H.B.S. en Ajax strijden morgen om den titel Beslissende strijd tusschen Wilskracht en Volendam gezinnen Plaats dan een „Omroeper” voor 80. in W fi Zoekt gij betrouwbaar Personeel? WIE KRIJGT DEN TITEL IN HET OOSTEN? ENSCHEDE KAMPIOEN IN HET OOSTEN VAN HET KATHOLIEKE KAMP Valkenburg kampioen? K~N. V.B. DuitschlandNederland Be Quick bij N.A.C. op bezoek Al» D.E.M. morgen in Haarlem van T.Y.B.B. verliest, kan de dub uit Beverwijk de laatste plaat» niet meer verlaten MONTFERLAND Beslissingswedstrijd om plaats tusschen H.F.C. en Achilles definitief onderaan? Amsterdam met de traditioneele drukte gepaard ZATERDAG 4 APRIL 1936 2e 1 4 beslissingen vier een feit kunnen tegen R.K V. Bi tee rende rijn. de laatste V.U.C. delwegen. Ultst. keuken. Prima ref. Paaschvac. f 2.75 per dag. Zeddamscheweg bij ’s Heerenberg. Tel. 214. Aanbev. W. HEILTJES. 53—31 48—32 in fi n li ti di te li n< lx 1» Hotel-Pens. De Korenmolen. Schitt. gel. in Montferl. bosschen, heuvels en wan- hun pa» ontmoeting aan*i)sen. Ia Wai den: mer optc wet, mee dag, lel i teUj sche iemi een niet voor hooj brac van tere! den ren het Ma en krac pen kwa< begr verh men bedo betel En a dat hebb keljjl altha Mt lente stani richz geste Perse than veel Zo. vlakt vldue gaan voor ééne beroe Peno geme hetb de t> werd een a Wann den Persei Een i ben, miset ntoeei ■tl er n te m< m. m Hi «e Zt be va nit eei tee hei tot ZU de ew sol< Ztf Jez me; te Chj per ons gro me de alle ten< met ven mei Het L V. C. B.-programma voor morgen uitermate belangrijk, want er kunnen verschillende beslissingen vallen en de kans is heel groot, dat men Zondagavond eenlge nieuwe kampioenen kan begroeten. In de KN.VH.-oompetltle sjjn er tot nu toe in de eerste klasse, van de verschillende beslissingen reeds vier gevallen en de be langrijkheid van den wedstrijddag van mor gen valt wel bijzonder in het oog als men bedenkt dat Sr morgen van de zes nog res- strijd. waarbjj o.i. de kansen vrijwel gelijk staan Als de Amsterdammers ook nu weer m vorm zijn, kunnen zij dezen wwdstrjjd zeker tot een goed einde brengen, maar.... H.BB. heeft al meer getoond in bijzondere omstandigheden ook een buitengewone kracht te kunnen ont plooien en wij zullen ons dan ook niet aan een voorspelling wagen. De club, die deze ontmoe ting wint is kampioen, terwijl, zooals wij boven reeds aanstipten, Ajax reeds aan een gelijk spel ook In Amsterdam werden de punten ge deeld genoeg heeft. De overige wedstrijden in deze afdeeling zijn van geen belang meer. Sparta heeft de beste kansen in den thuiswedstrijd tegen AJJ.O.,- ter wijl V.3.V. het seizoen kan besluiten met een overwinning op R.CJL In afdeeling II gaat de belangstelling aller eerst uit naar den beslissingswedstrijd om de laatste plaats tusschen HJ.C. en V.U.C., die na veel geharrewar over de vaststelling van een terrein bij Ajax te Amsterdam zal worden gespeeld. Oorspronkelijk was de wedstrijd vast gesteld op het R.CM.-terrein te Heemstede, maar door het verzet van E.D.O., dat morgen tegen Klnheun speelt en niet ten onrechte con currentie vreesde, werd deae ontmoeting na veel besprekingen te Amsterdam vastgesteld. Opnieuw is hierbij weer eens gebleken hoe an dere belangen in den KJi.VB. voor financieels belangen van bepaalde vereenlglngen moeten wijken. E.D.O. maakt op het oogenbllk een moeilijken tijd door en om deze club niet te dupeeren wordt de wedstrijd thans in Amster dam gespeeld, maar dit is toch tn zekeren zin b.v. evenzeer onbillijk Voor Blauw Wit, dat voor den K.N.V.B.-beker tegen BMC. speelt en nu onverwachts concurrentie krijgt van een ontmoeting, die vermoedelljk op bet publiek grooter aantrekkingskracht zal uitoefenen dan een krachtmeting tusschen de Stadkmclub en een Delftscben tweede klauter. In de competitie heeft V.Ü.C. eenmaal van H.F.C. gewonnen en eenmaal tegen de Haar lemmers gelijk gespeeld, maar in de gegeven omstandigheden heeft men aan deae resultaten toch weinig houvast. Er staan groote belangen Naar wtj vernemen, beeft bei bestuur rsa den KH.Vk nog geenerlei beslissing genom» inzake het vaststellen van den wedstrijd Duitse»" land—Nederland, die volgens berichten Dultsche zijde op Dec. aa. te Dttoaridorf tegen V. V IJ. op het programma heeft staan. Hoe de strijd tusschen de twee kampioens- candidaten zich morgen zal ontwikkelen, is met geen mogelijkheid te voorzien, maar het zal ongetwijfeld spannen. V. V. Z., dat thuis nog ongeslagen is ont vangt De'Meer, dat hier dus voor geen gemak kelijke taak komt te staan, maar de Amsterdam mers hebben de punten broodnoodig en mis schien inspireert dit hen tot een extra krachts inspanning tegen dé Zaandamscbe club. Men kan op zwaren tegenstand rekenen van de zijde van V. V. Z, dat natuurlijk graag zijn laatsten thuiswedstrijd in een overwinning zal omzetten. maar de Amsterdamsche rood- hemden hebben dit seizoen toch al meer ge toond, dat zij niet ondefschat moeten worden en een Amsterdamsch succes behoort lang niet tot de onmogelijkheden. H. M. S. zal intusschen In Utrecht natuurlijk zijn beste beentje voor zetten tegen V. V. IJ. en de Zuilensche rood- witten, die blijkbaar een flinke eindspurt heb ben Ingezet, zullen hier met man en macht strijden ,pm de fel begeerde punten in de wacht te sleepgn. V. V. IJ moet echter zelf ook nog oppassep' om niet in de verdrukking te komen en mgn kan dus ook hier een spannenden strijd tegemoet zien. In IJselsteln behaalde V. V. U. Ook de kampioenscompetltie begint reeds de aandacht te vragen en de twee kampioenen, die op het oogenbllk reeds bekend zijn, nJ. N.A.C. en Be Quick sullen elkaar morgen in Breda bekampen. Het is natuurlijk heel moeilijk om een voorspelling te geven van dezen wedstrijd, maar wij zijn toch wel van meenlng, dat de Bredaaohe club In dit geval een zeer goede kans heeft om den strijd om den hoogsten eere-tltel in den K.N.VA- met een overwinning te begin nen. In de competitie beeft Be Quick betere resultaten bereikt dan NA.C, maar hoewel men dit in hét Noorden graag ontkent blijft het o.L toch een vaststaand feit, dat dit district wat het spelpeil betreft nog wel lets van de andere afdeellngen leeren kan. We willen heelemaal niet generallseeren, maar zooals de toestand laatste jaren to geweest, lijkt bet ons niet erV waarschijnlijk, dat de Oronlngsche wlthemden.' die sinds langen t|jd weer eens een Noordelijk kampioenschap op hun naam hebben gebracht, tn hun eersten wedstrijd succes zullen boeken. Voor afdeeling I ia morgen de strijd op Hout mat tusschen HBS en Ajax van groot belang, want het is vrijwel zeker, dat deze den kampioen van deze afdeeling ka De situatie is aooals men weet Bidui op het spel en beide tegenstanders zullen on getwijfeld hun krachten tot het uiterste Inspan nen. Het krachtsverschil zal niet groot zijn, maar de spanning vermoedelfjk des te grooter en van de zenuwen zoowel van de spelers als van de supporters van' béide vfereenigingen zal veel’ worden gevergd. Wie de gelukkige zal zijn, valt met geen mogelijkheid te voorspellen. Er is een kans, dat er nog een tweede wedstrijd noodig is, nJ. als de ontmoeting morgen een gelijk spel zou opleveren. Van groot belang is voorts ook de ontmoeting in Delft tusschen DH.C. en Feyenoord, Waar door de Rotterdammers met Blauw Wit gelijk komen, wat het aantal gespeelde wedstrijden betreft. Ook Blauw Wit moet D.H.C. nog ont moeten maar in Amsterdam. Deze ontmoeting kan in verband met het Paaschtournooi in ds hoofdstad evenwel eerst over veertien dagen worden gespeeld. Feyenoord, dat verder nog een uitwedstrijd tegen" Excelsior, die Zondag over een week wordt gespeeld, op het programma heeft staan, kan morgen dus een voorsprong nemen op de Amsterdammers, maar dan moe ten de Rotterdammers in Delft beide punten 'veroveren en zoo heel gemakkelijk zal dit niet gaart* In eigen huis moest de club van Van Heel met een gelijk spel genoegen nemen, maar de rood-witten hebben op het oogenbllk bet kampioenschap voor het grijpen en zullen er daarom wel voor zorgen dat rij geen misstap doen. In het Oosten kan Zondag de beslissing val len, maar dan moet Enschede belde punten veroveren in den plaatselfjken wedstrijd tegen de Enschedesche Boys en dit Is voor de Sport club geen gemakkelijke taak. De vorige ont moeting werd na spannenden strijd met 3—3 gewonnen en ook nu ligt een succes van ie club van Nagels in de lijn der verwachtingen, maar een verrassing is natuurlijk niet geheel uitge sloten en er blijft een kleine kans bestaan, dat er nog een beslissingswedstrijd zou komen, noe- wel bet in de gegeven omstandigheden ook nog lang niet zeker is, dat Go Ahead In Almelo van Heracles wint. In Deventer werd het een 3—1- zege van Halle ca. maar toch kunnen de De- ventenaren zich op flinken tegenstand voorbe reiden, want Heracles is in ieder geval thuis nog ongeslagen en zal natuurlijk alles in het werlt stellen om het seizoen zoo goed magelijk te be- eindigen. De ontmoetingen A.G.O.V.V.—Tubantto en S.C.H.—Wagenlngen zijn van belang ontbloot. In de Zuidelijke eerste klasse, waar belde I beslissingen reeds zijn gevallen, wordt morgen I in het geheel niet gespeeld, terwijl in het Noor den de aandacht uitsluitend is gevestigd op de I verrichtingen van de staartclubs. Het lot van I Achilles hangt aan een zijden draad, want boe- I wel wij een zege van de Asser-club op Leeu warden zeker niet voor onmogelijk houden UJ» I het ons zeer waarschijnlijk, dat Sneek er in slagen om een punt te veroveren op Hoogezand I en dan is de Drentsche eerste klasaer aange- I wezen om zijn plaats te verdedigen tegen Hee- renveen en B.R.C., de kampioenen van de twee de klasse, die elkaar morgen reeds voor den I eersten keer ontmoeten. I Veendam speelt thuis tegen Velodtas ea I o.i. evenals in Groningen ook nu wel belde pun- I ten aan de groen-w*itten ontnemen. van neutrale zijde, geen kampioenswedstrijden meer gehad. Volendam to na morgen in ieder geval uitgespeeld, terwijl Wilskracht nog twdh wedstrijden, nl thuis tegen De Meer en u* indertijd met moeite een 21-overwinning In West II is de ontmoeting in Haarlem tusschen T Y. B. B. en D. E. M. van het grootste belang en voor beide partijen hangt er veel af van den uitslag. De Haarlemmers staan er op het oogenbllk nog iets beter voor, maar er kan nog van alles gebeuren. Toch ge- looven wjj wel, dat de geelzwarten thans een behoorlijke kans hebben om zich veilig te stél len, in welk geval D. E. M. het kind van de rekening wordt, want als de club uit Beverwijk morgen verliest, kan zij de laatste plaats niet meer verlaten. In Beverwijk werd het een 11- gelijk spel en van groot krachtsverschil zal nu ook wel geen sprake zijn, maar de Haarlem mers hebben het terreinvoordeel en dit kon wel eens den doorslag geven. H. B. O. krijgt verder bezoek van D. H. L-, dat natuurlijk alles in het werk zal stellen om zjjn overwinningenreeks voort te zetten en tevens revanche te nemen voor de «-neder laag in Delft. H. B. C. wil van zijn kant na tuurlijk het seizoen zoo goed mogelijk beslui ten en dit waarborgt een aardigen strijd, waarin o. 1. de kansen vrijwel gelijkstaan. Santpoort moet ten slotte tegen O. D A. nog 45 minuten uitspelen van den indertijd ge staakten wedstrijd. pioen, maar wij vermoeden, dat de Valken de kampioensvlag zullen kunnen hijschen. Nu de hekkensluiter In deze afdeeling defi nitief is aangewezen, is de ontmoeting tus schen de Slttardsche Boys en Caesar van geen belang meer. In Zuid II kan Brabantia het seizoen beslui ten met een overwinning op R.K. T. V. V., dat weliswaar thuis niet moet worden onder schat, maar dat het vermoedelijk tegen de kampioenen toch wel niet zal kunnen bolwer ken. Dongen zal zich verder wel de meerdere toonen van Mulo, want wij gelooven niet, dat de Helmondsche club, die dit seizoen maar een bescheiden rol speelt de 21-zege in de vorige ontmoeting morgen zal kunnen bevestigen. De. strijd om de laatste plaats blijft in deze af deeling buitengewoon spannend. Er zijn nog verschillende clubs, die gevaar loopen en het voor morgen vastgestelde programma wint nog aan belangrijkheid, daar vier van deze clubs tegen elkaar tn het veld komen. Mevo is in Ber gen op Zoom niet kansloos tegen de Venlosche Boys, die in Venlo indertijd met een punten verdeling genoegen moesten nemen, en een succes van den nieuwen eersten klasser, die bovendien het voordeel van eigen terrein heeft, zou ons niet verwonderen. Best Vooruit krijgt bezoek van S. V. B„ dat een week geleden na spannenden strijd met 1—0 het onderspit moest delven tegen de club uit Best, die zich nu door een nieuw succes geheel in veiligheid zou brengen. Of zal de club uit Blerick mor gen revanche nemen f In het Oosten kan de plaatselijke wedstrijd in Enschede tusschen Vogido en Voste aardi gen strijd te zien geven, temeer nu het belang van de te behalen punten niet meer mee weegt. Op het Vosta-terrein werd het een 32- zege voor de roodbaadjes, die rich Zondag j.L in veiligheid brachten, maar wij vermoeden, dat de rollen morgen omgekeerd sullen worden. De Zweef ontvangt 's Heerenberg en heeft In deze ontmoeting tegen de vrij sterke club uit den Achterhoek een goede oefening voor de komende degradatie-wedstrijden, waarin van de NiJverdalers veel zal worden gevergd. De met spanning verwachte strijd tusschen Wilskracht en Volendam in West I staat na tuurlijk in deae afdeeling in het middelpunt oer belangstelling. De gansterdammera hebben een verllespunt meer dan de wijd broeken, maar hun kans nog in eigen hand, want als de blauw-witten, die weer geheel volledig aan treden, morgen zouden winnen. stijgen hun kansen weer belangrijk. Volendam zou evenwel door een overwinning den titel veroveren en de club van Konlngs, die ongetwijfeld een groot aantal supporters zal meebrengen, zal natuur, lijk alles in het werk stellen, om de punten in de wacht te steepen. In de hoofdstad hoopt men natuurlijk op een succes van Wilskracht, want sinds jaren heeft «men in Amsterdam, waar de katholieke vereenlglngen het zeer In bet Oosten zijn Treffers en Emoe zooals men weet gelijk geëindigd en deze clubs zul len nu morgen op het terrein van 8. D. O. U. C. in Ulft in een beslissingswedstrijd om den titel moeten strijden. Als men op de in dit seizoen behaalde resultaten zou moeten afgaan, zou men allicht geneigd zijn de beste kansen te geven aan de club uit Groesbeek, want deze won tweemaal van Emos In beide gevallen met het eenlge doelpunt van den wedstrijd maar het wil ons voorkomen, dat men morgen op een volkomen open strijd kan rekenen. Beide tegenstanders hebben zich in hun laatste wed strijden van de beste zijde laten kennen en het krachtsverschil zal morgen vermoedelijk zeer gering zijn, zoodat wij het In de gegeven omstandigheden beter vinden om ons maar niet aan een voorspelling te wagen. In bet Zuiden kan eveneens de beslissing val len hetzij ten gunste van RJC. N. A. C. hetzij ten gunste van Valkenburg, dat morgen in Maastricht nog 3» en 46 minuten moet speten dat met een 2—1 voor sprong begint. Eerffe weken geleden dacht men reeds, dat N. A. C. kampioen was, maar in middels had de protestcommissie een protest van Valkenburg toegewezen. waardoor deze club een groot deel van den wedstrijd tegen R.K. V. V. L. moet overspelen, wat dus morgen zal geschieden. De Valken hebben hierdoor plotseling nog een fraaie kans op den titel ge kregen en men kan verwachten, dat zij morgen alles in het werk sullen stellen om deze ge legenheid te benutten. Iets waarop de kans o. 1. vrij groot to. Het to alleen jammer, dat de beslissing op een dergelljke wfjse moet vallen, moeilijk hebben door de groote concurrentie want zoowel voor Valkenburg als voor R.K. N. A. C. is deae toestand o. 1. niet geheel be- vredlgend. Als Valkenburg echter morgen zou verliezen to RJC. N. A. C. in teder geval kam- Ajax 17 10 3 4 23 HBS. 17 10 2 5 22 De club, die deze ontmoeting wint kan ieder geval de kampioensvlag hfjschen, terwijl de Amsterdammers reeds aan een gelijk spel genoeg hebben. In het verleden bleek echter steeds, dat het juist voor Ajax altijd zeer moei lijk was om in de residentie belde punten te veroveren op de vroegere kraaien, die in den regel tegen de Amsterdamsche rood-witten hun besten wedstrijd van het geheele seizoen speel den. Bovendien wilde het toeval bijna altijd, dat de Wedstrijden tusschen deze oude tegenstanders steeds van buitengewoon belang waren. Boven dien bewaarden beide tegenstanders voor deze wedstrijden blijkbaar steeds hun beste spel. Trouwens het voetbal, dat de Haagsche club liet zien, kan evenals van de Amsterdammers altijd op een zeer goede techniek steunen, maar de tactiek bleef hierbij wel eens achter, waar door deze oude Haagsche club meer dan eens een wedstrijd noodeloos verloor. Het vorige sei zoen kon men met moeite de plaats in de eer ste klasse behouden, maar dit jaar vlot het beter en Ajax kan er wel op rekenen, dat men morgen voor een der moeilijkste wedstrijden van de laatste jaren komt te staan. De Am sterdammers hebben dit seizoen niet over de medewerking van Fortuna te klagen gehad. Zij hebben op het oogenbllk een fraaie kans, maar zij hebben deze toch meer te danken aan het falen van hun tegenstanders, dan aan eigen spel, dat in de laatste wedstrijden een overtuigenden indruk maakte. Hoe hét ook zij, het wordt morgen op Houtrust een open FOTOREPORTAGE c d B d II ii d n n De heer Fa bius is Vrijdag geïnstalleerd als burgemees ter van Oost- Kapelle. - De feestelijke in tocht Een aantal buitenlandsche militaire attache's uit Engeland, Frankrijk en België bezochten Vrijdagmiddag de militaire Rijschool te Amersfoort, waarbij de verrichtingen met belangstelling werden gade geslagen Marshall' van Londen den ikingham Palace voor de aanbieding der gelukwenschen aan den Koning bij diens troonsbestijging De wervelwind in den streek van Ingelmunster richtte groote schade aan. Een der huizen, die geheel vernield werden -

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 14