STADSNIEUWS Laatste Nieuws BEURS VAN AMSTERDAM Geniet XYRIAZI 3 KWIEK EN VIEF is onae „Omroeper”. Eiken avond weer opnieuw spraskt 1)V in «OuOOO gezinnen, waar hU steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) io ct. per regel Alkmaar, 2 Juni Brandstichting te Eindhoven J Wisselkoersen Alkmaarsche wieler. BAAN No. I 17‘A ets. Special 20 ets. Apis 25 ets. In luxe verpakking van 10 stuks. I DINSDAG 2 JUNI 1936 OFFICIEELS MEDEDEELINGEN Hinderwet FUm Gom. Radio-programma Het Katholiek Appèl Apothakersnachtdienst STAAT VAN BESOMMINGEN Een spannende ontmoeting BURGERLIJKE STAND RIJKSV1SCHAFSLAG heeft reeds Voorbeurs UIT DEN OMTREK BERGEN EGMOND AAN ZEE Beurs-thermometer ZEEVISSCHER1J IN APRIL Een koude Pinksteren HEILOO DINSDAG 2 JUNI 1936 A.R.K.A. Autoreizen per Ato-reiswagen George Pickard’» Band hH-ET-N-A-A-S-ï-E-L-K-A-A-R Maar vier! Z a Textiel-conflict ten einde Gebr. Van Kempen winnen den 60 K.M.-koppelwedstrijd BOUWSTAKING TE ZUTPHEN OPGEHEVEN BEDRIJFSRAAD SIGAREN INDUSTRIE Overeenstemming met de arbeiders bereikt ns1/» 1.48JK ALCM. VICTRIX—ALM. BOYS 1—2 WARM WATER door eerste klasse vak- en deskundige C. BURGER - TECHN. BUREAU TELEF. M HKEBHÜGOWAfKD J Onderlinge Wedstrijden A. R. Z. Dader achter dot en bekend ’n Klein poesje I „Konlng Amsterdam, 2 Juni 1936 prijshoudend 47-S2% 3= van desen wedstrijd was 1.21A8. B, ••••••«•••a 1 1 I 1 1 I i.' Winkelsluiting. 1 Juni is het badseizoen officieel begonnen. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus zullen de winkels weder lahger open mogen blijven, namelijk tot 10 uur des avonds, ook op Zondag. Dit geldt- alleen voor verkoop van tabaksartikelen, fruit, souvenirs, brood, koek enz., melk, badartikelen e d. Be Quick -successen.*— Bij de op Zaterdag 30 Mei gehouden adspiranten-wedstrijden te Am sterdam ter gelegenheid van het 30-jarlg be staan van Kracht en Vlugheid (I.T.O.S.A.) be haalde Be Quick met een 30-tal meisjes in den gymnastiek-driekamp een len prijs en met een 20-tal jongens eveneens 3-kamp, een 2en prijs. 50 120 132 26 162 201 278 18 80 S IJm. 470—, 6.14 20.20 33.05 38.15 37.20 1.48 JÉ 33.00 38.10 37.10 1.48JÉ 6.15 20.20 248% 132 108 22% 13-50 I 1 I 1 1 I 1 1 I Vorige Slotkoeraen Heden 1151/, 48 117% 130 26% 160% 202 manden 4300.Hercules 300 Llesbeth Bettie 33o manden KOTTEB 240% 131 106% 22% 13.00 33.05 38.15 37.20 119 108 68 62% 66 123 46 1% 168 214 38 204 l i Strandranderij-goederen. De strandvonder heeft de aangespoelde strandgoederen, zooals battings, vaten, een boot van de Insterburg, twee ankers enz., in het openbaar verkocht. De op brengst viel niet mee en bedroeg slechts 170. De boot van de Insterburg kon niet meer op brengen dan ƒ11. 98% 867/, 75 97% 94% 21 117 106% 67 61% 65% 122 47 1% 37% 1% 48% 76% We 7»/* 12% 9% 1% 58 97*/* 867/, 74% 97% 94% 2?% 2074 32 4% 28 9Si Bank Koloniale Bank Cer^Handel-Mij.' Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Pat. Nieuwe Philips Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kenneoot U. Steel U. 8. Leather Intern. Nickel Stand Brands Mijnbouw Boeten Mijnbouw Alg. Exploratie Red jan» Lebong Petroleum Kon QUe GaKxmb Perlak PendEtea 20 Jé 31% 22% 367/, 4% 28% 9% Vorige Slotk. heden 30 Mei -. 7.40 -59.58 9.74% 25.03% 47.83 Obllg. Oert Continental OU Shell Union OU Rubber A’dam Rubber Bandar ••eoo.o.oea Dell Batavia Rubber.... Serbadjadl Sllau v. ma Allied Intercontln. Rubber Scheepvaart Java Oh. Japan Kon. Ned. Stoornb Scheepvaart-Unle Suiker EL V. A. Jav. Cultuur N. L 8. O Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Union Pacific Wabash Erie Kansas City South South. Rallw Chic. MUw Maxwell L. Gr. De Zondag- en nachtdienst wordt in de week van 31 Mei tot en met 8 Juni waargenomen door de apotheek van dan heer H. J. F. Wan na, Rltsevoort 5. Ned. Staatsleen. vaat Gemeenteleen. Young teentng prijshoudend Philipe vaat Unüever VSM Afc» prijshoudend Koninklijke willig b r 4 ..wtmg Rubber ...iaat Tabak Amerüt. waarden reet Carolina manden i 3600.—. B 315 700.—. Na het groote succes, dat George Pickard met zijn boys met het Lentefeest in het Gulden Vlies behaalden, was bet geen wonder, dat de directie deze band voor den tweeden Pinkster dag opnieuw geëngageerd had. Het succes was nu zoo mogelijk nog grooter dan met Paschen, waartoe niet weinig bijdroeg de lady-crooner Ann Fisher, wier sang gewel dige bijval oogstte. Gedurende de Pinksterdagen heeft de politie een viertal processen-verbaal opgemaakt ter- -zake openbare dronkenschap. De beschonken personen hebben hun noes op het bureau van politie uitgeslapen. die in de voorhoede te langzaam was en weinig vechtlust aan den dag legde, thans op de be langrijke spilplaats opstelt; de Grand is zeker verre te verkiezen op deze plaats. De linkshalf werkte wel hard, maar zijn, plaatsen is voor verbetering vatbaar. De oplossing der voorhoede is ook nog lang niet gevonden, want productief was deze Hnle allerminst. Het meerendeel der aanvallen liep door het korte spel steeds dood op de flink van zich afbijtende achterhoede der gasten. De meesten der voorwaartsen, behalve dan de middenvoor, wiens spel wel wat belooft voor de toekomst, toonden weinig vechtlust en men wachtte in de meeste gevallen den bal af in plaats van dezen tegemoet te gaan. Het schie ten liet ook te wenschen over. Een paar ferme rrhoten van den rechtsbinnen van grooten af stand glost, bezorgden den Boys-doelman, die overigens weinig moeilijke schoten kreeg te ver werken. nogal eenige moeite. Spelers als Plas en Gerrltae heeft men op non-actief gesteld, maar of hun plaatsvervan gers beter waren, moet wel zeer betwijfeld wor den. Het elftal van de Boys kan op een zeer goe den wedstrijd terugzien. Het vormde een aar dig geheel en door het enthousiasme, waarmede de spelers zich telkens weer opnieuw in den strijd wierpen, vulden zij elkaar goed aan. De voorhoede heeft het de Alcmarta-verdedlglng meermalen geducht lastig gemaakt. Over den wedstrijd het volgende: Alcmaria nam het eerst de leiding door een mooi 'schot van den middenvoor, maar nog voor de rust wisten de Boys gelijk te maken. Na de hervatting was het, evenals voor de rust, een spannende strijd. Belde voorhoedes probeerden de leiding te veroveren, maar von den in de reep, verdedigingen een onoverkome- Hjken hinderpaal. Wel ontstonden er voor belde doelen hachelijke momenten, maar doelpunten bleven uit. Onverwacht kregen de Boys een strafschop toegewezen wat er precies gebeurde konden we niet zien welke benut werd <13). Alcmaria probeerde althans een gelijk spel te verkrijgen, maar de achterhoede van de Boys hield stand. Het einde kwam met een 31 over winning van de Boys. Blosooop Harmonie: A XtoXT Thrate^- „Watt en J4 Watt als dak- loozen.” Alle dagen 7.30 uur. van de Dinsdag aan don RUkavlachafalag aango- komen stoomtkawlebs 678 - - - - 3300.- DINSDAG, t Juni Vorige Slotk. beden 2 Juni 739% 59^5 9.74% 25.03% 25-02% 4743 - Laat üw woning voorzien van CENTRALE VERWARMÏNG'EN 166% 214% 38% 203% 76»/, 1% 57% I as dividend f Nommaal Het bestuur ontving van verscheidene kanten den indruk, dat het in het algemeen groote in stemming heeft, dat er althans getracht zal worden, om de voor Alkmaar beschikbare plaat sen voor de az. groote Katholieke demonstratie op 21 Juni a.s., gelijkelijk beschikbaar te stellen. Volgens onze toezegging zullen we de vijzs, waarop nog nader publlceeren. Echter blijkt, dat men hier en daar van mee- nlng is. dat de entreeprijs tot bet terrein 50. 78 cent, ja zelfs 1 per persoon zal zijn, mede in verband met de talrijke aanvragen. Niets is minder waar dan dat. Ondanks het enthousiasme, dat reeds nu merkbaar is, zal de toegangsprijs tot het terrein toch een zoodanige zijn, dat deze practisch geen beswaren ppievert en wel eenkwartje per persoon. We meenden er goedmaan te doen, dit reeds thans te sten weten. Geboren: Elly Clara Helene, dochter'van Eye Jan Koning en Dirkje Wiersma; Wilhelmus Hendrlcus Marla, dochter van Èetrus Wilhel mus Maria Aalbers en Johanna Geertruida Peetere; Maria Martha, dochter van Petrus Val- kering en Margaretha Maria Jongkind; Fre- derik Johan, zoon van Gerrit Kramp en Ple- teitje Dleuwertje Dlkkeboom; Johannes Anto- nius, zoon van Gerrit Borst en Johanna Cor nelia Schuit; Bernardus Wilhelmus, soon van Theodorus Bulls en Wilhelmina Driessen Thekla Agatha Maria, dochter van Jacobus Bij waard en Margaretha Catharina Koper Overleden: Jacob Kuys, wed. van Anna Rol. 71 jaar; Agatha Geertruida v. d. SluUs Veer, 82 jaar; Johannes Maria Verhey, geh. met Geertje Dalenberg, 44 jaar; Anna Catharina Schoonhoven, wed. van Kornells Antonie Dane, 80 jaar; Ypkje Nauta geh. met Pieter Brouwer, 63 jaar; Lodewtfk Rocquette Muntlnghe, geh. met Annette Louise Swijter. 70 jaar; Johannes Verhoogt, geh. met Petronella Over de Linden, 74 Jaar; Jan Kok, geh. met Catharina Karpers hoek, 75 Jaar. Het voorstel van den Rijksbemlddelaar inzake het dreigend conflict bU de N.V. van Heek en Oo. te Enschede is thans ook door de arbeiders aanvaard. Het ultimatum is ingetrokken, soodat u. Dinsdag niet gestaakt zal worden. De serie wedstrijden, welke georganiseerd zijn om het kampioenschap van Alkmaar tusachen de plaatselijke vereenlglngen Alcmaria Victrix. Alkmaarsche Boys en het pas gepromoveerde Alkmaar, zijn Zondag voortgezet met de ont moeting Alc. Victrix—Alkm. Boys. Zooals te verwachten, was er veel belangstelling voor dezen plaatselifken wedstrijd, die niet onver diend gewonnen werd door de Boys. Niet on verdiend, omdat het spel meer vastberaden was en het geheele elftal speelde met een enthou siasme, dat prettig aandeed. Daartegenoier maakte het spel van het meerendeel der Alc maria spelers een vrij matten indruk, met uit zondering van de achterhoede en de belde kanthalfs Het streven van de elftal-commissie is ons niet recht duidelijk, want wt) mogen toch aannemen, dat voor de plaatselijke ont moetingen, welke thans georganiseerd zijn, het sterkste elftal wordt opgesteld. Wanneer dit dan inderdaad het sterkste elftal is, dat op de been gebracht kan worden, dan riet het er voor de komende competitie droevig uit. De achterhoede treft geen schuld, want deze was zeker voldoende. Ook de rechtshalf moet bul ten beschouwing blijven, deze hield den ge vaarlijken linkervleugel der gasten goed in be dwang. waarbV zijn snelheid opviel Wat stak daarbij het systeemloos» van den spil ongunstig Na een mislukten Hemelvaartsdag heeft ook Pinksteren niet de zoo zeer verhoopte zotner- sche temperatuur gebracht. Hoeveel schade deze mislukte uitga»n«dngen voor Alkmaar en omgeving gebracht hebben, is moeilijk te becijferen, maar dat het in de dui zenden loopt is zeker. De eerste Pinksterdag was al heel slecht; van eenige extxa-drukte was toen in de stad dan ook niets te bemerken. Tweede Pinksterdag zette met een stralend zonnetje beter in, en al bleef, het te koud voor echt buiten zijn, het weer hield zich dit in tegenstelling met andere plaatsen in ons land den geheelen dag toch zóó goed, dat fietsers en wandelaars er gerust op uit konden trekken. Het is dan ook langs de wegen héél druk geworden, wat mede veroorzaakt werd door de groote nationale slotmeeting van de Blauwe Week, welke in de bosschen van Heiloo werd gehouden. Ruim 6000 personen uit alle streken van het land namen er aan deel. *s Middags trok deze massa, vergezeld door 6 muziekcorp sen, door de stad, met zich meevoerend hon derden kleurige vaandels. 270% 18% 807/, 5JÉ Dezer dagen kwam de bedrijfsraad voor de sigarenindustrie te Eindhoven bijeen. Er werd verslag uitgebracht omtrent het ver handelde in de bijeenkomst van de vertegen woordigers der bestaande bedrijfsraden, te Amsterdam gehouden. 8 Mededeelingen werden gedaan naar aanlei ding van de eerste vergadering der export- commissie en van het besluit om te beginnen met een zoo volledig mogelijke orienteering naar de marktpositie in de verschillende landen, voor wat sigaren betreft. Verder werd nog een bespreking gewijd aan de memorie van antwoord, de nota Van wijzi ging en het gewijzigd wetsontwerp inzake de mechanisatie der slgarenlndustrie, welke be sprekingen eindigden met het besluit om on- mlddellUk na de vergadering een request aan de leden der Tweede Kamer te verzenden. Het advies aan de Rijksverzekeringsbank over het concept-besluit inzake wijziging van het lodnklassebesluit voor de Invaliditeitswet werd vastgesteld, nadat de bedrijfsraad had kennis genomen van het te dezer zake door een commissie uit den raad vastgestelde rapport. Verder werd het advies vastgesteld aan den minister van Sociale Zaken over de samenstel ling en werkingssfeer van den bedrijfsraad. In het reglement, bedoeld in art. 14 der Be- drijfaradenwet, werden veranderingen aangn- bracht, welke ter goedkeuring aan den minister zullen worden voorgelegd. 114»/. 58%J 21% 37% 188% 205 115% 58% 21% 37% 193 207 7.40 59.58 9.74% Gemengde voorgiftklasse. Uit den aard der zaak was hier niet veel strijd, daar de diverse handlcaptjjden nogal uiteen liepen. Door de deelnemers werd vol animo gezeild, en speciaal in de kopgroep ging het neet toe. Er waren 8 .deelnemers, waarvan als eerste eindigde: 1 Anke, stuurman Poorter; 3 Vlieter. stuurman A. Doets; 3 Zomeraotheld, stuurman J. Buur. De AJkm. Roei- en Zeilver. kan op een «eer geslaagden wedstrijddag terugzien. D- volgende wedstrijden zullen worden ge houden op Zaterdag 13 Juni as. Na bespreking tusschen de hoofdbesturen van werkgevers en werknemers in de bouwvak ken is besloten de staking te Zutphen op te heffen. Heden wordt het werk hervat. Het uurloon voor timmerlieden en metselaars is voor een proeftijd van drie maanden be paald op 47 cent per uur. Indien na dien tijd blijkt, dat het contract door beide partijen goed wordt nageleefd, dan wordt het uurloon op 48 oent per uur gebracht. Er zal een plaatselijk collectief contract worden gesloten, waarin de verschillende bepalingen van het landelijk contract voor de bouwvakken worden verwerkt. Zutphen komt dan weer in de klasse 3 c, waarin zy vroeger ook stond, met dien ver stande. dat in die klasse een uurloon van 48 cent geldt. Voorloopig wordt dat hier dus een cent lager. De staking heeft zeven weken geduurd. Aanrijding. Zaterdagmiddag had op den hoek \an de Julianastraat en de Voorstraat een ernstige aanrijding plaats tusschen eén motor rijwiel en een luxe auto, waarbij de motorrijder, de 34-Jarlge Hein Krulder uit Alkmaar, vrij ernstig aan de knie werd gewond. Per brancard werd hij bij dokter C. Belonje binnengedragen, die hem de eerste hulp verleende, waarna hij per auto naar Alkmaar vervoerd si. Zijn motor rijwiel, dut zwaar beschadigd is, heeft de politie in beslag genomen. Van den auto, bestuurd door den 26-jarigen taxi-chauffeur Jacob Wijngaar den uit Zaandam, werd bet spatbord zwaar ge havend. Het zonnetje van den Tweeuen Pnxstetdig heeft vele Alkmaarders naar Akerslot gelokt en het was duidelijk hoe de nieuwe Jachthaven, restaurant enz., die de vorige week werden ge opend, in een lang, gevoelde behoefte voorelen. Vanaf het terras en op het platte dak van het restaurant had mén een schitterend uitzicht op de onderlinge aetlweclstrijden, georgaulseero door de Alkm. Roef- en Zeilver. Door de zeer varieerende windsterkten wer den spannende wedstrijden geleverd. Nu eens was het bladstil, dan weer woei het keihard, kortom het weer was Ideaal om de spanning er tot het laatste toe in te houden. Het verloop der wedstrijden in de verschil lende klassen was als volgt: Regen boog klasse Hier wist de heer Boersma met zijn Jacht „1 Hcndsbosch” een gedecideerde overwinning te behalen, door reeds van den start af de leiding te nemen en deze niet meer af te staan. De heeren Poorter en Nauta kwamen resp. als tweede en derde aan. 6 Meter B.M.-klasse. Hier was de wedstrijd al zeer spannend. Het «as opmerkelijk hoe hier de posities wisselden. De uitslag was: 1 Doolaard, stuurman Erdt- sieck; 3 Wetterwille, stuurman Brink; 3 Popey, stuurman Meurs; 4 Kamara, stuurman Helder: 5 Swdle. stuurman Zaman. In de woning met winkel van den behanger M. van der L. aan het Roostenplein 31 te Eind hoven werd Maandagavond omstreeks tien uur door voorbijgangers brand ontdekt. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek het, dat de be woner afwezig was. Het huis was aan alle kan ten gesloten. De agenten moesten een etalage ruit intrappen, om toegang tot de woning te krijgen. Er werd vuur oittdekt achter deze etalage en in een bovenkamer. De inmiddels gearriveerde brandweer kon het vuur met een paar emmers water biusachen. De bewoner, die bij familieleden te Woensel vertoefde, werd gewaarschuwd, doch kon geen verklaring van de oorzaak van den brand ge ven. De recherche had echter reeds eenige da gen van tevoren ontdekt, dat Van der L. het plan had opgev4’. tijdens de Pinksterdagen zijn woning in brand te steken. Er was dan ook de laatste dagen voortdurend in de nabijheid van de woning gesurveilleerd. Men had echter niet verwacht, dat de brand Maandagavond zoo vroeg zou uitbreken. Onmiddellijk heeft de recherche een onder zoek in de woning ingesteld. BIJ dit onderzoek bleek, dat ook in een woonkamer achter den winkel brand is gesticht. Van der L. is in arrest gesteld. Hedenmorgen heeft hij na een langdurig verhoor bekend op twee plaatsen met spiritus brand te hébben geettoht Staatsleeningen 4% Nederland 1936 8 2j^ w 4H Ned. Indlé 1931 4 Ned. Indiê 1934 BK Youngl. (M.K.-verkL) Amsterd Aan het bureau van politie is een lief klein poesje gebracht, dat door den eigenaar of eventueelen liefhebber kan worden afgehaald. Wij ontvangen zoo Juist den typografisch keu rig verzorgden, auto-reis-gids 1936 van de N. V. Algemeene Transport Onderneming (A. T. O.) te Utrecht. Het propramma, dat voor dit jaar in samenwerking met de Nederlandsche Spoorwe gen is vastgesteld ziet er schitterend uit en is zoo soepel en welgekozen, dat het duidelijk den nieuwen frisschen zakengeest, welke zich in ons Spoorwegbedrijf baan breekt, demonstreert. Wij noemen er eenige nummers uit: auto-rondritten door Nijmegen; door Utrecht en het Gooi; door Maastricht en Zuid Limburg: naar Apeldoorn en door Twenthe naar Benthelm; een acht-kastee- lentocht in de omstreken van Arnhem; een tocht naar het nationale park ,J7e Hooge Veluwe" reizen naar Hoek van Holland met daaraan aan sluitende tochten van één dag op zee per dood gewoon zeekasteel; reizen naar Alkmaar, naar Leeuwarden en de Zuiderzeewerken. Zelfs wor den er bultenlandsche reizen per auto-relswagen aangekondlgd o. m. naar Budapest, Weenen, Praag, Berlijn, Zwitserland, Italië, Parijs enz. Het slot van het aardige, leaenswaardlge boekje geeft een verslag van de deelneming van een Ato-reiswagen aan de Rally Monte Oarlo 1936 en is wel in staat vertrouwen te geven in het gebezigde materiaal en personeel. De verspreiding op groote schaal Vorige Slotkoenen Heden 18 10JÉ V. V. V. In de vergadering van de ver- eenlging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer werd door het bestuur medegedeeld, dat de heer P. Vierkant benoemd is tot admi nistrateur. Tot afgevaardigden naar de federa- tievergaderlng te Assen werden benoemd de heeren G. Smits en P. A. Dijkser. Het bestuur werd gemachtigd het gebouw voor sport en kunst te mogen verhuren zonder goedkeuring der vergadering. Besloten werd dat om bestuurslid te worden men minstens één jaar in de gemeente moet wonen en om stemrecht te kunnen uit oefenen men minstens een half jaar Ud der vereenlging moet zijn. De baten der verloting voor het gebouw Sport en Kunst bedragen 127.48. De verllchtingsavond wordt in Augustus as. gehouden. Er zullen 6 plaatselijke en 3 buitenconcerten plaats hebben. Op be scheiden schaal aal een bloemencorso plaats hebben in samenwerking met de Florallaver- eenlging. IJMUIDEN. 2 Juni. RiJksvlKhatelag Tsrbot 34—58 oent per kg. Griet 18.00—25 per 50 kg. Tong 4863 cent per kg Groote Echol 18.00 35 middel Schol 15.00—17, ZeUchoI 13.00—15, kleine Schol 7.0017, Schar 5- -8.50. Tongschaar 15.00—31. Pieterman en Poon 33.60, groote Schelvlach 14.00—16. middel Schelvlach 13.00— 14. kl. mldd. Schelvlach 7.60—18. kleine Schel- visch 4.4010 per 50 kg. Kabeljauw 27.5061 per 136 kg. Gullen 8.50—51 per 50 kg. Leng 1.10 per etuk. Heilbot 5876 cent per kg. Wijting 3.70 —SAO per 50 kg. Koolvlech 60 cent per stuk. IU- kreel SAO—7^ per 50 kg. Londen Berlijn Parijs Brusael Zwlteerisna Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo N.W.(cabie) Rome Fi'aag Madrid De afdeeling Visscherijen van het Departe ment van Landbouw en Visscherij deelt het volgende mede omtrent de zeevtsschcry In ne maand April 1936, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op April 1935. Aan de aeevisscherij namen 413 (433) Neder landsche vaartuigen deel. Door Nederlandsche en vreemde vaartuigen werd volgens voorloo- pige opgaven hier te lande aangevoerd 2.499.581 <2.725.192) K.G. visch met een waarde van f463.271 (f473.529). In totaal waren 49 (68) stoomtrawlers in be drijf. In 101 (135) reizen brachten deze vaar tuigen te IJmuiden 1.276 528 (1.619.003) K.G. visch aan ter waarde van f318.158 (f350310) of gemiddeld per reisdag 1094 (1049) K.G. en f 187 (f 163). Van de motorloggers namen 120 (118) vaar tuigen aan de trawlvlsscherij deel. In 339 (34D reizen werd 540.284 (510.483) K.G visch aan gebracht. ter waarde van f141.469 (f148388) of gemiddeld per reisdag 200 (179) K.G. en f52 (f53). Aan de trawlvlsscherij langs de Nederland- sche Noordzeekust namen voorts 205 (198) kleine motorvaartuigen, waaronder ook een aantal motorkotters, en 18 (19) half gedekte en open zeilvaartulgen deel. De motorlfustvisschers maakten 1258 (692) reizen en brachten 344.941 (207.994) K.G. Noordzeevisch aan ter waarde van f57.249 (34.806). of gemiddeld per reis 274 (301) K.G. en f46 (f50). Tocht ouden van dagen In zijn laatste vergadering besloot het Comité Autotocht voor Ouden van Dagen te Heiloo ook in 1936 weder een dergelijken tocht te doen plaats vinden. Hiertoe is de steun noodlg van alle ingezetenen van de gemeente Heiloo, waartoe In de eerst volgende weken door een zevental dames in- teekenltjsten zullen worden aangeboden. Ook hoopt het comité ook dit Jaar weer de mede- werking van H.H. autobezitters te mogen ont vangen op de spontane wijze, zooals dit bij de .acht vorige autotochten geschiedde; zij zullen hiertoe persoonlijk door den leider van den tocht, den heer J.X. Groot, worden aangezocht. Nadere bijzonderheden aangaande dezen auto tocht zullen nog door raambiljetten worden bekend gemaakt. van dit aardige boekje zal de populariseering van het Ato-vervoermlddel aeer la de hand werkenl Uiterst hinderlijk on vol go- voren b bet, Wanneer meer dun twee fietsen naast elkaar rijden. (Op tmalle wegen en paden Is zeMi twee nog te veell In de dezer dagen gehouden bestuursvergade ring zijn de overige bestuursfuncties verdeeld zoodat de samenstelling thans luidt als volgt: F. A. M. Beerends, voorzitter; Bep van ’t Hoff, secretaresse; C. van Dam, penningmeester; Joh. Plas, vice-voorzitter en C. Groot, 2e secre taris. Het secretariaat van de afd. Alkmaar is thans gevestigd: Kennemerstraatweg 493 Heiloo. en Eriiier*. LOGGEB8 304 370.—. Scb. 69 160K W 175 les 70.—, 166 340.—, 50 450.— M 1060.—. 64 120.—. 31 150 19 100—, 104 590.—. 46 400 133 140 167 4305 3410.—. 44 880 105 340.—, 136 380 43 540—, 33 360.—. 134 430.—, 173 550—149 310 33 610.— 63 370.—, 59 380.—. 155 1330- 56 330.—, 39 580.—, 78 1540.—, 114 180—113 350.—. Nadat tweemaal de wedstrijden door den regen geen doorgang konden vinden, hebben de wedstrijden op Tweeden Pinksterdag het beter getroffen. Het was een uitstekend pro gramma, dat voor dezen middag was samen gesteld. Bekende profs, als Gebr. v. Kempen. Oebr. Vroomen, de Belgen BilUet en Loncke os, verschenen aan den start en hebben uitste kenden strijd te zien gegeven. Maar ook de amateurs hebben goede sport geboden. De be langstelling voor deze wedstrijden was aeer groot en de bezoekers zullen zeker geen spijt gehad hebben van hun tocht naar de Alkmaar- ache Wielerbaan. Begonnen werd met een sprintwedstrijd voor profs, over 1 K.M. Ie Serie: 1. W. Vroomen. 2. J. v. Kempen, 3 BilUet; tijd 10.8. 3e Serie: 1. W. Vroomen, 2 Billiet 3. J. v. Kempen; tUd 11.4. 3e Serie: 1. BilUet, 3. J. Kempen. 3. W. Vroomen. Win naar van dezen wedstrijd was dus W. Vroomen. TUdrace voor profs, over 500 M. met vliegenden start. In dezen wedstrijd waren P. v. Kempen en de Belg Loncke de snelsten en maakten denzelfden tijd 32.4. aoodat belden een eere- rondje mochten rijden. M. Vroomen maakte een tijd van 34.4; J. Bosland 33.6; R. Loskamp 34.6. Ploegen-inhaalwedstrijd tusschen het Noord- Holl koppel J. Kulper-D. Klink en het Bra- bontsche koppel L. v. Schijndel en F. van der I Broek. In het begin liep t Noord-Hollandsche I koppel aardig in, maar later moesten zij hun 1 voorsprong weer prijs geven. Jammer, dat van y *t~Drabnntsche koppel het grootste gedeelte van den strijd maar een persoon in de baan was. Kuiper en Klink werden tenslotte winnaars met niet zoo heel groot verschil. 50 ronden wedstrijd voor amateurs, waarvan de eerste 6 aankomende geplaatst werden een klassement-wedstrijd over 5 K.M. Dit wts een aardige wedstrijd, waarin de ren ners elkaar weinig toegaven. Bekend gemaakt werd, dat 2.5o voor een kunstvoorwerp uit geloofd was voor den renner, die *t eerst een ronde uitliep. Na verschUlende pogingen slaagde tenslotte de Alkmaard^r J. Groot er in een ronde uit te loopen en daarmede de premie te veroveren. Later mocht het ook den zaan dammer J. Tel gelukken een ronde voorsprong te nemen. Tegen het einde werden Groot en Tel uit den strijd genomen, omdat zij door hun ronde voorsprong toch geplaatst waren. Er waren dus nog 4 plaatsen voor de overige renners, waarom hard gestreden werd. Ge plaatst werden nog: H. Oudshoorn, H Quant, H. Bol en P. Zandvoort. De tijd oyipr de 50 ronden was: 11 m. 45 sec. Deze 6 renners verschenen dus aan dten start voor den wedstrijd over 5 KM. met 5 klas sementen. J. Groot wrd winnaar van dezen «waren strijd, driemaal werd hij eerste, een maal tweede en eenmaal derde; 3. H. Bol; 3. H. Oudshoorn. Het laatste nummer voor de pauze was een 50 rondenwedstrijd voor profs. VerschUlende pogingen werden aangewend een ronde uit te loepen, maar gemakkelUk ging dit niet. Toch slaagden F. v. Kempen. L. v. Schijndel. R. Los- kamp en J. Kuiper er in een ronde voorsprong te nemen. Deze Vier rentiers bezetten dus de vier eerste plaatsen, maar toen moest nog in de eindspurt uitgemaakt worden de volgorde. Piet van Kempen bleek, ondanks *t feit, dat hij de oudste actieve renner is. de snelste. I. P. v. Kempen, 2. L. v. Schijndel. 3. R. Los kamp. J. Kuiper. Tijd 11 m. 5 sec. De profs, deden dus 40 sec. korter over de 50 ronden dan de amateurs. Na de pauze werd direct een aanvang ge maakt met den intern, koppelwedstrijd over 60 K.M. met 4 klassementen De volgende 6 koppels verschenen aan den start: de Belgen HUUet-Loncke en de Nederlandsche koppels Gebr. vah Kempen, Gebr. Vroomen, v. Schijn del-v. d. Broek, Kulper-Klink en Bosland-Los- kamp. Deze koppelwedstrijd bood een interes santen strijd tusschen gelijkwaardige koppels. In de eerste 10 K.M. waren verschillende uit- looppogingen gedaan, maar zonder resultaat, want die wegloopers werden steeds weer ach terhaald. Toen nog ruim 240 ronden te rijden waren, wist het Belgische koppel een ronde te ne men, hetgeen eenige ronden daarna de Gebr. van Kempen nadeden. De overige koppels, vooral de Gebr. Vhoo- men probeerden den achterstand in te loopen, maar zij konden er niet in slagen, want de Gebr. v. Kempen en de Belgen BilUet-Loncke waren op hun hoede, in de sprints voor de klassementen waren de Gebr. v. Kempen de sterksten, vooral P. v. Kempen toonde zich nog een uitstekend sprinter, want in <fe twee eerste klassementen werd hjj eerste De wed strijd werd dan ook gewonnen door de Gebr. van Kempen met 15 pnt.. 2. BilUet-Loncke 7 pnt. OP een ronde: 3. v. Schijndel-v. d. Broek 14 pnt., 3. Gebr. vroomen 12 pnt.. 5. J, Bos- land-R. Loskamp 3 pnt., 6 Kuiper-KUnk. Een woord van hulde komt seker toe aan 1 Noord-Hollandsche koppel Kuiper-KUnk, die belde renners hebben niet alleen den wed strijd uitgereden, maar ook uitstekend partij gegeven en dat in zulk een sterk veld. De tijd Na de disconto-verhooglng van de Neder landsche Bank van 2S tot 3)4 pCt. was het hedenochtend in het valuta-verfceer wel wat kalmer, maar heerzehte er toch nog een onzekere stemming. De vraag naar Ponden was minder sterk dan Zaterrtag JJ„ aangezien het devies, na het hooge slot van dien dag op 7.40, thans tot 7.39)4 werd gelaten. De Frank en de Dollar toonden echter geen verandering en bijgevolg was ork de positie van onzen gulden niet beter. Hoe de geldmarkt zich in den loop der eerst- volgerde dagen zal ontwikkelen, valt intusschen niet te berekenen. In het telefonisch effecten verkeer was hedenochtend de stemming vast. Amerikaanscbe. waarden werden beïnvloed door de New Yorksche slotkoersen van Vrijdag JL en gisteren (Zaterdag J.l. bleef de markt wegens tnemorial-day gesloten) en bewogen zich op hoogere koersen. Steels konden 5/8 11/8 ver beteren tot 37 H—38. Bethl. Steel liep 5/8 op tot 31M en Anaconda Copper X k X tot 20M 31. She’ Union en Tidewater waren echter op reap. 10K en 9% k 9)4 luier. Toonaangevende aandcelen werden eenlgermate door devaluatie- denkbeelden beheerscht en legden ook een vas- tere stemming aan den dag. Koninklijke OUe noteerde 1 pCt. tot 271—2T1M- H. V. A. liep- 3 k 3 pCt. op tot 340—243. Voor PhlUpslampen was ie stemming tamelijk prijshoudend op 188 en ook A’dam Rubber kon zich niet geheel handhaven, zich bewegende op circa 116 pCt. Unilever handhaafde zich op vorig peil 114— 114)4. Aan deze stemming had men echter geen houvast, omdat men in onzekerheid verkeerde, hoe onze aandeelen- en obligatiemarkt zich op de officieele beurs in den namiddag zou ont wikkelen. Heden zijn op dé gemeente-secretarie ter in zage gelegd verzoeken niet bijlagen van; a. de N.V.A. Melboom’s Handelmaatschappij, alhier, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het snjfden van eternlt, met plaatsing van een electro-motor van 5 P-K- en twee liften, elk voorzien van een electromotor, resp. van 3 en 2 P.K., in de perceelen Oude- gracht nrs. 26-40; b. de firma P. Kool, Jen, alhier, om vergun ning tot het uitbeelden van een inrichting voor het bewaren en onderhouden van kaas, door bij plaatsing van A électromotoren, één van 1.1 P.K., één van 1 PK. en twee van M PK. voor de aandrijving van diverse machines, in het perceel Houttil nrs. 1-3. Bezwaren tegen deze verzoeken kunnen wor den ingediend ten stadhuize, mondeling op Dinsdag 16 Juni is., voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór ot op dien ttjd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag ^kunnen dé verzoekers en hti. die beswaren heeft ingebracht op de secretarie deser gemeente Un de terzake Ingekomen stukken kennis nemen ALKMAAR, 2 Juni 1936. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. K. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. x voor af. Onbegrijpelijk is het dat men dezen speler.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 12