I Dr. Max Euwe behaalt het wereldschaakkampioenschap te Amsterdam. Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper” gezinnen iiiiinuuuwiuiiuniininuiuinininHninnninnii voor 80. ft* v Ih- om ioenschap schaken behaalde onze landgenoot dr. Max Euwe de overwinning op dr. Aljechin, en veroverde daarmededen Wereldtitel i - i r— l.V.C.B. H.B.C. en G.D.A. deelen Uitstekend werk van de punten H.F.C. Kleine zege van S.D.O. Verdiende zege op D. H. C. H. M. S. was niet fortuinlijk WIELRENNEN K. N. V. B. Kleine, maar verdiende zege van K.F.C. Een doelpunt in elke tpeelhelft T Z\j-aanzicht van de Olympische Springschans te QarmischPartenkirchcn i r Spartaan handhaaft zich ongeslagen V.V.1J. kreeg geen kans tegen Wilskracht Hermes D. V. S. met „the odd goal” geklopt De Overmaaschen zegevieren in de derby tegen Leonid at R. IC Wielrennertvereeniging Amsterdam Gemakkelijke zege van V.VA. G. D. A. liep een 2O-achter- stand in Sparta klopt H.B.S. met 2-0 E. M. M. niet tegen de Amsterdam- mere opgewassen Verdiende Amsterdamsche zege - g MAANDAG 16 DECEMBER 1935 Recht.rh.lft wan- t- :'-q t Deze belangrijke wedstrijd met het oog op de bezetting van de laatste plaats heeft niet geheel aan de verwachtingen beantwoord. Deels zal dit zeker zyn oorzaak hebben gevonden in het feit, dat het terrein ontzettend hard en effectvol was, en een soort sneeuwjacht het spelen tot geen pretje maakte. Speciaal de thuisclub wist zich zeer moeilijk aan deze omstandigheden aan te passen en slaagde er niet in, eenlg verband in het elftal te brengen. Individueel ging het vaak niet slecht, doch daarmede is weinig te bereiken. S. D. O. paste zich terstond bil de omstandig heden aan en begon met een groot, open spel, waardoor de H. M. S.-defensie meermalen danig in t nauw kwam. Na ongeveer tien minuten was het Lageman, die den bezoekers de leiding gaf. De Zullenaren wisten daarna het spel meer in evenwicht te brengen, doch de kansen om gelijk te maken gingen veelal door buitenspel verloren, terwijl in laatste instantie doelman Trentelman niet al te veel moeite had met de minder talrijke schoten. Even voor het einde van de eerste helft scoorde 8. D. O. uit een hoekschop voor de twee de maal, doch tot bevreemding van de Bussum mers werd dit punt niet toegekend. In de tweede helft pakten de Zullenaren de zaken wat enthousiaster aan, werkten zich in de meerderheid, doch slaagden er niet in, het korte spel van de voorhoede te verzaken. &4en bleef daarin volharden met als gevolg, dat men meer malen het Bussumsche doel zeer dicht bena derde. doch steeds de verdediging gelegenheid gaf tot ingrijpen. De uitvallen der bezoekers waren vaak zeer gevaarlijk en doelman Gaillard kreeg daarbfj meermalen moeilijk werk. Na een danige inzinking in *t midden van de tweede helft laaide tegen het einde oen strijd weer wat op, waarbij vooral H. M. 8. zwoegde voor den ge lijkmaker. Men had in deze periode wel met pech te kampen. Toen het eindsignaal klonk, was de stand nog steeds 10 voor 8. D. O. De H. M. S.’ers zullen zich danig moeten gaan inspannen, willen zij de laagste plaats alsnog aan een ander over laten. met den bal van door gaat geeft hy mooi over aan Kooy, die handig eenlge V.VJJ’en passeert en den keeper geen kans geeft. (30). Met ongewtjzigden stand komt het einde. De doorbraken worden van GDA steeds ge vaarlijker, en als Peters, die nog al eens vrij gelaten wordt, een goeden ren neemt, kan Kor- tekaas hem niet meer bijhouden en met een geweldigen schuiver maakt hy den stand ge lijk. 2-2. Wel doet HBC alle moeite om de leiding te hernemen, waarbU vooral dient gemeld te wor den een schitterende kopbal van v. Rooden, juist in de handen van Meys, doch doelpunten blijven uit. - Th. Mentink om vervolgens Venrooy te passeeren 1 (1—1). Na de thee noteeren we enkele ongevaariyke aanvallen. Wanneer de Geer evenwel fraai voor zet geeft de toesnellende Wagenmakers Ham geen schyn van kans (12). Langzamerhand gaan de zwartjes zich meer op verdedigen toeleggen en blijven hun uitvallen zeer gevaarlijk. Doelpunten biyven uit en de Spartanen handhaven hun ongeslagen record. De eerste 10 minuten zyn de IJselsteiners on danks den tegenwind het meest in den aanval en het Wllskrachtdoel beleeft benauwde oogen- tdlkken. Als de blauw-witte Amsterdammers in- gespeeld zijn blijken de bordjes verhangen en spoedig kopt Kooy, na een vrijen schop, onhoud baar in. (1—0). Behudens enkele momenten heeft het spel niet veel te beteekenen, al beeft de thuisclub bet beste van het spel. Na een half uur Spelen stelt O. Spiekerman door een pracht omhaal den in valler rechtsbinnen in de gelegenheid er 20 van te maken. De strijd speelt zich hoofdzake- lyk af voor het doel der gasten, dat eenlge ma len aan een doorboring ontsnapt. Na de thee kmen de V.V.IJ.ers verwoed opzetten. De WUskrachtdefensle met Stalenberg aan het hoofd weet echter van geen wyken Een maal denken wij dat V.V.IJ. tegenscoort, doch een der backs brengt nog Juist redding. Langza merhand werkt de thuisclub zich wat los en ■Dn aanvallen zyn aeer gevaarlijk. Als Busch er Vrij spoedig ziet Theo Mentinck kans Ham passeeren, maar wegens buitenspel wordt dit punt geannuleerd. A. v. d. Bande lost vervolgens 'n fraai schot, maar Pols redt op het nippertje. De zwartjes komen er steeds beter In. maar loopen onophoudelijk in de buitenspelval. Wan neer er evenwel een misverstand ontstaat tus- schen Ham en v. Deurzen, wordt dit door de Geer uitgebuit <01). Kort hierop wint Cornelissen een duel van i Op een hard veld, waarbij eenlge sneeuw buien nog voor een minder aangename afwis seling zorgden, werd deze wedstrijd gespeeld. De thuisclub had een invaller voor haar doel- verdedlger, die door van Nunen vervangen werd. Hoewel goed en snel spel tot de onmogelijkhe den behoorde, vertoonde V. V. A. een aardig combinatiespel, waartegen het slappe en onbe rekende spel der gasten niet voordeelig afstak. Voor de rust was het hoofdzakeljjk de thuisclub die het spel in handen had en na ongeveer 20 minuten gaf na een scrimmage, toen de bal boog voor het doel kwam. Ris met een keurigen kopbal V. V. A. de leiding. Nog voor de hervat ting verhoogde W. Letschert de score tot 20. De sporadische aanvallen van E. M. M. werden door de achterhoede afgeslagen. waarby van Nunen onder de lat zich zijn plaats waard toonde. Na de rust was het aanvankelijk een systeem loos heen-en-weer-getrap. waarna E. M. M. wat meer aanvallend optrad. Vooral de links buiten van Och ten bleek bier de gevaarlijke man en toen de Bruyn een penalty veroorzaak te was het deze speler die den achterstand ver kleinde. Dit was tevens het sein voor V. V. A om wat aan te pakken, en daar de voorhoede van E. M. M. onmachtig was gevaariyk te wor den, speelde zich de wedstrijd verder op de Hll- versumsche helft af. Eerst scoorde de E. M. M.- achterfaoede zelf en daarna scoorde Reuser met een effectvol schot. Zonder verdere vermel- denswaardlge voorvallen eindigde deze weinig sensationeele wedstrijd. Hoewel HBC eerst tegen den wind in en met de fijne sneeuw in het gezicht speelt, zijn de gastheeren veelal in den aanval. De GDAr- aanval laat zich echter niet onbetuigd. Na 7 mln. spelen geeft Martin een goeden pass aan V. Ronde, die op fraaie wijze aan HBC de lei ding bezorgt, 10. Voorloopig biyft HBC sterker. Als Toledo alleen komt aanrennen, loopt Meys uit en laat het schot op onbegrijpelijke wyze langs zich gaan. 20. Lint plaatst dan naar Peters en deze geeft door aan Glademans, die den stand op 21 brengt. Direct daarna wordt HBC een penalty toegewezen, waaruit Martin in de handen van Meys schiet. De tweede helft begint met een serie HBC- aanvallen, doch op le meest onbegrypelyke wyze biyven doelpunten uit. Toledo krijgt een speciale bewaking van Pe ters, die trouwens over het algemeen een prach tige party speelt en gedurig opruiming houdt. Reeds na enkele minuten boekten de Rot terdammers succes door Papenhoven, die toen Amtzenlus weifelde, hard Inschoot, 01. H B S. kreeg een hoekschop te nemen. Oohen stompte den ba! weg. doch een der Hagenaars trapte het leder weer hoog over de goal. Op- horst liep hierby den doelman tegen de vlakte, vóór deze den bal te pakken had en de scheidsrechter annuleerde terecht het gemaak te doelpunt. Aan beide zijden bleef nog in de eerste helft een kans onbenut. Ook na de hervatting was Sparta sterker en na vier minuten plaatste Voormolen den bal voor de goal. De naar binnen zwenkende Seton kopte op fraaie wyze het leder langs Mui 0—1 Wel kwam H.B.8 hierna tets meer in den aan val, doch van eenlg verband in de voorhoede was geen sprake, terwyi *t schieteu zeer onzuiver was. Tot doelpunten kwam het niet meer, daar als eenlg succes van overwicht de Hagenaars oen heele serie hoekschoppen te nemen kregen, welke alle werden verknoeid. Na eenlg gelijk opgaand spel komt HFC wat meer in den aanval, zonder bepaald gevaariyk te zyn. De snelle uitvallen van DHC. waarby vooral v. Nellen met zyn gevaariyk naar binnen loopen opvalt, vergen volle aandacht van de HFC-verdediging. Koper geeft diverse goede voorzetten, welke nimmer benut worden. Vooral Dorjee is voor de HFC-ers een groot struikelblok. Met HFC het meest aanvallend verstrijkt de eerste helft zonder dat gedoelpunt wordt. Rust 00. In de tweede helft is weer HFC aan het woord, maar spoedig komt DHC opzetten. Wan neer ruim 10 minuten gespeeld is. mist v. Baarbank. die overigens een goede party speel de en de DHC-er Ditmans profiteert hiervan door zyn club de leiding te bezorgen, 01. HFC werkt hard en diverse goede schoten worden op het Delftsche doel gelost. Na 33 mi-, nuten komt de verdiende geiykmaker, neer Hagenaar goed voorzet en na eenlg ge- schermutsel voor het DHC-doel Webster gelyk maakt. 11. HFC is nu niet te houden en wanneer even later weer een HFC-aanval volgt, weet Koper, die inmiddels met Hóek van plaats verwisseld heeft, aan HFC de leiding te geven, 21. Even voor tyd krijgt HFC een vrijen schop te nemen. Koper schiet hard tegen de bovenlat, waarna de toestormende Hóek den terugsprin- genden bal keurig in doel kopt, 31. Nog even wordt dqprgespeeld, maar verande ring in den stand komt er niet meer. HFC won verdiend. Dank zy bet feit, dat K. F. C. haar terrein <te laatste dagen met stroo had afgedekt, bleek bet minder van de vorst geleden te hebben dan verwacht werd. Het spelpeil stood allerminst hoog, waartoe en het terrein en het weer ook niet meewerk te. K. F. C. bracht er nog het meeste van te recht en de 10 overwinning kwam haar dan ook volkomen toe. Belde elftallen verschenen volledig. K. F. C. ging direct tot den aanval over en uit een goeden voorzet van Kruyver scoorde Stroo het eerste doelpunt. dat echter terecht wegens hands werd geannuleerd. Nadat de thuisclub eenlge aanvallen had ndernomen wist H. D. V 8. het spel wat te verplaatsen, doch hier by ging het te onsamenhangend en keeper Veen bleef dan ok vrijwel werkeloos. In het laatste kwartier voor de rust was K. F C. weer meestal aan het woord, doch alles stuitte op bet solide werk der Schledamsche verdediging, waardoor de eerste speelhelft puntloos verstreek Na de hervatting ondernam K. F. C. weer dadelijk een paar gevaariyke aanvallen, doch het Hermes-doel scheen dlchtgespykerd, waar by evenwel dient opgemerkt, dat Mol ca ook niet erg ziilver schoten. De voorhoede der be zoekers bracht er nu nog minder van terecht en wist maar zelden opluchting aan de ver dediging te brengen. Nadt K.F.C. een paar goede kansen gemist had, wist elndeiyk Kruy ver den Koogers de leiding te geven, op het oogenblik, dat keeper Beun was ultgeloopen, 10. Ofschoon H. D. V.*8. kranig vol hield, wist zy het de Kooger defensie geen moment lastig te maken. Daarentegen bleef de thuis club In de meerderheid, zonder evenwel kans te zien verandering in den stand te brengen. De eerste Nederlandsche R. K. Wielrenners- vereenlglng „Amsterdam" hield Zondag een wedstryd op home-tralners over 3 KM. record. De uitslag, berekend volgens den gemiddelden tyd, voor amateurs, nieuwelingen en beginne lingen gecombineerd, is als volgt: L P. Jongeneelen 2,21,8 mln.; 2. J. Ruiter 2.25,7 min.; 3. A Kolsteeg 2,25,9 mln.; 4. J. Bos man 2,32 mln.; 5. J. Bruns 2,48,8 mln.; 6. B. Verwey 3,—mln.; 7. G. Smit 3,25,8 min. vJu bord: wtt; J linkerhelft: 2 roode rand, 2 m. rood door- 2 gestreep t e 2 zwaHe P) 2 Aan de linker- 2 zijde d. straat 2 rechter- is parkeeren 2 «traathelft te verboden. 2 <^u* '"i- I I FOTOREPORTAGE

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 14