I 2 Een daverend Nederlandsch voetbalsucces I Frankrijk met 6-1 geklopt De Nederlandsche zegetocht Parijs voortgezet WW 1 '1 PRACHTIGE PRESTATIE VAN ONZE PLOEG TE PARIJS 0 in as: DE DOELPUNTEN Frans che verdediging machteloos 2-0 VOORSPRONG RU DE RUST Terrein was zwaar maar goed bespeelbaar Snelle en enthousiaste strijd ONZE VOORHOEDE WAS ONWEERSTAANBAAR hun rekening namen Bakhuys scoorde drie fraaie doelpunten, terwijl Wels, Drok en van Nellen er elk een voor J MAANDAG 13 JANUARI 1936 Een tegenpunt !•- De laatste doelpunten 3: De tweede helft Bakhuys trapt af 1 5 p 2.15 2.21 2.50 Vierde Nederlandsche doelpunt ’i I F Elk onderdeel van het spel was by onze ploeg beter verzorgd dan by de Franschen Vrywd onmiddellyk na het begin namen de Oranjemannen reeds de leiding 3.15 3.20 3.30 3.35 3.53 3.55 Halle stopt een strafschop Vóór den wedstryd Twee Franschen vallen uit IT DE SPORTWEKE Rust 0-2 ut De Fransche keeper in een B- PARIJS, 12 Jan. van ter Frankrijk: Scheidsrechter: R. O. Rudd (Engeland). 5 Nederland. (Van onzen speclalen verslaggever) >r r 1 i halfspelers vonden wtj o irt. Tl OM te tt. 10 te Bakhuys was voor de Fran schen de gevreesde man van ome voorhoede Van Heel kan op zijn vijf tig st en als op een van zijn beste wedstrijden terugzten parket bij een der gevaarlijkste Nederlandsche aanvallen ■AM. sa 1— BN Insr. KDT OOM u4w tlw Het spel begint. In de eerste minuten is het even een wederzUdsch verkennen. Precies kwart over drie wordt het spel her vat. Even gaat het op het middenveld heen en weer en dan krijgt Van Nellen een kans. Zijn schot is iets te scherp en gaat voor langs het doel uit. De Nederlanders komen terug en Bakhuys komt in duel met Mattier. Hij krijgt den bal vrij en met een hard, onhoudbaar schot, hoog in den hoek, Is Dense voor de derde maal gepasseerd (0—3). dan in 1034 bU het atereldkampioen- schap. •na •Ir. •sr BAKHUYS trapt af. BAKHUYS scoort (0-1). WELS scoort (0-2). 1 Mg •r, iet ex? re- Uk el- u—- - I aanvallen. Weber plaatst ver naar voren bjj een afgeslagen aanval en Verrlest, die mist, kan Bakhuys niet houden. Met een kogel, hoog in den hoek, is het vierde Neder landsche doelpunt een feit <04). Van Nellen, Smit, Bakhuys, Drok, Wels Van Heel, Anderiesen, B. Paauwe Caldenhove, Weber Halle De Marseillaise weerklinkt en het zijn zoowaar weer de Nederlanders, die meezingen. Scheidsrechter Rudd roept de beide aanvoer ders Van Heel en Delfour tot zich. De Fransch- man wint den toss en Bakhuys trapt om- twee uur Franschen tijd af. Er staat geen wind, de lucht is grauw en het regent fijntjes. De opstelling der elftallen is: Er wordt even doorgespeeld, daar de heer Rudd weigert om strafschop te geven en eerst op appèl van de Franschen gaat hjj ertoe over. Courtois plaatst zich achter het leder, het schot is slecht geplaatst en Halle ziet kans het leder, uitvallend uit zijn doel te houden. Dit voor Frankrijk zoo teleur stellend moment geschiedt acht minuten voor rust. Vijf minuten der tweede helft zijn dan ach ter den rug. Een prachtige poging van Courtois, die den bal in bultenspeiposltie krijgt, om een tegen- punt te maken mislukt. De Fransche midvoor is verreweg de gevaarlijkste in de voorhoede en als hij er zich weer eens doorheen werkt, moet Halle zich op den bal werpen om te beletten, dat de kleine Franschman scoort. De corner, hierdoor ontstaan, levert geen resultaat op. Ook een corner op het Fransche doel kan wor den weggewerkt. uitstekenden wedstrijd terugzien. Wels scoorde het tweede en van Nellen het laatste doel punt Het Nederlandsche publiek is niet meer te houden van geestdrift, de Franschen zijn stil In den strijd is Drok gewond, maar weldra kan hjj weer meespelen. En bij de invallende duisternis weerklinkt dan voor het laatst het fluitje. Nederland heeft met 61 gewonnen. Oeen wonder, dat aanvoerder Van Heel, die vandaag zijn 50sten internationalen wedstrijd speelde, na afloop door de andere spelers op de schouders werd genomen en triomfantelijk naar de kleedkamer werd gebracht. De Oranje-aanval zet goed door, Smit werkt zich door de verdediging heen, maar op het moment, dat hij zal schieten, wordt hij unfair aangevallen. In de resteerende minuten te Frankrijk sterker en vooral Courtois weert zich geducht en eenmaal ziet hjj kans na een sole ren een fraai schot te lossen, dat Halle stopt. Met een corner op het Nederlandsche doel, welke door Halle kan worden weggewerkt, komt de rust. De Hollanders doen het wat rustiger aan en het vierde Nederlandsche doelpunt komt dam ook vrij onverwachts. Het ont staat ulv een van de vele gevaarlijke open Ruim een half uur voor den aanvang kwa men de Nederlandsche spelers met Herberts en Olendenning het veld oploopen: het terrein moest geïnspecteerd worden 1 Vooral Halle keek een beetjb bedenkelijk, toen hjj het modderige doelgebied aanschouwde, waar men met zand getracht had het beste ervan te maken. Het terrein was zwaar, doch uitstekend bespeelbaar en eigenlijk mocht men hier van een klein voordeel voor de Fransche spelers spreken, die lichter gebouwd zijn. Om ruim twee uur waren de tribunes over vol en het aantal kijkers was tusschen de vijf en dertig en veertig duizend. Nadat de eerste Fransche aanval is afge slagen. wordt het leder naar de andere helft gebracht, Drok krijgt den bal, een zeer lange pass naar het midden volgt, Bakhuys heeft de situatie begrepen, heeft zich in vrije positie opgesteld en met een schuiver van vijftien meter afstand In den rechter bene denhoek is Llense gepasseerd. Wel stopt de Fransche keeper het leder, maar de gladheid van den bal veelt hem parten, waardoor het leder over de lijn In doel rolt. Holland heeft na zes minuten de leiding. De laatste tien minuten worden catastro- phaal voor Frankrijk. Van Heel mag een vrijen trap nemen op het midden van het veld, de bal belandt bij Bakhuys. Deze tikt het leder handig over enkele tegenstanders heen naar Drok. die zich plotseling vrij - heeft opgesteld. Llense ziet zich gedwongen uit te loopen en rustig deponeert Drok den bal langs en gedeeltelijk over den Fran schen keeper In het doel. (1—SI). En nog geen twee minuten later kogelt Van Nellen onhoudbaar in na een gemeen- achappelijken aanval (1—SI). De Franachen putten moed uit dit doelpunt, maar hun voorhoede, die nu niet als in de eerste helft in W-formatie speelt, treuzelt veel te lang en voert het samenspel te ver door. De Franachen zijn nu weer wat sterker en Halle moet meerdere malen optreden. Ben schot van Drok bij een plotaelingen aanval valt nog te noteeren en al mag er van het Fransche team wat meer initiatief uitgaan in deze pe riode. de aanvallen van Nederland, hoewel min der talrijk, blijven uiterst gevaarlijk. Een naar voren gespeelde bal van Smit belandt bij Bakhuys. Dense moet uitloopen. doch Frank rijk heeft geluk als Bakhuys tegen den keeper aanschiet. Onze voorhoede was uiterst gevaarlijk voor de Fransche verdediging, terwijl het aanvallende Fransche vijftal voor het Nederlandsche doel met den bal geen raad wist. Bakhuys was een voortdurend gevaar voor de Fransche verdediging, die er met de grootste moeite en soms geheel niet in slaagde het gevaar te keeren. Ongetwijfeld wtes elk onderdeel bij onze ploeg beter ver zorgd dan bij de Franschen. Een pracht wedstrijd hebben de Nederlandsche spelers laten zien, waarin onze voorhoede het pu bliek In extase bracht door niet minder dan zes doelpunten te scoren van onvervalscht Hollandsch maaksel. .J”* Nederland behoudt na dit hoopvolle begin het initiatief en snelle open aanvallen volgen elkaar op Vooral van links dreigt gevaar en bij een moeilijke situatie voor het Fransche doel weet Wels keurig in den linkerbovenhoek te plaatsen. Maar Dense stompt het leder, krampachtig op springend tot hoekschop. Van Nellen zet den bal echter te ver van het Fransche doel voor. De periode van Nederlandsch overwicht houdt aan en wjj noteeren een schot van Anderiesen, laag en verraderlijk in den hoek, dat Llense groote moeilijkheden bezorgt. Een tweede corner, eveneens door Van* Nellen genomen, wordt al weer te ver het veld in geplaatst. Langzamer hand geraken de Franschen ingespeeld en ook hier gaat het nu In vlot tempo, met kort spel ten aanval. En Halle kan enkele malen toonen, waartoe hij in zijn modderig doel In staat is. Nog tien minuten van de eerste helft zijn er te spelen en Nederland leidt met 3—01 Nauwelijks te de vreugde van onze landge- De duizenden Nederlanders hebben het te Parijs slecht getroffen. Het regende Zaterdag avond reeds pijpestelen en ook Zondag is het niet droog gebleven. Wel was de regen tijdens dAi wedstrijd niet zoo erg meer. Het terrein bleek echter goed bespeelbaar, al was natuur lijk bet spoor van vier en twtsglg uur wel te zien. Onze spelers hebben zich prachtig aan de omstandigheden aangepast. Beginnen wij met Halle. Het dient gezegd dat de Deventenaar de verwachtingen nog heeft overtroffen; ondanks zijn groote en zware fi guur bewoog hij zich zeer snel op den zwaren grond. HU stopte op voortreffelijke wijze bij een 3o stand een strafschop, welken Verrlest laag in den hoek schoot, hetgeen van veel invloed was op het verdere verloop. Voorts heeft Halle in talrijke moeilijke situaties redding gebracht en geen fout gemaakt. Vele open doekjes was zijn verdiende loon. Van onze beide backs trad Weber voor de rust het meest op den voorgrond. In de tweede helft zakte hij wat af waaraan .vermoeidheid, ten gevolge van het zware veld, wel niet vreemd zal zijn geweest. Caldenhove maakte In dese periode een fout, die ons het eenlge doelpunt kostte. HU treuzelde met wegwerken en plaatste den bal voor de voeten van Courtois, die hier van dankbaar profiteerde. Overigens kan ook hU op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Van Heel was de ster van de middenllnle. De FeUenoord-man speelde een van zijn beste wed strijden en waar het thans zijn vUftlgste offi- cieele interland way, moet dese voor den po- pulalren Rotterdammer wel een groote voldoe ning zijn geweest. Op hem volgt Anderiessen, die eveneens goed op het natte terrein thuis was. Bas Paauwe was Iets minder, aangezien hij dikwijls wat te langzaam bleek en In elk gevel was hU voor de rust niet de evenknie van belde andere nevenspelers. In den aanval noemen wij allereerst Bakhuys. De fraaiste doelpunten kwamen van zijn voet. Vooral de twee opeenvolgende goals na de rust, waardoor de stand 04 werd, waren van de allerbeste soort. Dat Smit ditmaal niet scoorde doet wel wat vreemd aan. De Haarlemmer speelde wederom In een sterk teruggetrokken positie en verzette op deze wijze bergen werk. Met zijn verre schoten had Smit geen succes. Niet vergeten moet worden dat de Franschen, misschien wel door de vele berichten, welke In de Neder landsche en Fransche pers gedurende de laatste weken de ronde deden, speciale aandacht aan den linksbinnen schonken. Bakhuys kon hier van proflteeren hetgeen hij dankbaar deed. Drok was de minste van het binnentrio en het vijfde doelpunt dat de R. F. C.-er scoorde was voor een groot deel heg werk van Bakhuys. Beide vleugelspelers kunnen op een Om kwart over twee komen de Oranje-man- nen het veld op. Zij worden stormachtig ont vangen. Het Wilhelmus klinkt over het terrein, door alles meegezongen wat Nederland heet. Dan komen de Franschen In blauw shirt, witte broek en roode kousen, de nationale kleuren. Er breekt een belangrijke tijd voor het Nederlandsche voetbalelftal aan. De ver onderstelling te gewettigd, dat bet Neder landsche elftal in de belde wedstrijden te gen Belgte als overwinnaar uit het strijd perk aal treden, en dat de vooruitzichten voor het Olympisch tournooi voor ons land zeer goed, zijn. Nederland aal dan als fa voriet den strijd aanbinden met een kans grooter dan In 1338 in J—twdam en groo- De regen, Zaterdagavond met flinke buien Ingezet, was vanmorgen In een druilerlgen motregen overgegaan. De boulevards met het glimmende asphalt boden een naargeestig beeld. In de café’s en restaurants was het overvol en talrijke malen kon men op groepjes landgenooten stuiten, die de uren voor de match zoo aangenaam mogelijk trachtten door te brengen. Het terrein van het „Pare des Princes” ligt in Auteuil, een Hink eind buiten de city van Parijs. Reeds vroeg vertrok men per taxi, par ticuliere wagens, bus of metro, naar het Sta dion. Naarmate het aanvangsuur naderde, liepen de reusachtige tribunes vol. Op de tri bunes van den Tour de Prance was een geheel vak voor de Nederlandsche bezoekers gereser veerd en ook elders ontwaarden wij verschei dene landgenooten, die door het zwaaien met zakdoeken en vlaggetjes te herkennen waren. Luid klonk het telkens: „Wij zijn niet bang,” over het terrein. Men schatte het aantal Ne derlanders, dat deze ontmoeting bijwoonde, op vijfduizend. Het is weer een bijzonder indruk wekkende wedstrijd geweest welken het Nederlandsche elftal in het Pare des Princes-stadion te Parijs tegen de Franschen heeft gespeeld. Interessant en meesleepend door het vuur waar mede gespeeld werd, en de bijzonder mooie doelpunten, het een nog fraaier dan lyt ander, die onze aanval langs den Franschen doelman schoot. 40 voor Nederland met nog een half uur spelen voor den boeg! Doch de Franachen, aangemoedigd door hun eigen publiek, kun nen zoo een hooge nederlaag niet verkropp-n en komen terug. Zij willen de eer redden eh werkelijk gelukt dit den snellen Courtois na 30 minuten spelen. Doch dank zij een fout van Caldenhove, want deze geeft na een duel met Monsallier naar binnen af, schuin naar zijn eigen doel, waar Courtois het leder te pakken krijgt en met een zuiver schot te Halle gepas seerd. 14. Op volkomen regelmatige wijze heeft het Nederlandsch elftal hedenmiddag in het ,,Parc des Princes"-stadion met groote cijfers het Fransche prof-team ge wonnen en daarmede voor de elfde achtereenvolgende maal in inter nationale wedstrijden, in het buiten land gespeeld, de overwinning behaald. Er te ruim twintig minuten gespeeld. Thans verdwijnen plotseling kort achter elkaar twee Fransche spelers. Eerst te het Nuic, die kramp krijgt, en door Aston van de club Red Star, den bekenden Internationaal, vervangen wordt. Direct daarop valt Oabrillargues uit en voor hem komt Banlde. van de Racing, in de plaats Inmiddels zitten de Franschen voor het Ne derlandsche doel, doch hun spel te te kort en telkenmale weten Weber en Caldenhove tijdig het ahortpassing te onderdrukken. En zooate het meermalen geschiedt, een doelpunt aan dien kant, waar men bet op dat moment niet verwacht. Bij een Holland- schen aanval comblneeren Bakhuys en Van Nellen uitstekend, de eerste stelt den Delf te naar in staat *n prachtigen voorset te geven. De Fransche back glijdt uit en Wéte krijgt den bal op korten afstand van het‘doel In vrije positie. Hij ziet een gaatje en met een sulver geplaatst schot weet hjj Dense, die tevergeefs tracht den bal uit den linkerhoek te grabbelen, te passeeren. Dense Diagne, Mattier Oabrillargues, Verrlest, Delfour Monsallier, Cheuva, Courtois, Veinante, Nuic. De Fransche keeper Dense had het eerste doelpunt moeten voorkomen en maakte g—n sekeren Indruk. Van de beide backs was Diagne bet besté. ZUn partner maakte enkele fouteK die niet aonder gevolg bleven. Van de Fransche halfspelers vonden wfj Delfour verreweg den beste, terwijl de Fransche aanval tn Courtois en Veinante wel een paar handige r—-- voor het doei absoluut ongevaarlük. Franache team buiten noch de slotte het Caldenhove de Franachen aan heteenigê'tegml nooten wat getemperd, of FrankrUk heeft bijna reden tot juichen. Weer zijn de Franache voorhoedespelers er nJ. van door gegaan, doch in het strafschopgebied wordt de aanval afge slagen. Weber raakt uitglijdend, bij bet weg werken, den bal met de hand aan. De wedstrijd, welke door den KnaeWhan arbiter Rudd uitstekend werd geleld, muntte uit door snelheid en enthousiasme en was bijzonder aantrekkelijk. Begin tweede helft. BAKHUYS scoort (0-3). BAKHUYS scoort (0-4). COURTOIS scoort (1-4) DROK scoort (1-5). V. NELLEN scoort (1-6). Zonder op ons résumé vooruit te loopen. dient een woord van hulde gebracht aan onze middenllnle en verdediging, waarin Van Heel, de captain en jubilaris, schitterde en waarin alle spelers het er op hadden gezet om dezen jublleumwedstrijd van hun aanvoerder tot een van de meest éclatante te maken. Het moet voor ben, die dese match niet hebben gezien wel eenlgsslns vreemd aandoen dat de Neder landsche ploeg zoo uitgesproken revanche heeft genomen voor de laatste 5—4 nederlaag te Amsterdam. Inderdaad speelde het Fransche team en speciaal de Fransche aanval stukken minder dan in genoemden wedstrijd, waarin bovendien onze verdediging van mindere kwa liteit was, voornamelijk voor aoover dit den doelman betrof. Vooral het spel van de Fran sche voorhoede te een groote teleurstelling ge weest, al dient hlerbu In aanmerking te worden genomen, dat vóór de rust reeds twee Fransche spelers, nJ. Nuic en Oabrillargues moesten worden vervangen. aanval in Courtois en Veinante wel een paar snelero had. maar dit tweetal was Van bet presteerde noch de rechta- linksbuiten iets, zoadat ten eerder genoemde presentje van punt moest helpen. HaUe heeft zijn reputatie weer hoog gehouden, door os- een strafschop te stoppen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 9