Plaats dan een „Omroeper” gezinnen Personeel? I FOTOREPORTAGE F' VOETBAL Ajax een punt Amsterdammers niet op dreef Schotlooze voorhoede der Haarlemmers Kleine zege van Blauw Wit op D.F.C. A-D.O. speelt beter maar verloor toch Zwaarbevochten zege van Feijenoord Verdiende overwinning van D.W.S. Spannende strijd in Heemstede Gelijk spel tusschen Haarlem en Xerxes V.U.C. klopt H.F.C. met 3-0 D. H. C. te Amsterdam met 31 verslagen Stormvogels gaf goed party, maar verloor tenslotte met S2 Een fraai succes van Zwak spelend Z.F.C. verliest met 4—0 - K.F.C. wint met 21 na ven spannend slot Herme«-D.V.S. ontneemt R- C. H. en Sparta doelen den bait Geen van beide ploegen op dreef Rotterdammers hadden een 30 voorsprong s - -- MAANDA9 N JANUARI NM te pi Be to Tfc *3 1 De Olympia-toren, waarop binnenkort te Garmisch het Olympische vuur zal x branden moest malen kl kl Sa de tweede helft lieten de Z. F. a’gn wat beter spel sten.- Maar in de Excelsior-verde- dlglng was men op zijn hoede. Even voor het einde plaatste Mansaen den bal weer eens goed voor doei, Bouter zette er. stfn hoofd onder en het was 4—0 va kei Direct nadat Btonnvogete beeft afgetrapt, neemt Feijenoord het spel geheel in handen. Kort na den aanvang wiet Nlehoff te profi- teeren van een fout in de verdediging van de gasten (1—0). R. C. H. liet goed spel zien, al waren dan ook niet alle spelërs in topvorm. De verdediging toonde zich in haar volle kracht, evenals de mlddenünie. waarin nu Geutskens vooral opviei. De voorhoede deed goed werk en maakte het Oohen ca. dikwijls zeer lastig. Sparta begon met een groot overwicht, doch Prevost ca. had er dusdanig het oog in, dat er van scoren niet veel kon komen, mede door het uitstekende werk van Metten. Wel maakte Voormolen In ott side positie een goal, gevolgd door een doelpunt, dat wegens achterhui gean- nuleerd moest woeden, doch gevaarlijk was *t aanvalsspel der Spartanen toch niet Zoo kreeg RC-H-, gelegenheid zich in te spelen en werke lijk er volgden diverse aanvallen, die Cohen cj. meer dan gewone moeite opleverden. LenseHnk deed hierbij veel en goed werk en by een ge- combineerden aanval kon Verheul niet anders dan met hands redden en den hierdoor toge- stanen strafschop wist Horst onberispelijk te benutten, zoodat met ‘n ietwat voordeellgen 10 voorsprong voor RC.H. gedraaid kon worden. Na de hervatting was Sparta weer direct sterker en aanval op aanval werd op t R.C.H- doel ondernomen. Na een kwartier «telen kon Ruis ten koste van hands een doelpunt voor komen en den hiervoor toegestanen strafschop benutte De Korver, waardoor de stand geiyz was <11). Kort hierop volgde een gevaarlijke doorbraak, een misverstand in de verdediging en Oostlander scoorde nummer twee voor Spar ta (12). Hierna volgde wellicht het meest in teressante deel van den strijd, waarbij RCJL alles op den aanval zette en met succes. Uit 'n goede pass zette Paape goed voor en Horst, met zijn rug naar het doel gekeerd, kopte on houdbaar in (32). Lenseünk deed thans even eens herhaaldeiyk goed werk, doch de sterke Sparta-defensie gaf niets toe. Daarentegen had de R.C.H.-verdediging, waarin Prevost Sr. was vervangen door Beendera, nog alle moeite zich staande te houden, wat Inmiddels gelukte en toen Boekman voor het laatst floot was het nog steeds 2. een resultaat, waarmede beide par tyen tevreden konden zyn. Ondanks het feit, dat K. F. O. beter speelde dan in vorige wedstrijden, had bet er toch allen achyn van, dat de voorsprong, welken de bezoe kers reeds na 20 minuten door toedoen van B. Tap verkregen <01) geen oogenbiik in gevaar sou komen. Het Haagscbe elftal toch gaf door beter veldspel steeds den toon aan, doch *t was een fout in de ADO-voorhoede, waarin Berg niet op gang scheen te kunnen komen, dat men niet den kortsten weg naar X vijandelijke doel bewandelde. Schoten waren sporadisch in te genstelling met gecombineer in den breede. Met een 1—0-voorsprong der gasten brak de rust aan. Ook na de hervatting dacht AD.O. het op z*n slofjes af te kunnen.* Men dacht niet aan eigen gevaar en toen de backs te ver opdrongen en daarby nog vergaten aan te vallen, stevende Hille regelrecht op het Haagsche doel af, alwaar Koek ultloopend nog trachtte te redden <11). De Koogers legden er nog een schepje op en reeds spoedig had Sibre succes <31). Toen de Korte door Verbrugge vervangen was, wisten de gasten nog wel te scoren, doch buitenspel annuleerde dit doelpunt en waar aan de an- dere zyde de Koogers wegens hands een doel- punt niet toegekend zagen, brak onder groote spanning het einde aan, zonder dat de stand verdere wijziging had ondergaan. Er volgden nog eenige Kxceisior-aanvallen, die zonder resultaat bleven. Daarna wist de mid- voor van Z. F. C.. De Maar, door de verdedi ging heen te glippen, maar zijn schot faalde. Het initiatief bleef van de Rotterdammers uitgaan. Stolk wist op fraaie wijze "het tweede doelpunt te scoren. Kort daarop kwamen de back Kaatee van Z. F. O. en Bouter de mld- voor van Excelsior met elkaar in botsing. De Z. F. C.’er moest wegens een knle-blessure het veld verlaten. Invaller was Heystek, die Unka- half ging spelen, terwyi de oorspronkelijke linkshalf Doets achter werd opgesteld. Lust verraste eenige malen door zeer goede voorzet ten, maar zyn mede-voorwaartsen wisten daar van niet te proflteeren. Toen de keeper van Z. F. O., Dykstra, een van links komenden bal, die niet lastig was, had opgevangen en wilde uit trappen. kwam Wlgman. de rechtsbuiten van Excelsior, achter hem aanloopen en juist toen de keeper den bal opwierp om desen weg te schoppen, gaf Wlgman het leder een tikje, zoo dat het in het net rolde (2—0). Met dezen stand kwam de rust. beter aan, hetgeen echter niet verhinderde, dat BI. Wit, dat tot dan toe sterker geweest was, het eerste doelpunt scoorde door Westphal. (1—01. We denken DFC te zien tegenscoren na een schot van MUnders. dat vla de handen van Ferwerda op de doellijn terechtkomt, waar de bal, ondanks een felle schermutseling, blyft Uggen. Kort daarop hebben de Dordtenaren succes na een schot van Sluiter, waaruit de bal via den paal in het doel belandt (1—1). Nog geen minuut daarna krygt van Nol kans om doelman Jos, die zich den heelen middag zee» verdienstelijk weerde, te pa meeren (2-1). Hierby bleef het. Nocht de thuisclub, noch de bezoekers waren op dreef en de eerste helft verliep dan ook vry troosteloos. De voorhoeden, de Amsterdamsche zoowel als de Dordtache, brachten er weinig van terecht en waar belde verdedigingen In goeden vorm waren. Litz deed voor Weerman niet onder en Brandt niet voor Wilden, welke laatste er bijna den geheelen wedstrijd in slaagde Mynders van zich af te houden, is bet niet te verwonderen, dat de rust met blanken stand inging. .Kort voor rust was by DFC Vos uitgevallen na een botsing. Hy werd door Heicher vervan gen. Even daarop scheen het of de Lange een zelfde lot zou zyn beschoren, maar by de her vatting bleek hy toch weer in staat zyn plaats in de mlddenllnie der zebra’s in te nemen. In de tweede helft pakten de Dordtenaren, die tot dan toe wat loom hadden gespeeld, iets Dw bijzondara missla walka H. M. da Koningin aal var- tagenwoordlgan bij da begrafenis van wijlen Koning George V, te Zondagavond naar Engeland vertrokken. V.l.n.r.1 Jhr. W. C. M. da Jonge van Ellemeet; jbr. G. L Schorer an jhr. D. J. A. A. van Lawlck Pabst van Nljavaid op bat station ta den Haag De gasten nemen direct het spel ta handen en oefenen een fllnken druk op het Herrnes- doel uit. De uitgeloopen Beun wordt eenmaal gepasseerd, doch de lat >rengt dan redding. Aan de andere zyde sticht Borrani verwar ring met zyn lange passos van links naar rechts, waarbij De Jong eerst een niet te missen kans verknoeit, doch even later zyn club de lei ding geeft (10). Door goed spel van de halfllnie domineert AJax in het middenveld. De voorhoede der Am sterdammers wordt steeds aan het werk ge zet, doch met het schieten lukt het niet. Ook Van Reenen is niet bijzonder op schot, Zijn schoten gaan geregeld over en naast. Ook drie hoekschoppen op het Schledamsche doel, of schoon goed genomen, biyven zonder succes. Na de thee wordt Keizer even geducht aan den tand gevoeld. Hy weet echter goed ge plaatste schoten van Klein en Smit naar be- hooren te verwerken. Spoedig neemt Ajax het offensief over, waar by v. Reenen uit een voorset van Mulders de partijen op gelijken voet brengt (11). Hierna ontstaat voor het Ajax-doel een ge- vaariyk’moment als Klein den bal voor de han den van den doelman wegkopt, doch Diepen beek weet op het nippertje te redden. Nu komt Ajax steeds sterker opzetten, waar by vooral de rechtervleugel in actie komt. Beun is echter, gesteund door de belde backs, niet te passeeren, zoodat de stand ongewijzigd blyft. Op zeer onverwachte wyze maakte D. H. O. na een kwartier geiyk. Dttmars kreeg den bal »p het middenveld te pakken en loste van groe ten afstand een hard schot, dat doel trof (1—1). In de volgende minuten werd een Delftsche doelpunt wegens buitenspel geannu leerd en 1* minuten na de rust was het weer Blot, die uit een corner doelpuntte (21). Ook sen Amsterdamsch doelpunt werd wegens off side ongeldig verklaard. De wedstrijd werd 'aeven minuten voor het linde beslist, toen Van Stokken een mooi doel punt maakte, na snel te hebben opgebracht (3—1). De spanning was er toen, uit en bet einde kwam met denzelfden stand. Na de hervatting is Feyenoord geregeld sterk in den aanval. Hoe zy ook zwoegen, zy slagen er niet in Hollenberg te passeeren. Ook de uit vallen der gasten zyn niet van gevaar ont bloot. Als er nog ongeveer 15 minuten te spe len is, slaagt Unseen er in uit een voorset van Barendrecht de leiding te heroveren. Hierna komt even een inzinking in de Umulder ach terhoede, wat haar fataal wordt. Tweemaal achtereen weet A. Paauwe reep, uit een voorset van Unssen en een throughpass van v. Li scoren, aoodat het einde komt met een overwinning der Rotterdammers. toonen. Het blijkt, dat daae uitstekend op (beef is. waardoor doelpunten voorloopig uitbiyven. Slechts sporadisch onderneemt Stormvogels een aanval. Na 19 minuten spelen brengt Peyen goed op en geeft door aan v. d. Steen. Deze set scherp voor, waarna v. d. Taan den bal voor v. Male onhoudbaar inschiet.' Direct hierna slaagt Barendrecht er in met een laag schot uit een voorset van Vrauwdeunt de par tyen weer op geiyken voet te brengen (11). Feyenoord is weer spoedig terug, waarna Ba rendrecht uit een scherpen voorzet nogmaals scoort (21). By een uitval der gasten plaatst v. d. Laan goed voor. Van Male loopt uit, doch de naar binnen geloopen v. d. Steen Is hem even te vlug af en plaatst den bal over hem been in doel (22). In de eerste helft bad HF.C. ongetwyftid bet beste deel van het spel, doch de schotloosheid van de voorhoede der Haarlemmers was oor zaak dat doelpunten uitbleven. Integendeel scoorde V.U.C. juist in de eerste helft een doel punt, dat feiteiyk reeds den wedstrijd ta bet voordeel der zwart -witten besliste. Het Koppens, die vyf minuten voor de rust op han dige wyze een voorzet van Holleman benutte en daarmede zijn club de leiding gaf. Met den stand 1—0 werd gedraald. In de tweede helft was het veld-overwktat van HJTC minder, doch voor doel werd aan belde zijden zoo geknoeid, dat er eigenlijk geen doelpunten meer gemaakt hadden beboeren te worden. VUC dacht er echter anders over en na 29 minuten was het weer Koppens, die utt een doorbraak den voorsprong vergrootte. 2—d. Een minuut voor tijd wist V.U.C. tijdens een periode van overwicht der gasten er. alweer door Koppens, 2—0 van te maken, waarmede bet einde kwam. werd er geen strafschop toegekendgen in zeer rumoerige stemming om bet veld werd er door gespeeld. Rust, kwam met 1—3. In de tweede helft was Vuyk by Xerxes ver vangen door De Geus. Haarlem speelde direct op den aanval en op vry gelukkige wyze ont kwam het Xerxes-doel eenige malen. Toen een langdurig offensief geen succes bracht kreeg Xerxes gelegenheid zich te herstellen en vooral Lagendaal wist door goed spelverdeelen het Haarlem-doel nogal eens in gevaar te brengen. Haarlem drong vervolgens XeAces weer terug en na een goeden pass van Smit gaf De Vries een voorzet. De la Mar en De Winter Heten den bal loopen voor Oldenburg die het tweede doelpunt langs Wasserval schoot, 23. Met hernieuwden moed en luid aangemoedlgd bleef Haarlet!} aanvallen en enkele minuten voor het einde scoorde Smit onhoudbaar den gelykmaker 33. Ook in de laatste mlquten was Haarlem in den aanval en eenige malen ging de bal juist langs het Xerxes-doel. Met geiyken stand kwam het einde. Reeds ta de eerste minuten ontstond een gevaarlijke situatie voor het D. H. C.-doel door een mistrappen van Bakker. Een goed schot van Van Dyk had geen resultaat. Nadat het spel eenlgen tyd vrijwel geiyk-op was gegaan, kwam D. W. S. duldelyk in de meerderheid. Een gevaariyken schuiver kon Boot nog juist uit den hoek van zyn doel trappen. Intusscben ook de Amsterdamsche keeper eenige in een moeUyke situatie redden, doch daarna kwam de D W. S.-voorhoede weer aan het woord. Na een half uur een schot tegen de Delftsche bovenlat gevolgd door een geweldige doelworsteling, maar het verwachte succes bleef nog uit. Een minuut later miste Kleli» een uitstekende kans. De rust brak aan met blanken stand, waar mede de Delftenaren zeer tevreden mochten zyn. Na de hervatting waren de eerste aanvallen weer voor de Amsterdammers. Na vier minuten ontstond na een schot van Van Stokken een scrimmage voor het D. H. O.-doel, waaruit Slot eindeiyk scoorde (19). D. W. S. bleef aanvallen en Boot had niet over gebrek aan werk te klagen. De D H. O. er Van Dyk werd In deze periode vervangen door In een zeer snel tempo werd de strijd door beide elftallen ingezet en reeds in de eerste minuten kwam Lagendaal alleen voor Kaan door een verkeerd terugspelen in de verdediging, maar het schot was te zacht en direct hierop kwam Oldenburg alleen voor Wasserval, waar een hoekschop het resultaat werd. Toen Lagen daal weer alleen voor Kaan kwam, schoot hy zacht in handen van den doelman die echter den bal niet klemvast had en Lagendaal wist den bal In het net te werken, 01. Eenige mi nuten later Uep De Jong van het middenveld door de verdediging heen en met een goed schot was Kaan opnieuw gepasseerd, 02. Kammeyer wist Lagendaal nog juist bet maken van nr. 3 te beletten, maar uit den hoekschop die volgde, kopt Lagendaal langs den uitge loopen Kaan den bal in en toen Verhappen nog wilde wegkoppen werkte by den bal slechts verder bet doel In, 03. Een keurige kopbal van Lagendaal na een hoekschop kwam van de lat terug en hierna volgde eindeiyk een krach tig Haarlem-offenslef. De mlddenllnie steunde nu uitstekend en regelmatig werd Wasserval nu aan het werk gezet. Na goed werk van het binnentrio kon De Winter tenslotte voor Haar lem scoren, 13. Eerst bleef een handsgeval voor het Xerxes-doel ongestraft en toen werd Smit in den rug aangevallen, maar ook nu d Z1 e< e t d o d •I d ...I' flatehawbach, d. vreeeM- damkampioen h Zaterdag I te Amsterdam gehuldigd

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 4