Brabantia stuitte op zeer veel tegenstand M r GROOTE OVERWINNING VAN VOLENDAM V R.K.N.A.C. VERLIEST MET 5-1 HOLLAND-INDIË TE WATER EEN GELIJK SBftt TEGEN SPARTAAN l X’ X <1 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Kansen van Volendam stijgen J De Indische zwemmers winnen 3—0 voorsprong by de rust Het spelverloop K.N.V.B. TURNEN SCHAKEN aan - 4 SM Koning scoort vier doelpunten Hongarije wint den landenwedstrijd Matige wedstrijd te Rotterdam Hermes-D.V3. blijft in de eerste klasse Feyenoord houdt de beste papieren Goede voorsprong van Capablanca Be Quick zorgt voor oen nieuwe verrassing Brabantia verspeelt een pont tegen Spartaan H.F.C. moet zyn plaats C.V.V. afstaan Recordpoging op de vier maal honderd meter estafette dames niet gelukt o i 2 3 2 s o Reeds spoedig na het begin namen de Spartanen de leiding, maar voor de rust was de stand weer Het 26ste bonds feest K.N.G.V. —I.T.O.S.A. Lachapelle practisch uitgeschakeld De productievere voorhoede der wydbroeken besliste den vrij wel gelykopgaanden stryd Daring Club wint het A.D.O. toumooi Nederlaag van de Bredasche club tegen MeiA DINSDAG 2 JUNI 1936 ’uit de sportwereld - - I r- t r jgl te - f bleek, dat de blauw- nen. niet fortuinlijk. Zuid n was In minuut spelen een 23 Mei 1 Juni 3—1 1—2 bykreeg. promotie-compe title een zegevierden, de 3—0 in het Zuiden weer meer beslissing moe- nu de 13— 7 België 530 pnt. Bark», 7 1 1 3 1 0 1 s 5 4 2 2 1 1 1 3 1 1 1 0 1 3 1 I J I Onder leiding van scheidsrechter Vonk uit Eindhoven stelden de 'volgende elftallen zich om half drie op: 3 4 4 5 4 5 4 S s s 3 3 2 1 0 3 O' 1 2 2 5 5 5 5 0 derde het De wereldkampioen turnen, de Hongaar Dr. Pelle, die ook bij den drielanden- wedstrtjd te Amsterdam de beste inditidueele prestatie leverde H.D.VB. D.OJB. Velos 5 4 4 4 4 4 3 2 1 0 0 0 o 1 1 o 1 3 3 4 4 0 3 3 3 8 4 2 7 2 3 8—3 0—8 6—S Borne S.C.H. NEC. S 6 4 4 4 2 3 1 1 3 1 1 1 1 1 1 0 0 o 1.11.4 1.07.8 1.003 104,6 1 1 3 2 0 1 1 1 1 3 7 7 2 2 3 4 3 2 2 0 4—3 0—3 7—4 7— 7 8— 6 R. K. N. A. O.: Schmetz, doel; Kohnen en H. Schings, achter; Zeck, Stitzinger en Arets, mid den; J. Schings, Quaedvlleg Jr., Bahnen, Cher min en Gielkens Jr., voor. ten De beste 2 2 1 2 0 Hongarije Nederland 12—4 3—9 3—10 Zonder extra-wedstryden zijn de beslissingen gevallen In de Westelijke promotle-competlUes. in het eene geval ten gunste en in het andere geval ten nadeele van de eerste klas-dub. Her- mee-D.VJB. blijft eerste klasser. terwijl HJ.C. sljn plaats het volgend seizoen aan C.V.V. moet afstaan. 18— 7 16—14 14— 13 15— 21 5—11 N.OJLD. Willem H Palemig TBC. J. Selbach R. Mastenbroek T. Wagner W. den Ouden 11X2 1.06 1.00 1.00.6 7—11 10—16 Schljndel Lachapelle Gennep Mevo Caesar Laura Hoensbroek W. V. V. Panningen Brabantia Volendam Spartaan Treffers RKNAO. 14—8 17—6 16—13 13—18 10—19 43* Volendam: Sier, doel; D. Plat en J. Bond, ach ter; J. Tol, J. Tuyl en W. Runderkamp. midden; H. Smit, T. Pooyer, Th. Bond, C. Jonk en K. Koning, voor. 7— 3 9— 6 7— 5 10—13 9—16 C.V.V. HFC. H.V.V. Pefjenoord Enschede AJax Be Quick N-A.C. lezen, of den De Volendam-ploeg kwam In het veld met een invaller voor rechtshalf F. Tuyp, voor wien J. Tol meespeelde, terwijl voorts aanvoerder W. Runderkamp zich nog voor de rust door J. Mo lenaar moest laten vervangen. Deze handicap bleek voor de Volendammers echter geen belet sel om toch met groote cijfers te winnen, hoe wel de zege ongetwijfeld geflatteerd was. Ook de bezoekers hadden twee Invallers, nJ. Bahnen en Gielkens Jr., die resp. voor Quaedvlleg Sr. en Gielkens Sr. meespeelden. In het veld wogen de ploegen over het algemeen wel tegen elkaar op. Ook de Llmburgsche ploeg bleek verschil lende technisch goed geschoolde spelers te heb ben, maar de voorhoede der gecombineerden bleek den weg naar het doel der tegenpartij niet te kunnen vinden. De opzet der aanvallen was in den regel nog zoo slecht niet, maar het binnentrio, dat bovendien tegen de goed In- grjjpende Volendammer-achterhoede niet opge wassen was, bleek niet In staat om een behoor- lyk schot te lossen. De enkele gevaarlijke scho ten, die Sier nog te verwerken kreeg, kwamen van de buitenspelers. -Ook de verdediging der Limburgers had enkele zwakke momenten en hiervan waren eenige doelpunten der wjjdbroe- ken indirect het gevolg. De invallers in de half- linle van Volendam hebben zich goed geweerd, hoewel het steunen van de voorhoede dezen wedstrijd over het algemeen niet zoo goed was ,i', als anders. Jonk en Pooyer namen dlkwyis een naar achter geschoven positie In, maar dit ver zwakte de kracht van den aanval, waarin Ko ning. die niet minder dan vier van de vyf doel punten voor zijn rekening nam, weer uitblonk, slechts weinig. Behoudens enkele perioden van overwicht aan beide zijden, het laatste kwar tier voor de rust en het eerste daarna waren de gasten b.v. sterk in den aanval, ging de strijd geiyk op. Maar een voetbalwedstrijd wordt nu eenmaal door de doelpunten beslist en de Lim burgers verstonden de kunst om deze te maken al heel slecht, al moet erkend worden, dat zij verschillende ifialen met pech te kampen hadden. De resultaten van het door A. D. O. te Den Haag gehouden Pinkstertournool rijn: A. D. O.Excelsior (Roubaix) Haagsch elftalDaring club (Brussel) Haagsch elftalExcelsior A. D. O.Daring club De Daring club heeft het toumooi dus gewon nen. De resultaten van de partijen, gespeeld tn de dertiende ronde van het schaaktournooi te Moskou, waren: Loewenflsj wint van Flohr. Ragozlne remise met Capablanca. Botwinnlk remise met Eliskasea. Laeker remise met Kahn. Lilienthal remise met Rjumln. Voorts werden de volgende afgebroken par tijen uitgespeeld: Botwinnlk wint van Rjumln. Ragozlne remise met Kahn. Botwinnlk remise met Lilienthal. Flohr remise met Begntine. De stand na de dertiende ronde is thans: 1. Capablanca 9\* pnt 2. Botwinnlk 8 pnt.; De Tllburgsche clubs wonnen opnieuw, waardoor de twee andere concurrenten NOAD. be- I, waardoor achter in een wedstrijd, waarin het spelpeil zich aan beide zyden niet boven het middelma tige verhief, heeft Volendam gisteren met 51 van R. K. N. A. C. gewonnen, waardoor de wijdbroeken hun kanspraken op het landskampioenschap onverminderd blijven handhaven. De kampioenswedstrijden hebben gisteren ongetwijfeld een voor Volendam gunstig ver loop gehad. Zelf 'wonnen de wijdbroeken thuis met 5—1 van R.K.N.A.C., terwijl hun ernstig ste concurrent Brabantia in Rotterdam een punt verspeelde door een gelijk spel tegen Spartaan. De club uit Eindhoven, die nog on geslagen is, heeft wel de leiding kunnen be houden, maar de Brabantsche kampioenen hebben een voorsprong H.F.C. bracht het in Haarlem tegen het reeds uitgeschakelde H.V.V. niet verder dan een gelijk epel (3—3), waardoor de degradatie van The De Argenttjnsche lange afstandslooper Zabala (vooraan) won te Berlin uurwedstrijd door een afstand van 18.499 KM. af te leggen 3 en 4 Ragozlne en Lilienthal. leder 6H pnk; 5. 6. 7, 8 en 9 Laeker, Loewenflsj, Flohr. Kahn en Eliskasea ieder 6 pok; 10. Rjumln 4)4 pnt. langs naast ging. Het laatste deel van de eerste helft waren de gasten meer In den aanval. Sier moest op treden by schoten van Schings en Gielkens. die hem heel wat moeite gaven, terwyi een van Zeek juist over ging. sen van A. en Th. Mentinck een onverwachte kans kreeg. Lukken greep enkele malen keurig in. Geruid men tyd werd daarna op het middenveld ge speeld, waarty slecht spel werd gedemonstreerd. Langzamerhand werden de bezoekers weer ster ker. Het schieten was evenwel slecht. By een geweldige doelworsteling voor de Spartaansche veste wist Hessels Venrooy ultelndeiyk te pas seeren (11). By de hervatting bleek Borremans uitgeval len te zyn en zyn plaats werd door den vierden Mentinck Ingenomen. De Geer werd nu links binnen en W. Mentinck linksbuiten opgesteld. Dit bleek achteraf een misgreep te zyn, want op den vleugel voelt de Geer zich toch maar altijd beter thuis. Direct kropen de Spartanen door *t oog van de naald, toen Venrooy een schot van v. Hoof slecht verwerkte en v. Deuraen een mooie kans niet benutte. Zelfs de naar binnen gezwenkte V. Hoof kon. toen by een goede kans kreeg, Venrooy niet passeeren. Toen Venrooy uitgeloopen was. ontstond wederom een gevaar lijke situatie voor het Rotterdamsche doel, maar Pols trad reddend op. By Spartaan trad de vleugel W Mentinck— de Geer het meest op den voorgrond, maar Luk ken weerde alle gevaar af. Het spel werd van weerskanten beter. Er kwam meer verband In de beide ploegen en het tem po werd opgevoerd. Het spel ging nu snel van doel tot doel. De Geer liet zich een goede sco ringskans ontnemen en toen v. Hoof direct hierna Jnschoot, kon Venrooy slechts met veel geluk redden. By de Spartaansche aanvallen bleef de rech tervleugel steeds te ver achter, waardoor de zwarten niet z6o gevaariyk konden opereeren. Tot besluit kreeg A. Mentinck nog een fraaie pass van de Geer, maar Lukken had het spel letje doorzién en door snel en resoluut ultloopen voorkwam hy erger. Toen het eindsignaal klonk, was de stand nog geiyk. hoedespelers eenige kansen, die onbenut bleven tot Jonk na een half uur spelen, hiertoe in staat gesteld door Th. Bond, den Limburgschen keeper van dichtby voor den derden keer kon passeeren (3O). Het had maar weinig gescheeld of de score was onmiddeliyk hierop vergroot, toen een ge vaariyk schot van Koning vlak voor het doel In een zeer matig gespeelden wedstryd heeft Brabantia te Rotterdam tegen Spar taan, door een 1—1 geiyk spel, hetwelk vry- wel de juiste verhouding weergaf, een kostbaar punt verspeeld. Good Old een feit werd en Rotterdam er met C.V.V. een eersten klasser Reeds spoedig bleek, dat de aanvallen der Vo lendammers het gevaariykst waren. Weldra suisde een kopbal van Pooyer na een afgeme ten voorzet van Koning rakelings over en even later kregen Bond en Pooyer een fraaie kans om de score te openen, maar zy gaven den Lim burgschen backs gelegenheid om weg te werken. Er werd aanvankeiyk in een hoog tempo ge speeld met wisselende aanvallen aan beide zy den. Sier verrichtte uitstekend werk, toen hy een ver schot van J. Schings onschadeiyk maak te. Na een klein kwartier spelen wist Koning zich mooi vry te spelen en met een fraai on houdbaar schot gaf by Schmetz geen kans en zyn club de leiding (10). Slechts enkele minuten later werd de voor sprong reeds vergroot, opnieuw door een doel punt van Koning, toen Jonk den bal op zeer tactische wijze had laten loopen (2—0). De gasten zetten een serie aanvallen op, maar Volendam liet zich niet in de verdediging dwin gen en het spel bleef een snel en open karak ter houden. Voor belde doelen kregen de voor- De uitslag werd: 1. Holland In 433,8; 2. Indië In 5.19,4. De overige uitslagen waren. 100 Meter rugslag heeren: Lachapelle want de Bredasche club verloor thuis met 1—0 van Mevo. zoodat de kans op promotie voor de Bredanaars practisch verkeken is, daar Schyn- del nu met nog een wedstryd te voorsprong heeft van twee punten. Voor den tweeden keer beeft Enschede In de kamploenscompetltie van den K.N.V.B. de meerderheid moeten erkennen van Feyenoord. dat thans met 31 zegevierde, waardoor de kansen op het landskampioenschap voor de Rotterdammers zeer gestegen zyn. AJax stelde zyn aanhang geducht teleur door In Groningen met 5—4 van Be Quick te verlli de Amsterdammers grond raakten. definitief uitgeschakeld werden, haalde in zyn laatsten thuiswedstrijd een 3—1- zege op T.8.C., terwyi Willem II den ultwed- stryd tegen Palemig eveneens tot een goed einde bracht en door met 2—1 te winnen beide punten uit Limburg meebracht. De laatste ont moeting tusschen de twee Tllburgsche clubs, Willem II—NOAD. zal ten brengen. In het Oosten werd de voortgézet met de plaatselyke ontmoeting In P. van den Hoek (Indië) 1.13.4; Schouwen (Holland) 1.14.4. 100 Meter rugslag dameg: 1. Mej. D. Kerk meester (Holland) 1.183: 2. mej. van Feggelen (Holland) 1.18,2; 3. mej. Jongerius (IndU) 1.45; 4. mej. van Maurik (Indië) 159.8. 4 x 200 Meter vrye slag estafette heeren: 1. Indië 934.4; 2. Holland 9.42,4. Waterpolo dames HollandIndië 34. 100 Meter schoolslag dames: 1. mej. Eykebroek (Holland) 127,4; X mej. Stroomberg (Holland) 1275; 3. mej. Kloots (Indië) 2 mln.; 4. mej. Heyman (Indië) gediskwalificeerd. 100 Meter vrye slag heeren: 1. Moolenaar (In dië) 1.02,8; 2. Sipkema (Indië) 1.04; 3. Kemper (Holland) 1.052: 4. Craa (Holland) 1.063- 200 Meter schoolslag heeren: 1. Maler (Indië) 2.47; 2. Van Duin (Holland) 253; 3. Smitshuy- sen (Holland) 2.562; 4. Boejen (Indië) 3.18. 100 Meter vrye slag dames: 1. Rie Masten broek 1.06,6; 2. Tine Wagner 1.07,4; 3. 8. 81e- berg (Indië) 1.15; 4. mej. Bouters (Indië) 123,6. Schoonspringen heeren: 1. H. Haasmann (Indië) 117 pnt.; 2. H. Lotgering (Holland) 108,81 pnt.; 8. N. van der Voort (Holland) 99,66 pnt. Waterpolo HollandIndië: 27. - Indië heeft In totaal met 138 punten tegen Holland 122 den wedstryd gewonnen. De Schiedammers, die reeds aan een gelijk spel genoeg hadden om zich te handhaven, wonnen In Utrecht met 2—1 van DOS. van den landenwed- strljd was de brug. Hongarije vergrootte den voorsprong nog aanzieniyk, terwyi België met een totaal van 68X.60 pnt. 0.80 pnt. voor was op het Nederlandsche team. Met nog alleen het rek voor den boeg stond Nederland er niet temin beter voor, daar onze landgenooten aan dit toestel altijd betere resultaten hebben ge haald. Dat bleek ook nu het geval te zijn. Wel mislukte de rekoefening van Melkman totaal, doch de doorsnee-prestetles van de overigen wa ren steeds Iets beter d*n die der Belgen. Met nog enkele punten v<x -uprong wist Nederland «4ch nog juist tweed# te plee teen. Nymegen tusschen S.C.H. en NI.C„ waarin de eerste klassers. die met gelukkigen waren. de wedstryd meer gespeeld en hun op Volendam bedraagt nog maar een punt, zoodat laatstgenoemde club er rela tief beter voorstaat. Nederlander Wédel, die een prachtige oefening op het stadlonplankler gaf met 28.8 pnt., even veel dus als Pelle. By het paardsprlngen werd het beste resul taat behaald door Wedel met 14.4 pnt. voor de Hongaren Peter en Kecskemets met resp. 13.8 en 13.7 pnt. De stand na de middagwedstryden was: 1. Hongarije, 2453 pnt.; 2. Nederland, 230.1 pnt.; 3. België. 228.1 pnt. Men begon in de Apollohal met het onderdeel, de rxngen. Opmerkeiyk was nier'oy dat de Hongaren, In vergeiyklng met de Nederlanders en Belgen, zeer rustig werkten en vooral hun oefeningen op kracht baseerden Niet minder dan drie hunner kwamen boven de 29 pnt. uit met Pelle als een uitblinker, die 29.70 pnt. behaalde. Wedel sloeg In dit zoo sterke milieu geen slecht figuur. Hy bracht het tot 28.40. In totaal behaalde Hongarije aan dit toestel 169.40 pnt., Nederland 156.90 en België 152 pnt. Wel zeer zwak waren onze landgenooten In het vierde onderdeel, het paardvoltlgeeren. Wel licht is het werken aan dit toestel het zwaarst en moeiiykst van alle, en dan pleit het voor de capaciteiten van Pelle, dat hy 29.40 pnt. behaalde. Wedel bleef met meer dan 4 pnt. hierby achter en ook de beste Belg wilmot bracht het tot slechts 2640. In totaal behaalde Hongarye in dit num mer 163.30 pnt., Nederland 140 en België 149.90 pnt. De stand na vier toestellen was: 578.30 pnt., België 53o pnt. en 527.60 pnt. Het voorlaatste toestel Spartaan had voor het eerst In de kampioens- competltle zyn halfllnie compleet, maar zoowel Koot als Luypen speelden nog niet op volle kracht. Alles byeen genomen was het een weinig In teressante vertoonlng, waarby H. Trimus en J. Lukken, die zyn doel keurig verdedigd heeft, de eenige speler» waren, die slch op den voor grond wisten te plaatsen. Ondanks de vele regenbuien was het veld nog goed bespeelbaar. Na eenig terrelnverkennen ondernam Spar taan enkele gevaariyke aanvallen. Na een snel len ren plaatste de Geer voor doel. A. en F. Mentinck bevondyi zich In lastige positie, maar de bal belandde by Wagemakers, die onhoud baar doelpuntte (10). Brabantia liet zich evenwel niet ontmoedigen, maar de gasten speelden toch erg zenuwachtig. Toen Hulshorst een pass van Hessel kreeg, schoot hy over en by een volgenden aanval kreeg Hessels een vrye kans, maar deze speler zocht eveneens het doel te hoog. Nadat Brabantia enkele corners had geno men, werd de Geer weer eens gevaariyk. maar hy schoot juist langs den paal. Ditzelfde spel letje herhaalde Wagemakers, toen hy na mls- Het 26e bondsfeest K.N G.V—I.T.OB.A., dat met de Pinksterdagen te Amsterdam werd ge houden, had niet alleen uit alle deelen van het land de turnsters en turners naar de hoofdstad getrokken, maar ook uit het buitenland waren de deelnemers gekomen. Overigens viel vooral het rekturnen van de Hongaren te bewonderen. Vooral het werk van Pelle was phenomenaal. Met 29.90 pnt. met 30 als maximum werd zyn werk beloond en een harteiyke ovatie voor zyn turnen viel hem ten deel. De totaalultslag was de volge -de: 1. Hongarije met totaal 918.3 pnt. 2. Nederland met 845.6 pnt. 3. België met 840.8 pnt. Het persoonlyk klassement was: 1. Pelle FHongarye) 159.9 pnt. 2. Toth (Hongarye) 158 pnt. 3. Wedel (Nederland) 153.3 pnt. De belde andere dagen waren geheel in beslag genomen door de verschillende handbalx^dstry- den en verdere tumwedstryden. Het turnfeest werd Maandag besloten met de bondsuitvoering In het Stadion. Het groote stadlonveld werd nu overstroomd door de dames en heeren gymnasten in hun witte en zwarte tumcostuums. In - het midden van t veld werd een breede doorgang open ge houden en hierdoor traden de bultenlandsche deelnemers binnen, voorafgegaan door de bonds- vlag. De Belgische. Fransche en Hongaarsche volks liederen werden gespeeld en de tallooee kleurige vlaggen van de bultenlandsche en Nederlandsche vereenlglngen brachten den groet. Vervolgens bracht men de K. N. G. V.-bondsvlag naar vo ren en stram stonden de gymnasten onder het spelen van het Wilhelmus. Nadat de deelnemers waren afgemarcheerd gaven de eerste prijswin naars demonstraties. Aan het K. N. G. V. werd door den voorzitter van den Belgischen turnbond een fraaie, groote bronzen plaquette In lyst aangeboden. Tydens deze plechtigheden viel er op het veld zeer mooi werk te zien. Zoowel het dames- als heerenkeur- korps verrichtte moeliyke oefeningen aan de brug. Aan de ringen leverden de Belgen zeer goed werk, de Franschen deden zware knots oefeningen en de Hongaren verrichtten aan het hoogrek ongeloofeiyke prestaties, die het publiek verbaasden door het gemak, waarmede rij wer den uitgevoerd. Het slot van den dag werd gevormd door de gezameniyke vrije oefeningen van de heeren en dames van het K. N. O. V. De voorzitter van het K. N. G. V.. de heer W de Graaf sprak een slotwoord en daarna werden de prtyaen uitgereikt. De kring Den Haag van den K.N.Z.B. orga niseerde Maandagmiddag In de zweminrichting De Regentes te Den Haag voor een geheel uit verkocht huls, een zwemwedstryd Holland— Indië, waarby als voornaamste nummer op het programma stond, de viermaal 100 Meter esta fette voor dames, waarby de Nederlandsche damesploeg. bestaande uit de dames Selbach. Mastenbroek. Wagner en Den Ouden weer een poging zou doen om het wereldrecord op dit nummer, dat de vorige week door haar tot 4 m. 32.8 sec. werd teruggebracht, opnieuw naar be neden te brengen. In tegenstelling met de vorige week, had men thans de estafette als eerste nummer op het programma gezet, waardoor de dames frlsch aan den start konden verschynen en niet eerst In een individueel nummer een deel van haar krachten behoefden te gebruiken. Tegen de reeds genoemde Hollandsche da mesploeg bracht Indië de volgende zwemsters tn het water: 8. Sieberg (Pinguïns. Batavia). T. Rulmschotel (Triton. Batavia), L. van Leeu wen (Neptunus. Bandoeng) en J. van Oudgaer- den (Neptunus, Bandoeng). Mej. Sieberg nam aanvankeiyk een gerlngen voorsprong op mej. Selbach, doch in de laatste baan kwam mej. Selbach gelyk en beiden tikten tegeiyk aan. Daarna kwam mej. Wagner in het water, die al spoedig een fllnken voorsprong nam en In een prachtig snel tempo over de baan ging. Mej. Mastenbroek vergrootte den voorsprong nog en was al spoedig een baan- lengte voor. Hierna kwam Willy den Ouden om nog verder uit te loopen en luide aangemoe- digd In uiterst snel tempo op het record af te stevenen. Het lukte echter niet, want haar tyd was precies een volle seconde te hoog. Ter ver- geiyking geven we hier de tijden van beide races naast elkaar: E^n der belangrijkste onderdeden van het feest was wel de landenwedstrijd tusschen de ploegen van Hongarije, België en Nederland, die In de Apollohal werd gehouden. Ruim 4500 toeschouwers vulden hier de zaal om getuige te zyn van een Hongaarsche overwinning. In het stadion waren tevoren reeds van dezen drlelandenwedstryd de onderdeden vrye oefe ning en paardsprlngen verwerkt. De ploegen waren als volgt samengesteld: België: Boddaert. Blundervoet, Claeys, Defer, Dufour, Foulon en Wilmot. Hongarye: Hegedues, Sarkary, Kecskemets, Toth, Peter en Pelle. Nederland: Jacobs, Kok. Keyzer, Ens, Melk man, Van Genderen en Wedel. De Hongaren. In wier midden zich de wereld- kampioen Pelle bevond, namen by de vrije oefe- ningen direct de leiding. Van elke ploeg warden voor ieder onderdeel de zes besten geklasseerd Hongarije behaalde 165 pnt. met Pelle als den j besten; hy behaalde nJ. 28.8 pnt. Het maximum bedroeg voor elk onderdeel 30 pnt. met uitzon dering van het paardsprlngen, waarvoor I hoogste 15 pnt. konden worden behaald, beste Belg was Wilmot met 275 en do De Duitscher Von Cramm klopte Perry tn het enkelspel in de finale van de fransche internationale kampioen schappen Caesar behield in Zuid I zyn goede positie door In Beek met 2—1 van Panningen te win- 0 1 0 2 4 1. J. C. Scheffer (Holland) 1.11.4; 2. J. Metman (Indië) 1.13,2; 3. 4. D. van gevaariyk schot v -- Plat redde op de doeliyn toen Sier uitgeloopen was. Runderkamp had inmiddels het veld ver laten en Molenaar kwam hem vervangen. Nadat de Llmburgsche achterhoede met moeite aan een gevaariyke situatie voor haar doel een einde had gemaakt, brak de ru#t aan met een 3—0 voorsprong van Volendam. Na de hervatting bleek, dat de blauw witte gasten een gewyzigde voorhoede hadden. Bahnen»was vervangen en de voorhoede zag er nu van rechts naar links als volgt uit: F. Chermin, Quadvlieg Jr., Chermin, Schings, Gielkens Jr. De eerste minuten werd er weinig fraais te zien gegeven. Een regenbuitje maakte het veld nog eens extra glad, maar de spelers bleken hiervan toch niet veel hinder te hebben. Even werd het spel onderbroken, toen Th. Bond geblesseerd raakte maar hy kon na eenige oogenbllkken weer verder spelen. De Limbur gers brachten eenige malen het Volendammer doel In gevaar en middenvoor Chermin smaakte het genoegen uit een voorzet van ?4jn naamgenoot den achterstand te verkleinen. (3—1). Geen minuut later had Koning aan de andere zyde echter met een schot van dichtby onder de lat den stand op 41 gebracht en toen was de zaak practisch beslist. Wel gaven de Limburgers den moed nog niet op. maar hun harnekkige pogingen om den achterstand te verkleinen werden niet met succes bekroond. Volendam moest zich eenlgen tyd tot enkele doorbraken bepalen, die echter zeer gevaariyk waren en een Hiervan leverde het vyfde en laatste doelpunt der Volendammers op, toen Koning Schmetz wederom het naky- ken gaf, hiertoe in staat gesteld door een afge meten voorzet van H. Smit, die een ver naar voren geplaatsten bal nog juist voor de comer- iyn kon bereiken. R. K. N. A. C. forceerde nog enkele corners, maar de Volendam-achterhoede liet zich niet meer passeeren. Ook Schmetz moest nog enkele malen Ingrijpen, maar de stand onderging geen wyziging meer. Het einde bracht Volendam een wel verdiende, maar eenigszins geflatteerde 5—1 overwinning. O r r 5 5 5 5

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 19