PROVINCIAAL NIEUWS Wat Kikker Karei en Tuimeltje beleefden Mtn befaitft om: ONZEN OMROEPER hoort U niet door de radio. Toch heeft de radio zUn onverflauwde belangstelling. U wenscht ‘n radiotoestel te verhandelen? Span onzen Om roeper er voor! Dagelijks bereikt hij 80.000 ge zinnen. HU zai U dus zeker van dienst kunnen xün. MARKTEN LIEFDE EN EER □OOR M. E. FRANCIS Wisselkoersen DONDERDAG 26 MAART 1936 ASSENDELFT WIER1NGEN WERVFRSHOOF ZWAAG KROMMENIE ENKHUIZEN WEESP WIELRENNEN HEEMSKERK RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN categorieën Personalia - Wegwedstrijd rond de Haarlem mermeer 1.46Jh De kapitein had eerder noodseinen moeten geven. Motorist niet kundig (v.J. (v.J. •S’’ De stranding van de „Jos Maria” - De Vereeniging van Zuiderzee gemeenten bestaat 10 jaar De „Vechtstroom” HOOGWOUD «Het Ucht al aan?” riep zy uit, toen zU Weerbericht f?3 ■T3 Over: WAAK GAAN WE HEEN? n. 11.4». ongeval A. de een be- ▼an drie BEIGES VL 199 1090.—. dat denk je dan te doen?- vroeg Rita ..Dit (.Wordt vervolgd» e Burgert, stand Geboren: Marretje. d. van K de Boer en M. Bosman. Overleden: Griet jen Hakfoort, oud 63 jaren, echtgenoote van J. van Urk. 6.19 20.10 6.10 20.10 7.271/, 59. IS 9.70*4 24.85 48.00 6-W 26.10 32.50 37.521* 36.57’ 6.10 20.10 De Sang Naar wy vernemen, zal rij ksveld wachter H de Jong te Den Oever dezer dagen in gelijke be trekking worden overgeplaatst naar Haarlem. Toen anderde OP de 32.50 37.50 36.50 1.46*/» 32.50 37.521* 36.57’ 1.46*/» ge- 2086. LOGGERS 114 180 78 800.—, 9 380.—. 48 300.—. 7.27*/, 59.171', 9.70 24.82*4 48.00 32-50 37.50 36.50 1-46% De Raad kan het niet goedkeuren, dat de kapitein van 11 tot 3 uur het schip heeft laten drijven, terwijl het vaartuig om de West moest en hü hoe langer hoe meer de kust naderde. Ook had de kapitein eerder noodsignalen moe ten geven. van het - terreur in Rusland. De Passie-film. Voor de leden van de con gregatie en andere belangstellenden zal Maan dag 30 Maart, des avonds in de Gezellenzaal, de Paasie-film vertoond worden. Personalia in de tydelyke vacature aan de, O. L. School te Den Oever, als gevolg van t Mej. L. van Hoboken overkomen, is voorzien door de benoeming van mej. Jong te Den Helder. Jubilea De directeur van Gem. Werken de heer P. van Walbeek hoopt VrUdag 3 April den dag te herdenken dat hy 35 jaar geleden werd bedoemd tot directeur van de GemeentelUke Avondschool alhier. Woensdag 1 April herdenkt de heer P. Walig den dag waarop hy 40 jaren bjj het openbaar onderwijs in functie is. laatstelijk als hoofd van school A„ alhier. Vorige Slotk. heden 24 Maart 7.27»/, 59.15 9.70*4 24.81 48.01 In de uroote hal van het Weesper gemeente huis kwam Woensdagavond een uitgebreide schare genoodigden bijeen, om kennis te nemen van de wijze, waarop het gemeentebestuur op d«. binnenkort te houden vatergport-tentoon- telling (Hiswa) te Amsterdam, propaganda zal maken voor Weesp als centrum van watersport Aan een der zijden van de ha! was een groot tableau opgesteld, dat voorlooplg nog voor de nieuwsgierige blikken verborgen bleef. Burgemeester M. Dotinga sprak een wel komstwoord en herinnerde aan het credlet van f 200. dat de raad onlangs had verleend, om B. en W. in de gelegenheid te stellen, hun pro- pagandaplannen ten uitvoer te brengen. Hierna gaf de wethouder van financiën, de heer E W. Raadsheer, een nadere uiteenzetting van het geen geschied was. waarbij spr. vooral Het uit komen, dat de plannen nimmer zoo (.red tot uitvoering hadden kunnen komen, wanneer niet de volledige krachtige medewerking verkregen was van den heer Hams tra. Groententeelt. In het Vereenigingsgebouw kwamen bijeen de plaatselijke groententelers ter'bespreking van verschillende punten inzake het telen van groenten, erwten en bloembollen De heer J. Schipper leidde de besprekingen en gaf aan de hand van opgedane ervaringen, adviezen. Vooral het bestrijden van verschil lende ziekten in de gewassen en de daarvoor bestaande samenstellingen van stoffen, werden uitvoerig behandeld. O.a. werd rioodzakelijk geacht dat het telen van bollen om de 3 of 4 jaar op dezelfde strook grond moet geschieden, dus niet elk jaar. Ten slotte werd het houden van selectie bij poot- goed als een eerste vereischte genoemd. De heer v. Kleef dankte den causeur voor diens leerzame adviezen. Door den gaan velen schatting, om Op 10 April is het 10 jaar geleden, dat op nitlatlef van den burgemeester van Edam de vereeniging van Zuiderzeegemeenten werd op- gericht, ten doel hebbende de Zuiderzeege meenten tezamen te brengen in Mn verband, om zoodoende in gemeen overleg opbouwend werk te verrichten, om aan de moeilijkheden door de afsluiting en inpoldering der Zuiderzee ontstaan, het hoofd te bieden. De vereeniging beeft veel weten te bereiken, doordat zij niet critlsch werkte, maar contact zocht en vond by de regeerlng in alle instanties. Verbeterin gen in het ontwerp-Zuiderzeesteunwet wist zij destijds te verkrijgen, alsmede soepeler toepas sing in de uitvoering dier wet; tewerkstelling van Zuiderzeevlsschers werd bevorderd, in dustrievestiging langs de Zuiderzee in de hand gewerkt. Door autoriteiten van den eersten rang werden lezingen voor haar gehouden, die vaak door de regeerlng zelve werden bifte- woond. Nog onlangs werd op haar initiatief op de juist gesloten jaarbem te Utrecht een De wegwedstrijd van de Halfwegsche Sport club „De Bataaf" rondom den Haarlemmer- meerpolder. welke Woensdag verreden werd is een groot succes geworden. Op den Zwanenburgerdjjk by Halfweg had de start der ongeveer 200 deelnemende renners plaats. Het eerst vertrokken de onafhankely- ken, kort daarop gevolgd door de amateurs. Belde groepen zetten er met den wind in den rug aanstonds een flink tempo in, dat geleide lijk werd opgevoerd tot ongeveer 40 K M per uur. Toen de renners daarna aen sterken wind te gen kregen, zakte 't tempo aanmerkelijk. By 't Ingaan van de tweede ronde hadden Rijneveld, van Nek en Jesse een voorsprong van ongeveer 150 M. op het hoofdpeleton, waarin zich Bras penning, Berwers en de Halfweggers Markus en Balk thans geducht roerden. By de amateurs had zich in de eerste ronde een groep van 5 renners, wo. de bekende A. Zwartepoorte uit Amsterdam, van de hoofd groep losgemaakt en een voorsprong behaald van ongeveer 200 M. De eezstc ronde was door de onafhartaeljjken gereden in 1 uur 38 mln. 3 sec door de ama teurs in 1 uur 39 min. 16 sec. By de nieuwelingen, die het 60 K.M. lange parcours maar éénmaal behoefden af te leg gen, gmg de strijd al spoedig tusschen de ren ners v. d. Voorden, Wijdenes en Panman, die kort na den start een voorsprong wisten te ne men, welken zij geleideiyk opvoerden tot on geveer 1500 M. De volledige uitslag der luidt: Onafhankelljken; 1. J. Braspenning Jr„ Prin- cenhage, tijd 3 uur 22 min. 19 sec.; 2. P. van Nek, Amsterdam; 3. G. Markus, Halfweg; 4. B. Duiker, Amsterdam; 5. J. Hlddes, Amsterdam. Amateurs: 1. J. Saarloos. Rotterdam, tijd 3 uur 36 min. 3 sec.; 3. J. Leeuwenberg. Rotter- Toen ze weer opgeknapt waren, begonnen ze plannen te beramen om den ooievaar te vangen. In de verjjc hoorden ze het heele dorp hullen. De torenwachter blies op zijn trom pet ten teeken dat er onheil in het land was gekomen en dat gaf Tuimeltje en kikker Karei des te meer reden, maar direct op zoek te gaan naar den ooievaar. De balans f 1689 430 72 Van die gelegenheid profiteerde Tuimeltje direct. Hy haal de een grooten muizenval uit zyn zak te voorschijn en deed er een stukje vleesch aan. Toen liep hy voorzichtig tot dicht by het nest en zette het valletje tusschen het gras. Als hij daar van durft te eten, zei Tuimeltje tegen kikker Karei, dan kan het niet anders of wy hebben hem gevangen en vlug ren den ae nu weg en gingen zitten waken of de ooievaar 't stukje vleesch weg zou nemen. ALKMAAR, 36 ling. Andyvle 0.90380. 100 stuks. Prei ber van de Woensdag aan den Rfjksvisehafslag aar gekomen Polder Assendelft. Woensdagmorgen is in hotel „1 Huls Assumburg” alhier een open bare vergadering gehouden van de Hoofdinge- landen van den polder Assendelft. Van Oed. Staten was een schryven binnen gekomen. dat zy niet accoord gaan met de toe gepaste verlaging van 10 pCt. op de salarissen van secr.-penningmeester. opzichter en machi nist van het gemaal „De Parel". Wil dit besluit goedgekeurd worden, dan zal de verlaging tot 5 pCt. moeten worden terug gebracht. Dit werd onder protest aangenomen. Van Ged. Staten was een mededeeling ont vangen. dat zij de begroeting hebben goedge keurd en eveneens de te heffen lasten. Tevens werd meegedeeld, dat door Oed. Staten is ge- wigerd om een verandering aan te brengen in de* heffing op bebouwde eigendommen. Tegen dit besluit kan nog in beroep worden gegaan. Besloten werd een bydrage te vragen uit het werkfQpds aan de Regeerlng voor het vernieu wen van dg bestrating in de Kerkbuurt dam; 3. J. Hellemens, Rotterdam; 4. P. Schip per, Amsterdam; 5. A. Zwartepoorte, Amster dam. Nieuwelingen: 1. Chr. v. d. Voorden. Rotter dam. tyd 1 uur 42 mln. 18 sec.; 3. O. wydenes. Ouderkerk; 3. J. Panman. Zuideneegroep geformeerd, waar de industrie van de Zuiderzeegemeenten van profiteerde. In den loop der jaren waren een kleine vijftig gemeenten lid der vereeniging. De burgemeester van Edam was van de stichting af voorzitter. ZUn mandaat is dit jaar weder vernieuwd. STOOMTRAWLERS Amstelstroom 75 manden 1080.—. Oostzee 86 manden 1350.Adelante 415 manden 1440. Bergen 450 manden 1680—, Ita 46 manden 900—, Bloemendaal 190 manden 1270— Llee- beth Bettle 150 manden 1040.Gloria 13Ó man den 1530.Christine 390 manden 1000—, Ma ria Elisabeth 65 manden 790Dolfijn 5o man den 800,—Condor 40 manden 920. Biykens het jaarverslag van de afdeellng Weesp der Katholieke Kinderuitzending wer den gedurende het afgeloopen jaar 8 meisjes uitgezonden. In het St. Antonlushuls te Bak- kum werden 3 meisjes gedurende 126 dagen verpleegd; 5 meisjes hielden gedurende 210 verpleegdagen In het St Josephhuis te Egmond aan Zee verblijf. Uit het financieel verslag biykt, dat de ont vangsten bedroegen 248.29. n.l. 43.75 van een voetbalwedstrijd, 50 collecte R. K. kerk. ƒ11457 aan donaties J10 aan bydragen en 19.97 aan toevallige baten. Uitgegeven werd aan verpleegkosten ƒ168.75, reiskosten ƒ22.17 administratiekosten 12.30. zoodat het saldo 1935 bedroeg 45 06 H De heer C. v. Leeuwen trad af als voorzitter, nadat hy een lange reeks van jaren zijn krach ten aan de zorg voor het zwakke kind had be steed. In de door dit aftreden veroorzaakte va cature werd nog niet voorzien. In de afgeloopen week vertrokken wederom twee kinderen naar Egmond aan Zee. IJMUIDEN. 25 Maart RllksvischaTslag. Tarbot 6480 ct. per kg. Griet 9 00 -22 per 50 kg Tong 4874 cent per kg. Groote Schol 10.0013. mid del Schol 10.00—16. Zetschol 13.00—20, kleine Schol 2.80—16, Bot 4.5010. Schar 1.60—5.50 Tongschar 13.0020 Pieterman en Poon 2.40— 4.30. groote Schelvisch 8 601150. middel Schel- visch 10—1350. kl mldd Schelvlsch 7.60—13. kleine Schelvlsch 2508.50 per 50 kg. Kabel jauw 9.5036 oer 125 kg. Gullen 4.10lo per 50 kg. Leng 0.25—1.03 per stuk. Heilbot 40—84 cent per kg Wijting 3.30—350 per 50 kg Kool- vtsch 6—70 cent per stuk Makreel. 0 90^-120 per, 50 Kg. „Is dat Je verlovingsring, met daf kleine blauwe steentje?" „Ja," zei Betty bloaend. „Niet half zoo mooi als dien hy my gaf," antwoordde Rite. „Wat heb je daarmee gedaan Roger? Dien had je Betty moeten geven." „Ik heb hem aan Betty gegeven," zet Rogei bedaard. „Waarom draag je hem dan niet?" bitste Rita. „Ik zou zoo’n schunnig ringetje niet willen dragen." „Ik vind het een lieve ring," zet Betty en keerde zich tot mynheer de la Riva, met wien zij in gesprek was geweest. Betty vindt het niet leuk, de tweede vlooi te spelen," zei Rita tegen Dick. „De tweede liefde is dikwijls de beste," citeerde de verbaasde Dick. „Voor jou en mij ip ieder geval.” Zij keek hem aan met een spottend lachje en hy ging haastig verder: ,Jt bent plagerig vanavond, daar ik byt niet.'* .Biet?" sei Rita. „Ik zal Je dadeiyk een» wat laten beleven.” „Neem een zoute amandel," zei Dick, en haar een schaaltje voor. „O, wat een groote oogen. Ik word er bang van." Rita keek «en anderen kant uit en duwde het schaaltje weg. Sam hoorde niet wat zeiden, maar merkte wel, hoe treurig Dlck keek en hoe boos Rit» was. HU zocht eem middel om de goede ver standhouding weer te heratellen. Toen het dessert op tafel stond en de bedienden del motorist kon den motor niet meer brengen, omdat door nonchalance aanzetdrukketels onvoldoenden druk hadden. De motorist was door onkunde niet in staat den druk op de aanzetdrukketels tot de nood- zakeiyke spanning op te voeren. Toeh de ge zagvoerder meende, dat het personeel in de motorkamer te lang gewerkt had. heeft hy wacht te kooi op laten steken, zonder alle krachten in te spannen om het euvel te ver helpen. Het communisme In Rusland. Maandag is weder uitgaande van de drie R.K. Standsorga- nisaties 'n ontwikkelingsavond gehouden, waarop de Weleerw. heer H. de Greeve een uiteenzet ting heeft gegeven over het Communisme, na ingeleld te zhn door den heer C. v. Veen. Spreker belichtte scherp de atschuwelyke doelstelling van het Communisme, hetwelk ge richt is op de uitschakeUng van God. met ge bruik maken van alle middelen. Uitvoerig schetste de redenaar de vreeselyke toestanden, wélke in Rusland bestaan, dlkwyis Uitgedacht door de grootste misdadigers. Jflet waar,” ad Rite en haar oogen blik- aemden door haar tranen heen. .Jtent was ik een kind, maar nu niet meer, Roger, ik kan het niet verdragen. Je moet me vergeven Je moet me terugnemenJe hield van my het eerste, nt geloof, dat je nog van my houdt." ,J»raat met zoo gek.” aei Roger „Denk aan Dlck" JO, DUS." riep Rita uit en stampte met haar voet. „Ik geef geen zier om Dick. Roger, Mn woord en ik laat hem loopen." Roger keek haar aan met Iets van afschuw BUtar zy ging ameekend verder: „Toe nu, toe nu maar. Ik aal komen aondet oen cent, als Je wilt. Ik.... ik.... Je bent van my, Roger.... je kunt aeggen, wat Je wilt, je bent van mij. De zal Dlck laten loopen." „Ik geloof, dat hem in elk geval maar moest laten gaan,” aei Roger langzaam. Hy wilde verder raan. maar Rita klapte in haar handen .Doe Ie het. Roger? Doe je het? Je houdt van my bet moeste." KW: 154 180.—. 147 360.—, 23 300. Burgert, stand*— Geboren: Llesbeth, dochter van Gerrit Jan Jonker en Dieuwertje Blanken. Jan, zoon van Pteter Koeman en Maria Jo hanna Dik. Theodorus Maria, zoon van Pieter Portegies en Maartje Langedyk. Simon Johan nes, zoon van Johannes Rood en Anna Maria van Kampen. Hotske Annie, dochter van Roelof Maat en Anke Piekema. Jacobus, zoon van Pie ter Karsten en Allda Poland, Jacobus, zoon van Petrus Boots en Margaretha Schoenmaker. Ma ria Catharina Gerarda. dochter van Cornells Luiken en Afra Jol. Wlllebrordus Joseph, zoon van Tymen de Haan en Duifje Dekker. Wilhel mus Joeef, zoon van Roelof op den Kelder en Margareth/ Beers. Overleden: KlSas Vel. oud 77 jaar, echtgenoo te vaii Geertje de Beurs. Maartje de Vos. oud 76 jaar, echtgenoote van Willem de Ruiter. WOENSDAG, 25 Maart. Vorige Slotk. heden 25 Maart m 7.27»/» n 59.16 i 9.79V, el 24.85’/, erland 48.9 P/, rekening 1935 sluit in ontvangsten en uitgaven op 2 750.587.80. Op reserve is bedrag van 7490.28 bijgeboekt. sluit in activa en passiva op met een saldo winst groot 6376.28. De winst- en verliesrekening sluit op 74 159.34. Het aantal leden steeg met 16 en daalde met 17. zoodat er nu 731 leden zyn. Het aantal spaarders bedraagt 2160 2103). het aantal verleende credieten 375 381’, het aantal rek. crt. houders 355 345). De heer Jb. Stelling werd herkozen als be stuurslid evenals het lid van den raad toezicht, de heer A. Sluis. „Ik houd van Betty met heel mUn hart,’ zei Roger. „Juist om haar sta ik er op. dat je Dick los laat.” Rita veegde haar tranen weg en barstte in lachen uit. ,jcyk, kyk, kluizenaar, wat ben Je er in ge- loopen. En zoo gemakkeiyk. Zou ik myn lieven Dlck zoo maar laten loopen, omdat jy het zegt? Nee, dank je. Al vind je my niet goed genoeg als schoonzus bent geen vrouw voor den broer van Betty," zei Roger. „Als jy hem niet laat gaan moet hy het afmaken." ,Je stelt je aan," zei Rita. hy haar ernstig bleef aanMsn. ver- van taktiek Haar gezichtje ver trok zich van woede, zooals op den dag. dat zy hem haar ring had toegesmeten. „Ik vind Je gemeen," riep zy uit. „Ik heb nog nooit gezien, dat een man een meisje zoo leelijk behandelde” „Ik wil niet, dat Dick zUn leven verknoeit. Als jy hem trouwt zonder liefde, dan gebeurt dat. Het kAn%oo niet doorgaan.... je moet er een eind aan maken voor ik hier morgen wegga." „Wa* - - - „Dick zeggen, dat ik met je geflirt hsb?" Roger zweeg, het was zonder twyfel een moeiiyk geval. .Dat niet,” zei hy. .Maar Ik ben vast be sloten. dat huwelUk te verhinderen. Dwing me niet tot onaangenaamheden." Betty's voetstap we rklcnk in de gang. De heer A. Hamstra. consul van de Kon. Ned. Motorboot Club, hield nu een causerie, waarin hy accentueerde, dat Weesp juist op het gebied van de watersport iets goeds heeft aan te bie den. De clou van de stand der gemeente Weesp op de Hiswa wordt gevormd door een tableau van forsche afmetingen, vePVaardiiri door den heer Th. Poathuma. Toen de doeken werden weggenomen, welke het tableau bedekten, dat een Vechtgezicht voorstelt, met Weesp op den achtergrond, klonk algemeen applaus. De burgemeester voerde hierna nog het woord, om hulde te brengen aan den heer Hanvtra, en kon tevens mededeelen, dat B. en W. bin nenkort opnieuw by den raad een crediet voor een soortgelyk doel zuUen aanvragen. Roger en Betty wisselden een blik van ver standhouding en toen zei Betty: „Neem nu maar een besluit, Rita, het is béter, dat jy het doet.” Haar houding wilde zeggen: „Roger en ik zullen dat zaakje wel opknappen." Zonder spreken duwde Rita hen opzU. om zooals zy dachten, de kamer te veilaten, maai tot hun verwondering bleef zy voor dên spiegel staan etr begon met schokkende schouders haai neus te poederen. Even later was zy «eer rustig en toen de gong luidde, stond zy doodkalm bl) den haard. Het diner was ongezellig, niemand wist waai die spanning vandaan kwam. Rita's barometer was erg gedaald. Haar lieve zachte humeui van dien morgen was veranderd in aombei stilzwygen. alleen zoo nu en dan verbroken door schampere opmerkingen, die Sam Hor- nock inwendig deden koken. Hy was er Juist byna in geslaagd het huweiyk van Dick tegen over zichzelf goed te praten en had een tameiyk bevredigend gesprek met den ouden heer de la Riva gehad. Het was voor Sam -een op luchting geweest, te hooien, dat mynheer de la Riva niet van plan was, het Jonge paai geheel onafhankeiyk te maken. ,^y Is dol op hem." had hy gedacht. Maar nu zat die kleine kat daar Dick te sarren sprak hem botweg tegen en antwoordde oo een manier, die hy niet anders dan brutaal kon noemen. Het toppunt werd wel bereikt, toen zy tegen het einde van het diner ineens over de tafel heen tegen Betty riep; kamer verlaten hadden,, hief hy zijn glas ep en keek de tafel rond. ^nni, lieveling," zei hy. ,4k hoop, dat je ook wat port genomen hebt? Goed zoo. Nu laat ons drinken op de gezondheid van de twee jonge paren. Rits en .Roger, ik heet Jullie beiden welkom in de familie." „U hoeft my niet te verwelkomen!” riep Rite heftig uit. „Want ik kom er niet in." zy trok haar ring van den vinger en wierp hem over de tafel. „Hier Betty, voor je muzeum." ,JUta,” riep Dlck verbleekend uit en greep haar hand. „Dat is geen aardige grap." „Heelemaal geen grap," zei Rita. „Ik meen het. Ik zal me door paps terug laten brengen naar Amerika. Ik heb meer dan genoeg van jullie allemaal. Er is geen enkele kerel onder jullie. Jullie maakt me ziek.” .JUta,” riep Dlck weer. „Wat heb Ik gedaan? Wat bedoel je toch?" ,4e hebt niets gedaan en Je zult ook nooit iets doen,” beet Rits hem toe. „Ik heb genoeg van jullie allemaal. Kom paps, laat den wagen voorkomen, onderhand pak ik mijn rommel in.” zy was opgestaan. Dick wilde zün arm om haar middel, eiaan, maar zy weerde af. Mijn heer de la Riva. die heel bleek in zyn stoel gel-und zat. stond nu met tegenzin op. „Zoo laat. Rlta" stribbeld- hy tegen. ,j te dwaasheid Wat beteekent h-t a’lemasl?" Veiling Ten overstaan van mr. A. Moens, notaris te Beverwyk, is Woensdag in het Ge bouw der K. 8. A. te Heemskerk geveild: het woon- en winkelhuis, pl. get. 3a met schuur, erven en grond aan de Genlt van Assendelft- straat te Heemskerk, kadastraal bekend meente Heemskerk, Sectie D. nommer groot 2.82 are Opgeboden door L. Schippers. Heemskerk f 29.50. Niet gemynd. Voorts het huis. pl. get. 8, 10 en 12, in tweeën bewoond, met erf en tuingrond aan de Maerten van Heemskerckstraat te Heemskerk, kadastraal .bekend gemeente Heemskerk. Sec tie D. nommers 377 en 2272. samen greot 15 86 Are: Opgeboden door J. Koger. Beverwyk ƒ2000. Niet gemijnd. enortnen nood in den tuinbouw noodgedwongen naar de werkver- zoodoende in hun ergaten nood te kunnen voorzien Maar al» tuinder kan men niet langer naar de werkverschaffing. One eigen bedrijf heeft ons noodlg. Waar gaat het anders naar toe? Doch onze toestand elscht geld voor het allemoodzakelilkste. dus toch nog werkver schaffing. Wy vragen ons af waarom ook hier te Heer- hugowaard niet, zooala in het naburige Hena- broek. een steunyerleenlng over het B A Daar komen wekelijks >en 60 tuinders om hun steun, die als w<j goed zyn Ingelicht, t 6.bedraagt plus 50 cent kindertoeslag Als het In zoo’n noodiydende gemeente wel gaat, waarom dan bier niet? Anders komt d' verzuchting ons van de lippen: waren wtl maar een noodllldende ge meente. Daar la alles In orde, leder krygt steun en men blijft op eigen bedrijf. En zooals wy vernamen la de regeling zeer ruim I>ze wordt toch door de regeerlng toege laten Waarom meet men met 2 maten: hier werkverschaffing en daar steun? Zoolets Is on duldbaar. Of overal steunverleenlng óf overal werkverschaffing. Thans la het een voordeel als men In een noodlijdende gemeente woont. Gemeentebestuur. doe uw plicht of anders, waar la de regeerlng. die deze toestanden toe laat? EEN TUINDER UIT HEER- HUOOWAARD Heel den dag hadden Tuimeltje eu kikker Karei gezocht en legen den avond zagen ze in de verte een groot nest op een paal staan. Even bleven ze verbaasd staan kyken, want de ooievaar kwam nu ook te voorschijn. De vogel deed of hy niet» merkte van de aanwezigheid van de twee vrienden en vloog toen in een reuze vaartje wei driehonderd meter hoog, naar een anderen boom. Hoogste barometerstand: VERWACHTING: Matige tot zwakken Oosteiyke tot Zuidelijken wind, betrok- I ken tot zwaar of half bewolkt, mogeiyk 1 «enige regen in het Zuiden. tn het Noorden weinig of geen regen; ieto zachter des nachts, overdag weinig ver- i1 andcring In temperatuur. i II Zon op van. 5.51 onder nan. 6JU. Licht op rum. 6.52. I Maan op v.m. 6.56 onder II Eerste kwartier 29 Maart. De Raad voor de Scheepvaart deed Woens dag uitspraak inzake de stranding van het mo torschip „Jos Maria" op de Nederlandsche kust bezuiden Egmond aan Zee op 2 Decem ber. zy is in dé. eerste plaats aan bet stilstaan van den motor te wyten. Tegen het advies van den expert by de Scheepvaartinspectie in. Is de kapitein naar zee gegaan, zonder de veeren der brandstof-regelaars door betere te doen Vervangen. Nadat het schip te 450 namiddag bulten de pieren van Umuiden was gekomen en de mo tor tot *8 avonds 11 uur goed had geloopen. is deze op dat uur plotseling biyven staan, door dat de werking van een der cylinders was uit gevallen Gebrek aan brandstof, dat door een onklaren sproeier veroorzaakt kan zyn, mag hier als zeker worden aangenomen. 25 Maart. NV. Alkm. Exportvei- o.oU. Kropsla 5.908.50 per I 1.10—4.10. Peterselie 3.10. Rabar- 10 00. Raapstelen 1.70—2. Radijs 3.30—5.90 per 100 bos. Roode kool 9.10 per 100 kg. Selderie 2.30 per 100 bos. Spinazie 4565 cent per bakje. Uien 100 per 100 kg Witlof I 5.50—7. Idem II 3.504.60 per 100 pond. AMSTERDAM. 25 Maart. Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Bloemenveiling van 24 Maart Rozen: Briarcliff 3.005. Roselandla 4.00 5, Edith Helen 4.006. Hadley 5.0Ó7 per 100 stuks Seringen: Stepman 7.0010. Le Oraye 5.00 —9. Spkth 6.009. Prunus 3.00Sneeuwballen 6.009 per 100 tak. Tulpen: William Pitt 0.80 1.20, Copland 080150. Bartigon 0 80150. Fred Moore 508C cent. Ibis 5080 cent. La Reine 4070 cent. Prins van Oostenrijk 0.70 120. Schlegel 60 -8 Ocent. Prosperity 5070 ct.. Gele Prins 0 801. Couronnc d'Or 0.801.20. Murillo 40—7o cent, Mr v. d Hoef 0.60—1. Thee roos 0.701. Elisabeth 1.20—1.60. Cardinal 0.80— 1 20 per 100 stuks Narcissen In soorten 3079 cent per 100 stuks. Freeela 1525 cent. ,P1U- mosa 1230 cent. Berberis 610 cent. Blauwe Druifjes 2—6 cent. Anemonen 614 cent p. bos. Calls’» 6.00—12. Irissen 1.30—1.70. Am. Anjers 4.006 per 100 stuks. Groentenveiling van 25 Maart. Sla A-506.50. Roode kool I 10.0013 per 100 stuksT* Andyvle 14.00—17, Hollandsch Lof I 12 00—14. Idem II 9 00—11. Waschpeen I 16.0020. Spruiten I 10.00 —12. Spinazie 12 0018 per 100 kg. Uien 35 60 cent. Winterpeen 4065 cent per 25 kg. Sel derie 10.0012, Peterselie 10.0013. Prei 3.005. RadUs 4.006 per 100 bos. Broelvet 3040 cent per bak. AMSTERDAM. 25 Maart. Visch. Aangevoerd door 3 motorbotters benevens consignstlezendln- gen. Atgeslagen aan de Gemeente Vlochhal De Ruijterkade. Amsterdam. Besomming der botters 23.0065. Handschol per kist 11.00. kleine Schol per kist 6.50. Schar per klat 1.401.80. Kabel jauw per stuk 0.701.25, Schelvlsch per 10 stuks 23.80. middel Tongen per kg. 55—65 cent cent, versche Bokking per 100 stuks 5560 cent, ver- sche Haring per tal 6070 cent. Garnalen per kist van 15 kg 11.40. ült de hand verkocht op het buttenterrelnBot per pond 1313 cent. Spiering per pond 68 cent, versche Bokking per 100 stuks 5565 cent. Harder Bokking per 1OO stuks 1.00. Garnalen per 15 kg. 1—1.50, Pan haring psr tal 7075 cent, Spekbokklng per 10U stuks 33.50 AMSTERDAM. 25 Maart. De aardappelprijzen warsu heden onveranderd. Ds aan voer bedroeg 160 000 kg. BROEK OP LANGENDIJK. 25 Maart. 2500 kg. Breek peen 2.60330. 34000 kg. Roode kool 5.50 —10.80, 9200 kg. Gele kool 5.10—17.10. 30.000 kg. Deensohe Witte kool 3.708 20. 7800 kg. Uien: Gele Uien 1.30—3.10. grove 3.40—3.60. Gele Drie lingen 0.701.30. BARNEVELD, 26 Maart. Eiermarkt. Aanvoer 1.500 000 stuks. Prijzen 2.303. Handel vlug ENKHUIZEN. 25 Maart. Coöp. Bloemenveiling WA. Narcissen 710 cent. Anemonen 1014 cent. Idem II 78 cent. Copland 11 cent. Barti gon 15—17 cent. La Reine 10 cent. Prosperity 12 cent. MIDDENMEER. 25 Maart. Voertarwe T. C. le soort 7.00. Idem 3e soort 5 006. Voerhaver6 8C 7 (zaalkwal. daarb Gerst 5 35—5.50 (zaal- kwal. daarb Dulvenboonen 11.00. Wljker Velen niet verhandeld. binnenkwam.„Wat zal vader zeggen? Het spUt me, dat ik zoo laat ben, Roger. O. ben jy er al. Rlta?" Rlta antwoordde niet en Betty zag. dat haar gelaat rood wa». Ook Roger s opwinding ont ging haar niet en na een korte stilte kwam zy naast hem staan. „Wat i« er?" vroeg zy. „Hy heeft geprobeerd me te dwingen myn verloving met Dick te verbreken," riep Rlta woest uit. „Ik vind het schandeiyk. In Dick'» eigen huis en hy 1» verloofd met jou.” Roger was absoluut verstomd door dien plotsellngen ommekeer. Het duurde even, voor hij begreep, dat Rita van plan wa», hem vóór te zyn en hem van ontrouw te betichten Maar Betty beantwoordde zUn verschrikten blik met rustige oogen en Rlta knarste met haat kleine witte tandjes van raaemy. „Misschien," riep zy uit, met bevende stem „ben Je hem even graag kwyt al» Ik. Ik wist, dat hy gek was, maar ik wist niet, dat hy laag was. Toen hy me zoo juist hier alleen vond, kwam hy met de armen uitgestrekt naai mij toe en noemde me schat." Betty lachte. ..Dat was vóór Je het licht aandraaide, nie» Roger? Roger heeft geiyk, als hy aegt, dat Je het uit moet maken," ging sy ernstig voort. .Daar moet Dlck over oordeelen,” snoof Rlta. ,4e moest hem maar niet op de proef stel len." zei Betty waarschuwend. „Misschien vertrouwt hy me wel even hard *Js JU. Roger, spotte Rlta weer. MAKKUM. 34 Maart Visch. 500o 'tal komha- rlng 3048 cent per tal. 310 pond Z N. Bot 18.06 p*nÓor^^bcharwoude, 26 Maart. Aange voerd: 300 Kg. aardappelen: bl. aardappelen f 2.60; 9300 Kg. uien:*gele nep f 3—3.20, drie lingen f 040—1.20, uien f 160—2. grove uien f 2.40—3.10; 6100 Kg. peen f 210—3. kleine peen f 1.60; 1800 Kg. kroten f 2.50530; 71900 Kg. roode kool f 8.40—10.80. doorschot f 7.20—9.50; 72800 Kg. D. witte kool f 4 30—730, doorschot f 5.20—650 8400 Kg. gele kool f 11.801630. OBDAM. 25 Maart ..De Tuinbouw”. 140 bos Prei 5.308.20. 3700 kg Roode kool 5.20—10.70. 1300 kg. D. Witte kool 5.20—7.10. 290o kg. Uien 2.90. 1050 kg. Witlof 9—12 90 6000 kg. Roode Bleten 4.10*50. 9000 kg. Wortelen 1.90—3.30. PURMEREND. 25 Maart. .Afslagver Beemater, Purmerend en Omstreken". Aardappelen we 82 cent. Borgers 6165 cent per 25 kg Wit lof 0.27—1.11 per 8 kg. Roode kool 12.20 per 100 stuks. Sprultkool 1.55 per 15 kg. Spinazie 80— 98 cent per 6 kg. Sla 1.60 per 100 krop. Andyvle 6082 cent per kist. Radijs 2.703.20. Rarpate len 1.10—2 40. Rabarber 10.00 per 100 bos. Ra pen 40 cent per klat. Wortelen 63 cent per zak. Uien 45—76 cent, idem Drielingen 2ö cent per 25 kg. Prei 3.20—7 60 per 100 bos. SCHAGEN. 26 Maart. Veemarkt. 4 paarden 100.00250. 10 magere Geldekoelen 90.00115, 38 vette Geldekoelen 130.00—160. 50 kalf koet en 140.00190. 9 pinken 30.0070. 433 nuchtere kalveren 4.0010. 40 magere, schapen 10 0021. 00 vette schapen 30.0030. 106 overhouden 14.00 —16. 2 bokken en geiten 35.50. 8 magere var kens 1600 20 vette varkens per kg. 3133 cent. 89 biggen 8.0013. konijnen 0 J0—1.50. kippen 0.40—1 TBR AAR. 25 Maart Centrale Veiling. Spinazie per kg 7—14 cent. Postelein 27 cent. Radijs 2 30 4.40. Andyvle per kist 54 cent. Sla 4.80—r6.10. Vellen 51 cent. Dunsel per kg 1830 cent. Bloemkool 29 cent. Witlof per 100 pond 4.00 7. Selderie 1.804.10, Raapstelen 0.90—1.20 Boerenkool 37 cent. VOLENDAM. 25 Maart. Heden werden aan de veiling aangevoerd 57956 eendeleren. prijs 3 14- VINKEVEEN. 25 Maart. Coöp. Groenten- en Fruitveiling „Vlnkeveen". Spinazie 8—12 cent p«r kg. Witlof: I 13—14 cent. II 7—9 cent. III 3—5 cent per kg Radijs 5 cent per bos. WOERDEN. 25 Maart. Velllngsver. Woerden en Omstreken. Eierenveiling. Klpeleren wit 2 10- 2.70, bruin 2.102.50. gemengd, 32.50 eendeie- ren 1853.10. kalkoeneieren 44.10, alles pei 100. Aanvoer 39789 eieren. Boter 7072 cent Kaas 2228 cent per pond WESTLAND. 25 Maart. MiddenprtIs v. d We»tl veilingen Alicante 52. Champignons 0.601.30 Dunsel 17 cent, Spinazie 915 cent. Witlof 8 11 cent per kg. Aardappelen 50Ö5 cent. Andij vie 4264 cent, Sprultkool 175 per bak. Bloem kool 914 cent. Idem II 4-—6 cent per stuk Sla 2.40—3.30. Idem II 1—180, Kelen 6695 cent Peterselie 22 10, RadUs 2 80—4. 8<lderle 190— 2.40 per 100. Asperges 40 cent per bos. Coöperatieve Boerenleenbank Onder leiding van den heer S. Kuiper Bzn werd de Jaarver gadering gehouden. De voorzitter constateerde met vreugde vooruitgang. Nog steeds gaan de cyfera der spaar- en belegglngsgelden in rekenlng-courant vooruit. Over 1934 bedroegen deze te zamen 1.570.889 76, aan het einde 1933 bedroegen de belegde gelden 1 591.609 84, d l. ruim 20 000 meer. Het aantal spaarders steeg van 1571 tot 2160. De Voorts deed de Raad uitspraak inzake het aan den grond varen van het stoomschip „Vechtstroom” op de Nederlandsche kust noorden IJmuiden. De Raad wil voorópstellen. dat het hem niet gelukt is uit het verhoor der getuigen *n zuiver beeld te verkrijgen van hetgeen er nu werke- iyk is geschied. Een verboor van andere ge tuigen acht, de Raad nutteloos. Wanneer de Raad afgaat op de gegevens, door den kapitein verschaft, n.l. dat na de loo- dlng van 8>/2 vadem, een koers Z.Z.W. 14 magn. is gestuurd, dan kan het oordeel slechts zyn, dat deze koers absoluut veilig is. De Raad betwyfeit of tn dit geval dus nog steeds uit- gaatjde van een diepte van 81:, vadem te S.10 het looden in voormelden koers nog eenig nut zoude hebben gehad. Het is natuuriyk altyd voorzichtig, maar bepaald noodlg is het. naar ’sRaads oordeel, onder die omstandigheden niet, wanneer behooriyk wordt gecontroleerd, dat de opgegeven koers wordt gestuurd. De Raad staat nu echter voor het feit, dat te 8.42 het schip over den grond heeft geschuurd en even heeft gezeten. De werkeiyke toedracht kan dus niet zyn geweest als volgens boven staande gegevens het geval zoude zyn geweest. Dit staat In elk geval vast. Er zyn nu, geheel in het afgetrokkene. ver schillende mogeiykheden denkbaar. Vooreerst de mogelykheid, dat niet is gelood, doch ‘Uit sluitend op het geluid van den misthoorn welke, naar achteraf is gebleken, niet van de pier kan zijn geweest, doch van den vuurtoren Umuiden is opgezocht. Nog twee andere mogeiykheden zyn aanwezig, n.l. dat verkeerd gestuurd is of dat by het looden een vergissing is begaan. De Raad zou al deze mogeiykheden niet opperen, indien het gelukt ware uit het onderzoek een vaste overtuiging te bekomen omtrent hetgeen werkelyk is gebeurd. Dit is helaas niet het geval. In hoofdtaak ligt dit aan de verklaring van den tweeden stuurman. Slechte onder de grootste omzichtigheid en verborgen kunnen de priesters hun geesteiyke bediening uitoefenen. De immoraliteit is gewoon ontzettend. De oplossing uit den wereid-chaos wordt ge zocht zonder God. en daarom slaagt men niet; slechte een blik in het Evangelieverhaal en de oplossing ligt voor het grijpen. Na deze rede werden vele vragen gesteld, welke uitvoerig en volkomen afdoende werden beantwoord; by welke beantwoording bleek, hoezeer de redenaar bekend was op het terrein van het communisme en de verschrikkelijke i a

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 2