I Zoekt gij betrouwbaar Personeel? 1 f Plaats dan een „Omroeper” gezinnen I I '3 SV a*5 t J. F. A.D.O. wint in Velsen met 41 Goed werk R.C.H. stelt teleur in Schiedam Rotterdammers wonnen met Zwaarbevochten zege van K.F.C. op H.B.S, Haarlem en Sparta spelen gelijk Kostbaar punt Van Hermes D.V.S. 2-1 aege van Blauw Wit op Stormvogels Z.F.C. en D.W.S. scoren elk driemaal Strafschop bracht Z.F.C. den gelijkmaker V.U.C. kreeg geen kans tegen Feyenoord Ajax klopt Xerxes met 4O Nieuwe nederlaag van VJS.V. Spannende strijd in het Olympisch Stadion mi Reeds na enkele minuten stonden de roodbroeken met 20 voor Van Reenen scoort alle doelpunten Canada h het land van de wintersport bV uitnemendheid. Een viersporige-bob- sleebaan nabü Quebec van de Koogsche verdediging H MAANDAG 25 NOVEMBER 1935 Iwr gelegenheid De meeste Sport medailles art De Kon. Ned. Jachtvereeniging hield Zaterdag meesters met de fraaie meute H. K. H. Prinsas Juliana woonde Zater dagavond in dan Stadsschouwburg te Amsterdam de opvoering van .Ariane et Barbe Bleue' bij. Cohen van van doel tot BU een ge- zoo- ge- omdat de toch niet al te yeel het 107-jarig bestaan der Koa. Militaire Academie te Breda maakte bet cadettencorps Zaterdag marsch door da stad. Hot défilé voor de autoriteiten op de Groote Merkt In het begin wordt aan weerszijden voorzich tig gespeeld. Langzamerhand weet Ajax zich beter aan te passen en de Amsterdammers on dernemen de eerste gevaarlijke aanvallen. Hierna vinden ook de zebra's hun vorm, dat Keizer eveneens aan den tand wordt voeld. BU een der zeer snelle Ajax-aanvallen Mulders hoog voor, waarna v. Reenen onhoud baar Inkopt (0—1). geheel en als Blauw Wit behaalde in den Zondag te Amster dam gespeelden voetbalwedstrijd tegen Storm vogels een 2 1 overwinning. Spelmoment uit dezen wedstrijd Dank zU hun uitstekend verdedigend spel zijn de Koogers er in geslaagd een overwinning te behalen, welke hun meer bracht dan hun toe kwam. HBS toch was veel meer in den aanval maar vond voor het vjjandelljk doel een verde diging tegenover zich, welke steeds resoluut in greep en uiterst trapvast bleek. Erg fraai was het spel niet, vooral ook niet, zwakke verdediging van HBS moeite had met de onbeteekenende aanvallen'der Koogers. Er werd vee) in het wilde weg getrapt, waarbij de bezoekers iets gelukkiger waren dan de gastheereu, die weliswaar veel kansen kre gen, maar telkens een Zaansch been op hun weg vonden, dat steeds op het Juiste oogen- blik den bal keerde. KFC maakte na veertig minuten spelens uit een hoekschop, gevolg van een der enkele door braken door Boutshoom. het eerste doelpunt. Wél kon Bakhuys enkele seconden na de rust met een prachtschot gelijk maken, maar toen Mul den bal uit een voorzet van den rechts buiten Stroo vergeefs trachtte te onderscheppen, had Kruyver geen moede opnieuw met een kot— bal KFC de leiding te geven. Ofschoon HBS alle moeite deed nog gelijk te maken, kwam er geen verandering meer In den stand. ü^f I Spoedig na het begin is de VSV-voorhoede steeds In den aanval, welke aanvallen door den linkervleugel worden geleid. De hechte ADO- verdediging weet steeds weer dezen aanvallen 't hoofd te bieden. De VSV-middenllnle heeft al een heel slechte opvatting van haar taak en on danks een overwicht, hetwelk de VSV-voorhoede doet gelden, blijft zfj steeds volharden in een verdedigende houding. ADO vormt intusschen moer een geheel. Een zeer gevaarlijk moment doet zich voor, wanneer Sterk in een duel met Chauffeur geraakt, doch Lobel snelt dezen te hulp en zoodoende moet Sterk ten slotte nog den bal afstaan. Tien minuten voor rust kogelt B. Tap den bal in bet VSV-doel, als de ADO-linkebulten goed voorset, 0—1. Ook na dit doelpunt blüft VSV steeds aan vallen. doch tot de rust zonder succes. Na de thee neemt VSV de eerste tien minu ten het spel geheel in handen en wanneer G. Michell een uitstekenden pass van Heins krijgt, doelpunt deze ineens zeer fraai (11). Verschillende corners worden dan op het ADO- doel genomen, zonder dat dit eenjg succes ople vert. BU een ADO-aanval ontstaat een misver stand tusschen v. d. Griendt en v. Zutphen, waarvan Berg gebruik maakt en ADO opnieuw de leiding bezorgt. 12. Kort hierna maakt Berg er zelfs 13 van. VSV brengt dan verschillende wijzigingen in het elftal aan, zonder merkbaar resultaat. ADO gaat zich geheel op verdedigen toeleggen; er is voor de VSV-voorhoede geen doorkomen meer aan. Een plotselinge ADO-uit- val brengt dan nog een mooi doelpunt van D. Korte op. Met 41 wint ADO verdiend, maar geflatteerd. Het enthousiaste spel de- bezoekers beloofde aan Z.F.C. weinig goeds, temeer daar de gas ten over het algemeen een tikje sterker waren. En toch hielde de enkele Zaandamsche aan vallen het meeste gevaar In en nadat er reeds angstige momenten voor het D.W-S.-doel waren ontstaan, slaagde v. d. Kolf na een halt uur er in, via een been van Caldenhoven de score te openen, 1—0. De gasten legden er nog een schepje op en nadat Ditmejjer den stand had gelijk gemaakt (1—1), kreeg D.W.S. direct hier op gelegenheid de leiding te nemen, doch Dijk stra stopte de wegens hands toegestane penalty, welke door Beukers genomen werd. Nog voor de rust had Stokken Jr. met een voorzet van Beu kers meer succes, 12. Ook na de hervatting bleven de gasten actief, wat tot gevolg had. dat reeds na 8 minuten Dit- meljer den voorsprong vergrootte, 13. Het pleit scheen hiermede beslecht te zijn, totdat na 22 minuten Hoogmoed met een goed schot den achterstand verkleinde, 23. want de hoop keerde bü Z FC. weer, waardoor D.WJ3 geheel teruggedrongen werd. Energiek vielen de gast- heeren steeds aan doch de bezoekers zouden ze ker met 'n kleine verdiende overwinning huis waarts zijn gekeerd als de scheidsrechter niet aan Z.F.C. wegens vermeend ongeoorloofd spel een strafschop had toegekend, welke door de Haas onhoudbaar werd ingeschoten. toonstelling van bouwkunst on aanverwante vakken, ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van Architecture et Amicitta'. V.l.z.r.dr. Baard, directeur van het Stedelijk Museum; burgemeester De Vlugt; minister SlotenseUr de Bruine; ihr. mr dr A Rftell en J. F. v. Royen (staande) voor zitter der jublleerende vereeniging enige malen op de proef gesteld, maar zonder verdere doelpunten kwam de rust. In de tweede helft speelde v. Deene bü Blauw Wit op de oentervoorplaats en Oostenrük rechts binnen. De gevaarlijkste man in den Amster- damschen aanval was echter ook nu weer de linksbuiten Bergman, die een zeer goeden wed strijd speelde. Vele kansen lieten de Amster dammers onbenut. In de IJmuider voorhoede bleek Effern een zeer handige en ook gevaar lijke speler te zün. Eenlge schoten en een kopbal van dezen speler bleven echter zonder resul taat, terwijl een scherp vleugelschot van v. d. Steen eveneens door Ferwerda onschadelijk werd gemaakt. Het spel ging vlug op en neer, met de IJmuidenaren iets meer in den aanval. Na ruim twintig minuten spelen ontstond plotse ling de gelijkmaker, toen v. d. Steen een voor zet gaf en v. d. Lugt van een misverstand tus schen Wilders en de Boer profiteerde' om den bal langs Ferwerda te plaatsen (11). Een felle strijd om de leiding vogde, die ten slotte in het voordeel van Blauw Wit werd be- slL-, toen v. Deene tien minuten voor het einde het leder in het door Hollenberg verlaten doel plaatste (21). Bergman moest hierna wegens een blessure uitvallen. Ouderkerk ging toen linksbuiten spelen, terwül Pais het eftal kwam completee- ren. Nog menige gevaarlUke aanval van de IJmui denaren volgde en speciaal een hard schot van Effem, dat tegen de lat kwam en daarna slechts met moeite kon worden weggewerkt, verdient vermelding. Onder groote spanning verstreek de tijd zonder dat er wijziging in den stand kwam. schoot de Amsterdamsche links] naar binnen was geloopcn, den net (10). Hollenberg moest nog verschillende malen handelend optreden en ook Ferwerda werd nog Ongeveer twintigduizend toeschouwers zijn gistermiddag getuige geweest van een uiterst spannenden strijd tusschen Blauw Wit en Stormvogels, die ben slotte met 21 door de Amsterdammers werd gewonnen. Het was een verdiende, maar zwaarbevochten zege voor de Stadionclub. bü wie v. Nol en Pais door Oostenrijk en Ouderkerk waren vervan gen. Bü de IJmuidenaren nam Njjsen de plaats van Wey in. Vooral het niet meespelen van v. Nol bleek voor de voorhoede van de zebra’s een verzwakking te zün, wat niet wegnam, dat Blauw Wit toch in de eerste helft over het al gemeen meer in den aanval was. aanvallen liepen echter door te kort en te ver doorgevoerd samenspel dood op de hechte ver dediging der gasten. De IJmuidenaren zétten daarentegen snelle open aanvallen op, die dik- wüls gevaarlUke momenten voor het Amster damsche doel ten gevolge hadden. Ferwerda kreeg aanvankelük dan ook meer en gevaarlü- ker werk te verrichten dan Hollenberg aan den anderen kant. Geleidelük werden de Blauw Wit-aanvallen echter beter van opzet en na een half uur spelen slaagde Bergman er in de score te openen. Na een goeden pass van Westphal riten, die snel 11 laag in het H.D.V.8. dat na al de malaise ook nog den steun van v. d. Tuijn moet missen, heeft ech ter Borrani weer in de gelederen. Het begin is voor R. C. H. dat een keurig partijtje combinatiespel ten beste geeft. Ook het positiespel valt te roemen, terwül longpas- slng afgewisseld wordt met shortpassing. Nadat de rechtsbuiten van de Racingclub kans heeft gezien alleen voor doel staande nog naast te schieten, ziet de linksbinnen uiteindelük kans Beun te passeeren <01). H.D V8. laat zich echter niet ontmoedigen toch ook beter in hetgeen van den voet en komt er nu spoedig den gelijkmaker oplevert van Klein (1—1). Na de thee golft het spel snel doel met stügende spelkwaliteit. weldige scrimmage voor de Haarlemsche veste weet N. de Jong de combinatie de leiding te geven (31). De Haarlemmers nemen het initiatief over en tien minuten voor het einde smaakt v. d. Horst het genoegen de balans in evenwicht te brengen (22). Büna de geheele eerste helft ging voorbü, zon der dat een der bekte partijen het vüandelük net kon vinden. Feyenoord had mooie kansen maar er werd nog al eens gemist, terwül Sloot weg Ir* het doel zün club voor een nog grootere nederlaag behoedde. Ook de Haagsche voor hoede was onmachtig om het doel te vinden. Een minuut voor de rust bracht eindelijk Barendrecht met een goeden kopbal den stand op 0—1, na dat de bal uit een hoekschop voor het doel ge bracht was. In de tweede helft zakte het spelpeil danig en het spel dreigde te verruwen, maar scheidsrech ter van Moorael hield de teugels strak. Na ongeveer twintig minuten spelen kreeg Feyenoord de kans, om den voorsprong te ver- g rooien; (ten gasten werd, om onbegrijpelijke redenen, een strafschop toegekend. Van Heel nam dezen maar Slootweg hield het niet al te harde schot keuris. Na 35 minuten was Feyenoord weer voor het VUC-doel. Barendrecht stond bulten-spel maar de scheidsrechter liet doorspelen. Vrauwdeunt gaf een goeden voorzet naar binnen en Linssen bracht den stand op 02. Direct hierop was Linssen weer weg. Kok miste en oroenendük schoot nummer drie langs Sloot weg Hoe VUO ook zwoegde voor een tegenpunt, het einde kwam met een 0—3 overwinning voor de gasten. Van de N V. Ateliers voor Edelsmeed- en Pennlngkunst, voorheen Koninklijke Begeer te Voorschoten, ontvingen wü dezer dagen een nieuwen, fraai uitgevoerden sport-medallle-cata- logus, die werd, ontworpen door den sierkunste naar Plet Zwart te Wassenaar en in lichtdruk uitgevoerd door de firma L. van Leer te Am sterdam. Het begin was voor Haarlem hoopvol, want reeds in de eerste minuut kreeg Smit den ba: goed van De- Winter aangegeven en met een effectvol schot werd Cohen gepasseerd, 1—0 Haarlem bleef aanvallen en bü een voorset van Smit sprong De Winter Juist onder den bal door, waarna Oldenburg de kans miste. Direct hierop schoot Smit echter onhoudbaar nr. 2 langs Cohen, waardoor na enkele minu ten Haarlem een 20-voorsprong had. Sparta liet zich hierdoor niet ontmoedigen en de bal was eenigen tüd niet bü het Haarlem-doel weg te krijgen. Gelukkig was Kaan beter op dreef dan zün medespelers in de verdediging en ook bü de gevaarlijke hoekschoppen op zün doel deed de lange doelman veel en nuttig werk. Het zeker verdiende doelpunt van Sparta kwam ten slotte nog vrij gelukkig toen een kopbal van Voormolen uit een hoekschop naast het doel scheen te gaan, maar vla den paal toch in het doel verdween. 3—1. Tegen de rust volgen enkele Haarlem-aanvallen, waarbij Cohen een schol Mn Smit nog Juist weet te stoppen en Ben vrüe schop van Xerxes, welke door La gendaal genomen wordt, scheert de bovenlat Het spel gaat nu vlug op en neer, zoodat beide verdedigingen handenvol werk krügen. Kort voor rust slaagt v. Reenen erin, den bal vrij te maken. Zün kalm schot, dat voor Wasserval zeer goed bereikbaar was. verdween in het net (02). Een schitterend schot van v. d. Broek wordt door Keizer op sublieme wijze gekeerd. Na de thee is Lagendaal op de linksbinnen plaats opgesteld, terwül Pollée nu als midvoor fungeert. Ajax js nu geregeld in den aanval, doch suc ces blüft voorloopig uit. Bü een Xerxes-aanval weet Lagendaal Keizer te passeeren. Hü schiet keihard in, doch de toeschietende Diepenbeek weet een zeker doelpunt te voorkomen. Na goed opbrengen zet Mulders scherp voor, v. Reenen schiet toe en kopt onhoudbaar in (0—3). Na een Xerxes-aanval zonder beteekenis, komt Ajax opzetten. Anderiessen plaatst naar Mulders, die goed voor zet. Weer is het v. Reenen die onhoudbaar inschiet (04). Xerxes tracht nu de eer te redden, doch door slecht schieten der voorhoede en het taaie ver dedigen der Ajax-achterhoede blüft de stand ongewijzigd. De Winter den terugspringenden bal naast bét doel werkt. Rust 21. Haarlem begint met meer energie en beter voetbal aan de tweede helft en als Heshof een bal niet goed behandelt, suist in het volgend moment een schitterend schot langs 31. Een botsing tusschen de hoofoen Smit en Heshof doet de Sparta-speler uit den strjjd verdwijnen. Brandsma valt voor Heshof in Sparta dringt Haarlem nu terug. Kaan houdt ook nu weer veel hü ten slotte wordt gepasseerd. Voorkomt Van Gooi een doelpunt. Dit doelpunt komt toch als Seton door missen van enkele spelers óen bal slechts in het doel heeft te schuiven. 32, en als Voormalen handig door het midden been loopt, wordt ook de uitloopende Kaan gepas seerd en de stand is gelijk. Met veel moeite en soms ook met eenig geluk wordt Sparta het maken van n^erdere doelpunten belet. Eerst in de laatste 10 minuten komt Haarlem flink op zetten, maar Oldenburg's voorzetten zün alle te laag. Met Haarlem In den aanval, kondigt de scheidsrechter het einde aan. A 3 FOTOREPORTAGE I

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 4