1 EEN NIEUW NEDERLANDSCH VOETBALSUCCES? Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper” gezinnen DE 48STE ONTMOETING TEGEN BELGIË no* Debuut van Mul in de nationale ploeg I MUL (H.B.S) VOORHOOF (Liersche S.K.) a CALDENHOVE (DW.S.) VAN HEEL (Fejjenoord) SMIT (Haarlem) ANDERIESSEN (Ajax) BAKHUIS (H.B.S.) DEVRIES (Antw.) DALEM (Standard) - PAVERICK (Antwerp) CAPELLE (Standard) WEBER (A.G.O.V.V.) B. PAAUWE (Fejjenoord) WELS DROK Een overzicht van de H.I.S.W.A., de watersporttentoonstelling, die in de ApoHo-hal te Amsterdam geopend is tel' ZATERDAG 28 MAART 1936 De Wieringermeerpolder krijgt 400 Hectaren bosch, De Nederlandsche voorhoede die morgen teyen de Belgen in het veld komt De stand van de tot dusverre gespeelde wed- strijden is: IIIIIIIIIIINUnHHIIHIItlIlllltlHIlNIlHIHHimilllimHIllHlllinilillllllllllllllllllllllllll lllllllllll rhoof. In den NEDERLAND W. HARPER (Engeland) BELGIS Het Nederlandsche elftal is. zooals te be- en in 14 26 59 37 belang van een sterk nationaal elftal heel goed begrijpt, niet stilstaat. heelemaal aan de verwachtingen beantwoordde, werd vervangen en voor hem in de plaats heeft men Isenborghs opgesteld, die te Luik linksbin nen speelde. Als linksbinnen heeft men daarna Capelle gekozen, die vroeger reeds in menig Bel- gisch elftal als middenvoor heeft gespeeld. In tal van seml-lntemationale wedstrijden en In de eerste klasse heeft hij getoond een doel- verdedlger van klasse te zijn en zijn debuut in het nationale elftal kan men met vertrouwen tegemoet zien. Deze keuze is natuurlijk een hard gelag geweest voor Ferwerda. die reeds verschil, lende malen reserve-doelverdediger is geweest en vooral in de hoofdstad had men gaarne den sym- 25 14 VAN NELLEN i (D.H.C.) 121— 85 85 121 Men zou er absoluut verkeerd aan doen, dit elftal te beschouwen als een zwakke ploeg, waarvan het Nederlandsche elftal met gemak zou kunnen winnen. Onder vrij moei lijke omstandigheden gaf dit elftal in een avondwedstrUd uitstekend partij en toonde bovendien over een groote dosis vechtlust en enthousiasme te beschikken, twee wapens, waaraan de Roode Duivels vroeger dikwijls hun groote kracht ontleenden, waardoor zij bij de tegenstanders werden gevreesd. grijpen was, na de fraaie successen in de vorige wedstrijden niet gewijzigd, op den doelverdedlger na, daar Halle, die pas van een zware ziekte hersteld is, natuurlijk niet kon uitkomen. Mul, de bekende keeper van H. B. aal thans zijn plaats inneynen en hoewel deze keuze lang niet met onverdeelde instemming is ontvangen, gelooven wtf toch wel. dat hU zijn taak naar behooren zal vervullen. A. DEDEKEN (Antwerp) ISENBORGHS (Beerschot) HENRY MEULDERMANS (Daring) (BEERSCHOT) SMELLINCKX (Union St. Giiloise) CHRISTIAENS (Liersche S.K.) Scheidsrechter omstandigheden lang zoo training waarvan een gedeelte ia dan Noord Oost hoek langs den rand van Wieringen. Veertig arbeiders zijn bezig met het aanplanten van jonge dennen Het Oranje-team heeft ongetwij feld de bette kanten, maar men hoede zich voor overdreven optimisme Ook dit jaar, nu er bovendien slechts een betrekkelijk klein aantal interland-wedstrijden door de Oranjehemden wordt gespeeld, Is de belangstelling voor dit eerste treffen op voet- balgebied tusschen deze oude tegenstanders, die elkaar sinds 1906 regelmatig bekampen, weer overweldigend. (Unitas) (RF Q) De Nederlandsche ploeg, die het vorig faar de Belgen te Amsterdam met 4—2 klopte. VJ.n-r,; Paauwe, Smit, Caldenhove. Van Beider, La'-endaal, Bakhuis, An- dertessep, Balie, Van gun. Welt en Van Heel pathieken keeper van de Stadionclub morgen onder de lat gezien. Het verschil tus schen de capaciteiten van beide doelverdedigers is in ieder geval heel gering, en ook de Amster dammer zal zijn kans nog wel krijgen. Over de keuze van de overige spelers is eigenlijk geen’ oogenblik twijfel geweest, of het zou dan moeten zijn over Wels, die in verband met het feit, dat hij overschrijving heeft gevraagd van Unitas naar Fejjenoord. den laatsten tijd niet meer geregeld in wedstrijden uitkomt, waardoor zijn vorm wel wat schijnt te hebben geleden. Hij heeft ook de vorige week te Luik tegen de Roode Duivels meegespeeld en toen bleek ook inderdaad, dat zijn spel er niet op vooruitgegaan was, maar dit neemt niet weg. dat hij op het oogenblik toch nog de aangewezen speler voor de rechtsbuiten plaats blijft. Prol. mr. J. C. Kielstra, gouverneur van Suriname, die eenigen tijd met verlof hier te lande vertoefde, is Vrijdag met zijn dochter per .Cottica* naar de West teruggekeerd De Oranje-hemden komen morgen voor geen gemakkelijk taak te staan, maar als de ploeg kans ziet om hetzelfde spel te ontwikkelen als in de vorige internationale ontmoetingen, die zulke prachtige successen opleverden, zullen ook nu de Belgen weer de meerder heid van het Nederlandsche elftal moeten erkennen. Elk jaar opnieuw worden de voet balwedstrijden tusschen Nederland en België met belangstelling tege moet gezien, hoewel er vooral de laatste jaren dikwijls in een seizoen veel belangrjjker wedstrijden door onze nationale ploeg werden ge speeld. In den loop der jaren zijn deze jaarljjksche krachtmetingen met onze Zuiderburen een vast onderdeel geworden van het inter nationale programma van het Ne- derlandsch elftal en niemand zou deze ontmoetingen willen missen. Er zijn thans zes spelers van de partij, die ook in Mei van het vorig jaar te Brussel tegen Ne derland speelden, n.l. Christlaens, SmeUlnckx, Pkverlck. Dalem, Devries en rhoof. In den wedstrijd, die daaraan vooraf king op 1 April te Amsterdam nam Badjou de plaats van Chris tlaens in, maar toen speelde. Isenborghs in de voorhoede mee, zoodat er ook van dit elftal mor gen zes spelers meespelen. De achterhoede wordt dus weer gevormd door het beproefde trio Chrtstlaens-Paverick-Smel- linckx, dat al in menig opzicht zijn sporen heeft verdiend en t morgen onzen aanvallers niet ge makkelijk zal maken. Van de mlddenllnle, zijn Henry en Meuldermans betrekkelijk nieuwe ge zichten, maar laatstgenoemde, die op de spil- plaats over het algemeen zeer verdienstelijk speelt, heeft toch reeds meer bet nationale shirt gedragen. De voorhoede bestaat uit spelers, die er stuk voor stuk mogen zijn. Vooral den ge vaarlijken rechtervleugel DeVries-Voorhoof zal onze verdediging geducht in de gaten moeten houden. De linksbuiten Isenborghs en zijn ne venspeler Capelle hebben ook reeds verschillende malen in het Belgische elftal, ook tegen Neder land. gespeeld en hoewel men natuurlijk moet afwachten, wat zij er nu van terecht brengen, zal toch wel blijken, dat zij hun plaats waard zyn. De middenvoor A. Dedeken te te Luik niet bijzonder opgevallen, maar bij staat toch in ieder geval bekend als een goed aanvalsleider, die bovendien over een gevaarlijk schot beschikt. Thans zullen beide tegenstanders voor -oen 48en keer hun krachten meten. De ontmoetin gen tegen de Belgen zijn de laatste jaren steeds zeer succesvol voor Nederland verloopen en van de twaalf wedstrijden, die sinds 1931 werden gespeeld, wonnen de Oranjehemden er niet minder dan negen, terwijl België driemaal won. De beide vorige seizoenen eindigden zelfs alle wedstrijden tegen de Roode Duivels in fraaie successen van de Oranjeploeg. In 1934 werden de Belgen in Amsterdam met niet minder dan 98 en in Antwerpen met 42 verslagen het jaar daarop gingen onze Zuiderburen Amsterdam met 42 en in Brussel met 20 ten onder. Men zou dus allicht geneigd zijn om mor gen aan een gemakkelijke Nederlandsche zege te denken en hoewel de kansen van onze ploeg natuurlijk beter zijn, zal men toch goed doen zich voor overdreven optimisme te hoeden. De balans van alle gespeelde wedstrijden is voor al de laatste jaren belangrijk in ons voordeel gestegen en van het geringe krachtsverschil, dat vroeger de ontmoetingen tusschen Neder land en België altijd kenmerkte, te thans geen sprake meer. De Belgen schijnen de laatste jaren op in ternationaal voetbalgebied een Inzinking door te maken en zjj zijn deze op het oogenblik nog niet te boven, maar dit neemt niet weg, dat men in Belgische voetbalkringen, waar men het Voor dezen wedstrijd, die geleid wordt door den Engelschen scheidsrechter Harper zijn de volgende reserves aangewezen: Nederland: Ferwerda (Blauw Wit), van Run <PSV), Pienter (Be Quick), Breitner (Herrnes- DV8), Vrauwdeunt (Feijenoord) en Den Hoed (MW). België Badjou (Daring), Joaclm (Charleroi), StUnen (Charleroi), Claessens (Union St. Gil lo tee) en Ceuleers (Beerschot). De laatste seizoenen zi/n voor hen zeer on gunstig verloopen, maar in veel gevallen waren de omstandigheden voor de ook lang zoo eenvoudig ons. Ben training zooals die spelers, die voor het Nederlandsen elftal in aan merking komen, wordt gevolgd, bleek In België door verschillende omstandigheden niet geheel mogelijk en bovendien had men bij het samen stellen van de vertegenwoordigende ploegen steeds met moeilijkheden te kampen, waardoor het niet altijd mogelijk was om het sterkste elf tal op te stellen. Wat het spelpeil over het al gemeen betreft, behoeft België zeker niet veel voor ons land onder te doen. De nederlagen, die het Belgische elftal on langs tegen Polen en tegen Frankrijk leed, wij zen er echter wel op, dat men op het oogenblik de moeilijkheden nog lang niet overwonnen heeft. Men is echter van goeden wil en het feit dat de ploeg van de Roode Duivels pas te Luik van eéh weliswaar zwakke Zwaluwen-ploeg met 61 won, moge toch voor de onzen een waar schuwing zijn hun tegenstanders morgen in geen geval te onderschatten. Het spel van deze ploeg der Roode Duivels maakte een goeden Indruk en was van dien aard, dat het ook aan een veel sterkeren tegenstander handen vol werk zou ge ven. In Belgische kringen is men over dit elftal nog al tevreden geweest, want op een uitzon dering na werden alle spelers gekozen in het team, dat thans morgen In het Olympisch Sta dion te Amsterdam In het veld zal verschijnen. De linksbuiten F. Dedeken, wiens spel toen niet Nederland 48 België 48 voetballeiders niet als bij bjj ons door Het aantal aangevraagde kaarten heeft het aantal beschikbare plaatsen vele malen overtroffen. wat wel duidelijk geïllustreerd wordt door het feit, dat de bond alleen aan vereenlgingen een bedrag van niet minder dan 88.000 gulden moest retoumeeren voor kaarten, die niet konden worden verstrekt De talrijke aanvragen van particulieren blijven dan nog buiten beschouwing. Dul denden landgenooten zullen dan ook weer Zondagmiddag aan de radio luisteren naar bet verloop van den strijd tusschen de Oranjehemden en de Roode Duivels. Tien Maastrichtscha blinden zijn mat een gedrassaorden geleidehond wee* rijkt Een der blinden met zijn ge leider op pad Jan Pijnenburg (links) en Piet van Kempen, een der favo riet koppels in den vierden Amsterdam- schen Zes- daagsche, kort voor den start FOTOREPORTAGE ii - --i

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 20