De vierde ontmoeting tegen den lerschen Vrijstaat Zoekt gij betrouwbaar Personeel? LOOPT VOLENDAMS POSITIE MORGEN GEVAAR? gezinnen Plaats dan een Omroeper’ voor 80. R.K.T.VV. NAAR MULO EEN ZWARE TAAK VOOR DE ORANJEPLOEG pudding voor de Engelsche troepen Nederlandsch succes in Dublin? IERLAND. MOORE Dr. P. BAUWENS (Duitschland) NEDERLAND t luiminiiiiiiimiiiiii BAKHUYS (H.B.S.) KENDRICK (Dolphin) VAN NELLEN (D.H.C.) ELLIS (Bohemians) O’NEILL (Dundalk) SMIT (Haarlem) WEBER (A.G.O.V.V.) DROK (R.F.C.) WELS (Unitas) Mc. GUIRE (Bohemians) HARRINGTON (Cork) Twee zorgvuldig voorbereide elf tallen zullen elkaar in een vol- komen open etryd bekampen DONNELLY CALDENHOVEN (D.W.S.) ANDREWS HORLACHER O’REILLY (Brideville) B. PAAUWE (Feyenoord) Emos ontvangt Treffers ZATERDAG 7 DECEMBER 1935 A V ..O'"' f' wc- -• -:;x - te strijden.' in 1 nationale en Scheidsrechter 4 1 i 1 s i l t VAN HEEL (sanv.) (Feyenoord) GLEN (aanv. (Shamr. Rov. gebied met onze tegenstanders van morgen niet groot. wed- trou- in de 1 1 1 1 1 I I 1 I I 1 1 t 1 I verspelen. R. K seizoen De Ieren zijn deze nederlaag echter niet vergeten en het is begrijpelijk, dat zij alles In het werk zullen stellen om morgen voor een revanche te zorgen. Hun elftal Is zorg vuldig getraind en met zorg samengesteld en hoewel men op een zeer zwanen strijd rekent, is men In het lersche kamp niet pessimistisch gestemd. Deze wedstrijd tegen den lersehen Vrij staat werd dus een groot succes voor de onsen en degenen, die toen het voorrecht hadden om dezen strijd bij te wonen, zul len deze ontmoeting niet gemakkeljjk meer vergeten. (Dundalk) (Shamr. Rov.) (Bohemians) (Bohemians) De lersche Vrijstaat is dus aangesloten bij de F. 8. F. Ju en hierdoor en mede ook door de geïsoleerde ligging van het land, Is bet contact op internationaal voetbal- Van het programma van Zondag JX U jammer genoeg slechts weinig terechtge komen en wij vreezen, dat er ook morgen weer heel wat velden zullen worden afge keurd na den hevlgen regenval van de af- geloopen week. Betrekkelijk kort voor de rust gaf Smit toen de Nederlandsche ploeg de leiding, maar nog voor de eerste helft verstreken was, kon Squi res den stand weer op gelijken voet brengen. Na de hervatting werd met gelijke kansen verder gestreden en het bleef een volkomen open strijd toen de gevaarlijke middenvoor Moore, die ook In 1932 meespeelde en morgen eveneens weer den lerschen aanval zal leiden, van Male, die toen ons doel verdedigde, met In Zuid I hebben de leiders morgen vrijaf, zoodat Valkenburg en Chevremont gelegenheid krijgen hun achterstand voor een groot deei in te loopen. Vooral voor de Valken is dit van belang, daar zij nog twee wedstrijden min Ier hebben gespeeld dan R. K. N. A. C. Dat de belangstelling voor dezen wedstrijd echter niet zoo groot is. vindt vermoedelijg naast het feit, dat een deel van het publiek inderdaad voetbalmoe schijnt te zijn, zijn oor zaak In het betrekkelijk geringe contact op voetbalgebled tusschen den lerschen Vrijstaat en Nederland. Onze ploeg speelt nX* morgen in Dublin tegen het vertegenwoordigend elftal van den lerschen Vrijstaat, waarvan de bond bij de F. 8. F. A. is aangesloten, terwijl Ier land, welbekend uit den geregeld terugkeeren den landenwedstrijd voor de Engelsche League - tegen Engeland, Schotland en Wales, deel uit maakt van de Football Association, die geleld wordt door den beer Rous. den bekenden oud- interaationalen scheidsrechter. Reserves voor Nederland zijn: Ferwerda (Blauw Wit), van Run <P8V), Breitner (Her mes, DVS) en Vrauwdeunt (Feyenoord)voor den lerschen Vrijstaat: Flynn (Drumcondrai, Wesby (Sligo Rovers), Morgan (Dundalk) Byrne (Shamrock Rovers). Over het algemeen was men in het Neder landsche kamp niet erg optimistisch gestemd. Men hield ernstig rekening met een nederlaag en rekende reeds uit met welke cijfers Neder land daarna van België zou moeten winnen, om door een beter doelgemiddelde toch nog de tweede plaats in deze halve competitie te bezetten en aldus nog in aanmerking te komen voor deelneming aan het elndtoumooi in Italië. Van alle pessimistische beschouwingen heb ben onze spelers zich toen gelukkig niets aan getrokken. Zij zagen hun kans schoon en klop ten de Ieren met S2 en doordat de onzen later ook nog van België wonnen, werd de Néderlandsche ploeg in Italië zelfs bij de acht sterkste landen Ingedeeld. Slechts weinige Nederlandsche toeschou wers zullen de verrichtingen van onze spe lers kunnen volgen, maar zij weten, dat er in het vaderland duizenden in spanning aan de radio zullen meeleven met hun verrichtingen op het groene veld in het land van de klaverblaadjes. Rijksministcr Goebbels bij de opening van den nieuwen zender te Saar- brGcken bal en al over de lijn werkte. De Ieren leid den met 21 en met het vooruitzicht van een niet te ontloppen nederlaag werd verder ge streden. Bakhuys dacht er echter anders over en bracht nieuwe hoop in de harten der dui zenden toeschouwers door op magnifieke wijze den gelijkmaker te scoren. Het laatste kwartier brak aan en nu kwamen er momenten, die zelden zoon groot enthousiasme teweeg ge bracht zullen hebben. Bakhuys gaf den onzen de leiding, Vente vergrootte met een kopbal oen voorsprong en Smit zorgde op onnavolg bare wijze voor een vijfde doelpunt. De Ier sche ploeg was in enkele minuten tjjd .geheel geslagen en toen scheidsrechter Ohlsson, die ook deze week EngelandDuitschland leidde, ■het einde aankondlgde, kon het Nederlandsche elftal terugzien op een wedstrijd, die moet worden gerekend tot een van de beste en merkwaardigste, dien onze ploeg ooit heeft ge speeld. Zooalg men weet zijn de Ieren door deze groote nederlaag niet naar Italië gegaan, wat zeker jammer was, daar de ploeg oX toon dertijd wat sterkte betreft een hoogere rang schikking dan België verdiende. De cijfers moesten echter beslissen en die waren in het nadeel van onze tegenstanders van morgen. ber, Anderiessen. van Heel, Wels en van Nel len ook mee. Op van Nellen na, waren zij ook in 1934 in de Oranjeploeg opgenomen, terwijl toen Bakhuys en Smit, die in het Nederland sche succes zoo'n groot aandeel hadden, even eens meespeelden. De ploeg, die wij op het oogenbllk in het veld brengen, mag zeker als de sterkste gelden, welke momenteel op de been gebracht kan wor den. Vooral het weer meespelen van Anderies sen, voor wlen men moeilijk, zoo niet ónmoge lijk een waardig plaatsvervanger had kunnen vinden, heeft het vertrouwen in ons elftal nog aanzienlijk versterkt en voor het heroptreden van J. van Nellen, behoeft men zich oX niet ongerust te maken. Hoe de strijd zal afloopen valt natuurlijk niet te voorzien. De Ieren zijn gevaarlijke te genstanders, die een spel met een sterken En- gelschen inslag spelen en het den onzen verre van gemakkelijk zullen maken. Maar reeds meer dan eens heeft de Oranjeploeg voor re sultaten gezorgd, die fhen met geen mogelijk heid had durven verwachten. Voor pessimisme is er dan ook zeker geen reden en wij zijn er van overtuigd, dat de onzen de Nederlandsche voetbalkleuren met eere zullen verdedigen. Men vergete niet, dat als men het touroooi in Italië (de 32 nederlaag tegen Zwitserland) buiten beschouwing laat, het Nederlandsche elftal sinds Mei 1931 (20 zege op Denemarken in Kopenhagen) niet een wedstrijd bulten onze grenzen meer heeft verloren. Dit fraaie re cord zal morgen opgetwijfeld ook stlmuleerend werken en een moreelen steun zjjn in den strijd, die de Oranje-elf in Dublin zal krijgen oenzehappen 2e IUmm groot biljart zijn Vrij dagavond in da hooldstad aangevangen. L Gebrek aan stoot Van het lersche team, dat de Oranje- hemden morgen tegenover zich in bet veld zullen vinden gaat de roep uit, dat bet een zeer sterke tegenstander is en in leder geval veel sterker dan de Deensche ploeg, zoodat dan ook niemand zal ver wachten, dat de Oranje-elf een gemakke lijke taak zullen hebben. Deze wedstrijd, die een zeer sensatio neel verloop had en die de onzen op fraaie wijze wonnen, zullen velen zich nog wel kunnen herinneren. ir in hun land hebben zij hun itbalgebied al lang verdiend en met ver- Als wij het goed hebben, vindt morgen het vierde treffen tusschen de ploegen van belde landen plaats. ANDERIESSEN (Ajax) Da Engelsche luchtvaarttentoonstelling in het Wetenschappelijk Museum Londen bevat een keur van modellen van het oudste tot het meest moderne type H. B. C. zal het van West n tegen D. H. L. in Delft niet gemakkelijk krijgen, maar toen zou het al heel vreemd moeten loopen, ais oe Heemsteedsche club hier een punt sou verspe len. Voor T. Y. B. B. blijft de situatie er ver re van rooskleurig uitzien en we gelooven met, dat hierin morgen veel verandering zal Ko men, want G. D. A, dat de Haariemsche geel zwarten ontvangt, is zeker op eigen terrein een tegenstander, op wie de punten slechts heel moeilijk te veroveren zijn. Ook D. E. M. zal zich voor de ontmoeting van morgen tegen Leonidas wei niet veel il lusies hebben gemaakt, maar de Beverwjjkers hebben in ieder geval het voordeel van eigen terrein en hierdoor wordt hun spel misschien zoodanig geïnspireerd, dat zij een succes wat een puntenverdeling ongetwijfeld reeds voor hen sou zijn wAen te boeken BU SpartaanGraaf Willem hebben de Rot terdammers de beste kansen, terwijl Sant poort wel beide punten op 8. J. O. zal weten te veroveren. In Zuid II zal Brabantia morgen zijn leidende positie wel kunnen behouden en vermoedeiijk zelfs nog versterken, daar twee concurrenten nJ. Mulo en R. K. T. V. V. In Helmond hun krachten zullen meten in een ontmoeting waarin de kansen vrijwel gelijk staan, zoooat een gelijk spel hier lang niet onmogelijk ia Brabantia zal intusseben den uitwedstrijd te gen de Venlosche Boys wel tot een goed einoe weten te brengen, al sullen de Eindhovenazen hier ongetwijfeld op Hinken tegenstand stui ten. Wilhelmina zal in Weert den strijd mo-ïten aanbinden tegen Kolping. dat hier in een Us- tig parket zal komen, maar daarom nog niet geheel kansloos ia M ligt een succes van ie thuisclub toch in denijn der verwachtingen. Ook in het Oosten loopt de positie van oe leiders morgen geen gevaar, maar *s Heerer- berg. dat in Deventer bij Altlor op bezoek komt, zal toch goed doen zijn tegenstanders niet te onderschatten. Het zou echter zelfs al een groote verrassing zijn, als de Deventer club kans zag om den leiden ook maar een punt te ontnemen. Quick trekt naar Ulft om het thuis nog ongeslagen. 8. D. O. U. O. te bekampen, wat een verre van gemakkelijke taak zal blij ken te zijn. Als de Ulftenaren nog aanspraken op een titel trillen doen gelden, kunnen rij zich niet veel misstappen meer veroorloven en daarom sullen zij morgen, vooral nu zij voor eigen publiek spelen, wel allee in het eert stelten om de punten te bemachtigen. Zij heo- ben o. L een goede kans om hierin te slagen. Voste aal het in Ntfverdal tegen de Zweef w*er hard te verantwoorden krijgen, al is de kans dat da Enschedeeche club het tot een gelijk De tweede internationale wed strijd van het seizoen, de ontmoe ting met het elftal van den ler- eehen Vrijstaat, staat voor de deur en met spanning wacht geheel voet- ballievend Nederland het resultaat af, dat de Oranjeploeg morgen Dublin zal weten te behalen, v Er is betrekkelijk weinig over dezen strijd geschreven of gesproken, evenals wens eenlgen tijd geleden het geval was, toen het Nederlandsche elftal te Amsterdam den strijd moest aanbinden tegen Denemarken, een strijd, die door onze nationale ploeg zoo glans rijk werd gewonnen. Per taxi naar de gestrande Joi Maria". Ondernemende taxi-chautteurs maken thans te Egmond goede zaken in ver band met de belangstelling voor de drie gestrande schepen, waarvan de -Jos Maria' ongeveer vier K.M. van de anderen verwijderd ligt spel brengt, niet geheel uitgesloten. Ook club uit Nijverdal kan een paar punten oog uitstekend gebruiken en er zal dan ook fel om den bult worden gestreden. Belangrijk is voorts het resultaat van den wedstrijd in En schede tusschen Emos en Treffers, resp. num mer twee en drie van de ranglijst, die elkaar heel weinig zullen toegeven. Men kan hlei op een spannende krachtmeting rekenen, waarin een succes van de thuisclub ons echter toch wel waarschijnlijk lijkt. In West I bestaat het programing uit vijf retumwedstrijden, waarvan de een nog beiang- rjjker Is dan de andere. Hoe zal Volendam, dat Zondag jX In Am- sterdam-Noord struikelde, het er afbrengen te gen de Meer, dat op eigen grond een punt op de wijdbroeken veroverde? De IJselmeerbewoners zullen wederom op harden tegenstand stuiten en het zal heel veel moeite kosten om den wedstrijd van morgen int een overwinning te doen eindigen. Wij achten de Amsterdammers tenminste ook nu wel Wier' In staat om hét tot een gelijk spel te oren gen. Onze Gezellen hebben hun kans door de nederlaag van Volendam weer belangrijk zien stijgen en daarom zullen de Haarlemmers :n Hilversum tegen E. M. M. wel extra hun best doen. De club uit de Spaarnestad heeft bovendien nog iets te verrekenen met de rood-wltten, die in Haarlem indertijd met 52 wonnen, waardoor de zegetocht der zwartwitten toen werd gestuit en in de gegeven omstandighe den verwachten wij. dat de club vafi Loerakker morgen revanche zal nemen. V. V. A. won in Amsterdam met groot verschil. nX 72 van V. V. IJ, maar de LJselstetners zijn thuis nog ongeslagen en daarom staat een mfcuw succes van de Nieuwendammers nog lang niet vast, hoewel zjj Zondag jX hebben getoond niet voor de sterkste tegenstanders uit den w*g te behoeven gaan. H. M. 8. ontvangt V. V. Z, dat In Zaandam met 41 zegevierde en waar tegen de Zullensche club o. 1. niet veel tans op revanche heeft, al Is een verrassing na tuurlijk niet uitgesloten. In Bussum zullen S. D. O. en Wilskracht opnieuw hun krachten me ten. In Amsterdam waren de bladw-wltten ver reweg de sterksten. maar morgen kon oX net krachtsverschil wel eens zeer gering blijken te zijn. Misschien komt dit wel in een gelijk spel tot uiting. Van de ploeg, die in 1932 In Amsterdam v speelde, zijn thans alleen de middenvoor Moore en de vleugelhalf O’Rully nog van de partij Deze twee spelers maakten ook In 1934 deel uit van hun elftal met Kendrick, die toen linkshalf speelde en nu op de linksbuiten plaats is opgesteld. De verdere lersche spelers zijn voor ons on bekenden, sporen op in Dublin ziet men hun optreden trouwen tegemoet. Van ons elftal, dat morgen de kleuren zal verdedigen, speelden in 1932 We- In Maastricht verloren de Valken met 31 van Ktmbrta, maar nu zij de Maastrichtscne roodbroeken op eigen terrein ontmoeten, Ugt een revanche o. 1. voor de hand. Chevremont zal zeker meer moeite hebben om Caesaf de punten te ontnemen, maar toch ligt een zege o. 1. volkomen binnen het bereik der Geiteneer- gers. De Slttardsche Boys hebben niet veel kans op succes In hun uitwedstrijd tegen Kerkrade, al Is het hier toch niet uitgesloten, dat de geel-rooden een punt verspelen. In Schaesberg zullen R. K. O. N. 8. en V. V. L. voor de tweede maal In dit den strijd tegen elkaar aanbinden. De Lamber- tusclub won thuis met 20, maar zal morg'n o. 1. met oen gelijk spel reeds tevreden mogen zijn. De eerste maal geschiedde dat In 1924 bij de Olympische Spelen te Parijs, toen de onsen met 21 verloren. Later zijn de Ieren in Am sterdam geweest, waar zij In 1932 onder een toendertijd voor een Interlandwedstrijd ge ringe belangstelling het stadion was nfc-t uitverkocht opnieuw een succes boekten en toen onze ploeg met 20 klopten. Toen kwam het tweede door de F. 8. F. A. georganiseerde tournooi om de wereldkampioen schappen in zicht. In totaal konden hieraan zestien landen deelnemen en daar de Inschrij ving dit aantal overtrof, werden er groepen van drie landen gevormd, waarvan er een of twee naar Italië zouden gaan. Ons land werd toen met België en den lerschen Vrijstaat In gedeeld In een groep, die een halve competitie moest spelen, om uit te maken, wie van de drie landen zou afvallen. Nadat de lersche ploeg In Dublin tegen België had gelijk ge speeld In een spannenden wedstrijd, waarin, zooals men zich misschien nog herinnert, de bekende Belgische speler Stef van den Eynde een been brak, kwamen de Ieren op 8 April 1934 naar Amsterdam om tegen de Oranje- bemden hun geluk te beproeven. FOTOREPORTAGE W;

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 14