en I I Naar fusie tusschen Beverwijk Wijk aan Zee De steekpartij te Thorn Waarschuwing tegen N.S.B. X 90- WETSONTWERP THANS INGEDIEND LAFFE OVERVAL k Ei DINSDAG 25 FEBRUARI 1936 MEISTERSEXTETT DE OSSCHE STRAFZAKEN begonnen HOFHOUDING BEGROOTING STAATSMIJNEN Acht ton voor tuinders bevorderd wordt Geen wijziging vóór 29 Februari AUTO TE WATER De inzittende dame gered o.. EEN GEFINGEERDE INBRAAK De beide verdachten in arrest Kind doodgereden DUITSCHER AANGESCHOTEN GELDLEENINGEN Jongetje verdronken Ten laste van het Rjjk Sneller postvervoer I Doodeijjk mijnongeluk A 1 V Früher Comedian Harmonists WU hebben al bericht, dat <te vroegere Co- Loonsverlaging bij de A.K.U. gehalveerd Oplichting door valsche postwissels Het bergen van de „Dipping V” Alleen door vereeniging van beide gemeenten zullen bestaande belemmeringen kunnen worden opgeheven AUTOBUSDIENSTEN’ ZONDER VERGUNNING Dadera, die handig te werk gingen, gearresteerd Overeenstemming tusschen personeel en directie 18 Maart in hooger beroep voor het Hof Noodgedwongen buiten de grenzen Uitbreiding Diesel-electrische tractie stof de ort- cl£ Loonen in maatkleeding- bedrijf De intocht van Amadero XVI, Print Carnaval te 's Hertogenbosch,, De hoogs gast werd na gijn aankomst door de Bossche bevolking op hartelijke wijze ontvangen ma- 3LA BOUW VAN TWEE KAZE MATTEN AANBESTEED «n- •ults een rok met zes ver- part ken. Het vonnie in hooger beroep bevestigd Werkzaamheden J. A. baron van Pallandt van Walfort overleden Ernstig-vermanende woorden van Z. H. Exc. Mgr. dr. J. H.G. Lemmens Vergoeding voor mislukking van den hooioogst in Noord-Holland Nederlander „ontdekte*9 Redfern VALSCHE STEMPELS een jong meisje Bedrieglijke geschiedenis om geld bijeen te krygen Kindje gestikt Eeuwenlange banden van saamhoorigheid Opheffing van stoompontdienst tot verwerping -■ 8*- «e- 4 Ingediend ia een wetsontwerp tot ver eeniging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. worden veraorgd, over twee besturen worden verdeeld. Ook te Parijs en te Brussel sjjn zy vermoede lijk op deze wijze aan geld gekomen. Gewoonlijk richten zij die pogen door mid del van vervalschte postwissels geld in handen te krijgen, zulk een wissel aan zich zelf en veranderen dan het te Innen bedrag. Deze, thans In hechtenis genomen mannen. In een onbewaakt oogenbUk geraakte het vier-jarig zoontje van den heer van Olst aan den Centraalweg te Hattem In de vaart bij de ouderlijke woning. Toen zijn vermissing bemerkt werd, «as het ventje reeds verdronken. wen de- een serd, een zijn OP In art. 1 wordt voorgesteld, de vereenlgde gemeente den naam van Beverwijk te doen dragen en de vereeniging te doen tot stand komen met Ingang van 1 Mei 1936. Naar wij vernemen hebben de Ned. Spoorwe gen besloten. Ingaande 1 Juli as. het pontveer goederenvervoer tusschen Kakhuizen en Sta voren stop te letten. Maandag Is op den Ryksstraatweg te Zeven- bergschehoek het 7-jarig dochtertje van J. Dey- kers tegen een passeerenden personenauto op- geloopen en spoedig daarna aan de daarbij be komen verwondingen overleden. Het Bqssche Gerechtshof wees Maandag von nis in de zaak tegen den arbeider H. O. O. uit Thom (Ik), die door de Rechtbank te Roer mond tot drie jaar gevangenisstraf was veroor deeld wegens mishandeling met doodeljjken afloop, op 13 October 1935 gepleegd op den M- Jarlgen J. Wolters uit Lutterade. De advocaat-generaal had in hooger beroep vijf jaar gevangenisstraf geëischt. Het Hof bevestigde het vonnis der Roermond- sche rechtbank, doch bracht het voorarrest in mindering. In den loop der jaren Is deze samengroeiing nog duidelijker aan het licht getreden, seder^ het kleine grondgebied van Beverwijk, althans voor zoover het daarvoor in aanmerking kwam, geheel is bebouwd, aoodat. een belangrijk deel der bevolking, die gereedeiyk Beverwyksch mag worden genoemd, zich noodgedwongen moest paan vestigen bulten de gemeentegrenzen. Dientengevolge verkregen de gemeentelijke zor gen van Beverwijk In toenemende mate een in tercommunaal karakter en moest de beharti ging van belangen, welke beter, sneller en eco nomischer door één bestuur zouden kunnen Naar men weet, heeft de minister van Land bouw en Vlsscherü besloten uit het Landbouw crisisfonds steun te verleenen aan de tuinders, die ten gevolge van misoogst In moeilijkheden zijn geraakt. Wij vernemen thans, dat voor deze tuinders een bedrag van acht ton beschikbaar Is ge steld. De minister heeft .tot dezen steunmaat regel besloten, speciaal met het oog op de tuin ders in Noord-Holland, wier kooloogst ten ge volge van een luizenplaag mislukt ia Gedurende geruimen tijd werden zoo nu en dan aan de postagentschappen te Amsterdam valsche postwissels aangeboden en uitbetaald. Op het eerste gezicht waren deze postwissels niet van echte te onderscheiden. woensdagmorgen vond de vrouw van den win kelier Broenen In de Nleuwstraat te Gilze haar eenjarig kindje in de dekens gestikt. De dokter kon Rechts den dood eenstateeren De directie van de A. K. U. deelt ons mede: Tusschen de directie van de A. K. U. en ue vakvereenlglngen is overeenstemming be reikt omtrent verlaging van de loonen. Met ingang van 9 Maart as. worden de loo nen van de geschoolde arbeiders met 7% pet. en van de ongeschoolde met 5 pet. verminderd. Hierbij kan worden aangeteekend, dat het oorspronkelijke voorstel van de directie Inhield een verlaging van resp. 15 en 10 pet. Alleen door een vereeniging van beide gemeenten zullen de belemmeringen, welke thans aan een behoorlijke behartiging van deze belangen in den weg staan, volledig kunnen worden opgeheven. De gemeentebesturen hebben getracht met ruime toepassing van de wettelijke bepalingen in zake de samenwerking van gemeenten in de voornaamste dier Intercommunale belangen zoo goed mogelijk te voorzien. Dit middel heeft evenwel geen afdoende oplossing kunnen bren gen voor de onderwerpelyke gemeenten, tus schen welke een zóó nauw verband bestaat, dat bijkans bij elk onderdeel der gemeentelijke overheidszorg gemeenschappelijke belangen be trokken zijn. Op M-jarigen leeftijd is te Parijs overleden J. A. Baron van Pallandt van Walfort, kamer heer 1. b. d. van H. M. de Koningin. De overledene is de vader van den secretaris van het Nederlandsche gezantschap in Parijs. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal plaats hebben as. Donderdag, des middags om 3 uur op de begraafplaats „Mos- oowa’’ te Arnhem. Woensdag 18 Maart zullen de eerste Ossche zaken in hooger beroep voor het gerechtshof te Den Bosch worden behandeld. Terecht zullen staan de assuradeur A. 8. uit Nijmegen, door de rechtbank veroordeeld tot vijf jaar gevange nisstraf, wegens medeplichtigheid aan diefstal en heling; voorts de arbeider W. W. uit Osa, door de rechtbank vrijgesproken van den hem ten laste gelegden doodslag en F. N. V. d. W. uit Oss, veroordeeld tot vier jaar gevangenis- Het is op grond van het vfirenstaande, dat zoowel de raad van Beverwijk als die van Wijk aan Zee en Duin zich tot de Regeering heb ben gewend met het verzoek een voorstel tot samenvoeging van belde gemeenten bjj de Staten-Generaal aanhanging te maken. Nadat de raad en de commissie uit de inge zetenen te Beverwijk met algemeens stemmen en die te Wijk aan Zee en Duin met groote meerderheid zich vóór de beoogde vereeniging hadden uitgesproken, hebben Ged. Staten van Noord-Holland den minister in overweging ge geven, de totstandkoming van een wet. rege lende de samenvoeging van belde gemeenten, te bevorderen. Aangezien deze samenvoeging, welke, wel verre van inbreuk te maken op natuurlijk ge groeide verhoudingen, zich aan den histori- schen ontwikkelingsgang aanpast, de thans ondervonden belemmeringen in de uitoefening van de gemeentelijke overheidstaak zal doen wegvallen en voorts voor beide gebiedsdeelen aanmerkelijk ruimere ontplooiingsmogelijkhe den zal medebrengen, heeft de minister ge meend, aan het advies van Ged. Staten gevolg te moeten geven. maakten ook de op de postwissels benoodlgde stempels zelf na. Door een kleinigheid is de politie op het spoor gekomen van beide misdadigers, die zijn de 43-jarige A. de V. en de 45-jarige P. V. P. Ook te Rotterdam, Den Haag en Utrecht en in het buitenland hebben zj] op dezelfde wijze ge opereerd. Te Rotterdam zijn zij door middel van ver valschte postwissels aan een bedrag van onge veer t 1.000 gekomen. A. de V. werd te Parijs aangehouden op aan wijzing van een hoofdinspecteur te Rotterdam Toen de politie den man in zijn woning ar resteerde, werd een brief gevonden van P. V. P. uit Brussel, welke aanleiding gaf om de po litie te Brussel telefonisch om arrestatie van P. v. P. te verzoeken. H M. de Koningin heeft met Ingang van 1 Maart e.k. op diens verzoek eervol ontslag ver leend aan den eersten stalmeester en dienst doend grootmeester R, P. C. baron Bentlnck met gelijktijdige benoeming tot opperstalmees ter van H. M. de Koningin. Tot eerste stalmeester, tevens adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, is met Ingang van 1 Maart benoemd de rit meester jhr. C. E. J. M. Verheven van het Tweede Regiment Huzaren. Over de arrestaties in de zaak van de ver- valschlng van postwissels wordt nog het vol gende medegedeeld: Behalve de 51-jarige handelsrelziger P. P. uit Amsterdam beeft de politie te Brussel ook nog aangehouden diens echtgenoote. Beiden logeerden onder een valschen naam in een ho tel te Brussel. zy waren in het bezit van een valsch identiteitsbewijs. Het is gebleken, dat de man de gewoonte had om de twee dagen van hotel té veranderen. Zoo heeft hij om. verblijf gehouden te Gent, Luik en Antwerpen. Wegens verduistering te Antwerpen gepleegd, werd P. voorts door de politie gezocht, aange zien hij nog een jaar gevangenisstraf te goed had. Verder is nog aangehouden J. de V. uit Amsterdam, wiens uitlevering is verzocht door de Nederlandsche regeering. zich op beroepen, dat het veTvoer betrof, doch inci- Het is thans aan de politie gelukt deze ver- valschers van postkissels te Parijs en te Brussel te arresteeren. Het zijn wee Amster dammers. De bedragen waren klein, omdat de wissels anders niet aan postagentschap pen uitbetaald konden worden. Zoover men thans kan nagaan zijn meer dan 50 van deze valsche wissels uitbetaald. Namens de samenwerkende bonden in de kleedlnglndustrle wordt ons medegedeeld, dat de firma's in het maatkleedlngbedrijf. die te Amsterdam en 's Gravenhage tegen 22 Fe bruari JJ. den kleermakers een loonsverlaging van 5 pet. hadden aangezegd, aan de vak bonden bericht hebben, dat zjf een wijziging in de loonen zullen uitstellen tot 29 Februari as. Als gevolg daarvan zijn de personeelen de zer firma's Maandag niet in staking gegaan. Inmiddels heeft de Rijksbemiddelaar van par tijen, die bij een conflict betrokken kunnen worden, inlichtingen verzocht. Naar Reuter uit Paramaribo meldt, is een Nederlandsch beambte gearresteerd, beschuldigd van bedrog door middel van de sensationecle geschiedenis, dat hij Paul Redfern, den ver misten Amerikaanschen vlieger, bekend als de Amerikaansche kolonel Fawcett, had ontdekt. Redfern is acht jaar geleden zoek geraakt Op een vlucht van Noord- naar Zuid-Amerika. Volgens de verklaring van den thans gear resteerde, leefde Redfern in een dorpje, dat niet op de kaart voorkomt, in de Tumatumac- bergen van Britsch -Guyana, hij was gehuwd met een Indlaansche vrouw en had een zoon. De Nederlander zou niet in staat zjjn ge weest, hem op te sporen ten gevolge van de Vijandige houding der inboorlingen. Hij heeft thans blijkbaar toegegeven, de ge schiedenis verzonnen te hebben, teneinde in bet bezit te komen van het geld, dat voor een reddingsexpeditie zou worden bijeengebracht. ons land bij Frankrijk tot ééne gemeente, nJ. Beverwijk, werden vereenigd. Deze vereeniging duurde tot 1 Mei 1817, met Ingang van welken, datum het gebied van Wijk aan Zee en Wijk aan Duin van dat van Beverwijk werd afge scheiden en aldus de gemeente Wijk aan Zee en Duin ontstond. De gemeeente Beverwijk, reeds in de 13de eeuw met marktrechten en andere stedelijke privileges begiftigd en gunstiger gelegen aan de hoofdverkeerswegen te water en te land van Midden-Kennemerland, is tot heden gebleven het natuurlijke centrum van de omliggende streek en inzonderheid van de haar aan twee zijden' eng insluitende gemeente Wijk aan Zee en Duin. Aangewezen op Beverwijk voor marktbezoek, voor den afvoer van land- en tuinbouwproduc ten, voor het doen van inkoopen en voor an dere aangelegenheden, is de bevolking van Wjjk aan Zee en Duin, als waren de gemeen ten niet door de prllllg gevormde grenzen ge scheiden, met die van Beverwijk samengegroeid tot een eenheid, welke zich niet alleen op so ciaal en economisch terrein, doch ook op ker kelijk en politiek gebied openbaart. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Berger, nam conclusie inzake het cassatie beroep van H. A. W, die wegens bet weder rechtelijk maken van varkensstempels te Lo- chem in hooger beroep door het gerechtshof te Arnhem is veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden. De rechtbank te Zutphen had in eerste in stantie zes maanden opgelegd. Op grond van een vormfout werd geconcludeerd tot vernietiging van het arrest en verwijziging der zaak naar een ander Hof. Het arrest is bepaald op 23 Maart. In de m|jn ..Carolus Magnus’* te Palenberg. gelegen in de onmiddeUtjke nabijheid van de Limburgsche grens b|j Homburg is de 28-jarige ongehuwde mijnwerker A. Ott onder gesteen- te bedotm fun cedpod. Zondagavond is een laffe aanranding ge pleegd op een 16-Jarig meisje. Toen het meisje, A. N, dien avond te half zeven haar ouderlijk huU had verlaten om een boodschap te doen, werd zij op het Kerstroosplein plotseling gegre pen door drie gemaskerde camavalvlerders, die haar in een auto sleepten, blinddoekten en een prop in den mond duwden. Bij Aalst hebben de onverlaten haar in een boech gebracht en met vuistslagen deerlijk toegetakeld. Zij werd daarna nog vele malen getrapt, geslagen en op andere wijze mishandeld, waarna de laffe aanvallers haar bewusteloos achter de Aalster Dorpskerk Heten liggen. Bewoners hebben daar bet meisje des avonds laat met gescheurde kleeren en bloedend aan gelaat en handen ge vonden. De gemeentepolitie van Aalst en de mare chaussee hebben bet onderzoek in handen. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de begrooting der Staatsmijnen wordt opgemerkt, dat het Fonds voor Sociale Instellingen er naar streeft arbeid te verschaf fen aan invalide mijnwerkers en aan jonge- dochters uit mijnwerkersgezinnen, twee groe pen van personen, voor wie de werkgelegen heid in Zuid-Lünburg zeer beperkt is. Het Fonds tracht deze werkverruiming, waardoor een algemeen belang van de mijnstreek ge diend wordt, te bevorderen door het beschik baar stellen van tijdelijke bovengrondsche werkzaamheden-voor invaliden en voorts door zich toe te leggen op vervaardiging van klee- ding en schoeisel, welke voor een belangrijk deel door personeel der Staatsmijnen en door het StaatamijnbedriJf zelf worden afgenomen. Ook is opgericht een werkplaats voor den aan maak van regenkleedlnp, een bedrijf, dat te voren niet in de mijnstreek werd uitgeoefend. Ten slotte worden ook betonartlkelen vervaar digd. welke vrijwel alleen worden geleverd aan de Staatsmijnen. Slechts eenmaal is een partij betonartlkelen van eenlgen omvang aan derden verkocht. Dé hierover vernomen klachten ztjn sterk overdreven. Ook in de toekomst la nietH te verwachten, dat de mlddenstandsbedryven ir_, Zuid-Llmburg hinderlijke concurrentie van bejt Fonds zullen ondervinden. De bepalingen van het wetsontwerp stem men overigens overeen met die van vorige lee- ningswetten. Aan de Memorie van Toelichting is het vol gende ontleend: Sedert eeuwen hebben tusschen de bevolking van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin enge banden van saamhoorigheid be staan. Deze saamhoorigheid, oorspronkelijk waarschijnlijk een gevolg van de eenheid van oorsprong der bewoners, welke zich vooral ook openbaarde in eenheid van zeden en gewoon ten, heeft zich in latere jaren, niet het minst, omdat de bevolking der belde gemeenten was aangewezen op dezelfde welvaartsbronnen, voortdurend sterker ontwikkeld. Onder „Wijck" werd van oudsher verstaan zoowel het gebied van Beverwijk als dat van Wijk aan Duin en Wijk aan Zee. Het behoeft dan ook geenszins te verwonderen, dat deze drie gebieden, welke eerst bij de inwerkingtreding van de Staats regeling van 1798 staatkundig geheel op zich self waren komen te staan, na de inlijving van Bij de politie te Eindhoven was Zaterdag door den 22-jarigen E„ vertegenwoordiger van een expeditie-ondememlng. aangifte gedaan, dat in het kantoor van deze onderneming bij een Inbraak f 250.zou zijn ontvreemd. Toen de politie een onderzoek Instelde, kwamen daarbij eenige verdachte omstandigheden aan het licht. Zij onderwierp den man aan een nader verhoor, waarbij bleek, dat hij, tezamen met den 25-jarigen chauffeur W. de V., de inbraak gefingeerd had, omdat hy een tekort in de kas had. Beide mannen zijn daarop in verzekerde be waring gesteld. Maandag hebben de lichtlngsvaartulgen ..Kraft" en „Wille" ich begeven naar de plaats waar de „Dipping V" de vorige week door het Engelsche as. „Lagoslan" geramd is. De beide berglngsschepen hebben bij het wrak het anker uitgeworpen, teneinde de llchtingskabels te kunnen bevestigen en over te kunnen gaan tot berging van het vaartuig. Wanneer de ..Dipping V’* gelicht zal zijn, zal het afgesloten en opge richt worden. Men hoopt na de uitvoering van deze werkzaamheden de vermoedelijk nog in het wrak aanwezige vier lijken van den kapitein en zijn gezin te kunnen bergen. van den dienst Njj- is een brievenbusje median Harmonists blijven voortbestaan onder den naam Meistersextett. Hedenavond treden zij op in het Vastenavondprogramma van den K. R. O. Het is alweer eenlgen tijd geleden, dat de Comedian Harmonists voor het laatst in Hol land waren. Er liepen zelfs geruchten, dat dit uitstekende ensemble ontbonden zou zijn. Maar «Ij kunnen hun vele bewonderaars geruststel len, want ze bestaan gelukkig nog steeds en zingen nog altijd voor ,JHs Mastera Voice”, al is hun samenstelling in den loop der jaren eenigszlns veranderd. „Meistersextett früher Comedian Harmonists" noemen ze zich tegenwoordig .Meistersextett dien naam moet men zich Inprenten, want dat is in zekeren zin het waarborgmerk voor dit wereld- i beroemde ensemble. Heden komt het meestersextet weer naar ons land, om voor den K. R. O. te zingen, strz’ wegens diefstal met geweldpleging. Dan kunnen al hun vrienden weer genieten van dien meesterlijken zang, dat prachtige stem- materiaal, die ongeloofelijke radheid van tong en parodistische begaafdheid Dan lacht weer, zooals altijd, de kleine Bul gaar Leschnlkoff met zijn bijna fantastische stemhoogte en zijn betooverend pianissimo, dat weerklinkt als de toon van een Stradivari. En daarnaast staat weer de groote Biberti met zijn diepe basstem en den hartverkwikkenden humor. Trouwens, wat velen nog niet wisten: Biberti was de man, die de Comedian Harmonists sa menstelde. Daar is verder Bootz, die alon-j bekende pianist, van het begin af de muzikale leider van het ensemble. HIJ is in zekeren zin de ziel van het sextet. Volbloed- musicus, met een prachtige techniek en aan passingsvermogen, was hij steeds de ideale be geleider van het ensemble. Jaren vergingen, voordat de uitstekende ba riton Blanke, de vooral voor imitaties zoo be gaafde Fred Kassen en de heldentenor Sen- geleitner werden gevonden. Groot zijn de capaciteiten van elk der zes. maar nog grooter is de prachtige harmonie van het geheel, het geraffineerde crescendo en diminuendo, de rhythmische discipline. Velen hebben getracht, hen na te doen; door maar weinigen werden zij benaderd. Tientallen ooncerten werden in de afgeloopen maanden voor steeds uitverkochte zalen en door de radio gegeven, talrijke gramofoonplaten wer den opgenomen en last not least werkte het ensemble in de afgeloopen maand aan een groote film mede Ingediend is een wetsontwerp strekkende tot het aangaan van een of meer geldleenlngen >en laste van het Rijk. De memorie van toe lichting vermeldt: Krachtens de machtiging tot het te gelde •naken van schuldbewijzen ten laste van het Rijk vervat in de Leenlngwet 1933 is in 1933 Uitgegeven de 4 pet. Tweede Staatsleenlng 1933, «root 200.000.000. In 1934 is de 4,4 pet. Staats lening 1934. groot ƒ3.723.000 .krachtens de zelfde machtiging met toepassing van artikel der Beleggingswet bij het Invaliditeltsfpnds teplaatst en in 1935 is op overeenkomstige wijze Oe 5 pet. leening 1935 ten bedrage van f 44.000.000 met het Algemeen Burgerlijk Pen- •ioenfonds gesloten. Thans is, door de emissie kan de 4 pet. Staatsleening 1936, groot f 104.000.000, van de genoemde machtiging ten *°iie gebruik gemaakt. Het beloop der vlottende schuld doet intus- •chen verwachten, dat verdere consolidatie noo- <Ug zal bljjken. Ofschoon de minister van Financiën niet het koomemen heeft aanstonds wedet een beroep de geldmarkt te doen, acht hij bet niet- ••Oiln wenschelijk eene machtiging tot een ’oidoend beloop ter beschikking te hebben, “neinde op het meest dienstige tijdstip tot WtMolidatle van vlottende schuld te kunnen ®kcrgaan. Daarom wordt in dit ontwerp eene •ettelijke machtiging ten beloope van ƒ800 “uuoen voorgesteld. Door den eerst aanwezend ingenieur te Nij megen is aanbesteed het bouwen van twee ka zematten van gewapend beton in de omgeving van Venlo. De laagste inschrijvers waren P. Clevis en M. van Deunen te Blerick-Maasbree. voor een bedrag van ƒ25.900. Binnenkort kan de aanbesteding van nog meer versterkingen langs de grens verwacht worden. Op de Nleuwstraat te Kerkrede is Zaterdag middag de Dultacher O., wonende onder de ge meente Herzogenrath, aangeschoten. De Dultscher kwam uit Kerkrede. Bij het passeeren van de grens werd hij door douane beambten aangeroepen. O. liep door. De be ambten losten eerst drie waarschuwingsschoten en door het vierde schot werd O. in het been getroffen. De Dultscher werd gevisiteerd. In zijn sokken had hij 850 mark aan papieren geld verborgen, die hij te voren in Kerkrade had 'omgewisseld voor zilveren marken. Het geld is in beslag genomen. O. is naar een ziekenhuis gebracht Zijn vrouw is gearresteerd. Zaterdag is te Den Haag mevrouw B. wonende in de Koetlaan. die per auto op den Zuld-Binnenslngel reed, In het water terecht gekomen. Zij was ter plaatse niet bekend en mede ten gewolge van het slechte zicht doer den regen, geraakte zy te water. Een 17-jarige Jongen. Th. 8. uit de Bleekerslaan, wist haar weer aan den kant te krygen en op het droge te trekken. Zoowel mevrouw G. als de jonger, zyn er goed afgekomen en geen van belden beeft eenig letsel bekomen. De kraanwagen heeft later den auto uit het water gehaald. Aan de autobussen verdal-Heeten-Deventer bevestigd, waarin door belanghebbenden op de stopplaatsen correspondentie kan worden stopt. Aan het station Deventer wordt de bus ledigd. De advocaat-generaal by den Hoogen Raad, mr. Berger, nam conclusie in de zaken van G. H. 8. en J. H. K„ die ieder voor de rechtbank te Almelo zyn veroordeeld tot f 50.— boete we gens het zonder vergunning exploiteeren van autobusdiensten tusschen Hengelo en Amster dam en Haarlem. Belden hebben er hier geen geregeld denteel vervoer, dat telkens afzonderlijk werd aangekondigd. Mr Berger concludeerde van beide beroepen. Arrest 23 Maart. Zooals reeds voor eenlgen tyd werd aange- kondigd, zal het aantal Dieseltreinen opnieuw worden uitgebreid. Met ingang van Maandag 2 Maart zullen op werkdagen, behoudens even- tueele uit den dienst voortbloeiende wyzigingen. behalve de reeds bekend gemaakte, de nage noemde EM treinen, werkelijke Dieseltreinen zijn: Trein no. 515 Den Haag 88 (v. 11.10) en Rot terdam M (v. 11.13) naar Arnhem. Trein no. 540 Arnhem (v 19.07) naar Amster dam C. Trein no. 610 (Maandag 614) Eindhoven (v. 6.39) naar Rotterdam e - Den Haag. Trein no. 641 Amsterdam C. (v. 21.48) naar Eindhoven. In zijn vastenbrief van dit jaar zegt de Bls- jehop van Roermond, Z. H. Exc. Mgr. dr. J. B. G. Lemmens, o. m. het volgende: Zoo waarschuwden wy by voorbeeld reeds een paar jaren geleden tegen nieuwe stroomingen en bewegingen, die een gevaar mede brengen voor de zielen en de Kerk. Met name waarschuwden wij, samen mét heel het Episcopaat van Nederland, tegen de beweging van het Nationaal Socialisme in ons land. Helaas, Wij kun nen niet getuigen dat door al onze kin deren deze waarschuwing op volgzame wijze is aanvaard. Nog eens willen wij daarom deze waarschuwing herbalen en u dringend vragen ver te blijven van deze stroom in gen; de verantwoor delijkheid, die daaraan vastzit toeh niet op V te nemen; geen lid van deze vereeniging te warden of te blijven en haar vergaderingen niet te bezoeken. Het is niet overdreven als Wij U zeg gen, dat dagelijks de zorgvolle vraag Ons bezig houdt of de tijd niet geko men is tot meer gestrengheid over te gaan. Wanneer wij alle gevaren overzien dringt de overtuiging zich steeds sterker aan ons op, dat alleen hechte eenheid, broederiyke samenwer king en strenge tucht ons in staat stellen de dreigende gevaren te weren. Maar ook die zul ten ons niet kunnen redden, als O. L. Heer om niet helpt met Goddeiyke krachten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 13