Dr. Max Euwe behaalt het wereldschaakkampioenschap te Amsterdam. XSA Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper*' voor 80.000 gezinnen 4 In hei tournooi om hei wereldkampioenschap schaken behaalde onze landgenoot dr. Max Euwe de overwinning op dr. Aljechin, en veroverde daarmededen wereldtitel MAANDAG 16 DECEMBER 1935 I. V.C.B. Uitstekend werk van HT.C. Kleine zege van S.D.O. Verdiende zege op D. H.C WIELRENNEN K. N. V. B. Een doelpunt in elke speelhelft Verdiende Amsterdamsche zege Gemakkelijke zege van V.V.A. V.V.U. kreeg geen kans tegen Wilskracht Spartaan handhaaft zich ongeslagen H.B.C. en GLD.A, deelen de punten Kleine, maar verdiende zege van KJF.C. Sparta klopt H.B.S. met 2-0 Hermes D. V. S. met „the odd goal” geklopt De Overmaaschen zegevieren in de derby tegen Leonidas R. KL Wielrennersvereeniging Amsterdam G. D. A. liep een 20-achter- stand in E- M. kt. niet tegen de Amsterdam mers opgewassen H. M. S. was niet fortuinlyk Ztj-aanzicM van 0e Olympitciie Springtchant te Garmisch—Fartenkirchen FOTOREPORTAGE 3 L i i i i 5 me* den bal van door gaal geeft hij moot over aan Kooy. die handig eenlge VVJJ’ere paneer» en den keeper geen kans geeft. <3O). Met ongewljzigden stand komt het einde. 1 I 1 i 1 Th. Mentink om vervolgens Venrooy te pauwen (1—1). Na de thee noteeren we enkele ongevaarltjke aanvallen. Wanneer de Geer evenwel fraai voor set geeft de toesnellende Wagenmakers Ham geen schijn van kans (13). Langzamerhand gaan de zwartjes zich meer op verdedigen toeleggen en blijven hun uitvallen zeer gevaarlijk. Doelpunten blijven uit en de Spartanen handhaven hun ongeslagen record. (RwshUritaMt; llnk.rh.Ht: J rood, rand, J m. rood door- J De doorbraken worden van GDA steeds ge vaarlijker, en als Peters, die nog al eens vrij gelaten wordt, een goeden ren neemt, kan Kor- tekaas hem niet meer bijhouden en met een geweldigen schuiver maakt hij den stand ge lijk, 3—2. Wel doet HBC alle moeite om de leiding te hernemen, waarbij vooral dient gemeld te wor den een schitterende kopbal vu v. Roodfen. juist in de handen vu Meys, doch doelpunten blijven mi. Vrij spoedig stet Theo Mentlnck kans Ham pasaeeren, maar wegens buitenspel wordt dit punt geannuleerd. A. v. d. Bande lost vervolgens *n fraai schot, maar Pols redt op het nippertje. De zwartjes komen er steeds beter In, maar loopen onophoudelijk in de bultenspelval. Wan neer er evenwel een misverstand ontstaat tus- schen Ham en v. Deunen, wordt dit door de zwart» P) J Aan da ftnlter- J zijde d. straat J da redttar- is parkaeraa straatham Is Hoewel HBC eerst tegen den wind in en met de fijne sneeuw In het gezicht speelt, zijn de gastheeren veelal tn den aanval. De GDa- aanval laat zich echter niet onbetuigd. Na 7 mln. spelen geeft Martin een goeden pass au v. Ronde, die op fraaie wijze au HBC de lei ding besorgt, 10. Voorloopig blijft HBC sterker. Als Toledo alleen komt aanrennen, loopt Meljs uit en laat het schot op onbegrijpelijke wijze langs ach gaan, 30. Lint plaatst du naar Peters en deze geeft door auGiademans, die den stand op 31 brengt. Direct daarna wordt HBC een penalty toegewezen, waaruit Martin in de huden vu Meljs schiet. De tweede helft begint met een serie HBO- auvallen, doch op le meest onbegrijpelijke wijze blijven doelpunten uit. Toledo krijgt een speciale bewaking vu Pe ters, die trouwens over het algemeen een prach tige partij speelt en gedurig opruiming houdt De eerste 10 minuten zijn de LJselsteiners on danks den tegenwind het meest in den aanval en het Wllskraclltdoel beleeft benauwde oog en - blikken Als de blauw-wltte Amsterdammers in gespeeld zij» blfjken de bordjes verhangen en spoedig kopt Kooy, na een vrijen schop, onhoud baar IrvTl0). Behudens enkele momenten heeft het spel niet veel te beteekenen, al heeft de thuisclub het beste vu het spel. Na een half uur spelen stelt O. Splekerman door een pracht omhaal <den In valler rechtsbinnen in de gelegenheid er 30 vu te maken. De strijd speelt zich hoofdsake- Hjk af voor bet doel der gasten, dat eenlge ma ten au een doorboring ontsnapt. Na de thee kmen de V.VJJers verwoed ■peltten De WUskrachtdefensle met Stalenberg aan het hoofd weet echter vu geen wijken. Een maal denken wtj dat V.VJJ. tegenecoort. doch een der backs brengt nog juist redding. Langza- Reeds na enkele minuten boekten de Rot terdammers succes door Papenhoven, die toen Amtzenlus weifelde, hard inschoot, 0L HBB kreeg een hoekschop te nemen. Oohen stompte den ba! weg. doch een der Hagenaars trapte het leder weer hoog over de goal. Op borst liep hierbij den doelman tegen de vlakte, vóór deze den bal te pakken had en de scheidsrechter annuleerde terecht het gemaak te doelpunt. Au beide zijden bleef nog in de eerste helft een kans onbenut. Ook na de hervatting was Sparta sterker en na vier minuten plaatste Voormolen den bal voor de goal. De naar binnen zwenkende Beton kopte op fraaie wijze het leder langs Mul. 0—X Wel kwam H.B.8. hierna iets meer in den aan val, doch vu eenlg verband In de voorhoed» was geen sprake, terwijl t schieten seer onsuivsr was. Tot doelpunten kwam het niet meer, daar Na eenlg gelijk opgaand spel komt HFC wat meer in den auval, zonder bepaald gevaarlijk te zjjn. De snelle uitvallen vu DHC, waarbij vooral v. Nellen met zjjn gevaarlijk naar binnen loopen opvalt, vergen volle aandacht van de HFC-verdediging. Koper geeft diverse goede voorzetten, welke nimmer benut worden. Vooral Dorjee is voor de HFC-ers een groot struikelblok. Met HFC het meest auvallend verstrijkt de eerste helft zonder dat gedoelpunt wordt Rust 0—0. In de tweede helft is weer HFC au het woord, maar spoedig komt DHC opeetten. Wan neer ruim 10 minuten gespeeld is, mist V. Baarbank. die overigens een goede partij speel de en de DHC-er Ditmans profiteert hiervan door zijn club de leiding te bezorgen, 0—1. HFC werkt hard en diverse goede schoten worden op het Delftsche doel gelost. Na 33 mi nuten komt de verdiende gelijkmaker, wan neer Hagenaar goed voorzet en na eenlg ge- schermutsel voor het DHC-doel Webster gelijk maakt, 11. HFC is nu niet te houden en wanneer even later weer een HFC-auval volgt, weet Koper, die Inmiddels met Höck vu plaats verwisseld heeft, au HFC de leiding te geven. 31. Even voor tijd krijgt HFC een vrijen schop te nemen. Koper schiet hard tegen de bovenlat, waarna de toestormende Höck den terugsprin- genden bal keurig in doel kopt, 31. Nog even wordt doorgespeeld, maar verande ring in den stud komt er niet meer. HFC won verdiend. Dank zij het feit, dat K. F. C. haar terrein de laatste dagen met stroo had afgedekt, bleek bet minder vu de vorst geleden te hebben du verwacht werd. Het spelpeil stond allerminst hoog, waartoe en het terrein en bet weer ook niet meewerk te. K. F. O. bracht er nog bet meeste vu te recht en de 10 overwinning kwam haar du ook volkomen toe Belde elftallen verschenen volledig. K. F. O. ging direct tot den auval over en uit een goeden voorzeg vu Kruyver scoorde Stroo bet eerste doelpunt, dat echter terecht wegens hands werd geannuleerd. Nadat de thuisclub eenlge auvaOen had ndemomen wie» H. D. V S. het spel wat te verplaatsen, doch hier bij ging het te onsamenhangend en keeper Veen bleef du ok vrijwel werkeloos. In het laatste kwartier voor de rust was K. F O. wber meestal au het woord, doch alles stuitte op b*t solide werk der Bchledamache verdediging, waardoor de eerste speelhelft puntloos verstreek Na de hervatting ondernam K. F. C. weer dadelijk een paar gevaarlijke aanvallen, doch het Hermes-doel scheen dichtgespijkerd. waar bij evenwel dient opgemerkt, dat Mol ca ook niet erg zuiver schoten. De voorhoede der be zoekers bracht er nu nog minder vu terecht en wist maar zelden opluchting au de ver dediging te brengen. Nadt K F C. een peter goede kansen gemist had, wist eindelijk Kruy ver den Koogerz de leiding te geven, op het oogenblik, dat keeper Beun was ultgeloopen. 1—0. Ofschoon H. D. V. 8. kranig vol hield. De eerste Nederlandsche R. K Wielrenners- vereenlging „Amsterdam” hield Zondag een wedstrijd op home-trainers over 3 KM rstoord. De uitslag, berekend volgens den gemiddelden tijd. voor amateurs, nieuwelingen en beginne lingen gecombineerd, is als volgt: 1. P. Jongeneelen 2313 mln.; X J. Ruiter 235.7 mln.; 3. A. Kolsteeg 336.9 mln.; 4. J Bos- mu 233 min.; 5. J. Bruns 3.40.8 mln.; 0. B. Verwey 3,3 min.; 1. G. Smit 3.25.8 mln. Op een hard veld, waarbij eenlge sneeuw buien nog voor een minder aangename afwis seling zorgden, werd deze wedstrijd gespeeld. De thuisclub had een invaller voor haar doel- verdedlger, die door van Nunen vervangen werd. Hoewel goed en snel spel tot de onmogelijkhe den behoorde, vertoonde V. V. A. een aardig combinatiespel, waartegen het slappe en onbe rekende spel der gasten niet voordeelig afstak. Voor de rust was het hoofdzakeljjk de thuisclub die bet spel in banden had en na ongeveer 20 minuten gaf na een scrimmage, toen de bal boog voor het doel kwam. Ris met een keurigen kopbal V. V. A. de leiding. Nog voor de hervat ting verhoogde W. Letecheri^ de score tot 30. De sporadische aanvallen van E. M. M. werden Aoor de achterhoede Afgeslagen, waarbij ™n Nunen onder de latfAich zijn plaats waard toonde. Na de rust was het aanvankelijk een systeem loos heen-en-weer-getrap. waarna E. M. M. wat meer aanvallend optrad. Vooral de links buiten vu Och ten bleek hier de gevaarlijke tnu en toen de Bruyn een penalty veroorzaak te was het deae speler die den achterstand ver kleinde. Dit was tevens het sein voor V. V. A. om wat au te pakken, en daar de voorhoede vu E. M. M. onmachtig was gevaarlijk te wor den, speelde zich de wedstrijd verder op de Hll- versumsebe helft af. Eerst scoorde de E. M M - achterhoede zelf en daarna scoorde Reuser met een effectvol schot. Zonder verdere vermel- denswaardige voorvallen eindigde deze weinig asnaationeete wedstrijd. Deze belangrijke wedstrijd met het oog op de bezetting van de laatste plaats heeft niet geheet au de verwachtingen beantwoord. Deels zal dit zeker zijn oorzaak hebben gevonden In het feit, dat het terrein ontzettend hard eneffectvol was, en een soort sneeuwjacht het spaen tot geen pretje maakte. Speciaal de thulaalub wist zich zeer moeilijk au deze omstandigheden au te passen en slaagde er niet in. eenlg verband In het elftal te brengen. Individueel ging het vaak niet slecht, doch daarmede is weinig te bereiken. 8. D. O. paste zich terstond bfj de omstandig heden au en begon met een groot, open spel, waardoor de H. M. 8.-defensie meermalen danig in *t nauw kwam. Na ongeveer tien minuten was het Lageman, die den bezoekers de leiding gaf. De Zuilenaren wisten daarna het spel meer In evenwicht te brengen, doch de kansen om gelijk te maken gingen veelal door buitenspel verloren, terwijl In laatste Instantie doelman Trentelmu niet al te veel moeite had met de minder talrijke schoten. Even voor het einde van de eerste helft scoorde 8. D. O. uit een hoekschop voor de twee de maal, doch tot bevreemding vu de Bussum mers werd dit punt niet toegekend. In de tweede helft pakten de Zullenaren de zaken wat enthousiaster au, werkten zich In de meerderheid, doch slaagden er niet In. het korte spel van de voorhoede te verzaken. Men bleef daarin volharden met als gevolg, dat men meer malen het Bussumsche doel zeer dicht bena derde. doch steeds de verdediging gelegenheid gaf tot Ingrijpen. De uitvallen der bezoekers waren vaak zeer gevaarlijk en doelman Gaillard kreeg daarbij meermalen moeilijk werk. Na een danige inzinking in *t midden van de tweede helft laaide tegen het einde oen strijd weer wat op, waarbij vooral H M s. zwoegde voor den ge lijkmaker. Men had tn deae periode wel met pech te kampen. Toen het eindsignaal klonk, was de stand nog steeds 10 voor 8. D. O. De H. M. S.'ers zullen zich danig moeten gaan inspannen, willen zij de laagste plaats alsnog au een ander over laten. lastig te maken. Daarentegen bleef de thuis club in de meerderheid. Bonder evenwel kans te sten verandering in den stand te brengen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1935 | | pagina 4