PROVINCIAAL NIEUWS 1 - ft L MARKTEN Wisselkoersen MAANDAG’18 MEI 1936 NOORDEN D.H.V.B.-uitslagen PURMEREND De Kaasbeurs besproken a—i RIJNZATERWOUDE K. F. C-—HAARLEM 7—0 Kwart-finale K.N.V.B.-beker GRAFT 471e STAATSLOTERIJ HENSBROEK HEEMSKERK HOOGKARSPEL ALC. VICTRIX II—N. NIEDORP DE RIJP Voor den Rauch-beker SCHAGEN WORMERVEER WIERINGEN FAILLISSEMENTEN HOORN WER VERSHOOF ASSENDELFT ILPENDAM RIJKSVISCHAFSLAG DE KWAKEL UITHOORN STAAT VAN BESOMMINGEN BEEMSTER UITGEEST KROMMENIE BOVENKARSPEL LEIMUIDEN VENHUIZEN ENKHUIZEN STOOMVAARTLIJNEN GROOTEBROEK a Weerbericht NIEUWE BOND VAN ZUIVEL FABRIEKEN f f f f 1— 3e klasse. De heer J. BE8SELING U tegen dit voorstel van tegen- eveneena BlOOt (Niet officieel) ver- T I -if ten ver- «000, 46 Opgegeven door van eenjcler gasthuizen In Amsterdam vervoerd. WATERSTANDEN Mei. de gemeentekas N I Ut tot licht h h Me klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 18 Me' Hooge Prijzen Voetbalsport. De vriendschappelijke wed strijd tuschen de Zouaven 1 en EVE eindigde in een 5—3 stand. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, d. van K. Regter en H. Kejjzer. Ondertrouwd: Pier Huls, 21 J„ en Tietje d- Vries, 28 J; Pieter Eggers. 30 J., en Anna El- friede Wille, 24 J; Pieter Tromp, 25 J., en Cor nelia Leguit, 24 J. Hurgerijke Stand. Geboren: Johannes An- tonius, zoon van A. van Egmond en A. Krom; Nicolaas Maria, zoon van N. Rodenburg en A. Heine; Catharina Maria, dochter van A. Goe man en A. A. Cornelisse. 3—4 7—3 1-^B 0—7 5—2 3—5 1—3 0—3 1—4 7-33% 59.S3 9.75 25.01 47.90 32.82% 37-92% 36.90 1-47% 36.85 1.477* 6.127, 20.20 7.33% 59.58 9.757, 1 I i 1 Burgerlijke Stand. Geboren: over April, Anna, d. van N. Peerdeman en D. Kok; Mar- tlnus Simon Maria, s. van F. de Jong en M Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus, z. v. Petrus Konijn en Xhna M Bakx; Marla Cor nelia. d. van Wilhelmus J Steevers en Anna M. Alles. Getrouwd: N. A. RozetneUer, 28 J., te Veteen en L. T. Jorrltsma, 26 J. Overleden: Antje Max, 60 J„ te Wormej, echt- gen. van A. Stam; Nies je Kronenburg, 73 J„ echtgen. van W. Debets. 11—1 5—4 Zon op van. S.S2 onder n.m. 8J>L Ueht op nan. SJtL Maan op van. 3.16 onder nan. 6.1». Nieuwe Maan 20 Mei. C 0> R. K. hS.V.A.“. Zondag speelde SVA 1 voor de nederlaagwedstrjjden te Uitgeest tegen USV 1. In een vooral na rust goed gespeelden wedstrijd werd tegen dezen eerste klasser met 54 verlo ren, wat geen slecht resultaat Is. Voor de competitie kreeg men de volgende uitslagen: USV 3—SVA 3 1—4; SVA a—WSV a O-5; SVA b—WZ b O—3. - 1 i I 32.777, 37.85 36.87% 1.47% 6.1274 20.20 van de Zaterdag aan den Rjjksvischafslag aan gekomen Gouden kloosterfeest Donderdag 2 Juli hoopt de Eerw. Zuster Erberta, in de wereld mej. Cornelia Schneiders, in het klooster van de Zusters van Liefde te Eindhoven haar gou den professiefeest te vieren. Zuster Erberta was Jarenlang werkzaam als zieken-en operatiezuster op de operatiekamer van het R.K. Binnengasthuis aan de Jan van Lieshoutstraat te Eindhoven. VERWACHTING: Matige, Oostelijke Noord-Oostelijken wind, helder tot 11 bewolkt, droog, warm weer. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo N.W.(caNe) Rome Praag Madrid Zomerschouw. Het college van Dag. Bestu ren van het ambacht West-Friesland, de Vier Hoorder Koggen, zal op 4 Juni a.s. de zomer schouw houden over de landerijen in dit gewest. Burgerlijke stand. Overleden: Eefje Bijt jes, 89 J., weduwe van Jan Schouten. Jubileum. Den len Juni as. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer P’. Zonneveld ter ge- meente-secretarie, alhier, werkzaam is. Verloting St. Josef Gezellen. Dóór B. en W. is aan het bestuur der St. Jozef Gezellen verlof verleend tot het houden eener verloting ten bate der vereeniging, waarVan een dressoir den hoofdprijs vormt. Vorige Slotk. heden 16 Mei 7.347, 59.54 9.757, 25.05 47.90 Viachbertcht. Aangevoerd door 30 vaartui gen 3800 pond koraal 20‘4—24 cent oer popd; door 26 vaartuigen 2000 pond lijnaal ”3%- 33^ cent per pond en door 4 vaartuigen 180 pond fulkaal 20—21'/i cent per pond. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Cor nells. z. v. A. Loos en C. Groen; Margaretha Maria, d. v. A. Doodeman en J. C. de Boer; Allda Mana, d. v. C. Brink en A. Appel. Overleden: levenloos kind van T. Insing en C. Groot. café Sneeboer is gehouden van den Griet- en 25.000.— 294 1.000.— 1789 8305 14518 400.— 2735 4267 9802 200.— 2129 3936 7243 100.— 3665 9135 9392 10141 118CG ’3071 13932 18075 18993 Serenade. Zaterdagavond heeft het R. K. Fanfarecorps „Crescendo”, directeur de heer Landsman, een serenade gebracht bij het echt paar H. JakBetjes, in het Noordetnde, dat dien dag zijn gouden bruiloft vierde. IJMUIDEN ZoZndag 17 Mei 1936. Vloed: 1.00 V. m. 1.06 nrn. IJMUIDEN, Maandag 18 Mei 1936. Vloed: 1.34 v.m. 2.07 n.m. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Ja cobus. z. van A. van Dongen en M. C. Mahteu. Gehuwd: A. van Sabben en D. Berghorst; S. Slikker en G. de Vries. Ondertrouwd: G. Roermond en G. KoojJ. LEIDEN. 16 Mei Prima fabrleksboter (contr.) 1.52. prima boerenboter 1.36142'4. aanvoer ir. KG 3055. Handel kalm. Turf. Lange f 68 per 1000 stuks. Geen aanvoer. Kerkbericht. Tn de week de H.H. Missen om 7.30 en 8.15 uur. Woensdag 930 uur gez. H. Mis; 7 uur jongenscongregatie. Donderdag. Hemelvaartsdag. De H.H. Missen om 7, 8.30 en 10 uur; des avonds 7 uur het Lof. Zaterdag 10 uur gez. Trouwmis. Van 46 en van 7—9 uur blechthooren. J. Groot; Margaretha Elisabeth, d. van A. A. Ooteman en A. Laan; Lammert je Alle, d. van J. Best en J. Greiner; Johannes Maria, z. van. Z. Laad en J. Stam: Bastiaan Reinler. Q. Tiet en G. Brandsen; Volkert Johannes, z. van W. Appelman en A. M. Mol; Cornells Kees, z. van J. Frederiks en C. Bruin; Geertruida Margaretha, z. van D. Scholten en Th. Stap; WUlemtje, z. van J. May en N. Vlam. Ondertrouwd:' N. Kaagman en A. Weel, bei den wonende te Grootebroek; C. J. Rijkes en M. M. Buysman, beiden wonende te Groote broek G. Bot sen W. E. Mertschat, beiden wonende te Grootebroek; Th, J. Vis van Schel- llnkhout en G. M. Schouten van Grootebroek; P. A. Ligthart en M. M. Fit van Grootebroek; S. Laan en C. M. Kok, beiden won. te Groote broek; Th. J. Rood van Bovenkarspel en C. M. Schouten van Grootebroek; B. Peerdeman van Bovenkarspel en M. M. Dekker van Groote broek; I. Hofstede van Amsterdam en E. Gor ter van Grootebroek; A. N. Keeman en A. Laan beiden won. te Grootebroek. Getrouwd: V. Kaagman en A. Laan, belden won. te Grootebroek; P. Appelman van Boven karspel en J. B. Reus van Grootebroek. Overleden: Allda Clasina Groot, d. van O. N. Groot en A. Oud; Martha Wagenaar, d. van P. Wagenaar en D. Kootnen te Westwoud; Aal tje Broersen, echtgenoote van Th. P. Meester. Zilveren ambtsjubileum 2 Juni viert de post- kantoorhouder, de heer G. A. Vennaat, rijn ril- veren ambtsjubileum. 6.1271 20.20 R.K. BloembbUencomité. In het R.K. Vcr- eeniglngagabouw hield bovengenoemd comité zijn Jaariyksche BloemboUenvelUng ten bate der kerk. De tijdsomstandigheden in aanmerking geno-, men, is deze veiling schitterend geslaagd. Op-* merkelijk was dat vooral de Jongelui In het bieden en koopen zich niet onbetuigd lieten, wat zeer zeker voor de toekomst den goeden kant dit gaat. Nadat notaris Koerman, die deze veiling geheel belangeloos hield, het saldo had opgemaakt, bleek dat de opbrengst van dezen avond niet minder bedroeg dan f 662.65. Daar de beplante oppervlakte slechts 100 roede was, kan van een schitterend1 resultaat gesproken worden. Nadat de voorzitter allen, die hadden medegewerkt, voor het slagen van deze veiling had dank gebracht, sprak de zeereerw. heer pastoor het slotwoord, waarin zijn eerw. memo reerde. dat het hem tot vreugde stemde, dat voor de zooveelste maal geconstateerd is. dr echte Roomsche geest, die er in de aanwezlMh zit, daar een offer voor het doel mpt vre\iac wordt gebracht. Spr. is met droefheid gesiemi dat dit de laatste veiling zal zijn, welke z\jn eerw. medemaakt. Toch zal pastoor het bollen comité nooit vergeten. Na een zeer ernstig eu aansporend woord, om vooral dit instituut van offervaardigheid te blijven steunen bracht zijh eerw. een hartelijk dankwoord, namens zichzelf, doch niet minder namens den pastoor, die hem zal opvolgen, dan allen, die dezen avond tot een schitterend einde hebben gebracht. Spr. be loofde de November-vergadering, waarin de af rekening zal geschieden, persoonlijk mede te maken. Gemeenteraad De raad dezer gemeente kwam Vrijdagavond ten raadhulze in openbare vergadering bijeen. Voorzitter bracht dank aan den raad, ambtenaren en gemeentenaren voor de hulde en cadeaux ter gelegenheid van zijn koperen ambtsjubileum. Aan de orde kwam een schrijven van den R.K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant houders en Slijters, houdend een verzoek te wil len bevorderen, dat de kermis te Zwaagdtjk, in gemeenschappelijke brandkranen in den Hout de som van 199.52 bedraagt. Dan was aan de orde een voorstel van B. en W. om toe te treden tot het nieuw te vormen destructorbedrijf district West-Friesland Afdeeling Noord Reserve 4e klasse. C USV 3—SVA 3 Afdeeling Centrum A TEV 1— ODA 1 ODA 1—IEV 1 (uitspelen) Reserve 3e klasse. E Gez. Vier 2De Zwaluwen 3 •Qr -Zw. 2—RKAV 4 4e klasse A TYBB 5—DSS 3 Reserve 4e klasse. C S7O 2—ZPC 4 De Meer 4—Roda 3 Zwal. 4St. Pancr. 2 CC SVO 3—The Unity 3 D Onze Gez 4—IEV 2 E TYBB 7—BSM 3 Promotie en degradatie. St. Mart. 1Santp. 2 NVA 1—OIV 1 Hoogsta baremeterstand: 774.6 te Her. iwaand. Laagste barometerstand: 754,8 te Biar- rtts en Toulouse. Aarbeldsongeval. Zaterdagavond had de arbeidef v. D. het ongeluk bij het vastleggen van een motorboot tuschen het touw bekneld te raken, waardoor zijn voet werd afgekneld. In zoiywekkenden toestand is het slachtoffer naar Gemeentenat. De raad der gemeente Venhuizen hield een openbare vergadering ten Raadhulze; voorzitter de edelachtb. heer H. M. Honük. burgemeester-secretaris. Alvorens tot het afwerken der agenda te be ginnen, feliciteerde de VOORZITTER den heer G. Vis Cz. met zijn veertig-Jarig huwelijk. Ingekomen stukken. Jaarverslagen 1935 van de arbeidsbemiddeling, handelsavondschool te Hoorn en van de vrijwillige verkeers-inspectio In N.-H. werden voor kennisgeving aangeno men. B. en W. deelen den raad mede, dat de subsidie op de contróle der werkverschaffing en steunregeling door den Minister van. So ciale Zaken op 50 pet. is bepaald, dat de bij drage aan de gemeente Hoogkarspel voor de Het Groen» Kruia. In Café Kuijf Is de Jaarvergadering gehouden van de Zutd-Holland- sche Vereeniging .Het Groene Kruis”, afdeeling Nieuwkoop—Noorden, onder voorzitterschap van den heer P. G. Vroonhof. De aftredende bestuursleden, de heeren H. A. Otto en J. Pieterse Jz., werden herbenoemd. Coöperatieve Boerenleenbank. De Bank tdeld dezer dagen de jaarvergadering onder lei ding van den heer J. Koole. Aan het financieel verslag ontleenen wij: Ontvangen spaargelden f 326.292.77; terugbe taalde voorschotten f 33947.15; ontvangsten m [loopende rekening van de leden f 53934.82; ont vangsten in loopende rekening van de Centrale Ëank f 262.618.66. Terugbetaalde spaargelleh f 335.396.25; gegeven voorschotten t 8.386. Uit gaven in loopende rekening aan de leden f 66.313.34; ld. van de Centrale Bank f 272.412.17. De uitstaande voorschotten bedroegen f 469.205.74. Te goed in loopende rekening van de leden f 99.732.45, Winst in 1965 I 1.423.43. De einduitslag zal voor de Haarlemmers onge twijfeld esn pijnlijke teleurstelling zijn geweest, want zoowel Smit als Kammeijer hadden voor het Haarlemsche elftal bedankt, teneinde de be- kerkansen te Koog a.d. Zaan te versterken. En toch werd het een verpletterende nederlaag. Oorzaak? Doelpunten tengevolge van misver standen, fouten van doelman Kaan, waardoor de animo steeds minder werd. K. F. C. daaren tegen kreeg er steeds meer zin in. waardoor ten slotte de Haarlem-veste achtmaal (de laatste maal geannuleerd wegens buitenspel) werd door- boord. De eerste helft verstreek zonder dat er gedoel punt werd, waarbij Haarlem door wlndvoordeel een tikje meer in den aanval was. Doch de ge vaarlijke momenten ontstonden door de Koogers. Zoo redde verhappen eenmaal op de doellijn. Direct na de hervatting begon de ellende. Een misverstand tusschen Kaan en een der backs stelde Piet de Boer in staat de score te openen, 1Q. Kort hierop profiteerde v. Nek van onoor deelkundig optreden van doelman Kaan, die ook den verderen strijd toonde niet meer mee te kunnen komen, 20. In een periode, dat Verhappen wegens een blessure het veld verliet, bracht Piet de Boer den stand op 30. Dit beteeltende den genade slag. Van Nek. Bakker. Boutshoom (3) voerden achtereenvolgens den stand tot 7—0 op. Wel pro beerden de Haarlemmers de eer te redden, doch het wilde niet gelukken (een schot van Smit be landde b.v. op de deklat) en met deze geflatteer de, doch verdiende zege, plaatste K. F. C. zich in dé halve finale van den K. N. V. B.-beker. Potdervergadering In Zaterdag de Jaarvergadering stemgerechtigde ingelanden van Vrieschoopechen polder onder voorzitterschap van den heer J. L. Straathof. In de vacature die ontstaan zal door perio dieke aftreding van den voorzitter, den heer Straathof, die wegens zijn leeftijd niet meer her kiesbaar is, werd gekozen de heer J. J. v. Leeuwen, die zijn benoeming aannam Namens Ingelanden en besturen richt de heer De Ren zich tot den heer Straathof en dankt hem voor het vele dat hij voor den polder heeft gedaan en voor de hartelijke samenwerking die er steeds heeft mogen be staan, hij hoopt, dat de samenwerking met den nieuwen voorzitter even vriendschappelijk zal zijn. De belangstelling voor den wedstrijd, welke de Alcmaria-reserves gister tegen N. Nledorp speelden, v»as niet groot. Niettemin hebben zij. die aanwezig waren, geen onaardigen wed strijd gezien. De Alcmarianen demonstreerden een groo- tere technische vaardigheid en waren daardoor in de meerderheid. Voor de rust wist de ach terhoede der gasten, waarin de ex-Alcmaria- middenvoor Peereboom op niet onverdlenste- HJke wijze de rechtsbackplaats bezette, doel punten te voorkomen. Na de hervatting echter wist Alcmaria spoedig het net te vinden en toen eenmaal het hek van den dam was, werd de stand geleidelijk opgevoerd tot 5—0 Het spelder gasten viel niet mee en hun voorhoede slaagde er niet in het de Alcmaria- verdedlging erg lastig te maken. den aankoop 107.1» Aan het Jaarverslag 1935 ontleenen wij. dat - -- i en één onge- Uitalag aanbesteding. Voor rekening van den heer W. Koelemejjer te Wormer is aanbesteed het bouwen van een woonhuis te Assendelft. Laagste inschrijvers waren Gebr. Vrouwe alhier voor f2330. - 122.61 in ontv. en ultg. op f 1.702.69 K en werd conform goedgekeurd. De rekening van den aankoop sloot in ontv. en ultg. op op Zondag te doen ingaan, evenals dat voor Wervershoof en Onderdijk het geval is. Op voorstel van B. en W. werd dit verzoek afge wezen. Een verzoek van diverse caféhouders al hier om In verband.met de tijdsomstandigheden, die vooral voor hun zaken nadeelig zijn, voor 1936 vrijstelling van de betaling van de rnuzlek- belasting te verleenen, werd eveneens afgewezen. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om een kasgeldleenlng te sluiten groot f 20.000. tegen een rente van ten hoogste 4 “4 pet., af te lossen vóór 1 Juni 1937. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake de exploitatie van een destruc tor voor de verwerking van afgekeurd vee en vleesch. Eveneens wordt aangenomen een voorstel van B. en W. c«n een gemeenschappelijke regeling aan te gaan met den Kring Spanbroek, waar bij wordt bepaald dat de bestaande overeen komst met den kring Mldwoud komt te ver vallen. Schrijven van den Minister van Sociale Za ken, waarbij gevraagd wordt voor de huis- en straatcontróie op de werkloozen die stempelen of in werkverschaffing zijn, een controleur aan te stellen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten dezen controleur aan te stellen op 'n sa laris van f 1200.— per jaar. waarvan 50 pet. komt ten laste van het departement van Sociale Zaken, terwijl aan den minister van Binnen- landsche Zake zal worden gevraagd het restant bij te passen. Besloten werd de winst van het G. E. B.. groot f 7742.76, ter beschikking van te stellen. Voorzitter deelt mede, dat bij mlnisterleele beschikking de steun B van f 10 voor kleeding. schoeisel enz. is verlaagd op f 4.20, waarvan de gemeente f 2.moet bijdragen. In verband met de opheffing van het N.C.C. deelde de voorzitter mede, dat gedurende den bestaanstüd hier f -7148,41 is ontvangen, waar van alleen door middel van de bussen f 1554,80. Aan de hand van een adres van de R. K. Volksbondsafdeeling werd besloten dat ijswagen^ Zondagsnamlddags niet vóór 3 uur mogen ver- koopen; ook zal er de hand aan worden gehou den dat de wagens een uur na zonsondergang verdwenen sullen zijn. Wist te boeien. Een daverend applaus volgde op zijn toe spraak. De afdeeling Wormer gaf nog eenige dlens'elijk uitgevoerde zangnummers ten ge- hoore. Daarna sloot de distrlctspraeses. kap. Mln- nebo. de vergadering en dankte allen hartelijk voor de medewerking en de gastheeren voor hun onthaal. Loggers KW 38 f 400, KW 28 f 370, KW 22 f 470, KW 31. f 480, KW 151 f 480, KW 64 f 400, KW 114 f 340. KW 107 f 220. KW 39 f 460, KW 76 f 500, KW 59 f 280. KW 44 f 200 1 Sch. 210 f 160. IJMUIDEN, 16 Mei 1936 Tarbot per kilo f0.90—0.38, Griet per p50 kilo f 17—650, Tong per kilo f 054—0.37, Zet School per 50 kilo f 750, Kleine schol per 50 kilo f 1250—1.85, Schar per 50 kilo f 250—2.30, Pieterman en Poon per 50 kilo f ».5O—1.10, Kabeljauw per 125 kilo t 20—13, Wijting per 50 kilo f 220— 1.40. twee leden-fabrieken bedankten organiseerde fabriek toetrad. Den leden werd geadviseerd meer gebruik te maken van den gezamenlijken aankoop. De voorzitter zegt, dat de verplichte bijdrage voor de Ver. tot bestrijding van T. B. C. onder het rundvee 40 bedraagt; het bestuur zal trachten, dat in 1937 met f 25 kan worden volstaan. De voorzitter leidde voorts de besprekingen in over de kaasbeurs en besprak het rapport van Ir. Kraanen van den Bond van op coöp. grond slag werkende zuivelfabrieken. Op een vraag van dr. Schey zei spr., dat dit rapport niet officieel was ontvangen, doch dat de secretaris het als Ud ontvangen had. De heer Worp telde, dat zijn fabriek reeds tot voldoening te Purmerend via de beurs koopt, doch in Alkmaar de markt zou willen handhaven. De voorzitter zei, dat men op de kaasmarkt tot de meenlng komt, dat men algemeen de markt wil handhaven. De heer Lakeman vraagt wie in Alkmaar de kat de bel zal aanbinden; toen in Purmerend een aanvoerder met z'nr kistje iftonsters aan kwam en de eerste was, was in enkele weken de markt in Purmerend in een beurs veranderd. Als in Alkmaar niemand de eerste la, is het lot van de Alkmaarache markt bezegeld: zoo niet, dan blijft zij voorlooplg, al verdwijnt zij in de toekomst evengoed. Spr. is qverigens van meenlng, dat de markt evtnmln reclame voor de kaas is als Volendam en Marken voor dé haring. De heer KuifJers, Hoogwoud »egt. dat in Alk maar reeds 'n fabriek met ’n kist monsters kwam, doch zonder succes. Op "n vraag van den voorzitter werd mede gedeeld, dat 17 a 18 fabrieken te Purmerend beurzen; de laatste weken komt ook Wleringer- jwaard. Meerdere leden spraken zich uit voor hand having van de Alkmaarache Kaasmarkt naast de Purmerender beurs. De heer A. Henneman, naar zijn meenlng ge vraagd, vond de markt van groote beteekenls, omdat de heele partij aangevoerd wordt en direct betaald na verkoop. Wie overigens aan een beurs de voorkeur houdt, kan in Purmerend terecht. De markt Is momenteel een institutut. dat waarde heeft. Overal ter wereld komt het kaasmarktbeeld in het bloacoopjournaal voor. Feit te ook. dat de noteering van Alkmaar hooger is dan in Fries land. Vooral sou spr. het schadelijk vinden, als er In Alkmaar naast de markt een beurs zou komen; dan moet de handel zijn aandacht verdeelen. Op n vraag van den voorzitter werd mede gedeeld, dat te Purmerend geen boerenkaas op de beurs verkocht wordt. Besloten werd een afwachtende houding aan te nemen, nadat gebleken was. dat nog geen der fabrieken besloten had zich definitief voor de beurs te Alkmaar uit te spreken. Dr. Schey wees er op. dat. als de markt ver dwenen te, men een geheel nieuwe situatie kreeg- waaromtrent men geen inzicht kan krijgen voor men ze heeft. Het lijkt spr. echter heel riskant om tot *n kaasbeurs te besluiten. De tjjd om het voor of tegen vaat te stelten is er nog niet rijp voor. Na nog eenige discussie volgde rondvraag en sluiting. Raadsvergadering De raad dezer gemeente kwam Vrijdagavond In openbare vergadering bijeen. Ingekomen was o.a. een dankbetuiging van den burgemeester voor de gelukwenschen en de bloemenhulde ter gelegenheid van zijn benoe ming tot burgemeester van Nieuwveen. Op voorstel van B. en W. wordt vastgesteld een vefordenlng waarbij wordt bepaald, dat een ambtenaar die den leeftijtd van 65 jaar heeft bereikt, den gemeentedienst zal moeten ver laten. De voorzitter deelt mede, dat de post onder steuning van werkloozen thans reeds uitgeput is. De post zal. wil men in den komenden winter met steunverleening kunnen doorgaan, met 1000 moeten worden verhoogd. De raad kan zich met een en ander vereenigen. Besloten wordt om de steunverleening ook in verband met de weinige middelen op de be groeting met ingang van 1 Juni 1936 stop te zetten. De loonbijslagregeUng zal. omdat er geen gelden beschikbaar zijn ook niet doorgaan. Op voorstel van B. en W. besluit de raad dan voor de verbetering van de Vriezenwegbrug een geldleenlng aan te gaan groot 1800, rente 414 af te lossen in 25 jaar met de N.V. Mij. voor GemeefttecVediet. t Vervolgens stellen B en W. voor om aan den burgemeester een autotoelage te verleenen van 200 per Jaar in verband met de-groote af standen die hU zal moeten afleggen, om op getette tijden zijn gemeenten te bezoeken. Na eenige bespreking besluit de raad aan den bur gemeester, omdat de billijkheid wordt ingezien een toelage van 100 te verleenen, in de hoop dat de andere twee gemeenten hun bijdrage naar verhouding op een hooger bedrag rallen bepalen. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. SATERDAG, 16 Vorige Slotk heden 15 Mei 7.34 59.55 9.75 25.02% 25.02% 47.92 47.90 Gemeenteraad. Vrijdagavond kwam de Raad der gemeente onder presidium van bur gemeester J. Cornelissen bijeen. Het nieuwgekozen raadslid mej. P. Kaïpp (S.D.A.P.) wordt binnengeleid en legt in han den van den voorzitter de belofte af. De voorzitter feliciteert mej. Kamp met haar benoeming en spreekt de hoop uit, dat zij even als een van haar voorgangsters-partijgenoote, mevr. Roos—Breed, de belangen der gemeente Behagen zal voorstaan. Mej. Kamp dankte den voorzitter voor zijn woorden en belooft haar best te zullen doen. Mr. dr. J. A. E. BUISKOOL werd met 7 van de •11 stemmen tot wethouder benoemd. De heer P. A. KLAVER (R.K.) verkreeg vier stemmen. De heer BUISKOOL nam zijn benoeming aan. De VOORZITTER feliciteerde den nieuwen wethouder met zijn benoeming. Mr. BUISKOOL dankte den Raad voor het vertrouwen. B. en W. stelden voor om, met ingang van 1 Juli, aan „Goed Wonen” een bijdrage behoeve der huurverlaging te verleenen, be rekend naar 25 cent per week per woning, on der voorwaarde dat jaarlijks de begrooting van de exploitatie der woningen aan hun college ter goedkeuring wordt Ingezonden. Dit zal een uitgaaf met zich brengen tot een totaal van f 260 per jaar. Het adres wordt aangehouden tot de vol gende vergadering. Op een verzoek van den R.K. Volksbond stel den B. en W. voor een bijdrage te verleenen tot een derde deel der ziekenfondspremie ten be hoeve van diegenen, die niet meer in staat zijn die premie te voldoen, mits hun college zeggingschap krijgt ten aanzien van de per sonen voor wie de bijdrage zal worden toege staan. Het voorstel wordt zonder h.s. aange nomen. Het voorstel tot wijziging van de politie verordening werd goedgekeurd, evenals de vast stelling van de verordening op het in exploi tatie brengen van bouwterreinen door parti culieren. Hierna ging de Raad in comité. Na heropening deelde de voorzitter mede, dat door den Raad op voorstel van B. en W. - - in de vergadering van 6 Maart besloten werd Ptaats_van op Maandag (zooals gebruikelijk is) aan het Borgstellingsfonds voor den Midden- stand een bijdrage te verleenen van 10 cent per inwoner, waarbij de voorwaarde werd ge steld. dat loor de gemeente Schagen een zetel in het bestuur zal worden beschikbaar gesteld. Thans blijkt, dat men dit verlangen naast zich heeft neergelegd. Voorgesteld wordt deze bijdrage in te trekken en te trachten een plaatselijk fonds te steunen. Aldus wordt besloten. Zilveren onderwjjsersfeeal. Vrijdag her dacht de heer O. Schrickx, hoofd van de Katho lieke Jongensschool, den dag waarop hij voor 25 jaren benoemd was tot onderwijzer. De dag is schitterend herdacht en luisterrijk gevierd. Des morgens werd een plechtige H. Mis met Veni Creator gezongen, waarbij alle school kinderen ter H. Tafel naderden. Om 10 uur was de felicitatie van de schoolkinderen in het Patronaat. Daarna des njn. 3 uur op het Val kenterrein een gecostumeerde voetbalwedstrijd. Het weer was schitterend, zoodat dlt nummer van het programma uitstekend slaagde. Des n.m 4.15 uur was de receptie in het Patronaat, waarvan velen gebruik maakten om den Jubi laris te fellclteeren, o. a. de burgemeester, wet houder P. Konijn, het bestuur der R. K. Staats partij van Venhuizen en vele anderen.'” Des avonds 7 uur werd door de Harmonie Plus X den Jubilaris een serenade gebracht, waarna In de versierde zaal van het patronaat de sluiting van het feest zou geschieden. Pastoor Suidgeest sprak woorden van waardeering voor het werk van den Jubilaris. Met medewerking van enkele vereenigingen en van den declamator, den heer H. Schaej-, slaagde dezen avond uitstekend. Den Jubilaris werden geschenken aangeboden. Districtadag der „St. Josephgezellen” Be gunstigd door schitterend zomerweer heeft het District „Zaandam" der St. Josephgezellenver- eeniging zijn eersten districtadag gehouden. Na een kort Lof werd een demonstratle-op- tocht door Wonnerveer gehouden. In de Nieuwe Sociëteit sprak kapelaan Eyckel- hóf. praeses van Woma'erveer', en wees op het moeilijke milieu der Zaansche 'gezellen. Kap. ïflnnebo. dtstricts-praeses wees op het beleven der Kolpingsgedachte. Gelukkig heb ben we hier in de Zaanstreek een goede en groote kern. Vervolgens gaf de afd. Wonnerveer een too- neetetukje en’ de afd. Asaendelft een gymnas- tiekdemonstratie Na de pauze sprak de Heer Emile Franksn, die een gloedvolle rede, hield en de Gezellen AMSTERDAM, 18 Mei 1936 Veemarkt. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: 677 Vette koel-n. waarvan de prijzen warenc le kw. S360 en hoo ger. 3e kw. 4450. 3e kw. 3443 per kg. alacht- gewlcht. 76 Melk- en Kalikoeien per et. 160300, 153 Vette Kalveren: 3e kw. 40^-30.,3e kw 3038 per kg. levendgew., 137 Nuchtere Kalveren 3 5 50. 53 Schapen 1731. 114 weide Lammeren 8 11 per ctuk. 548 Varkens: Vleeschvarkens. we gende van 90110 kg 3940, Zware varkèns 38 39. Vette varkens 3738 per kg. Slachtgewlcht, 3 Paarden Overzicht Amsterdamsche Veemarkt. Runderen: aanvoer iets ruimer, handel: aleepend. prijzen hooger dan vorige week; melkkoeien: aanvoer kort met etlUe handel: vette kalveren: aan voer rede lijk. handel niet vlug, oploopénde prijzen: nuch- del. constante prijzen; schapen: korte aanvoer, tere kalveren: behoorlijke aanvoer, vlugge ban aan voer. handel matig; varkens: rultoe aanvoer, gedrukte handel: weidelammerenbehoorlijke handel matig, constante prijzen. ALKMAAtt.’ 1W Mft- 1936. Veemarkt. Aangéw. voerd: «8-Veöte koelen 115_j20 hsnttel redeUjWr^ 4 Vette kalveren 85—Vette helvaren per kdyw 0.60—020, '149 Nuchtere kalv.’ slacht, per au 3—12, 347 Vette varkens zw. p. kg. 030032, handel matig. ALKMAAR, 16 Mei. N.V. ElerveiUng voor Hol! Noordericw artier. Aanvoer 275000 kipeie- ren: 58-60 2.45—2.65, 60-62 2.50—2.70, 62-64 2.55 —2.85. 64-66 2.65—3. Eendcieren 2.40-2.60. ALKMAAR. 16 Mei 1936 Boter, groothan del 0.670.72 >4, kleinhandel 0.70—0.75. Eie ren, groothandel 2.40—2.70, Eendeieren 2.45. Handel: goed. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Mei 1936. 3000 bos Rabarber 2.102:30. HOORN, 16 Mei. Veemarkt. 1 zeug 60.00, 46 schrammen 18.0033. 85 biggen 8.0015. 183 schapen 14.0033, 495 lammeren 6.0011, 27 Jonge bokken 0.501 en geiten 6.00—10, 10 paar den 150.00300. Handel goed. HEM (Zuider-Kogge). 15 Mei. Bi. aardappelen 3.103.50. Schotsche 9.5016. Bloemkool I 1050 —14. idem II 7.50—9.50. Sla 1.10—3.80. Spinazie 3—330. Rabarber 170—3 60. Witlof 7.00—11. Witlof 7.0011. Wortelen 6.50—9. Aardbeien 0.78 1.17, Andijvie 8.30. OUDEWATER, 18 Mei. Kaasmarkt. A^nvoer 102 partijen, 4590 stuks, 2295 kg., le soort met R.M. f 0.19—0.20, 3e soort met R.M. 0.17—0.18. Handel traag. ZWAAG. 15 Mei. Vellingsver. „Bangert en O”. Aardappelen 55^-64 idem nieuwe 7—18. Toma ten 19.0043. Slaboonen 74.0083. Snijboonen 65.00, Bloemkool 3.0013. Sla per kist 25—ö7. Spinazie 1533. Andijvie 31—39. Postelein 13— 34. Uien 41. Prei 130—3. Witlof 0.41—1 49. Radys 2145 cent. Wortelen per boe 511 cent. Kom kommers 4 00—12. Rabarber 1.00—3, Peulen 53 00. Doperwten 4000. Druiven 1.40146, Per ziken 2 0017. Aardbeien 15.0058. Pruimen 31.00—35. Asperges 31.0032. luiten 23.00. In Centraal” te Alkmaar vergaderde Vrij dag de nieuwe Bond van Zuivelfabrieken onder voorzitterschap van den heer F. Lakeman, wegens verhindering van den heer A. Bchrooder. De vergadering was buiten den Rijkszulvei- Consulent dr. Schey door tien personen bezocht. Blijkens het verslag van het bureau voor Melkonderzoek hadden acht fabrieken hier ge bruik van gemaakt; de kósten van onderzoek bedroegen 358. Van de fa. Goes en Zn. te Alkmaar was een schrijven Ingekomen Inzake oprichting van een kaasbeurs; de voorzitter gaf als zijn persoon lijke meenlng te kennen, dat dit schrijven niet zijn sympathie heeft, omdat de baste te hoog Is opgezet. Alle leden hadden een dergelljk schrijven ontvangen, dat voor kennisgeving werd aangenomen. De rekening 1935 sloot met een saldo van Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handclslnformatles). Surséance van betaling: A. P. van Haren, drukker, Den Haag, Newton- straat 463 en wonende te Rijswijk. NIC. Beeta- laan 71. Vergadering schuldelschera la nader be paald op Donderdag 25 Juni v.m. te 11.30 uur ter Raadkamer Rechtbank Den Haag. Ingetrokken de op 27 Auguatus aan J. Neder- koorn, handelaar in bouwmaterialen, Haarlem. Kamperlaan 9, definitief verleende surséance van betaling. Failliet verklaard: 14 Mel: C. G. J. Lohmann, architect. Sassen- helm. Hoofdstrast 310. J. RuUter, winkelier, Den Haag, Frea. Hen- drlklaan 295. W. van Tol. winkelier, Katwijk aan Zee, ten Brlttenstraat 34. A. Wisman, kaashandelaar. Bodegraven. Zuidzijde 21, verblijf houdende te Antwerpen. H. W. Coe, winkelier. Den Haag. Beeklaan359 L. J. Dall.nga, kunsthandelaar, Den Haag. Tomatenstraat 170. J. d. Zeeuw, meubelmaker, Den Haag, Schlm- «nelweg 361. A. M. Hurkena, landbouwer, Wanroty. Noord kant. 15 Mei: Joh. Kuiper, bakker. Meppel. Kruis straat 25. Nalatenschap Kornella Rutgers, in leven caféhouder. Snrilde. Café Nw Veenhoop. Chr. Diellssen. winkelier. Bergen op Zoom. Oude Antw. Laan 54a. W. Vissers, v.h. sigarenhandelaar, Breda. Nijverheldslngel 17a. A. D. Otsen, laatstelijk gewoond hebbende te Wlllemstadkadi 4. doch thans Bonder bekende woon- of verblijfplaats. A. Reynders. landarbeider en Geerdlna Neelen. echtgenoote fan A. Reynders tezamen te Fijnaart nabij den Driehoek. M van der Leest, grossier in koek enz.. Ros malen, Kruisstraat A 41. J. C. Bernards, rijwielhandelaar. Den Bosch. Bnellestraat 19. L. Verhofstadt, landbouwer, Heukelom gem. Bergen (L.). J. C Vermells-Goosaens, Boxtel, Breukel- «cheetraat 82. J. v. d. Heyden. electrlclen. Hintham gem Rosmalen E 30. H. van Doveren. Wijk onder Heusden. F Goulmy. Centrale Autogarage. Den Bosch, Vughterdijk. A. de Bruin, slager, Leeuwarden, Breed- s treat 52. V. J. Boeklage. koopman. Paterswolde (Belde) H. v. d. Werf, aannemer, Westerbroek. 8. Smit, radlohandelaar, Uithuizen. G. Rotgers. winkelier. Vlagtwedde. In het fall!, van L. Hansen te Nijmegen. Is In plaste van dr. K. L. F. Kerssemakers te Nijmegen, tot curator benoemd mr J. G M. Broekman, ad vocaat en procureur te Malden. In de week van 1116 Mei 1936 werden in Ne derland 103 faillissementen uitgesproken Opgeheten wegens gebrek aan actief de fail lissementen van: H. A. v. d. Vegt. IJaselmulden; J. J. Worst. Den Haag; I. B. laraêls, Den Haag; S Nathan. Den Haag; C. Heem rood. Alphen; A van Helden, huisvrouw van B. LeijendekKer. Lel den: F Warendorf, hulsvrou wvan Vlto Dell’Orte. Den Haag: F. G F Prill. Den Haag; G Rut ten. Gennep; P. van Each. Den Bosch. 32.7S 32.80 37.87% 37.80 - 36.80 Burgerlijke Stand. Geboren: Abraham, z van A. Beek en N. M. KoelmanPieter, a' van D. J. Ernzting en T. C. G. M. Vroom. Ondertrouwd: Cornells Pooyer, 27 J., en Akke de Boer. 24 J; Stefanus Hantje Hoekstra. 23 J. en Grietje Munt Je werf .24 J; Klaas Wals, 23 j. en Cornelia Zwikker, 29 J. Getrouwd: Johannes Jan de Vries, 24 J. en Trijntje Kwast. 23 J. Overleden: Jan Jongebreur. 61 J„ echtgen. van Trientje Jansen. uit bezulnlglngsoogpunt en hij acht de plaat Mldwoud te afgelegen, daar het transport daar heen van hier uit te kostbaar te. De heer G. VIS Cs. sluit zich aan bij den heer Bessellng. De heer J. Ham zal, al te dit noodgedwongen. zUn stem vóór het voorstel geven, gehoord de uiteenzetting van B. en W. De heer L. BRUINENBERG zal tegen stem men o. r. als door den heer Bessellng aan gevoerd. De heer P. KONIJN zal stemmen. VOORZITTER geeft in overweging aan te sluiten, daar de gemeente anders zal worden gedwongen. Na nog eenlg heen en weer gepraat, werd gestemd en werd het voorstel aangenomen met vier voor en drie tegen. Tegen stemden dc hee ren P. Konijn, L. Bruinenberg en J. Bessellng. Hierna was aan de orde het wijzigen der be grooting 1936. welke met aan- en opmerkin gen was terugontvangen van Ged. Staten Hier bij wordt opgemerkt, dat het schoolgeldtarlct moet worden verhoogd, idem het vergunnings recht en de hondenbelasting. .Verschillende r>osten moesten wordjSn verlaagd'. Na eenige toelichting werd de begrooting aldus gewijzigd, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag werd door den heer L. BRUINENBERG geklaagd, dat sommige slo ten zoo werden verontreinigd, hij wees bijzon der op de sloot bij de kaasfabriek te Venhui zen. VOORZITTER deelde mede, dit ook te heb ben opgemerkt. Hierin zal verandering worden gebracht. Verder’bedankte de heer VIS voor de feli citatie bij het begin der vergadering door den voorzitter. Hierna sluiting. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Vertrokken 16 Mel: A. Andrew. m.e„ Leningrad: Hilversum, s„ B.-Alree. Gates head. s.. Newcastle; Jan; Gefle; Kilo. s„ Bre men; Flandria (Zweed), s„ Gothenburg, Gany medes. s„ Hamburg; Karmt. s„ Odds; Qudur. s„ Malmo; Bowling. a„ Lelth: Wllbo. nu., Londen; Surreybrook. e„ Goole: Slmaloer. s., Hamburg. Aangekomen 16 Mei: Flandria (Zweed) s„ R’dam; Vega. s„ HuU; Ransdorp. mj»„ Antwerpen (voor Veteen). Burgerlijke Stand. Geboren: El Uf be th, d. van Ae. Hiemstra en B. Zijtetra; Te~.la, d. van P. v. d. Gragt en M. Roelofsen; Jacobus Ma ria, z. Vfth J. P. Mul en M. v. Diepen. Ondertrouwd: P. C. Karsen, 24 J., te Pur merend en E. Dubbeld, 22 J; H. A. dc Jong, 27 j, te Heerhtigowaard, en W. Sterk, 25 J. Vertrokken 15 Mel: Hindustan. s„ Barry Doek. 16 Mel: Titus, s.. Kopenhagen: Royston, a„ Tyne. AMSTERDAM Aangekomen 15 Mei: Klaetena. nu. Memel, inklaren. Steiger H AL., Saiamon’s KuatvaartbedriJf. 16-Mei: Flandria (Zweed). R'dam. stukgoed. Handelskade. Verg. Cargadoorskantoor, Vega, Huil, stukgoed en sparren, Zeeburgérkade, Verg Cargadoorskantoor. Aangekomen 16 Mei: WUbo. nu, Deventer, stukgoed, Steiger HA.L. Kaïdpman. MU. OCEAAN EURYBATES. 16 Mei van Batavia naar Amst. MYRMIDON. Java n. Amst., 14 Mel var Mar seille. HOLLANO-AMERIKA LUN STATTNDAM. 16 Mei van R'dam n. New-York. VEENDAM. 19 Mei v.m. te R’dam verwuht Passaglersontscheping 8 uur. BREEDIJK. 15 Mel van Philadelphia te New- York. B1LDERDUK, 16 Mel .van Philadelphia te Bal timore DINTELDIJK. thuisreis, was 15 Mei 11 uur 25 r.m. 60 mijlen N. van Lands End. EDAM. 14 Mei ren New-York n. Boston. LEERDAM, R’dam naar New-York, pass. 14 M*l Prawlepolnt.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 2