Om /ÖJGGÉr lögajj Brug aangevaren Dl= INDE PIJP Zware brand te Nijmegen Huldiging gezant Loudon uY GLASFABRIEK LEERDAM STOPGEZET &uf> klaagt ovetj iDCAS. in CfcN i OVCD KREEDWECOf •y DE DOUWE EGBERTS a MAANDAG 6 APRIL 1936 Ernstige autobotsing Twee dames ernstig gewond Door trein aangereden Meisje ernstig gewond MAAR WATERSCHAP OPGELICHT? AUTO RIJDT TEGEN BOOM DOOR AUTOBUS GEGREPEN Ernstige schade Kind kort daarop overleden UITGESTELD? LEIDEN IN LAST Schoolbrand te Eindhoven INBRAAK TE RHEDEN Kerkje uitgebrand JONGEN DOODGEREDEN Veertig dieren verbrand ne Heidebrand Dankwoord jhr. London EN al? ALG. NED. PERSBUREAU Doodelijk ongeval DE NIJENRODE-ZAAK WEER Veertig stuks vee te Boschkapelle verbrand SLACHTOFFER VAN ZIJN PLICHT Soldaat schiet zijn vriend neer NOG JUIST ONTKOMEN AAN VERDRINKINGSDOOD Een inzittende ernstig gewond, twee anderen licht gekwetst TWEEJARIG KIND ONDER VRACHTAUTO GEDOOD ONDER TRAM GEKOMEN EN GEDOOD MELKPRODUCTIE BLIJFT STIJGEN Regeering bouwt geen vliegtuigenfabriek £ch4a friascha l-laeren-^ai 1O -15 20 -25 c+. par Xon9 MATERIALIST of IDEALIST ate ult- «r- Een schoolgebouw te Eindhoven grootendeels uitgebrand en vernield Politie had de daders spoedig te pakken Haagsch journalist ter aarde besteld „XUGGET” GLANS CEWSNEBSSS Mtl weSn. Maar dan 6000 Dokioraa Verduistering door deurwaarder Belangryk verkeerspunt by Utrecht minstens twee dagen buiten gebruik Secretaris-penningmeeeter te Veen gearresteerd Tenzy Regeering helpt, staan 11 April 900 arbeiders op straat o» „Wat ik gedaan heb, is slechts dat, wat ieder rechtschapen man pleegt te doen” Arrestatie tydens zitting van Rotterdamsche Rechtbank Aanvankelijke plannen tot steun aan dien tak van industrie gaan niet door Hooibergen af gebrand Drinkwater kreeg plotseling een carbolsmaak Milicien by een stoeiparty door RIJWIELHANDEL IN ASCH GELEGD snel helpt bij ivrlchtwn «n ledematen Spit, Ischias, Griep, Slapelopsheld pHncn In dw Kneumatle Hoofd- on Zenuwpijnen, FS de te ling 1 ESN MSNSCM ALi SDEEXQAL. i een oo- aay erz. □1st 3ta- een ver- elf- t op nen •la Nabij het veer te Bern la Zaterdagmorgen te half negen de wielrijder O. Bouman uit Wijk bij Heusden door een vrachtauto uit Herpt aangereden en op slag gedood. ju bil In den vroegen ochtend van Zondag ia het oude pakhuis van de firma H. Roelofs, groothandel In kruidenierswaren, aan den Waalwal 41 te Nijmegen grootendeels door brand verwoest. Zondagnacht omstreeks half één kwam de lultenant-vlieger H. C. H. uit Soesterberg per auto terug van een bezoek aan kennissen te Breukelerveen. Op den Vaartdijk te Maarsse- veen reed hU over het verhoogde slulshoofd, waarbij hij de macht over zijn stuur verloor en met een vaart van ongeveer 80 K.M in den sluiskolk terecht kwam. De omwonenden, hoor den een geweldige knal en vonden den wagen geheel onder water met brandendde lampen in een merkwaardige positie. De koplampen Dat ons land bulten den oorlog ia gebleven, is vooral aan uw voorzichtig beleid te danken. Gij hebt onze neutraliteit weten te handhaven en het geheele Nederlandsche volk is u daar dankbaar voor. Jhr. dr. Loudon, daarop het woord verkrij gend ter beantwoording, selde, dat deze huldi ging hem buitengewoon had getroffen. Het was spreker s bedoeling, dat de achttiende Maart in beperkten kring voor hem sou voorbijgaan, maar het is hem niet gelukt. om zitting te nemen in het kabinet U hebt aan die ultnoodiglng gevolg gegeven, maar wist toen nog niet welke zware lasten bet volgende jaar, toen de oorlog uitbrak, op uw schouders aou- den worden gelegd. Zaterdagavond is te ’s-Gravenhage op den hoek van de Wouwermanstraat en de Oabriél Metsustraat een zeven-jarig jongetje J. J. O., wonende Gabriél Metsustraat. door een auto bus van de H.T.M. overreden. Het ventje overleed kort na het ongeval. Op den hoek van de Rochuseenstraat en dan 's-Oravendljkachewal te Rotterdam zijn Zater dagochtend twee auto’s met elkaar in botsing gekomen. Ben auto werd bestuurd door den 41- jarigen ALM, wonende aan de Schans te Rotterdam en de andere door Ir. O. uit Eind hoven. Tengevolge van de botsing liep de 46- jarige mevrouw M. M. B. uit de Bellevoystraat. die in den eersten auto was gezeten, een hersen schudding op. De 18-jarige mevrouw H. C. H. uit Eindhoven, die met den inrenieur meereed, sloeg op straat en brak beide beenen. Belde gewonden zijn naar bet ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht en aldaar opge nomen. 4 De twee auto's, die zwaar beschadigd waren, zijn later weggesleept. De directie van de NV. Glasfabrieken Leerdam heeft aan het personeel bekend gemaakt, dat de financieele toestand van bet bedrijf haar dwingt met Ingang van 11 April het bedrijf stop te zetten en de arbeiders, ten getale van ongeveer 800 man. te ontslaan. red- I ge- lel- 4»* dan r*n 9 Kart neen mor net tt van omst taan ut*® MJ. Deurwaarder 8. is in het Huis van Bewaring opgesloten. Het zou in dit geval slechts om de verduistering van een betrekkelijk klein bedrag gaan, doch men vermoedt, dat S. zich aan nog meer verduisteringen heeft schuldig gemaakt, waarnaar thans door den officier van justitie, mr. Meischke, een nader onderzoek wordt Inge steld. De twee verdiepingen van het pakhuis zjjn geheel uitgebrand, terwijl ook het dak is weg gebrand. Het gelijkvloersche gedeelte bleef behouden, doch dit heeft veel waterschade ge leden. De belendende perceelen kregen vrijwel geen schade. Wel hadden de bewoners hun meubels reeds op straat gebracht. Naar wij vernemen is een goederenvoorraad ter waarde van veertig duizend gulden verlo ren gegaan. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Vrijdag is tijdens de zitting van de Arrondis- sements-rechtbank te Rotterdam op last van den rechter van instructie, mr. Dirkzwager, deur waarder S. gearresteerd op grond van het ver moeden, dat hfl zich aan verduistering zou heb ben 'schuldig gemaakt. Gtj bepaalt uw werk te Parijs niet tot het ambt van gezant, maar treedt ook daarbuiten telkens naar voren. Bij den Volkenbond sjjt gij sedert verscheidene jaren Nederlandsch gede legeerde. UW woord heeft ook te Genève gezag. Het comité dat u op dezen dag heeft willen huldigen heeft zich met een oproep tot alle belangstellenden gericht en de handteekeningen van de deelnemers verzameld In een album, dat wjj u heden aanbieden. De eerste handtee- kenlng, welke daarin voorkomt, is die van H. K. H. Prinses Juliana. Oud-kolonel Steen kamp heeft het album keurig geïllustreerd. Aan de financieele bijdragen was een maximum ge steld; desniettemin is er een zoodanig over schot. dat daaruit een muurschildering in de muziekafdeeling van de Cite Universitaire te Parijs kan worden gefinancierd. Hierna overhandigde spr. met een harteltjken handdruk bet album. Zeer gevoelig ben ik ook, zoo vervolgde spr, over hetgeen In de pen over mij Is geschreven Ik heb de pen sinds lang gezien, in vele tan den, doch er is geen hooger staande pers dan de Nederlandsche. Wat ik zelf eigenlijk gedaan heb, is slechte dat, wat ieder rechtschapen man pleegt te doen. Inderdaad heb ik vooral in het begin van mijn ambt als minister van Buitenlandsche Zaken een moeilijken tijd gehad, maar ik ben er ge lukkig in geslaagd, vertrouwen in te boezemen en ik ben steeds optimist gebleven. Spr. besloot met den wensch, dat het hem gegeven mocht zijn, nog vele jaren voor Neder land te werken. Een krachtig applaus weerklonk, waarna er gelegenheid was jhr. en mevrouw Loudon per soonlijk te complimenteeren. Zooals bekend, sou het Njjenrode-proces, na de vrijspraak van den heer O. door de Amster- damsche rechtbank, in Mei sa. door het Am- sterdamsche Gerechtshof in hooger beroep wor den behandeld. Thans is een der hoofdgetulgen K.. vrij ern stig ziek geworden en de verdediger, mr. Ko- kosky, heeft daarvan mededeeling gedaan aan den president van het Hof. Waarschijnlijk zal de zaak wederom worden uitgesteld. Op den Storm van 's Gravensandeweg Wassenaar ie Zaterdagmiddag de 7-jarige T, die daar met zijn kameraadjes speelde, door een auto van den heer Van S. uit Wassenaar overreden en vrijwel op slag gedood. as MU550UNI In hotel „Wlttebrug” te 's-Gravenhage heeft Zaterdagmiddag de huldiging van jhr. dr. J. Loudon, Nederlandsch gezant te Parijs, ter ge legenheid van diens zeventigsten verjaardag plaats gehad, onder belangstelling van vele hooge autoriteiten en bekende personen uit tal van kringen. •e Zondagmiddag omstreeks twee uur is op den weg HilversumUtrecht, in de gevaarlijke bocht onder de Hollandsche Rading. een auto in volle vaart tegen een boom gereden. In den auto za ten een drietal jongelui uit Hilversum, die een voetbalwedstrijd te Utrecht wilden gaan zien. Doordat de bestuurder van den wagen met te groote snelheid de scherpe bocht wilde nemen, verloor hij de macht over het stuur. De auto reed toen tegen een boom en werd geheel ver nield. De bestuurder en een naast hem zittende Jon geman liepen geen noemenswaardlg letsel op. De achter in den wagen zittende H. Laaper werd ernstig gewond. Hij werd naar de R.K. Zieken verpleging te Hilversum vervoerd, waar men „.m. een zware hersenschudding constateerde. De toestand van het slachtoffer is ernstig. Zondagavond t< acht uur is de brug over het Merwedekanaal te Utrecht nabij de Rijks munt aangevaren door de 940 ton metende „Wijkdienst 28”. die uit de richting Vrees wijk kwam. Terwijl de seinen op onveilig stonden, beeft de boot met den voorsteven de brug geraakt. Zaterdagnacht is te Rheden Ingebroken m de openbare lagere school en in de aangrenzende woning van het hoofd der school. De heer Ovlnk, hoofd der school, werd wakker door bet gedruisch en zag een tweetal personen door een open raam wegvluchten. Hij waarschuwde de politie te Velp, die zich onmiddellijk naar Rhe den begaf en onderweg reeds twee personen achter een boom ontdekte, die zich daar ver borgen hielden. Het bleken de daders van de Inbraak te zijn. De politie deed een goede vangst. Het waren twee ontslagen gevangenen uit de straffRvangenis te Scheveningen, die na hun ontslag in den Gelderschen Achterhoek verschillende inbraken hebben gepleegd. Zondagavond om kwart voor elf Is brand uitgebroken in de groote landbouwschuur op het erf van den landbouwer P. Burm te Boech- kapelle. In een minimum van tijd is alles plat gebrand. Het vuur werd aangewakkerd door den feilen wind. In de schuur bevonden zich 28 stuks hoornvee en 12 paarden. Men slaagde er niet in de dieren te bevrijden, zoodat zij jammerlijk den vuurdood vonden. Ook een groote hoeveelheid stroo en hooi werd door bet ▼uur vernietigd. De oorzaak van den brand is oog niet vastgesteld. De motorspult van Stoppeldijk was spoedig ua het uitbreken van den brand aanwezig, doch men kon tegen de vuurzee weinig uitrichten. Zaterdagmiddag werd de Leldsche Drinkwater MU. van verschillende zijden gewaarschuwd, dat het drinkwater plotseling een scherpe carbol- smaak had. De klachten hielden aan en het bleek, dat vrijwel geheel Leiden zonder drink water zat. Een onderzoek bracht aan het licht, dat bij de jaarlijksche schoonmaak van de waterfllders bij Katwijk enkele bestanddeelen vaa de pas aangebrachte verf In het drinkwater waren op gelost, waardoor dit een onschadelijken. doch hinderlijken smaak kreeg. De toevoer uit deze kelders werd onmiddellijk stopgezet, doch het heeft tot Zondagmorgen geduurd, eer al het bedorven water uit de buisleldingen was weg gestroomd. De melkhandelaren waren de eenigen, die deze gebeurtenis konden toejuichen-, honderden Leidenaren bestormden de melkwlnkels, om hun dorst te kunnen lesscben. Van het bedorven water zullen enkele mon sters scheikundig worden onderzocht. Hoe de aanvaring zich heeft toegedragen to niet met zekerheid vast te stellen. Vermoedelijk is de electrische opzetlnrichtlng, waarmee de brug gedraald wordt, onklaar geworden, terwijl de „Wijkdienst” de brug zoo dicht genaderd was dat zij niet tijdig meer kon stoppen. De bewegingswerktuigen van de brug zijn ont zet. Enkele onderdeelen braken en de electrische installatie werd beschadigd. De dienst van den Rijkswaterstaat was spoedig ter plaatse voor een voorlooplg onderzoek. Terstond werd met het herstellingswerk begonnen door de N.V. Smeu len uit Den Haag. Het autoverkeer moest worden omgeleid, waarbij de politie uit Utrecht en Ou denrijn assisteerde. Het voetgangersverkeer kan over de brug vortgang vinden. Het spreekt vanzelf, dat de regeering van deze geheele aangelegenheid op de hoogte to. Sinds 1931 zijn wij in voortdurende onderhandeling om tot een ordening te geraken. ■en rijksaccountantsonderzoek to inge steld en sedert Mei 1935 U een tot het Werk fonds gericht verzoek om steun in behandeling. Wij hopen ten zeerste, dat er alsnog eer re geling zal kunnen worden getroffen, waardoor de Glasfabriek Leerdam zal blijven voortbe staan." zijn vele leermiddelen verbrand De brandweer had de grootste de bestrijding van de vuurzee. Het ..Handelsblad” deelt een en ander mede uit het binnenkort te publlceeren verslag der Zuivelcentrale aan den minister van Landbouw. Het totaal der accijnzen op boter, margarine, vetten en align heeft in 1935 bedragen i23'4 millioen. De margarine-consumptle heeft be dragen 58 millioen kilo, waarvan 8 millioen kilo accijns- en hefflngsvrjje volksmargarine. Tot In het vierde kwartaal van het afgeloopen jaar heeft de melkproductie, ondanks afslach ting van een kwart millioen drachtige jonee koeien, teeltbeperklng, heffing op veevoeder en andere crisslmaatregelen, hare stijging voort gezet. Om zes uur ontdekte een survellleerende agent van politie, dat er brand in het pand was uittebroken. Onmiddellijk werd de brand weer gealarmeerd, welke met groot materiaal uitrukte en het vuur van twee kanten, van de rijde van den Waalwal en van de Lage Markt, aantastte. De vlammen, die een gretig voedsel vonden in de groote voorraden koloniale wa ren. grepen zeer snel om zich heen en weldra waren de eerste en tweede verdieping van het pakhuis een vuurzee. Het bleek, dat de brand- I haard zich op de eerste verdieping bevond Na een uur hard werken was de brandweer de situatie meester. Heden komt de Raad van Commissarissen van de glasfabriek „Leerdam” bijeen, ter be handeling van de mogelijkheden, in de mi- nisterleele conferentie van Zaterdag bespro ken. Zaterdagmiddag had op het erf van den ko lenhandelaar L. te Stein (L.) een droevig onge luk plaats. Het tweejarig dochtertje vun L. kwam de woning uit en liep tegen een achteruit rijdenden vrachtauto op, bestuurd door zekeren V., een neef van L. Het kind kwam onder wielen terecht en werd op slag gedood. Zaterdagmiddag half drie waren twee mili ciens, zekere M. uit Brielle en zijn kameraad R. aan het stoeien in de Oranje Nassau kazerne te Bergen op Zoom. R. bad een geweer in handen en plaatste dit op een gegeven moment in de zij van zijn vriend. OC VC5UVHJ5 wqhkt veer itsuaan: CAT is NOGniGTS MOET j£ ONZE MOOCQNi qqandqommen zien A Zondagmiddag zijn bij den landbouwer T. Steenbergen te Bennekom drie hooibergen De oorlaak <4*0 brand is ver- ™°Melyk het spelen met vuur door kinderen. De brandweer uit Ede en die van Benne- <ota hebben het vuur gebluscht. Omtrent de oorzaak van den brand konden Zondagavond, nog geen mededeellngen worden gedaan. Het afgebrande pakhuis kon gerekend wor den tot een der oudste pakhuizen van Nijme gen. Het pand dateerde reeds uit het jaar 1588. In 1895 is het ook door brand vernield en daarna weer opgebouwd. Zaterdagmiddag to het 6-jarig zoontje van den schipper Bijl, liggende Onderlangs te Arnhem, toen hij aan het spelen was, door een tram wagen van de Nederlandsche Buurtspoorweg- MaatachappU overreden en op stag gedood. Dec groote radiopersdienst van bet Algemeen Nederlandsch Persbureau „A.N.P.” welke vla den Zakeljjken Omroep Scheveningen-Haven geleverd werd aan de Nederlandsche dagblad pers buiten Amsterdam, aal hedenmiddag 4 uur. in verband met de in gebruik neming van het groote telexnet van het A N P... door de directie met een korte toespraak worden gesloten. Aan de toelichting ontleenen wij de volgen de passages- „Directie en commissarissen hebben boven staande beslissing moeten nemen, omdat zij meenen. dat het niet te verantwoorden is, nog langer het bedrijf met verlies voort te zetten. Het tegenwoordige bestuur heeft alles gedaan om bet bedrijf in stand te houden, doch dit is tn de huidige omstandigheden niet meer moge lijk. tenzij ingrijpende maatregelen worden ge troffen. Dreef Leerdam voorheen hoofdzakelijk op export, door de devaluatie van den dollar en het pond sterling verloor de fabriek onge veer 50 pct. van haar afzetgebied. Daarbij kwam een prijsdaling op de Mnnenlandache markt van 40 tot 50 pet. De marechaussee te Veen heeft Zaterdag nacht gearresteerd C. 8. aldaar, secretaris-pen ningmeester van de waterschappen Polder Veen. Polder Alm en Gantel en Polder Pompveld. ver dacht van verduistering van een aanzienlijk be drag, toebehoorende aan deze waterschappen. De andere lokalen, waar het gewoon open baar onderwijs wordt gegeven, hebben veel wa terschade geleden. In de Muloschool to het physicalokaal totaal uitgebraad, waarbij alle instrumenten verloren zijn gegaan. Bovendien of vernield, moeite met doch niettemin wist zij de helft van het ge bouw te behouden. De aangerichte schade is nog niet te schat ten. In ieder geval zal in de Muloechooi voorloo- pig geen les meer gegeven kunnen worden, ter wijl ook de leerlingen der openbare school vrijaf zullen hebben. Naar alle waarschijnlijkheid to kortsluiting de oorzaak van den brand. Zondagnacht is brand ontstaan in de open bare school aan de Keizersgracht te Ilndho- ven. Het vuur brak uit in een der lokalen van de bovenverdieping aan de achterzijde van het gebouw, waar de Muloleasen worden gegeven. Drie lokalen zijn totaal uitgebrand, terwijl het plafond dermate is beschadigd, zoowel door vuur als water, dat ook de benedenlokalen niet meer kunnen gebruikt worden. RGIO....CN Jenzelfden morgen cm vijf uur is door nog -oopgehelderde oorzaak brand uitgebroken in een houten gebouwtje, staande naast een nood- kerkje van de Chr. Geref. aan de Plaggestraat te Eindhoven. Doordat dé vlammen oversloegen naar het kerkje, werd in het interieur daarvan groote schade aangericht. immers waren vlak bij de sluisdeuren, dto zich onder de over de Maarsseveensche Vaart ge bouwde sluiswachterswontng bevinden. De be stuurder had onder water het linkerportier ge deeltelijk open kunnen krijgen en was tusschen den auto en den muur van bet huis ontsnapt. Met den kleinen en grooten kraanwagwn van de firma Jongeriu suit Utrecht gelukte last na veel moeite den auto in de morgenuren weer op het droge te brengen. De hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat in de directie Utrecht deelt mede, dat het verkeer over deze brug minstens voor twee dagen gestremd zal zijn en zal worden omgelegd over de Abel Tasmanbrug en de Dambrug. De regeering heeft besloten voorshands geen uitvoering te geven aan de aanvankelijk door haar ge vormde plannen tot steun van de Nederlandsche vliegtuigindustrie, welke steun daarin zou bestaan, dat het Rjjk met een of meer van de daarvoor in aanmerking komende vliegtuigfabrieken zou overgaan tot oprichting eener vennootschap en verder, dat het Rjjk de inrichting van een nieuwe fabriek zou bevor deren. De regeering beraadt zich thans over de vraag, of en zoo ja. op welke andere wjj ze steun aan de Ned. vliegtuigindustrie zal kunnen worden verleend. Zondagmiddag tegen drie uur brak door on bekende oorzaak brand uit in een perceel heide en dennen, gelegen in het Empesche Veld on der de gemeente Brummen, en toebehoorende **n de familie Van Hasselt te Empe. Dank zjj het spoedig optreden van de Rijks- *n Gemeentepolitie van Eerbeek kon c"“ worden voorkomen en verbrandden slechts 4 HA heide en’ dennen. Het afgebrande gedeelte is een broedplaats van vogels en verschillende soor ten wild. De militaire geneesheer, dokter Kole was spoedig ter plaatse. Na geconstateerd te heb ben dat een long en de lever van het slacht offer waren geraakt is M. naar het Algemeen Burgergasthuis vervoerd, waar onmiddellijk operatief is ingegrepen. M., die veel pijn lijdt, maakte het Zondagavond naar omstandighe den vrij goed. Op zijn vraag: „Zal ik eens schieten?” ant woordde M. Ja”. Beiden vermoedden toen niet, welk een vreeseWk gevolg deze stoeipartij sou hebben. Het geweer bleek nJ. geladen te zijn met een losse patroon. R. trok den haan over en tot zjjn groote ontsteltenis ging het schot af. Er ontstond groote consternatie toen M. in elkaar zakte. t ^ttrdagmlddag is te Bergeik brand uitge- 7***® in de woning van den rijwielhandelaar v*n Hoof. De bewoners vluchtten in allerijl zonden nog enkele kleine bezittingen uit net brandende huls redden. Het woonhuis “»ndde geheel uit. Bijna de geheele inboedel ^rc^vens de rijwielinventarls ging in de vlam- °P- De oorzaak van den brand is onbe- “ba- Verzekering dekt de schade. Van het Comité, dat zich voor deze huldiging had gevormd, waren aanwezig oa. de oud- minlster generaal N. Bosboom en vice-admiraal J. Rambonnet, die zitting hadden in het ka binet, waarin jhr. dr. Loudon minister van Buitenlandsche Zaken tras en met dr. P. E. Posthuma, eveneens oud-minister uit dat Ka binet, de eenige overgeblevenen daarvan zijn; de minister-president dr. H. ColiJn; de minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. mr. A. C. E. de Graeff; de vice-president van den Raad van State, Jhr. dr. G. P. Beelaerts van Blokland; de oud-gouvemeur-generaal van Nederlandsch- Indlé en oud-voorzltter der Tweede Kamer, mr. D. Pock. Ook de minister van Onderwijs. Kun sten en Wetenschappen, prof, dr J. R. Slote- maker de Bruine was tegenwoordig. Nadat de heer en mevrouw Loudon door het Comité waren binnengeleid en door de talrijke aanwezigen met applaus begroet, waarbij een dochter van prof. Van Eysinga aan mevrouw Loudon bloemen aanbood, trad als eerste laar voren Jhr. mr. C. DedeL kamerheer van de Koningin, om de hartelijke gelukwenschen van Hare’ Majesteit over te. brengen. Jhr. Loudon antwoordde hierop, dat het hem een zeer groote eer was, dat H. M. de Koningin zich hier wel had willen doen vertegenwoordi gen en hjj verzocht jhr. Dedel zijn dank voor de gelukwenschen van de Koningin wel te wil len overbrengen aan Hare Majesteit. Mr. D. Fock nam' daarop als voorzitter van het huldlglngscomlté het woord en richtte zich tot den jubilaris o.m. in de volgende bewoor dingen: „Achter u ligt een belangrijke, eervolle loopbaan. GU waart gezant te Peking, te Tokic en te Washington en gij werd in 1913 geroepen Ook In verouderde gevaHen en Indien andere medicamenten gefaald hebben. Omchadelljk voor maag hart en nieren. Duizenden die door pijnen geplaagd werden verkregen door TOGALtabletten weer het genot van een goede gezondheid. Neem In Uw eigen belang een proef met TOGAL maar •te ar op, dat U TOGAL krljgtl TOGAL ia hel goedkoopate omdat het werkelijk helpt Bij alle Apoth. en Drog. verkrljgb. 4 I 0 80 en f 2. - 4-O.B. en voor langer gebruik de kllnlekverpakking f 6.75 O.L, welke hot voordeallgite Is. De veroorzaakte schade is vrij ernstig. Het kan dagen, misschien weken duren, vor de ge heele Installatie weer electrisch kan worden be diend. Men probeerde vannacht een noodvoor ziening te treffen, waardoor het mogelijk zou zijn het verkeer hedenmorgen weer tot de brug toe te laten. Men werkte met man en macht aan deze noodvoorziening, terwUle van het intensieve verkeer, dat zich over deze brug beweegt. De werkzaamheden staan onder leiding van den hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat Ir. H. B. Bakker. Heden zal er een onderzoek worden Ingesteld naar de schuldvraag. Van zeer vele zijden is Zaterdag In Den Haag belangstelling betoond bij de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den journalist J. W Bosch, redacteur aan de Haagsche Cou rant In den stoet van rouwauto’s, die te ruim elf uur het sterfhuis aan de Leuvenschestraat ver liet was een afzonderlijke auto voor de kransen en bloemen opgenomen. De stoet nam zjjn weg langs het gebouw der Haagsche Courant, waar het personeel, voorzoover niet ter begraafplaats aanwezig, zich voor het gebouw had opgesteld. De heeren Meere, de Jager en Hansen hecht- erger I ten namens het technisch personeel een krans 11 aan. De stoet begaf zich vervolgens naar de be- bekende graafplaats Oud Elk en Duinen, waar aanwezig waren o.m. de heeren D. Hans, voorzitter van den Nederlandschen Journalistenkring, mej. Em my Bellnfante, secretaresse van de Haagsche Joumallstenvereenlglng, enkele leden van het bestuur der HJ.V.. de heer Paul Derjeu, secre taris van de Buitenlandsche Persvereenlglng; voorts de hoofdcommissaris van politie, de heer N. G. van der Mei] en vele anderen. In de rouwkapel werd op het orgelos. de treurmarsch van Beethoven ten gehoore ge- bracht. De heeren W. Sjjthoff en H. T. Hjsen, direc teur enchef-redacteur. spraken een kort af scheidswoord, waarop de heer D. Hans, voorzitter van den Ned. Journalistenkring, nog een korte rede hield. Nadat op het orgel Ase's Tod ten gehoore was gebracht, werd het stoffelijk overschot graf waarts gedragen. Een broeder dankte voor de belangstelling. Zaterdagavond is op den onbewaakten over weg bü de derde kade te Gouda de 37-jarige mej. Van Loon uit Gouda door een Diesel- treln aangereden. De machinist stopte on middellijk en een medicus, dto in den trein zat. verleende eerste hulp. Het meisje werd naar het 8t. Jooefpavil- joen van het R. K. Ziekenhuis te Gouda ver voerd. Haar linkerbeen was verbrijzeld en zij had een schedelfractuur bekomen. De minister Week in deze conferentie onomwonden op het standpant -te staan, dat. Indien slechte even mogelijk, voorko men moet worden, dat de werkgelegenheid voer een soa groot aantal arbeiders,ais bij de sluiting van de glasfabriek betrok ken to, verloren zal gaan. De fabrieksdlrectie van de glasfabriek „Leerdam”, waar de sluiting voor de deur staat omdat het bedrijf den strijd tegen het verlies bezwaarlijk langer kan volhouden. heeft, naar het Volk meldt. Zaterdag een langdurige conferentie gehad met den Minis ter van Sociale Zaken, mr. Sllngenberg. waar in de moeilijke toestand van het bedrijf onderwerp van bespreking was.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 5