Een daverend Nederlandsch voetbalsucces De Nederlandsche zegetocht Parijs voortgezet L Frankrijk met 6-1 geklopt -’’'x PRACHTIGE PRESTATIE VAN ONZE PLOEG TE PARIJS 1 in MIlillllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIHMIllllllMliaillllllllftB DE DOELPUNTEN Frans che verdediging machteloos 2-0 VOORSPRONG BIJ DE RUST ONZE voorhoede: was ONWEERSTAANBAAR a W hun rekening namen Bakhuys scoorde drie fraaie doelpunten, terwijl Wels, Drok en van Nellen er elk een voor MAANDAG 13 JANUARI 1936 Een tegenpunt Rust 0-2 Do laatste doelpunten Terrein was zwaar maar goed bespeelbaar De tweede helft (Van onzen specialen verslaggever) Bakhuys trapt af I - «en (Ier Nederlandsche doelpunten 1 2.15 2.21 2.50 Vierde Nederlandsche doelpunt Snelle en enthousiast^ strijd Elk onderdeel van het spel wat by onze ploeg beter verzorgd dan by de Franschen Vrywd onmiddellyk na het begin namen de Oranjemannen reed» de leiding Halle stopt een s'* Vóór den wedstryd Twee Franschen vallen uit 3.15 3.20 3.30 3.35 3.53 3.55 IT DE SPORTWERELD van ter Frankrijk: Scheidsrechter: R. O. Rudd (Engeland). i i 1 /VWWWWWWWWWWWWWWW’i dan in 1834 bij het wereldkampioen schap. Bakhuys was voor de Fran schen de gevreesde man van onze voorhoede De Fransche keeper in een lastig parket b(/ een der gevaarlijkste Nederlandsche aanvallen Precies kwart over drie wordt het spel her vat. Even gaat het op het middenveld heen en weer en dan krijgt Van Nellen een kans. Zijn schot is iets te scherp en gaat voor langs het doel uit. Nederland. Het spel begint. In de eerste minuten is het even een wederztfdsch verkennen. BAKHUYS trapt af. BAKHUYS scoort (0-1). WELS scoort (0-r2). Van Nellen, Smit, Bakhuys, Drok, Wels Van Heel, Andertesen, B. Paauwe Caldenhove, Weber Halle KT aanvallen. Weber plaatst ver naar voren bij een afgeslagen aanval en Verriest, die mist, kan Bakhuys niet houden. Met een kogel, hoog in den hoek, is het vierde Neder- landache doelpunt een feit (0O. Nadat de eerste Fransche aanval is afge slagen, wordt het leder naar de andere helft gebracht, Drok krijgt den bal, een zeer lange pass naar het midden volgt, Bakhuys heeft de situatie begrepen, heeft zich in vrije positie opgesteld en met een schuiver van vijftien meter afstand in den rechter bene denhoek is Llense gepasseerd. Wel stopt de Fransche keeper het leder, maar de gladheid van den bal speelt hem parten, waardoor het leder over de lijn In doel rolt. Holland heeft na zes minuten de leiding. De Oranje-aanvai set goed door, Smit werkt zich door de verdediging heen, maar op het moment, dat hjj zal schieten, wordt hjj unfair aangevallen. In de resteerende minuten is Frankrijk sterker en vooral Courtois weert zich geducht en eenmaal ziet hij kans na een solo- ren een fraai schot te lossen, dat Halle stopt. Met een corner op het Nederlandsche doel, welke door Halle kan worden weggewerkt, komt de rust. Kr wordt even doorgespeeld, daar de heer Rudd weigert om strafschop te geven en eerst op appèl van de Franschen gaat hij ertoe over. Courtois plaatst zich achter het leder, het schot is slecht geplaatst en Halle ziet kans het leder, uitvallend uit zijn doel te houden. Dit voor Frankrijk zoo teleur stellend moment geschftdt acht minuten voor rust. Het Nederlandsche publiek is niet meer te houden van geestdrift, de Franschen zijn stil. In den strijd is Drok gewond, maar weldra kan hij weer meespelen. En bjj de invallende duisternis weerklinkt dan voor het laatst het fluitje. Nederland heeft met 61 gewonnen. Geen wonder, dat aanvoerder Van Heel, die vandaag zjjn SOsten Internationalen wedstrijd speelde, na afloop door de andere spelers op de schouders werd genomen en triomfantelijk naar de kleedkamer werd gebracht. Begin tweede helft. BAKHUYS scoort (0-3). BAKHUYS scoort (0-4). COURTOIS scoort (1-4) DROK scoort (1-5). v. NELLEN scoort (1-6). ^De laatste tien minuten worden catastro- phaal voor Frankrijk. Van Heel mag een vrijen trap nemen op het midden van het veld, de bal belandt bij Bakhuys. Deze tikt het leder handig over enkele tegenstanders heen naar Drok, die zich plotseling vrij beeft opgesteld. Llense ziet zich gedwongen uit te loopen en rustig deponeert Drok den bal langs en gedeeltelijk over den Fran schen keeper In het doel. (1—51). Ên nog geen twee minuten later kogelt Van Nellen onhoudbaar in na een gemeen- schappeljjken aanval (1—51). Vijf minuten der tweede helft zfjn dan ach ter den rug. Een prachtige poging van Courtois, die den bal in bultenspelpositle krijgt, om een tegen punt te maken mislukt. De Fransche midvoor is verreweg de gevaarlijkste in de voorhoede en als hij er zigh weer eens doorheen werkt, moet Halle zich op den bal werpen om te beletten, dat de kleine Franschman scoort. De corner, hierdoor ontstaan, levert geen resultaat op. Ook een corner op het Fransche doel kan wor den weggewerkt. Om kwart over twee komen de Oranje-man- nen het veld op. Zij worden stormachtig ont vangen. Het Wilhelmus klinkt over het terrein, door alles meegezongen wat Nederland heet. Dan komen de Franschen in blauw shirt, witte broek en reode kousen, de nationale kleuren. De Nederlanders komen terug en Bakhuys komt in duel met Mattier Hjj krijgt den bal vrij en met een hard, onhoudbaar schot, hoog In den hoek, Is Llense voor de derde maal gepasseerd (0—3). De Franschen putten moed uit dit doelpunt, maar hun voorhoede, die nu niet als in de eerste helft in W-formatie speelt, treuzelt veel te lang en voert het samenspel te ver door. De Franschen zijn nu weer wat sterker en Halle moet meerdere malen optreden. Een schot van Drok bij een plotsellngen aanval valt nog te noteeren en al mag er van het Fransche team wat meer initiatief uitgaan In deze pe riode. de aanvallen van Nederland, hoewel mln- t der talrijk, blijven uiterst gevaarlijk. Een naar StrarSCtlOp voren gespeelde bal van Smit belandt bij Bakhuys, Llense moet ultloopen, doch Frank rijk heeft geluk als Bakhuys tegen den keeper aanschiet. Llense Diagne, Mattier Gabrillargues, Verriest, Delfour Monsallier, Cheuva, Coürtois, Veinante, Nutc. Ruim een half uur voor den aanvang kwa men de Nederlandsche spelers met Herberts en Glendenning het veld oploopen: het terrein moest geïnspecteerd worden! Vooral Halle keek een beetje bedenkelljk, toen hij het modderige doelgebied aanschouwde, waar men met zand getracht had het besté ervan te maken. Het terrein was zwaar, doch uitstekend bespeelbaar en eigenlijk mocht men hier van een klein voordeel voor de Fransche spelers spreken, die lichter gebouwd zjjn. Om ruim twee uur waren de tribunes over vol en het aantal kijkers was tusschen de vijf en dertig en veertig duizend. Nog tien minuten van de eerste helft zijn er te spelen en Nederland leidt met 3—01 Nauwelijks Is de vreugde van onze lands*» Nederland behoudt na dit hoopvolle begin het initiatief en snelle open aanvallen volgen elkaar op Vooral van links dreigt gevaar en bjj een moeilijke situatie voor het Fransche doel weet Wels keurig in den linkerbovenhoek te plaatsen. Maar Llense stompt het leder, krampachtig op springend tot hoekschop. Van Nellen zet den bal echter té ver van het Fransche doel voor. De periode van Nederlandsch overwicht houdt aan en wij noteeren een schot van Anderiesen, laag en verraderlijk In den hoek, dat Llense groote moeilijkheden bezorgt. Een tweede corner, eveneens door Van Nellen genomen, wordt al weer te ver het veld In geplaatst. Langzamer hand geraken de Franschen ingespeeld en ook hier gaat het nu in vlot tempo, met kort spel ten aanval. En Halle kan enkele malen toonen, waartoe hij in zjjn modderig doel in staat is. Onze voorhoede was uiterst gevaarlijk voor de Fransche verdediging, terwijl bet aanvallende Fransche vijftal voor het Nederlandsche doel'met den bal geen raad wist. Bakhuys was een voortdurend gevaar voor de Fransche verdediging, die er met de grootste mbelte en soms geheel niet in slaagde het gevaar te keeren. Ongetwijfeld *Ms elk onderdeel bij onze ploeg beter ver zorgd dan bij de Franschen. Een pracht wedstrijd hebben de Nederlandsche spelen laten zien, waarin onze voorhoede het pu bliek in extase bracht door niet minder dan zes doelpunten te scoren van envervalscht Hollandsen maaksel. De Hollanders doen het wat rustiger aan en het vierde Nederlandsche doelpunt komt dan ook vrij onverwachts. Het ont staat ui» een van de vele gevaarlijke open De duizenden Nederlanden hebben bet te Parijs slecht getroffen. Het regende Zaterdag avond reeds pUpestelen en ook Zondag la het niet droog gebleven. Wel was de regen tijdens den wedstrijd niet zoo erg meer. Het terrein bleek echter goed bespeelbaar, al was natuur lijk het spoor van vier en twintig uur wel te zien. Onze spelen hebben zich prachtig aan de omstandigheden aangepast. Beginnen wij met Halle. Het dient gesegd dat de Deventenaar de verwachtingen nog beeft overtroffen; ondanks zijn groote en zware fi guur bewoog hij zich zeer snel op den «waren grond. Hij stopte op voortreffelijke wijze bij een 20 stand een strafschop, welken Verriest laag In den hoek schoot, hetgeen van veel Invloed was op het verdere verloop. Voorts heeft Halle In talrijke moeilijke situaties redding gebracht en geen fout gemaakt. Vele open doekjes was zijn verdiende loon. Van onze belde backs trad Weber voor de rust bet meest op den voorgrond. In de tweede helft zakte hjj wat af waaraan vermoeidheid, ten gevolge van het zware veld, wel niet vreemd zal zijn geweest. Caldenhove maakte in dese periode een fout, die ons. bet eenlge doelpunt kostte. Hij treuzelde met wegwerken en plaatste den bal voor de voeten van Courtois, die hier van dankbaar profiteerde. Overigens kan ook hij op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Van Heel was de ster van de mlddenlinie. De Feljenoord-man speelde een van zijn beste wed strijden en waar het thans zijn vijftigste offl- cleele Interland was, moet deze voor den po- pulairen Rotterdammer wel een groote voldoe ning zijn geweest. Op hem volgt Anderiessen, die eveneens goed op het natte terrein thuis was. Bas Paauwe was Iets minder, aangezien hij dikwijls wat te langzaam bleek en in elk geval was hij voor de rust niet de evenknie van belde andere nevenspelers. In den aanval noemen wij allereerst Bakhuys, De fraaiste doelpunten kwamen van zijn voet. Vooral de twee opeenvolgende goals na de rust, waardoor de stand 04 werd, waren van de allerbeste soort. Dat Smit ditmaal niet scoorde doet wel wat vreemd aan. De Haarlemmer speelde wederom In een sterk teruggetrokken positie en verzette op deze wijze bergen werk. Met xtfn verre schoten bad Smit geen succes. Niet vergeten moet worden dat de Franschen, misschien wel door de vele berichten, welke in de Neder landsche en Fransche pers gedurende de laatste weken de ronde deden, speciale aandacht aan den linksbinnen schonken. Bakhuys kon hier van proflteeren hetgeen hij dankbaar deed. Drok was de minste van bet blnnentrto en het vijfde doelpunt dat de R. F. C.-er scoorde was voor een groot deel bet werk van Bakhuys. Beide vleugelspelers kunnen op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Wels scoorde het tweede en van Nellen bet laatste doel punt. De regen. Zaterdagavond met flinke buien ingezet, was vanmorgen In een druilerigen motregen overgegaan. De boulevards met het glimmende asphalt boden een naargeestig beeld. In de café’s en restaurants was het overvol en talrijke malen kon men op groepjes landgenooten stuiten, die de uren voor de match zoo aangenaam mogelijk trachtten door te brengen. Het terrein van het „Pare des Princes” ligt in Auteull, een flink eind bulten de city van Parijs. Reeds vroeg vertrok men per taxi, par ticuliere wagens, bus of metro, naar het Sta dion. Naarmate het aanvangsuur naderde, Hepen de reusachtige tribunes vol. Op de tri bunes van den Tour de France was een geheel vak voor de Nederlandsche bezoekers gereser veerd en ook elders ontwaarden wij verschei dene landgenooten, die door het zwaaien met zakdoeken, en vlaggetjes te herkennen waren. Luid klonk het telkens: „Wij zijn niet bang," over Het terrein. Men schatte het aantal Ne derlanders, dat deze ontmoeting bjjwoonde, op vijfduizend. Fransche bulten r*' slotte het Caldenhove de Franschen aan het eenige tegen- punt moest helpen. 4—0 voor Nederland met nog een half uur spelen voor den boeg! Doch de Franschen. aangemoedigd door hun eigen publiek, kun- ren zoo een hooge nederlaag niet verkroppen en komen terug. Zfj willen de eer redden en werkelijk gelukt dit den snellen Courtois na 30 minuten spelen. Doch dank zij een fout van Caldenhove, want deze geeft na een duel met Monsallier naar binnen af, schuin naar zijn eigen doel, waar Courtois het leder te pakken krijgt en met een zuiver schot is Halle gepas seerd. 14. nooten wat getemperd, of Frankrijk heeft bijna reden tot juichen. Weer zijn de Fransche voorhoedespelers er n.l. van door gegaan, doch In het strafschopgebied wordt de aanval afge slagen. Weber raakt uitglijdend, bij bet weg werken, den bal met de>Jiand aan. Er is ruim twintig minuten gespeeld. Thans verdwijnen plotseling kort achter elkaar twee Fransche spelers. Eerst Is het Nulc, die kramp krijgt, en door Aston van de club Red Star, den bekenden Internationaal, vervangen wordt. Direct daarop valt Gabrillargues uit en voor hem komt Banlde. van de Racing, In de plaats. Inmiddels zitten de Franschen voor het Ne derlandsche doel, doch hun spel is te kort en telkenmale weten Weber en Caldenhove tijdig het shortpassing te onderdrukken. En zooals het meermalen geschiedt, een doelpunt aan dien kant, waar men het op dat moment niet verwacht. Bij een Holland- schen aanval comblneeren Bakhuys en Van Nellen uitstekend, de eerste stelt den Delfte- naar tó staat ’n prachtigen voorzet te geven. De Fransche back glijdt uit en Wels krijgt den bal op korten afstand van het doel In vrije positie. Hij ziet een gaatje en met een sulver geplaatst schot weet hij Llense, die tevergeefs tracht den bal uit den linkerhoek te grabbelen, te passeeren. De Marseillaise weerklinkt en het zjjn zoowaar weer de Nederlanders, die meezingen. Scheidsrechter Rudd roept de beide aanvoer ders Van Heel en Delfour tot zich. De Fransch man wint den toss en Bakhuys trapt om twee uur Franschen tijd af. Er staat geen wind, de lucht is grauw en het regent fijntjes. De opstelling der elftallen Is: Het is weer een bijzonder indruk wekkende wedstrijd geweest welken het Nederlandsche elftal in het Pare des Princes-stadion te Parijs tegen de Franschen heeft gespeeld. Interessant en meesleepend door het vuur waar mede gespeeld werd, en de bijzonder mooie doelpunten, het een nog fraaier dan het ander, die onze aanval langs den Franschen doelman schoot. De Fransche keeper Llense had bet eerste doelpunt moeten voorkomen en maakte geen zekeren indruk. Van de belde backs was Diagne bet beste. Zijn partner maakte enkele fouten, die niet zonder gevolg bleven. Van de Fransche halfspelers vonden wij Delfour verreweg den beste, terwijl de Fransche aanval In Courtois en Veinante wel een paar handige spelers had. maar dit tweetal was voor het doel absoluut ongevaarHJk. Van bet team presteerde noch de rechta- noch de linksbuiten lets, aoodat ten i eerder genoemde presentje van Er breekt een belangrijke tijd voor het Nederlandsche voetbalelftal aan. De ver onderstelling is gewettigd, dat bet Neder- landsche elftal in de belde wedstrijden te gen Belgiè als overwinnaar uit het strijd perk zal treden, en dat de vooruitzichten voor bet Olympisch tournoM voor ons land zeer goed zijn. Nederland aal dan als fa voriet den strijd aanbinden met een kans groteer dan In 1838 In Amsterdam en groo- PABUS, 12 Jan. Op volkomen regelmatige wijze heeft het Nederlandsch elftal hedenmiddag in het „Pare de* Prince*’*-*tadion met groote cijfers het Fransche prof-team ge wonnen en daarmede voor de elfde achtereenvolgende maal in inter nationale wedstrijden, in het buiten land gespeeld, de overwinning behaald. Zonder op ons résumé vooruit te loopen, dient een woord van hulde gebracht aan onze mlddenlinie en verdediging, waarin Van Heel, de captain en jubilaris, schitterde en waarin alle spelen het er op hadden gezet om dezen jublleumwedstrUd van hun aanvoerder tot een van de meest éclatante te maken. Het moet voor hen. die deze match niet hebben gezien wel eenlgszins vreemd aandoen dat de Neder landsche ploeg zoo uitgesproken revanche beeft genomen voor de laatste 54 nederlaag te Amsterdam. Inderdaad speelde het Fransche team en speciaal de FranScbe aanval stukken minder dan in genoemden wedstrijd, waarin bovendien onze verdediging van mindere kwa liteit was, voornamelijk voor zoover dit den doelman betrof. Vooral het spel van de Fran sche voorhoede Is een groote teleurstelling ge weest, al dient hierbij in aanmerking te worden genomen, dat vóór de rust reeds twee Fransche spelen, nJ. Nulc en Gabrillargues moesten worden vervangen. De wedstrijd, welke door den Engelacben arbiter Rudd uitstekend werd geleid, muntte uit door snelheid en enthousiasme en was bijzonder aantrekkelijk. Van Heel kan op zijn vijf tig sten als op een van zijn beste wedstrijden terugzien Halle heeft zijn reputatie weer hoog gehouden, door om- een strafschop te stoppen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 19