GROOTE OVERWINNING VAN VOLENDAM Brabantia stuitte op zeer veel tegenstand r b 1 0 jL u <ir f R.KN.A.C. VERLIEST MET 5-1 EEN GELIJK SPEL TEGEN SPARTAAN HOLLAND-INDIË TE WATER DINSDAG 2 JUNI 1936 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Kansen van Volendam stijgen De Indische zwemmers winnen 30 voorsprong by de rust bleek, dat de blauw- De wereldkampioen turnen, de Hongaar Dr. Pelle, die ook by den drietanden- wedstrijd te Amsterdam de beste individueels prestatie leverde te Den Het spelverloop K.N.V.B. TURNEN het Zuiden in SCHAKEN r Koning scoort vier doelpunten Hongarije wint den landen wedstrij d Matige wedstrijd te Rotterdam Be Quick zorgt voor een nieuwe verrassing Hermes-D.V.S. blijft in de eerste klasse Feyenoord houdt de beste papieren Goede voorsprong van Capablanca Lachapelle practisch uitgeschakeld o 1 1 1 H.F.C. moet zyn plaat» aan C.V.V. af et aan Record poging op de vier maal honderd meter estafette dame» niet gelukt Reed» spoedig na het begin namen de Spartanen de leiding, maar voor de rust was de stand weer gelyk Het 26ste bondsfeest K.N.G.V. —I.T.O.S.A. Brabantia verspeelt een pant tegen Spartaan Ml Daring Club wint het A.D.O. tournooi De productievere voorhoede der wydbroeken besliste den vrij wel gelykopgaanden stryd Ds Duitscher Von Cramm klopte Perry in het enkelspel in de finale van de rranschs internationals kampioen schappen Nederlaag van de Bredasche club tegen Mevo - 4 - V IT DE SPORTWEREL 6.' 1— 3 fortuinlijk. niet Lachapelle was in spelen een 1 Juni 33 Mei 3—1 1—3 wel verdiende, I 'Avs»T,nHr»r»iTvty In het Oosten werd de promotie-competitie zegevierden, de achter- den meer op was beslissing moe ial nu de België 530 pnt. Sarlos, j 1 3 1 T e 4 3 1 1 o 5 4 3 1 3 1 3 3 0 3 1 1 1 1 o 1 1 3 Onder leiding van scheidsrechter Vonk uit Eindhoven stelden de volgende elftallen zich om half drie op: ten De beste 3 4 4 5 4 5 5 5 S 5 4 5 5 5 3 3 1 3 0 3 3 1 2 3 3 1 0 1 1 3 1 0 3 3 1 3 0 1 3 3 0 1 0 3 4 0 1 3 3 0 1 2 3 3 Hongarije Nederland 8 6 3 3 5 5 5 5 0 13—4 11—6 3—9 3—10 derde het 5 6 6 6 5 4 4 4 4 4 3 3 1 0 0 0 0 0 1 3 3 4 4 8 8 6 4 2 7 3 3 NOAD. Willem II Palemlg TBC. C.V.V. HJ.C. H.V.V. Borne 8.C.H. NE.C. 5 5 5 8 4 4 4 3 3 1 1 3 -1 1 1 1 1 1 0 0 0 1.11,4 1.07,6 1I»2 1.04,6 1 1 3 3 7 7 3 3 1.134 1.06 1.06 1.064 13— 8 7—11 10—16 3— 3 4— 3 0—3 14-8 17—6 10—13 13—18 10—1» Hulshorst hij Zonder extra-wedstrijden zijn de beslissingen gevallen in de Westelijke promotle-competlttes. in het eene geval ten gunste en in het andere geval ten nadeele van de eerste klas-club, Her- mes-D.VB. blijft eerste klasser, terwijl HJP.C. zijn plaats het volgend seizoen aan C.V.V. moet afstaan. de Amsterdammers grond raakten. HJJ.VB. D.O8. Velox 6 3 3 16— 7 16—14 14— 13 15— 31 5—11 8—3 6—0 Good Old een feit werd en Rotterdam er met C.V.V. een eersten klasser bijkreeg. J. Selbach R. Mastenbroek T. Wagner W. den Ouden 7—4 7—7 6—0 Caesar Laura Hoensbroek W. V. V. Panningen Fejjenoord Enschede AJax Be Quick N.A.C. '■‘i 1— 5 10—13 0—16 Volendam: Sier, doel: D. Plat en J. Bond, ach ter; J. Tol, J.Tuyl en W. Runderkamp. midden; H. Smit, T. Pooyer, Th. Bond, C. Jonk en K. Koning, voor. R. K. N. A. C.: Schmetz, doel; Kohnen en H. Schings, achter; Zeck. Stitzinger en Arets, mid den; J. Schings, Quaedvlleg Jr., Bahnen, Cher min en Gielkens Jr., voor. Het 36e bondsfeest K.N.G.V.—I.T.OB-A., dat met de Pinksterdagen te Amsterdam werd ge houden, had niet alleen uit alle deelen van het land de turnsters en turners naar de hoofdstad getrokken, maar ook uit het buitenland waren de deelnemers gekomen. De TUburgsche clubs wonnen opnieuw, waardoor de twee andere concurrenten - - - - N.OJtD. be- Brabantia Volendam Spartaan Treffers RK.NA.C. De resultaten van de partijen, gespeeld in de dertiende ronde van het schaaktournool te Moskou, waren: Loewenflsj wint van Flohr. Ragozine remise met Capablanca. Botwlnnik remise met Eliskasea. Lasker remise met Kahn. Lilienthal remise met Rjumin. Voorts werden de volgende afgebroken par tijen uitgespeeld: Botwlnnik wint van Rjumin. Ragozine remise met Kahn. Botwlnnik remise met Lilienthal. Flohr remise met Ragozine. De stand na de dertiende ronde is thana: 1. Capablanca 9% pnt.; 3. Botwlnnik 8 pnt.; In een wedstrijd, waarin het spelpeil zich aan beide zijden niet boven het middelma tige verhief, heeft Volendam gisteren met 6—1 van R. K. N. A. O. gewonnen, waardoor de wfjdbroeken hun aanspraken op het landskampioenschap onverminderd blijven handhaven. De resultaten van het door A. D. O. Haag gehouden Pinkstertournool zijn: A. D. O.Excelsior (Roubaix) Haagsch elftalDaring club (Brussel) Haagsch elftalExcelsior A. D. O.Daring club De Daring club heeft het toumooi dus gewon nen. De kring Den Haag van den K.N.Z.B. orga niseerde Maandagmiddag in de zweminrichting De Regentes te Den Haag voor een geheel uit verkocht huis, een zwemwedstrijd Holland Indlë, waarbij als voornaamste nummer op het programma stond, de viermaal 100 Meter esta- fetf Reeds spoedig Week, dat de aanvallen der Vo lendammers het gevaarlijks! waren. Weldra suisde een kopbal van Pooyer na een afgeme ten voorzet van Koning rakelings over en even later kregen Bond en Pooyer een fraaie kans om de score te openen, maar zij gaven den Llm- burgschen backs gelegenheid om weg te werken. Er werd aanvankelijk in een hoog tempo ge speeld met wisselende aanvallen aan belde zij den. Bier verrichtte uitstekend werk, toen hij een ver schot van J. Schings onschadelijk maak te. Na een klein kwartier spelen wist Koning zich mooi vrij te spelen en met een fraai on houdbaar schot gaf bij Schmetz geen kans en zijn club de leiding (10). Slechts enkele minuten later werd de voor sprong reeds vergroot, opnieuw door een doel punt van Koning, toen Jonk den bal op zeer tactische wijze had laten loopen (2—0). De gasten zetten een serie aanvallen op, maar Volendam liet zich niet in de verdediging dwin gen en het spel bleef een snel en open karak ter houden. Voor beide doelen kregen de voor- De VWendam-ploeg kwam in het veld met een invaller voor rechtshalf F. Tuyp, voor wlen J. Tol meespeelde, terwijl voorts aanvoerder W. Runderkamp zich nog voor de rust door J. Mo lenaar moest laten vervangen. Deze handicap bleek voor de Volendammers echter geen belet sel om toch met groote cijfers te winnen, hoe wel de zége ongetwijfeld geflatteerd was. Ook de bezoekers hadden twee Invallers, n.l. Bahnen en Gielkens Jr., die resp. voor Quaedvlleg Br. en Gielkens Sr. meespeelden. In het veld wogen de ploegen over het algemeen wel tegen elkaar op. Ook de Llmburgsche ploeg bleek verschil lende technisch goed geschoolde spelers te heb ben, maar de voorhoede der gecombineerden bleek den weg naar het doel der tegenpartij niet te kunnen vinden. De opzet der aanvallen was in den regel nog zoo slecht niet, maar het blnnentrio, dat bovendien tegen de goed in grijpende Volendammer-achterhoede niet opge wassen was, bleek niet in staat om een behoor lijk schot te lossen. De enkele gevaarlijke scho ten, die Sier nog te verwerken kreeg, kwamen van de buitenspelers. Ook de verdediging der Limburgers had enkele zwakke momenten en hiervan waren eenige doelpunten der wjjdbroe- ken indirect het gevolg. De invallers In de half- linie van Volendam hebben zich goed geweerd, hoewel het steunen van de voorhoede dezen wedstrijd over het algemeen niet zoo goed was als anders. Jonk en Pooyer namen dikwijls een naar achter geschoven positie in, maar dit ver zwakte de kracht van den aanval, waarin Ko ning, die niet minder dan vier van de vijf doel punten voor zijn rekening nam, weer uitblonk, slechts weinig. Behoudens enkele perioden van overwicht aan beide zijden, het laatste kwar tier voor de rust en het eerste daarna waren de gasten b.v. sterk in den aanval, ging de strijd gelijk op. Maar een voetbalwedstrijd wordt nu eenmaal door de doelpunten beslist en de Lim burgers verstonden de kunst om deze te maken al heel slecht, al moet erkend worden, dat zij verschillende malen met pech te kampen hadden. 3 en 4 Ragozine en Lilienthal. ieder 6H pnt.; 5, 6. 7. 8 en 9 Lasker, Loewenflsj, Flohr, Kahn en Ellskases ieder 6 pnt.; 10. Rjumin 4H pnt. een zeer matig gespeelden wedstrijd heeft Brabantia te Rotterdam tegen Spar taan, door een 11 gelijk spel, hetwelk vrij wel de juiste verhouding weergaf, een kostbaar punt verspeeld. sen van A. en Th. Mentinck een onverwachte kans kreeg. Lukken greep enkele malen keurig in. Gerul- men tijd werd daarna op het middenveld ge speeld. waarbij slecht spel werd gedemonstreerd. Langzamerhand werden de bezoekers weer ster ker. Het schieten was evenwel slecht. Bjj een geweldige doelworstellng voor de Spartaansche veste wist Hessels Venrooy uiteindelijk te pas seeren (11). Bij de hervatting bleek Borremans uitgeval len te zijn en zijn plaats werd door den vierden Mentinck ingenomen. De Geer werd nu links binnen en W. Mentinck linksbuiten opgesteld. Dit bleek achteraf een misgreep te zijn, want op den vleugel voelt de Geer zich toch maar altijd beter thuis. Direct kropen de Spartanen door t oog van de naald, toen Venrooy een schot van v. Hoof slecht verwerkte en v. Deurzen een mooie kans niet benutte. Zelfs de naar binnen gezwenkte v. Hoof kon. toen bij een goede kans kreeg, Venrooy niet passeeren Toen Venrooy uitgeloopen was. ontstond wederom een gevaar lijke situatie voor het Rotterdamsche doel, maar Pols trad reddend op. Bij Spartaan trad de vleugel W. Mentinck de Geer het meest op den voorgrond, maar Luk ken weerde alle gevaar af. Het spel werd van weerskanten beter. Er kwam meer verband in de beide ploegen en het tem po werd opgevoerd. Het spel ging nu snel van doel tot doel. De Geer Üet zich een goede sco ringskans ontnemen en toen v. Hoof direct hierna inschoot, kon Venrooy slechts met veel geluk redden. Bij de Spartaansche aanvallen bleef de rech tervleugel steeds te ver achter, waardoor de zwarten niet zoo gevaarlijk konden opereeren. Tot besluit kreeg A. Mentinck nog een fraaie pass van de Geer, maar Lukken had het spel letje doorzien en door snel en resoluut ultloopen voorkwam hU erger. Toen het eindsignaal klonk, was de stand nog gelijk. De Argentynsche lange afstandslooper Zabala (vooraan) won te Berlijn uurwedstrijd door een afstand van 18.499 K.M. af te leggen van den landenwed- strUd was de brug. Hongarije vergrootte den voorsprong nog aanzienlijk, terwijl België met een totaal van 684.60 pnt. 0.80 pnt. voor was op het Nederlandsche team. Met nog alleen het rek voor den boeg stond Nederland er niet temin beter voor, daar onze landgenooten aan dit toestel altijd betere resultaten hebben ge haald. Dat bleek ook nu het geval te zijn. Wel mislukte de rekoefenlng van Melkman totaal, doch de doorsnee-prestaties van de overigen wa ren steeds Iets beter dan die der Belgen. Met nog enkele punten vc- -prong wist Nederland zich nog juist tweede te plaatsen. Spartaan had voor het eerst in de kampioens- competitle zijn halflinie compleet, maar zoowel Koot als Luypen speelden nog niet op volle kracht. Alles bijeen genomen was het een weinig In teressante vertooning, waarbij H. Trimus en J. Lukken, die zijn doel keurig verdedigd heeft, de eenige spelers waren, die zich op den voor grond wisten te plaatsen. Ondanks de vele regenbuien was het veld nog goed bespeelbaar. Na eenlg terreinverkennen ondernam Spar taan enkele gevaarlijke aanvallen. Na een snel len ren plaatste de Geer voor doel. A. en F. Mentinck bevonden zich in lastige positie, maar de bal belandde bij Wagemakers, die onhoud baar doelpuntte (10). Brabantia liet zich evenwel niet ontmoedigen, maar de gasten speelden toch erg zenuwachtig. Toen Hulshorst een pass van Hessel kreeg, schoot hij over en bij een volgenden aanval kreeg Hessels een vrije kans, maar deze speler zocht eveneens het doel te hoog. Nadat Brabantia enkele corners had geno men, werd de Geer weer eens gevaarlijk, maar hij schoot juist langs den paal. Ditzelfde spel letje herhaalde Wagemakers, toen hij na mis- Voor den tweeden keer heeft Enschede In de kamploenscompetltle van den K N V B' de meerderheid moeten erkennen van Feyenoord. dat thans met 31 zegevierde, waardoor de kansen op het landskampioenschap vopr de Rotterdammers zeer gestegen zijn. AJax stelde zijn aanhang geducht teleur door In Groningen met 54 van Be Quick te verliezen, waardoor weer HJ.C bracht het In Haarlem tegen het reeds uitgeschakelde H.V.V. niet verder dan een gelijk spel (3—3). waardoor de degradatie van The voortgezet met de plaataelüke ontmoeting in Nijmegen tusschen 8.C.H. en NE.C. waarin de eerste klassers, die met 2—0 zegevierden, de gelukkigen waren. definitief uitgeschakeld werden. haalde In zijn laatsten thuiswedstrijd een 31» zege op TB.C., terwijl Willem II den uitwed strijd tegen Palemlg eveneens tot een goed einde bracht en door met 2—1 te winnen beide punten uit Limburg meebracht. De laatste ont moeting tusschen de twee TUburgsche clubs. Willem II—N O-AD. ten brengen. Lachapelle was in Zuid II want de Bredasche club verloor thuis met 10 van Mevo, zoodat de kans op promotie voor de Bredanaars practisch verkeken is, daar Schjjn- del nu met nog een wedstrijd te voorsprong heeft van twee punten. De Schiedammers, die reeds aan een gelijk spel genoeg hadden om zich te handhaven, wonnen In Utrecht met 21 van D.OB. Caesar behield in Zuid I zijn goede positie door in Beek met 3—1 van Panningen te win nen. Overigens viel vooral het rektumen van de Hongaren te bewonderen. Vooral het werk van Pelle was phenomenaal. Met 29.90 pnt. met 30 als maximum werd zijn werk beloond en een hartelijke ovatie voor zijn turnen viel hem ten deel. De totaaluitslag was de volge .de: 1. Hongarije met totaal 918.3 pnt. 2. Nederland met 645.6 pnt. 3. België met 840.8 pnt. Het persoonlijk klassement was: 1. Pelle (Hongarije) 159.9 pnt. 2. Toth (Hongarije) 158 pnt. 3. Wedel (Nederland) 153.3 pnt. De beide andere dagen waren geheel in beslag genomen door de verschillende handbalwtedstnj - den en verdere turnwedstrijden. Het tumfeest werd Maandag besloten met de bondsuitvoering in het Stadion. Het groote stadlonveld werd nu overstroomd door de dames en heeren gymnasten In hun witte en zwarte tumcostuums. In het midden van 't veld werd een breede doorgang open ge houden en hierdoor traden de bultenlandsche deelnemers binnen, voorafgegaan door de bonds- vlag. De Belgische, Fransche en Hongaarsche volks liederen werden gespeeld en de tallooze kleurige vlaggen van de bultenlandsche en Nederlandsche vereenlglngen brachten eten groet. Vervolgens bracht men de K. N. G. V.-bondsvlag naar vo ren en stram stonden de gymnasten onder het spelen van het Wilhelmus. Nadat de deelnemers waren afgemarcheerd gaven de eerste prijswin naars demonstraties. Aan het K. N. G. V. werd door den voorzitter van den Belgischen turnbond een fraaie, groote bronzen plaquette in lijst aangeboden. Tijdens deze plechtigheden viel er op het veld zeer mooi werk te zien. Zoowel het dames- als heerenkeur- korps verrichtte moeilijke oefeningen aan de brug. Aan de ringen leverden de Belgen zeer goed werk, de Franschen deden zware knots oefeningen en de Hongaren verrichtten aan het hoogrek ongeloofelijke prestaties, die het publiek verbaasden door het gemak, waarmede rij wer den uitgevoerd. Het slot van den dag werd gevormd door de gezamenlijke vrije oefeningen van de heeren en dames van het K. N. G. V. De voorzitter van het K. N. G. V., de heer W. de Graaf sprak een slotwoord en daarna werden de prijzen uitgereikt. Schijndcl Lachapelle Gennep Mevo voor dames, waarbij de Nederlandsche (ploeg, bestaande uit de dames Selbach, Mastenbroek. Wagner en Den Ouden weer een poging zou doen om het wereldrecord op dit nummer, dat de vorige week door haar tot 4 m. 33,8 sec. werd teruggebracht, opnieuw naar be neden te brengen. In tegenstelling met de vorige week, had men thans de estafette als eerste nummer op het programma gezet, waardoor de dames frisch aan den start konden verschijnen en niet eerst In een individueel nummer een deel van haar krachten behoefden te gebruiken. Tegen de reeds genoemde Hollandsche da- mesploeg bracht Indlë de volgende zwemsters in het water: S. Sieberg (Pinguïns, Batavia), T. Ruimschotel (Triton, Batavia), L. van Leeu wen (Neptunus, Bandoeng) en J. van Oudgaer- den (Neptunus, Bandoeng). Mej. Sieberg rjam aanvankelijk een gerlngen voorsprong op mej. Selbach, doch in de laatste baan kwam mej. Selbach gelijk en beiden tikten tegelijk aan. Daarna kwam mej. Wagner In het water, die al spoedig een flinken voorsprong nam en in een prachtig snel tempo over de baan ging. Mej. Mastenbroek vergrootte den voorsprong nog en was al spoedig een baan- lengte voor. Hierna kwam Willy den Ouden om nog verder uit te loopen en luide aangemoe- dlgd in uiterst snel tempo op het record af te stevenen. Het lukte echter niet, want haar tijd was precies een volle seconde te hoog. Ter ver gelijking geven we hier de tijden van belde races naast elkaar: Een der belangrijkste onderdeelen van het feest was wel de landenwedstrjjd tusschen de ploegen van Hongarije, België en Nederland, die in de Apollohal wérd gehouden. Ruim 4500 toeschouwers vulden hier de zaal om getuige te zijn van een Hongaarsche overwinning. In het stadion waren tevoren reeds van dezen drlelandenwedstrijd de onderdeelen vrije oefe ning en paardspringen verwerkt. De ploegen waren als volgt samengesteld: België: Boddaert, Blundervoet, Claeys, Defer, Dufour, Foulon en Wilmot. Hongarije: Hegedues, Sarkary, Kecskemets, Toth, Peter en Pelle. Nederland: Jacobs, Kok, Keyzer, Ens, Melk man, Van Genderen en Wedel, De Hongaren, in wier midden zich de wereld- kampioen Pelle bevond, namen bij de vrije oefe ningen direct de leiding. Van elke ploeg werden voor ieder onderdeel de zes besten geklasseerd Hongarije behaalde 165 pnt. met Pelle als den besten; hü behaalde n.l. 38.8 pnt. Het maximum bedroeg voor elk onderdeel 30 pnt. met uitzon dering van het paardspringen, waarvoor hoogste 15 pnt. konden worden behaald, beste Belg was Wilmot met 374 en de hoedespelers eenige kansen, die onbenut bleven tot Jonk na een half uur spelen, hiertoe in staat gesteld door Th. Bond, den Limburgschen keeper van dichtbij voor den derden keer kon passeeren (3—0). Het had maar weinig gescheeld of de score was onmiddellijk hierop vergroot, toen een ge vaarlijk schot van Koning vlak voor het doel langs naast ging. Het laatste deel van de eerste helft waren de gasten meer in den aanval. Sier moest op treden bij schoten van Schings en Gielkens, die hem heel wat moeite gaven, terwijl een gevaarlijk schot van Zeek juist over ging. Plat redde op de doellijn toen Sier uitgeloopen was. Runderkamp had inmiddels het Veld ver laten en Molenaar kwam hem vervangen. Nadat de Llmburgsche achterhoede met moeite aan een gevaarlijke situatie voor haar doel een einde had gemaakt, brak de rust aan met een 3—0 voorsprong van Volendam. De uitslag werd: 1. Holland in 433,8; 3. Indlë in 5.19,4. De overige uitslagen waren. 100 Meter rugslag heeren: 1. J. C. Scheffer (Holland) 1.11.4; 2. J. Metman (Indlë) 1.133: 3. P. van den Hoek (Indlë) 1.13,4; 4 D. van SchouWen (Holland) 1.14,4. 100 Meter rugslag dames: 1. Mej. D. Kerk meester (Holland) 118.2; 2. mej. van Feggelen (Holland) 1.184; 3. mej. Jongertus (Indlë) 1.45; 4. mej. van Maurlk (Indlë) 1.59.8. 4 x 200 Meter vrije slag estafette heeren: 1. Indlë 9.34.4; 2. Holland 9.42,4. Waterpolo dames Holland—Indlë 34. 100 Meter schoolslag dames: 1. mej. Eykebroek (Holland) 127,4; 2. mej. Stroomberg (Holland) 127,6; 3. mej. Kloots (Indlë) 2 min.; 4. mej. Heyman (Indlë) gediskwalificeerd. 100 Meter vrije slag heeren: 1. Moolenaar (In- dië) 1.02,8; 3. Sipkema (Indlë) 1.04: 3. Kemper (Holland) 1.05,2; 4. Cras (Holland) 1.062. 200 Meter schoolslag heeren: 1. Maler (Indlë) 3.47; 2. Van Duin (Holland) 2.53; 3. Smitshuy- zen (Holland) 2.562; 4. Boejen (Indlë) 3.18. 100 Meter vrije slag dames: 1. Rie Masten broek 1.06,6; 2. Tine Wagner 1.07,4; 3. 8. Sie berg (Indlë) 1.15; 4. mej. Bouters (Indlë) 123,6. Schoonspringen heeren: 1. H. Haasmann (Indlë) 117 pnt.; 2. H. Lotgering (Holland) 108,81 pnt.; 3. N. van der Voort (Holland) 99.66 pnt. Waterpolo HollandIndlë: 37. Indlë heeft In totaal met 138 punten tegen Holland 123 den wedstrijd gewonnen. De kampioenswedstrijden hébben gisteren ongetwijfeld een voor Volendam gunstig ver loop gehad. Zelf wonnen de wijdbroeken thuis met 5—1 van RK.N.A.C., terwijl hun ernstig ste concurrent Brabantia in Rotterdam een punt verspeelde door een gelijk spel tegen Spartaan. De club uit Eindhoven, die nog on geslagen is, heeft wel de leiding kunnen be houden, maar de Brabantsche kampioenen hebben een wedstrijd meer gespeeld en hun voorsprong op Volendam bedraagt nog maar een punt, zoodat laatstgenoemde club er rela tief beter voorstaat. Na de hervatting bleek, dat de blauw witte gastëfT een gewijzigde voorhoede hadden. Bahnen was vervtofgen en de voorhoede zag er nu van rechts naar links als volgt uit: F. Chermin, Quadvlieg Jr., Chermin, Schings, Gielkens Jr. De eerste minuten werd er weinig fraais te zien gegeven. Een regenbuitje maakte het veld nog eens extra glad, maar de spelers bleken hiervan toch niet veel hinder te hebben. Even werd het spel onderbroken, toen Th. Bond geblesseerd raakte maar hij kon na eenige oogenblikken weer verder spelen. De Limbur gers brachten eenige malen het Volendammer doel in gevaar en middenvoor Chermin smaakte het genoegen erit een voorzet van rijn naamgenoot <*en achterstand te verkleinen. (3—1). Geen minuut later had Koning aan de andere zijde echter met een schot van dichtbij onder de lat den stand op 41 gebracht en toen was de zaak practisch beslist. Wel gaven de Limburgers den moed nog niet op. maar hun hamekklge pogingen om den achterstand te verkleinen werden niet met succes bekroond. Volendam moest zich eenigen tijd tot enkele d(A>rbraken bepalen, die echter zeer gevaarlijk waren en een hiervan leverde het vijfde en laatste doelpunt der Volendammers op, toen Koning Schmetz wederom het nakij ken gaf, hiertoe in staat gesteld door een afge meten voorzet van H. Smit, die een ver naar voren geplaatsten bal nog Juist voor de comer- lijn kon bereiken. R. K. N. A. C. forceerde nog enkele corners, maar de Volendam-achterhoede liet rich niet meer passeeren. Ook Schmetz moest nog enkele malen ingrijpen, maar de stand onderging geen wijziging meer. Het einde bracht Volendam een maar eenlgsrins geflatteerde 51 Overwinning. Nederlander Wedel, die een prachtige oefening op het stadionplankler gaf met 38.8 pnt., even veel dus als Pelle. Bij het paardspringen werd het beste resul taat behaald door Wedel met 14.4 pnt. voor de Hongaren Peter en Kecskemets met resp. 13.8 en 13.7 pnt. De stand na de mlddagwedstrijden was: 1. Hongarije, 245.6 pnt.; 2. Nederland, 230.1 pnt.; 3. België, 228.1 pnt. Men begon in de Apollohal met het onderdeel, de ringen. Opmerkelijk hierbij dat de Hongaren, In vergelijking met de Nederlanders en Belgen, z«er rustig werkten en vooral hun oefeningen op kracht baseerden. Niet minder dan drie hunner kwamen boven de 29 pnt. uit met-Pelle als een uitblinker, die 29.70 pnt. behaalde. Wedel sloeg in dit zoo sterke milieu geen slecht figuur. Hij bracht het tot 28.40. In totaal behaalde Hongarije aan dit toestel 169.40 pnt., Nederland 156.90 en België 152 pnt. Wel zeer zwak waren onze landgenooten in het vierde onderdeel, het paardvoltigeeren. Wel licht is het werken aan dit toestel het zwaarst en moeilijkst van alle, en dan pleit het voor de capaciteiten van Pelle, dat hij 29.40 pnt. behaalde. Wedel bleef met meer dan 4 pnt. hierbij achter en ook de beste Belg Wilmot bracht het tot slechts 25.90. In totaal behaalde Hongarije in dit num mer 163.30 pnt., Nederland 140 en België 149.90 pn». De stand na vier toestellen was: 578.30 pnt., België 530 pnt. en 527.60 pnt. Het voorlaatste toestel In - e K z. x.. -z - SS F

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 9