I I o: Zo^kt gij* betrouwbaar Personeel? „Omroeper” gezinnen Plaats dan een voor 80. ïs MAANDAG 2T JAMJAM MN VOETBAL Geen van beide ploegen op dreef Hermea-D.V.S. ontneemt Ajax een punt Een fraai succes van Excelsior few*- fa Spannende strijd in Heemstede Zwaarbevochten zege van Feijenoord Gelijk spel tusschen Haarlem en Xerxes Verdiende overwinning van D.W.S. AJD.O. speelt beter maar verloor toch Stormvogel» gaf goed party, maar verloor tenslotte met 52 D.H.C. te Amsterdam met 31 verslagen Kleine zege van Blauw Wit óp DJF.C. V.U.C. klopt H.F.C. met 3-0 Schotlooze voorhoede der Haarlemmers K.F.C. wint met 21 na een spannend slot Zwak spelend Z.F.C, verliest met 40 De Olympia-toren, waarop binnenkort te Garmisch het Olympische vuur zal branden Amsterdammers niet op dreef R- C. H. en Sparta deelen den bait Rotterdammers hadden een 30 voorsprong r ck wwreM- rW' d. Steen is hem heen in doel (2—3). x 8 t i« >A. I AA o I p t k k Direct nadat Stoetnvogels heeft afgetrapt, neemt Feijenoord het spel geheel In handen, zoodat Hollen berg al spoedig zijn talenten kan ook de Amsterdamsche keeper eenlge in een moeilijke situatie redden, doch 1 li v i t i In de tweede helft lieten de Z. F. C.’er» wat beter spel zien. Maar in de Excelslor-verde- dlglng was men op zijn hoede. Even voor het einde plaatste Manssen den bal weer eens goed voor doei. Bouter zette er zijn hoofd onder en het was 4—0. hl O T te o: K >-; Kort na den aanvang wist Niehoff te profi- tceren van een fout in de verdediging van de gasten (1—0). De gasten nemen direct het spel in handen en oefenen een fUnken druk op het Hermcs- doel uit. De uitgeloopen Beun wordt eenmaal gepasseerd, doch de lat brengt dan redding. Aan de andere zijde sticht Borranl verwar ring met zijn lange passes van links naar rechts, waarbij Dc Jong eerst een niet te missen kans verknoeit, doch even later zijn club de lei ding geeft (1—0). Door Ruis ten koste van hands een'doelpunt voor komen en den hiervoor toegestanen strafschop benutte De Koever, waardoor de stand gelijk was (11). Kort hierop volgde een gevaarlijke doorbraak, een misverstand in de verdediging en Oostlander scoorde nummer twee voor Spar ta (12). Hierna volgde wellicht het meest in teressante deel van den strijd, waarbij R-C.H. alles op den aanval zette en met succes. Uit 'n goede pass zette Paape goed voor en Horst, met z(jn rug naar het doel gekeerd, kopte on houdbaar in (33). Lenselink deed thans even eens herhaaldelijk goed werk, doch de sterke Sparta-defensie gaf niets toe. Daarentegen had de R.C.H.-verdediging, waarin Prevost Sr. was vervangen door Beenden, nOg alle moeite zich staande te houden, wat inmiddels gelukte en toen Boekman voor het laatst floot was het nog steeds 2—3. een resultaat, waarmede beide par-, tijen tevreden konden zijn. werd er geen strafschop toegekend en in zeer rumoerige stemming om het veld werd er door gespeeld. Rust kwam met 13. In de tweede helft was Vuyk bij Xerxes ver vangen door De Geus. Haarlem speelde direct op den aanval en op vrij gelukkige wijze ont kwam het Xerxes-doel eenlge malen. Toen een langdurig offensief geen succes bracht kreeg Xerxes gelegenheid zich te herstellen en vooral Lagendaal wist door goed speiverdeelen het Haarlem-doel nogal eens in gevaar te brengen. Haarlem drong vervolgens Xerxes weer terug en na een goeden pass van Smit gaf De Vries een voorzet. De la Mar en De Winter lieten den bal loopen voor Oldenburg die het tweede doelpunt langs Wasserval schoot, 33. Met hernieuwden moed en luid aangemoedigd bleef Haarlem aanvaren en enkele minuten voor het einde scoorde Smit onhoudbaar den gelijkmaker 33. Ook in de laatste minuten was Haarlem in den aanval en eenige malen ging de bal juist langs het Xerxes-doel. Met gelijken stand kwam het einde. Te Wijk-Maasiricht is een tentoonstel ling gehouden betreffende het oude Noch de thuisclub, noch de bezoekers waren op dreef en de eerste helft verliep dan ook vrij troosteloos. De voorhoeden, de Amsterdamsche zoowel als de Dordtsche, brachten er weinig van terecht en waar beide verdedigingen in goeden vorm waren, Litz deed voor Weerman niet onder en Brandt niet voor Wilden, welke laatste er bijna den geheelen wedstrijd in slaagde Mijnders van zich af te houden, is bet niet te verwonderen, dat de rust met blanken stand Inging. Kort voor rust was bij DFC Vos uitgevallen na een botsing, Hij werd door Heicher vervan gen. Even daarop scheen het of de Lange een zelfde lot zou zijn beschoren, maar bij de her vatting bleek hij toch weer in staat zijn plaats in de mlddenllnie der zebra’s in te nemen. In de tweede helft pakten de Dordtenaren, die tot dan toe wat loom hadden gespeeld, iets beter aan, hetgeen echter niet verhinderde, dat BI. Wit, dat tot dan toe sterker geweest was, bet eerste doelpunt scoorde door Westphal. (1—0). We denken DFC te zien tegenscoren na een schot van Mijnders, dat vla de handen van Ferwerda op de doellijn terechtkomt, waar de bal, ondanks een felle schermutseling, blijft liggen. Kort daarop hebben de Dordtenaren succes na een schot van Sluiter, waaruit de bal vla den paal in het doel belandt (1—1). Nog geen minuut daarna krijgt van Nol kans om doelman Jos, die zich den heelen middag zeer verdienstelijk weerde, te passeeren (3-1). Hierbij bleef bet. De bijzondere missie welke H. M. de Koningin aal tegenwoordigen bij de begrafenis van wijlen Koning George V, Is Zondagavond naar Engeland vertrokken. V.l.n.r.t Jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet; Jhr. G. L Sehorer on Jhr. D. J. A. A. van Lawick Pabst van Nijeveld op bet station te den Haag In de eerste helft had HF.C. ongetwijfeld bet beste deel van het spel, doch de schotloosheld van de voorhoede der Haarlemmers was oor zaak dat doelpunten uithieven. Integendeel scoorde V.U.C. juist in de eerste helft een doel punt, dat feitelijk reeds den wedstrijd in bet voordeel der zwart -witten besliste. Het Koppens, die vijf minuten voor de rust op han dige wijze een voorzet van Holleman benutte en daarmede zjjn club de leiding gaf. Met den stand 1—0 werd gedraaid. In de tweede helft was bet veld-overwicht van H.FC minder, doch vodr doei werd aan beidé zijden zoo geknoeid, dat er eigenlijk geen doelpunten meer gemaakt hadden behooren te worden. VUC dacht er echter anders over en na 20 minuten was bet weer Koppens, die uit een doorbraak den voorsprong vergrootte, 3— Een minuut voor tijd wist V.U.C. tijdens een periode van overwicht der gasten er, alweer door Koppens, 3—0 van te maken, waarmede bet einde kwam. Er volgden nog eenige Excdslor-aanvallen. die zonder resultaat bleven. Daarna wist de mld- voor van Z. F. O.. De Maar, door de verdedi ging heen te glippen, maar zijn schot faalde. Het initiatief bleef van de Rotterdammers uitgaan. Stolk wist op fraaie wijze het tweede doelpunt te scoren. Kort daarop kwamen de back Kaatee van Z. F. C. en Bouter de mld- voor van Excelsior met elkaar inbotsing. De Z. F. C.'er moest wegens een knle-blessure het veld verlaten. Invaller was Heystek, die links half ging spelen, terwijl de oorspronkelijke linkshalf Doets achter werd opgesteld. Lust verraste eenige malen door zeer goede voorzet ten, maar zijn mede-voorwaartsen wisten daar van niet te profiteeren. Toen de keeper van Z. F. C., Dijkstra, een van links komenden bal, die niet lastig was, had opgevangen en wilde uit trappen, kwam Wlgman. de rechtsbuiten van Excelsior, achter hem. aanloopen en juist toen de keeper den bal opwierp om dezen weg te schoppen, gaf Wlgman het leder een tikje, zoo dat het in het net rolde (3—0). Met dezen stand kwam de rust. In een seer snel tempo werd de strijd door belde elftallen Ingezet en reeds in de eerste minuten kwam Lagendaal alleen voor Kaan door een verkeerd terugspelen in de verdediging, maar het schot was te zacht en direct hierop kwam Oldenburg alleen voor Wasserval, waar een hoekschop het resultaat werd. Toen Lagen daal weer alleen voor Kaan kwam, schoot hij zacht In handen van den doelman die echter den bal niet klemvast had en Lagendaal wist den bal in bet net te werken, 01. Eenlge mi nuten later liep De Jong van het middenveld door de verdediging heen en met een goed schot was Kaan opnieuw gepasseerd. 0—2. Kammeyer wist Lagendaal nog juist het maken van nr. 3 te beletten, maar uit den hoekschop die volgde, kopt Lagendaal langs den uitge loopen Kaan den bal in en' toen Verhappen nog wilde wegkoppen werkte hij den bal slechts verder het doel In, 03. Een keurige kopbal van Lagendaal na een hoekschop kwam van de lat terug en hierna volgde eindelijk een krach tig Haarlem-offenslef. De mlddenllnie steunde nu uitstekend en regelmatig werd Wasserval nu aan het werk gezet. Na goed werk van het binnentrlo kon De Winter tenslotte voor Haar lem scoren. 13. Eerst bleef een handsgeval voor het Xerxes-doel ongestraft en toen werd Smit in den rug aangevallen, maar ook nu - Na de hervatting Is Feijenoord geregeld sterk In den aanval. Hoe zij ook zwoegen, zij slagen er niet in Hollenberg te passeeren. Ook de uit vallen der gasten zijn niet van gevaar ont bloot. Als er nog ongeveer 15 minuten te spe len is, slaagt Unasen er in uit een voorzet van Barendrecht de leiding te heroveren. Hierna komt even een Inzinking in de IJmulder ach terhoede, wat haar fataal wordt. Tweemaal achtereen weet A. Paauwe reap, uit een voorzet van Unseen en een through pass van v. Luyk te scoren, zoodat het einde komt met een 3—3- overwlnnlng der Rotterdammers. toonen. Het blijkt, dat deze uttotekend op dreef is. waardoor doelpunten voorloopig uitblijven. Slechts sporadisch onderneemt Stormvogels een aanval. Na 19 minuten spelen brengt Fejjen goed op en geeft door aan V. d. Steen. Deze zet scherp voor, waarna v. d. Laan den bal voor v. Male onhoudbaar Inschiet. Direct hierna slaagt Barendrecht er in met een laag schot uit een voorzet van Vrauwdeunt de par tijen weer op gelijken voet te brengen (11). Feijenoord is weer spoedig terug, waarna Ba rendrecht uit een scherpen voorzet nogmaals scoort (3I). By een uitval der gasten pjaatst v. d. Laan goed voor. Van Male loopt uit, doch de naar binnen geloopen even te vlug af en plaatst den bal oveg hem goed spel van de halflinle domineert Ajax In het middenveld. De voorhoede der Am sterdammers wordt steeds aan het werk ge zet, doch met het schieten lukt het niet. Ook Van Reenen is niet bijzonder op schot. Zijn schoten gaan geregeld over en naast. Ook drie hoekschoppen op het Schledamsche doel, of schoon goed genomen, blijven zonder succes. Na de thee wordt Keizer even geducht aan den tand gevoeld. Hij weet echter goed ge plaatste schoten van Klein en Smit naar be hooren te verwerken. Spoedig neemt Ajax het offensief over, waar bij v. Reenen uit een voorzet van Mulders de partijen op gelijken voet brengt (11). Hierna ontstaat voor het Ajax-doel een ge vaarlijk moment als Klein den bal voor de han den van den doelman wegkopt, doch Diepen beek weet op het nippertje te redden. Nu komt Ajax steeds sterker opzetten. waar bij vooral de rechtervleugel In actie komt. Beun Is echter, gesteund door de belde backs, niet te passeeren, zoodat de stand ongewijzigd blijft. Ondanks het dat K_ F. O. beter speelde dan in vorige wedstrijden, had het er toch allen schijn van, dat de voorsprong, welken de bezoe kers reeds na 30 minuten door toedoen van B. Tap verkregen (01) geen oogenbllk in gevaar zou komen. Het Haagsche elftal toch gaf door beter veldspel steeds den toon aan, doch *t was een fout In de ADO-voorhoede, waarin Berg niet op gang scheen te kunnen komen, dat men niet den koetsten weg naar t vjjandelijke doel bewandelde. Schoten waren sporadisch m te genstelling met gecomblneer in den breede. Met een 1—0-voorsprong der gasten brak de rust aan. Ook na de hervatting dacht A.D.O. het op z’n slofjes af te kunnen. Men dacht niet aan eigen gevaar en toen de backs te ver opdrongen en daarbij nog vergaten aan te vallen, stevende Hille regelrecht op het Haagsche doel af, alwaar Koek uitloopend nog trachtte te redden (11). De Koogers legden er nog een schepje op en reeds spoedig had Sibre succes (31). Toen de Korte door Verbrugge vervangen was, wisten de gasten nog wel te scoren, doch buitenspel annuleerde dit doelpunt en waar aan de an dere zijde de Koogers wegens hands een doel punt niet toegekend zagen, brak onder groote spanning het einde aan, zonder dat de stand verdere wijziging had ondergaan. Reeds In de eerste minuten ontstond een gevaarlijke situatie voor het D. H. O.-doel door een mistrappen van Bakker. Een goed schot van Van Dijk had geen resultaat. Nadat het spel eenigen tijd vrijwel gelijk-op was gegaan, kwam D. W. 8. duidelijk in de meerderheid. Een gevaarlijken schulvèr kon Boot nog juist uit den boek van zijn doel trappen. Intusschen moest malen daarna kwam de D W. 8 -voorhoede weer aan het woord. Na een half uur een schot tegen de Deutsche bovenlat gevolgd door een geweldige doelworstellng, maar het verwachte succes bleef nog uit. Een minuut later miste Klein een uitstekende kans. De rust brak aan met blanken stand, waar mede de Delftenaren zeer tevreden mochten rijn. Na de hervatting waren de eerste aanvallen weer voor de Amsterdammers. Na vier minuten ontstond na een schot van Van Stokken een scrimmage voor het D. H. C.-doel. waaruit Slot eindelijk scoorde (10). D. W. 8. bleef aanvallen en Boot had niet over gebrek aan werk te klagen. De D H. C.'er Van Dijk werd In deze periode vervangen door Jansen. Op zeer onverwachte wijze maakte D. H. O. na een kwartier gelijk. Ditmars kreeg den bal op het middenveld te pakken en loste van groo- ten afstand een hard schot, dat doel trof (11). In de volgende minuten werd een Delfteche doelpunt wegens buitenspel geannu leerd en 13 minuten na de rust was het weer Slot, die uit een corner doelpuntte (31). Ook een Amsterdamsch doelpunt werd wegens off side ongeldig verklaard. De wedstrijd werd zeven minuten voor bet einde beslist, toen Van Stokken een mooi doel punt maakte, na snel te hebben opgebracht (31). De spanning was er toen uit en het einde kwam met denzelfden stand. combineerden aanval kon Verheul niet andere dan met hands redden en den hierdoor toge- stanen strafschop wist Horst onberispelijk te benutten, zoodat met "n ietwat voordeellgen 10 voorsprong voor RCK. gedraaid kon worden. Na de lp*rvattlng was Sparta weer direct sterker en aanval op aanval werd op t R.C.H.- doel ondernomen. Na een kwartier spelen kon R. C. H. liet goed spel zien, al waren dan ook niet alle spelers in topvorm. De verdediging toonde zich In haar volle kracht, evenals de mlddenllnie. waarin nu Oeutskens vooral opvlei. De voorhoede, deed goed werk en maakte het Cohen es. dikwijls zeer lastig. Sparta begon met een groot overwicht, doch Prevost eskhad er dusdanig het oog In, dat er van scorfti niet veel kon komen, mede door het uitstekende werk van Metten. Wel maakte Voormolen in off side positie een goal, gevolgd door een doelpunt, dat wegens achterbal gean nuleerd moest worden, doch gevaarlijk was t aanvalsspel der Spartanen toch niet. Zoo kreeg R.CJL gelegenheid zich In te spelen en werke lijk er volgden diverse aanvallen, die Cohen ca. meer dan gewone moeite opleverden. Lenselink deed hierbij veel en goed werk en bij een ge- FOTOREPORTAGE i* te Amsterdam gehuldigd

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 14