Het Graalbestuur in Rome Bi r- Met groot verlof n. PRINSESSEDAG O TERUGREIS DER NEDERL AMBULANCE ONVERGETELIJKE DAGEN ^||Bi AS VI MIN WOENSDAG 29 APRIL 1936 In dg eerete helft van April LI 4. Cavalerie, oppassers en verzorgers. - 1 H. K. H. in het Stadion aanwezig Redjang Lebong Vrydag uit Abeeeinië vertrokken Door vlieger» getpaard Straffen verzwaard INIS HERMAN KRAMER Spoorwegverkeer en Een verraeting DE RIJNVAART Z. H. Exc. Mgr. Huibers, die tevoren reeds 1 - •nt, eze Mededeelingen van een der hoofd- leid»ter» over de audiëntie by den H. Vader Ordening in den cokes* handel Bijzondere zegen voor de Graal Betpreking tu»»chen Regeering»- commiaaari» en Ver. van Vee- weider» en -meater» Personeeltekort bij de marine Dreigt een tekort aan rund vleesch SNELLE BOOTTREIN NAAR GENUA DREIGEND CONFLICT BIJ KWATTA EEN GLASWATTENFABRIEK TE SAS VAN GENT HET MUZIEKFEEST IN DUITSCHLAND De Prinses naar de hoofdstad 5 NED. KAMPEERKAARTEN- CENTRALE OPGERICHT Nederlandtch componi»t weigert zyn eymphonie af te »taan Bezoek van mr. Verschuur aan Rotterdam Dalende werkloosheids cijfers Ryktbemiddelaar zal onderzoek inetellen r Weldra alleen kampeer ver gunning aan houder» van kaarten Aanmerkelijk later vertrek uit Nederland; slaapwagens op het geheele traject n 11 Betprekingen internationale coke»-conventie Steekt nu de felle fakkels aan En laat de- geestdrift branden, Geeft dóór het vuur van man tot man, Het laaie in den lande. Steekt voor dit feest de tlaggen uit, De rood-wit-blauwe vanen, Waarvan wat óm ons ook geschiedt De macht en roem niet tanen. - 1 Op'.’t feest van onze Kroonprinses weer oranje boven! D’ofanje-kleur, waarvan de gloed In Neerland niet mag dooven. voelen van de hier aan bet woord zünde leden bet maken van een exceptie op dit stuk vol komen. Inspectie invoerrechten en accijnzen Steekt nu de felle fakkels aan, Laat steeds de liefde branden Voor Koningin en voor Prinses, Voor ‘t heil der Nederlanden. Buigt nu de knieën in gebed öm Gofd Ven Heer te vragen, Dat H^ Vorstin ën Kroonprinses Den zwaren last helpt dragen. .SALARISSEN RECHTERLIJKE MACHT Vertchillende categorieën gaan 1 of 2 Mei naar hui» reciale maattehappyen, opgericht voor uitoefenen van »temrecht, niet ter vergadering toegelaten De Eerete Kamer over de voor geef dde korting Zeemacht. I 1. Ziekenverplegers. 3. Foto Ziegler ■e Dr. r Monte ag OP en Vt 7 Mei en daarna Directeur Ïïejuffrouw I. Seübel Vi I 1 •rd zone m ge- die in eesche ekend. Naar verluidt ligt bet in de bedoeling, dat de torpedobooten Zien Z8, die zien te Nieu- wediep bevinden, voorloopig buiten dienst zul ten worden gesteld, totdat voldoende zal zün voorzien in de behoefte aan marine-personeel. Alvorens de mijnbouw-maatschappU ming van feestelijke en diepe dankbaarheid heeft gebracht. In den namiddag wachtte ons nog een ver rassing, doordat Mgr. Pizzardo ons in de film studio van het gebouw voor Katholieke Actie ultnoodigde, alwaar Z. Exc. de goedheid had ons de officieels film te laten zien van het H. Jaar, die onder toezicht van het Vaticaan self is opgenomen en getiteld is: ,JLe vjal visage du Vatican”. Deae film zal, naar Z. Exc. ons zeide, waar schijnlijk binnen korten tijd ook in Nederland kunnen worden vertoond. De onderhandelingen daaromtrent zijn nog hangende. Het plan is, de film ook als smalfilm verkrijg baar te stellen, aoodat practisch alle Katholieke vereenigingslokalen er van sullen kunnen profi teered. De> Dulteche dirigent Carl Schuricht heeft den Nederlandschen componist Bertus van Lier ult- genoodigd, zijn tweede symphonic af staan voor het Nederlandsche muziekfeest, dat In Mei te Wiesbaden zal worden gegeven. Van Lier beeft deae ultnoodigtng echter om principieele redenen van de hand gewezen. In een brief aan Carl Schuricht aegt Van Uer dat hem niets anders tot dit besluit dwingt, dan het feit, dat vele groote en* edele kunste naars en geleerden, die den vroegeren roem van Duitschland vormden, uit hun vaderland aün geworpen en in plaats van dank slechts ver achting vinden. Op Initiatief van de Alg. Ned. Kampeer-ver- eeniging en de Ned. Touristen Kampeerclub is na overleg en met volledige instemming van de* Vereeniging van Ned. Gemeenten te Am sterdam opgericht de *Ned. Kampeerkaarten- Centrale. De N. K. C. stelt zich ten doel, in samen- Dinsdag heeft op het departement van So ciale Zaken, onder leiding van den RUksbemld- delaar prof. mr. P J. M Aalberae, een bespre king plaats gehad tusschen partijen, betrokken bU het dreigend conflict aan de Kwatta-fabrie ken te Breda. Na uitvoerige besprekingen heeft de Rüks- bemlddelaar toegezegd een onderzoek te sul len instellen naar de mogelijkheid van maat regelen. om tot een oplossing van de gerezen moeilijkheden te geraken. Deze beslissing Is heden gevallen en luidt, dat de spedlale maatschappijen, opgericht om stemrecht uit te oefenen, niet bewezen stjn reëele aandeelhoudsters te zijn, aoodat toegang namens die "maatschappijen tot de vergadering werd geweigerd. Na den teragkeer van het Graalbestwur uit Rome vernamen we van een der Hoofd- leidrtero neg de volgende bijzonderheden over den tocht: Het hoogtepunt van onze onvergetelijke reis was natuurlijk de privé-audlëntie bü den H. Vader zelf, die, zooals men weet, Maandagmorgen In de werkkamer van Z. H. plaats vond, voor de audiëntie der Verken ners. Oslo; :enen; 16 en Parijs: 25. 3» alle nooit zijn, r an- 1. 206 uwen, iscus- werp- foorts ere eeren, r be- tullen Ingen, voor heb- vagt en, 4^ 1- en fg. Mile" bok- sn i» >ische ckey- ckey- oeten ange- ibaan ttlng, m 20 oeten TSChS opera sin»- ubün; T MM en. >rp er- tijn len helpt tegen Onvergelükelük was de Indruk, dien de per soon van den H. Vader op ons allen heeft ge maakt, zooals HIJ daar stond bU Zijn schrijf tafel. zoo vriéndelijk en zoo echt vaderlijk goed, dat elk gevoel van vormelijke gedwongenheid als vanzelf verdween, en toch, zoo rustig majes- teltelUk, Vader en Vorst tegelijk.... BU 1062 organen der openbare arbeidsbemid deling stonden op 11 April 1836 in totaal 438.007 werkzoekenden ingeschreven, onder wte 413.581 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 419.066 werkloos, onder wie 400.037 mannen. Diep ontroerend was vooral het moment, waar op de H. Vader ZUn heel bijzonderen zegen (toute spéciale bénédictlon) gaf aan de Graal beweging als VrouwelUke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie; een drievoudlgen zegen, voor eerst aan het aanwezige Hoofdbestuur, vervol gens aan allen, die in de leiding der beweging meewerken en tenslotte aan alle leden der be weging, zonder uitsondering. SEMARANG, 38 April. (Aneta.) De Raad van Justitie herzag de vonnissen van den Landraad Inzake de Kali-Gawe-zaak. Zooals bekend ver oordeelde de Landraad den hoofdbeklaagde S. tot tien jaar en de vijf andere beklaagden tot vUf jaar gevangenisstraf; de overige 37 be klaagden werden vrijgesproken. Beklaagden gin gen in revisie. De Raad van Justitie heeft thans deae von nissen gewijzigd en verzwaard en wel voor 8. tot twaalf jaar en voor de overigen van vUf tot acht jaar. Wordt, zoo verklaarden de leden hier aan het woord, dit ontwerp tot wet verheven, dan sullen zonder twijfel tal van begaafde jonge klachten, bü verbetering van de conjunctuur, de voorkeur er aan geven, hun toekomst elders dan bü de zittende en staande magistratuur te gaan zoeken, ten nadeele van onze rechterlüke macht Het blükt, dat de voornaamste cokes-produ- centen in Europa het vaste voornemen hebben, tot overeenstemming te geraken aangaande den uitvoer van cokes, doch slechts wanneer de nieuwe overeenkomsten aldus zullen worden ge redigeerd, dat zü zullen streven naar een betere ordening in den handel in cokes. De minister van Defensie heeft bepaald, dat de maatregel van het langer in werke- lüken dienst houden niet zal worden toege past op de dienstplichtigen van de hier onder vermelde groepen of onderdeelen der weermacht voor wie de eerste oefening op 1 of 2 Mei 1936 eindigt: Deze dienstplichtigen zullen op den in de g indeellngsbeschikking bepaalden datum in het genot van groot verlof worden gesteld, voor zoo ver zü niet om een andere büzondere reden in werkelljken dienst moeten blüven. Gelegenheid om krachtens art. 35 der dienst plichtwet vrüwillig in werkelüken dienst te blü ven, bestaat voor hen niet anders dan voor zoo- veel dit hun naar de gewone regelen of bü afzonderlüke mlnisterieele beschikking mocht zün toegestaan. Onderofficieren-adminlstrateur, uitgezon derd degenen, die zün ingedeeld bü de bü sommige Regimenten gevormde 5de Com pagnie en die zün aangewezen om voor.- looplg bü het Regiment aanwezig te wo ven. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis beeft bericht ontvangen, dat de ze* leden der Nederlandsche ambulance Vrij dag jJ. uit Addis Abeba zün vertrokken en Maandag in Djiboeti zün aangekomen. Zü wil len zich, zooals gemeld, 1 Mei aan boord be geven van bet ss. Palembang van den Rot- terdamschen Lloyd. Voorts heeft Jhr. dr. van der Does medegedeeld, dat hü met de Johan van Oldenbarnevelt van Port Said naar Genua is vertrokken en vandaar per boottrein zal door- relsen. HU zal 6 Mei in Arnhem aankomen. geweest, stelde eerst Mgr. Taskin en den Wel eerwaarden Heer Agterof en daarna Directeur A. Vollaerts, de Presidente Mejuffrouw I. Seübel en de overige leden van het Graalbestuur aan den H. Vader voor. Z. H. ontving allen met de grootste harte- lükheid en sprak elk in het bijzonder met groote vriendelükheld toe. Sedert eenige weken verluidt, dat tusschen de voornaamste Euro0eesche landelüke organi saties van ookesproducenten onderhandelingen gaande zün om te komen tot overeenstemming aangaande den uitvoer van cokes. Aan deze onderhandelingen hebben tot nu toe de Duit sche, Engelsche, Nederlandsche en Bel gisch producentengroepen deelgenomen. Den laatsten keer hebben eenige weken geleden te Brussel onderhandelingen plaats gehad, waar- bü, naar het schijnt, de opvatting de overhand heeft gekregen, dat het niet alleen gewenscht schUnt, een priJzenoonventie aan te gaan, doch ook, dat overeenstemming moet worden verkre gen betreffrixle den uitvoer van cokes, Voorts werd öpgemerkt, dat geen Poolsche delegatie aan de besprekingen heeft deelgeno men, hoewel de Polen waren uitgenoodigd. Daarom heeft men nog geen besluiten kunnen nemen. .Veeleer werd bepaald, dat de verschil lende landelüke groepen verdere onderhande lingen zouden voeren. :1 wees er in dit interview nadruk- kelük op, dat de Italiaansche vliegtuigen bü bombardementen steeds de Nederlandsche am bulance gespaard hebben. Zelfs bü de groote bombardementen op bet Noordelük hoofdkwar tier der Abessiniërs had dr. Winckel kunnen constateeren hoe de vliegers steeds moeite de den de lazaretten niet te treffen. De bommen vielen in bet algemeen op vüfhonderd meter afstand van de ambulance. We hebben zoo vervolgde dr. Winckel Dessie eerst 13 April verlaten. Dat hadden wü al veel vroeger kunnen dóen, maar ik had besloten den terugtocht tot het laatste moment uit te stellen en ik ben er pas toe overgegaan toen de Abessinische commandanten ons te kennen gaven, dat het Italiaansche leger snel oprukte en dat 13 April de laatste dag zou zün, waarop wü de bedreigde stad zouden kunnen verlaten. De vertegenwoordiger van United Press vroeg den Nederlandschen arts daarop of het Juist was, dat de Italianen gifgassen gebruikten, waarvan de Abessiniërs hen herhaaldelük heb ben beschuldigd. In een vergadering van de afd. Deventer van den Vrijheidsbond heeft minister Van Lidth de Jende in een rede om. medegedeeld, dat in de toekomst aanpassing van het spoor wegverkeer aan het motorverkeer wel nood- zakelük aal blüken. Het plan daarvoor aal hoogst waarachünlük nog dit jaar bekend ge maakt worden. H. K. H. Prinses Jullsma beeft bet voornemen te kennen gegeven hedenavond in het Olym pisch Stadion de feestelükheden door de Oranje- vereenigingen aan den vooravond van Haar verjaardag georganiseerd, bü te wonen en de Prinsessehulde persoonlük in ontvangst te nemen. Het feest vangt om half negen aan. kan driemaal verlengd worden, waarna een nieuwe kaart moet worden aangevraagd. Slechts wanneer kampeerders zich misdragen, of bü de N. K. C. klachten van politie of gemeente bestuur over het optreden der kampeerders binnenkomen, wordt de kaart Ingetrokken of geen verlenging meer verleend. De commissie van bestuur van de N. K. C. zal worden bügestaan door een raad van toe zicht, waarin zitting hebben genomen prof. dr. G. A van Poelje, directeur-generaal van het departement van onderwüs. mr. A. I. M. J. baron van Wünbergen, voorzltter-secretarls van den centralen jeugdraad, prof. dr. H. J. Jor dan, voorzitter der N. T. K. C. en dr. G. Brou wer. voorzitter der A. N. K. V.. terwül de Ver eeniging van Ned. Gemeenten nog een verte genwoordiger in den raad van toezicht zal arm wijzen. t 'snot Practisch staat dus vaat, dat de heer Miedl' slechte zes stemmen kan uitbrengen. h fl* I I Wü hebben honderden en honderden Abes siniërs in onze lazaretten behandeld, zei dr. Winckel, maar van al die gevallen was er slechts één, waarbij van gasvergiftiging sprake was. Deze eene Abessiniër lag oorspronkelük in het Britsche lazaret en werd later paar ons getransporteerd. Aan den anderen kant is het evenmin waar, dat de Abessiniërs, wanneer de Italiaansche vliegtuigen naderden, de Nederlandsche laza retten als schuilplaats hebben gebruikt. De Directeur van den RUkzdlenst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de week van 8 tot en niet 11 April 1936 het aantal leden van Ingevolge bet werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenlgingen bedroeg 537.300 (waarvan 74.900 landarbeiders). Dc werkloosheid onder deze verzekerden be droeg voor het geheel: In de week 6 tot en met 11 April 1936 29.6 pet.: In de vorige verslagweek (23 tot en met 28 Maart 1936) 30.8 pet.; in de overeenkom stige verslagweek van 1935 38.0 pet. Laat m<m de landarbeiders bulten beschou wing. dan^ bedroeg de werkloosheid onder de overige verzekerden: in de week 6 tot en met 11 April 1936 3?.O pet.: in de vorige verslagweek (23 tot en met 28 Maart 1936) 33.4 pet.; in de overeenkomstige verslagweek van 1935 30.5 pet. De Nederlandsche Roode-Kruis ambulance in Abesslnië is aangekomen te Djiboeti, van waar de leden zich, zooals gemeld, op 1 Mei naar Nederland zullen inschepen. Tijdens zün verbluf in de havenstad heeft de leider vap de ambulance, dr. Ch. W. F. Win ckel. aan een United-Pressvertegenwbordiger één onderhoud toegestaan, dat de Telegraaf thans publiceert. - J 4 Voorts werd de aandacht gevestigd op de hooge kosten, aan het lidmaatschap van de rechterlüke macht verbonden, doordat dit o. a. vordert het bezit van een juridische boekerü, welke op de hoogte van haar tüd is, en op de geringe promotiekansen, factoren, die een be- hoorlüke bezoldiging vereischen. Vele andere leden verklaarden zich met deze opmerkingen slechte ten deele te kunnen ver- eenigen. Eenigen hunner erkeriüen, dat de salarissen van de leden der rechterlüke macht ten onzent niet hoog kunnen worden genoemd, met name niet die. welke worden gegeven aan magistraten, werkzaam in colleges, gerangschikt in de twee de en derde klasse. Niettemin waren alle hier aan het woord zünde lede^van oordeel, dat het wetsontwerp moet worden aanvaard, uit overwegingen van blllükheid tegenover die Rüksambtenaren wier traktementen bü Koninklük Besluit zün vast gesteld. Men kan zich voorstellen, met welke gevoe lens wü dien zegen van den Paus over ons werk ontvingen; hoe dlei>-dankbaar wü ons op dit oogenblik gevoelden. Deze zegen van den Vader der Christenheld vervult ons met nieuwe vreugde en nieuwe kracht, om aan het groote werk der Katholieke Actie, waarvan de Oraal als VrouwelUke Jeugd beweging voor Katholieke Actie deel mag uit maken, weer met nieuwen moed verder te wer ken. AUerharteHjkst was de wüze, waarop de H. Vader Zich eerst Ihet Directeur Vollaerte en vervolgens met de Presidente, Mej. L Seübel, onderhield. Z. H. informeerde ojl met vrlen- delüke belangstelling, naar de Vrouwen van Nazareth en het aantal leden van haar Gezel schap en zegende allen tenslotte nogmaals op plechtige wüze. De grootste gebeurtenis van onze Rome-rels was hiermee geëindigd. En het is te begrijpen, hoe de ontroerende vriendelükheld van den H. Vader in de gehedle Graalbeweging oen stem- De minister van Financiën heeft bepaald, dat met ingang van 1 Mei opgeheven wordt de sub-inspectie der invoerrechten en accünzen te Den Helder en dat aldaar ingesteld wordt een inspectie der invoerrechten en accünzen, om vattende, voor zooveel betreft de invoerrechten en accünren (tevens) het gebied van de inspec tie Alkmaar directe belastingen, de afdeeling Den Helder directe belastingen, en het kantoer der directe belastingen en aceünzen te Behagen. werking met de plaatselüke autoriteiten, or denend op te treden bü het kampeeren in Ne derland en tracht dit doel te bereiken door het uitgeven van kampeerkaarten. Met deze uitgifte wordt per 1 Mei as. een aanvang gemaakt, en hoewel In het komende zomer seizoen nog wel met groote soepelheid tewerk zal worden gegaan ligt bet In de bedoeling van tal van gemeentebesturen, om op den duur slechts kampeervergunning voor hun gemeente Je Verleenen aan kampeerders, die in het be zit zün van een door de N. K. C. uitgereikte kampeerkaart. Deze kaart zal op aanvraag bü de N. K. C. aan elk bona-fide kampeerder worden gezonden tegen vergoeding van een klein bedrag aan administratiekosten. Zü is een jaar geldig en Naar wü vernemen, heeft de oontact-coznmis- sarte i.2 oud-minlster van Economische Zaken, Maan dag een bezoek aan Rotterdam gebracht. Hü heeft hier kennis genomen van de werk wijze der particuliere Rünvaartcentrale en de kantoren dezer organisatie bezocht. Vervolgens beeft hü een bezoek gebracht aan de Be^ps. om zich op de hoogte te stellen van de practük der evenredige vrachtverdeehng, waarbü hü «ich heeft onderhouden met de vrachtcommlssle voor de evenredige vrachtver- deeUng. De Vereeniging van Veeweiders en -mesters verzoekt het volgende te melden: Maandag is een bespreking gehouden tusschen een door de Vereeniging van Veeweiders en -mesters gekozen commissie en den Regeeripgs- commissaris, den heer’ Louwes. In deae bespre king heeft de commissie zich beüverd. aan te toonen, dat, indien er geen maatregelen wor den genomen, het gevaar dreigt, dat binnen twee jaar hier te lande een tekort aan rund- vleesch zal ontstaan en ons volk op invoer van buitenlandse!) vleesch zal zün aangewezen Verder werd overhandigd een nota, waarin erop wordt gewezen, dat de bloei, welke in den landbouw heeft geheerscht, slechte schünbaar is geweest en gepaard is gegaan met het uit- leenen van mllllarden guldens aan het buiten land. Hierdoor zün volgens genoemde nota de blnnenlandsche consumptieprijzen abnormaal gestegen. Op de vraag van den Regeeringscom- mlssaris. hoe over den export van varicens- vieesch wordt gedacht, antwoordde de commis sie, dat de. vereeniging tegenstandster van den varkensexport is, indien deze niet rendabel voor den landbouw en economisch niet verant woord is. De Regeeringscommissaris heeft goedgevon den, dat tot de veeweiders, die steun zullen ontvangen, ook die categorie zal worden gere kend te behooren, die droog drachtig vee (fok- vee) heeft geweld. Blijkens mededeeling van de afdeeling werk verschaffing en steunverleening van het de partement van sociale zaken, waren einde Fe bruari 1936 56.780 werklooee arbeiders ge plaatst bü een werkverschaffing. Bovendien waren 635 personen met flnancleelen steun van de overheid tewerkgesteld in het landbouw- en tuinbouwbedrijf. Laatstbedoeld aantal is niet be grepen onder het in een vorig bericht over bet einde Februari 1936 als werkloos opgegeven aantal personen. Maar ook de Dinsdagmorgen zal ons onver- getelük blüven. Op dien morgen droeg Z. H. Exc. Mgr. Huibers in de crypte van St. Pieter op het graf van den Prins der Apostelen, de H. Mis op tot Intentie van de Graal.... Dan was er de audiëntie bü Mgr. Pizzardo, die zoo vriendelük was ons *s Woensdagsmorgens te ontvangen. De N V stoomvaart Maatechappü „Neder land" deelt mede, dat de dienstregeling van den specialen boottrein met passagiers en post, aansluiting gevende op de naar Ned. Oost-Indlë vertrekkende passagiersschepen dezer maat- schappü, voorloopig alleen gedurende den zo merdienst 1936 der spoorwegen, belangrijk is gewüzlgd. Deze boottrein, welke tot dusverre om 8.55 uit Den Haag vertrok, zal ingaande 15 Mei as. aanmerkelük later, en wel om 15.30 van Den Haag vertrekken, en om 11.40 den volgenden dag te Genua arriveeren. De duur der geheele overlandrels is hierdoor tot 20% uur terugge bracht. Bovendfen wordt bü deae nieuwe regeling het overstappen van de doorgaande wagens naar de slaaprütidgen. zooals dit tot nu toe te Bazel noodlg was, geheel vermeden, daar voortaan slaaprütulgen op het geheele traject Den Haag- Genua zullen mederüden. Wü hadden de eer door Z. Exc. te worden voorgesteld aan het Nationaal Comité voor Katholieke Actie van Italië, waarna een rond gang werd gemaakt door de gebouwen van het Algemeen Bureau voor Katholieke Actie. Directeur Vollaerte werd daarbü rondgeleid door den algemeenen President van het Jon- gensjeugdwerk van Italië, terwül de algemeene Presidente van de Katholieke Actie voor Vrou- wer^ Signora Rimoldi, en de Presidente van de ilüke Jeugd Signorina Barelll en Signorlna Castoldl aan de dames een uitvoerigen uitleg gaven over haar werk voor de Katholieke Actie in Italië. BATAVIA, 28 Anril. (Aneta.) vergadering van de Redjang Lebong zal plaats hebben, waarvoor de datum op 29 April is bepaald, besliste de president van den raad van justitie in kort ge- 1 ding omtrent de vraag of, namens een aantal daartoe opgerichte speciale, maatschappijen, toegang kan worden verleend aan den ver tegenwoordiger dezer maatsqha[>püen, den beer Miedl, die aldus meer stemmen zou kunnen uitbrengen, dan overeenkomt met hetgeen in de statuten daaromtrent is bedoeld. Namens de firma Erdmann en Sielcken ver zette zich tegen de toelating mr. Krijger, ter- wül namens den beer Miedl mr. van Hasselt een beslissing in kort geding verzocht. L---"'. -De Nederlandsche Spiegelglasfabrlek te Sas- voor de Rünvaart, mr. T. J. Verachuur, van Gent heeft besloten naast haar bestaande bedrijven een fabriek op te richten van flbreso (glaswatten). Deze Nederlandsche industrie, die in nor male tüden aan meer dan duizend arbeiders werk verechaft, werd, als zoovele bedrijven, gedwongen onder den druk der tüden haar bedrüf in te krimpen. Na grondige studie in bet buitenland, waar glaswatten reeds lang met goede resultaten voor isolatie-doelelnden worden toegepast, heeft de directie besloten tot oprichting van een glaswattenfabriek. Volgens het afdeellngsonderzoek van het ont werp van wet tot nadere wüziging van de rege lingen, houdende vaststelling van de bezoldi ging van den Raad van State, de algemeene rekenkamer, de rechterlüke macht en de mlll- tair-rechterlüke macht, achtten verscheidene leden- van de Eerste Kamer de voorgestelde regeling, wat betreft de salarieering van de rechterlüke en milltair-rechterlüke macht in het vervolg kortheidshalve aangeduid als de rechterlüke macht het noodlottige ge volg van het streven van de regeering naar ni- velleering. Deae leden waren namelük van meening, dat Jde leden van de rechterlüke macht een ultzon- verlüke positie in bet ambtenarencorps in- Vmen. aoodat zü niet met die Rüksambte- nten, op wier traktementen reeds bü Ko ninklijk Besluit een vermindering is toegepast, nodfin worden gelükgesteld. De büzondere aard van de plichten, hun opgelegd, en de behoefte aar. hun volkomen onafhankelükheid, ook tegenover da regeering, wettigen naar bet ge- gerulmen tüd bü den H. Vader in audiëntie was

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 15