PROVINCIAAL NIEUWS R 1 I GEHEEL GEBIT MARKTEN Wisselkoersen TANDHEELKUNDIG INSTITUUT DINSDAG 25 FEBRUARI 1936 .i i F 5000. boete Weerbericht L1MMEN MEDEMBL1K I WILN1S MIJDRECHT ASSENDELFT WORMER N1EUWER-AMSTEL OUDER-AMSTEL WAARLAND BAAMBRUGGE WERVERSHOOF BERGEN ONDERDIJK PURMEREND ZAANDAM DE RIJP NOORD-BEEMSTER RIJKS VISCHAFSLAG TEXEL ZEVENHOVEN ENKHUIZEN ZIJPE STAAT VAN BESOMMINGEN HOOGKARSPEL HOOGWOUD UITGEEST ILPENDAM s E UITHOORN KROMMENIE VOLENDAM fr - Bloembollenkweekers Genootschap RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM*!. - TEL. 16726 Tot fusie van hot H. B. C. en den Bond van Kleina Kweekers besloten Bond van R. K. Rqwielclub* in Noord-Holland boven *t IJ „St. Christophorus” a van te aan. KUDÉLSTAART i ABCOUDE XER AAR Vanaf f .35.-[neLgar p«**1008 trekken inbegr. D. B. C. NLe- rten en A. M. af- gijtske de Vries; Dirk, zoon van Marcus Stle- 34 aan den Rljksvtachafslag BEUGERS 2—0; USV 1—WO 1 winning voor Vitesse. i 3 .80 Hun- Burgerlijke Stand. Overleden te Ermelo: Wilhelmina Johanna van Aalten, 66 J. Tentoonstelling- Zondagmiddag werd in het jeugdgebouw oen tentoonstelling gehouden over Voetbaluitslagen - OVO 3—USV 2 2—2. K. K. Tooneel. Zondagavond gaf de R. K. Tocneelverecnlgtng „Willen is Kunnen” haar laatste uitvoering van dit seizoen in bet paro chiehuis. Voor de tweede maal werd opgevóerd ..Offerande", een tooneelspel in vier bedrijven van Jan Orosfeld. Het dankbaar applaus na leder bedrijf was ten volle verdiend. Aan het slot sprak de ZeerDerw. Heer Pas toor een dankwoord. Con Zelo 2 bracht thuis tegen 8. V. W By vonnis van de Allunaarsche rechtbank werd hedenmorgen de groentenexporteur J. K. te Sint Panera* veroordeeld tot 5.000.boete subs, zes maanden hechtenis wegens het over treden van de bepalingen op het uitvoeren van aardappelen naar Dultschland. De eisch was zes maanden gevangenisstraf. 6.10*/» 20.15 6.10 20.15 D Noa pn 1935 WO H/ Tel 1935 werd R.K. landarbeiders. Vrijdagavond hield de plaatselijke afdeeling van ,Bt Deus Dedlt” een propaganda-avond in het café van C van t Schip. Een afgevaardigde vn het hoofdbestuur, de heer v. d. Ploeg, hield een rede over: War- om organisatie zoo noodig is in dezen tijd. Spr. zette het doel van de organisatie op geestelijk en sociaal terrein uitvoerig uiteen. bak. 300, 450- 32.45 37.50 36.521 D drin der T wat Rlv J M een dar uit hd die J al J Bet zal Burg. Stand. Geboren: Gerrit, z. van O. de Haan en F. Stam te Amsterdam Ida Mirjam, d. van J. Olman en J. Biedermann. KW.: 1100. 62 430. 32.4714 37.471,4 36.47*/» 1.45% 32.45 37.50 36-5214 1.45X 6.10*4- 20.15 7.27 59.16 9.72*4 2452 48.13 frail ever loon Ir werl te r ten UU> nsfii best eefe stip huu 112 52 360—, BIS dei on vot bel nes elf- tuil var bet het tee doi I org roe boi C stel siei I der sen Hi belli rtgii bloei bol- poo held bsd< met kers nee: nine reed voer j. Jlen in 60- I stuks Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhager Stockholm Oslo N. Y. (cable) Rome Praag Madrid 3 de 1 ten ren van 11 noo drai bet H •ter dra Het aan sten vaai tel will Ml. Ir veq kw» Wegens overtreding uitvoerverbod van aardappelen Jeroen. Veilingen Ken- 1 Vrije Veiling. Boerenkool 0.70 60—90 cent per kist. Wortelen 7 —lie 34 cent. Selderie 33 cent. Con Zelo-nieuws Con Zelo I speelde Uit tegen W 8. V. I en verloor met 7—2. het er beter af en speelde 3 en won met 32. Verordening gemeentepolitie B. en W. stellen den raad voor, de verordening, rege lende de rangen, het aantel, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezol diging van de ambtenaren der gemeentepolitie te wijzigen in dien zin, dat de Jaarwedde voor den thans in dienst zünden Inspecteur van Po litie zal bedragen f 2800 tot f 3400, waartegen over het genot van vrij wonen komt te ver vallen. De Hoogendfjk- bewoners De Hoogendijk- bewoners zijn gelijkgesteld met de andere aan geslotenen van het electr. licht wat den prijs betreft. 1 VI. 216 890.—, VI. 217 1330. LOGGERS F. P. Hee remans; verkiezing van een voorzit ter en bespreking van de agenda's van de ver gaderingen van de Tuinders- en Boerenvak groepen. Burgerlijke Stand. Geboren: Beroeltje, d. van Willem Wijnen en El. Fortuyn. Overleden: Claslna Diderica Christina Koe dijk, 38 J. de voorzitter, de heer M. T. Niele bij acclanMÉ herkozen in de vacature, ontstaan door het bedanken van den secretaris wordt benoemd de heer Kramer van de afd. t Zand. In de plaats van den heer O. Braas Gz. wordt gekozen de heer C. Rozenhart, afd. Beverwijk. Na de gehouden rondvraag volgt sluiting on der dankzegging. Voetbaluitslagen. Alleen het tweede elftal wist een 63 overwinning te boeken van Vic 3. Des 1 verloor van ROM 1, evenals Des 3 van VDO 3. Aagje Geertrulda Visser, jaar geh. met Cornells van Wijk Burgerlijke Stand Geboren: Franz Josef, zoon van F. A. MeisI en 8. Pralat. Ondertrouwd: M Visser. 30 jaar, Geersen. 39 jaar. Getrouwd: J. Eveleèns en 8. Moleman. 24 7.27 59.16 9.72*4 24.82 48.13 Burg. Stand. Geboren: Petrus, z. van Pe trus Berkhout en van Klasina Nibberlng Margaretha, d. van Jozef B. Smit en van Eva Hoek. Overleden: Jacobus Portegies. 84 jaar. echt genoot van Femmetje de Jong, 64 jaar, weduwe van Jac. Portegies. Personalia. In de plaats van den heer H. Markman, die naar elders vertrokken is, heeft het bestuur van den L.T.B. als secretaris be noemd den heer Fr. Sassen, en A. C. Hooger- vorst 3e secr. Als penningmeester zag zich be noemd A. C. van Zwleten. R. K. V. V. Wit Rood De uitslagen van de wedstrijden van Zondag 23 Februari luiden als volgt: Stormvogels IWit Rood I 53; Wit Rood II Stormvogels III 34. dat sta: hU tut Kring Kennemerland van den L. T. B. St. Joseph Gezellen Zondagavond gaf de Tooneel- en Jazzclub van de St. Joseph Ge zellen een goed geslaagde uitvoering in hotel „de Ooievaar”. De praeses. kapelaan Dutais- velt vroeg belangstelling en steun voor het Gezellenwerk, zoowel van den kant der Ge zellen zelf als van hun ouders. de christelijke gezinsgebruiken. Naast de gewone christtelyke gezinsgebruiken was een groot aan tel uitbeeldingen der Volendammer gezinsge bruiken te bezichtigen. Een en ander had een flnke belangstelllgn. - R.K W.S.V. De uitslagen van Zondag lul den: W8V 1—Con Zelo 1 8—3; WE 2—WSV 2 50; WSV 3Purmerend 3, afgekeurd; IEV a —WSV a 6—3; WSVb—SDEa 4-3. Burg. Stand. Geboren: Dirk. z. van Teu- nis de Haan en Margaretha Geertrulda Dek ker. Ondertrouwd: Willem Munnik. 31 jaar van Edam en Maartje Root, 21 Jaar. Febr. Vorige Slotk. heden 23 Febr. 7.26*4 59.16 9.73 24.82 48.13 Zilveren feest. Zondag herdacht de Eerw. Zuster Donate (mej. C. v. d. Jagt) van de Con gregatie der Arme Zusters van het Goddelijk Kind den dag. dat zjj 25 jaar geleden haar in trede deed in voornoemde Congregatie. Om tien uur werd een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen met Veni Creator. Des middags bracht .Artl" een serenade in de mooi versierde feestzaal. Van de gelegenheid de eerw. Zuster te fell- citeeren werd veel gebruik gemaakt. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik, z. van O. Veenstra en J. Helmbout; Anna Frun- cisca. d. van C. Hardebil en A. Klaa^sen. Ondertrouwd: C. M. van Djjke en M. Lech- tenbölmer; P. Bron en E. Woudenberg te An- dijk. Getrouwd: Gjjsbertus van Asch en Jeltje Post ma te Opende; Cornells Wester lak en en Hendriks Edens. Overleden: Willem van Krimpen, 48 jaar, on gehuwd: Jan Hendrik van Zwol, 79 jaar, ge huwd met C. van der Linden. stormvogelnieuw». Uitslagen van Zondag Stormvogels IBe Quick I 30. K. 8. V. I—Stormvogels II afgelast. Stormvogels III—Over-Holland n laatste niet opgekomen. nu een plaats Priesterwijding Zondag 22 Maart iu. zal onze plaatsgenoot fr. Anfridus O.F.M. iNlco Smit) te Weert de H. Priesterwijding ontvan gen en zal hu op Paasch-Zondag zijn eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk opdragen. Hoogste barometerstand: 773.8 te StensHe Laagste barometerstand: 7474 te Reik. MviK Onweer. Zondagavond omstreeks zeven uur woedde boven Assendelft een kort maar hevig onweder. vergezeld van een stortbui. Aan den Genieweg werden een paar Hchtpalen ver splinterd. Ook tlefoonleldingen raakten onklaar. Als natuurverschijnsel zeker merkwaardig. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelia. Adriana Afra, dochter van E M. Joooen en C. M. Bakkum; Alida, dochter van A. Rose- meijer en A. Noolj. Ondertrouwd: H. Borslap en derbrüning. Gehuwd: J. Kerssens en M. H. Honunerson. IJMUIDEN. 24 Febr. Rjjksvischafslag. Tar bot 1.10—1.20 per kg. Griet 15.0030 per 50 kg. Tong 1.10—1.50 per kg. Groote Schol 800—11, middel Schol 10—11.50, Zetschol 1300-18. kleine Schol «40—15, Bot 4.00—7, Schar 7.00 —O, Tongschar 22.00—26 per 50 kg. Rog 9.00— 10 per 20 stuks. Vleet 2.2o per stuk. Pletermsn en Poon 8.00, groqte Schelvisch 19.00—35. mid del Schelvisch 21.00—31, kl. mldd. Schelvisch 1350—30, kleine Schelvisch 7.10—21 per 50 kg. Kabeljauw 1450—36 per 125 kg. Gullen 540- 1050 per 50 kg. Leng 0.851.70 per stuk. Heil bot 0.84—1.10 per kg. Wijting 4—8.50 per 50 kg. Koolvlsch 13«8 cent per stuk. Makreel 12.00 Dr lijstjes van V.V.V. Als voornaamste punt van bespreking op de Donderdag aa. te houden buitengewone algemeene vergadering van V.V.V. komt op de agenda voor het ver- Voetbaluitelairen Purmerend I—Oranje Wit I 0—3; Oranje Wit II—Berdos U 1—3. Zeevogels III—Oranje Wit III 3—1. Een nieuwe R. K. Nijverheidsschool Door den Inspecteur van het Nijverheidsonderwijs is het schoolgebouw (Patronaatsgebouw, Oost zijde 38), araarln het Nijverheidsonderwijs door de Eerw. Zusters van J. M. J. wordt gegeven, af gekeurd. De Inspectie heeft tevens ultgenr-aakt, dat de inrichting door verbouwing niet kan worden verbeterd. Binnen niet al te langen tijd ml nieuwe Nijverheidsschool op dezelfde worden gesticht. Huisverzorging Onder voorzitterschap van mevr. TensenKlres was deze vereeniglng in jaarvergadering bijesn. Deze vereeniglng die bijna vijf jaar bestaat geniet de voile belang- steling der ingezetenen. Geregeld zijn drie tot negen verzorgers werkzaam geweest in 56 ge zinnen. Er zijn thans ongeveer 500 gezinnen lid. De inkomsten bedroegen 2669.92. de uitgaven beliepen 2546.61, voordeelig saldo 123.11. In het bestuur werden de aftredende leden, de dames Zuak—de Wit en LootsKofman her kozen. Burgerlijke Stand Geboren: Hendericus Johannes, zoon van Hendrik Binken en van mer en van Elizabeth Doets: Helena Gerarda, dochter van Gerardus Breed en Helena Anna Koot, te Edam. Ondertrouwd: Harm Heero Levering, 26 jaar, te Haarlem en Jannetje Bruning. 17 jaar. Hen- drinus Johannes Heermans. 34 jaar, te West- zaan en Neeltje Hooijberg. 23 jaar. Getrouwd; Theodoor Ellenberger, 43 jaar. te Amsterdam en Antje Fraai), 41 jaar. Willem Daman, 27 jaar en Pletertje Faber, 23 jaar. MAANDAG, 24 Vorige Slotk. heden Febr. 7.27 59.27 9.72*/, 24.8P, 48.12*/, -, Reiger 75 75 manden BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. A vondspreekuren Dinsdag, Woensdag en Donderd. v. 7-9 u. wit-Gele Krute Tot magazijnmeester van het Wit-Gele Kruis is benoemd de heer G. Brakenhoff, Langebuurt alhier, tevens secre taris dezer vereeniglng. en Annaatje en Neeltje Overleden: Wilhelmus Petrus van Oost waard, 25 jaar. ongehuwd. Ondertrouwd: Hulbert Leendert van Leeu wen. 27 jaar, wonende te Ouder-Amstel en Louise Elisabeth den Broeder. 23 jaar, wonen de te Amsterdam. Burgerlijke stand. GeborenCatharina Johanna en Antonius Johannes, d. en z. van J. J. Vlasman en J. C. v. Niekerk; Adriana Wilhelmina Petronella. d. v. H. H A. Dijssel bloem en G. J. M. Vijverberg. Overleden: Gerrit Buis, 81 j., echtg. v. Geesje Tjallinga; Maria Johanna van Bijleveldt. 00 j., echtgen. van Hubertus Verlaan. Tooneel Zondag hield de tooneelver. „Ons Ideaal" haar vastenavond-uitvoering met het tooneelstuk: ,De mensch wiktI Voor een flink bezette saai werd het stuk, dat In zeer korten tijd moest worden Ingestu deerd op verdienstelijke wijze gespeeld, waar door aan de aanwezigen een genoeglijke avond werd bereid. of geen waarde heeft, zoolang pension- of ge meubileerd-zoekenden desgewenscht een aantel adressen In de gids door de administratrice na der aangeduid krijgen, waardoor de annonce, die daarbuiten valt, vrijwel waardeloos wordt’ Gelukkig heeft ieder lid nog zelf het recht, al dan niet In de gids te adverteeren. al verspeelt hij daarmee het recht hetgeen we nog steeds als een groote onbillijkheid blijven beschouwen om voor zijn f3 contributie een V.V.V.-kaart te bekomen. De gids is dus niet volledig, wat het aantel gelegenheden betreft; wat de tarieven aan gaat. zal de gids het wel nooit worden, omdat er altijd nog leden zijn, die hun tarieven voor den ander willen verzwijgen; tot een verplich ting zal het hier wel nooit komen. Als 2de arg-ument voeren adressanten aan. dat de lijstjes door de overvloedige gelegenheid overbodig zijn geworden en dat steeds aan het bureau van V.V.V. kan worden opgegeven, dat men nog ruimte beschikbaar heeft. Dit geldt ook weer in de eerste plaats hen. die in de gids voorkomen, en we betwijfelen of zij, die niet in de gids staan, aan het bureau met kans op effect, hun beschikbare ruimte kunnen op geven. De^e twee eerste argumenten van adressan- ter^jfcen ons dus niet gelukkig. Bij de voorloopige bespreking van het ver zoek in de laatste vergadering, noemde de voor zitter alléén steekhoudend de argumenten, dat het groot aantel brieven, dat de zoekenden ontvangen, verwarrend werkt en dat nlet-leden van de lijstjes proflteeren. Wi) zijn het daarmee ééns, doch de overige drie argumenten, dat de lijstjes prjjsdrukkend werken’, veelal onnoodig werk beteekenen en vaak schijnaanvragen zijn, lijken ons niet min der steekhoudend. Het spreekt, dat hoe grooter het aanbod te, hoe minder loonend het pensionbedrijf wordt. ZU. die uit bijverdienste pension houden, kun nen zonder bezwaar genoegen nemen met lage tarieven, waarvan de pensionhouder, die ais hoofdbron van bestaan zijn bedrijf uitoefent, geen redelijk inkomen kan maken; deze is daardoor genoodzaakt wil hjj nog- wat ver dienen ook met zijn tarieven omlaag te gaan. Daar zit ol. het kardinale punt; de prijzen voor de pensionhouders-van-beroep worden be dorven door de pensionhouders-uit-bijver- dlenste. Er zijn er, die van oordeel zijn, dat pension-houden alleen als bijverdienste mag uitgeoefend worden dit moge voor gemeubl- leerd-verhuren misschien waar zijn voor pensionhouefera geldt dit in Bergen evenmin als voor hotelhouders. CeéperaUe-fUmavond. De kortgeleden al hier opgerichte R K Verbruikscoöperatie, on- derafdeellng van den R. K. Volksbond, ga£ in de zaal van het café ,,‘t Fortuin’’ een propa- ganda-filmavond. welke heel goed bezocht was. Benige films werden vertoond en na de p6uze hield de propagandist, de heer Beumer, een korte rede, waarin hy wees op het belang van de vak- en standsorgansiatie voor de ar beiders. Tevens wees hij op de prachtige instel ling envan deze organisatie en wel bijzonder op de verbruikscoöperatie, welke aldus spr., het winstsysteem uitschakelt. De voorzitter sprak de hoop uit dat het re sultaat zou zijn groote ledenwinst en uitgroei van Mus yertrouwen”. Beneessd Tot filiaalhouder van de on langs opgerichte RK. Verbruikscoöperatie ,,Ons Vertrouwen", onderafdeellng van den RKVolksbond, la benoemd de heer N. Oojje- vaar te Andljk-W. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Simon, zoon van Dirk Witte en Anna Hendrika Gomes; Dleuwke, dochter van Jenne Krotje en Antje van Dijk; Cornells Anna Maria, doch ter van Pieter Bakker en Maartje Oeense. Getrouwd: Nicolaas de Jong de Graaf; Johannes Terwlndt Weijdt. Overleden: zoékschrift tot intrekking van de rondzending van lijstjes voor penslonaanvragen, welk voor stel is ingediend door de heeren J. M. de Lange. J. P. Kreb, J. Verhagen, C. van Dijk én H. Dijk en door een 35-tal pensionhouders werd ondersteund. Het bestuur is zoo welwillend geweest het adres in extenso op de convocatie af te druk ken en geeft er in een beschouwing zijn eigen standpunt by, terwyi de leden, die niet ter ver gadering kunnen komen, hun standpunt txt.v. de kwestie kunnen kenbaar maken. Ter voorkoming van misverstand lijkt het ons echter niet ondienstig er de aandacht op te vestigen, dat het invullen van deze strookjes niet doorslaggevend is; het bestuur wil biyk- baar een zoo ruim mopeiyk Inzicht krygen in het gevoelen van de vereeniglng. De beslissing biyft in elk geval aan de vergadering, waarin het voorstel in stemming zal moeten komen en eventueel aangenomen kan worden, ook al biykt uit de ingekomen strookjes.’ dat het grootste aantal pensionhouders er tegen is. Een ander misverstand lykt ons, dat sommi gen meenen, dat de vergadering hier niet te beslissen heeft en alleen het bestuur hier al dan tot afschaffing van het HJstjessysteem kan besluiten. Ook deze Aieening lykt ons niet juist. Wanneer men immers de agenda goed leest, dan wordt er inderdaad gesproken van een voorstel, waarover In deze buitengewone ver gadering* beslist zal worden. Wat het voorstel zelf betreft, voeren adres santen allereerst aan, dat de pensioniyst zóó volledig en uitgebreid is, dat iedereen hieruit zyn keuze kan bepalen. Dit lykt ons niet het geval, zoolang de leden de vryheld hébben, si dan niet in de gids te annonceeren en daarby al dan niet hun tarieven en beschikbare ruimte te vermelden. Velen stellen er geen prijs op in de gids voor te komen, omdat voor hen een annonce weinie van de Maandag aangekomen STOÓMTRAWLERS E*n succes. De llefdadigheldsuitvoering, welke Zondagavond door de samenwerkende ver- eenigingen, n.l. Zangvereeniging .Kunstgenot Fanfarecorps Crescendo” en Tooneelvereeniging ..Kunst en Vriendschap” ten bate van de kerk is itéfteven. is een succes geworden. De zaal was geheel gevuld en het publiek was tenvolle over het gepresteerde te spreken. Een prachtig vaandel werd onthuld en aan ..Kunstgenot” oaageboden. De heer H. Berk hout dankte allen voor den financieelen steun. De zeereerw. heer pastoor bracht dank aan de vereeniglngen, die zoo spontaan samen werken om voor de kerk op te treden. Het plan besaat in het, najaar voor dit doel een bazar te houden. R.K.V.V. „Strandvogels” Het tweede elftal had Zondag Stormvogels 2 van Hoogwoud op bezoek, welke ontmoeting in een 74 over winning voor de gasten eindigde. Strandvogels jun. a~-Unlon Jun. a Is gelast. «7 «00.—, 38 910.—, 144 920.—, 101 89 540.—, 175 43035 28059 410—, 24 580 178 550.. 177 420—, «30.—, 108 410.—, 40 970—, 41 910—, C 134 310.—, 153 730 138 1000.—, 114 490 per 50 kg. Versche Haring per kist 5550. We gelooven het dan ook niet ver mis te hebben, als we zej,*gen, dat de voorstanders van het verdwynen der lystjes hoofdzakelyk pen sionhouders-van-beroep zyn en \ge tegenstan ders, die, welke het pensionhouden als een wel kome byverdienste beschouwen. Van het bestuur kan niet verwacht worden, dat de lystjes alleen aan de elgenlyke pension houders gezonden worden: waar zou trouwens de scheildngsiyn liggen? Het ligt er nu maar aan. welke categorie ter vergadering het groot ste blykt. Mag men tot de conclusie komen, dat het voor de pensionhouders gewenscht is het lyst- jessysteem af te schaffen, voor de rubriek ge- meublleerde-huizen-verhuurders lyken ons de lystjes onmisbaar. Het verzoek is dan ook te recht alleen voor pension- en hotelbedryf be doeld. Dat het ontvangen van een groot aantel aan biedingen verwarrend werkt, ligt voor de hand Er zyn dan ook al pensionhouders, die niet schrijven op de lystjes, doch de aanvragers zelf gaan bezoeken. Niemand, die hun dat be letten kan, al zou dit systeem op den duur een wantoestand scheppen. We zouden tenminste wel eens willen zien, wat er gebeurde, als drie of vier pensionhouders geiykertyd by een pen- sionzoekende in Groningen voor de deur ston den. om mondeling hun pension aan te be velen. Het verstrekken van lijstjes aan nlet-leden is een kwestie van solidariteit. De leden moesten niet willen, dat zy, dit geen contributie offeren, toch van de lijstjes proflteeren. Iets anders is het met het proflteeren van de lystjes door niet-adverteerders-in-de-gids. Wie niet in de gids adverteert, kan geen lystjes, noch een V.V.V.-kaart ontvangen. Nog maals, het is het goed recht van een lid. al dan niet In de gids te adverteeren. maar waar om dan hem het recht ontnomen voor zlin f3 contributie een kaart en de lijstjes te ontvangen? Het is te begrypen. dat zy. die deze onbiliykheid meevoelen en wél lystjes ontvan gen. andere leden daarvan laten proflteeren. Op de agenda komt een punt voor: mede- deeling betreffende de verstrekking van kaar ten voor pensions en gemeubileerde huizen; we hopen, dat deze mededeellng* inhoudt, dat alle leden zco'n kaart kunnen krijgen en tevens het recht krijgen desgewenscht de lystjes te ont vangen. Het bestuur wyst in zyn beschouwing erop, dat afschaffing van het lystjessysteem zal lei den tot ledenverlies; dit is ongetwyfeld waar. Voor velé leden is dit lystjessysteem heteenlgc contact met de vereeniglng. Voorts wyst het bestuur er op, dat V.V.V. een ’vereeniglng is ter voorlichting van de ver- biyfzoekenden en ter propageertng van de ge meente, om daardoor het welvaartsbelang van de gemeente in haar geheel te dienen. Wij zullen dit niet bestrijden, doch meenen. dat de meeste leden uit eigenbelang en niet op de eerste plaats om de vreemdelingen van dienst te zyn, lid zyn van V.V.V. en voorts, dat het welvaartsbelang van de gemeente vor dert, dat degenen die het pension-houden als eenigste bedryf uitoefenen, daarby allereerst geholpen worden en dat niet terwille van een groep, die als byverdienste pension houdt, een systeem gehandhaafd moet biyven, dat leidt tot prysdruk. En wanneer de vereeniglng er op de eerste plaats is voor de vreemdelingen en niet voor de leden, dan mag de vrees voor verlies van een aantal leden hierby toch niet den doorslag* geven. Melkverstrekking Maandagmorgen is een begin gemaakt met de verstrekking van melk aan een groot aantel schoolgaande kinderen. Aan de R.K. Meisjes- en de R.K. Jongens school werd aan resp. 33 en 27 kinderen een kwart liter gepasteuriseerde warme melk ver strekt. Ook aan de openbare scholen heeft dit plaats gehad. Amstelstroom 55 manden 1620Ancor 70 manden 1830.Zwaluw 50 manden 2150.—, Sperwer 400 manden 2880Protlnus 575 man den 3230.Geziene 60 manden 190.Hercu les 300 manden 2180.—Carolina 300 manden 2580.—-, Glorie 285 manden 2490.- manden 1900.Jennie Elsa 1940 De Kring Kennemerland van den R.K. Dioe. Land- en Tuinbouwbond houdt Donderdag avond zyn jaarvergadering in café-restaurant Kehl te Castricum. r De agenda vermeldt o.m.: Jaarverslagen, be- stuursyerkiezlng wegens aftreding van den heer VERWACHTING: matige Neerd-Oeste. lyke wind, betrokken tot zwaar bewolkt wwarsehyniyu saeeew of natte sneeew* temperatuur om het vriespunt. Zon op v.m. 6 59 onder n-m. 5.28 Licht op n.m. 558 Maan op v.m. 7J1 onder num 8.52 Eerste kwartter 33 Februari Burgerlijke Stand. Geboren: Bregje. d. v. Arie Eriks en van Jannetje Glas; Johannes Pe trus, z. v. Petrus Adrianus Siykerman en van Dieuwertje Anthonia Portegys: lef je, d. v. Ger rit Rademaker en van Grietje de Graaf. Overleden: Trijntje Kuiper, oud 62 jr., echt- genoote van Cornells Zwaan; Adrianus Appel, oud 73 jr, echtgenoot van Grietje Leeuwen. Het HoUandech Bloembollenkweekers Ge nootschap kwam Maandagmorgen byeen in café Brinkmann te Haarlem, De voorzitter, de heer 8- Schoneveld. opende de vergadering en herdacht allereerst de over ledenen der vereeniglng in 1935. den heer W. O. Droog, stichter van het Genootschap, voor vechter van den kweekersstand; den heer Kooiman uit Bennebroek. ook een der promi nente figuren uit de organisatie. De strijd voor den kweeker wordt met den dag zwaarder, aldus spr., byzondere steun is noodig, bysondere kracht wordt vereischt. De saneering heeft nog niet de resultaten ge bracht. die verwacht werden; er is moed noo dig om in een betere toekomst te gelooven. Welke houding moet thans aangenomen wor den? De voor- en nadeelen van de crisismaat regelen moeten gewogen worden en men moet by het beschouwen van de nadeelen niet de oogen sluiten voor de grootere nadeelen. die ronder saneering ongetwyfeld ontstaan zouden zyn. De saneering heeft ook voor den kweeker uitkomst gebracht; breken met dezen maatre gel zou. volgens spr.. thans niet verantwoord zyn. De niet-gesaneerde artikelen staan er zeker niet beter voor. Spr. riep dan ook het vertrouwen van de kweekers in. opdat onder Gods legen spoedig licht in dezen zwaren tyd zou mogen komen. Spr. noemde het vervolgens verblijdend, dat de fusie met den Zuld-Holl. Bond van Kleine Kweekers straks een feit zal worden Groote vakbelangen worden daardoor gediend. De re organisatie moge het begin zyn van een an dere reorganisatie, waardoor algemeene zaken zullen staan naast speciale groepsbelangen. 'Spr. doelde hier op de Alg. Ver voor Bloem bollencultuur) De voorzitter wydde dan eenlge woorden aan den afgetreden voorzitter der Alg. Ver., den heer E. H. Krelage. Spr. bracht dezen pionier hulde en dank en sprak de beste wenschen uit voor zyn verder leven, waarby hy hem vooral op zyn Indiè-rels alle goeds toebedeelde. 4 De rekening en veraniwoording over met een nadeelig saldo van f 482.28, goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Raaphorst, stippen wy aan. dat het ledental thans 834 bedraagt en is achteruit ge gaan. Twee afdeellngen werden opgeheven. Dat er een verlies van 100 leden is. vindt voor- nameiyk zyn oorzaak In afschrijving door Con tributie-achterstand. De rechtskundige adviseurs gaven 71 advie zen. Den'kwam aan de orde het voorstel om over te gaan tot de aanstelling van een derden rechtskundigen adviseur van het Genootschap te Hoorn of te Alkmaar. Het hoofdbestuur wenachte vestiging te Alkmaar met een proef tijd van één jaar. Aldus werd besloten. De directie van het Genootschap stelde voor cm over te gaan tot fusie van het Hollandach Bloembollenkweekers Genootschap en den Zuid-Hollandschen Bond van Kleine Kweekers en zulks met Ingang van 1 Maart as. Het hoofdbestuur ondersteunde dit voorstel ten volle De Bond van Kleine Kweekers heeft de fusie reeds In principe aanvaard. De voorzitter (jaf een uiteenzetting van de onderhandellngen en wees er os. op, dat de kleine kweekers een propagandist voor het ver- groote H. B. zouden willen benoemen. Er zyn maar vierduizend van de vyftienduizend kwee kers georganiseerd en dus is er nog zeer veel te doen. De afdeeling Lisse meende, dat kadervor ming aanbevelenswaardlger en goedkooper is. Het voorstel werd met algemeene stemmen aan genomen. De uitwerking zal aan de directie worden overgelaten. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. RK. V. V. Stormvogels De uitslagen van de Zondag gespeelde wedstrijden, lulden als volgt: Stormvogels 1—Wit Rood 1 (Hoogkarspel) 53 Strandvogels 2 (Onderdyk)Stormvogels 2 47 Wit Rood 2(Hoogkarspel)Stormvqgels 3 31 Sparta jun. B (Wognum)—Stormvogels B 0—2 Het programma voor 1 Maart luidt als volgt: De Volken 1Stormvogels 1; Stormvogels 2 E. V. E. 2; De Valken 3—(Stormvogels 3. ALKMAAR 34 Febr, N V. Alkm. Kxportvelllng. Andyvle 0.703 80 per 100 stuk» Appelen 550 8 per 100 kg. Boerenkool 2350 per 100 stuks. Bleten 4 605.30. Gele kool 4.30^10.50 per 100 kg. Groene kool 1350. Kropsla 0.70—1.80. Knoleelderie 7.1010.50 per 100 stuks. Peren 3 50 -10 per 100 kg. Prei 1 50—7. Rabarber 10.00 per tDO bos. Roode kool 4.10—10.50 per 100 kg. Selderie 150—3 20 per 100 boa. Spinazie 142 per Spruiten 2.5011 per 100 pond. Uien 1 witte kool 350. Wortelen 0 70—350 per 100 r. Wortelen 1313.50 per 100 boe. Witlof I 506, Idem II 350350 per 100 pond. AMSTERDAM. 34 Febr. Blervelllng Ho< prya 3.75, mlddelprijs 33.15, laagste Prils per 100 stuks. TOtaal-aanvoer 90.000 stuks. 1 del gewoon. BODEGRAVEN. 35 Febr. Kaasmarkt. Aan voer 53 wagens. 3385 stuks Rb soort met R.M. 31— 3350. 5e soort met RM 19.00—30. Handel matig. BROEK OP LANQENDIJK. 36 Febr. 1150 Kg. aardappelen: Bevelanders 2.303.30. 11000 kg. Breefcpeen 1.902 50 31000 kg. Roode kool 4 9 10. 19000 kg. Gele kool 3.10—10. 30000 1 Witte Kool 0.90—5 20 15000 kg. Uien: Gele 1.80350, grove 3.403.70. Gele Drielingen 80 cent. 4000 kg. Bleten 350—4.00. 3*00 ruige Gele kool 150350. BEVERWIJK. 34 Febr. Groenten- en Fruitvei ling .De Eendracht”. Boerenkool 0.001.45 per klat Rabarber 7—14. Selderie 3. Prei 3—13 cent >er bos Roode kool 1124 cent Savoye kool 4 0 cent. Herfstzooi 1cent. Knollen 36 cent per stuk. Ifit 814 cent. Spruitjes 833 cent ^BK^ÉRWUK. 24 Fsbr. Vc--- nemerland en 150. Andyvle 00- 12 cent, Petersell- Prei 411 cent per boa. Tomaten 350—«.70 per 100 kg. Uien 33 cent. Nero 414 cent. Wor telen 33 cent. Spruiten 1023 cent per kg. Knollen 3—8 cent, Roode kool 5—30 cent. Gele kool 810 cent per stuk. BOVENKARSPEL. 34 Febr. ,De Tuinbouw" 1*. Blauwe aardappelen 1.15—1.48 per baal. 4000 kg. Bleten 0.901.80 per 100 kg. 400 baal Uien: grot 1.10. groote 0.901.06, Drielingen 3050 cent per baal. Roode Uien 1.40 per baal. 700 bos bloemen: Prosperity 7 cent, Bartlgon 1318 cent, Copland 911 cent. La Reine 7 cent, Oour. d'Or 15 cent, ^d Hoef 1. c^Triompbator 13-14 cent pw BLOKKER, 34 Febr. „Op Hoop van Zegen" Prei 4—4.40, Selderie 2.10—«50, Bismarck 4.0Ö— 1936 des namiddags 3 uur in de groote zaal van jBt. WUlibrord", Oudegrucht, Alkmaar. Na de g*ebrulkeiyke opening, wordt het Bonds lied door alle aanwezigen staande gezongen. De voorzitter, roept allen een harteiyk wel kom toe, byzonder den Bondsadvlseur, Rector C. Vis, alsmede den geesteiyken adviseur van de afd. Zwaag, den weleerw. heer A. M. Abeln. Spreker hoopt, dat het jaar 1936 zeer bloeiend zal zyn voor den Bond en merkt op. dat deze mooie bond toch is een bond van gebedsactie en dat de crisis zal kunnen worden verdreven door vurig gebed. Spreker deelt mede, dat het Bondsbestuur gaarne bereid is in plaatseiyke vergaderingen een woord van aanmoediging te spreken en hoopt, dat hiervan veel gebruik zal worden gemaakt In het belang' van de afdeellngen en den Bond. Spreker spoort aan om dit Jaar een record aantel deelnemers aan de pelgrimstochten te bereiken. Nadat de notulan zyn goedgekeurd deelt de voorzitter het volgende mede: Voor den Stillen Omgang te Alkmaar beeft de Bond de beschikking over de St. Laurentius- kerk en berust de leiding by het Bondsbestuur. Tot tweede lid in het Bestuur van Genootschap Stille Omgang te Alkmaar is benoemd de heer Ooyevaar. De Bedevaart van den Bond naar Helloo zal plaats hebben op Zondag 5 Juli as. Bedevaartsboekjes en boeken met uitvoerige beschrijvingen varf bet Mirakel van Amster- dam zyn verkrijgbaar by het Bondsbestuur. Onder applaus der aanwezigen wordt het jaarverslag van den waarn. secretaris, den Jieer Legdeur, onder dankzegging goedgekeurd. Betreffende den Stillen Omg*ang naar Am sterdam deelt de voorzitter mede, dat deze zal worden gehouden in den nacht van 22 op 23 Maart aa. Voor de afdeellngen van den Bond geldt wederom dezelfde regeling als het vorige jaar. n.l. de H. Mis om 1 uur in de Posthoorn voor de eerste groep en om 2 uur voor de tweede groep. Voor de eerste groep is als verzamel punt aangewezen de kerk te Helloo. waar het Lof zal worden gehouden om half 9. Voor de tweede groep wordt het Lof gehouden om half 11 te Purmerend. De algemeene intentie voor deze bedevaart luidt: „Voor rechtvaardigheid en vrede onder de Volkeren.** De Bondstaten tie luidt: „Opdat door voorspraak van Onze Lieve Vrouw deee bange ty4en voor de Kerk in Dultschland, Frankrijk en Spanje rustig mogen biyven.” Na nog «en korte bespreking volgt de reke ning en verantwoording van den penningmees ter. Op advies van de Controlecommissie wordt de penningmeester gedechargeerd onder dank zegging voor zyn accuraat beheer. Hierop volgt de bestuursverkiezing en wordt 11 Relnet 830_1030. VI. Zoet 5.00—8, Bellefleur 4.50—8.40, Br. Seedling -T OO—11, Gratlool 950, Pr. v. Engeland 9.4019.80. Veentje» ton 11. Wlnterjannen 11.6017.90. Zoete Ermiaard 7 90—12 40. LEIDEN. 25 Febr. Veemarkt. Aenvosr 241 kerm: 334 zware 34.00—36. 7 lichte 33 00. del alepend. MAKKUM. 23 Febr Vlsch. 10 tal komt 3.45395, 10 tal tulkharlng 3.95 per tal stuks). NOORD-SCHARWOUDE. 35 »Vbr. 600 ks aardappelen: Bevelander» 1.801.90 30000 S Uien: Gele Nep 4.10. Drielingen 0.801 Uien 1.703 30. grove Uien 2.603.10. 9700 kg. Peen 1.903.30. Idem kleine 11 30. 36900 kg. Roode kool 6.909.60. Idem doorschot 6.609 20 50200 kg. D Witte kool 250—5.40. Idem doorschot aio 5. 17600 kg. Gele kool 65010.40, Idem door schot 66.10. PURMEREND, 25 Febr. Aangevoerd werd: 428 kg. boter, melkboter 1551.60, 518 runde ren: 240 vette koeien 38—48 et. per kg., stug; 249 melk- en geldekoeien 8<t—175 per stuk, stug; 19 stieren 3242 et per kg., stug; 27 paarden 60130 per stuk, stug; 46 vette kalveren 30— 55 ct. per kg., stug; 887 kalWren: nuchtere kal- veren slacht 310. idem fokkalveren 8—13 per stuk, vlug; 235 vette varkens slacht 3335 ct. per kg., matig; 43 magere varkens 16—26 per stuk, matig; 259 biggen 915 per stuk, matig; 640 schapen 1022 per stuk, vlug; 14 bokken 3—per stuk, matig; piepkuikens 55. .60 ct. per kg., kipeleren 33.40. eendeleren 2.75 per 100 stuks, oude kippen en hanen 27,5—40 ct. per kg., eenden 30—70 ct. per stuk, konijnen 0.401.65 per stuk, duiven 40 ct. per psar. PURMEREND, 25 Febr. Kaasmarkt. Aan voer 2 stapels kleine boerenkaas 19, volvette 21. Handel vlug. PURMEREND. 24 Febr. „Afslagver. Beemster Purmerend en Omstreken”. Aardappelen: Blauwe 8106 cent per 25 kg. Witlof 3095 cent per 8 kg. Roode kool 5 6017.90, Savoye kool 440— 10.30 per 100 stuks. Sprultkool 1.8019o per 15 kg. Boerenkool 1502.30 per 10 kg. Andijvie 41 85 cent per kist. Wortelen 4373 cent per zsk Uien 31,-48 cent. Idem Drielingen 16 cent per 25 kg. Pret 4 101.06 per 100 boe. Brab. Belle fleur 8.00, Zoete Bellefleur 10.00. Luntersche Plp- pellng 3.00Notarlssppel 4.0018 per 100 kg. ROTTERDAM, 24 Febr. Veemarkt. Totaal- aanvoer 1972 stuks: 703 vette runderen. 224 vette kalveren, 295 schapen en lammeren, 235 varkens, 12 nuchtere kalveren en 1 bok. Pryzen per kg.: vette koeien 47. 41, 2834, vette ossen 44. 40, 30—34, vette kalveren 90. 80, 50—60, varkens, levend gew. 36—3534, schapen 42—38 30, lammeren 44—3929 cent. Prijzen per stuk: schapen 20.0017—12, lammeren 18.00- 18—10. Overzicht. Vette koelen en ossen aanvoer ruimer, handel kalm, pryzen lager dan vorige week Maandag; prima koe plm. 50, prima os< pita. 48; vette kalveren aan voer onveranderd, handel stroef, prijzen voor le en 2e kwaliteit konden zich moeliyk handhaven. 3e kwal. Iets minder, prima kalf pl.m. f 1.hooger. Scha pen en lammeren aanvoer kort, handel vlug, prijzen hooger. Varkens aanvoer ruimer, han del matig, prijzen van vorige week waren moeliyk te handhaven. Er werden weinig varkens tegen de hoogste noteering verkocht. Eenlge partyen schapen werden voor export verkocht.4 Vlasaanvoer. 10750 kg. Hauw schoon 52—60 cent, 14700 kg. Holl. Geel 52—60 cent, 1600 kg. Dauwroot 4853 cent per kg. De markt was heden flauw gestemd; er be stond eenlge kooplust, maar de pryzen waren in het voordeel der koopers. Een gedeelte werd Aardappelenmarkt. Brielsche Elgenh. 190— 2.30, Zeeuwsche Blauwe 2—2.40. idem Elgenh. 1.753, idem bonte 22.40, Poters Elgenh. 150—1.00, Bonte BI. Poters 150—1.60, Beve landers 1.70180, Zandaardappelen 3504 per HL. Met redelyken aanvoer, kalme vraag. WESTLAND. 34 Febr. Mlddenprljs d. W«sU. veilingen. Alicante 3334, Champignon* 0 90— 1.10. Spinazie 3338, Stoofappelen 7. Peren 15. Sla n 1« cent per kg. Bloemkool II 3 cent per stuk. Eieren 3.40—3.00. Kelen 150—3. Peteraelie 5.10. Itedy* 3 10—4 70. Selderie 130 per 100. A»- perge» 47 cent per bos. Andyvle 56—73 cent. Sprultkool 1.753.35. Boerenkool 1.15—130 per bak. 32.45 37-50 36^2*» 1.45»/, 640*i 20.15 G VO. De Zondag gespeelde wedstrijd Vitesse I—GVQ I eindigde ta een 31 over-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 2