Het Nederlandsche elftal zet zijn zegetocht voort België lijdt een zware nederlaag een zeer De .Belgen maakten zwakken indruk ONZE VOORHOEDE MAAKT ACHT DOELPUNTEN 'i r 0 1 Christiaens ernstig geblesseerd SLAPPE TWEEDE HELFT BAKHUIJS BLONK WEER BIJZONDER UIT DE SCORE Onze ploeg toont haar groote kracht Was de overwinning geflatteerd? Reeds na de eerste helft, die een 4-0 voorsprong opleverde was de strijd vrijwel geheel beslist - De tweede helft Nauwelijks was er een minuut van den wedstrijd verstreken of Wels gaf den Belgischen keeper reeds het nakijken (Slot op de volgende pagina) Wat scheelt Anderiessen? RUST Voorsprong vergroot 6—0 8—0 De tegenstanders Nederland De spelers Na een minuut I I I Van de Belgische voor Hóede ging weinig gevaar uit, zoodat Mul niet veel werk te ver richten kreeg Wela Smit Bakhuys Bakhuys Van Nellen Bakhuys Drok Opnieuw heeft het Nederlandsche elftal getoond over uitstekende kwaliteiten te beschikken 2.31 2.55 2 57 3.08 3.55 4.04 4.15 IT DE SPORTWEKE Nadat Dedeken heeft ovei miiiiiiiiiiniii ffliniiiiiiniHiitiiiiiiiiiiiniiHiiiHHiiiiiiiiiiniiiiHitHininiiiiiii België - -■ 1 Van Nellen Bakhuis en Van Nellen brengen den bal op, de laatste set fraai voor en Wela kopt in (1—0). Er is dan enkele seconden lan ger dan 1 minuut gespeeld. Na fraai samenspel tusschen Drok en Smit is het de Haarlemmer, die een hard schot lost, waaruit de bal onder de handen van Christiaens door ftf het deel belandt (2—0). Er is dan 25 minuten gespeeld. 4.16 Op het spel self heeft de regenval overigens geen invloed. We noteeren uit de eentonige eerste twin tig minuten, dat Mul tweemaai een schot van Capelle houdt, dat Wela een tam balletje doel- waarts zendt, dat Christiaens heel gemakkelUk houdt, dat Bakhuijs in het zijnet kopt. Caldenhoven gaat op een oogenblik. dat toch heusch niet zonder gevaar is, in het doelge bied een beetje fantasie-spel geven, hetgeen gelukkig goed afloopt. Er is dan 38 minuten gespeeld. Nadat de Belgen nog enkele aanvallen heb ben ondernomen, waaruit het hun evenwel niet gelukt te scoren komt de rust met den be moedigenden stand 4—0 voor Nederland. Meuldermans fWne.lHiw.kz Paverlck Christiaens W(j herhalen dat het Belgische spel zeer zwak was, doch of een zoo groote neder laag daarvan wel het resultaat moest zijn is een kwestie, waarover wel de noodlge verdeeldheid van meaning zal bestaan. De onse is. dat de Hollandsche ploeg met eeni- ge doelpunten minder eveneens tevreden had kunnen zijn. De historische, de traditioneels ontmoeting. En dus vee* volk op de been. Amsterdams bin nenstad, anders op Zondagochtend vrijwel uit gestorven, wemelt van bezoekers, die alle dia lecten van de elf provinciën én nog andere ult- beemsche klanken luidruchtig om zich heen strooien. Dan tegen éénen gaat het heele geval zich Btadlonwaarts begeven. Hier is het, op dezen voorjaarsdag, die het midden houdt tusschen den triesten Novemberdag en een hondsdaag- schen dag met onweerdreiging, wel een leuke boel om aan te kijken. De tramharmonie wandelt fiks het veld door, brengt allen tribunes op de beurt de eer, die van dien kant gewenscht wordt en voert potpourri’s uit. waarin het Brabanconne-motief domineert. Even voor half drie kan het Belgische volks lied voluit en in volle gedragenheid van klan ken klinken en dan volgt het Wilhelmus, kranig meegezongen door de ruim veertig duizend, die binnen de Stadionmuren een plaats hebben gevonden. Aanvoerder Smelllnckx biedt onzen aanvoer der van Heel een vaantje aan en dan gaat de gulden de lucht in, om neer te vallen met dien kant boven, dien „Puck” geraden heeft. Met het windje mee blijven de onzen staan, waar ze staan en om half drie fluit Harper, dat Dedeken mag aftrappen. In de elftallen is geen verandering gekomen, zoodat de opstelling het volgende beeld geeft: Nog voor bet half uur vol ia beeft Bak- huljs er met een formidabel, ónmogelijk- houdbaar schot 3—4 van gemaakt. In de voorhoede dient allereerst genoemd en na hem de belde vleugelspelers. Onze middenvoor scoorde drie doelpunten; het een fraaier dan het ander, doch alle van uitstekende kwaliteit. Bovendien ook trok zijn prechtig spelverdeelen voor de rost sterk de aandacht. Wij gelooven niet, dat wjj teveel zeggen, wanheer wij Bakhuijs In zijn huldigen vorm een der beste midden voors noemen, die er zoowel op het vaste land als in Engeland te vinden zijn. Een van de meest gevaarlijke voor elke verdedi ging is hij zeer zeker. Weber B. Paauwe Wels riek mist heeft van Nellen een kaasje, maar de bal gaat over. Ook onze achterhoede te er nog niet heele - maal in en hetgeen den Belgischen back daar even gebeurde overkomt dan Weber, waarna Mul evenwel toont zich hersteld te hebben. Hij werkt keurig weg. Caldenhove toont zich even later zijn plaats waard door bU een feilen aanval de Belgen op krachtige wijze terrein te zuiveren, een voor beeld dat aantrekkelijk werkt blijkbaar, want kort daarop zien we hetzelfde van Weber, die er resoluut tusschen springt als de Duvelkens fel op komen zetten. Wij zien een prachtig aangegeven bal van Bakhuijs, maar de H.B.8.-er heeft er wat te veel kracht achter gezet, want Wéte, die toch heusch niet van gebrek aan snelheid beschul digd kan worden, kan het niet bjjbeenen. loten komt de bal bij van Heel, die met een oogopslag gezien heeft, dat Wéte vrjj staat. Dan gaat ‘t leer naar den kleinen man rechts. Meteen zet de Gor- kummer voor naar Bakhuijs, maar de overigens goede opzet lukt niet. Mul moét is, doch mei heeft hij al door de onzei Het begin van den strijd was bet meest In teressant. De Belgen startten op een wijze, die werkelijk veel goeds deed verwachten. Reeds in de eerste minuut vloog een bal tegen de lat van bet Nederlandsche doel en zelfs toen Wéte daarop de score opende, zag het er nog geenszins naar uit dat bet resultaat een zoo groote débécle voor de gasten sou worden. Ruim twintig minuten duurde het voor Smit met een niet geheel onhoudbaar schot den stand op 20 bracht. Gedurende die twin tig minuten was het spel der Hollander» zelfs heel wat minder dan wjj gewoon waren. Smit baas bleet. b.v. plaatste bij herhaling den bal voor de voe ten van een tegenstander, een fout, waaraan de Haarlemmer zich trouwens ook na de rust meerdere malen bezondigde. Na het tweede doelpunt kwam er een periode van magnifieke staaltjes voetbal der Nederlandsche voorhoede. Twee minuten later had Bakhuijs na goed werk van Wéte het Belgische doel voor de derde maal doorboord, terwijl zeven minuten vóór rust onze midvoor voor een vierden goal zorgde op een wijze waarvan hij alleen het recept bezit. Wordt er anders in de pauze nog wel eens over den uitslag gedelibereerd, thans was daar van geen' sprake, t Moest toch vrijwel uitge sloten worden geacht, dat België dezen achter stand zou kunnen inhalën. Echte voetballiefhebbers spraken Sen wensch uit, dat België er toch in slagen zou enkele doelpunten te maken, opdat de strijd een min der eenzijdig aanzien zou krijgen en het element spanning, dat nu met de rust reeds zoo goed als verwenen was er toe zou kunen bijdragen den wedstrijd iets aantrekkelijker te maken. Het eerste gedeelte van de tweede helft ver liep zeer loom. Het leek nu en dan een oefen partijtje tusschen het A. en B.-elftal. X Publiek had er ook niet veel leut in en hield zich akelig stil. Het feit, dat X zachtjes begon te regenen maakte de sfeer, die in deze oogenbllkken al hee> weinig heeft van die van een interland-wedstrljd. er niet prettiger op. De oranjeploeg te dan ook wel goedkoop aan de overwinning gekomen. Soms scheen het dat er iets aan de machine haperde en wij ontveinzen ons b.v. niet, dat er door onse jongens over het algemeen in den wedstrijd te Parijs beter gevoetbald werd. Dan kwamen er echter plotseling momen ten waarop een Bakhuijs ot één der an deren buitengewone staaltjes van indivi dueel sterk spel vertoonde, welke dan bijna steeds een fraai doelpunt tot gevolg hadden. Toch geven de Belgen zich na dezen wel zeer snel behaalden voorsprong der Hollanders nog geenszins gewonnen We zien fraai werk van Isenborghs en van de Vries, maar de eerste speelt den bal te hard en de ander moet het in een duel met Caldenhove afleggen. Het heele roo- de quintet komt dan nog even in actie, maar Bas Paauwe, die naar achteren gesneld is ver leent daar sjjn steun en met succes: de bal wordt naar de andere helft verplaatst. Bakhuijs maakt er zich meester van en we denken nummer vier te noteeren als hij een „kelharden kanjer" los. dien we te machtig ach ten voor Christiaens. Maar toch speelt hij het klaar. X Is hem echter aan te zien, dat sin vingers danig pijn doen. De roodbaadjes gaan aanstonds op ons doel af en komen aldra voor Mul te staan, die ult- geloopen te. Het gevaar wordt echter bezwo ren en voordat we tijd gehad hebben om op te luchten van dit moment van gevaar is ons aanvatequlntet de richting van Christiaens uit getrokken. Wij weten niet of het feit dat de Belgen bo hun komst In het veld na rust met een hartelijk applaus werden begroet moet warden toege schreven aan een gevoel van medelijden dan wel dat het publiek zich had gerealiseerd dat de stand, gezien de verhouding in het veld een tikje geflatteerd moest worden genoemd. Zeker te het dat de werkelijk zeer fraaie Hol landsche goals meer het gevolg waren geweest van prachtig individueel voetbal van enkelen, dan aan het overigens niet slechte teamwork. Veel invloed had de bovengenoemde actie van het Hollandsche publiek echter op de gasten niet. MogeliJk was door een tegenpunt het ver dere verloop interessant geworden. Nu volgde er sléchts een periode, waarin de Belgen bij herhaling hun onmacht voor het Nederlandsche doel demonstreerden en tijdens welke de Hollanders, die duidelijk zagen dat hun toch niets meer gebeuren kon, merkbaar verslapten en daarbij een spel vertoonden dat sterk superieur aan het Belgische kon warden genoemd. Drie en twintig minuten duurde het voor v. Nellen op schitterende manier den bal na een fraaien voorzet van Wels langs den Belgischen doelriian kopte. Hierna brachten de Roode Duivels er heele- maal niet veel meer van terecht Na het zesde doelpunt van Bakhuijs raakte tot overmaat van ramp de lang niet slecht spelende keeper Christiaens geblesseerd. Drok passeerde inval ler Badjou nog eens met een kopbal, waarna v. Nellen in sulver waarneembare bultenspel- posltle den eindstand op 8—0 bracht. Onze debuteerende doelman heeft niet veel moeilijks te verwerken gekregen. Wel geteld kreeg hjj slechts een tweetal schoten te stoppen. Bovendien keepte Mul onder zeer gunstige om standigheden. daar reeds direct Holland de lei ding nam en hij zelf spoedig den Indruk moet hebben gekregen, dat de gasten het hem niet bijzonder lastig zouden maken. Fouten heeft de H BB.’er niet gemaakt, zoodat hij ongetwijfeld wel onze eerste reserve voor de belangrijke plaats In het doel zal blijven. Wij gelooven niet dat deze Ne derlandBelgië-wedstrijd ondanks de groote overwinning der oranje mannen, op het publiek een buiten gewone bekoring heeft uitgeoefend. Mogeljjk was dit na een vrij span nend begin gedurende de eerste helft het geval, doch toen de rust met een 40 voorsprong voor de Nederlandsche ploeg inging, stond het vrijwel vast dat de tweede helft weinig interessant zou zijn, temeer daar het spel van de Belgen gedu rende de eerste helft niet den in druk had gevestigd, dat een radi cale verbetering van dien kant kon worden verwacht. In de halfUnie vonden wjj geen uitblinker, waarmede echter niet gezegd wil zijn dat dit drietal niet uitstekend heeft gespeeld. Ande riessen scheen aanvankelijk niet geheel fit, doch aan zijn spel was dit nauwelijks merk baar. De beide kanthalfs deden weinig of niets voor elkaar onder. Zoowel aanvallend ais ver dedigend hebben zij uitstekend werk geleverd. Paauwe had het met den Belgischen linker vleugel iets gemakkelijker dan v. Heel, die den vrij snellen De Vries echter gemakkelijk de Intusscben is wel komen vast te staan dat er absoluut geen reden bestaat om aan de uitstekende kwaliteiten van ons nationale team te twijfelen, hetgeen velen misschien na den minder geslaagden oefenwedstrijd te Rotterdam hebben gedaan. Verder hebben we eveneens kunnen constateeren dat de Belgen, die eenlge weken geleden te Luik onze Zwaluwenploeg zoo’n zware nederlaag toebrachten, nog steeds op het hellende vlak naar beneden gaan. De Roode Duivels en meer speciaal hun voorhoede vertoonde gistermiddag in het Stadion een zoo primitief spel, dat velen zich zullen nebben afgevraagd ot dat nu werkelijk een uitverkoren vijftal van het Belgisch voetbal was. X Blijkt echter een uitgesteld doelpurft te zijn, want even later «at Bakhuijs de vingers van Christiaens ongemoeid en schiet de H. B. S.’er zuiver tn den hoek 4—0. Ben prachtig doelpunt. Veel goeds kunnen wij helaas van het Bel gische elfal niet vertellen, met uitzondering van aanvoerder Smellinckx, die boven allen twijfel de beste Belgische speler was. Talrijke aan vallen der Hollanders heeft hij oritlerbroken, waarbij bovendien zijn sterk en zuiver weg werken geroemd dient te worden. Keeper Christiaens volgt op hem. De Belgische kee per werkte moedig. doch was dezen middag niet gelukkig, waardoor hij os. een schot van Smit liet posseeren. dat met geheel onhoud baar leek. Tot overmaat van ramp liep deze doelman tegen het einde nog een vrij ernstige blessure op. Den is er tenslotte nog de rechts half Dalem, die een zeer goeden wedstrijd speelde. De aanval was bjj de Belgen X meest zwakke punt. Isenborghs b.v. kon er niet in slagen sells een vrijen bal behoorlijk voor het Hollandsche doel te plaatsen, doch hij niet al leen, maar zelfs een Voorhoof viel bijzonder tegen. Als spelverdeeler deed Capelle zoo nu en dan wel goed werk, doch voor het vijandelijke doel ontbreekt dezen speler een behoorlijke do sis doorzettingsvermogen. De kleine midvoor Dedeken weerde zich voor de rust aardig, doch vermocht alleen tegen onze stevige verdediging oo.. vrijwel niets. De andere Antwerpman De Vries was weliswaar beter dan de linkervleu- gelspeler. doch lang niet goed genoeg om voor bet schotlooze en weinig doortastende blnnen- trio goede kansen te scheppen. Moeilijk had de Engelsche scheidsrechter Harper het niet. HU floot, zooals de meeste Engelache arbiters weinig en zag tegen bet ein de een absoluut bultenspelgeval van Van Nel len over bet hoofd. Een der beste arbiters, welke Albion ons in de laatste jaren gezonden heeft, was hU. gezien zXi leiding op dezen mid dag, zeer zeker niet. Even wordt de aandacht voor wat er in het veld gebeurd, afgeleid. Wat scheelt Anderies sen? De Ajacied is naar de zijlijn geloopen en confereert daar, naar zijn hoofd grijpend met Karei Lotsy en Bob Glendenning. Zal onze spil het opgeven? Er waren immers al berichten ge weest. dat hij zich niet zoo fit voelde. Maar neen, hij blijft op zijn post en Breitner, die al is komen toeloopen, kan sijn regenjas aanhou den. Dit moet het kan niet anders wel een ontmoediging zijn voor de Vlaamsche duvel kens, die zoo fiks begonnen waren. Maar ze laten het er niet bU zitten en Voor hoofs blonde haren zien we herhaaldeUjk wap peren als de man van de Llersche BK. keer op keer een van zijn dribbelpartUtjes ten beste geeft. Twee schoten tegen den paal zijn voor- loopig het poovere resultaat van zUn dapper zwoegen. Mul geeft daarbij het moet ons an het hart eenlge teekenen van zenuwachtig heid. De Oranje-truien zijn dan weer In de Bel gische helft te si&naleeren en wanneer. Pave- Opnieuw heeft het Nederland sche elftal zijn kracht getoond en na de fraaie successen tegen Ierland. Denemarken en Frankrijk werd thans met niet minder dan 8-0 van België gewonnen. Het is de groot ste nederlaag geweest, die België ooit tegen Nederland geleden heeft, in April 1910 won ons land te Haarlem met 70 van onze Zuider buren en nu werd dit resultaat over troffen- Jammer was het, dat de Belgi sche doelman Christiaens. die zich zoo kranig weerde, in de tweede helft kort voor het einde in botsing kwam met Drok. waardoor de Belg ernstig geblesseerd werd. Hij bleek 'n zware hersenschudding te hebben gekregen en moest in het Wilhelminagasthuis worden opgeno men. Wels en van Nellen kunnen eveneens op een zeer goeden wedstrijd terugzien. Smit werkte hard als steeds, doch niet altijd even oordeel kundig. Zoo zagen wfj hem enkele malen een der halfspelers het werk bemoeilijken, terwijl bovendien zUn pissteen zeer zeker minder was dan wij dit van hem gewoon zijn Drok - heeft zich door het scoren van een doelpunt verdienstelijk gemaakt en zich ovw- rlgens uitstekend geweerd. Wjj meenen zelfs, dat deze Rotterdammer in zUn spel na den laatsten wedstrijd behoorUjke vorderingen beeft gemaakt Mul Caldenhove Anderiessen Van Heel Drok Bakhuijs Smit Van Nellen Capelle A. Dedeken Voorhoof Isenborghs De Vries Henry Meuldermans Dalem dan nog eens laten zien dat hjj er t het tamme schot van de Vries Xjieel weinig moeite Een aanval, ondernomen loopt door bulten- spel-staan vanlwels dood. We krijgen e*n vrijen schop te nemen, maar de door Anderidssen gespeelde bal komt in Niemandsland terecht. Uit een ontzaglijk hard schot van Smit, dat volop de belooning van een doelpunt waard is komt de bal tegen de bovenlat. Dedeken. die den bal in bultenspelpositle krijgt toegespeeld, hetgeen den scheidsrechter is ontgaan, gaat op doei af. Mul doet, wat hem te doen staat en in plaats van te appelleeren. grijpt hU door tijdig ultloopen in. Goed zool De zekerste weg is altijd de beste. Aan Christiaens zal het ook niet liggen. Den Belgischen doelman zien we enkele malen actycreen prachtig stoppen en eens als Smit een voorzet afgeeft, die er zjjn mag. wacht hU niet af tot van Nellen bU den bel Is, maar grijpt hU krachtig en snel in. Toch zal hjj het niet lang kunnen houden. Er zitten, zooals dat heet doelpunten in de lucht. Onze elf hebben langzamerhand zulk een overwicht gekregen, dat de belooning voor hun werken niet lang meer op zich kan laten wach ten. De beide Hollandsche backs hadden het slechts tijdens de eerste vijf minuten moeilijk. Verder toonden zoowel Weber als Caldenhove zich zoo sterk superieur boven het Belgischs aanvalsspel, dat dit tweetal wel een zeer ge- makkelljken middag heeft gehad. Weber viel door zjjn goed ingrijpen en forsche trappen misschien iets meer op dan zUn partner Calden hove.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 9