de leiding Scherpe strijd om in het centrum Wat Kikker Karei en Tuimeltje beleefden Tweede dag der Olympische winterspelen I ST. MARTINUS ONTVANGT B.S.M. NA ONZEN LANDDAG LIEFDE EN EER DOOR M. E. FRANCIS HET IJSH0CKEY- T0URN00I ZATERDAG 8 FEBRUARI 1936 D. H. V. B. IJ VERKOCHT Intert Wat doet Voorwaarts? Alleen te wyten aan manoeuvre VERLEENING B-STEUN n van mecano Een recordreis VALLEN TWEEDE KLAS LV.C.B. v D.S.S. bijna kampioen DAMMEN Zondag wordt de eerste ronde gespeeld De bob wedstrijden uitgesteld Zestienjarig meisje* geschaakt Na in *t buitenland te zyn geweest, kon het tweetal weer in ons land worden gearresteerd l.K.P. zendt telegram aan de R.K. Staatsparty ssahte wedstrijden in de rve-afdeelingen staan op het programma Overwinningen van Canada, Ver- eenigde Staten, Tsjecho-Slo- wakye, Polen, Hongarye en Engeland OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND AANKOOP VAN GESCHILD TEENHOUT HET ONGEVAL MET DE KIEVIET I ,T0agtvffi mgfci^r dtfwjito fc.wetoppep IJshockey-wedstryden W nu «r me* btd&Ms istiess W i«a W m Sociale Zdken neemt de taak over De afdalingswedstryden Fortitudo en R. K. A. V. krygeh het lastig K DE KWAK TE BARI sz O ■t Compascuumshotel te Appelscha had was wyk KERSTENS kinderen. it e I moet op omi wachten,” sei Roger waar* 4 t t k t 8 1 r i. daar isen otf BATAVIA. 7 Febr. (Aneta) i i I 1 1 l tot hedenochtend. Nader vernemen wy dat het vliegveld Bart onvoldoende hard bleek te zyn, waardoor de „Kwak" by het uitloopen na de landing weg zakte. Na dezen tegenslag kon het vliegtuig zijn tocht niet voortzetten, doch men hoopt het toestel heden vrij te maken en, indien de toestand van het vliegveld dit toelaat, verder te vertrekken. Te Bart sneeuwt het. Groep A: CanadaLetland 11—0 (30, 30, 80). OostenrijkPolen 31 (00, 0—0, 21). De minister van Landbouw en Vlsschery heeft vastgesteld de „Crisis Aankoopbeschikkipg 1936 Griendproducten (geschild teenhout)". Op grond van deze beschikking kan de mi nister de Nederl. Akkerbouw Centrale opdragen We zullen die twee wel eens hebben, sei kikker Karri, jy neemt deze schop en begint te graven zoo hard als je maar kunt. Ik zal voorop gaan, want Ik ben veel sterker dan jy en dan moet je eens zien wat ren fyh clan ik heb uitgedacht. Als we vlug zyn kunnen We nog precies een flink stuk gebak binnen krijgen. En de snaken begonnen te graven dat het een lust was. Groote zweetdruppels parelden op hun voorhoofd, maar re letten er niet op en weldra zaten ze diep onder den grond. By Informatie bleek, dat de directie dezer reedertj den jongeman en het meisje In dienst had genomen. Maandag is het tweetal naar Gent gegaan om zich aan boord van een Fransch schip te begeven. Dinsdagmorgen sou dit schip van Gent naar SUvolde vertrekken. De reis moest echter ook gaan langs Nederlandsche wateren, nameiyk het Kanaal van Temeuzen en vervolgens de Westerschelde. Zeg Karei, waar moeten we uitkomen? bromde Tuimeltje. Ik ben zoo moe In myn knieën en mijn heele muts wordt vuil. Beste Tuimeltje, direct zyn we by de twee gierige kikkers aangekomen, antwoordde Ik merk al dat het licht wordt. Di rect komen we juist boven de schaal met gebak uit en zul je eens zien, wat die anderen op sullen kyken als hun lekkere koek naar beneden gaat glijden. En warempel de grond schoot plotseling los en daar hield kikker Karei den heeriyken koek in zijn handen. I re wei eens tegen je zyn.' I „O. dat is in orde," antwoordde hy vrooiyk Voor het jjshockey-touraooi werden Vrydag In het geheel.zeven wedstrijden gespeeld, waar van die tusschen Dultschland en Italië pas des avonds plaats vond. De uitslagen waren: Het Is de Rotterdamsche politie na zeer veel moeite gelukt een 23-jarlgen Jonge man te aarresteeren, nadat deze een 13-ja rig meisje had geschaakt. De arrestatie geschiedde Juist toen de man de wyk naar het buitenland had ge nomen en zich met het meisje op een Belgisch schip had Ingescheept. om, fndlen dit naar het oordeel der Centrale tot steun van de markt dier producten of ter bevordering van den afzet daarvan noodlg mocht zyn van bewerkers van griendproduc ten geschild éénjarig teenhout van den oogst 1934 aan te koopen tot een prys van ten hoog ste f 7.per 100 Kg. en tot een hoeveelheid van ten hoogste een half millloen Kg. Toen hij by haar knlet stond nam zy zyn beide handen In de hare: JKyk eens, Roger," begon zy, „wat zei opa. toen hy ging sterven?" „Hy zei, houd Je hoofd hoog en je handen schoon," herhaalde Roger. „Houd Je handen schoon," zei oma langzaam Groep B: Vereenigde Staten—Zwitserland 3—0 (0-0. 3—0, 0—0)? Om rif uur zou het schip Dinsdagmorgen te Temeuzen moeten schutten. Om een uitle vering te voorkomen begaf de Inspecteur van politie zich Dinsdagmorgen naar Temeuzen. om het tweetal aan te houden. De drie kikkers en Tuimeltje kwamen pratend en zingend op de hel aan en sloegen een klein tentje op. Toen dat ge beurd was, zei Tuimeltje: „Ik heb toch zoo’n'verschrikkeiyken honger. Krygen wy niet een klein stukje van jullie gebak? Maar neen, de twee kikkers waren erg gierig en namen de groote schaal stilletjes mee. Ze namen toen hun zakmesjes en begonnen aan de taart te smullen. Tuimeltje zag dit schouwspel aan en wilde juist iets zeggen, toen kikker Karei hem by zyn beentjes greep. Fluisterend zaten ze in hun tentje. bewegingen eenlge beleedigende raadgevingen aan den nleu,waangekomene te geven. Toen het elndeiyk tot Roger doordrong, Tjj» en ook fen om de IVCB-er leeft Con- 1 onderspit die thuis verre van gemakkeiyk krygen tegen The Victo ry. dat In Amsterdam met 3—0 segevlt nu zeker alles In bet werk zal stel punten te veroveren, daar dexddMwe nog uitstekende kknsenlofTden tltebJ stantius zal tenslotferifermoedeiyk he moeten delven tegen de Zwaluwkn^- een 30 zege behaalden. Als DJSS in West II morgen in Haarlem op nieuw van Blauw Zwart wint, is het kampioen schap van de Haarlemsche club by na een feiV- - Als Geel Wit morgen van A.D.O. zou verliezen of géiyk spelen, sou dit reeds het geval zyn. maar wy vermoeden, dat de Haarlemmers in Heemskerk de punten veroveren. Vitesse, dat in wyk aan Zee reeds met 3—1 won. is in Castri- cum zeker niet kansloos tegen V.VX. terwyi do Santpoirt-reserves zich tegen Lisse op een nieu we nederlaag kunnen voorbreiden. Zooals men weet werd de Olympische bob baan Donderdag by de training nogal be schadigd en Vrydag was men hierdoor ge noodzaakt de bobwedstryden een dag uit te stellen. De wedstrijden voor twee-persoons bobs worden nu Zondag en Maandag ge houden, terwyi die voor de vler-persoons bobs op Woensdag en Donderdag zullen plaats vinden. De inmiddels Ingetreden vorst doet ver wachten, dat men zich zal kunnen houden aan deze nieuwe wedstryddata. Zondag as. zal in het Parkhotel te Amster dam de Jaariyksche wedstrijd om het persoon- lyk kampioenschap van Nederland aanvangen. Aan dit tournooi zullen de volgende spelers deelnemen: J. H. Vos (titelhouder), R C. Keller, B. Dukel, A.. Ligthart, F. Raman, P. J. van Dartelen, M. C. R. Stahlberg, A. de Graag. J. Kalden, C. J. Lochtenberg. Het progra A. Lig tjjafi man; C. J Lochtenberg—P. J. van Dartelen; M. C. R. Stahlberg—J. H. Vos; W. Rustenburg J. M. Bom; A. de GraagJ. Kalden. Deze eerste ronde begint Zondagmorgen as. om elf uur. eer de ijshockey-wed- nu b.v. gespeeld men last van Op hem volgden: 3. Franz Pfnuer (Dultsch land) 4 min. 51.8 sec.; 3. Gustav Lantschner (Dultschland) 4 mln. 58.2 sec.- 4. Emlle Allais (Frankrijk) 4 min. 588 sec. Negen en veertig loopers legden het parcours af. een deelnemer gaf het op, terwyi vier in- schryvers niet startten. Het parcours voor de dames was 3.3 KM laijg. De snelste tyd werd gemaakt door Laila Schon Nilsen (Noorw), nJ. 5 mln. 4 sec. Onze landgenoot* bezette de dertiende plaats in het klassement met een tyd tsn 8 mln. 99 sec. In totaal startten 37 drelneemstess. Nadat de laatste sklloopster door de finish was gegaan, werd een aanvang gemaakt met den wedstrijd der heeren. Het vertrekpunt be vond zich op het Kreuzjoch op 1719 M. hoogte terwijl het parcours een lengte had van 3.8 KM met een verval van 759 M. De Dultscher Gustav Lantschner ging het eerst van start en had dus de ondankbare taak een spoor te moeten maken, doch desondanks noteerde hy den goe den tyd van 4 mln. 589 sec. M. Bom en w. Rustenburg, ia voor de eerste ronde luidt: 1. Dukel: R. C.’ Keiler—F Ra- Slechte enkele wedstryden zyn den afgeloo- pen Zondag door gegaan en hebben bovendien nog verschillende verrassende resultaten op geleverd. Zoo werd Voorwaarts In afdeeling Noord in zyn tienden wedstrijd voor de eerste maal geklopt door K. G. B.. een der degradatie- candldaten, terwyi ook T. Y. B. B. 2 tegen H. B. C. 2 de eerste nederlaag moest lijden. Deze onverwachte uitslagen hebben voor het oogen- bllk nog weinig beteekenls maar kunnen toch van invloed wonden op het verdere j-erloop m den competitlestrijd. Voorts wist Gezellen Vier een fraaie zege te behalen op Vogelenzang, waardoor de strijd in het Centrum weer ver scherpt is. De Noor Birger Ruud, die fiüvorlet Is, (choot met een kolossale vaart omlaagejr toen zyn tyd, welke 4 mij£ 47.4 triWroeg, bekend werd gemadkt, steetf"en luid applaus op. Het was toen duldeiyk, dat hy de eerste plaats had bezet. De wegen waren zeer slecht, zoodat de reis, welke per taxi van Antwerpen naar Temeuzen moest worden afgelegd, veel tyd in beslag nam. BATAVIA, 7 Febr. (Aneta). Evert van Dyk, de gezagvoerder van de Lyster, welk( vliegtuig hedenmorgen op het vliegveld van Batavia TjUllitan, arriveerde, deelde hef vol gende mede, omtrent het ongeval van de Kie viet te Judphur, wearvan hy zich op de hoog te gesteld had. Volgens zyn oordeel was het gebeurde geheel te wyten aan het manoeuvree- ren van den mecanicien Veenendaal. Op de vraag of het aan boordwerktuigkundigen vat» de K. L. M. is toegestaan om te „taxiën", ant woordde Van Dyk bevestigend. Hy deelde ver der nogmede, dat de Kieviet, waarin zich drie passagiers bevonden, onder wie de heer Nieuwenhuis, directeur van de K. N. I. L. M., tevoren te Allahabad reeds vertraging onder vonden had. tengevolge van lichte motorsto ring. De schade van de Kieviet Is zeer gering, doch er dient gewacht te worden op de ver nieuwing van een gebroken aluminium armpje van het hoogteroer. oog niet mee. De grooteren waren vreeseiyk luidruchtig en ruw, de kleineren ook schreeuwe rig op een meer zenuwachtige manier en som migen bed raar omriie oogen. Roger staarde één er van een poos heel styf aan en vroeg toen, wat zyn bestemming was. Hy hoorde, dat het dezelfde was als de zyne. „Ik ga er ook heen," reide hy met een zekeren trots. ,^00? Dan moet je opschieten, de wagens gaan dadeiyk weg.' Waarop die leeiyke jongen brutaal begon te lachen en na een paar spottende opmerkin gen over grootmoeders in het algemeen en Roger’s grootmoeder in het byzonder weg draafde om zlja eigendommen te beschermen. Toch vond hij Yiog tyd om den nieuweling en zyn oma aan de anderen aan te wyren. lederen keer met uitbarstingen van lachen, die onmld- deliyk werden overgenomen door de jongelui aan wie hy zyn nieuwtje verteld had. - Toen de wagens weggereden waren en Roger naast Lady Beek in de taxi zat, waarmee zy ren waardiger Intrede dachten te doen, verbrak hy het stilzwijgen. „Wat denkt u over vechten, oma?" „Vechten? Wat bedoel je?" „Als Ik met al die Jongens moet samen wonen." ging. Roger op afgemeten toon voort is de 39-Jarige schilder J. J. v. Baast. Ine, staande op een driemeter hoogen bangste!- ger bezig was met het vegven van een koelcel op het abattoir te Tilburg gevallen en met zyn hoofd op een steenen vloer terechtgekomen. Met een schedelbreuk werd de ongelukkige opgeno men en door den G.G. en O.D. naar het St. Eli- sabeth-zlekenhuls overgëbracht, waar de man kort na aankomst overleed. In 1 Donderdagmiddag ten overstaan van notaris Cammilga uit Oosterwolde de verkoop plaats van de I onroerende goederen In eigendom toe- behooreVide aan den heer A. J. Relnders te Appelscng, De verkoop van deze boerderij ge schiedde op aandrang van de Overijselsche Hy potheekbank. Niettegenstaande de Minister Van Landbouw en Vlsschery bepaald had. dat de toekomstige gebruikers van bedoelde landerijen niet als georganlseerden tot crisisorganisaties zullen worden toegelaten, of Indien zy reeds toegelaten zyn. hun toelating zal worden inge trokken. ging de verkoop door. De boerderij met het daarbij gevoegde land, wbrd verkocht aan den heer P. J. Mulder te Appelscha. Voor den \-rkoop bestond zeer groote belangstelling. Dit Is de eerste boerdery in ons land Wkarvan on danks de ministerieele bepalingen, de verkoop doorging. een van zyn vlugge vuistjes te ballen en een „mep" te geven op dat spottende facie. Voor dat de andere van zyn verbazing bekomen was. greep hy hem beet, worstelde met hem. aooala Tom hem dat geleerd had en wierp hem op den grond. Dit voorval deed Roger's reputatie goed. De kleine Beck was al heel gauw favoriet, (taarby kwam, dat zyn mand heel wat steviger pro- visie inhield, dan die van de andere jongens en dus ook ren zekeren invloed oefende. Zijn aar dige. stevige, vrooiyke verschVning werkte aantrekkeiyk en zelfs in deze kleine wereld waren er genoeg jeugdige vleiers, die hem hoog er eerden, omdat hy een Sir voor zyn naam had. Al was de kleine vent dan geen goed leer ling. al won hy gedurende zijn verbiyf op het St. Osbertcollege geen enkelen Prijs behalve voor sport en goed gedrag, er waren toch een heeleboel dingen. ,dle hy in verwonder!Uk kor ten tyd aanleerde. Hy leerde cricket en voet bal en zich in tien minuten aankleeden. hy leerde hoe hy met de vingers vtn de rechter hand kon schudden, zoodat het leek, alsof he* castagnetten waren, hy leerde zyn gevoelens te verbergen en net te doen, alsof het niet erg was, als hy zich bezeerde en zyn mond te houden over thuis en zyn familie, want, al werden moeders getolereerd, grootmoeders en zusters en zoo waren tabo». Ziin spraak werd beter, het dialect minder. Hti leerde ook da* de schyn wel eens bedriegt en dat zyn eigen oor<ta«l qj?t abepiuut onfeilbaar was. eerste plaats de ontmoeting 8t. Martlnus—B. 8. M. in de hoofdstad. Deze clubs hebben theo retisch de beste kansen want met reep, vier en aes veriiespunten kunnen zy de overige candida- ten nog voorby streven. Nu sou het ons om de zaak nog aantrekkeiyker te maken interessant zyn, als B. 8. M. in Amsterdam won. Maar at het zoover zal komen? Wy durven het niet te voorspellen maar dat het er zal spannen staat als een paal boven water. Een verdeeling der punten zou in deze omstandigheden niet ónmo gelijk zyn. Daar zou Alliance voorlooplg mqp te vreden kunnen zyn omdat we deze Haarlem mers, die den laatsten tyd prachtig op dreef zyn, ongetwyfeld van India zien winnen. Voge lenzang en Gezellen Vier komen voor moeiiyke opgaven te staan. De bollenmenschen moeten by Z. P. C. op bezoek en zullen er goed aan doen de tegenparty niet te onderschatten In welk ge val een overwinning mogeiyk is. Hetzelfde kan gezegd worden van de Gezellen, die R. O. D. A. op bezoek krygen. In Bovenkerk verloor Ge zellen Vier met 3—0 en daarom verwachten wy, dat de Gezellen met R. O. D. A. rekening hou den. Na harden stryd kunnen zy dan ook de punten wel veroveren. Rest nog In deze afdee ling N. V. A.The Unity welke door laatstge noemde wordt gewonnen hetgeen noodlg is wis The Unity nog een kansje behouden op de eer ste plaats. In de reserve afdeeltng is de strijd om de bovenste plaats zeer verscherpt door de onver wachte nederlaag van T. Y. B. B. 2 tegen H. B. O. 3. De T. Y. B. B.-reserves hebben wel iswaar nog een kostbaren voorsprong van drie punten op Lisse 2. maar in vyf wedstryden kan nog veel gebeuren. T. Y. B. 2 zal er daarom gued aan doen morgen in Amsterdam tegen D. O. 8. 8. 2 de zaken ernstig op te vatten, want dit elftal Is thuis sterker dan over het alge meen verwacht wordt. Een T. Y B. B.-zege is ondertusschen noodlg voor handhaving van den voorsprong want Lisse 2 wint natuuriyk van het bezoekende Vitesse 2 en bovendien kan Onre Gezellen 2 nog wel eens voor een verras sing zorgen Vooral wanneer de Gezellen-reser- ves er in zouden alagen van D. O. 8. 3 te win nen, hetgeen ondertusschen niet zoo gemakke- lyk zal gaan. De positie van Santpoort 3 wordt er telkens slechter op en ook tegen D. E. M. i in Beverwijk zyn de roodbroeken vrijwel kans loos. Wat de wedstryden in afdeeling Zuid betreft, kan V. K L. O. zich zonder al te veel moeite handhaven ten koste van A. L. O., terwyi ook „Als ik brood ga maken, wat doe ik dan, als ik myn mouwen opgestroopt heb?" „U wascht uw handen en goed.” rei Roger. „O zoo. Als ik het niet deed, zou het brood my niet smaken. Al was het meel goed en de gist en ik baalde een kan helder water en mengde het met rulle handen, zou jy dal brood dan graag eten, Roger?" „Neen, oma, ik niet," zei Roger. „Neen, het zou je tegenstaan." zei groot moeder. ,JSn zoo gaat het ook soms In de wereld, jongenlief. Geld is goed genoeg en de dingen, die je er mee -koopen kunt, zyn ook goed, maar als het verzameld is, by elkaar'gebiecht met vuile handen, blijft de smet er aan kleven." Zy legde haar handen op de schouders van den jongen en kuste hem. En to’n vervu’de de •cherpe, frlssche geur van bet rijtende deeg De Indische Katholieke Party seinde aan de R K. Staats party te 's-Gravenhage: V Groep O: Ibjecho-Slowakye—BelgU 5—0 (0-0 4—0, 1-0). Hongarije—Frankrijk 3—0 (0—0, 1—0, 3—0). Groep D: Engeland—Zweden 1—0 (1—0, 0—0, 0—0). Dat kan me niet scheien Spoedig hadden zy de plaats hunner be stemming bereikt, een groot wit huis -op een heuvel; wat booger lag het groote college, waar Roger te zyner tyd ook heen sou gaan. Nadat zy alles hadden bekeken onder gelelde van een ouden pater, die aan het hoofd van de voor bereidende school stond, nam Lady Beek af scheid en werd Roger binnengeleid by zyn toe komstige makkers. Het was een lastig, opstandig stel op deren eersten dag, er waren er maar weinigen die den nieuweling eenige aandacht schonken. Roger stond by het raam en dacht er Juist over na, hoe styf oma hem gezoend had en hoe zy haar lippen opeen geperst had en met haar oogen geknipperd toen zy weg reed, toen hy eensklaps werd aangesproken door een van de grootere Jongens. „Hallo." rei deze heer en gaf hem een trap. Gedachtig de waarschuwing van Lady Beek, (raaide Roger zich haastig om en antwoordde met ..Hallo" zoo opgeruimd als hy maar kon „Hoe is het me je oma?" ging de ander voort. „Heel goed, dank je," zei de kleine Beek, terwyi hy hem strak aankeek. De jongen grinnikte en haalde een zakdoek uit zyn zak. dien hy over zyn hoofd bond om een muts na te bootsen. Dan begon hy met Het KLM.-vliegtuig de .Kwak”, waarvan men verwacht had, dat het nog Vrijdagavond op SchlphoJ zou arriveeren. is om half vier te Bart, op 400 K.M. van Rome aangekomen en zal daar Het^laThtofferVre ‘gehuwd en vader van drte *e,g06 weersomstandigheden biyven Men vond nameiyk het café, waar het tweetal een spoorboekje had gevraagd om een treinenloop naar België na te gaan. Een Inspecteur van de rivierpolitie begaf zich toen naar Antwerpen en ook hier vond hy ra lang zoeken een café, waar het tweetal had vertoefd. De Jongeman had aan den caféhouder om een betrekking gevraagd. Deze had hem ech ter naar een reedery te Antwerpen verwe zen. ,J. K. P„ verheugd over Landdag, spreekt groot vertrouwen uit In partyielding Staats party." Beckford zonder zyn kleinen meester en kon zich daarom niet op deze nete’lge kwestie con centre* ren. „Als iemand me een klap geeft, bedoel ik." ging Roger weer verder, toen er geen ant woord kwam. „Wat zegt u daarvan, oma?" Oma's gezicht werd zachter. „Ach, ik geloof niet, dat Ik er veel op te zeggen heb,'* antwoordde zy. „Sla norit een kleineren Jongen, Roger, meer niet." .Het hindert dus niet, als hy grooter is?" hield haar kleinzoon aan, met een zekere op luchting. „Dat weet Ik niet precies. Als hy veel grooter is, kon hy je wel eens erg bezeeren." „O, Ik weet heel goed, hoe Ik iemand van me af moet houden," riep Roger. „Tom heeft me boksen geleerd en worstelen ook. Als Iemand het me lastig maakt, weet ik wel, hoe ik hem er een geven moet." Hy ba'de zyn vuisten, terwijl hU sprak, en lachte. Lady Beek nam een van die handjes in de hare en de vingers ontspanden zich. Het was nog toon klein handje en al sprak hy manhaftig, toch was Roger nog maar zoo’n klein kereltje, zoo blond en rozig en mollig Hoe kon iemand het bar* hebben hem kwaad te doen? Wees niet te vlug met je handen. Roger," reide zy met een ietwat schorre stem. De jongens geven elkaar wel eens een klap voor de beverige stem en begeleid door onzekere hand- „dan zal er' wel eens gevochten worden. Ik grap. Als je dat niet goed opneemt, kunnen zou wel willen weten hoe u daarover denkt." re wel eens tegen je zijn." Op dat oov»nb’ik dacht zy eehter meer aan de p*d$r(Bde scheiding en aan de «tilte op Op den tweeden dag van de Olynnpieche Winterspelen te Gar- misch Partenkirchen, was het weer belangrijk beter dan op den sten dag en strijden konden worden zonder dat den sneeuwval ondervond. Minister Slingenberg heeft èen circulaire ge richt aan de gemeentebesturen, die verband houdt met de aanstaande opheffing van het Nationaal Crisis Comité. In deze circulaire deelt de minister mede, aldus bet Volk, dat de verstrekking van B- steun, dat is de extra-verstrekking aan onder steunde werklooeen, door het departement van Sociale Zaken zal worden overgenomen. Het rijk geeft voor de steunverleening alleen subsidie aan die gemeenten, die de rijkssteun- regellng .hebben Ingev&rd. Voor 1936 zal per gemeente ren bedrag mogen worden besteed, geiyk aan het gemiddelde aantal yverklooren der gemeente, vermenigvuldigd met 490. Van dit bedrag zal 3 voor rekening van de gemeente komen en 390 voor rekening van het rijk. Aan ongeorganiseerden zal de B-steun via een comité worden gegeven; aan georganlseer den via de vakvereeniging. P. F. C. een kansje behoudt door een zege op R. C. D. Tusschen 8t. Lodewyk en Westlandla kan 'n spannende strijd verwacht worden even als by St. IgnaUus—Overschie. De krachten suilen hier niet veel verschlKen. In de B.-af- deellng moet V. V. L. by Lelden op bezoek en de sleutelstad-bewoners zullen bet den leider» moeiiyk genoeg maken. Toch zien we V. V. L. winnen. L. en 8. ontvangt de D. H. L.-reserves waarby we den Dslftenaren de beste kansen op de sege geven. Voor de overige wedstrijden raadplege men bet programma. de keuken. By dien geur moést Roger later altyd denken aan deze plechtige oogenbllk- ken In zyn leven. HOOFDSTUK m Toen Roger negen Jaar was, ging hy voor het eerst naar school. Het was een voorberei dende school, aangesloten by een hoogere «raar hy heen sou gaan, als by er oud genoeg Voor was. Lady Beek bracht hem er zelf heen. Het was de eerste keer, dat Roger met den trein reisde en hy was er vol van. zyn kleeren waren In een koffer gepakt en bovendien had hy een mand by zich van respectabele afme ting, die zooveel mondvoorrrad bevatte, als Lady Beek voor de gelegenheid goed dacht. Daar zaten In: een ham, een paar dozyn versche eieren, een paar kippen en flink wat boter en honing. Bovendien een. overv’oed van Hchteren kost: appelen, potten, Jam en een stapel kandy-broodjes, waarvoor Lady Beek beroemd was. Roger dacht met voldoening aan die mand en nam zich voor er ruimschoots van mre te deeleh, aan zooveel schoolkameraadjes als hy aardig vond. Het verbaasde hem buitengewoon, toen rij aan de plaats van bestemming aankwamen, dat het perron vol lag met koffers, net zooab de zijne en evenveel manden van dezelfde afme tingen. En dan waren er nog een heele hoop jongens van al'e leeftydenhy had nog norit zooveel jongens by elkaar gezien. En rii vleten op bet Zondagmorgen deelde de 41-jarige schipper v. W die met zyn schip in de Maashaven te Rotterdam lag, aan de politie mede, dat zyn zestienjarig dochtertje spoorloos was ver dwenen. Ook zyn tweede matroos M. J. de W. nergens meer te zien. Het vermoeden rees nu, dat de matroos bet meisje had geschaakt. De politie stelde een onderzoek in en daarop kwam vast te staan dat de matroos en het meisje de wyk naar het buitenland hadden genomen. BATAVIA, 7 Febr. (Aneta). Evert van Dyk maakte met de Lyster ren record-reis; hy had aameiyk slechts 49% vlieguren noodlg tot Batavia. Normaal bedraagt het aantal vlieguren voor deren afstand 54. Omstreeks vier uur arriveerde de politieman te Terneuzen en vermoedde, dat het schip al lang geschut en alle moeite voor niets zou zyr geweest Groot was echter zyn verbazing, toen hy vernam, dat de boot nog niet gepasseerd was. Eerst om vyf uur geschiedde dit. De arrestatie was toen spoedig een feit. Per trein zyn de Jongeman en bet meisje naar Rotterdam terug gebracht. zy vertelden des nachts om twee uur te zyn gevlucht. Na gedurende den nacht door Rot terdam te hebben gezworven, is het tweetal per trein naar Breda gegaan en verder per auto bus naar Antwerpen doorgereisd. Het meisje is ter beschikking van de kinder politie gesteld, terwyi de jongeman naar net Huis van Bewaring te Rotterdam is overgo- bracht. In West Ia zal FOrtltudo morgen in Culembors voor een lastige taak komen te staan, want Saestum. de nieuwe I.V CK.-er uit Zeist, is geen gemakkelyke tegenstander en de oud-eerste klassers zullen moeten winnen om hun voor sprong op L.V.V. te handhaven, daar da club uit Laren thuis wel beide punten aal veroveren op Semper Avanti. dat het indertyd ook in Utrecht niet kon bolwerken en toen met 31 ten onder ging, zwaluwen Vooruit zal door op nieuw van HM.8 3 te winnen eveneens wel zor gen om geon achterstand te krygen. M.S.V. is In Montfoort niet kansloos tegen Olympia, maar groot zal het krachtsverschil hier toch niet zyn. In West I b moet RJC A.V in Ouderkerk den strijd aanbinden tegen NKA.. een tegenparty. waaraan de Amsterdammers hun handen vol zullen hebben, want ook in de hoofdstad konden zy slechts een 1—0 zege uit het vuur slepen. VJ.C. heeft een gelegenheid om zyn positie wat te verbeteren, want de collegeclub geven wy een goede kans om In de Meer de punten te ver overen op Wilskracht 2. Always Forward kan zich verder in Hoorn den meerdere toonen van de Vriendam-reserves. D.OA8. zal bet in Weesp In afdeeling Noord gaat voor morgen de grootste belangstelling uit naar Voorwaarts dat Zondag JJ. van K. G. B. verloor. De positie der leiders Is nog schitterend maar Voorwaarts dient In Limmen tegen Oranje Wit toch terdege op zyn tellen te passen. Vooral omdat de club uit Limmen verleden week een prachtige over winning behaalde en bovendien nog een voor deeltje kreeg In den vorm van het ongeldig ver klaren van den wegrijd E. 8. V Oranje Wit welke destyds door E. 8. V. met 10 werd ge wonnen. Wy zyn benieuwd of Voorwaarts zich nu na de teleurstelling zal weten te herstellen De positie van E. 8. V. Is, mede door het hier boven vermelde en de zege van K. G. B., zeer precair geworden. Nu morgen V. V O. op bezoek komt, zal E. 8. V. alles in het werk moeten stel len om den vollen buit te veroveren maar of men daarin zal slagen is een vraag welke wy niet bevestigend durven te beantwoorden. K. G. B. heeft thans ons volle vertrouwen om den uitwedstrijd tegen Sparta tot een goed einde te brengen en dan sou het gevaar voor de onder ste plaats vrijwel geweken zyn. Met Purmerend gaat het al zeer slecht. Niet alleen dat dit elf tal maar weinig punten verzamelt, ook het aan tal gespeelde wedstrijden is byzonder gering Laten we hopen dat Purmerend morgen elnde- lyk weer eens speelt maar of er tegen St. Geor ge twee punten worden veroverd Is lang niet zeker. In de reserve afdeeling is de ontmoeting De Meer 2V. V. Z. 2 verreweg de belangrijkste, omdat hier wordt utgemaakt wie van bielde den strijd met V. V. A. 2 om het kampioen schap mag biyven voortzetten. We nemen daar- by aan dat V. V. A. 2 zonder al te veel moeite van het bezoekende Alw. Forward 2 wint Maar de winnaar by de eerst genoemde ontmoeting is niet zonder meer aan te wyren. V. V. Z. 2 heeft den goeden weg gevonden en het zou ons niets verwonderen wanneer de Zaansche reser ves op het ingeslagen pad voortgaan. Volen dam 3 is momenteel ook nog niet kansloos en dat A. D. O. 2 een spaak in het wiel komt ste ken is zeer twyfelachtlg. De groote spanning In afdeeling Centrum duurt onverminderd voort. Dit zullen wy nog wel eens moeten herhalen. Er is momenteel niet één ploeg aan te wyren welke met kop en schouders boven de andere uitsteekt. En d- s.tuatle kan nog Ingewikkeld worden na morgen want er staan eenige zeer belangrijke wea- stryden op het programma. Daar is dan in da S3

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 17