Ruys ten grave gedragen I rn Fransche dorpsonderwijzers a Buma en Bioscoop bond Kerkelijk leven 1 i 'M De woelingen in Palestina De spanning in Polen JHR. RUYS IN EERSTE KAMER HERDACHT STICHTING VAN ROME HERDACHT R.LP. NEUTRALE SCHOOL ten PLATTEN LANDE t WOENSDAG 22 APRIL 1936 iz' Ü1 Gemis aan roepingen Mgr. Lorenzo Schioppa f in </e kerk L. BADOUX O. S. C. t De teruggang houdt aan Straf voor personeel TUINBOUWEXPORT MINDER KONINGIN EN PRINSES I Uit alle dealen van het land voeren de wegen naar Suideras JBRNL3B.,/ W ettelijk uit gebreid met extra-dienet H. H. Missen voor zyn zielerust te *s Gravenhage Ontvangsten van de Spoorwegen OFF1CIEELE CRISIS PUBLICATIE 1 Beslag gelegd op één darde van de recette van het Rembrandt- t heater te Amsterdam i r I Het aantal slachtoffers neemt steeds toe Rede van voorzitter Baron de Vos van Steenwyk De meester is man van gezag, hy loochent God niet, maar doet, of Hy niet bestaat De Nederlandsche Verkenners tijdens hun bezoek aan Rome op de treden van den Sint Pieter Cf/ VERRASSEND snel, Comumptiemelk Steunvergoeding erwten *fc -I ts> (Bijzondere correspondentie) L - - landgoed ^Suideras” de naar wEr ztfn hier parochies, welke sinds de s z; i arbeidscontract verzonden aan witte en «ar., «WSM I 4 Wx 3 Jd De Eerste Kamer der Staten-Generaal deelt in het verlies, dat de andere tak der volks vertegenwoordiging heeft geleden en bidt den achtergebleven verwanten Godes rijkste ver troostingen toe. OJ. tooi ven reilde hoort: Te Jaffa zijn vijftig Joden aan hun verwon dingen bezweken, terwijl een dertigtal personen gewond werd. Aan de zijde der Arabieren vielen twee dooden en twee gewonden. KAIRO, 30 April (Reuter) Maandag middag breidden zich in geheel Palestina def ongeregeldheden en plunderingen wederom uit. Het stoffelijk overschot van Jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck wordt uitgedragen uit zijn R.K. kerk van Vierakker Een, dien de felste hoon niet deerde, Want onaantastbaar was zijn eer. Hij, die hier nooit de rust begeerde, Vond thans zijn rust bij God den Heer. Maandagochtend overleed in het gasthuis te Helmond de aeereerw. heer L. J. D. Badoux. Kruisheer te Uden. Wjj brengen herinnering Donderdag i I I I I l I Als de lange stoet weer de kerk uitschrijdt, schijnt de ion over den doodenakker en de klok ken galmen over de bootnen, waar de overle dene tusschen door wbrdt gedragen naar zijn laatste rustplaats, vlak achter het priesterkoor. In den grafkelder, die door een sober monument wordt afgedekt. De laatste geaangen klinken ijl over het kerk hof: Requiescat in Pace.... Hier in dit kerkje, waar af en toe de zon door de hel gekleurde ramen op de vela aan de muien en op de kolommen gesehUderd*-4 bloemen en op de arabesken en pinakels der altaren en op de krullen in het vergulde smeedwerk en op het glimmend koper der petroleumlampen schijnt, hier, in dit door eenvoudige zielen druk en bont opgesierde Oothlsche kerkje, waar hij bad. eenvoudig met de eenvoudigen, staat hl) thana voor bet laatst, de staatsman, die hier de kracht putte, waarmede hy het land Wist te regee- ren. In het park om het kasteel wachten wande lend beeren tn het zwart. De wijzers aan den toren van het eenvoudige kerkje wijzen half elf. De klokken beginnen te lulden. De deuren van het kasteel worden geopend, en een lange, droeve stoet stelt zich langzaam in beweging. Langzaam, rhythmisch bewegend de hooge plui men op hun kept, stappen de mijnwerkers met rouwmuziek voorop. De omfloerste vaandels der plaataelyke vereeniglngen volgen. H. M de Koningin is Dinsdagmiddag om één uur per auto van Het Loo naar Den Haag te ruggekeerd. H. K. H. Prinses Juliana is omstreeks dien tijd van Het Loo vertrokken voor haar voor genomen bezoek aan Almelo, waarna zy zich eveneens naar Den Haag zal begeven. Nu legden wij een man te rusten. Die steeds ons volk is voorgegaan; Een, die niet keek naar last of lusten. Maar steeds zijn plichten heeft gedaan; Het Buma heeft thans by het Rembrandt - theater te Amsterdam beslag doen leggen op een derde deel van de recette met deze film gemaakt. Ook in theaters te Rotter dam en Den Haag is beslag gelegd. Dit be slag is gegrond op art. 38 van de auteurs wet. De bioscoopbond stelt zich op het tegen overgestelde standpunt en is van meening, dat geen auteursrechten verschuldigd zijn. Het conflict tusschen het Buma en den Bios coopbond betreffende de auteursrechten op klankfllms behoort nog steeds niet tot het ver leden. Thans wordt sinds eenigen tijd in het Rem brandt theater te Amsterdam een Ufa-film ver toond, getiteld .JSavoy Hotel 307", waarin Hans Albers een hoofdrol vervult, en voor welke film de muziek is vervaardigd door den com ponist Walther Gronostay Het Buma stelt zich op het standpunt, dat voor muziek in een ge luidsfilm op dezelfde wijze auteursrecht moet worden betaald als voor muziek, die in een restaurant ot café ten gehoore wordt gebracht. Te Jaffa en Tel Aviv hadden ware slach tingen plaats. Demonstranten hebben een geheele wijk, die ópgetrokken is van hout, in brand gestoken. Een honderdtal huizen stond in vlammen. Aan de vroegere straffen is toegevoegd het opleggen van een buitengewonen dienst op an dere dagen dan Zondag en de voor den arbei der geldende kerkeiyke feestdagen, zonder loon of tegen een lager dan het normale loon. Deze oplegging kan geschieden voor ten hoogste zes uren, met een maximum van drie uren per dag. Heel het kerkje vult zich, de banken, de stoe len. de zijpaden alles. Op het koor hebben de hooge geestelijkheid en de vertegenwoordiger van H. M de Koningin plaats genomen. Aan een zjj-altaar leest Mgr. dr. H. Poels de H. Mis. De gezongen H. Requiemmis wordt opgedragen door den pastoor der parochie, dr. Job. Ter Heerdt. geassisteerd door pastoor Ingendaal uit Maastricht als diaken en Dom dr. Huyben OS.B. als subdiaken. Eenvoudige Oregorlaansche zangen, pakkend in hun sobere wijding, klinken over de hoofden der vele menschen. De H. Mis is beëindigd. Met witten mijter en zwarte koorkap schrijdt Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, naar voren, naar de kist. Wierookwolkjes stijgen omhoog. De beurtzan gen der abeoute worden aangeheven. De verjaardag i heden met De Eerste Kamer heeft Dinsdagavond een korte vergadering gehouden. De VOORZITTER houdt .de volgende rede, welke de aanwezigen staande aanhooren: Met ontroering is de mededeeling door ons ontvangen van het zoo plotseling verschelden van den voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Want, al maakte de overledene nimmer deel uit van ons staatslichaam, gedurende verschei dene jaren had hij, als hoofd van een ministe rieel departement, in ons midden zitting. Zoon van een hoogst verdienstelijken vader, den oud-minlster van Justitie In het kabinet- Mackay, later Commissaris der Koningin in Limburg, leidden de politieke omstandigheden en de verhoudingen in de R. K. Staatsparty er toe, dat jhr. Ruys de Beerenbrouck, by het heengaan van het kabinet-Cort van der Lin den in 1913 als formateur van^iet nieuwe ml- Onze speciale verslaggever seint ons: Uit alle deelen van het land leidden Dinsdag de wegen naar dit kleine plaatsje in den Gelder- schen Achterhoek. Onder de hooge, donkergroene spitsbogen van de Mlddachterallee rijden twee bussen uit Limburg. Mynwerkerskoppen voor de raampjes: met het koper van hun harmonie komen zy hun grooten vriend de laatste eer be- wyzen. Op de spoorbrug over den IJsel, vlak voor Zutptien, ratelt een extra-trein uit Den Haag Parlement en regeerlng begeven zich naar het eenvoudige kasteel van Suideras. Auto's uit alle provinciën passeeren langs de kronkelende «te gen, gendarmes wijzen op de kruispunten den weg. Door regen en hagelvlagen heen fietsen de dorpsautoriteiten van den omtrek eenvoudige boerenmenschen met een hoogen hoed op hun verweerde koppen naar deze eene plek, waar bet stoffelijk overschot staat opgebaard van hem. in wiens nobel hart eenvoudige boeren en mijnwerkers een even ruime plaats konden in nemen, als degenen, pnder wie hy Primus in ter pares was. De Kamer ging dan in de afdeelingen tot onderzotx van eenige wetsontwerpen, onder meer dat inzake bezoldiging der leden van de rechterlijke macht, den Raad van State, de Algemeene Rekenkamer en de milltair-rechter- Hjke macht, en een aantal contingenteerings- ontwerpen. De vergadering werd verdaagd tot heden 11 uur. Matuszewski Is redacteur van de Gazeta Polska, waarvan de editie van Zondag jJ. in beslag werd genomen. Nog eenmaal het Pater Noster, het eerste gebed, dat de Apostelen leerden, het eerste dat de kinderen stamelen.... het laatste over de doodkist. WARSCHAU, M April (DNB) De We> wode van Krakau, Swttalsfci. vroeger minis ter-president en maarschalk van de Sejm. fa door den staata-pveeMent ep voorstel van den ministerraad van a(jn peat ontheven. Volgens de pers heeft de regeerlng de over tuiging, dat de Wojwode schuld had aan de ernstige onlusten, welke te Krakau hebben plaats gehad. Ignace Matuszewski is afgetreden voorzitter van de regeeringscommissie tot financieele gezondmaking van de organen met plaatseiyke autonomie. nlsterie optrad. Een ministerie, dat zich reeds spoedig, in November van dat jaar, voor groote moeiiyk- heden zag geplaatst, welke, dank zy kloek en vast beleid, werden overwonnen. Zeker, de toenmalige premier beeft in die zorgvolle dagen èn in zijn kabinet, waarin oa. een man als Idenburg zat, èn daarbuiten in den overleden De Savornin Lohman èn In onzen huldigen minister-president onschatbaren steun gevonden, maar ten slotte droeg hy de hoog ste verantwoordeiykheid In dat zoo beteeke- nisvol tijdsgewricht. In 192S, als lid naar de Tweede Kamer te ruggekeerd. werd hy door zyne medeleden aan de Kroon voorgedragen als voorzitter, eenê functie welke hy. door H. M. de Koningin daartoe geroepen tot 1928 en daarna van 1933 tot aan zyn sterven bekleedde. Doch niet alleen als verantwoordeiyk raads man van de Kroon en president van de Twee de Kamer heeft de overledene eene vooraan staande plaats Ingenomen, ook in de staat kundige party, waartoe hy behoorde, heeft jhr. Ruys de Beerenbrouck een belangryke rol ver vuld. Zijn sterke hand zal niet meer leiden. Zijn held’re stem blijft stom en stil, Niet langer zal hij’ voor ons strijden; Wij klagen niet het is Gods wil. Hem volgen thans zijn goede werken En wie noemt daar het aantal vanf Zijn voorbeeld moge ons steeds sterken Hij was een waarlijk edel man. HERMAN KRAMER In sombere monotonie stappen vele honder den door het kerkhek de kleine kerk binnen, waar de kist, voorafgegaan door de priesters, staat opgesteld voor het sobere, met zwarte dra perie omhangen en rijk met brandende kaarsèn versierde priesterkoor. Niet alsof deze doorgaans antl-kathollek zou zijn, verre vandaar. In de meeste dorpen sou men zich antl-katholieke neigingen by de on derwijzers van de jeugd beslist niet laten wel gevallen. En daar waar het wèl geschiedt, is het slechts omdat het weerstands^rmogan der bevolking sterk verminderde, met name dus in die gebieden, waar de Industrie zetelt. Doch in het algemeen hebben de landbouwdorpen niet over een antl-clericale houding van den schoolmeester te klagen. Deze houdt zich strikt neutraal. En al wil dat zeggen, dat hy in geen kerk of kluis komt, dat zyn kinderen hun eerste H. Communie niet doen en wellicht niet eens gedoopt zijn, hy houdt tenminste de leerj lingen met geen woord van hun catechismus les terug of hun kerkeiyke plichten. Maar nlattemin is de schoolmeester in zyn tolerante neutraliteit de ergste vyand in het dorp: de schoolmseMer is een geleerd man, een man, die de stad kent, hy is ook de best be taalde beambte op het oogenblik. Wat God betreft, de meester loochent Hem nimmer, maar doet, alsof Hy niet bestaat. En zyn eigen kin deren leidt hy meestal in de richting van de beambtenloopbaan. Hoe wil men nu, dat de eenvoudige dorpskinderen, wier vorming hy in handen heeft, het priesterschap als een voor hen mogeiyke roeping zullen aanzien? Daden en voorbeelden roepen luider dan woorden! Neen, de openbare neutrale school, waar alle bovennatuur wordt doodgezwegen en waar, in het gunstigst geval, nimmer een woord over godsdienst of godsdienstige zaken gerept wordt, kan natuuriyk geen gunstig terrein zyn voor het kweeken van roepingen. En wat te zeggen van die streken, waar het onderwys gebruikt wordt om de kinderhoofden met anti-kerkeiyke en materialistische denkbeelden te verwarren? Uit Lotharingen, waar de scholen n.b. wettelyk confessioneel zyn, hoort men deze klachten ta- meiyk algemeen. En terwyi de pastoor eUeen staat tegenover de saboteurs, hebben deze een neutrale pers in den rug, welke niet ophoudt hen te steunen. -oc zyn nier parochies, welke sinds men- Khenheugenls geen pastoor hebben gekend, die zelfs maar geboortig was uit deze streek. In de kronieken van myn eigen parochie vind ik door een voorganger in het jaar 1840 het volgende aangeteekend: „De bevolking is weliswaar godsdienstig, maar zeer weinig devoot; de pachters zyn gebrand op geld en winst; ik heb “iet gehoord, dat van hier ooit één religieuze roeping is gekomen.” En terwyi men andere dorpspastoors hoort leggen, dat de armoede, waarmede de huidige geesteiyke herders van het platteland te kam pen hebben, ongetwyfeld een reden temeer is ’oor de boeren om hun zoons te weerhouden ’an het priesterschap, schryft deze bourgondl- sche pastoor verder: .De parochie hier is nooit arm geweest, de Pastoor heeft steeds zonder zorgen kunnen leven. De oude pastdgje, die ik thans nog be woon. is ook heden nog een van de mooiste huizen ver in den omtrek. De armoede heeft dus niemand kunnen afschrikken." De ware reden zoekt deze pastoor in zyn nederigheid by de priesters zelven, maar ziet men hier misschien niet eerder een van die, in hun me- Te Jeruzalem is het betrekkeiyk rustig, of schoon ook daar nu en dan demonstraties plaats vinden en er een honderdtal arrestaties werd verricht. De Mohammedanen besloten, zooals reeds ge meld, tot een algemeene staking, teneinde de regeerlng te dwingen hun eischen recht te doen wedervaren. Zy verlangen ten eerste verbod aan Joden om land in Palestina aan te koopen en ten tweede stopzetting der Joodsche immigratie. Jaffa en Tel Aviv zyn door Britsche troepen bezet. Er zyn nog drie personen, die gisteren by de demtwietrsUes gewond werden, overleden. Het Poolsche schip „Kosciusko” heeft in ver band met de onlusten Jaffa niet kunnen aan doen. De 365 passagiers, voor het meerendeel Joodsche emigranten, zijn te Haifa aan land ge gaan. In een officieel te Jaffa gepubliceerd com muniqué wordt medegedeeld, dat de toestand Is verbeterd. Het aantal slachtoffers van de on lusten bedraagt: 5 Joden gedood en 26 gewond, 2 Arabieren gedood en 32 gewond. In een ver gadering te Haifa besloten de Arabieren Woens dag in staking te gaan voor een onbepaalden tyd. Een, die, geplaatst op hooge posten. Slechts dienaar bleef van Kerk en land, Waaraan hij, wat het ook mocht koeten. Zijn kracht, zijn leven had verpand; —y hebben reeds eenige malen de rede- \A/ nen opgesomd, welke men kan aange- v yen voor de toenemende schaarschte aan priesters op het Fransche platteland. Te wei nig geesteiyke verzorging, leegstaande of ver vallen kerken, een gebrek aan arbeidskrach ten in de boerenfamilies en een daarmee sa- tnenhangende onwil, een zoon, soms den zoon, aan God af te staan. Ziedaar de oorzaken, waarom de van oudsher katholieke Fransche provincies verheldenschen. Een andere groote factor werd echter nog niet genoemd en is toch zoo gewichtig, nl. dat vele dorpsgeeste lijken op de eerste en tweede plaats als hoofd oorzaak aanwyzen: de neutrale schoot r krachtig werkt b ij rheemetlek r Aspirin De Ned. Zuivelcentrale heeft vastgesteld voor den tijd van 36 April tot en met 3 Mei 1936 consumptiemelk regeeringscontract, taxe- gedeelte 5K cent, eventueel verhoogd met pre mie of verminderd met afdracht voor de kwa liteit. Overmelk regeeringsminimumprijs 3-6 cent. Afdracht by levering in consumptie van andere dan taxemelk 3^ cent. De Bioscoopbond heeft thans een kort geding aanhangig gemaakt, waarin opheffing van het beslag wordt geëlscht. Voor den bioscoopbond zal optreden mr. C. J. F. Karstjsi fan voor het Buma mr. Heintz. Het kort geding zal Donderdag za. voor den president van de Amsterdamsche rechtbank dienen. De geschatte ontvangsten der Nederlandsche Spourwegen over de maand Maart 1886 (inclu sief die der geëxploiteerde spoor- en tram wegen) bedragen t 7.031.000.als volgt ge specificeerd: reizigers f 3.664.000.bagage f 46.600, brief- en pakketpost f 335.000. goederen t 3.933.400, levende dieren en lyken f 27.500, diversen f 136500. De totale ontvangst 1 Januari—1 April 1936 bedroeg f 31.463600, tegen f 24.169.119 80 'definiUef) lp de overeenkomstige periode van 1935. By Kon. BesL zijn de straffen, weike aan arbeldscontracteurs ingevolge bet oogenblik voor het gebrek kan aangeven. Ten minste. al de hierboven genoemde bestonden en uit ROME, 21 April. (Stefanl). 1 ran de stichting van Rome is Broote feestelijkheid gevierd. De stad is rijk versierd met vlaggen en bloe- men en in geheel Italië zyn openbare werken ln«ewyd. De Duce zelf heeft te Rome een ku biek voor malariologie en voor radiologie ge- JPènd, terwyi hy den eersten slag met het houweel deed voor een nieuwen weg door het Ronalssance-kwartler. Verder zyn In geheel Italië 66.400 pensioen- eertificaten uitgereikt aan oude arbeiders en zyn zy, die zich in den arbeid hebben onderscheiden, gedecoreerd. Toen de Duce op het balcon van het Pa- lazzo Venezia verscheen, werd hy lulde toege- Jblcht door zwarthemden en een reusachtige “ienlgte burgers. Hy hield een korte toespraak. ***rby hy zelde: „Vandaag, op den verjaar- liag van de stichting van Rome, vieren wy den k’held en de overwinning. Na een moeliyke vaart zyn wy in het ge- “cht van de haven gekomen. Wij zullen haar ®èt ontplooide zeilen binnenvaren en als al- de kracht, de rechtvaardigheid en de be- •ehaving van Rome met ons voeren.” tafysische beteekenls onpeilbare toestanden, waarin de afwending van de Genade een rol speelt? Temeer, daar de genoemde herder in zyn schrijven voortgaat: Det is waar, dat de landeiyke parochies mln- der priesters opleveren dan vroeger, maar men moet in het oog houden, dat er ook in den besten tyd parochies waren, die zelden of nooit uit hun midden een religieuze roeping zagen voortkomen. Terwyi ik moet getuigen, dat myn parochie sedert tientallen van jaren geheel ste riel is en bet ook schynt te willen blyven voor- looplg, ligt niet ver hier vandaan een andere, die van geslacht op geslacht talrijke religieuzen en priesters voortbrengt. En inderdaad, hier mee staat men voor iets, wat wel een geheim genoemd kan worden, het geheim van de Ge nade en de Vruchtbaarheid. En het is arter niet de slechtste remedie, welke deze bourgon- dische pastoor voorslaat: wy, Fransche boeren, moeten weer biddende ons werk doen, biddende om Heiligen." BEYROUTH, 21 April (Reuter). Een Fransch-Llbanonsche auto-kolonne, welke uit 19 wagens bestemd, is naby Djennin door Moham medanen aangevallen. De aanvallers omring den den derden auto, waarin alleen dames zaten, o.a. de echtgenoote van den militairen arts, generaal Martin, en wierpen steenen naar den wagen. De dames werd allen gewond, doch niet ernstig. De voornaamste raddraaiers zyn gearresteerd. De oorzaak van de ongeregeldheden schynt gelegen te zyn in den moord op den Jood Israël Hazzah op den weg van Tulkaram door roovers. Qeze moord wekte groote ontevredenheid en demonstraties hadden plaats, waarby de poli tie moest ingrijpen en waarby twee Arabieren wérden gedood. De Arabieren beschouwden dit als een re presaille van de Joden, terwyi de Joden ver klaren, dat de politie hier schuld is. De begrafenis van Hazzan werd door de ge heele Joodsche bevolking met veel praal ge houden, waarna vreedzame demonstraties plaats hadden. Hierna hadden de eerste onlusten plaats. In verband met de voortdurende spanning heeft de hooge commissaris besloten den staat van beleg te handhaven. Troepen handhaven de orde in de volkrijke streken en de treinen rijden onder bewaking van militairen. Alle win kels zyn gesloten. De officieele lyst van slachtoffers der ^dosten te Jaffa telt 19 dooden en 130 gewonden. Te Jaffa is de toestand iets minder ge spannen, doch thans is in andere plaatsen spanning ontstaan. De export van Nederlandsche tuinbouwpro ducten biykt in het eerste kwartaal van dit jaar weer een vermindering te hebben onder gaan. Werd in bet vorig jaar voor een bedrag van f 3.537.000 uitgevoerd, thans liep dit terug tot f 3.510.000. Vooral de export van kool biykt een vermindering te hebben ondergaan, daar het vorig jaar in de eerste drie maanden voor f 313.000 werd i-- kool en f 751.000 aan roode kool, terwyi deze cyfers nn reep, f 311900 en f 38.000 waren. Sterk verminderd Is de export naar Duitech- land. Deze bedroeg in het vorig jaar f 1.319.000 en thane slechte f 840.000. Een gunstiger beeld geeft de export naar Engeland, die in het eer ste kwartaal Is gestegen tot f 1666 000 in dit jaar. Ook naar België nam de export af. nl. tem t 386:000 tot f 303900. De overledene werd op 8 October 1870 te ’s-Gravenhage geboren, en maakte zyn lagere studies aan het college te Uden. Op 29 Sept. 1892 werd hy te St. Agatha geprofest en pries ter gewyd 19 December 1896. Te St. Agatha doceerde hy Schriftuur en was daarna vele jaren werkzaam als professor in dé Klassieken en rhetorics aan het college te Uden. Van Augustus 1926 tot 1939 stond hy als Prior aar het hoofd van het Udensche convent. Sinds kort genoot hy zijn „otium cum dignitate.” Eer. kortstondige ziekte maakte een eind aan zyn verdienstelyk leven. Tl aar na al deze oorzaken en samenhan- IVI gen te hebben beschouwd, biyft er toch, een onopgeloste rest in het probleem ’an de priesterschaarschte op het platteland. Er zyn nameiyk streken, waar al sedert zestig jaar en langer geen enkele roeping heeeft wil len groeien, en dat is wel een teeken, dat er nog meer redenen moeten zyn, dan men op het De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoedlng voor groene erwten en achokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 39 Maart tot en met 11 April 1936 voor de kwaliteitsklassen C en D respectieveiyk f 3 70 en f 3 20 per 100 KG. zal bedragen; de steunvergoedlng voor de in het tydvak van 39 Maart tot en met 31 Maart gedorschte gele erw ten, voldoende aan de standaardmonsters C en D zal respectieveiyk f 3.— en f 2.50 per 100 K G. bedragen, vooraoover de dorschbriefjes ulteriyk 31 Maart by de betreffende Landbouwcrisisor ganisatie zyn ingezonden. Zooals in art. 7 lid 1 onder C van het Reglement Steun Gele erwten 1935 is bepaald, zal voor gele erwten, na 31 Maart 1936 gedorscht, geen steun worden ver leend. 's-Oravenhaga, 30 April 1936. lestlg, zeventig Jaar geleden niet, en toch «chrijft een bourgondische pastoor, uit het zelfde diocees. waaronder Paray-le-Monial Dan de kist. Ze was voorafgegaan door enkele rouwdragers, die een grooten paarsen krans, met witte Aaronskelken doorvlochten, torsen. Hun hooge hoeden zyn, naar plaat- selyk gebruik, met een rouwfloers omstrikt, waarvan de uiteinden als linten op hun rug neerhangen^ Acht zulke eenvoudige’ dorps- menschen dragen de kist, gedekt door een uiterst sober zwart kleed, boog op hun schouders. Bloemkransen volgen, en onmiddeliyk daarna de familie met in baar midden graaf Du Monceau, vertegenwoordiger van H. M. de Koningin. Dan een onafzienbare lange rij auto riteiten. arbeidsovereenkomstenbesluit kunnen wor den opgelegd, aangevuld met een bepa ling, waarvan de strekking Is, om op het personeel, op arbeidscontract werkzaam, ook de straf van extra-dienst te kunnen toepassen. in dat 33 April ter gelegen heid van den ver jaardag van het overiyden van Mgr. Lorenzo Schioppa in de kapel van de R. K. begraaf plaats aan de Kerkhoflaan te 's-Gravenhage eenige H.H. Missen voor de zlelerust van den overledene zullen worden op gedragen. De stille H.H. Missen zyn om acht uur en negen uur; de ge zongen H. Re quiemmis zal om tien uur worden opgedragen door den huldigen Pau- seiyken Internuntius Mgr. P. Giobbe.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 13