd leiders uit alle hoeken van het diocees aanwezig waren. een en Kerkbericht In de week zijn de H.H Mis sen te 7.30 en 8 15 uur. Woensdag 7 en 8 uur Congregatie. Donderdag 7 uur Lof; des 's morgens 8.15 gez. Requiem. Zaterdag van 46 en van 70 uur blecht- hooren. begroeting Ged. de wordt tweederde van bet vervoer per ge wonen auto vergoed. SVA 3— Purmerend 3 48 Vdam 3— De Meer 3 4—3 Ado 3WA 2 RKAV 3—WZ 3 Onze Oez. 3 O. w. 3 Santpoort 4 Tybb. 4 St. Louis 3— Zwaluwen 4 33 NV A 3—WA 5 Nea 3—ZPC 3 B V De uitlotingen wor- Nlet schrikkelijks! gesproken!” Mayne, ik moet je iets vertellen, iets Ver- Terence Is terug: ik heb hem en poosje, maakte met terug SVP 1—svo 1 St. Pancratlus 1 SVA 1 4—1 SDK 1—Diemen 1 5—3 P8CK 1—PVCA 1 1—1 1 1 1 K. J. C.-nieuws Maandag 7.308 uur Hout- bewerklngsclub; 910 uur Bt. Franciscusban. Woensdag 7 L 1—10 S—5 d b M dl K er ui di r 1 li o J r v B t t t DO8S 3 Santp. 3 Onze Oez. 3 Tybb 3 St Mart. 1— Cone. Gez. Vier 1 Rods 1 t. a. Vogelenzang 1 ZPC 1 3—3 tl k 01 Vi E u A dig. den ..Ik titel. Raadsvergadering Donderdag 38 Nov. ver gadert de gemeenteraad. Ijsbaan onder water. Het bestuur van de Bergsche IJssportvereenlging heeft een begin laten maken met het onderwater zetten van de Ijsbaan. Gebleken Is reeds, dat de pomp uit stekend werkt. Op 2 December zullen de plan nen voor het seizoen In een ledenvergadering worden besproken. Witte Kruis. De tachtigste algemeene ver gadering van het Witte Kruis was ouder woonte slechts matig bezocht. Mededeellng wordt gedaan van de aanschaf fing van eenlg materiaal. De aftredende bestuursleden P. de Groot en J. Groot werden herkozen. Met B. en W. is geconfereerd Inzake uit zending naar sanatoria en nazorg t.b.c.-patiën ten, teneinde te verkrijgen dat tien pet. der kos ten voor de afd. en negentig pet. voor rekening der gemeente komen. De begroeting badhuis sluit op ƒ2811. Het punt „Baden voor werkloozen" is niet voor vaststelling vatbaar. Vervoer per ziekenauto zal aan de leden wor- den vergoed, Indien ze minstens 24 uur in een 8 uur Tarcislusban en Urbanus- ziekenhuis verblijven. Onder dezelfde voorwaar- Dek 3 Vogaang 3 50 Alliance 3 Tybb 8 13> Geel Wit 4— Onze Gez 4 O—S Aanklacht wegens beleediging. Burgemees ter Haspels heeft een aanklacht wegens belee diging ingediend tegen J. V. Deze zou den bur gemeester In een beleedlglngszaak contra dr Bis meineed verweten hebben. Re». 3e klaaee A ZPC 3— Bt. Martin. 3 3—3 G»z. Vier 3 3 3 Rode 3 Volendam 4 73 RKAV 3—WA 4 Dee 3—RKAV 4 Bt. Martlnu» 4 Doea 5 1—4 Const 3—RCM 3 4—1 BSM 1 The Unity 1 3 Re». 1» klaaae A kan ook verificatie ten name geschieden in welk geval de R.K. Metaalbewerkerebond Alle RK. Me taalbewerkers worden tegen Vrijdag 30 Nor. des avonds 8 uur In het R.K Ver.gebouw opge roepen voor het nemen van een belangrijke be slissing. is Staten Gemeentelijke bekendmakingen. B. en W. maken bekend: dat de verstrekking van boter-, vleesch- en gehaktbonnen plaats heeft aan het bureau voor maatschappelijk hulpbetoon op lederen Dinsdag, des namiddags van 24 uur; In het tijdvak van 26 November tot en met 9 December wordt op bon no. 67 margarine ver krijgbaar gesteld by J. G. Mooi], Muntstraat 24, D. Bakker. Gerritsland 54 en W. Homan, Vee- nenlaan 178; in het tydvak van 25 November tot en met 7 December 1935 wordt vleesch en gehakt In blik verkrygbaar gesteld by Th. Langedyk. Kleine Noord 23. D. Reek, Groote Oost 129, T. Konlng, Groote Oost 36. H. Smit. Kerksteeg 17, C Stam. It. Zeedyk 45. N. Konyn, Groote Noord 35. K. Behagen en Zn.. Breed 42, 8. C. Tool, Kerkstraat 4, J. J. Paauw. Groote Noord 128 en C. Meyssen. Pleter Florisstraat dat aan het bestuur van de Zondagsschool- vereenlging „De Zaaier” vergunning is verleend tot het houden van een collecte door middel van inteekenlljsten. op de werkdagen van 9 tot en met 20 December 1935. Raadsvergadering De raad dezer gemeente komt Dinsdag 26 November des avonds te zeven uur ten raadhuize in openbare vergadering by- een. De Katholieke Nederlandsche Boeren en Tuin- dersbond heeft besloten een lelderscursus te or- ganiseeren teneinde te '^(tudeeren de door ■.Quadagesimo Ahno” omschreven nieuwe maat- •chappeiyke orde in verband met den boeren en tulndersstand. Bevoegde personen soowel uit eigen kring der organisatie als daarbuiten zullen deze proble men inleiden, waarna ze verder ampel bespro ken sullen worden. leken en sneltrein. Een goed Mee Onder leiding van het hoofd der openbare school, den heer Unjewel, gingen Zaterdagmiddag de kinderen door de stad, om op verschillende punten te zingen. Een aantal padvinders zorgde voor de afzet ting. terwyi een tiental als kabouters gekleede kinderen met bussen langs de hulzen liepen te collecteeren, een en ander ten bate van bet Crisiscomité. Het ongewone straatgezelschap trok veel belangstelling. AMSTERDAM. 23 November Amsterdam- sche veemarkt Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 642 Vette koeien, waarvan de pryzen waren: le kwaliteit 47—50, 2e kwa liteit 38—45, 3e kwaliteit 30—36 per kilo slachtgewicht; litelt 54—58, 4046 per kilo idem II 3 40—3 70 idem n 1.502«0, Eigenhei mers aardappelen 1.451.50 Blauwe aardappelen 1.45—155. NOORDBCHARWOUDE, 25 Nov. Aange voerd werden: 660 kg. peen 1.50, kleine peen 090. 1300 kg roode kool 3.704.70. OUDEWATER. 25 Nov. 1935 Kaasmarkt. Aanvoer 56 partyen, 2520 stuks, weg. 12600 KG. le soort met R M 22.00—23 Idem 2e soort met R. M. 20.0021.Handel matig. WARMKNHUIZKN. 33 Nov. Gewone Uien 3.19— 2.40. Drielingen 1.10—1.30, Nep 3903.50. Roode kool «00. Idem II 320—«30. gewone Witte kool 330. D. Witte kool 3.80—4.30 kale 0 90—6 «0, Gale kool 3 505. kale 3 703.50. SchoUch» Muizen 1.30. Eigenheimer» 3.30 Per 1O0 kg. Spreekuur Burgemeester. De burgemeester houdt deze week op Woensdag en Vrijdag van 910.30 v.m. spreekuur. Om gezondheidsredenen heeft de heer G. J. de Goede te Wijdenes als voorzitter en bestuurs lid van ..Waterschapsbelangen en Verkeerswe gen In West-Friesland” bedankt. Rector van Spanje zette hierna nog even dui- deiyk uiteen, wat de Kruisvaart wil zyn. De Kruisvaart Is een katholieke schap voor vrye jeugdvorming, algemeen doel en omvang met eigen ridderidealen. R.K. Ktesvereeniging Vrydag 22 Novem ber is In het R. K. Vereenlgingsgebouw de jaar vergadering gehouden van genoemde vereenl ging. onder voorzitterschap van den heer C. v. Duivenvoorde. Bij de bestuursverkiezing werd het geheele bestuur herkozen, terwyi In de vacature C. v. Lieshout werd voorzien door verkiezing van H. v. d. Zon. De wyzlging van het reglement lokte eenlge discussie uit. Ten slotte werd met algemeene stemmen besloten het te wijzigen artikel als volgt te doen luiden: Aan de proefstemmlng voor leden van den gemeenteraad kunnen deelnemen zy. die op 1 Januari van het jaar, dat de proefstemmlng wordt gehouden. Ud der R.K. Klesvereeniglng zyn en den verelschten leeftyd hebben bereikt; eventueel niet betaalde contributie moet uiter- lijk den dag vóór de proefstemmlng zyn vol daan. Na rondvraag, en dank aan het vertrekkende bestuurslid C. v. Lieshout, volgde sluiting. R. K. Landarbeiders De plaatselijke afdee llng van den R.K. L&ndarbeidersbond hield Vrij dagavond in het vereenlgingsgebouw een alge meene vergadering, hoofdzakeiyk ter bespreking van de openstelling van de werkloozenkas per December as. Het stempelen geschiedt wederom by den secretaris van 910 uur v.m. De voorzitter deelde mede, dat in Wervershoof de gesinnen met tenminste twee kinderen in aanmerking zullen komen voor toeslag op de werkloozenultkeering. Van Andyk is hierom trent nog geen antwoord Ingekomen. Er zal nog maals worden geschreven en wanneer weer niet zal worden geantwoord, zal het hoofdbestuur worden aangeschreven. Nog werden verschillende mededeellngen gedaan, o.a. dat by achterstand van contributie geten ultkeering uit de werkloo- zenkas kan geschieden. Vanwege den R. K. Volksbond werd medege deeld. dat by de heeren Zwaga. C. Roozendaal en C. Warnaar kaartjes verkrygbaar zyn voor de kinderen van de leden van drie tot en met tien Jaar, waarop zy aan het 8t. Niccdaasfeest kun nen deelnemen. De afdeellng bestaat in Maart 1936 twintig jaar en de afdeellng van den Volksbond' opge- veer tegen dien tyd vyftlen Jaar. Besloten werd om met den R. K. vdücsbond te bespreken deze lustrumvieringen eventueel samfen te vieren. Kerk bericht. wencongregatie. DINSDAG: 7 uur Lof. WOENSDAG: 8 15 uur Jongenscongregatie. DONDERDAG: 7 uur Lof. VRIJDAG: 7 uur Kruisweg; 8.15 uur Man nencongregatie. ZATERDAG: 1130 uur biechthooren voor de kinderen; 4 uur voor de overigen; 7 uur ro zenhoedje. ZONDAG: de H.H. Missen te kwart voor 7, 8 uur, half 10 en te kwart voor 11 de Hoogmis. sloot nabij den-Straatweg te Bovencarspel. groot 238.50 H.A., werd gekocht door den heer Joh. Fit Jzn. te Bovencarspel voor f 10570. 3. Een perceel bouwland aan den Zuiderdyk te Bovencarspel. groot plm. 84.10 are. werd ge kocht door den heer Q. C. Breebaart te Enk- huizen q.q. voor f3425.—. G.V.O. is er niet in geslaagd ook den tweeden keer van de Haarlemmers te winnen, hoewel het er tydens een groot deel van den wedstrijd wel naar uitzag. De match was er een van de verdedigingen, die aan beide kanten heel moeiiyk te passeeren waren. In den beginne loopt G.V.O. hard van stapel en Geel-Wit moet een verdedigende hou ding aannemen. Na eenlgen tyd maakt Vreden- burg zich schitterend vrtf en schiet over den ultgeloopen Heemskerk, doch ook over het G.W.- doel heen. Even later neemt O.V.O. de leiding. Een voor set van De Jong wordt weggekopt; de bal komt echter by Noom, die in vrije positie onhoudbaar inknalt, 01. Een moment daarna is de stand alweer geiyk als een der G.V.O.-backs den bal met de hand wegslaat. Dykmans maakt geen fout, 1—1. Er volgt nu een periode van G.V.O.-overwicht, waarby het Geel-Wlt-doel angstige momenten beleeft. Lat en palen komen te hulp, terwyi Heemskerk voor de rest zorgt, door een zeker doelpunt van Berkhout er uit te houden. Na rust een geiyk opgaande strijd, waarin belde partyen geweldig zwoegen, doch er is aan weerskanten geen doorkomen aan, wat het spel voor het publiek niet aantrekkelyker maakt. Spanning is er echter volop, vooral wanneer Berkhout een keer terug speelt zonder op den Haarlemschen linksbuiten te letten. Het loopt echter met een corner af. Geel-Wit wordt beter en Dykmans krijgt een kans, doch schiet te zacht. Nadat beide keepers hun talenten vol doende hebben getoond, krijgt Rot tenslotte kort voor het einde den bal vry en schiet kei hard; Koomen gehinderd door den G W.-aanval raakt den bal half en schenkt G.W. de leiding, 21. Geel-Wit wordt Ineens zeer agressief doch het biyft by 2—1. Het besoek van Zondag Van een vloed golf kan men niet meer spreken, maar Iedere Zondag brengt toch, hoewel de stranding van de „Kerkplein” en de .Drente” nu reeds vyf weken achter den rug is, weder duizenden naar het Egmondsche straand. Het was Zondagmiddag springvloed, zoodat de Drente, die bovendien een M. naar zee ver schoven is, alleen te bereiken was over een dyk van zandzakken. Dit weerhield de bezoekers, van wie velen eten paar natte voeten haalden, niet. Alleen Zondag waren er 800 besoekers, zoodat nu reeds byna 2000 menschen de „Drente” bezich tigden. Het sloopen gaat geregeld zyn gang. De zware tros Is weggesleept. De kolen worden uitgeladen, waardoor de Drente steeds lichter wordt en by hoog water drijft. Allerlei voorwerpen worden als souvenir ver kocht. Zoo verkocht men scheepslantaarns, zee kaarten, seinvlaggen, manometers enz., waar voor grif koopers te vinden zyn tegen hooge pryzen. Dezen Zondag konden de bezoekers ook het berglngsperk by de „Kerkplein gadeslaan. Door de hooge zee konden de zuigpompen hun werk doen. Voortdurend wordt aan de zeekant het zand onder de kiel weggezogen. Om te voorko men dat het schip naar de zeezyde gaat over hellen, waarvoor men erg moet oppassen, wor den alleen aan de strandzyde kolen ingenomen. Het vlotbrengten was reeds zoover gevorderd, dat de Kerkplein by hoog water begong te drijven. De laatste dagen zyn de weerstomstandlgheden echter dermate ongunstig geweest, dat de zee veel zand heeft aangevoerd, zoodat het schip nu weder vaster op de zandbank zit. ban; 00 uur St. Petrus Canisiusban en Ib. Moreban. Zaterdag 77.30 uur boeken ruilen. rozenkransen, leerbewerklngscluv, werk enz. trokken veler aandacht. De belangstelling was op den openingsavond al groot en in den loop van den Zondag niet minder. Voor verscheidene attracties was gezorgd. Na afloop dankte mej Graas voor de groote belangstelling en de mildheid waarmee R. K. Wormerveer weer gesteund heeft. Uitslag veiling. Ten overstaan van notaris Venebos te Enkhulzen werden In ’t café „Het Roode Hert" ten verzoeke van de fa. J. W. Bei- senbuch te Bovencarspel verschillende onroe rende goederen geveild. De uitslag was als volgt: 1. Een woonhuis met pakhuis, schuren, erf, grond en bouwland, aan den straatweg te Bovencarspel. samen groot 52.20 aren, werd ge kocht door den heer J. Elders te Enkhulzen q.q. voor f 8 095. 2. Een perceel bouwland aan de Pauwesluis- MiMtetentoonsieUing. Zaterdagavond om acht uur heeft de zeereerw. heer pastoor in het Vereenlgingsgebouw de missietentoonstelllng, welke door de Graal is georganiseerd, met een toepasselijk woord geopend. Spr. prees den voorbeeldlgen yver en de toewijding der Wor- merveersche Graalleldster en -leden, waarvan ook deze tentoonstelling een bewijs was. Dan volgde *n dankwoord van een der leidstrs, mej. A. Graas. De tentoonstellingszaal, versierd met vele kleurige Graalbanieren, maakte een uitsteken den Indruk.' Alles was zeer ovendchteiyk ge ordend en gaf een goeden kyk op het vele werk door de Graalleden in de vrije uren gewrocht. We zagen oa. prachtig bewerkte miskleeren voor priester en misdienaars; een afdeellng „van oud nieuw” exposeerde honderd zes en dertig stuks lyfgoed. die door de St. Elisabeth- vereenlging al waren weggeschonken. Zelfge maakte rozenkransen, werkstukken van de leerbewerklngscluv. prachtig achilder- Deze studiedagen dragen het karakter van besloten bijeenkomsten. Wel ligt het in het Voornemen van den Katholieken Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond van t verhandelde op dezen lelderscursus een uitgebreid gedrukt ver slag uit te geven, teneinde de wetenschap ver der uit te dragen naar de besturen van de plaat- zeiyke afdeelingen der boeren en tuinders In den lande. Begroeting 1936. De eenlge opmerkingen van ontvangen. Door het batig saldo 1934 ad f 22.557,95 kon o.m. bereikt worden het gelyk blyven van het peil der uitgaven en kon worden voorgesteld de belasting eenlgermate te verlagen. Ged. Staten achten het beter de uitgaven aan te passen aan de draagkracht der ge meente en het belastlngpeil te handhaven, om daardoor in staat te zyn de zeker te verwach ten tegenvallers In de eerstvolgende jaren op te vangen door thans te reserveeren. Aanleiding tot toepassing van art. 5 van de wet van 22 Dec. 1933 tot steun aan noodiyden- de gemeenten, is vooralsnog niet aanwezig, daar de belastingen nog niet tot het maximum zyn opgevoerd en niet alle niet-noodzakelyke uit gaven geweerd zyn. By nadere overweging stellen B. en W thans voor de opcenten op de gemeentefondsbelas ting niet vast te stellen op 45 doch op 55 en met de hoogere opbrengst de reserve te hoogen. Door rangschikking der gemeente In de zesde klasse voor de personeele belasting en het voor stel tot een verminderd tarief der opcenten, kan de ultkeering 20 pet. op de hoofdsom naar den len, 2en en 3en grondslag verhoogd worden met f 380.en de opbrengst der 50 tot 210 op centen verlaagd worden met f 1800. Voorts wordt nog voorgesteld een verlaging van enkele uitgaven tot een totaal bedrag van f 1420.—. 1ste klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 25 November 19** Hooge Prijzen f 20.00018286 f f f f 138C4 20938 Raad Onder voorzitterschap van burge meester Elders kwam de Raad In spoedelschende vergadering byeen. Onder de Ingekomen stuk ken worden vermeld de goedkeuring aankoop Voertbrug, idem kasgeldleening en verordening belasting op honden. Op den post werkverschaffing kleine tuinders wordt nog f 1500.bygeschreven. daar anders deze menschen niet voor 1 Jan. '36 kunnen be ginnen te werken. De raad geeft aan B en W de machtiging op- of afschrijvingen te verrichten op de begroe ting 1935/1936 Het ligt In de bedoeling van B. en W alhier een nieuw Raadhuis te bouwen daar het be staande te klein Is. Hierover zyn onderhanedlln- gen gaande voor aankoop terrein. Over deze kwestie gaat de Raad in comité. Na heropening der vergadering w*ordt besloten tot aankoopen van de perceelen aan de Hoofd straat, eigendom van de fa. Belscherbach. sa men groot 52.20 Aren voor de som van 8095. Op bedoelde perceelen zal het nieuwe raadhuis gebouwd worden. van hebben, want en Ik zullen op de oude wonen en een eenvoudig. Hemel I wat verheug ik me daarop! Je krijgt een overvloed van bloemen In den tuin, hoor, en soms moet Je deze zelfde Jurk aandoen en dien zonnehoed opzetten.” „Word ik een gravin?” zei Irene met be vende stem, terwyi ze haar hoofd op de borst liet zinken. „O. Mayne dat ben ik toch zeker niet waard. Het maakt het offer, dat je brengt, nog maar grooter.” Het was de eerste maal, dat se hem by zyn voornaam noemde; ze had het haar vader nu en dan hooren doen; ook had ze altyd met dien naam aan hem gedacht en die kwam baar nu geheel onbewust op de lippen, zyn straalde. ,4<. JU wordt een gravin, liefste," zei Mariacongregatie Het triduum der Marla- congregaties wordt gegeven door Pater Hulsen. Woensdag. 's Avonds om 7 uur opening, waarbij alle leden, jongens en meisjes, worden verwacht. Donderdag. Om half zeven korte preek en H. Mis. Verder H.H. Missen om half acht en acht uur. 's Avonds om zeven uur preek voor meis- Jesafdeelingen een en twee. Om acht uur even eens voor belde jongelingenafdeellngen. VrUdag als den dag tevoren. Zaterdag. De morgenoefeningen als beide vorige dagen. Biechthooren van 1012, 46 en van 78 uur. Zondag half zeven H. Mis. Om 8 uur H. Mis met algemeene H. Communie der Congreganls- ten. Om 10 uur Hoogmis. 1.000.— 5718 6666 7081 9626 20462 400.— 2310 8191 13678 200 8063 12284 100 323 1289 1488 8925 10258 10*14 1*621 gemeen- in met eigen middelen werkend met en volgens de ker- keiyke hiërarchie met een eigen vast om schreven. methode. Tenslotte sprak rector B. H. de Groot kort woord op de hem eigen overtuigende enthousiaste wijze, zoodat na afloop een lang- Voor werklooze Volksbondsleden Is er nog gelegenheid zich op te geven voor de excursie naar het Koloniaal Instituut te Am sterdam bü de heeren A. v. Zeelt en T. v. d. Laan Ruiter kade)Voor werkloozen gratis. Ook de overige leden kunnen mee. De excursie wordt Vrijdag 29 Nov. gehouden. le kwaliteit 47—50, 2e 3e kwaliteit 30—36 per 101 Vette Kalveren: le kwa- 2e kwaliteit 48—52, 3e kwaliteit 14 levend gewicht; 42 Nuchtere kalveren per stuk f 37. 118 Schapen per stuk f 1618, en lammeren er stuk f 1115; Vleeschvarkens, wegende van 90110 kilo 47 46. ZZware varkens 4647, Vette Varkens 46- 46 per kilo slachtgewicht; 41 Paarden per stuk 60100, 3 Wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht van de Amsterdamsche Veemarkt: van Maandag 25 November 1936: Runderen: aanvoer groot, handel stug, pry zen prijshoudend. Vette kalveren: aanvoer weinig, handel vlug, prijzen vast. Varkens: aanvoer matig, handel sleependc-, pryzen lager. ALKMAAR 25 Nov. Veemarkt. 123 vette koeien 95.00—195. handel matig. 16 kalveren: graskalveren 24.0032. vette kalveren 30.0055 per stuk. Idem 4560 cent per kg. 30 nuchtere slachtkalveren 4.0014. 362 vette varkens, zware per kg. 3640 cent, handel stug. ALKMAAR. 23 Nov. N V. Elervelllng voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 100.000 ktpeie- ren: 56-58 4.70—5.30. 58-60 5.105.30, 60-62 5.30 5 60, 62-64 550—5.80, klein 3.40—4.40. eendeleren 230—2.60. BROEK OP LANGENDIJK, Maandag November 1525 kilo Aardappelen: Blauwe Eigenheimers f 3.10, Friso f 1.60, Blauwe f 2.50 —330; 2850 kilo sneekpeen f 1.201.40, 9000 kilo Roode kool f 1.806, 9200 kilo Gele kool f 130—5.40, 11.000 llo Deensche Witte kool f 490—4.60, 6000 kilo Uien: Gele Uien f 1.70— 2.10, Grove f 2.402.50, Gele Drielingen f 1 1.10. Gele Nep f 3.50; 950 stuks andyvle f0.50 —0.70. BOVENKARSPEL. 23 Nov. ,J>e Tuinbouw" 30 baal aardappelen: Elgenh 1.10. Bonte 136 per baal 426 baal Uien: grof 1.351.35, groote 0 95 1.10, Drielingen 6565 cent. Nep 1.10 per baal. 88000 stuks Bloemkool: I «30—10. n 3 10—8. III 1504 80 per 100 stuk» 3000 kg Roode kool 8 30— 5.30 300 kg. Witte kool 3.10, 3000 kg Bieten 3 3o per 1OO kg. HOORN. 33 Nov. Veemarkt 14 schrammen 16 00 —30. 38 biggen 10 0016. «O schapen 10.00—18, Handel matig LEIDEN 33 Nov Botermarkt. Prima fabrleks- boter (oontr.) 1.62 prima boerenboter 1451.50 per kg Aanvoer 730 kg. Handel matig. LEIÖEN. Turfmarkt van 1823 Nov Aanvoer lange turf 130 000 stuks, pryzen 7.009 per 1000 stuks. Aanvoer labrlekaturf 8000 stuks, prijs 0 00 per 1000 stuks MEDEMBLIK. 33 Nov. Marktver. .Bt Joseph" Uien 1.101 15, Nep 0 901. Drielingen 5585 ct.. Wortelen 8095 cent. Roode kool 3 704.90 Wit te kool 090—3.30. Gele kool 1.20—3.60. D ’Kool 1 3 80. Bleten, grove 0.901 «O. Idem kleine 3.80 3.70, Idem groote 3.30—3.80, Bloemkool I 57.90. Hoogste barometerstand: 767.8 te Scilly. Laagste barometerstand: 7229 te Isafjord. Verwachting: Matige, later wel licht toenemende Westeiyke tot Zuideiyken wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarschtjn- lyk eenlge regen, zachter Zon op 7.38 onder 3.55 Licht op 425 Maan op vin. 7.14 onder na. 3.01 Nieuwe Maan 26 November PVCB 3—oiv 1 Bt. Louis 1 Dek 1 RCM 1—VDO 1 Re». 3e klasse Vlc 3—Bt. Mart. 3 3—8 Re» 3e klssse B Teyl. 2— LUk 3 3—3 Een honderdtal leiders uit de Katholiek» boeren- en tulndersbeweging zullen gedurende drie dagen In het Pelgrimshuis van de H. Land stichting te Nymegen bijeen komen. De studie dagen worden gehouden van Zaterdag 4 Jan. 1936 ta. Dinsdag 7 Januari d.a.v. lederen dag zullen enkele onderwerpen aan de orde komen. De volgende Inleiders zullen verschillende onderwerpen behandelen: Prof. Dr. J. B. Kors OP., Hoogleeraar aan de R K. Unlvesltelt te Nymegen; Prof. mr. P. J. M Aalberse, Minis ter van Staat en lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te 's-Gravenhagemr. H. van Haastert, Secretaris van den Katholieken Ned. Boeren- en Tuindersbond te ’s-Gravenhage; prof. dr. W M. J. Koenraadt, Hoogleeraar aan het Groot-Semtnarie te Hoeven; H. Ruyter, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal te Arnhem; Ir. Alph. Roe broek. Directeur-Gene- raal van den Landbouw te ’s-Gravenhageir. A. M. Ausems, adj.-secretaris van den R. K Diocesanen Land- en Tuinbouwbond in het bisdom Haarlem te Haarlem; en rector J. P van Dal, algemeen geesteiyk adviseur van den Noordbrabantachen Chr. Boerenbond te Til burg. Des avonds zullen er praatavonden gehouden worden, waarvan het onderwerp In het kort zal worden Ingeleld. Prof. Dr. Alph. Steger, lid van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal te Heemstede la be reid gevonden den eersten avond In te lelden; Jac Groen Az Ud van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Zuld-Scharwoude zal op den laatsten avond Inleiden. De studiedagen zullen onder leiding staan van den voorz. van de Commissie voor de Ontwik- kelingadagen van den Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond. Prof. A. H. P. Cleophaa, Hoog leeraar aan het Grot-Semlnarle te Warmond. Re». 4e klaaae D durlg. hartelyk applaus opklonk. Spr. wees op de groote roeping van het Jeugdleldersohap. Na deze vergadering begaven allen zich naar de Apollohal om daar de uitvoering van het 8t. Michielsspel by te wonen. Helaas is, zooals elders gemeld, door een technische storing, dit spel niet tot zyn recht gekomen. Ter nadere verklaring mag hieraan wellicht worden toegevoegd, dat Zaterdagavond de hal nog gebruikt moest worden voor een tennis match. Pas om twaalf uur des avonds kon met den opbouw van het podium en het aanleggen der electrische installatie worden begonnen. Mis schien heeft de snelheid van het werk de de- geiyke afwerking geschaad. -Ja, Uly. snoes, heel erg goed nieuw»,rei ze; ,AUlk goed nieuw», dat Ik nauwelijks kan gelooven. dat het waar is. Je moet me niet vragen, wat bet la; maar ik hoop, dat ik het je al heel gauw zal kunnen vertellen, en ik weet zeker, dat je dan erg bly zult zyn.” Jk zal blij sljn. als het tenminste niet Iets is, waardoor Je van ons weggaat," zei Uly, met de snelle Intuïtie van haar leeftyd. „Ik beloof je, Uly, dat, Als ik wegga, niet voor goed zal zyn dat we elkaar altyd bael dlkwyh zullen sten.” „Dan ben ik niet bang megr voor het goede nieuws,” zei het kleine melaj», „want Ik weet, dat ja je belofte suit houd* Daar hoor ik ▼ader roepen; ik moet «eg. Wat hoest hy toch vroeeeWk; en het wordt maar niets beter. *1 hy wordt tegenwoordig zoo gauw moe; hy kan haast niet meer In den tuin wandelen aotider op mfjn schouder te leunen.” Uly liep weg op haar vlugge en toch be hoedzame manier en Irene ging door met haar werk Ze waa byna klaar met wat ze schen Terence en Madge met Ingehouden adem en oogen, groot van ontzetting. Red- mayne luisterde gespannen, terwyi hy haar hand vasthield en die kalmeerend streelde. „Goede hemel I wat een merkwaardige vrouw, Irene!” sel hy. „De brutaliteit van zoolets is byna niet te gelooven! Arme Te rence! Ik moet dadeiyk naar hem toe om te zien, wat ik voor hem kan doen!" het huweiyk geldig?" vroeg Irene ge ne». 4e klaaae Re». Ze klaaae Afdeellng Zuid le klaaae A Lodewyk 1— PFC 1 3—3 We» tl. 1—ROD 1 8—0 pad stappen, die ze goed kende, en die haar hart onzinnig deden kloppen. De deur van de kas ging open en een seconde later was ze in Redmaynes armen. „Eindelijk! De uren hebben me dagen ge- de dagen maanden, liefste, en de die me hier naar toe heeft ge bracht, kroop eenvoudig over de rails 1” haar een eindje van zich af en keek niar het mooie gezichtje, alsof hy gedorst had naar het weerzien daarvan. Ook hy zag de verandering, die het geluk in heel haar ex pressie had gebracht, en zyn hart sprong op van vreugde en dankbaarheid. Ze legde haar hand op zjjn mouw. „Je hebt treurige dagen achter den rug,” zei ze zacht. „Als ik maar bij je had kunnen zyn, om Je er doorheen te helpen, maar in gedachten heb ik Je geen oogenbllk alleen gelaten." „Dat heb Ik aldoor wel geweten, liefste," «ei hij, .en ik verzeker Je, dat me dat getroost en gesteund heeft.” Hy vertelde over den dood van zyn broer en de begrafenis, beschreef het oude huls In Redmayne en sprak van de sympathie en aanhankeiykheld. die de menschen daar hem betoond hadden „Ik vertelde hun. dat het niet lang zou duren, of Ik bracht myn bruid daarheen, liefste; want we rullen daar gaan wonen, Irene, tenzy Je er let» 00 tegen hebt.” „Overal, waar ik met Jou kan zyn, zal ik me gelukkig voelen," zei ze „Ik ben bang, dat ik niet half zoon goede landheer zal worden als mijn arme broe' Juffrouw Carter kwam hen In de deur tege moet, en ze leek niet verbaaad, ofschoon se Redmayne opletteno opnam .JMt is Lord Redmayne, juffrouw Carter.” sel Irene; en de blos op haar gezichtje, de glans In haar oogen zelden Juffrouw Carter genoeg Ze stak Redmayne haar hand toe en hy drukte die warm. „Ik ben meer dan blij, dat ik gelegenheid heb om u te danken voor uw goedheid jegens Lady Irene,” zei hy. Irene keek bgm waar schuwend Mn; maar het was te laat. „Ze zooveel van u verteld en ik weet niet, hoe Ik myn erkenteiykheld moet uit drukken voor alles wat u voor haar gedaan hebt.” ,JDe schuld Is geheel aan onzen kant, mijnheer my lord,” zei Juffrouw Carter op haar korte, laconieke manier; „ze heeft meer voor ons gedaan dan wy voor haar; en als we haar kwytraken en ik zie wel dat dat er van komen gaat dan zal dat een heel groot verlies voor ons syn. Wilt u een kopje thee met ons drinken en iets eten, my lord? Ik zal maar geen verontschul digingen maken voor onze eenvoudige lyke gewoonten.” Redmayne lachte, den guiten, vrooHJken lach van een schooljongen. „Ik twyfel er niet aan. Jufrouw Carter, of uw thee, om nog te zwygen van uw boter hammen. «al me heel wat beter smaken dan die ze by my thuis voor me zetten. En daarbij heb ik vreezeiyken honger, zoodat Ik uw vrien- sJjfiUUX onthaal Mg am „is dempt. „Ik weet het niet, maar me dunkt van niet,” antwoordde Redmayne. ..Terence moet In elk geval de beste raadslieden en helpers hebben, die er maar te vinden zyn.” „Zullen ze haar straffen?” vroeg Irene aar zelend. „Ze is myn halfzuster, liefste.” Red mayne keek ernstig. „Dat za] van Terence afhangen,” zei hij. „Ik zal hem zoo gauw mogelyk gaan opeoe- ken.” Hy keek op zyn horloge. „Maar ik kan nog een uurtje by Je blyven, den hemel zy dank!" „Nu moest Je even mee naar binnen gaan een kopje thee drinken,” zei ze na een „Ik zou graag willen, dat Je kennis met myn familie.” Ze glimlachte. ,4e zult ze graag mogen, Mayne, niet alleen omdat ze zoo goed voor me geweest zyn. maar ook omdat ze zoo eenvoudig en eeriyk syn echte rondborstige menschen van bet land.” „Ik ben gewoonweg verlangend om ze ta zien.” zet Redmayne. „Ik voel, dat ik groote ver- pllchtlngen aan ze heb voor alles, wat ze 1MU BM4 iMt munUlK Jop gsdMB positie, die hy Innam, zyn dood Is een ont zettend verlies voor zyn menschen; Ik ben bang, dat ze met hun nieuwen graaf lang met zoo Ingenomen zullen syn." Irene schrok en keek naar hem op; ze was bleek geworden. „Ben Je een graaf?" vroeg ze. wist Je dat niet?” vroeg hy eenvou- ben natuuriyk de erfgenaam van Ik zal nu In The House of Lords terecht komen" hy glimlachte „maar veel last zal Ik er wel niet myn gravinnetje bezitting gaan landeWk leven lelden. daarop! Des ochtends te tien uur is in de Vredeskerk te Amsterdam een plechtige Hoogmis opgedra gen, waarna te twaalf uur een gemeenschappe lijke kofflemaaltyd werd gebruikt in het Coö peratief Restaurant. TB één uur begon in de groote zaal der St. Josephs Gezellen aan de Stadhouderskade de leldersbyeenkomst. Directeur H. M. van Spanje sprak een har telyk welkomstwoord tot de talrijke opgekomen directeuren en leiders. Spr. wees er op, dat in het afgeloopen jaar de geest der leiders ten zeerste is verbeterd en verdiept, waarna hy het woord verleende aan heraut D. Smit. Dese leider hield een enthousiast betoog over het Ideaal van de Kruisvaart Spr. herinnerde aan de geschiedenis der ka tholieke Kerk in Nederland, aan de vele door gestane beproevingen, aan de moeliykheden. die veten gehad hebben om hun geloof te beiy- den. Een antl-papistlsche geest heerscht ook nu nog in ons land. Het katholicisme wordt nog niet geheel meegeteld. Daartegen dient stelling te worden genomen. De leeken zyn in bet verleden op velerlei ge bied te kort geschoten. Dit moet worden goed gemaakt In en door de katholieke Actie De Kruisvaart heeft de leiders te wapen geroepen. Trekt daarom uui, aldus spr. het pantser der overtuiging, het swaard des geloofs en wapent U met bet kruis der victorie. •- De wereld wil terug naar het heidendom. De Kruisvaart wil de wereld terugbrengen naar God. Met een aanroeping tot Bt. Ml- chaël besloot spr. onder applaus zyn enthou siaste rede. De curator In het faillissement van de N.V Hollandsche Grondcredletbank te 's-Graven- hage verzoekt opneming van het volgende: De orlgineele premle-obligatiën. uitgegeven door de N.V. Hollandsche Grondcredletbank, moeten met een begeleidend schryven, ver meldende den naam en het volledig adres van den houder en het aantal stukken, worden op gezonden aan het kantoor van den curator (Koninginnegracht no. 15. Den Haag), waarna verificatie op naam van den houder plaats vindt. De stukken blyven onder berusting van den curator. Desge wenscht van „toonder" stukken, nadat de verificatievergadering heeft plaats gevonden, aan den houder worden ge retourneerd. Degenen, die verificatie op deze wijze verlangen, worden verzocht In den brief, waarby zy de stukken toezenden, de series en nummers nauwkeurig te vermelden. De curator is bereid aan alle houders. dl3 zulks mochten verlangen ontvangstbewijzen te doen toekomen, mits zy by de Inzending van hun stukken brlefporto voor antwoord In sluiten. Uitgelote doch niet verzilverde stukken worden geveriflëerd voor het bedrag van de daarop gevallen premie, den vanwege den curator gecontroleerd, uitgelote stukken worden geveriflëerd voor de contante «’aarde ten dage der faillietverkla ring. die door een wiskundige berekening, reke ning houdende met de uitlotlngskansen. ts vintgesteld op f 6 82 per premle-aandeel. Verdere uitlotlngen worden niet gehouden. Juffrouw Carter knikte, alaof ze stjn tact apprecieerde; toen keek ae naar Peters, diz beleefd was opgestaan. „Dat is myn schoonzoon, de heer Peters,” zei ze; „de vader van dit kleine meisje” Irene had Lily by Redmayne gebracht, dia dadeiyk haar yertrouwen gewonnen scheen te hebben „hy is op het oogenbllk niet te best in orde. Oa maar gauw weer sitten. James, «Un lordschap zal dat wel excuseeren.” Peters zakte weer op zyn stoel neer, na een verontschuldigenden blik 00 Redmayne. Juf frouw Carter bracht de thee en wees da bloaende Irene een stoel naast Redmayne. „Ik heb altyd geweten, dat ze op een dag wel gevonden zou worden en iemand haar zou komen halen,” zei ze, „en ik ben hartelyk biy, dat ze nu gelukkig zal worden dat kan ik zóó wel zien want hoewel Zr zich nooit met één woord beklaagd heeft, merkte ik toch heel goed, dat as verdriet had; ik heb óók al dien tyd geweten, dat se een geboren dame was, al heeft se even flink «n eeriyk gewerkt als het eerste beste meisje uit den arbeidersstand. Ik hoop, dat u daarom niet minder van haar zult denken, my lord.” „Ik denk daarom nog beter van haar. Juf frouw Carter," zet Redmayne warm „Terwijl u sprak, heb ik by myself zitten wenschen, dat ik u haar heel* geschiedenis kon vertel len onze geschiedenis; dan zoudt u nóg meer reden hebben om haar te pryzen. en zoudt begrijpen, hoe trotsch Ik er op ben, dat ze myn vrouw wil worden.”

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 2