PROVINCIAAL NIEUWS Qeheim goed humeur 1 van een 9s Morgens, 9s middags, 9s avonds Wisselkoersen 1 o- ZATERDAG 18 JANUARI 1936 WESTWOUD HEEMSKERK AMSTELVEEN MONNIKENDAM WIER1NGEN ZEVENHOVEN NIEUWKOOP HOOG KARSPEL ONDERDIJK WILNIS BEEMSTER PURMEREND WORMER NOORD-BEEMSTER ILPENDAM RIJKSVISCHAFSLAG WORMERVEER DE RIJP ENKHUIZEN SCHAGEN EGMOND AAN ZEE KROMMENIE ZAANDAM GROOTEBROEK UITHOORN URSEM VOLENDAM Is dit niet mijn Bank? 1 4 n». STAAT VAN BESOMMINGEN ASSENDELFT GROOTE MOGELIJKHEDEN worden O geboden door advertentle-reclame In de rubriek „Omroepers”. Laat die U niet ont glippen. De prijs kan geen bezwaar «Mn, wast voor slechts 50 cent per regei komt Pw uaken- Omroeper onder de «anttacht van 80.000 ge zinnen. CASTRtCUM oen hifc^fl bovenkarspel ■A Het f 40 spreken. De heer S De hield Donderdag- dat te koop A mede Burgerlijke Stand VI. 114 830.—. 0 Bps CHIEF WHIP N K n Weekagenda Zondag 19 Januari uitvoering (centrale met medewer- N F Burg. Stand. Geboren: Rokus Leendert, z. van W. de Groot en M. M. Visser. van de Vrijdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen Kunst na Arbeid De Jaariykache mutlek en tooneelultvoeringen van het bovengenoemde fanfarecorps rullen dit jaar gegeven worden 26 en 27 Januari. Naast bet muziekprogramma zal ten tooneele gevoerd worden een tooneelspel in drie bedrij ven getiteld: „Materialisme". og mede te deelen. dat vanaf he- fctariaat voor de junioren geves- 5h. Desaunols. Molenpad, Groote- Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Gerardus Cornells Commandeur, 28 j., won. te Beemster en Hendriks A. M. Stegers, 24 j. te de Rijp. Speldjeedag Zondag aa. wordt er in onze parochie een speldjesdag gehouden ten bate van het Apostolaat der Hereeniglng. Burgerlijke Stand. Overleden: Ernst Mey, 72 j., echtg. van Antje Gons. aan Breezand, de om St. Jamdub. De St. Jansclub gaf haar tweede uitvoering in het R.K. Bondsgebouw in dit seizoen: zij mag goed geslaagd heeten. De belangstelling was niet zoo groot als den vo- rigen keer. 6.10 20.12% 32.50 37.55 36.60 1-46% AIO 20.15 7.27 59.20 9.71 24.85 47.87% AIO 2 A15 b. d 1 B h Burgerlijke stand Geboren: Grietje, doch ter van Pieter Haremaker en van Niesje Kleen, te Beemster; Antonia Elisabeth, dochter van Nicolaas Gerardus Rozemeijer en Agatha Meijer. Gehuwd: Jan Kerkhof, TI jaar, te Heemstede en Anna Wilhelmina Beuse, 22 jaar. Overleden: Keetje Schutte, 85 jaar, weduwe van Petrus .Smit. Johannes Bernardus Nijssen, 57 jaar, echtgenoot van Petronella Debora Ca tharina Kimman. „Kunst na arbeid” Dinsdag 21 Januari geeft de muzlekvereeniging „Kunst na Arbeid" baar winter-uitvoering in hotel Fritschy. Behalve een goed verzorgd muziekprogramma zal de tooneel- club „Onder Ons” niet eenige stukken voor bet voetlicht komen. Als bijzonderheid kunnen wij hierbij nog ver melden dat het dien dag Juist 20 jaar geleden zal zijn dat het corps werd opgericht. Collecte bjj huwelijken Het busje voor de armen in de trouwzaal bleek te bevatten f 34.04 over het Jaar 1935. Dit bedrag is onder de diaconieën en armbestu ren der diverse kerkelijke gemeenten alhier, ten bate van de armen dier gemeenten, verdeeld. T K Ongeval De heer v. d. Schuit uit Amsterdam, Werkzaam bij den bouw der Prins Hendrikstich- ting. had het ongeluk, door het breken van een plank te vallen. Hij kwam op den betonnen fun- deering terecht en werd aan beide beenen ge wond. Vermoedelijk heeft hij zijn rechterenkel gebroken. Hij is voorloopig ter observatie opge- notnen in het ziekenpaviljoen der'Prins Hendrik- stichting. STOOMTRAWLERS Zeeleeuw 70 manden 1360Timor 275 man den 2320.—, Reiger 55 manden 1250. -. BEUGER 32 50 37.50 3A0 1.46% 1 1 c t c t 1 t 1 32 50 37,55 .6 60 1.4*4 7.28 59.22 9.71 «7 85 24.87% 1 v R V dilettanten-gesrischappen, d wz. vereenlgingen die geen beroepsmusici onder hare leden tel len. De directeur maakt hierop een uitzonde ring. Londen herlijn Parijs ...p Brussel Zwitserland Weenen Kopenna g» i STnclr hnlm Jslo N.-Y. (cable) rtome f*raag Madrid begonnen is met de actie voor de Herchrista- ning van het gezin, waaraan ook de Vrouwen bond zal meedoen. Wanneer de bond mede werkt om het Leekenapostolaat en de Her- christenlng van het gezin te doen slagen zal hij toonen aan den oproep gevolg te geven van Z. H. den Paus, om mede te werken aan de ver spreiding van Christus Rijk. De voorzitter deelde hierna nog mede, dat de Apologetische cursus zal beginnen Vrijdag 24 Januari. Vergadering van den Raad der gemeente Ur sem op Donderdag 16 Januari 1936. De voorzitter opent de vergadering, wenscht allen leden en hun gezinnen een gelukkig en zalig nleuArjoar en hoopt dat de Goede God. Begrafenisvereeniging. De begrafenisver eeniging „Laatste Eer" hield haar jaarvergade ring in café „Het Hof van Holland". Uitgebracht werd het financieel overzicht, dat gunstig luidde. De aftredende directeur, de heer Jb. Stam Dzn., werd herkozen, terwijl de heer S. v. d. Berg als commissaris werd genoemd in de vacature Mledema. A^^hï^^Teer-p.ïV-E^n gghouden voor alle paro- Ftestoor F. C. van Bou nd over „Christelijke ge- uldetijke woorden en voor- geb^ulken ultgelegd als be- geloofsleven. De Ad- heer Mooy en diens Loop der bevolking Op 1 Januari was de bevolking van deze gemeente groot 1343 zielen. De vermeerdering door geboorte was 27 en door vestiging 79. Vermindering door overlijden 27 en door ver trek 84, zoodat de bevolking op 31 December was 1347 zielen en wel 706 mannen en 641 vrouwen. R. K. Staatspartij.’Dezer dagen werd in locaal Veerdig een propaganda-vergadering ge organiseerd door het bestuur van de R. K. Kiesvereeniging. Pater Borromeus de Gfreeve OF.M. heeft op waarlijk eclatante wijze een breedvoerige uiteenzetting gegeven van onze Icatholieke belangen op staatkundig gebied. Dat het bij de vergadering in den smaak gevallen is, bewees wel het hartelijk applaus, dat hij zoo nu en dan in ontvangst had te ne men. Na afloop van deze druk bezochte vergadering bracht de voorzitter een woord van hulde aan den spreker en tevens aan allen, die het mo- geiyk hadden gemaakt dezen avond tot een welgeslaagden te doen maken. VRIJDAG, 17 Jan. 17 Jan. Vorige Slotk. heden 7.2774 59.22 9.71 24.84% «7.88 16 Jan. Vorige Slotk. heden 7 2774 5922 29.71% 24.84 17 85% Bergerlijke Stand GeborenTrijntje, d. van R. v. Kalsbeek en T. v. d. Plas; Harm, z. van F. Pomp en A. Bont; Zwaantje, d. van G. Pathuis en W. Oost. „De Hanze”. Door de afd. van den R. K. Middenstandsbond „De Hanze” is op Dinsdag avond een groote propagandavergadering be legd, met als spreker den zeereerw. heer pastoor Konijn, die als onderwerp zal behandelen .JDe christelijke gezinsgebruiken”. Den leden wordt verzocht hun dames mede te brengen. Aller op komst verzocht. De vergadering zal plaats neb ben in hotel de Landbouw van den heer G. Boon. Aanvang 730 uur. Raadsvergadering Vrijdagavond vergader de de voltallige gameenteraad. Mededeeling was ingekomen van den heer Keyzer, dat hij heeft opgehouden raadslid en wethouder te zijn. Benoemd werd tot zijn opvolger de heer M. Kraaier Kzn. Deze legt den Verelschten eed af. Bij de benoeming van een wethouder zou de 8.D.AP. blanco stemmen. De uitslag der stem ming was verrassend. Uitgebracht werden acht blanco stemmen, drie voor den heer VAN DER LAAN <RJL), twee voor den heer Smit <Gem. Belangen). De R.K. Raadsfractie die slechts twee van de dertien zetels bezet, kreeg dus een wethouderszetel, wat nog nooit in Wormerveer Is voorgekomen. Daar de heer van der Laan ambtenaar Is aan het Postkantoor te Wormerveer, hield de benoemde zijn beslissing in beraad. Toestem ming voor deze benoeming ligt bij de Kroon. Ook zal de heer van der Laan zich beraden met het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging. Afgewezen werd het voorstel van B. en W. om de zwakzinnige kinderen naar Zaandam ter school te zenden. De heer P. Bakker werd benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur. Door het raadsbesluit inzake aanstelling van een controleur bij de werkloozenuitkeeringen, zag de heer Keyzer zich dit ambt ontgaan. De afgetreden wethouder zou als armbezoeker voor het Burgerlijk Armbestuur en als controleur voor werkloozenultkeering een salaris van f 1500 toucheeren. Door dit besluit zag hij dit bedrag'gereduceerd tot de helft (f750). Hierna ging de raad hl comité. t.|.te gaven doee de» Jtugdi king van „Crescendo'*. Maandaggeen Spaarkas. 8 uur uitvoering als Zondag. Dinsdag: 8 uur Crescendo, 8.15 uur Bestuurs raad Volksbond. Woensdag: 2 uur Zangschool. 8 uur Laus Deo. 8 uur Ledenvergadering Transportarbeiders. Donderdag: Vergadering met spreker. Vrijdag: 8 uur Leden Volksbond, 8.15 uur Zangkoor St. Nicolaas. Zaterdag: Contributiebetalen der verschillen de vakvereenigingen en RJC. Voetbalvereenlgln- gen, 8 uur Centrale Spaarkas. R. K. Damestooneelvereen. „Onder Ons". Bovengenoemde tooneelvereeniging viert op Zondag 26 Januari 'haar eerste lustrum en zal dit feit herdenken door het geven van twee opvoelngen en wei op Zondag 26 en Maan dag 27 Januari, in het R. K. Vereenigingsge- bouw des avonds 7 uur. Opgevoerd zal worden het tooneelstuk „Groote Zus”. Feestelijke opening van de nieuwe haven Bij het bestuur van „De Hanze” is een ver zoek Ingekomen on. in samenwerking met de neutrale mlddenstandsvereeniging en „Alge meen Belang” een commissie te benoemen, die de feestelijkheden, die men zich voorstelt te houden bij gelegenheid van de opening van de nieuwe haven, zal voorbereiden. Het bestuur zal deze zaak in de eerstvolgende bestuursver gadering behandelen. ..Vuur jeugdige werkteoaen B. en W. bren gen ter kennis, dat aan den cursus voor Jon gere werkloozen Is toegevoegd een P.B.N.A - cursus en een cursus voor land- en tuinbouw Jeugdige werkloozen kannen zich opgeven bij den heer N. C. Wetselaar, Zuider Boerenvaart 78 ander. T 25 jaar bij de F. T. T. Donderdag vierde de heer 8. Sander zijn zilveren jubileum als postbode. De jubilaris werd te zijnen huize lil den familiekring gehuldigd. Zijn chef, de heer F. Snoeks wenschte hem namens het personeel ge luk. Hij .memoreerde de plichtsgetrouwheid van den jubilaris en hoopte, dat hif met dezelfde energie ook verder werkzaam zou mogen zijn. Namens het personeel bood hij den jubilaris een haardfauteuil en een schitterende bloemenmand aan. De heer Sander dankte voor de hartelijke woorden en het aangeboden geschenk. Ook van vele particulieren had de Jubilaris ge- lukwenschen, geschenken en bloemen in ont vangst te nemen. WATERSTANDEN IJMUIDEN. Zaterdag 18 Januari 1936. Vloed: 937 v.m. en 10.00 nm. Onderhandache verkoop De heer D. Groot te Binnenwijzend, heeft zijn kapitgle boerderij ter groote van circa 15 HA., ondershands overge daan aan de Utreehtsche Levensverzekerings Maatschappij te Utrecht. Verhuring gemeente-landerijen Maandag 20 Jan. zullen 't gemeentebestuur, de Banne West- woud C9 Oudljk en de Bootsgezellenbeurs publiek een aantal perceelen landerijen verhuren. Men zie verder de betreffende aankondigingen. R. K. Staatspartij In tegenstelling met hei eerder genomen besluit zal de jaarvergadering van de plaatseltjke afdeelln^ van de R.K. Staats partij niet op Maandag 20 Jan., maar op Dinsdag 21 Jan. in café Halfweg worden gehouden. IJMUIDEN. 17 Jan. Rüksvi&hafslag. Tarbot 1.04, Tong 0.63—1.50, per kg. Groote Schol 10.00 —11, middel Schol 13 00—14, Zetschol 18—1850. kleine Schol 1150—2250, Schar 4.90—15 per 50 kg. Rog 6 00—8 per 20 stuks. Vleet 2.35 per st. Pieterman en Poon 7.508. groote Schelviach 30.00. middel Schelvisch 29.00, kl. midd. Schel- visch 22.00—24. kleine Schelvisch 1250—20 per 50 kg. Kabeljuaw 31.00—52 per 125 kg. Gullen 8.00—15 per 50 kg. Leng 0.60—1.50 per stuk. Heilbot 50—90 cent per kg. Wijting 4.60—850 per 50 kg. Koolvlsch 15 95 cent per stuk. Ma kreel 7 60—8 per 50 kg. Versche Haring per kist 3.10—350. Beugvisch: levende Kabeljauw 1.80—7 per stuk. Doode Kabeljauw 26.0052 jer kist. 8t. Deus Dedit, dat zeer zeker allen lot verdient voor zijn arbeid en gesteund door zoo wele mid denstanders, zoowel in als bulten de gemeente, onlangs een Schitterende verloting heeftge houden met als resultaat een moot saldo, het geen aan de arbeidersgezinnen ten goede is ge komen. een groote vergadering chianen boven 18 jaar. kering sprak dien avon< zinsgebruiken". In duld< beekfen werden deze t. wijsen van een mnerliJk g ventskrans werd door d«a ■oon gedemonstreerd. R. K. Vrouwenbond De jaarvergadering van «len Vrouwenbond werd bijgewoond door een groot aantal leden. Uit het jaarverslag bleek, dal in 1925 veel werk is verricht. Het financiecle ver slag sloot met een voordeelig saldo. Door den Naaikrans ,Bt. Anna” onderafdeeling van den Vrouwenbond is een 100-taJ pakketten kleeding aan behoeftige gezinnen uitgedeeld De Missie- Naaikrans heeft pater van Velsen in Indië be deeld. Na de pauze hield de geestelijke adviseur •en leerzame en tevens interessante lezing over gezinsgebruiken. 32.55 37 55 36 55 l-4é% 6.18 20.15 /’'’f R. K. Middenstand. De plaatselijke Hanze- afdeellng hield Vrijdag haar jaarvergadering. De geestelijke adviseur, kapelaan Klaver, hield een causerie over het christelijk gezinsleven. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afdeellng Wormer 25 leden telt. De Mlca-week alsmede de St. Nicolaas-campagne in samenwerking met handel en industrie blij- R. K. Propagandaclub „St. Witlibrord” Woensdag 22 Januari belegt de RJK. Propagan.- cfaclub „St. Willibrord" *s avonds te acht uur in het K.J.C.-gebouw een algemeene ledenverga dering. Behandeld zal worden o.a. een belang rijk schrijven van den K.R.O. R. K. Vrouwenbond De vrouwenbond hield sm goed bezochte Jaarvergadering. In haar openingswoord bracht de voorzitster dank aan allen, die dit Jaar hun krachten aan het werk van de afdeellng hebben gegeven. In het jaarverslag van de secretaresse komt vooral tot uiting de groote activiteit, welke de vrouwenbond dl Jaar In Zaandam heeft kun nen ontplooien. Het aantal leden, ingeschreven in het rust- fonds, steeg tot 13. Het aantal aangesloten leden bleef statlonnair en bedraagt thans 346. Van de onderafdeelingen werden in het ver slag öpgenomen de R. K. Huishoudschool, die in het begin van het jaar 252 leerlingen, reep, verdeeld over dag- en avondschool, telde. In den loop van het jaar werden 197 candldaten ingeschreven; 141 werden resp. voor dag- en avondschool aangenomen, 56 moesten worden 'teleurgesteld. Aan het einde van het school jaar mochten 21 diploma’s worden uitgereikt. Als tweede onderafdeeling volgde de Mlssie- ver. St. Rosa”, die dit jaar 509 kleedlngstuk- ken mocht tentoonstellen en aan de verschil lende missionarissen en zusters aanbieden. Tenslotte de Naaikrans. die behalve een jon genspak, 87 stuks nieuwe kleedlngstukken ver-f Rijnland De rentmeester van Rijnland zal op Donderdag 23 dezer. In hotel „Het Vliegende Paard" zitting houden voor het ult- bctaüen van de rente van het waarborgkapitaal op de verveende landen In ck»i polder Nieuw koop en Noosden. Tegelijk zal In een andèr lokaal van 10 tot 12 uur gelegenheid zijn voor het betalen van den omslag in denzelfden polder. Veldwachter Met Ingang van 19 'Februari as. la tot veldwachter dezer gemeente benoemd J. W. M. Blokker, thans marechaussee te Apeldoorn. Proteut van vischrookers. Een groot aantal vischrookers. alhier, heeft aan den gemeente raad een adres gezonden, waarin zij beweren oneerlijke conpiirrentle te ondervinden van vischrookers uit andere plaatsen, die Zuider- zeesteun ontvangen Ingevolge de Zulderzeesteun- wet. Verzocht wordt dit ter kennis van den Mi nister te brengen. Burgerlijke Stand GeborenCornelia Anna, dochter van C. Groot en O. M. Nooy. 21 K. J. c. Het Kerstspel „Epiphanla" zal Woensdag 22 Januari door de jongens van de K. J. C. worden opgevoerd. vaardigde; 106 stuks werden versteld en 138 paar kousen gestopt. Weggegeven werden nog 92 4tuks kleeren, 31 paar kousen, 5 paar schoe nen, 1 lampekap. 1 kinderbed, 1 mantel, 15 la kens en 30 slopen. Uit het verslag van de- penningmeesteresse bleek, dat nle*tegenstaande de ongunstige tjjds- van waren R. K. V. V. Union. Donderdagavond werd een ledenvergadering gehouden, waarbij de weam. voorzitter In zijn openingswoord het vijfjarig bestaan der vereenlging herdacht, welke herdenking helaas niet feestelijk kon geschieden wegens de slechte kasmiddelen. Het financieel verslag gaf daaromtrent een duidelijk beeld, daar bet sloot met een nadee- lig saldo. In het jaarverslag memoreerde de secretaris H. B. van Wolf eren het behaalde kampioen- r'hap van het tweede elftal en de promotie uaax de tweede klasse. omstandigheden, *r een batig saldo Is f 5.62. De inkomsten gedurende dit jaar f 666.22; de uitgaven f 660.60. Na de pauze sprak de Derw. Adviseur, pas toor v. d. Marek over het Leekenapostolaat der vrouw, en wees er op, dat het ook de wensch van Z. H. den Paus is, dat aan de vrouwen, die met apostolaatsvuur bezield zijn, een bepaalde taak In het apostolaat*werk wordt gegeven. Z. E. deelde verder mede, dat in de parochie houden Santosbloempjesdag werd een succes. De ontvangsten der vereenlging bedroegen f 298.19, de uitgaven f 228.42. Saldo f 69.77. De aftredende bestuursleden, de heeren Al. CHJnk, voorzitter, P. A. Kaskes, penningmees ter en F. van Straaten, werden herkozen. Getracht zal worden in federatief verband te komen alleen tot een Mlca-week (dus geen plaatselijke winkelweek) Christelijke gezinsgebruiken De Z. Eerw. heer pastoor F. van Beukering heeft Donder dagavond in de zaal van den heer v. Etten een spreekbeurt gehouden over Christelijke gezins gebruiken. Het was een mooie en zeer interessante le- Mng, welke de aanwezigen met groove aandacht hebben gevolgd. Overgeplaatst De rijksklerk W. J. van Son, werkzaam aan het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Sohagen, wordt met ingang van 21 Januari overgeplaatst naar Dokkum, Inspectie directe belastingen. Verloren Een schaap, een jasje, een muts, een steunpedaal duozitting motor, een zwarte damestasch, een portefeuille met Inhoud, een handbeschermer. Gevonden Een rjjwielplaatje. Groot Nationaal Concours. Het zal 31 Augustus 40 jaar geleden zijn, dat het Fanfare corps „Onderling Genoegen” te Krommenie werd opgericht. Dit feit wil de vereenlging her denken door het houden van een groot natio naal concours voor Harmonie en Fanfarecorp sen op Zondag 23 en 30 Aug., terwijl bij ge noegzame deelneming op Zaterdag 29 Augus tus de christelijke en jeugdcorpeen in de ge legenheid worden gesteld aan dit concours deel te nemen. De beschikking is verkregen over het prach tige Agathe Park met zijn ruime muziektent plaats biedende voor ruim 100 muzikanten. Aan dit concours kunnen alleen deelnemen Onderhandwhe verkoop. Bij onderhand- schen verkoop is het woon- en winkelhuis van den heer J. Kunst onlangs In veiling verkocht door de heeren Mol en v. Dijk te Wervershoof, thans overgegaan aan den heer J. Th. Groot De te Lutjebroek, die daar zal vestigen een tim mer- en aannemersbedrijf, benevens een win kelzaak in tabak, sigaren, sigaretten en aan verwante artikelen. Ondersteuningsfonds St. Laurentius Boven genoemd fonds hield Donderdagavond zijn Jaar vergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden 180 bedraagt. De kas van den penningmeester was achteruitgegaan. Ontvangsten 914.36. uit gaven 1323.24.alzoo een nadeelig saldo van f 408 88 Het fonds Was rijk, 1934 1687 85. doch op 31 December 1931 bedroeg dit f 1278.97. Achter stallige contributieschuld is groot 80. Met het oog op den achteruitgang der kas stelt het bestuur voor 30— te laten vallen voor de werkzaamheden van het bestuur, wat werd goedgevonden. Het bestuur s elt voor Inplaats van bij overlijden 25.uit te keeren. Op voorstel van de heeren A. Zuurbier en C. Zonneveld werd het voorstel van het bestuur verworpen en 40.gehandhaafd. Goedgevonden werd in de maanden Juli. Aug en September 15 cent contributie te heffen. De aftredende bestuursleden Jb. Schuljt, J. Beentjes en IJ. Schuljt werden met algemeene stemmen herkozen. In de vacature C. v. Lieshout werd de heer A. Bulies met 72 stemmen van de 76 gekozen. Gevonden Een rijwlelplaatje, twee lees boeken, £en broche, een portemonnai met in houd. Het eerste elftal speelde 27. het tweede elftal 22 en het juniorenelftal 24 wedstrijden. De slechte terreingestctdheld veroorzaakte een groot tekort aan thuiswedstrijden en dus kasmiddelen. Het nieuwe jaar wordt hoopvol tegemoet ge zien, daar een nieuw en beter terrein in ge bruik zal worden genomen De aftredende bestuursleden de heeren H. B. van Wolferen en V. Deen werden herkozen. De voorzitter uitte de hoop, dat de werklooze leden zich te gelegenertijd beschikbaar zullen stellen voor het verrichten van terreinwerk- zaamheden. Rest.Ais UI tigd broek.i R. K. Begrafenisvereeniging „St Barbara” Bovengenoemde vereenlging zal Donderdag 23 Januari haar jaarvergadering houden in het parochiehuis. De agenda vermeldt o.a. verkie zing van een voorzitter In de vacature ont staan door het overlijden van den heer H. Zaal Sr. Gecombineerde concerten. De R. K. Zang- vereenlglng „St. Caecilia” en „Inter Mos” van Zaandam zullen gecombineerd concerteeren op 29 Januari te Zaandam en 11 Februari alhier. ▼oor ouden van dagen. Donderdagavond 6 Februari zal het zangkoor ,De Zangvo geltjes” de revue „J. O. K.” opvoeren, uitslui tend voor ouden van dagen en voor zoover er plaatsen over zijn voor gehuwde werkloozen. De commissie van de Krommenleër RU toerclub ia door het bestuur aangezocht deze zaak te regelen. De* bedoeling is, wanneer de com missie kan slagen, de oudjes te laten halen en thuis brengen met auto’s welke echter nog aan gevraagd moeten worden. De ouden van dagen, die dezen ultgaans-avond willen meemaken, dienen zich op te geven bij de heeren Kit, Reline of Caro vóór 1 Februari. De gehuwde werkloozen kqnnen zich aanmelden bij den heer Verbruggen. Van het Crisis-comité Het plaatselijk Crisis-comité heeft dezer dagen aan dc georga niseerde arbeiders bonnen verstrekt ter waarde In totaal van 1.30. welk bedrag de arbeiders by de winkeliers In deze gemeente zullen be steden. De bonnen kunnen dezen onmiddellijk Inwisselen bjj den penningmeester van het comité, den heer C. Hinke. De verdeellng heeft plaats gehad in overleg met de besturen van de organisaties. Dit groote bedrag is mede verkregen door het bestuur van Herwonnen Levenskracht Donderdagavond werd voor de leden van den RJC. Volksbond de bekende nieuwe film van het sanatorium „Berg en Bosch” vertoond. De heer Haver sprak een warm woord voor deze nuttige üMtelling. Een veertigtal personen gaf zich op vore de vrijwil lige stuiverbijdrage. St. Josefgezellen Donderdagavond hebben «le leden van de St. Jozefgezellenvereenlging by gelegenheid van eten verjaardag van den Vlce- Piaeses, kapelaan Wenneker. op duidelijke wijze laten blijken, dat zij het werk van hun geeste lijken leidsman ten volle waardeeren. De senior, de heer K. Heyne bracht namens de gezellen den Vice-Praeses de gelukwenschcn over en bood als cadeau ren fraaien clubfauteuil aan. De Vice-Praeses was door dit mooie geschenk bijzonder verrast en dankte allen hartelijk. Te vens noodigde hy allen uit voor het bywonen van den filmavond op Zondag as. en vertrouwde hy erop, dat alle gezellen, die kunnen, komende Week een enketen keer de H. Mis zullen bywonen en communlceeren by gelegenheid van de Inter nationale Bidweek. Retraiteclub De retraiteclub „Petrus Canisius”, onderafd. van den R. K. Volksbond, Donderdagavond een ledenvergadering. Na opening werd het verslag der kascommissie uitgebracht. Vervolgens werd besproken de reis naar en van Noordwykerhout op 25 en 28 Januari. Vast staat, dat een 50-tal personen zullen deel nemen aan deze retraite. Dank zy de bydragen van enkele personen en instanties zullen ook nu weer enkele werkloozen een retraite gratis of gedeelteiyk gratis mee kunnen maken. De voorzitter dankte den heer G. P. Hageman, die als bode ontslag had genomen, voor het werk, dat hy ui de vele Jaren in zyn belang loos waargenomen functie gedaan heeft In de vacature werd benoemd de heer H. J. Poecke. Vervolgens sprak de geestetylT adviseur, kape laan J. Fransen, een propagandistisch woord voor het retraltewerk. Spr. Is verheugd, dat In dezen tyd van droefheid en zorgen, er nog zooveel menschen zyn die ook een open oog hebben voor de zorg der ziel. Spr. herinnerde dan, dat Z. H. de Paus in zyn Encycliek er op gewezen heeft, dat, wil men naar een betere samenleving, men terug moet naar God. Het retraltewerk Is daarvoor wel het mooiste wapen. Spr. hoopte, dat de retraite zeer vrucht baar moge zyn, en dat allen als vurige propa gandisten en leekenapostelen zullen terug*' keeren. Bij de rondvraag wees de heer v. d. Linden op een spoedig alhier te houden open retraite, srelke zal gehouden worden in het R. K. Ver- eenlgintrsgebouw of het Jeugdhuis en uitsluitend bestemd zal zijn voor werkloozen. aan woningen, waarop de voorzitter bevesti gend antwoordt. Wethouder Veldboer deelt mede dat de werkman van Kroon binnenkort gaat vertrek ken en ér dus een woning leeg krent. Verder wijst spr. op het tekort van de exploitatie der vereenlging en vreest dat de bouw van wonin gen de gemeente geen voordeel zal opleveren. Verder wijst spr. erop dat de dijk bij den wo ningbouw verbreed zal worden en die woningen daar erg in de knel zullen komen met gevolg dat deze woningen niet meer die huur zullen opbrengen van thans wat een groote schade post is. De heer Bakkum is het met den vorigen spr. niet geheel eens. Men dient voor het verbree- den van dien dyk een behoorlijke schadeloos stelling te geven, waardoor het mogelijk is de huur van die woningen te verlagen. Spr. vreest dat wanneer die verbreeding doorgaat, de meeste bewoners de woningen zullen verlaten. De meeste woningen worden by die verbree ding waardeloos. Den voorzitter Is niets officieel bekend, maar opmetingen en uitzettingen hebben plaats ge had en omtrent een klein perceel dat niet van de gemeente is, is advies gevraagd over de verkoopwaarde. De voorzitter stelt voor het bestuur van de Wonlngbcuwvereeniging uit te noodlgen een meer omlijnd voorstel in te dienen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Aan de orde is thans een adres van de beide voetbalvereenigingen ren verbetering van het terrein en flnancieelen steun bij het bouwen van een tribune. B. en W. stellen voor het terrein In werk verschaffing te verbeteren met Rykssteun. Het bouwen van de tribune over te laten aan de beide vereenlgingen en den eventueelen fl- nancieelen steun afhankelyk te stellen van de deelname door de beide clubs en particulieren.4 Aldus besloten. Den beer Bakkum bevreemdde het nog geen voorstel van B. en W. te hooien inzake den door de bonden aangevraagden kindertoeslag In den steun bij de werkverschaffing. De voorzitter vreest dat kindertoeslag in den steun niet mogelijk is, daar die reeds in de regeling is verwerkt en dat de Minister be zwaar zal maken de bestaande steunregeling uit te breiden, ook al zou de gemeente deze uitgaven voor haar rekening willen nemen. Ditzelfde geldt ook voor de werkverschaffing, omdat hier een verhooging is gelegen van het loon, dat de Minister eenmaal heeft vastge steld. Spr. zegt toe een onderzoek te zullen in stellen in hoeverre,de gemeente vrij is aan vullend te kunnen optreden. Daarna sluiting. Zyn zegen in het nieuwe jaar ons niet zal ont houden. Voorts bracht hy dank aan alle raads leden voor den ondervonden steun en mede werking in 1935. De heer de Jongh informeert naar de resul taten van het zandstrooien by gladheid en wees er op dat een gedeelte te Rustenburg vergeten is. Spr. drong aan aldaar voldoende zand "te brengen om vroegtijdig te kunnen strooien. De voorzitter zegt dat Inderdaad een klein gedeelte in de richting Heerhugowaard is ver geten. In het vervolg zal hiermede rekening worden gehouden, terwijl voorts zal worden ge zorgd, dat zand te Rustenburg aanwezig is. Ingekonien is een schryveh van het raads lid de Goede waarin gevraagd wordt nu met het polderbestuur van Ursem geen baggerrege- ling Is te treffen, wat B. en W. thans denken te doen en of de mogeiykheid niet bestaat een ander werkobject te zoeken. De voorzitter wijst er op dat de baggerrege- ling thans goed werkt en de meeste werk loozen geplaatst zyn. De heer de Goede merkt op dat de arbeider v. Dort reeds 15 weken stempelt en nog steeds niet geplaatst is. Hij zou gaarne zien dat deze persoon ook eens een kans kreeg om In de werkverschaffing geplaatst te worden. De voorzitter schrijft dit toe dat vermoede- lyk eerst vakkundig personeel wordt genomen, doch zal zyn best doen dat deze persoon ook geplaatst wordt. Beschikking van den Minister Zaken, dat de Fabrieksarbeidersbond De R.K. Fabrieks- arbeidersbond St. Willibrordus houdt Zondag 26 Januari zyn jaarvergadering, waar de heer J. Heynis. lid van het hoofdbestuur zal komen Kassen zal dien middag gehuldigd worden in verband met zyn 10-jarig penningmeesterschap. St. Josephgezellenvereeniging Het was Woensdag feest voor de Gezellen De dag werd ingezet met een H. MIs en algemeene H. Com munie. Hierna had een gemeenschappelyk ont bijt plaats in het R.K. Vereenigingsgebouw. *8 Avonds is een propaganda-feesivergadering gehouden. Wegens afwezigheid van den spreker. den neer H. Hermans Jr. zal Kapelaan v. d. Vliet «Hens taak overnemen en houdt daartoe een rede over: Herstel der Maatschappeiyke Orde volgens Quadragesimo Anno. Op zyn eigen boeiende wyze ontwikkelde de gewyde spreker «fit onderwerp. Een dankbaar gehoor volgde het gebodene. Pastoor Brouwers, hierna het woord nemend, feliciterde de Gezellen met hun vlce-Praeses De groote activiteit die Kapelaan v. d. Vliet Steeds ontplooit en wat hy steeds voor de ver- eenlging doet, verdient den dank van de leden. Spr. spoorde aan tot verdieping van het geloofs leven. Na nog een vaderlijk woord tot de ouders In het belang hunner kinderen gesproken te hebben besloot de Pastoor zijn toespraak. De burgemeester vertelde dat hy als oud- eenlor gaarne naar dezen propaganda-avond is gegaan. Als burgerlek gezagdrager moet en kan men niet anders dan met het Gezel len werk sympathiseeren. De godsdienst als basis, de ar beidszin aankweeken heeft meer dan ooit groote waarde. En dan de saamhoorigheid als grond slag voor het toekomstig organisatieleven. Na het officieele gedeelte heeft het tooneelgezel- schap „Louis Bouwmeester” een blijspel opge voerd, waarna de vice-president met een dank- waard dezen geslaagden feestavond sloot. R. K. Volksbond. In het lokaal van den heer P. Bruin hield de afdeellng van den R. K. Volksbond de Jaariyksche feestvergadering, waarop ook de vrouwen der leden aanwezig wa ren. De geesteiyke adviseur, pastoor J. J. van Santé, was eveneens aanwezig. De tooneelclub voerde op het tooneelstuk „De Loreley”. De avond werd verder gezellig door gebracht met voordracht en zang. van Sociale werkverschaffing bagger- en slootwerk is verlengd tot 1 Februari aa. en de is verhoogd van 50 pet. tot eveneens zal T overheidssubsidie 75 pCt. en dat deze toezegging gelden voor greppelwert Vervolgens komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot het aangaan een aan vullende kasleening groot 2500 voor het dienstjaar 1936 rentende ten hoogste 4 pCt. Al dus besloten. In de vacature van lid van de commissie van toezicht wegens het bedanken van den heer N. Broertjes wordt benoemd de heer D Kooy. Alsnu is aan de orde het verzoek van R. K. Woningbouwvereeniglng St. Joseph steun en medewerking tot het bouwen van wo ningen op een perceel grond van het kerkbestuur. Crfeis-Comité Heemskerk 1931. Men ver zocht ons opname van het volgende: En nu op naar Assumburg. dat is de leuze van ieder recht^eaarden Heemskerker op Zater dag 18 en Zondag 19 Januari. Het gerestaureer de slot op zichzelf is al een gang naar Assum burg waard, dit zal dan ook voor de komende gelegenheid onder deskundige voorlichting doorloopend te bezichtigen zijn: maar wat voor het Comité thans belangrijker is, Is het geen daar heden en Zondag gaat gebeuren en dat is ook van belang voor leder Heemskerker, omdat het geheel en uitsluitend gaat ten bate van een bij uitstek liefdadig doel: zoo groot mogelijke leniging van den nood onzer arme ingezetenen door middel van het Plaatseiyk Crisls-Comité. Hedenmiddag om 5 uur is de officieele ope ning van de tentoonstelling van de vele be schikbaar gestelde prijzen ten behoeve van de verloting door den voorzitter van het Crisls- Comité. burgemeester W. M. J. A. Vreugde. De tentoonstellini^s verder den geheelen avond geopend. Zondag 19 Januari om 3 uur wederom open stelling van de tentoonstelling Om 7 30 uur begin van den attractievollen avond, waaraan o.a. medewerking verteenen de afdeelingen Amsterdam en Haarlem van den Nederlandschen Trekkersbond met opvoering van tooneel en uitvoering van reidansen, als mede de Slotheer van den Jeugdbond minstreel Geert Dlls met liederen by de luit. Ten slotte de trekking van de verloting met als hoofdprijs een dames- of heerenrijwiel naar keuze. Burgerlijke stand Overleden: Cornelia Borst, oud 71 jaren, weduwe van Dik Schenk. LOGGER K W 75 770.—. DRIFTERS MET VERSCHE HARING L. T. 596 1100.—. IJs H 979 697— Gegund De bouw van een dubbel winkel huis aan de Zandvaart. hoek Koningsweg te Breezand, voos rekening van den heer N. J. C. van Geelen te Schagen, is gegund aan den laagsten Inschrijver J. Mosch te voor f 4788. t G n b F l L d n

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 2