Wéér, de allermooiste ffiinkstercollectie FLORA... ÏÏCctc&Aaal aan den dag Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland f- KMAAR LANGESTRAAT 47 Droste's nieuwe reep! OF DE GRAAL TE LONDEN I HEER-HUGOWAARD SCHAGEN LEIMUIDEN TEXEL WESTWOUD BERGEN OPMEER i Succesvolle opvoeringen - Francis Thomson’s groot dichtwerk „The Hound of Heaven" OPENING JACHTHAVEN AKERSLOOT -- Admiraalzeilen op de Meer o i n 0 0 I gewacht. Ik haal- VG11 Jet DINSDAG 26 MEI 1936 Ondervindt ’t, van Haren wint ’t toch ooit ie a heb je «oo’n heeft I ned aanzienlijk, maar veel M meeko- ye- ALTIJD WELKOM 1 V 9. 3 i i i. Ja hoor, ae waren in de buurt van den storm. Ben stcrmcan- mtosie, bestaande uit torren, wees den kaboutertjes, waar ag het beat naar toe aouden kunnen gaan en zoo verspreidden de ka boutertjes zich tusschen de bloemen in bet veld. Overal waar je keek zag je kleine kabouterventjee tusschen de bloen.en zitten. I> storm was nog niet zoo heel erg en de kaboutertjes maakten de grootste pret. t. Sanne lasten verlaagd. Het bestuur van de Banne Blnnenwjjaend heeft besloten de Banne lasten van IBM te bepalen op f 14 per H.A. of dan even voor me posten?' k. X) 8. ronder mooi schoentje aren ^SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK r. o i N&uweUjks had de kabouterbaaa geoogd, <Ut ae hun beet moesten doen de bloemen te beschermen, toen er in de ver gadering ineens een vlinder kwam binnenvliegen. ,^et stormt, het stormt-, gilde het beest. „Kom vlug helpen, er blijft geen bloemetje heel” en natuurlijk waren de kabouters direct bereid om mee te gaan. Jk aal de weg wel wüaen, waar de teerste bloemen staan. Bet rijn nog allemaal van die Jonge plantjes", sel de vlinder. En obc gemakkelijk den weg te kunnen vinden, ging de vlinder op het hoofd van een der kabouters zitten en soo ging het in galop naar de bloemenvelden. Berst hadden ae pleister, maar hun beentjes werden op den duur heel moe en Tuimeltje vroeg met een beklemd gericht, of ae ar nog niet waren. Ultbetaltngsprysen. De Coöp. Zuivelfabriek „Eureka" te Binnenwijsend heeft over het at-’ geloopen tüdvak 5 t.m. 30 April uitbetaald de navolgende gemiddelde noteering, prijs per kg. Schouw. In de banne en polder Schaven wordt Woensdag 3 Juni een rletschouw houden over alle sloten. is dat het suiver-ka- noolt ge- van t ge- l van Opbrengst collecte De in deze gemeente gehouden Qnmabioem-collecte heeft opge bracht 173.10. Landbouwtentoonstelling. De groots jaar- I lüksche tentoonstelling en de daaraan verbon- 1 den sportfeesten zullen op 8 Juni te Opmeer gehouden worden. Het concours-Hlpptque van landbouwpaarden heeft 's morgens plaats, ter- 1 wijl 's middags de kortebaan draverij zal worden 1 gehouden. Ml.per H.A. lager dan in 1935. ^^zonder fraaie uitvoe ring. Geheel gevlochten voorblad. Zeer solide in bruin, beige, zwart en wit der mooiste objecten waaraan bjj ooit h» Hartelijk dank woorden, welke het Departemd bréngt warme hulde aan den burgemeester voor zijn onvermoeid ijveren, want ondanks heel wat moeilijkheden, is vooral door zijn energie dit werk tot stand gekomen. Hulde verdienen ook de werklouaen, die, bijna zonder uitzondering, met zooveel liefde hier gearbeid hebben. Nadat kolonel D. Visser, namens de Haar- lemsche Jachtclub nog eenige woorden van gelukwensch had gesproken, vereenigden de ge- noodlgden zich aan een thee in het clubhuis. Te twee uur ving het admiraalzellen aan. Een veertigtal slanke booten van alle typen, volgde in kalme vaart het hoog opgetuigde admiraalschip in s*n tocht over het heerlijke, ruime meer. Het waa blanke te sign 1 en grillige wolkgevaarten. In dë prachtige en snelle motorboot Oolianta van de werf Nlc. Wltsen en Vis, en onder de zorgzame hoede van den eigenaar en gastheer, den heer Tee- ling, volgden wij urenlang het Imposante schouwspel. Zoo’n middagje op het meer de monstreerde nog eens aan den Ujve de heer lijke rust, welke de watersport op dezen on- vergeljjkeijjk moolen plas vermag te bieden. Tijdens dit admiraalzellen werden de jeugd en de ouderen van Akersloot prettig bezig gehouden met kinderspelen. Te 6 uur trokken gemeentebestuur en genoo- dtgden, vooraf gegaan door de muziek, naar café Verduln, waar een feestmaaltijd was aan gericht, tijdens welken nog vele harteljjke woor den werden gericht tot het gemeentebestuur van Akersloot en in het bijzonder tot burge meester en mevr. v. d. Heuvel. maarsche watersport was er «én bezwaar om ten volle van de heerlijke omgeving van dit meer te genieten. nJ. de groote afstand voor de booten. Nu to met dese jachthaven dit be zwaar opgelost. Spr. hoopt, dat dit werk in alle opzichten zal geven wat er van wordt verwacht, en dat het de banden tusschen Alkmaar en Akersloot nog nauwer zal aanhalen. De heer Verwer. voorzitter van de Alkmaar- sche roei- en zeilvereenlging herinnerde eraan, dat Alkmaar steeds gebrek heeft gehad aan een goede ligplaats. Allerlei oplossingen werden overwogen, maar stuitten af op financieele on mogelijkheid. Nu heeft de vereenlging een ha ven en ligplaats, zoo mooi, als men maar wen- kan. De Alkmaarsche watersportmen- «tien zijn daar zeer erkentelijk voor, en als blijk hiervan bood spr. eenige meubelen voor het clublokaal aan. Mr. J. P. Bosman, voorzitter van Alcmaria V. V. V., dankte voor de invitatie. Als wijdere perspectieven ziet spr. hier het bevorderen van het vreemdelingenverkeer, zoo noodzakelijk in een crisistijd als dezen. Uitvoerig ging mr. Bos man in op de waarde van het vreemdelingen verkeer voor een land als het onze, om zijn ge- lukwenschcn te besluiten met een mooie bloe menhulde. De heer P. Kikkert, rükslnspecteur van de Werkverschaffing, vond deze jachthaven een voor werkverschaffing, |rinogen medewerken. J voor de vriendelijke ffgem. van den HeuveF tot heeft willen richten. Spr. je met me wilt trouwen, dan hoef je dien brief niet te sturen, want dan is het niet meer waar, wat Je er in scheef.... „O. Frank, Je hebt hem dus tóch gelezen?* ..Ik kon niet helpen, dat ik er lets van zag. Zeg. Jet-lief... ,Jk zal Trees een anderen brief schrijven, onderbrak me Jet. ..en haar vertellen, dat je hcelemaal geen ezel bent....” Barrevoot- sandalen in zeer solide en geheel lederen uitvoering, 'n Zeer gemakkelijk model, onverslijtbare leren zool. In de malen: 18-23 F. 1.25 24-28 F. 1.50 - 29-32 F. 1.75 33-39 F. 2.25 - 40-42 F. Z5C Afgesloten. Vanaf Maandag 1 Juni, voor- middags 7 uur. zal tot nadere aankondiging de Menisweg voor het verkeer met rjj- en voertuigen gesloten zijn. Him. down the nights and down the days; I fled Him, down the arches of the years: I fled Him. down the labyrlnthlre ways Of my own mind; and in the mist of teen. Als een pijl ut den boog rende ik naar Jet’s huls. „Maar Frank,’' zei ae. toen ik bulten adem bjj haar aankwam, „waarom heb je zoo’n haast?” ..Omdat ik je dezen brief zoo gauw mogelUk wilde terugbrengen; je hebt hem per Ongeluk aan mij gestuurd.” Jet, haalde hem uit de enveloppe. Stille Omgang Voor den Bden keer werd Zondagmorgen de Berger Ommegang gehou den, waaraan clrac TM mannen en jongens deelnamen, hoofdzakelijk uit Bergen. *n enke ling uit Alkmaar, Schoort en Egmond. Op dezen Zondag in Mei is de natuur op haar mooist; al het loofhout, ook het late eikenhout is Jong en frisch ultgeloopen, Mei doorn, lijsterbes en kastanje bloeien en langs de wegen geurt, daarbij het weelderige pijp kruid. »'Wst. George. Zondag speelde de voet balclub SVW tegen 8t' George. Deze wedstrijd verliep voor de gastefi niet gunstig, want SVW wist niet alleen al heel spoedig de leiding te nemen, maar ook nog zijn voorsprong aanmer kelijk te vergrooten, zoodat St. George met 8—3 verloor. Na dezen wedstrijd speelde WO tegen Voor waarts. Deze wedstrijd eindigde met 3—3. zoo dat, om een beslissing te krijgen, deze met een kwartier verlengd werd. Ook dit gal geen wij ziging, zoodat men z’n toevlucht nam tot pe nalties. De keepers waren echter voor huu -aak berekend, waardoor men zelfs met dit radl- s een prachtig gezicht? de cal* middel geep overwinnaar vermocht te fok- afsteken tegen de donkere ken- «püle raad werd geloot, hetgeen tof' J irten. In de prachtige en resultaat had. dat WO tot overwinnaar ver klaard kon worden. Na afloop was er een gezellig samenzijn, dat door muziek en een humorist werd opgeluis terd en waartn de voorzitter van SVW aan WO den prijs overhandigde.. Het zonnetje, dat aan den Berger Omme gang in den vroegen morgen meestal 'n zeld zame bekoring geeft, bleef schuil achter grauwe wulken; toch bleef het gedurende den omgang, die 70 minuten duurde, droog, zoodat de stille bedetocht in den ontwakenden morgen *n waar genot was. Gebeden werd voor de bekeerlng van Nederland, voor de Missie, voor de bekee rlng der zondaren, voor de overledenen, voor zegen over de gemeente en voor de zoekenden naar de waarheid in de gemeente. Om 6 uur vereenigden de deelnemers zich in de parochiekerk, waar het bestuur van den Stillen Omgang voor de deelnemers plaatsen had gereserveerd. Pater Wiro Spruit O.F.M. hield de toepasse lijke predikatie, waarin hij aan het H. Sacra- mentsmirakel van Bergen herinnerde en zich vooral richtte tot de mannen en jongens, hen aansporende tot grooten eerbied en liefde tot de H. H. Eucharistie, om daaruit de kracht te putten voor den strijd om het geloof, waar in de mannen en jongens op de eerste plaats betrokken worden. Onder de H. Mts naderden de deelnemers gezamenlijk tot de H. Tafel en werden de ge bruikelijke liederen gezongen. Ik herkende Jet's handschrift op de enve loppe en m'n hart begon sneller te kloppen, ofschoon ik eigenlijk heel goed wist wat er in den brief stond. Niets anders dan een be dankje voor het boek, dat ik haar geleend had. Ik heb al tel van die kattebelletjes van Jet, waartn ae me voor X een of ander bedankt, of met me afspreekt, wanneer we sullen gaan tennissen, thee drinken en zoo al meer. Als je tot over je ooren verliefd bent op een meisje en je durft haar dat niet zeggen, om dat je meent dat je haar eigenlijk nog niets kimt aanbieden behalve Je hart dan to X begrijpelijk, dat dit hart vlugger gaat kloppen, ato je een brief van haar krijgt, zelfs al weet je dat er niets bijzonders in staat. Ik scheurde de enveloppe open en haalde het lila velletje postpapier er uit. En toen kreeg ik de grootsren schok van mijn leven. „Lieve Trees," Jas ik, .Trank l»""*» groote ezel...." Ik stond onbeweeglijk. Ik wist dat Jet nie mand anders dan ml) kon bedoelen, want al is Frank nog niet bepaald een enzemeene naam. ik ben de eenige van haar vrienden en kennissen, die Frank heet. Ik begreep dan ook direct wat er gebeurd was. Jet had gelijktijdig aan haar vriendin Trees en aan mij geschreven en de brieven in de verkeerde enveloppe gedaan. Maar.... daar dacht ik niet lang over na. Ik dacht aan wat ik gelezen had! Het is wel heel, heel erg, als het meisje van wie je houdt je een grooten ezel noemt! Dut lijkt me wel het toppunt en het einde van alles toe.... Toen zag ik echter iets, dat me zei, dat dit niet het einde van alles was, maar Juist hel begin! Natuurlijk nam ik me voor, den brief niet verder te lezen. Maar toen ik hem op vouwde. viel m'n oog op den volgenden sin: „Ik heb m'n best gedaan, maar hij heeft nog steeds met geen woord gerept over dit. waar van ik zeker weet, dat ook hü dolgraag zou willen. En weet je. waarom hij niet durft? Al leen omdat h(j denkt, dat hij nog niet genoeg geld verdient. Alsof dat er wat op aan komt.... I" Een nieuwe Drorte- tractatie: de FLORA-reep. Twee smaken... Flora-Melk n Flora-Dessert Heerlijke reepen van de bekende fijne Droste-kwaliteit 25 gram zwaar.slechts 5 cent „O, wat dom van me! Ik heb hem in X ver keerde couvert gedaan.” Ze bloosde, „Je.... je nebt hem toch niet gelezen?” JO, neen," jokte ik. Ik had me voorgenomen, het niet te doen! Jet glimlachte allerliefst tegen me. „Dunk je wal hoor, dat je hem soo gauw hebt teruggebracht Ik zal even een anders enve loppe schrijven. WU jij den brief f De brief Hier had ik op i Tat de eens diep J adem en stak toen moedig van wal. „Misschien is het niet noodig. Jet. Zeg. dat melk-vet f 1.37 per kg. melk 4 cent of 4.13 ct. per Liter. Deze prijs is af boerderij en met 80 pCt. wel gratis. '<$tbalnieinrs. Zondag speelde 8.R.C. 1 in |*a-Paulowna een vrienschappelijken wed- 1d tegen den 2en klasser Z.A.P. 1. Met ge lijken stand <23) werd gedraaid. Na de rust kon S.R.C. niet meer men, zoodat het einde van dezen kamp kwim. met een 63 overwinning voor ZJk.P. De Engelsche Graal heeft eer Ingelegd met de opvoering, in gedrzmatiseerden vorm, van Francis Thompson's groot dichtwerk, ..The Hound of Heaven”. De Albert Hall biedt plaats aan minstens 4000 personen, en er waren by de drie opvoeringen geen andere leege zetels of loges te bespeuren dan die van een 300-tal vaste ..jjlaatshou- ders”, die geweigerd hadden voor deze’ gelegen heid hun zetels beschikbaar te stellen. In Ne derland zijn, zoo ik mij niet vergis, sulke „plaatshouders". wier zetels in zalen en schouw burgen nooit zonder hun bijzondere toestem ming door anderen bezet mogen worden, ge lukkig onbekend. De Koninklijke loge was, gelijk steeds be reidwillig afgestaan, en het was van daaruit dat Mgr. Hinsley. Aartsbisschop van West minster. in gezelschap van Aartsbisschop Ooodier, en de hulpbisschoppen van Westmin ster, Mgr. Butt en Mgr. Myers, benevens van een drietal bekende kanunniken, de opvoering volgde. Zoo hij het sein tot geestdriftig applaus herhaaldelijk gaf, dan deed hij hierdoor meer vermogen te bereiken, weet ik niet, hieraan toe te schrijven 1: tholieke voor den waren katholiek helmen heeft, en dat de inspiratie loof wonderen wrocht ook op het gebied •massale kunst-uitvoeringen. Er is sinds Dante weinig geschreven dat in majesteit van rhythme de verzen van Thomp son evenaardt. Dit ontzagwekkende dichtwerk heeft de Graal tot vier maal toe voor een volle Albert Hall opgevoerd. Twaalf honderd Graalleden hebben eraan meegewerkt, In koorgroepen wel ker sterkte wisselde tusschen 78 en 300. met uitzondering van de Ziel, die door een groep van 7 uitgebeeld werd. Hoezeer hadden ve len niet gevreesd dat door sulk een massa- vertooning. met alle hulpmiddelen van licht en kostumeering, het edele dichtwerk geweld zou worden aangedaan. Wij weten niet hoe de Oraaileidsters het klaarspeelden zulk eeri wonderlijk effect te bereiken. WJ) erkennen dat Wi; bijna verontwaardigd waren toen -wtf. ver namen, dat zij Thompson's schepping aan de georganiseerde en vereenlgde krachten van twaalfhonderd meisjes wilden toevertrouwen. Men stelde ons gerust. De beroemde katholieke declamatrice Zoe Rorke Creé, die met haar prachtig geluid de JStern Gods” vertolken zou. ':i dan een teeken van aartsbisschoppelijke wel willendheid geven. Immers, mij werd een eigenhandig geschreven brief van Mgr. Hinsley aan de Oraal getoond, waarin hij met een uit voerigheid, die dergeltjke eptotelen selden ken merkt. zijn buitengewone tevredenheid te ken- ren gaf met wat hij Zondag aanschouwd en gehoord had. En Mgr. Hinsley, ofschoon een zeer bemin nelijk man. is waarlijk niet iemand die iets moot vindt, alleen omdat X „zoo goed be doeld was”. Het aantal geestelijken dat de uitvoeringen bijwoonde, was zeer aanzienlijk, maar veel merkwaardiger mag het genoemd worden dat ditmaal ook vele nlet-katholieke geestelijken de voorstelling volgden. Onder hen bevonden z*ch de Angllkaansche bisschoppen van South- wirk (Zuld-Londeni en Chichester. „The Hound of Heaven” to een erkend mees terwerk van den katholieken dichter, die fel verguisd en vurig bewonderd is geworden, maag niemand ooit onverschillig gelaten heeft Een der grilligste figuren van sUn tijd, een „deca dent" dichter met vele ondeugden der deca dentie. een man die bittere armoede geleden heeft, en toch door alles heen, voortdurend, onafgebroken, door-en-door katholiek, met één alles beheerschenden hartstocht: liefde tot God, en dat heimwee naar levensheiliging, dat het lijden verzoet van hen die tot de eer der Al taren verheven worden. Geen dichter is katho- Ueker geweest dan h|j katholieker niet alleen van geest' en van streven, maar katholieker van taal en van stijk Dit was geen aectarlsch ka tholicisme, dat stond tegenover Protestantis me; X was een exclusief katholicisme oat elke andere mogelijkheid en de gedachte aan elke andere mogelijkheid uitsloot. Alleen reeds naar den vorm is de ..Hound of Heaven" de volmaaktste uiting van deze weergalooce katholieke geestesgesteldheid. Maar zelfs die vorm, diep aangrijpend voor een leder die in zUn liturgische elementen de ulter- Hjke schakel ziet met datgene wat, bewust of onbewust, de‘inspiratie moet zijn van elke waarlijk-katholleke kunst, namelijk het heilige Misoffer zelfs die vorm is bijzaak vergeleken bü den diepen, den soms bijna onpeilbaar die pen «in van Thompson's woorden. Da „Hound ol Heaven” is de Hemetoche Jachthond, die jaagt op stelen. De ..Hound of Heaven” to God De ziel poogt Hem te ontsnappen. Zij verbergt zich; dan weer onttrekt zij zich aan den Jager; de Jacht duurt voort, heel X leven lang, tot eindelijk God de ziel, en de ziel God ontdekt. God openbaart zich, nadat de ziel Hem ont vlucht was door „de bogengang der jaren”: Den volgenden morgen op weg naar 't kan toor, ontmoette tk Trees en vertelde tiaar, dat Jet en ik verloofd waren. Ik was zóó vol van het nieuws dat Ik het aan iedereen moest ver tellen! Toen kwam het In eens bü me op dat ik graag het briefje wilde hebben, dat Jet aan mij geschreven had en aan Trees gezonden. Ik had al de brieven van Jet bewaard en wilde dien er ook graag bij hebben. „Welken brief?" vroeg Trees verwonderd, toen ik het haar gevraagd had. „Nu dien Jet aan m ij schreef en per onge luk aan jou stuurde. „Ik heb geen brief gehad," zei Tree» beslist. .Maar dat moet!” Trees L h?el aardig, en een van die jonge meisjes, aan wie je wat vertellen kunt. Ik leg de haar alles uit. Dan moet Jet mijn brief aan jou gezonden hebben." besloot ik. „Ik heb hem niet gehad." hield Trees vol. JMgenaardig," zei ik. „Dan moet hij bij de post weggeraakt sijn Trees glimlachte: een geheimzinnig, veelbe- teekenend glimlachje was het. „Ja," sei ze. jüs Jet hem ooit werkelijk ge schreven heeft...." Burgerlijke Stand. GeborenMartha Maria, d van Hendrik Smit en Agatha Witte. Getrouwd: Jacob Dijt en Vroukje Tromp; Ferdinand Rejjer Keljser en Bertha Marie Stammes; Pieter Bakker en Annaatje Ver- berne. Overleden: Trijntje Jongerilng. 84 jaar. wed. van Iza&k Monté. Zondag 34 Mei werd de nieuw gestichte jacht haven Akersloot officieel in gebruik genomen. Het weer, dat in de morgenuren al bijzonder ongeschikt was voor zeilen regen en geen briesje wind knapte tegen twee uur wat op. hoewel het voor echt zeilweer toch te stil bleef. Wij hebben indertijd een uitvoerige beschrij ving met teekening gegeven van deze jachtha ven. Nu ze klaar te, moeten wij verklaren, dat deze, in zoo prettige samenwerking tusschen re- geering, gemeente Akersloot en de werklooeen tot stand gebrachte haven Akelsloot, met één ruk is geplaatst aan de spits van de Noord-Hol- landsche waterspmtgebleden. Een veilige, rus tig ligplaats, een prachtig ruim bootenhuis met alle moderne outillage, een gezellig clubhuis, al deze dingen maken Akersloot tot een ideaal wa tersport-centrum. Te half een 's middags waren velen In de groote loods vergaderd om de offlcleele opening bü te wonen. Eerste spreker was de burgemeester van Aker sloot, de Edelachtbare heer G. v. d. Heuvel, die allen hartelijk welkom heette bij de opening van deze eerste jachthaven in de Alkmaarsche Meer, een haven, geheel in werkverschaffing gemaakt. De Alkmaarder Meer, zoo buitengewoon gunstig gelegen voor de watersport, te hierdoor een groote attractie rijker gewordeQ^ Maar ook Alkmaaiaheeft nu bij z'n bosch, duin en strand een nieuwe gelegenheid tot ont spanning en verpoozing gekregen. Alkmaars burgemeester, jhr. mr. v. Kinschot was dan ook onmiddelljik enthousiast voor deze plannen en betoonde er alle mogelüke mede werking aan. Spr. bracht vervolgens dank aan allen, die aan de tot stand komlng hebben medegewerkt: aan den Raad, die den polsslag van den tijd heeft verstaan; aan de heeren Erdsleck en Boersma voor hun geheel bstapgelooze medewerking; aan V. yt. V. en de pers, maar in het bijzonder ogk aan z. E. den Minister van Sociale Zaken, Ge deputeerde Staten en den Rükslnspecteur van de Werkverschaffing, den heer P. Kikkert. Ruim 7 maanden hebben de werklooeen hier gearbeid, gevrijwaard van het geestdoodend stempelen. Spr. brengt hun dank voor wat zü hier gepresteerd hebben. Akersloot en de Alkmaarder Meer bieden het beste wat de watertourist verlangen kan: ruimte, ruigte en rust, te midden van het idyllisch polderlandschap. Moge door het stich ten van deze haven Akersloot steeds meer wor den het centrum van watertoerisme in Noord- Holland. Na deze luid toegejuichte reden werd de haven officieel geopend verklaard. Vele sprekers voerden hierna het woord. De heer J. H. v. d. Stadt. voorzitter der Zaansche Zeilvereenlging sprak woorden van hartelijken gelukwensch met de opening van deze jachtha ven, de eerste in ons land, welke door de over head te gesticht. Hü deed zün gelukwensch ver gezeld gaan van een met bloemen versierden boel. De burgemeester van Alkmaar, jhr. F. H. v. Kinschot <s ondanks den regen en het gebrek aan wind vol enthousiasme naar Akersloot ge gaan, want een goed zeiler moet overal tegen kuhnen. Als burgemeester van Allonaar heeft sik. alle medewerking verleend, welke mogelük was, want de belangen van de naburige gemeenten zün ook die van Alkmaar. Trouwens, de naam Alkmaar, volgens sommigen afgeleid van Alc- meer, wtjst er op, dat ook deze stad indertijd geheel door meren was omgeven. Voor de Alk- ..Burg. Stand. Ondertrouwd: K. Terlouw, 34 J. en Agatha Brus. 30 jaar, wonende te Leimui- den; Franciscus Fritschü. 37 jaar. wonende te N. Amstel en Agatha Maria Keüzer, 33 jaar, wonende te Lelmuiden: Henricus van Diemen 37 jaar, wonende te Alkemade en Alida Clara Turk, wonende te Lelmuiden; Cornells Wilhel mus van Diemen, oud 29 jaar en Oerarda Maria Nieuweveen, 38 j. won. Haarlemmerm.; Adri- anus Verburg. 33 jaar. wonende te Lelmuiden en Marie van Leeuwen, 32 jaar, wonende te Nieuwkoop. Geboren: Anna Janna, dochter van J. W de Ren en J. P. Hemerik. had de spreekkoren onder haar leiding geno men; de bekende pianiste Dorothy Howell ver- zirgde het muzikale deel; kostuums en decors werden ontworpen door Miss Caryl Houselan der. Dit ajjes was inderdaad geruststellend, maar toch: wat konden 1300, lip spreekkoren gegroepeerde meisjes terecht brengen van de ..Hound of Heaven"? Ik ging naar de Alben Hall zonder veel hoop er. ln een büna grimmige stemming, ik had rvün hersenen atgepünlgd met de vraag hoe i< een Instelling, welker streven Ik zooneer be- wf^nder. het best sou kunnen ontzien zonder mijzelf schuldig te maken aan ophemeling van prestaties die geen lof verdienden. Het pro bleem was. oógelost, kort nadat de opvoering een aanvang genomen had. Wat ik ternauwer nood als mogelük beschouwd had, werd door de Graal volbracht. De spreekkoren vereenael- i:gden zich volkomen met Thompsons edel* Strophen. De dramatische aanpassing t>‘ina Volmaakt Geen geweld werd het grootsche meesterstuk aangedaan. Het was prachtig de Oraal dit effect heeft Tenzü het O ‘n Sport moliii ten voorL.__. hesrlijke luchtige dracht. In zwart on brush collectie, en hot is een lust te zien hoe verrassend laag die prachtige, oersolide schoenen geprijsd zijn. Koopt met overleg. Bij Van Haren vindt een ieder zijn keus en....U is aanmerkelijk voordeeliger vitl als steeds, ook nu met haar ongeëvenaarde PINKSTER-COLLECTIE!

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 3