Met twee kameraadjes op avonturenreis Het bombardement op de Zweedsche ambulance wui den daq De Lindberghs gaan rusten de eerste berichten VOLLEDIG 9 r 1 i voor lorden DONDERDAG 2 JANUARI 1936 St. Antoniusen de Lobbes VRAGENBUS n VOETBAL Frankrijk-Nederland Samenstelling Nederlandsch elftal koning D. H. V. B.-uitslagen A 4 7—a Het beeoek houdt geen enkel verband met taken Nederlandsch B-elftal tegen Lihtoln City - Ates tam, ataje GROOTE MOGELIJKHEDEN worden U geboden door advertentie-reclame in de rubriek „Omroepers". Laat die U diet ont glippen. Da prijs kan geen bezwaar zijn, want voor slechts 50 cent per regei komt Uw zaken- Omroeper onder de aandacht van 80.000 ge- rinnan, - BK Wederkeerige protesten en beschuldigingen Immigratie-verlof van zes maanden 4 Een telegram van den Zweedschen consul te Addis Abeba meldt, dat de ramp mogelyk niet too omvangrijk is Belangstelling van Leopold EEN HAARLEMSCHE ASTRID niet gezien? Hy is protewr st aaslattoi (Wordt vertolgdJ DOOR FLETCHER nieuwe vlaag TM moedeloosheid t i tot nlsoenscommandant In Uw' gemeente. enkele Officier to de ’Orde vtn Oranje- A Afdeeling Centrum EERSTE KLASSE RESERVE EERSTE KLASSE A HBC 3—DOS 3 RESERVE VIERDE KLASSE A D68 3—HBC 4 RESERVE VIERDE KLASSE D HBC 5—Geel Wit 4 van natuurweten- O. heelemaal signorlna I stelde worden ZESDE HOOFDSTUK o 1 RESERVE DERDE KLASSE C Wilskracht 5—VIC 3 rust. Dus u lult niet plotseling Thane ontving Astrid’s vader ook een brief uit het Paleis van Justitie te Brussel. o RESERVE VIERDE KLASSE C 8VO 3—Roda 3 Verwonderd keek deze beer, die er emstlg uitzag, naar den stuurman en op vriendeiyken toon vroeg hij wat of hy wilde. het bont verwerken en van benzine, wriftt in. Als allee weer goed droeg - Ben half uur Ipter avond om seven uur segt hem dat Je niet 1 griep.... Nooit, dat nooit! En Bernard met andere meisjes gaan rijden? Nooit! Dan is het eenlge redmiddel, Mes, dat Je het onmiddellijk gaat leeren. In één, in anderhalven dag? Dat kan immers niet, Bep! Het Nederlandsche elftal, dat Zondag 13 Jan. M. in Parijs tegen het Fransche elftal zal spelen, to als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead). Achter; Weber (A GOW), Caldenhoven (DW8). Midden: Paauwe (Feyenoord), Anderies- aen (Ajax), Van Heel (Feyenoord). Voor: Wek (Unites), Drok (RFC), Bak- huys (HBS), Smit (Haarlem), Van Nellen (DHC). Reserves zyn: Ferwerda (Blauw Wit), Van Run (PSV), Mallee (NAC), Slot (DWS). i. t 1 t De Immlgratle-autoriteiten hebben Lindbergh verlof verleend zes maanden in Engeland te verblijven. Het gesin van den Vlieger gaat van Liverpool naar Cardiff- Verdere plannen staan nog niet vast. Ta Stockholm waaien vlaggen half stok. Echter hebben noch het Zweedsche Roode Kruis, noch de minister van btntenlandsche zaken, tot dusver officieele inlichtingen om- LONDEN, 1 Jan. (A-NF.). Lindbergh heeft vandaag aan de pers verklaard, dat hij de welwillendheid, welke hem en sijn gesin is betoond, op hoogen prijs stelde. Hij ver langde erg in Engeland kalm uit te rusten. Hij selde, dat zijn bezoek op geen wijze verband hield met zaken. Met ongeduld wacht men op het rapport van den Zweedschen consul te Addis Abeba, die on middellijk per vliegtuig naar de plaats van het gebeurde is vertrokken. De minister van buitenlandsche zaken heeft nog in het geheel geen antwoord ontvan gen op het tot Rome gerichte ver zoek om inlichtingen. Het Zweedétebe Roode Krab ont ving Woensdagochtend een telegram O van den consol Hanner uit Addis Abeba, waaruit blijkt, dat de berich ten over het bombardement van de Zweedsche ambulance niet volledig kunnen worden bevestigd. Volgens mededeelingen van bet Abessinische ministerie van biritenlaiiclsclie zaken hoopt men, dat het ongeluk niet dien omvang gal hebben als gisteren werd dezen slag troeven? Antw.: HU mag troeven, maar verplicht is hy De stuurman vroeg daarop of hU mijnheer Van Leeuwen even apart kon spreken en toen deze toestemmend knikte, en hem ult- noodigde naar zUn spreekkamer, begon de stuurman hem alles uiterst voorzichtig uit te leggep. op wonderbare wijze Ina, bij die gelegen- erst ontmoette, ant RodaGezellen Vier ZPC—Alliance Chenery, uitgezonderd dan op sommige oogen- bllkken U^ hebt dat humeurt weten te bewaren, slgnol heid waarop ik u het> woovdde Jocelyn. Niet waar?en dat dan onder zulke i anti- optreden tegenover Rederdale. gedurende dit meesten Indruk houding van 1_ denken mocht over voorviel, t was niet tf daarmee iets had uit te helmzlnnlge drietal a Hoewel de Negus te sfjn kilogram ver klaart, dat de ambnlanee volkomen Is ver woest, noemt hy slechts den leider, dr. Hy- laader, als ernstig gewonde. Dit sehtjnt erop te wUzen. dat de eerste berichten, welke te Addis Abeba binnenkwamen, en volgens welkt alle leden vna de Zweedsche ambu lance gedood zenden zijn. overdreven waren. STOCKHOLM, 2 Jan. (Reuter). In Zweden is diepe rouw over het tragisch lot, dat de Zweedsche am- Vraag: Hoeveel moet men te Bloemendaal aan personeele belasting betalen voor bet hou den van een motorrijwiel, tngericht voor 3 per sonen? 3. En hoevel is dat als men den motor uitsluitend voor zyn werkzaamheden gebruikt? 3. Ik heb iemand iets geleverd en deze persoon weigert om te betalen. Dreigementen helpen niet. Wat moet Ik in dit geval doen om mijn geld to ontvangen? Het is geen groot bedrag. Is de nieuwe wet al In werking getreden dat men in eoo’n geval iemand rechterlijk kan laten vervolgen? Antw.: In Bloemendaal wordt niet afgeweken van het wettolljke tarief. Voor een motorrijwiel voor twee personen moet dus in hoofdsom be taald worden 8.—waar dan nog 117 opcen ten op komen. 3. Dan wordt het tarief gehal veerd. 3. U zoudt zich kunnen wenden tot een advocaat of deurwaarder. De door U bedoelde wet Is er nog niet. Vraag: Kunt u mij ook bet adres opgeven van den advocaat-procureur. die belast Is met de afwikkeling van de zaken der Hollandsere Grond -Credietbank Antw.: Koninginnegracht 15, den Haag. Vraag: Bestaat er in Lonneker een apotheek waar Muldar-maagpoeders verkrijgbaar zijn? Antw.: Handelsadreoaen worden in dese ru briek niet opgegeven. Vraag: Is lot serie 3173 no. 38 V. d. Rott. Schouwburg reeds uitgeloot? Antw.: Nog niet uitgeloot. Vraag: Een dienstmeisje, dat voor zes dagen per week /3A0 verdient, welk bedrag haar des Zaterdags wordt uitbetaald, wordt Maandags avonds ziek. Dinsdag jaarop wordt zij ontsla gen, zonder opzegtermijn. Op welk bedrag kan zU nu volgens de wet aanspraak maken? Antw.: ZU behoorde den Zaterdag na het be gin der ziekte ontslagen te zijn tegen de vol gende week Zaterdag. ZU heeft dus recht op 14 dagen loon. Vraag: 1. Mag men sigaren en sigaretten n> een postpakketje naar Ned. O. Indlé sturen? 3. WOrden die dan belast of moet de ontvanger in den loop van den avond een uit- voerig bericht te kunnen seinen. I De Negus heeft aan den Volkenbond rén telegram gezonden, waarin hij verklaart, dat de Italianen Maandag, tijdens bet bombardement In de omstreken van Dolo, gifgasbommen heb ben geworpen, waaronder de aan bet leger van Ras Desta toegevoegde Zweedsche ambulance zeer heeft geleden. De Negys herinnert voorts aan het bombar dement van het Amerlkaansche' ziekenhuis te Dessie in het begin van December, en aan bet gebruik van gifgassen tijdens het gevecht aan de Tskkaze, en protesteert formeel tegen de „misdaden" der Italiaansche strijdkrachten. De Londenache bankier Gregory, es» vriend van Lindbergh, voegde aan de verklaringen van den kolonel toe, dat dese groote waardeering bad voor de wijze, waarop hy gisteren was ont vangen, In het bijzonder voor de houding van de havenwerkers van Liverpool en de welwil lendheid van de pers, waarvan* de verslagen over zijn aankomst de hoffelijkheid van de Britache pers toonden. Voor zoover mr. Gregory bekend was was er geen sprake van, dat Lind bergh de Amerlkaansche nationaliteit zou vaar- wel zeggen. Het gezin Lindberg, dat van de reis genoten beeft, maakt het goed en heeft „oud en nieuw” kalm gevierd. él*'i'Sta1 -né, «y. - m--— i Marinier, om hem te zeggen, dat hij een ver- tocht s^lntusschen juist aan. tot hy Jannaway eenlge orders wenachte te geven; hy verliet daarom bet park en nam een taxi naar Down Street. Jannaway overhandigde hem een briefje, tot even te voren door een bode gebracht was; hy had het dadelijk naar de woning van den Eerste Minster willlen doorsturen. Jocelyn herkende het handschrift van Vespucci en scheurde het open. *t Bevatte een beleefde ultnoodlging dien avond naar villa Flrenza te komen om een belangrijke proef by te wonen, welke In het laboratorium zou wor den verricht door dr. Hermann Kressler. „den aanstaande van myn nicht”, ■odkU’Ket briefje luidde. Jocelyn voelde sterken lust om het geheim zinnige nuls weer eens te bezoeken. Hij belde Lesbla op, dese,ried hem aan de ultnoodlging van Signor Vespucci te aanvaarden, maar vroeg hem dien avond toch naar Downing Street terug tb komen. Wat haar vader betrof die was nog steeds niet tot spreken In staat. Do inhoud ia als volgt: i De Konlng heeft den brief ontvangen, dien u hem den 22sten dezer hebt doen geworden, en waarby u hem meldt, tot u aan uw doch tertje de voornamen Astrid Sophie Louise Thyra' gegeven hebt. Zyn majesteit werd ten zeerste getroffen door uw attentie, en hy beeft mij met de eervolle opdracht belast u zyn oprechten dank, evenals zyn beste hellwenschen voor uw kind, ovwr te maken. Gelieve, weled. heer, de betuiging mijner by- sondere hoogachting te aanvaarden. In naam van den Staatssecretaris van -z Konings Huls De secretaris van Konings Kabinet. Wy vonden dit staaltje van harteiykheid te aardig om het onvermeld te laten, noewel door de publicatie het gevaar van ..na-apen" niet denkbeeldig kan worden Men bedenke t^an ook, dat een orlgineele getochte, hoewel niet officieel gepatenteerd, geen gemeengoed moet worden. Ot vermoed, dat het zoo ook wel geweest zal zyn, antwoordde by. nadenkend. Dat wtl ■eggen voor 'een vier en twintig uur of zoo. Ik bedoel niet, tot miss Pepita luchthartig la, verre van dat! maar zy is een echt zon nekind ze zal tranen storten om haar vriend en bet meenen ook maar ze sou spoedig weer lachen. Uit. wat ik dien avond zag. maakte Ik op, dat Rederdale en de signorlna verliefd op elkaar waren, ging Jocelyn voort, nog steeds naar verdere Inlichtingen visachend. Ik dacht heuach, dat ze verloofd waren. O neen, was bet antwoord. Tenminste niet sooals u bedoelt. Rederdale was eoo’n beetje als de hulskok. die naar believen bin nenkomt of uitgaat. Maar signorlna Pepita is wei verloofd en ae staat on het punt van trouwen. Zoo? zei Jocelyn verbluft. Ja, met een knappen jongeman, een vrqeger beschermeling van haar oom, een dr. Kreasler. antwoordde Hadley. Hebt n hem daar of zoo iets aan het college schappen, hier In Londen. Ik heb signor Vespucci Slechts dien oenen keer bezocht, zei Jocelyn die verwonderd stond over deze laatste toelichting. Ik had nauwe- lyks kunnen gelooven, dat de signorlna zich tot een wetenschappelijk man sou aangetrok ken gevoeld hebben. O, Kressler Is heelemaal geen droog stoppel, merkte Hadley op. BU al zyn geleerd heid is hy een opgewekte Jongeman. Als u daar weer eens heengaat, zult u hem stenig ont moeten. Dan tal Ik u daar ook wel zien, besloot hy, zyn sigaret wegwerpend en opstaand. Ik loop er aan, als ik wil. Vespucci is een prettige gastheer. En nu ga ik. mr. Chenery, ik heb een afspraak in Buckingham Palacg Rood. zyn paraplule zwaaiend stapte hymetAmeri- kaanscüe nonchalance op. Jocelyn onder den indruk van wat hy nu weer voor nieuws ge hoord bad, achterlatend. Jocelyn was verbaasd over Pepita’s engagement, hoewel, een reden voor die verbazing bestond er eigenlyk niet, tenzij dan haar bijzonder harteiyke manier van Wat echter toevallige onderhoud den k op hem gemaakt had. was de Hadley self. Wat Marinier ook een op Villa Flrenza gelooven. dat Tsdley staan. Indien het ge- 'efkeiyk bestond dan kon Jocelyn zich niet voorsteven, dat de Ame rikaan er een van was En hy was half van plan daarheen te gaan en vervolgens naar daartoe niet. Antwoord: Zet de huid 24 uur in koud wa ter Daarna op een plank uitspannen en seer voorzichtig met een bot mesje alle velletjm en vetdeeltjes verwijderen. Daarna loet u In 154 liter heet water 150 gram aluin en 200 gram keukenzout op. Als deze oplossing af gekoeld is. dompelt u de huid hierin onder by voortdurend kneden. Na 5 minuten haalt u de huid weer uit de oplossing. Na een dag moet u dezelfde be werking nog eens herhalen. Daarna wordt de huid flink gespannen te drogen gelegd in een niet verwarmde doch vorstvrye kamer. Het droogproces mag niet te vlug geschieden en moet minstens een tiental dagen duren. Om den an deren dag moet u de huid ontspannen, hem goed uitrekken In alle richtingen en even met de hand wryven om ze soepel te maken. Als,de huid droog is, moet u het bont verwerken tMaé.een vodje, doordi .1*.to-hassn fliak in. is, strooit u er houtskoolpoeder over heen, zoo danig. dat het poeder tot de huid doordringt met de hand wryft u dan nog eens het poe der flink In. Vervolgens klopt u met een stokje het poeder er uit en uw huid is klaar. Wees niet bang, dat het houtskoolpoeder de huid vlekken tal, als u maar zorgt draagt, dat de benzine verdampt is. Kruis, Prins Carl van Zweten, heeft Woens dagavond het bestuur-van het Zweedsche Roo de Kruis op Donderdag bijeengeroepen in ver band met de berichten omtrent een bombar dement van de Zweedsche ambulance in Abes- sli.lé. Dinsdagavond is hst Italiaansche gezant- schapsgebouw te Stockholm onder speciale po litiebewaking gesteld. Men wilde' door dezen maatregel voorkomen, dat demonstraties wer den gehouden in verband met het luchtbom bardement ter Zweedsche ambulance in Zuid- AkeerinM. Daar kwam de concierge weer naar bulten en vroeg aan den stuurman ot hy maar volgen wilde en daarop bracht hy hem naar te klasse waar mynheer Van Leeuwen juist les stond te geven. steh gezamenlijk naar d ■chaateenwlnkel en kochten er ieder een paar schaatsen, de beste die er te krygen waren. Getnakkeiyke, meneer! zei Mies. Erg ge- makkeiyke schaatsen moeten het zyn. Niet van die hooge, maar smalle yaer» Vooral laag by den grond, laag by het tja. en flinke breede stukken hout op zy, waar Je een degeiyken steun aan hebt onder je voeten en breede rie men. En laag, meneer, vooral laag by het ys! Deze oud-IJlster. dame, zei de winkelier, kan ik in dit geval recommandeeren. Ze ryden buitengewoon-' prettig. Van den schaatsenwinkel lieten zy zich met een taxi naar een vér bulten de stad gelegen welland brengen, en daar begonnen ae op een eenzaam slootje hun evoluties op te gladde yaers. Ze zouden elkaar wel helpen, niet waar? Met z*n twegén ging het Immers zooveel ge- makkeiyker! Je hield mekaar maar stevig vast en dürven moest je! Vooral niet bang zyn! Uitslaan! Flink. Links, rechts* Links, rechts! En er stond voorjAles immers zooveel op het spel. Maar het werd veel oudé* fabeltje van den helpen zou, want ze lel blind tegeiyk, en na h fen tegen elkaar zaten zjJ^ÖBÜótte Alels-ongelukklg aan den rand Van 1 een eenzaam, verlaten weiland. »- Bep daq toch! Ging het toch maar dooien. Ik geef honderd gulden voor Antonlus-brood. als het vanavond nog pypstelen regent. Maar het ging niet dooien en niet regenen, en de pypstelen kwamen niet. Het bleef vrie zen dat het kraakte. Den volgenden morgen en den volgenden middag wéér sloegen de vriendinnen met ware doodsverachting opnieuw aan den slag en te gen. het vallen van den avond was het dan toch zóó ver, dat Mies tenminste zonder onder steuning van Bep op haar schaatsen kon biy- ven staan. o Bep begon nu practische wenken te geven. Je moet vooral niets laten merken Mies. Je doet gewoon, of het de gewoonste zaak van de wereld is. Je laat, je schaatsen eenvoudig aanhindeu. en als het dan zoover is. neemt Bernard Je vanzei toonder den arm, en Je zult eens zien hoe zalig Je dan over het Ijs heen er dan belasting op betalen? Zoo Ja, hoeveel? Er zaten 15 sigaren en 70 sigareten In het Pakje. Antw.: X. Ja. 3. De ontvanger. De Invoerrech ten zyn: sigaren 100 pct. van te waarde per 100 K.g. en sigaretten 150 pct. van de waarow per 100 K g. Vraag: Is dese aanslag voor Inkomstenbe lasting 1035-1838 juist? zuiver inkomen, na af trek verzekering enz. 2797. Ik woon te Heem stede. ben gehuwd en heb twee kinderen. Aan slag hoofdsom met Ryksopc. 88.03, Gemeento- fondsbelastlng ƒ45.—. Opcenten Gemeente 33A0. Aanslag totaal 135.52. Antw.: Deze aanslag is juist. Vraag: A past; B past; O speelt pandoer en D is maat. Schoppen is troef. C vraagt op ruiten vrouw troef aas; D komt daarna met klaver vrouw terug; A loopt by met klaver 9; B met klaver 8. C heeft geen klaveren en loopt by met harten 8. Nu is myn vraag, moet O In een door de „Giornale d’Italia” gepubli ceerd telegram, dat niet spreekt over het Roode 1 Kruis, wordt medegedeeld, dat door een bom bardement alle leden der Zweedsche militaire missie, bestaande utt negen Zweten en 33 Abes- slniérz, werden gedood. Veertien dagen geleden werd de familie G. H. Hoogers te Haarlem een dochter geboren, die de doopnamen Astrid Sophie Louise Thyra ontving. De gelukkige vader berichtte dit aan Z. M. Konlng Leopold, die slch niet onbetuigd liet. omstandighedenriep Pepita uit. Myn Pirandello. En hoe staat het met uw hand mr. Chenery? Is ze heelemaal genezen? S Jocelyn haar met een blik op zyn gewonden pols ge- Het B-elftal, dat op Woensdag 8 Januari op het Sparta-terrein in Rotterdam een oefenwed- stryd zal spelen tegen Lincoln City Is als volgt samengesteld Doel: Verwymeren (NAO). Achter: Van Stokken (DWS), Pienter (Be Quick, Groningen). Midden: Punt (DFC), Kools (NAC), Breitner (Hennes DV8). Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), Vente (Nep- tunus), van ter Horst (RCH), Woltjes Jr. (Veendam), van Gelder (VUO). Reserves zyn: Krieg (BW), van Gooi (Haar lem), de la Mar (Haarlem), Spaendonck (Nep- tunus). Dus u zult niet plotseling dol en iemand gaan by ten? lachte ze. Dat sou vry onprettig zyn. Jocelyn wendde zich van het opgeruimd babbelend meisje af, om zijn gastheer te be groeten. die op dat oogenbllk uit een tusschen- salon te voorschyn kwam. Signor Vespucci’s stoel werd voortgerold door een jongeman dien Jocelyn oogenblikkehik voor Pepita’s toekom stige echtgenoot hield en hy keek hem met belangstelling aap. Dr. Herman 'Kressler bad niets over rich van het type van den geleerde, hy droeg geen bril, syn linnen was smetteloos en volgens te laatste mode en hy sag er opge wekt utt. Jocelyn sou hem eer voor een mili tair dan voor een chemicus gehouden hebben Hy had een militaire houding en droeg een militaire snor, zyn stawib’auwe oogen schenen liever over slagvelden dan over smeltkroezen te schouwen. Het leek verder, dat hy een pret tig. opgeruimd humeur bezat en Jocelyn be proef tot welker by woning hy was uitgenoodigd niets met vivisectie had uit te staan en niets anders was dan het proefondervindeiyke bewijs van eenlge wetenschappelijke waarheden, waaraan Kressler en Vespucci eenigen tijd had den gewerkt. Pepita en haar verloofde wandelen samen naar het laboratorium, Jocelyn nam gaarne op zich zyn gastheer daarheen te brengen. Ves pucci dankte hem hartelyk. syn optreden werd meer en meer vertrouweiyk. Ik vernam tot myn spyt uit de bladen, dat de Eerste Minister ongesteld is, zei hy, toen ze dén tuin doorgingen. Ik hoop dat syn riekte niet van ernstlgen aard is, mr. Chepery. De bladen, voegde hy er lachend aan toe. vertellen niet altyd de volledige waarheid vooral niet wanneer het hooggeplaatste ner- sonen betreft. Een wonderiyk man. hernam Vedpuccl. Ik heb zyn loopbaan vele jaren met belangstelling gevolgd, t Is te hopen, dat hy by zyn ingespannen leven zyn krachten niet overschat heeft. Zoovelen .onzer werkeiyk groote mannen hebben In den tegenwoordigen tyd co- dervonden dat de periode tusschen de vttftig en de vyf en vyftig moeliyk te overbruggen is. O. ik twyfel er niet aan of de Premier zal in een paar dagen weer ia orde zyn. ant woordde Jocelyn, een optimisme voorwendend dat hy allerminst gevoelde. Die late avonden in het Lagerhuis zijn verantwoordriyk voor veel van dergeltjke gevallen, men kan maar niet zoo aan het werk biyven zonder dat men er een terugslag van krijgt. n wéér sag het er naar uit, of het een H kwakkelwlntertje sou worden. De iwlnd haa al in het Zuiden geeeten. in bet Wes ten en in het Noorden, maar naar het Oosten wou hy niet schieten. Tot warempel, op een goeden morgen, toen de menzehen het puntje van hun neus bulten de dekens staken, roken ae opeens te vries lucht, die hun slaapkamer was binnengedron gen. Zou het dan tóch flbg oen ouderwetsch win tertje “Worden? Zoo eentje van negentlg-één^. en-negentlg of van negenen twin tig-dertig? toT Twee dagen later lag het Ijs In desjfl' ten en er stonden vlaggetjes op tfe^tn „Ijsclub geopend”. Was me dót event; Jocelyn trad den tuin van Villa Flrenza Mnnen met gevoelens welke hy slechts moeliyk kon optleden. De boomen. de bloemen, hot effen park oefenden op henu nog dezelfde aantrekkingskracht uit, de razen van de Per gola verspreidden haar heeriyken scherpen geur. Miar het scheen hem of Rederdale’s geest aan zyn syde ging en hy kon een gevoel van melancholie niet van zich afschudden, ver mengd met een zekere vrees waarvan hy zich geen rekenschap geven kon. Pepita, betooverend als altyd. ontving hem in den salon, waar hy haar alleen aantrof. Myn oom is over zaken aan het praten met dr. Kressler, zet ze. terwyi ze hem een hand sot. Ze zullen niet lang wegbiyven. hebt dr. Kressler nog niet ontmoet. Hy is ver se hrikkelyk knap, mr. Chenery. Vanavond zal hy ons een zeer wonderbare proef toouen, waarvan Ik beslist niets zal begrijpen. Evenwel daar dr. Kressler myn verloofde is, zal tk pro- beeren niet te gapen. Per slot van rekening is Herman met zyn proeven en demonstraties altyd Interrazlnt.wat mijn goede oom niet Is. Wat ik me soms vreeeeiyk verveel in het labo ratorium, mr. Chenery! U moet weten dat myn arme oom op een toeschouwer gesteld to. Jocelyn zag Pepita in een nieuw licht Ze scheen hem het type van luchthartigheid. Ik vernam eerst vanmiddag dat u ver loofd bent, signorlna. zei hy Sta my toe u myn oprechte wenschen voor uw toekomstig geluk aan te bieden. Pepita maakte een buiging. U zegt dat zoo aardig mr. Chenery dat Ik voel dat u bet meent, antwoordde ee Dt dank u. Ja. Herman en ik zyn nu zoowat een vol Jaar. wat u zoudt noemen geëngageerd. Ik had eer gedacht dat Ik een schukners-kapttein zou trouwen of een struikroover met zwarte oogen, en vervaarden knevel dan een geel- harigen leeraar in de physlca. Intusschen het tol best gtoa- U heb een prettig humeur, mr. ioeliyker dan In het Inde, die den lamme 1 beidarf wel lam en laahjé^ralpartyen op hulpeloos, de sloot in ffiet wat? Nog dienselfden morgen kwam Mies reeds om tien uur by haar boezemvriendin naar bin nenstormen en viel meteen, zóó toen ae bin nenkwam. diep-suchtend op een sofa neer, zy deed gejaagd en zenuwachtlg en In haar oogen flikkerde iets dat aan radeloosheid deed den ken. Mies! Wat is er met je aan de hand? vroeg haar vriendin verwonderd. Meid, het vriest, en te Ijsclub is open! Dat is het hem Juist, riep Mies vertwyfeld uit. En toen kwam de aap uit de mouw. Moet Je hooren, Bep! Ik vreet me geen raad. Van den zomer, toen het nog maar zoo zoo tusschen Bernard en my was, heb ik me eens laten ontvallen dat ik uitstekend kon schaatsenrijden. Nou. daar weet je alles van, Bep! IJs en Ik, dat zyn er twee. Maar och, dat was toen zoo'n soort bravour-leugentje van me. Het kwam toevallig ter sprake en Bernard zet toen dat hy die Ijsclub zoo gezellig vond, dat Je als jongelui onder elkaar er zoo onge dwongen met elkander kon omgaan, en zoo meer. En ik, met m’n ellendige opscheppery. heb hem voorgelogen dat ik er dol op was, dol op schaatsenrijden, en dat ik een heele mata dor was. ..Buitenwaarts, beentje-over, allemaal een peulschilletje!” schepte ik op. En nou, en nou....! Ja, Mies. En nou? En nou belt-ie me waarempel zoo juist op. dat hy zich morgenavond vrygemaakt heeft en of we elkaar op de club zullen treffen. Hy zei dat hy nog tot half acht dienst heeft, en, om tyd te sparen, sou hy me niet eerst komen afhalen, maar rechtstreeks van kantoor naar te club gaan. En daar zouden we elkaar dan treffen. En dan, Bep, dan komt het uit! Dén komt het uit. Bep! Ik kan er niet eens op staan! Wat moet dat nu toch, Bep? Bep dan toch! Ja. meid, dan kan ik Je eigenlyk ook niet veel helpen. Bep bleef een oogenbllk voor zich uit zitten staren en zei toen nadenkend: Dat is te zeggen, Mies.overal is raad op. Mies vestigde hoopvol de oogen op haar vriendin. Wat dan, Bep? Wat zou Ik dan doen? - Wel, kind, je belt hem eenvoudig morgen- z'n kantoor op en Je ir bent. Zware kou.... zwiert. Zoo’n man staat zooveel steviger op z’n beenen dan wy. en je zweeft en zwaait met het grootste gems Ir aan zyn arm dwars door de drukste menschendrukte heen. Mies was nog maar half overtuigd. Integen deel, een 1-.2 scheen haar te overvallen. Bep. ik kén dat ellendige gevoel niet van me afzetten, dat ik als een hul peloos wicht me door Bernard moet laten mee liepen. Het ia een gevoel alsof tk verder heel myn leven lang als een blok aan syn been zal biyven...,.! Kom, kom. Mies! Het ml best meevallen, hoor! Flink zyn. doorbyten.Wat is dót nou? Hullen?! Wat zullen we nou hebben! Geen malligheid, meld! Ik ben er vanavond ook en je zult eens zien hoe gezellig het nog wordt. Toen Mies dien avond om tien uur haar vriendin in de tent van de Ijsclub even onder vier oogen sprak, viel zy haar van vreugde bijna om den hals: O Bep, Je moest eens weten wat Bernard toch een schat van een man is! Hy bemerkte direct, dat ik tegen het ryden wel wat öpzag. Met geen enkel woord heeft hy ervan gerept, dat Ik van den zomer zoo opgeschept had! Maar toen hy zag. dat ik er eigenlyk niet veel lust in had, bleef hy er tactvol om heenpraten. We dronken een kop thee en toen nog een wyn-grogje, en hy het In zyn praten dóór schemeren, dat het hem niet zoozeer om dat schaataenryden maar hoofdzakelQk om mijn gezelschap te doen was. En daar heeft me nota- bene die goeie lobbes nog wel extra z’n flu- weelen kunstry-pakje voor aangetrokken! Je bent een boffer. Mies! zei Bep Maar zy dacht aan het Antonlus-brood. en voegde er glimlachend aan toe: Het resultaat van Je belofte is hetzelfde, als wanneer het pypstelen geregend had. Denk aan de armen. Mies! En dat deed Mies ook. Maar, toen om twaalf uur te IJsclub-bel het sluitingssein gaf, viel er een looden last van Bernard's hart, want die goeie lobbes met z’n fluweelen kunstry-pakje had nog nooit van zUn leven een schaats onder de voeten gehad. Van officieele Italiaansche zijde wordt om trent het bombardement van de Zweedsche ambulance de volgende verklaring gegeven: bombardementen, die aan het Somall- front hebben plaats gehad, worden volkomen gérechtvaardigd door het met zekerheid bewe- ztn feit, dat twee by Dagaboer neergeschoten Italiaansche vliegers zyn vermoord en hun sfgehouwen hoofden In triomf naar Harrar syn gebracht. De Italiaansche vliegtuigen hadden vanzelf sprekend niet de tenten van het Zweedsche Roode Kruis of van het Roode Kruis van andere landen tot doelwit, ofschoon het thans be kend is, dat de Abessinische aanvoerders by het verschynen der Italiaansche vliegtuigen daar een schuilplaats zoeken. l(t De berichten over het aantal dooden lulden nog zeer vaag. De nieuwe speculatie, die men met deze gebeurtenis wil op touw zetten, mist eiken grond tegenover de Abessinische krijgs gebruiken aan het Somali- en het Eritreafront, die aan den Volkenbond reeds gestaafd met do cumenten zyn bekend gemaakt. De voorzitter van het Zweedsche Roode Vraag: Bestaat er ook een blad ofcourant speciaal voor muzikanten, d.wx. voor bands en dergeiyke? Zoo Ja, waar moet ik my dan ver voegen? Antw.: Er bestaan verschillende van dit soort tydschriften. Wend U tot een goeden boek handelaar. Deze zal U gaarne proefnummers bezorgen. U kunt dan zelf een keus maken. Vraag: Zooals gemeld, to de Holl. GronBcre- dletbank failliet. Is no. 21855 no. 34 uitgeloot? Zoo niet, hoe moet Ik handelen om nog lets van tot lot te ontvangen? Antw.: Dat nummer to niet uitgeloot. U kunt uw lot opzenden naar den curator tóf het fail lissement. Koninginnegracht 18, Den Haag. Veel zult u er echter niet voor ontvangen. Als alles meeloopt een cent ot zes, zeven. Vr.: Ik ben aangeslagen In de inkomstenbe lasting voor 1381. Ik heb één kind en woon In de gem. Zaandam. Ik moet betalen f 33.38. <s deze aanslag Juist? Antw.: Ja. Vr.: Ik heb een zoon van 13 jaar die opgeleid wil worden als matroos by te Marine. Tot wien moet ik my wenden? Antw.: Wend U om inlichtingen tot den commandant van het opleidingsschip te Vlto- singen. Ook kunt U zich wenden tot den gar nizoenscommandant in Uw' gemeente, die U waarschynlljk wel voldoende op te hoogte zal kunnen brengen. Vr.: is op na 55701 van de Nat. loterij van Herwonnen Levenskracht een prijs gevallen? Antw.: Neen. Vr.: Kunt U my ook een adres geven waar gramofoonplaten verhuurd worden? De bedoe ling is kerstplaten. Antw.: Voor zoover ons bekend bestaan zulke bureau^ niet. Vr.: Ik bezit een lot van de tentoonstelllngs- lotery te Brussel. Kunt U my ook mededeelen wanneer deze loterij ultloot en waar de lysten met uitslagen te bekomen zyn? Antw.: Deze loterijen zyn voor zoover ons bekend alle uitgetrokken. Lysten zyn o.m. ver krijgbaar aan de Belgische stations en bij het administratie-adres, dat op de loten vermeld staat. Vr.: 1. Welke onderscheiding is hooger, Ridder In de Orde van Oranje-Nassau of Officier in de Orde van Oranje-Nassau? 3. Hoe verwijdert men inktvlekken uit een vloerkleed? Antw.: 1. Nassau. 3. Laat op de vlek citroensap druppelen. Her halen tot de vlek weg Is. Vr.: 1. Wanneer een fabrikant een factuur wtoetaattnrop^ïrfflrtS stRaTen tefate-fkantls voor zich overtuigd dat de leverancier' hande laar is (dus niet behoeft te zegelen) hetgeen echter niet uit te factuur biykt, kan dan de fabrikant in moeilijkheden geraken met ten .fiscus? 3. Moet omzetbelasting worden betaald voor een tweedehands machine, overgenomen van een houthandelaar (fabrikant), die dese reeds gebruikte vóór het In werking treden van de omzetbelasting? 3. Is tweedehands goed, gekocht op een vei ling, vrij van omzetbelasting? Zoo Ja. moet dat aangetoond kunnen worden, of is een monde linge verklaring van den kooper aan den amb tenaar voldoende? Antw.: 1. Neen; 3. Neen; 3. Neen. Voor goed, gekocht op een veiling, behoeft geen omzetbe lasting betaald te worden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 13