PROVINCIAAL NIEUWS MARKTEN Wisselkoersen 1 DAMES DONDERDAG 30 APRIL 1936 Wereld-Jamboree 1937 Weerbericht KROMMENIE DE KWAK EL KUDELSTAART OUDERKERK a/d. AMSTEL MIJDRECHT EDAM STOOMVAARTLIJNEN Tj De nieuwe situatie WILNIS WEESP RIJKSVISCHAFSLAG N1EUWER-AMSTEL GEADVERTEERDE GOEDEREN EDAM-VOLENDAM Geven zü waarborg? ZEVENHOVEN o w Groot Beverwijk tot stand gekomen a- FIRMA TJ. VAN ALTHUIS Co. BFI.LAMYSTRAAT 5-7 - TELEFOON H0009 STAAT VAN BESOMMINGEN he ij De bloemen- en plantententoon- stelling te Bergen aan Zee Mededeelingen van den Hoofd- verkenner Staatsraad J. J. Rambonnet 5 Vo en t om Cunr gratl betrt gebn TER AAR jfc'r xJ,. ASSENDELFT V o> lht< met lijke beginselen te doordringen. aardse h kinderspeel- de fj T VI 29 April. WOENSDAG, Koopt men niet meer dan eens, dan kan de i Aankoop perceel In de komende raads- a n Een kerk van 80. De oude R K. Kerk te verkocht aan Gebr. van Slooten te Waddlnx- veen voor slechts 80.—. Wolfert i senstraat Staatsraad J. J. Rambonnet, de hoofd verkenner van de Nederlandsche Padvlrg- ders, heeft dezer dagen in een prsconfe- rentle vrachillende mededeelingen gedaan betreffende de Wereld-Jamboree in 1937. Zon op 4.33 - onder 7JB - Licht op 78» Maan op u*. LU onder vjn. LH Volle Maan Md Vorige 81otk. heden 32.52% 37.55 36.60 1-47% 6.10 20.12% 32.50 37.50 36.50 1.47»/, 6.10 20.10 7.28% 59.26 9.70»4 24.91% 48.02% 6.10 20.12% 610 20.10 J fa d< tc d< ver ven Collecte De opbrengst van de gehouden collecte door het bestuur van Herwonnen Le venskracht te Nes aan den Amstel heeft netto bedragen f 19. De Hjst-Fooyer Het raadslid J. H. Pooyer gaat slch metterwoon in België vestigen en zal deze week zijn functie neerleggen. Als eenige opvolger op de Hjst komt voor de heer J. A. Huteink. 7.27*4 59.25 9.70% 24.90 48.02% 32-50 37.50 36.50 1.47% b< hi ki Onze werk- dus zijn een «1 n vt el VI Vs Wou als 1 Vo onde hen De .niet ken wen! De De *am< De W. in h De ook B. i ten hoof delljl D» voor orde besli zulk B. voor De klac die wy» nen. In post J. C wert Vi ver» te g de i Vc daar bepaald jaar beneden het normale kwaliteits peil was uitgevallen. Hoewel dit met hoote kosten gepaard ging, was men toch zoo ver standig elders een verschen voorraad te kno pen. Het ware dan ook wel zeer kortzichtig ge weest den goeden naam en faam van een zaak door een lijdelijke omstandigheid in de waag schaal te stellen. De reputatie van een firma te veelal het kostbaarste bezit, ofschoon men dezen post lel den of nooit op den inventaris van een zaak zal aantreffen. Een bezit opgebouwd gedurende een reeks van jaren kan zeker heg gevolg zijn van een verstandige advertentiepolltlek. De firma’s die zulk een politiek volgen, kunnen het niet rls- keeren, minderwaardig materiaal aan de markt te brengen. En de afnemer mag óók niets rtekeeren: hij koope dus geen onbekende artikelen bü onbe kende zaken. Een verstandige advertentiepolltlek: dat is een speciale kunst. Zij dient systeem te bezit ten. Alleen een meer of minder groote adver tentie, die eigenlijk niets anders Inhoudt dan uw adreskaartje, heeft heel wat minder waar de, dan een advertentie waarop met overleg een sprekende Inhoud te vastgelegd. Duidelijk, overzichtelijk, suggestief moet sij zijn: laat u ten deze door deskundigen voor lichten. Het te verwonderlijk te zien, hoeveel gunsti ger de resultaten onmlddellük uitvallen, wan neer met werkelijk Juist inzicht de adverten ties worden opgesteld. Gelukkig kunnen wij ten deze reeds veel verbetering bespeuren, maar voor velen ligt hier nog een terrein dat hun voordeelen kan brengen, volkomen open! Gaat met mrl l'w Tijd Stuurt <ir uasih naar de NIJVERHEID! 29 April 7.27*4 59.25 9.70*4 24.91 48.01% 38 April 7.2774 59.25 9.70% 24.91% 48-02% Raadsvergadering Dinsdag kwam de raad in voltallige zitting bijeen. De VOORZITTER leest een schrijven voor van Ged. Staten, waarin het voornemen te kennen gegeven wordt de jaarwedden van burgemees ters, secretarissen en ontvangers te verlagen, n.l. tot f 3000 met 3K pet. en van het salaris gedeelte boven 3000 met 5 pet. Het oordeel uit het Fonds voor wegenaanleg en uit Grondbedrijf. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo N W (cablet Rome Praag Madrid van de’Woeiwdag aan den Rüksvlsohafslag aan gekomen Stormvogelsnienws Zondag speelt Storm vogels I een degradatiewedstrijd tegen R. K. B. V. V. I; aanvang 2 uur. Stormvogels 3 speelt voor de competitie te Kamerlk tegen De Schutters I; aanvang 2 uur. Schouw Het bestuur van het waterschap „De Ring der Ronde Veenen” zal de jaarlyk- sche schouw voeren op 12 en 14 Mei. D D nab Wes de tron mog mee von< O s van de ld te geen cent. Voorts was gevraagd den uitgaanden brieven vrijdom van port te verleenen. Ook aan dit verzoek te niet voldaan kunnen worden. Vervolgens gaf Baron Krajjenhoff, voorzitter van het A N. V. V. en de ontvangstcommissie voor de Wereld-Jamboree, een overzicht van de vorderingen der voorbereiding, terwijl de se cretaris der commissie, kolonel Koremans, aan de hand van verschillende platte gronden een schets gaf van het beschikbare kampeerterrein bij Vogelenzang en de indeeling voor de ver- scillende kampeergroepen en -diensten. Verwachting: Ewakke tot matigen Neer- delijke tot Noord-Westelüken wind, ge deeltelijk bewolkt, droog weer, weinig ver andering ia temperatunr. Verbetering spoorwegovergang Ouderkerker laan Naar we vernemen, stellen B. en W den Raad voor medewerking te verleenen aan de door de N.V. Mnesicles te Amsterdam voor hare rekening voorgenomen verbreeding van den openbaren spoorwegovergang, gelegen tus- schen de Ouderkerkerlaan en de Stationstraat. De totale kosten van gemelde verbreeding worden geraamd op f 7030, waarvan f 5030 door de N.V. Mnesicles en f 2000.— door de ge meente Nieuwer-Amstel zal worden betaald. botterdam. 23 April te, zooals gemeld, het Koninklijk Besluit geteekend, waardoor de beslissing van de gemeente Bloemendaal. om de over het landgoed „Vogelenzang” loopende wegen ge durende de Jamboree aan het bpcnbaa# ver keer te onttrekken, te goedgekeurd. Het heeft H. M. de Koningin behaagd het Bescherm vrouwschap vor de Jamboree op zich te nemen. Jubileum O.D.I.N. Naar we vernemen zal de Tumvereeniglng O.DI.N ter gelegenheid van haar vijf en twintigjarig bestaan Zaterdag 2 Mei te 3 uur n.m. op het. gemeentehuis door het Gemeentebestuur officieel worden gehul digd. Raadsvergadering Zaterdag 3 Mei deu na middags tw.-e uur zal de Raad der gemeente Uithoorn in openbare vergadering bijeenkomen die jare D de 1 ken. Ni hert na en den hü dooi sehe sood gem held hem was dien dat zijn Di hierl voor «ek» D< den het vert: Mi vers S. I men I com: arbe da eomi heef da opne te-oi f 13I da orde: me« da Noot voor nog de ii da boek meet ning „Gd bevo Vo Ini om I scha dat Jaar i Al< toi ttrs teloo Vo Alt Verloting ambachtsschool De directeur der ambachtsschool verzoekt ons mede te deelen dat een 14-tal prijzen der verloting nog niet is afgehaald. Gelegenheid hiertoe bestaat dagelijks aan de school van 8—13 en 3—5 uur, behalve Om een dageljjksch bezoek aan de Bloemen- en Plantententoonstelllng te Bergen aan Zee mogelUk te maken, stelt het bestuur van de V.V.V. voor f 1doorloopende toegangskaarten op naam verkrijgbaar aan het Informatiebureau van de V.V.V. te Bergen, welk bureau reeds da gelijks van 10 tot 1 en van 3 tot 4 uur ge opend is. Na storting van het bedrag, op het gironum mer 68722 worden deze toegangsbewijzen franco toegezonden. De tentoonstelling wordt 28 Mei geopend en duurt tot 20 Juli. Wü waren gistermiddag in de gelegenheid in het Parnasslapark eens een kijkje te nemen. Wij kenden het park als een prachtige recreatie- gelegenheld aan zee, doch stonden desondanks ten zeerste verbaasd over den arbeid die hier in enkele maanden onder leiding van bekwame tuinarchitecten is en wordt verricht. De ten- toonsWUlng wordt een eldorado als voorbeeld van tuinaanleg. Men zie de advertenties. Vorige Slotk. heden fabrikant of winkelier onmogelijk blijven ad» verteeren. Wanneer u deze twee feiten tezamen bekijkt, wordt het duidelijk, dat u door bij geregeld? adverteerders te koopen den besten waarborg heeft voor degelijke artikelen van blijvende waarde. Gelijk gezegd: deze regelmatige adverteerders stellen hun goederen of zaken voortdurend aan een algemeene critlek bloot. Zij hebben een kostbare reputatie hoog te houden! V zult dan ook zien dat alle degelijke artikelen jaar to jaar uit regelmatig geadverteerd worden. Een voorbeeld ter verduidelijking: Er was eens een tabaksfirma, die trouw ad verteerde ZU bezat zelf tabaksplantages doch de directie constateerde dat de oogst van een 32^2% 37.57% 36-60 1.47% vergadering zullen B. en W. aan den Raad voorstellen, bver te gaan tot aankoop van per ceel Dorpsstraat 16, waarin thans een fruit winkel gevestigd is. Dit perceel zal mettertyi worden gesloopt voor de verbreeding van de Dorpsstraat, aldaar. Voorlooplg ml daarvan nog wel geen sprake zijn, daar nog zes huizen to den weg staan. Burgerlijke stand Geboren: Jan, zoon van D. van Spaargaren-van Holland; Elisabeth, Ceciliana, dochter van H. van Tol-Lenting; Petrus Cornells, zoon van Ph. Lek-Valenten Maria Margaretha. dochter van A. Hoogervorst- v.d. Vlugt; Christina Maria Francises dochter van P. Slof-Nieuwenhulzen; Catharina Egber- tina. dochter van W. Griemink-Nuyk; Adrianus Cornells, zoon van J. Zwanenburg-Nieuwveen; Jan Steven, zoon van W van Os-Hlllje. Overleden: L. van Halm. 20 jaar, P. Ambagts- heer 74 jaar. en H. Boer 73 jaar. Gehuwd: O. Roos. 3» jaar-en K. van Harten, 25 jaar; I?. Evers, 36 jaar en vaa Halm, 33 jaar. Gevestigd: P. J. Kapteljn. Nieuwkoop, J. X Kroft, Huybergen, Chr. Fr. Droogh, Noordwljk. Vertrokken: J. B. L. Brouwer, Apeldoorn; G. Broer. Nieuwveen; A. Vis, Heemstede; A. W. van Tol, Amsterdam. Alleen dan, wanneer een artikel buitenge woon goed te en volkomen berekend om op loyale wijze te concurreeren, met al de andere producten op de markt, zal het publiek het blijven koopen. Begrafenis Onder groote belangstelling had Woensdag de begrafenis plaats van Zuster Blans op de begraafplaats Zorgvliet" te Am sterdam. Aan het graf werd het woord gevoerd door burgemeester Haspels van Nieuwer-Am stel, die namens de Wijkverpleging te Buurt over Ouderkerk en namens allen, die zij In haar leven tot hulp en steun Is geweest, een woord van dank bracht. Zuster Blans, die haar werk in stilte heeft gedaan, vroeg niets voor haar zelf, maar slechts voor anderen. Haar leven stelde zy In dienst der lijdende menschheid. Overal rond haar kreeg en vond zij sympathie. Nu is zü van ons weg. Zoo graag hadden wij haar nog meerdere jsren in ons midden ge zien. God heeft het anders gewild. Een groot gevoel van dankbaarheid doorstroomt ons, voor wat zij in al die jaren voor velen is geweest. Zü ging haar weg als een schaduw. Nu is zij opgenomen tot grooter heerlijkheid. Tot op den laatsten dag heeft zij haar werk onder ons verricht; zichzelf wegcijferen, dat was 't mooie to haar karakter. Voor spr. zelf Is het ’n voor recht met een woord van dank te gedenken, al bet werk dat zü in die jaren voor zijn ge meentenaren heeft gedaan. Dat zü thans ruste in vrede. Haar familie betuigen wü onze groote deelneming. Geve God, die haar leven tot rich nam, Zün steun en zegen. Een zwager van de overledene dankte na mens de familie voor de groote belangstelling. IJMUTDEN, 29 April. Rüksvlschafslag. Tarbot 12Q—1.40 per kg. Griet 18.00—40 per 50 kt- Tong 0.731.13 per kg. Groote Schol 35 00, mid del Schol 35.00. Zetschol 23.00—31. kleine Schol »AO—<23. Schar 2.40—13, Tongschar 36.00—M, Pieterman en Poon 3.408. groote Schelvlsch 22.00—23, middel Schelvlsch 1840—21. kl. nUdd. Schelvlsch 19—30.50. kleine Schelvlsch 1400—18 per 50 kg. Kabeljauw 25 0089 per 135 kg. Gul len 13.00—23 per 50 kg. Leng 0.70—185 POT stuk. Hëllbot 084—1.10 per kg Wilting 1.70—10 per 50 kg. Koolvlsch 0.28—1.80 per «tuk. Makreel 2.90740 per 60 kg. Z. Exc.-stond to z4jn verdere toespraak even stil bü de moeilijkheden waarmede de Padvln- dersbeweging te kampen heeft gehad. In ons land zün uniform en insigne» niet beschermd; hierdoor ontstaan veel troepen, die met de ei genlijke Padvtodersbeweging niets te maken hebben, maar ook bestaat hpt gevaar, dat de genen, die de Jeugd zoeken met verkeerde be doelingen, geheel ongecontroleerd en ten na- deele van de beweging, groote schade kunnen aanrichten. Op het verzoek het insigne van „De Neder- landsche Padvinders” te plaatsen op de lijst van inslgns, welke Rüksambtenaren mogen dragen, werd bericht ontvangen, dat deze ver gunning moest wordten beperkt tot onderschei- dingsteekenen, welke direct of indirect in het belang van den dienst zün te achten. Teneinde de beperkte middelen, beschikbaar voor het het organiseeren van de Jamboree te versterken, werd aan de Directie der Pos terijen en aan het betrokken Deplartment ge vraagd. om een Jamboree-postzegel te mogen uitgeven, met een zekeren opslag. De Direc- teur-Generaal van de Postrüen deelde echter mede, dat hü geen aanleiding kon vinden, In williging van het verzoek te bevorderen, omdat gevreesd werd, dat de uitgifte van zulk een zegel een nadeeligen invloed zou uitoefenen op den verkoop van de zomer- en kinderpostze gels. Slechts te toegsstaan een drietal speciale postzegels zonder overwaarde, ter propaganda van de Jamboree verkrijgbaar te doen stellen en wel In de waaden van 11/3,.6 en 12 121/2 ic van 29 April. Bloemkool I n 8.00—9. 81a I 3.60—4, idem H per 100 «t. Stcofsla 7.009. Spinazie Postelein 17.0030, Hollandsen Lot I u.w-.a, idem n 8.00—11. Waschpeen 33 00 - 36. Andijvie 6.00—8 per 100 kg. R*djJ« 2.60—480. Raapstelen 3—3.50. Prei 2.00—5. Selderie 8.00- 13. Peterselie 8.0012. Rabarber 8.009, Kervel 3.00—4 per 100 boe. Komkommers, groene 7XX>— 10. idem geel 8.00—13 per 100 stuks. In de Woensdagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad hebben B. en W. de voorstellen tot würiging van het gastarief te ruggenomen, omdat daags tevoien een acres was ingekomen van het raadslid, den heer L. Hansma, die een becüferlng bad gemaakt, welke hierop neerkwam, dat 520 aansluitingen zouden komen te vervallen, wanneer de voorstellen van B. en W. tot uitvoering kwamen.De heer Hansma had n.l. berekend, dat bü een afname van gemiddeld 7 M3 per maand 22 ct. per M3 betaald zou moeten worden, bü 12 M3 16 ct. en bü 17 M3 büna 14 ct. Afgezien van het di recte verlies van 520 verbruikers van gemid deld 3 M3 per maand, loopt de gemeente aldus motiveerde de heer Hansma zün voor stel het risico, dat er ook nog van de ver bruikers van gemiddeld 7. 12 en 17 M3 nog vele verloren zullen gaan. Hü stelde voor, het gas tarief over de geheele linie met 3 ct. per M3 te verlagen. In welk geval het flnancleele nadeel per maand op 736,89 komt te staan, welk be drag weinig hooger, zoo niet Iqger zou zün dan het verlies, dat ontstaan zou bü het voorstel van B. en W. De voorzitter, burgemeester M. Dotlnga, deel de mede, dat B. en W hun voorstellen terug namen. om het voorstel van den heer Hansma door de commissies nader te laten onderzoeken. Het voorstel van B. en W. om het ambte narenreglement aldus te wüsigen, dat voortaan aan tüdelüke ambtenaren geen wachtgeld zal worden uitgekeerd, werd In geheime zitting zeer langdurig besproken, waarna het in openbare vergadering met algemeene stemmen werd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat van Gedepu teerden belicht was Ingekomen, dat het beroep van de gemeentelüke vroedvrouw tegen de toe gepaste salarisverlaging van 5 pet. gegrond was verklaard, doch dat afgewezen was hetzelfde beroep van den gemeentegeneesheer. B. en W. hadden zich toen tot den minister ge wend met de vraag of. door het nlet-verlagen van het salaris van de vroedvrouw, niet ge handeld werd In strüd met de bedoelingen van den minister, waarop deze geantwoord heeft met het uitzonderingsgeval genoegen te nemen Hoewel uit den raad stemmen opgingen, welke verklaarden, dat nu een scheeve verhou ding ontstond ten opzichte van den gemeente geneesheer, besloot de raad toch niet bü de Kroon to beroep te gaan, omdat daarvan weinig succes verwacht weial. Een versoek van B. en W„ hun een credlet te verleenen van f 200 ten dienste van de lucht- bescherming, werd met* algemeene stemmen aangenomen. Nog keurde de raad goed, dat een strook grond van de firma O. J. v. Houten a Zn. door de gemeente gekocht werd ten be hoeve van de aansluiting met den nieuwen provincialen weg naar het -Gooi. Keizer Karelweg De Keizer Karelweg, die Hanweg en Ouderkerkerlaan met elkander verbindt, zal In de toekomst worden doorge trokken tot aan den Amsterdamscheweg. Het gedeelte AmsterdamschewegWolfert van Borselenweg zal deze week worden voltooid Thans stelleh B. en W. voor t gedeelte van de Borselenweg tot de Van de Ghl es achter Nleuw-Patrimonlum aan te leggen, waarvan de kosten op t 64000 worden geraamd. De kosten zullen worden bestreden uit het Fonds voor wegenaanleg en uit hef Sociale avond De standsorganisatles R.K. Hanze. R.K. Volksbond en RJC. L.T.B. organi seerden Dinsdag een socialen avond in het Vereenigingsgebouw. Er was een flinke opkomst toen de Hanzevoorzitter, de heer P. Conljn, mede namens de beide andere genoemde ver- eenigingen, sprekers en parochianen welkcm heette. Als eerste spreker leidde de voorzitter volgens In den heer W. A. Stelnmeta, lid de Tweede Kamer der Btaten-Generaal. Deze, zün rede beginnende, wilde als eerste vraag stellen: Züt gü gereed, gereed nJ. om datgene te doen op maatschappelük terrein wat Paus en Bisschoppen van U vragen. Zü vragen de zaak van Christus In het openbaar te belüden. Valsche leeraren, die predikten van eigenbelang en materialisme, philosophen en kerkvervolgers zün voorbü gegaan en hebben ons gebracht aan de doodsbaar van een ster vend Europa. Doch na dit alles is de Kerk van Christus onwrikbaar als de rots van Petrus blüven staan. Wü leven in een tüd, dat nieuw lichters verschünen. die meenen de verlossers der menschheid te sün. De Paus heeft gezegd: „De arbeid der sociale groepen zü gegrondvest op de chrlstelüke maatschappij, zaamheid in het openbaar moet Wjj staan thans aan den vooravond van den dag. waarop Beverwük en Wük aan Zee en Duin tot één gemeente worden vereenlgd. Na een pro cés.1 dat afgezien van vroegere pogingen snel en zonder veel geruisch voltrokken werd, is groot Beverwük tot stand gekomen en een, door de overgroote meerderheid der bevolking van belde gemeenten gekoesterde wensch in ver vulling gegaan. De vereenlgtog zal zich voltrekken, zonder dat hiervan naar bulten veel zal blyken. Morgen zullen de archieven en registers van de opgehe ven gemeente Wük aan Zee en Duin naar het stadhuis alhier worden overgebracht. Voorlooplg zal de situatie nog weinig kunnen veranderen, omdat volgens de wet tot samenvoe ging van belde gemeenten, de bestaande veror deningen en regelingen blüven gehandhaafd, totdat de nieuwe raad de terzake noodlge be sluiten zal hebben genomen. Zoo blüft de politie nog op dezelfde wüzc f unctlonne.eren De bestaande politieverordeningen blüven In belde gemeenten voorlooplg gehandhaafd even als de bouwverordeningen, ook de belastingen blüven In Wük aan Zee en Duin overigens de zelfde, evenals de schoolgeldheffing. Zoo zal b.v. in de opgeheven gemeente nog geen vermakelükheidsbelasting worden geheven, hetgeen in Beverwük wel geschiedt. De gemeentesecretarie is in verband met de zal echter vanaf morgen door de ingezetenen van de opgeheven gemeente op het raadhuis te Be verwük moeten geschieden. Hetzefde geldt voor aanvragen om bouwvergunningen. De gemeentesecretaris is in verband met de grooter geworden gemeente, in 3 afdeelingen gesplitst, n. 1.: Ie afdeellng: algemeene en so ciale zaken; 2e afd. financiën, onderwijs en personeel; 3e afd. burgerlüke stand, bevolking, militaire zaken en verkiezingen. Ten gerieve van onze nieuwe medeburgers, deelen wü hier mede, dat het stadhuis voor aan- 8TOOMTRAWLER8 Rood® Zee 30 manden 840.Sperwer 90 msa* den 1110.Protlnus 375 manden 3830.Maria 300 manden 2360.Emma 80 manden 1270. Rotterdam 400 manden 8360. LOGGERS K W.: 187 610.—, 127 630.—. 183 480.—. 8eb.: 181 830—, 133 1080 Rotterdam, 39 April. De Nederlandeche aleep- booten „Indus”, „Ganges” en „Zwarte Zee” ver trokken heden van Scapa Flow naar Rosyth. met het vroegere Duitache slagschip ..König Albert”, op «leeptouw De „Könlg Albert", groot 25.000 ton. dat in 1918 door de eigen tiemanning tot slnken was gebracht, drüft met de kiel naar boven en zal te Rosyth worden gesloopt. BINNENLANDSCBE HAVBNS IJMUTDEN Vertrokken 29 April: Pelsander. Londen; Oise, ms.. Exmouth; Theseus, s., I penhagen. Aangekomen 29 April: Sif, s., Londen. Vertrokken 29 April: Margaretha, ms, Aber deen. AMSTERDAM. Aangekomen 39 April: Slf Lon den. stukgoed, Zeeburgerkade. Verg. Cargadoon- kantoor. HALCYON LUN STAD ARNHEM. R’dam naar Bagnoli, pass. 28 April Gibraltar. MAA8BURG. 29 April van Pepel te Vlaardingen. STAD ZAANDAM, Vlaardingen naar Malmo. 29 April uit den N. Waterweg. STAD VLAARDINGEN. 38 April van Vlaar dingen te Narvik. STAD ZWOLLE. 38 April van Vogo naar MU. NEDERLAND POELAU TELLO, thularel», 29 April van Londen. MU. OCEAAN PHRONTIS, Java n. Amat., 38 April van Mar seille. DOLIU8, Java naar Anut.. 28 April van Havre. KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, uitreis, 29 April te Santos. DIVERSE SCHEPEN DELFSHAVEN, 39 April van Havre te Antwer pen. ROTT. LLOYD DEMPO. thuisreis. 33 April n.m. 3 uur van Sabang. INDRAPOBRA, uitreis. 37 April v.m. 7 uur te Belawan. SIBAJAK. thuisreis. 27 April te Southampton. DJAMBI. thuisreis, pass. 37 April 13 uur de« middags Point de Geile. KEDOE. thularel». 37 April te Londen. KOTA NOPAN. 27 April vjn. 1 uur van Bremen te Londen. KOTATJANDI. uitreis, pass. 26 Aprtl v.m. 4 U. Perlm. BALOERAN, uitreis., pass. 26 April Flnlsterre. KEDOE 28 April v_m. van Java te R’dam verw. SIBAJAK, thuisreis, 37 Aprtl van Southampton. BEVERWIJK. 29 April. Bloemenveiling Cen trum". Noteerlng van potplanten gedurende da week van 31—27 April. Azalea 038—1.15. Assies Hexe 2335 cent. AdlanUium 59. Amaryllis 7— 14. Bromella 15—48, Begonia 4—11. Calceola ria 1538. Cactus 438. Calls of AAronskelk 14 60. Clivia 3290. Cyclamen 1746. Cyatomlum 413. Capsicum 814. Cineraria’s 13—35, Oo- cospalmen 1684. Cloxlnla’a 1837. Erica 8lo, Geraniums 819. Hortensia’s 0.181.15. Mosjes 8— 6, Nephrolepis 0.181.10, Pteria 36. P<u- moea 338. Primula 819. Palmen 0.36lis. Spirea’s 1836. Sedum 3—6. Sprengeri 327, m Paulla’s 35. Tremula’s 38, Tradescantla’s 6— 13, Vetplanten 415. Perk plan ton: Violen 38 50, Primula Veria 3866, Muurbloemen 18n Vergeet-mü-nlet 1730, Saxlfraga 1836. Made lieven 1»37. Lathyrus 1O20, Irissen 8—77 Lelies 17—34. Violieren of Vlette 1310. Tulpen 418, Narcissen 30 cent. BLOKKER. 29 April. „Op Hoop van Zegen” Schotache aardappelen, groote 2500, Idem klei ne 1900, Andijvie 0.901. Bloemkool 9.00. Ra barber 6 50_7.10. Spinazie 24.00, Sla 3.70— 3.10 Witlof 8 20—13.40. Peterselie 3.00. BEVERWIJK, 30 April. Vereen. Veilingen Kan, nemerland en Vrije Veiling. Spinazie 20 38 sia 3680, Andijvie 2025 cent per kist. Rabarber 37. Raapstelen 388. RadUs 388. Prei 3—7 cent per kist. Bloemkool I lö—12. Idem II 8—8 cent per stuk. Uien 33. Witlof 714 cent oer kg. Asperges I wit 80—86. Idem 1 blauw eS- 48. Idem II 30 cent per boe. Roods kool 10—15 cent per stuk. BROEK OP LANGKNDUK. 3 April 1988. 3560 kg. Deenschte witte kool 11.3013.60, 3550 kg uien, gele uien 2.303.20, grove 33.10, gele drie lingen 0.60, 380 boa rabarber 4.80. BARNEVELD, 30 April 1936. Elerenmarkt. Aan voer 3.450.000 eieren. Prijs 2.403.10 per 100 «tuks Handel: vlug. KNKHUIZEN. 30 April. Vlach. Aangevoerd door 17 vaartuigen 700 pond Koraal 348275 ct. per pond. Door 6 vaartuigen 280 pond Lijnaal 28 30.5 cent per pond. HAARLEM. 30 April 1936. Lof 0.06—0.13 per kg.. Spinazie 0.280.40 per kist. Andijvie 0.240.45, Postelein 0.851.15, Raapstelen 0.450.78 per kist. Bla 3.006.50 per 100 krop. Bloemkool 040 —0.14 per stuk. Komkommer 818 per stuk. Sel derie 6—15 per boe. Pieterselie 26, Radijs 3—5, Prei 25 per bos. HOORN. 30 April. Kaasmarkt. Aanvoer 7 Stapels. 5589 kg. Fabr. kl. f». Boeren kl. 118, Boeren comm. f20. Handel: vlug. 's HERTOGENBOSCH. M April. Vee. Aangevoerd 3474 stuks, w.o. 2074 stuks hoornvee, 1093 biggen. 71 zeugen, 170 schapen-lammeren, 67 kalveren. De prijzen waren als volgt: kalikoeien 130230, kallvaarnen 90180. mergers ossen en koelen 70 150 per stuk. Vette ossen en koelen le kwaliteit 25—37, 2e kwaliteit 1824 per pond. Pinken 5000. reugen 5086 per stuk, biggen 1.45—150 per week, schapen 1219, lammeren 47 per et. Verdere mededeelingen: beste melkkoeien 7 •chaarach en duur. Overigens de mindere soor ten sleepend. prijshoudend. Handel In weldevee voor de beste kwaliteiten vlug en flink prijshou dend Afwijkende soorten aleepend. moeilijk prijs houdend. Jong vee Iets williger. Slachtvee rede lijk prijshoudend. Stieren kalm. Nuchtere kalveren redelijk prijshoudend, woltee lager. Biggen en fokvsrkens door ruime aanvoer Iets lager MIDDENMZBR 39 April. Graanbeurs. Zomergerst 55.35, Witte Haver 6.506.96, Groene Erwten 8.50—9.35, Karwljzaal 20.0—21, Tarwe TC. 7—7.10, Zaal tarwe daarboven. NOORD-8CHARWOUDE, 30 April. 233 kg. aard appelen, Furore fl.60: robijnen 180: 14400 kg. uien, drielingen 0.600.70: uien 2.103.00. grove uien 33.30 350 kg. peen 6.206.90 6800 kg. roode kool 108012.40. 5700 kg. D. witte kool 10.90—1230. QBDAM. 29 April. ,JOe Tuinbouw”; 1108 bos Prei 1.70—4 80, 3710 kg. Witlof 7X0—VfcöO sd36 purmerend. 30 April. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken”. Aardappelen: Blau-v^i we 7080 cent per 25 kg. Witlof 0331.17 per 8 kg. Bloemkool 3.0034 per 100 st. Spinazie 12 33 cent per 6 kg. Sla 143o per 100 krop. An dijvie 1480 cent per kist. Radüs 1.70—480. Raapstelen 080180, Rabarber 1.0013. Prei 35.40 per 100 boe. SCHAGEN, 30 April. Veemarkt. 7 Paarden 150— 350. 467 Magere Öeldekoelen 880—135, 30 Vette Oeldekoelen 140—195, 80 Kalfskoelen 140—330, 30 Pinken 6005. 276 Nuchtere Kalveren 410, 35 Schapen, vette 1834, 157 Overhouders 1217, 9 Bokken en Geiten 610. 24 Vette Varkens per kg. 0.30—031. 108 Biggen 0.251.50. Konijnen 0.352-1.50. Kippen 030 TER AAR, 39 Aprtl. Centrale Veiling. Spinazie per bak 1333 cent. Snljboonen 86.80. Peulen 5.60—730, Postelein 13—17 cent per kg. Radijs 130—2, Pi< 0 70—2.50. Sla 1.00—3, Sla vellen 13an cent. Bloemkool 820 cent. Komkom mers 14 cent. Aardbeien per doosje 32 cent, a VOLENDAM. 29 April. Heden werden aan de veiling aangevoerd 67153 eendeleren. prijs 234 2^6. VINKEVEEN. 29 April. Coöp. Groenten- en Fruitveiling „Vlnkeveen”. Peulen 56—82 cant per kg. Bloemkool 315 cent per stuk. Kropsla 1O46 cent per 10 krop. Kropeiavellen 1538 cent per kist. Aardbeien 80 cent per pond. Ra barber 3—7 cent per bos. Spinazie 24 cent per kg. Postelein 1415 cent per kg. Prei 36 cent per boe. RadUs 1525 cent per 10 bos. WESTLAND 29 April. MlddelprU» der veilingen. Aardbeien 1.602.15, Aalicente 2.00, dubb. boonec 80. prlncesseboonen 90, postelein 13, witlof 12 per kg., spinazie 1634 per 8 kg., prei 1.80 per 100 17, aardappelen 30—31. champignons 0351.00 kg., andüvie 1010 per 4 kg., bloemkool 918. 3e 45. perziken 1929. 3e 10—17. 3e 59 per stuk, sla 1.80—2.80, 3e 1 00. eieren 2.80—3.40. radüs 1.80—3.00, «barber 4.10—6.10, selderie 2.70—3.00, kelen 4590 per 100, asperges wit 41, pesn 13— 18 per boe. Loonbüslag voor landbouwers en veehouders Burgemeester en Wethouders van Edam bren gen ter algemeene kennis, dat door den Minister van Sociale Zaken voor de landbouwers- en veehoudersbetiiijven een loonbüslagregeling is 'vastgesteld voor het tüdvak van 1 Mei 1936 tot 31 December 1936. De plaE-tselUkc commissie stelt in overleg met den Rükslnzpecteur voor de Werkverschaffing voor elk bedrijf een minimum- en een maxi- mum-loonbedrag vast. Van overheidswege wordt 50 pCt. vergoed van hetgeen In het bedrijf meer aan loon wordt uit betaald dan het bedoelde minimum-loonbedrag. Zü «He tot de regeling wenschen toe te tre den, kunnen inlichtingen verkrüicn by de plaatseUJke commissie, dl- hiertoe zitting houdt op het gemeentehuis op Maandag 4 Mei 1936, n.m- 7 uur. Landstorm De uitslag van den schietwed strijd op Maandag 27 April luidt als volgt: J. Bouwmeester 90 pnt., H. Heemskerk 89 pnt„ A. Zethof 89 p.nt., A. Koper 87 pnt.. Joh. Zethof 87 pnt.. J. Nigten'84 pnt., T Verhoef 81 pnt, G. v. d. Weüden 80 put., A. Kort 77 pnt., J. Roskam 63 pnt., W. Bon 74 pnt., D. Terlouw 59 pnt., N. v. Vechten 48 pnt. Burgerlüke stand Geboren: Catharina Jo hanna. dochter van A. v. Bergen en M. SC Baars. Overleden: Nlcolaas. Johannes Al. oud 61 jaar, echtgenoot van Catharina van ’t Pad>. KON. NED. 8TOOMB. MU. ORION, 39 April van Alexandria naar Haifa. THESEUS. 29 April van Amst. n. Kopenhagen. RHEA, 39 April van Denzlr te Kopenhagen. AGAMEMNON. Mlddl. Zee naar Amst., pass. 29 April Gibraltar. TIBERIUS. 29 April van Cadiz te Melilla. ULYSSES. 29 Aprtl van Volo anar Salonlca. VESTA. 29 April van Valencia te Malaga. PERSEUS. 29 April van Bilbao naar Santander. TITUS. Mlddl. Zee naar Rotterdam, pass. 29 April n.m. 12 uur 25 Lydd. AURORA. 39 April van Triest te Flume. TIBERIUS. 29 Aprtl van Mellila naar Carthagena. HERCULES. Mlddl. Zee naar Amst., pass. 29 April n.m. 1 uur Ou amant. HOLLAND-AMERIKA LIJN BURGERDIJK, 29 April rsn New Orleans te giften betreffende den burgeriyken stand ge opend is dageiyks van 10 tot half een; de se cretarie Is geopend van 9 tot half een en van 2 tot 3 uur. Het kantoor van den Gemeenteontvanger is geopend van 9 tot 12 uur, met uitzondering van den Maandag In verband met het bestaande contract zal het vuiinis ophalen to de opgeheven gemeente voorlooplg op dezelfde manier van thans ge schieden. Wat de electriciteits-tarieven betreft, ook hierin zal geen verandering komen. Beverwük heeft, zooals bekend, een contract met het P. E. N., dat tot 1938 loopt. Het voormalige Wük aan Zee en Duin wordt rechtatreeksch door het P. E. N. bediend en dit zal op de gewone manier blüven doorgaan. wordt gevraagd van het gemeentebestuur. B. en W. stellen voor te berichten, dat met deze verlaging accoord wordt gegaan. Na fenlg debat gaat de Raad accoord het voorstel. Besloten wordt met Ingang van 1 Met eer vol ontslag te verleenen aan den onderwüzer J. van Donk, wegens opheffing van deze be trekking door de invoering van de nieuwe leerllngenschaal. De VOORZITTER zegt, dat do heer Van Donk vrüwilltg in functie blüft gedurende den tüd, dat hü op wachtgeld staat; terwyi wordt verwacht, dat het aantal leerlingen weldra weer voldoende gestegen zal zün; zoodat het onderwüs er geen schade door zal ondervinden. Door het ontslag wordt aan de wet voldaan en daardoor is de Rüksbedrage behouden. Vborgesteld wordt ten behoeve van de tuin ders een proef te nemen met het garant stel len van een bedrag voor de teelt aan witiof- wortelen. De bedoeling is daardoor onderstand of werkverschaffing aan tuinders in den aan staanden herfst en winter te voorkomen. Wethouder P. ENGEL wyst er op, dat een aantal tuinders in het vorige jaar met steun en door werkverschaffing moesten worden ge steund in deze gemeente; terwyi in Vinke- veen de tuinders werden geholpen door steun te verleenen in den vorm van garantie voor de teelt van witlof. Bü onderzoek is gebleken, dat dit reeds een drietal jaren is geschied en dat het Vlnkeveen geen cent heeft gekost. Met een 16- k 17-tal tuinders is deze zaak besproken en gebleken is, dat de meesten bereid waren tot medewerking en liever zelf hun brood wilden verdienen dan door steun en armenzorg te wor den geholpen. B en-W.TVzagsn»ina«Mlging, ga rantie te verleenen tot een raximutn van f 4500. De machtiging wordt verleend. Besloten wordt een brandspuithuisje In de Buurt te verhuren aan H. Valkena voor 50 cent per week, te gebruiken als rüwlelherstel- plaata. B. en W. worden gemachtigd, de terreinen in den Amstelhoek te verhuren, terwül een gedeelte wordt aangewezen als plaats. Medegedeeld wordt, dat de gelegenheid weer is geopend, van 1 Mei tot 31 December, arbei- deTs te werk te stellen bü het landbouwtiedrüf met 50 proeeht toeslag van het loon, dat meer is uitbetaald dan het vorig jaar door den be trokken werkgever, die daarvan gebruik wenscht te maken. B. en W. worden gemachtigd de uitvoering te bevorderen. De heer VAN DER VAART vraagt bü rondvraag of er al iets bekend is omtrent de ziekenfondspremie. De VOORZITTER antwoordt, dat B. en W. van meening zün, dat een overeenkomst al leen ten behoeve van werkloozen en personen bü de werkverschaffing niet opgaat, daar er velen zün, die in gelüke omstandigheden ver- keeren en een algemeene regeling is tiezwaar- lük. De heer L. VAN DIJK vraagt of er niet op andere wüze pressie zou zün uit te oefenen om tot verlaging der ziekenfondspremie te komen. De heeren willen van geen verlaging weten, doch daar tegenover staan vele armen, die het geld niet kunnen missen. De VOORZITTER zegt, dat B. en W op hetzelfde standpunt staan. Het zou tot gevolg kunnen hebben, dat particuliere fondsen wer den opgericht met eigen doktoren. De heer VERBURG vraagt goedkoope groen ten beschikbaar te willen stellen voor werkloo zen en gesteunden. Na bespreking volgt sluiting. Uitbreidingsplan B. en W. stellen den Raad voor een plan tot würiging van het plan van uitbreiding, vastgesteld 3 Mei 1934, met daarbü behoorende bebouwingsvoorschriften. De wüziging behelst, dat B. en W. kunnen toestaan, dat uitsluitend woningen, te stichten ingevolge de bepalingen van de landarbelders- wet, tri groepen van drie stuks worden gé- bouwd. met dien verstande, dat de afstand van 150 M. geldt voor de ruimte tusachen de groe pen onderling of voor de ruimte tusschen een groep en eenig ander gebouw. Onder groep wordt verstaan: een aantal van drie woningen of minder dan drie woningen, welke onderling tenminste 15 Meter en ten hoogste 40 Meter, gemeten in de rooilün tus schen de zügevels der gebouwen, van elkaar verwüderd zün. roeping om de maatsqjüappü met onze christe- Z-.l- Wanneer de klacht gaat van een afval onder de katholie ken, dan Is dit het gevolg van het niet begrij pen van onze taak op soeikal terrein. Er gaat een roep om gemeenschapszin. Men hoort ze In de kringen van socialisten, communisten en „nieuwlichters” Géén van allen kan echter de gemeenschap dienen zooals wü, want hun werken richt zich slechts op het stoffelyke. Wü mogen niet onverschillig zün voor het staatkundig leven. Ook hier hebben wy onze plaats In te nemen. Spr. waarschuwt voor het Nationaal Socialisme, dat den geheelen mensch opeischt en hem slaaf van den Staat wil ma ken. Het spreekgestoelte werd hierna ingenomen door den bekenden pater Henricus OMC. Levende internationalisten! of wilt ge het anders, collega's Internationalisten! We den ken als ik dit zeg, niet aan Moskou! Het woord „internationaal” hebben we ons laten ontfutselen, want wü sün Immers de groote wereldburgers. Onze tegenstanders bouwen een paradüs met materiaal uit le hel. Onze strijd is niet met knuppels, maar gees telijk, ethisch. Het hypermoderne Europa krügt iets van een caroussel, waarin de dertig Eu ropeanen zitten te singen. Maar, roei het Christendom uit, de caroussel kraakt In el kaar. Nog is het Christendom echter de groote motor. In het tweede deel van zün lezing bezag spr. onze gedragslün op maatschappelük gebied en besprak wat de kerk met de boterham te ma ken had. Spr. vraagt zich af, hoe lang het nog zal duren eer de 500 duizend werkloozen, die ons land telt, hun eigen verdiende boterham kunnen kbuwen. Er zün solide werkloozen, die vier jaar lang getracht hebben werk te krü- gen en wier honger nog uitggat naar de Com muniebank. Dat sün de helden van vandaag en laten wü voor hen enorm goed zün. De werklooee guldens liggen te wachten, we ken nen onproductieve werkverschaffingen en kerk hoven van schepen. Dit is ulterlüke crisis. De crisis heeft gebracht aan den eenen kant sta pels ongebruikt kapitaal, aan den anderen kant verarming van de massa. Ordening volgens het solidarisme is noodig. Wü swemmen in een zee van economisch liberalisme. De mensch zal moeten komen te staan in het middelpunt der belangstelling 'en op het tweede plan de win sten en industriebelangen. De maatschai>peiyke verhoudingen meer in de betef sociale beteekenls van het geld, absoluut eigendom, maar belast met^hypotheek van sociaal belang. In coöperatieven uitbouw moet de maatschappü worden uitgebouwd. We kunnen durvend onze beginselen uitstip pelen. Durf en daad moeten er zün. Geen staafsche eenheid, maar veelzüdige eenheid in harmonie. Ook al heeft de Staatsparty haar fouten, ik zal niet bü h>ar vandaan loopen, omdat ik geen kans zie met kleine groepjes ons land te redden en geen oude schoenen weggooi voor ik goede nieuwe heb. Voor de middenstan ders kon spr. weinig perspectieven zien. Zü zün een aquarium met goudvisschen, silver- visschen en baars, die elkaar byten. Met een krachtige opwekking tot het sterk maken van de organisaties besloot spr. <jn meermalen met applaus onderbroken rede. De zeereerw. heer pastoor sprak een dank woord tot de spreken. ALKMAAR. 29 April 1936. Aardappelen per 100 kg 11.70. Andüvls 0.703.00 per 100 st., Bloemkool 1 11—17.50. n 69 per 100 stuks. Kropsla 1.50 4.00 per 100 stuks. Koolrapen 2.30 per 100 kg. Prei 1.53 40 Peterselie 3.60 per 100 bos. Postelein 0.65 —090 per bakje. Rabarber 3.50—7.00. Raapstelen 0.50160. Radüs 0.80180 per 100 bos. Selderie 2.603.90. Splnszle per 10 bak 1835. Uien per 100 kg. 1.003.00, Witlof 1 per 100 pond 480— 6.50. II 23.50. AMSTERDAM. 30 April. Aardappelenprüzen. Zeeuwsche bonte 2 50—3.70. Zeeuwsche blauwen 2 402 70. Zeeuwsche poters 22.10. FrlesChe reos star 2 60—3.80 Llmburgache industrie 1.002.00, Duinzand aardappelen 8.7600. Drentscbe «and- aaTdaripelen 1 90^2 25. alles per H L. Malta (oude) g 1/4a <4 per kg., Sprlngmalta 1515 14 P®r kg. Aanvoer 162.000 kg- AMSTERDAM. 30 April. Vlsch. Aangevoerd doo„ 5 motorbotters benevens conslgnstlezendln- gen. Afgeslagen aan de Gemeente Vlschhal De Ruüterkade. Amsterdam. Breommlng der 46.00840. Handschol per kist 8 5010.50. kleine Schol 4 807. Schar per kist 1.604.50. „Babel- |auw per stuk 1 30—3 10 Leng per stuk 0 80-2 Tarbot pe, kg. 1.10. Schelvlsch per 10 stuks 1.80 5. groote Tongen per kg. 085 Tongen per kg 0.85—1. kleine Tongen 60—70 rt. Verse he Bokking per 100 stuks 2025 cent. Uit de huid verkocht op het buitenterreinAal per pond 2*35 cent. Bot per $?nt ?ersche Bokking per 100 der Bokking per 100 stuks 50—60 cent. Spekbok- klng per 100 stuks 3.00. Garnalen per 15 kg. 1.75 —2,25. Geep per tal 30.0021. Panharing pér tal AMSTERDAM. 39 April. Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. Bloemenveiling van 28 April Seringen: Stepman 800—10 to Graye 700 0 Spkth 6.0013 per 100 stuks. Rosen: Hadley 4.00—8. Roselandla 3.00—4. Briarcliff 3 00—4, Golden Ophelia 3.003. Ophelia 2.50880. But terfly 2 503.50 per 100 st. Calla’s 9.00—13. Am. Anjers I 5.00—7. Irissen 080—1-20 per 100 «tuks. Lllium Longlriorum 7.008 per 100 kelken. Idem Umbellstum 4.00—5. Violieren 4.00—6 per 100 tak. Darwlntulpen 0.80—180. vroege Tulpen 0.60 1.60. Anemonen 4080 cent per 100 st. Plu- mosa 1530, Sprengeri 1535. Lathyrus 1018 cent per bos Potplanten: Azalea’s I 11.70, II so80 cent. Nephrolepis 3035. Plumosa 10 15, JCentla’s 0.80—1.30. dlv. Varens 1330. Tra- descantla’s 13—18 Coleus 1016. Cinsrarta’s 16 —35. Hortensia's I 0.601.10. Idem H. 36*0. Geraniums 10—16, Cactus 30—60 cent per stuk. Kleine potten: Plumosa 45, Varens 46. Adlanthen 8_10, Cactus 3—11, Vetplanten 3—5 cent per stuk. Violen 90—60. Madelieven 3045. Arabis 15—85 Primula's gemengd 30—45, Idem teel 3040 c»nt per bak. GroentenveHinr- 12.00—17. Idem 1.50—3 5.00—9. 13.00—15, R.K. „S.V.A.” Zondag 3 Mei worden de volgende wedktüden gespeeld; V.V.Z 3— S.V.A. half één; UB.V. S.V.A. J, half één; IJS.V. a 8.VA. a, één uur. Opheffing school De geregelde daling van het aantal leerlingen van de school aan den Amsteldük. waardoor deze een twemansschoo’ zou worden, hebben B. en W. doen overwegen voor te stellen, deze school op te heffen en de kinderen onder te brengen in de openbare school te Ouder-Amstel, die met eenzelfde lot bedreigd wordt, nJ. een tweemansschool te worden. Het gemeentebestuur van Ouder-Amstel heeft zich daartoe bereid verklaard In het be lang van goed onderwijs. Voor belde gemeenten zal deze opheffing tevens een voordeel betee- kenen van elk f 1700.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 2