I g ONS BLAD 1^0, ZUID-CHINA „VERKLAART DEN OORLOG” AAN NANKING Het nieuws van heden Italië organiseert Oost-Afrika Dr. Schuschnigg te Florence De opstand Nicaragua DE BELGISCHE CRISIS BLUMS VERMOEDELIJKE MINISTERLIJST VIJF GOUVERNEMENTEN DE BAROMETER DE TROEPEN ZOUDEN REEDS OPRUKKEN De onlusten in Palestina Vernieling van Kruisbeelden JOH. LAUWERS FAYGLOP 3 ALKMAAR ENKELSTUKKEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER HETBRITSCHE,, THEELEK” WOENSDAG 3 JUNI 1936 f 2.- Ohta Vander velde by den honing o De woelingen in Spanje Politie-chef van New- Yersey af gezet O" t 1 ^WWYWWUlllll lili//////Z///ZZZ Open protestbrief van Mgr. dr. Gröber J. H. Thomas heeft inlichtingen verstrekt aan Bates DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Sir Leith Ross te Kobe Geheele Arabische pers voor tien dagen verboden De jongste lijst der verliezen Per auto doorgereisd naar de omgeving van Lucca Alles geschiedt heel geheimzinnig Het geheele land in de macht van Somoza Autoriteiten van Zaid-China drin gen er by de Nanking-regeering op aan zich tegen Japan te verzetten Talryke vreemdelingen te Addis Abeba bieden den Italiaan- schen autoriteiten hun diensten aan Léon Blum minister-president zonder portefeuilleYvon Desbos Buitenl. Zaken Aardschokken in Oost- Siberië De Japansche deelnemers aan de Olympische Spelen zullen te Berlijn de levens middelen van hun land niet behoeven te ontberen. Groote zendingen zijn reeds gereed gemaakt President Sacasa geeft zich over aan den leider der rebellen BEZOEKT BE RESIBEMTIEWEEK Chineesche autoriteiten dementeeren De Italiaansche bankcommissie, die tot taak heengaan 6 VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS „China moet oorlog voeren tegen Japan” BERLIN NEGEN EN TWINTIGSTE JAARGANG 201 - aan aard sou Oostenryksche zal Voorts heeft Vanderveide medegedeeld, dat >v>ia Nader seint Reuter: er aan 1 ge- o 8. s i TOKIO, 2 Juni. (ANP.) Naar vernomen wordt, •al op 10 dezer tusschen Mandsjoekwo en Japan Ma nieuw verdrag worden onderteekend, inzake Van het begin tot het einde der militaire ope raties zijn 1.086 inboorling 'n uit Eritrea, en 507 uit Somaliland, dus 1.503 in totaal, gesneu- dit Duitache ROME. 2 Juni (Reuter)Bondersnselier Schuschnigg heeft rich per auto naar Via- De viering van 's Pausen verjaardag te 's-Gra- venhage. TOKIO, 2 Juni. (Reuter). Sir Leith Ross, die uit Sjanghai te Kobe is aangekomen, heeft te genover persvertegenwoordigers verklaard, dat een EngeLsch-Japanache samenwerking noodza kelijk is voor den heropbouw van China. JERUZALEM, 2 Juni (D. N. B.) De Brit- sche autoriteiten hebben de geheele Arabi- ache pers veer den tijd van tien dagen ver boden. Er is 'n overval gepleegd op den tus- eehen Jaffa en Jerusalem rijdenden autobus. Een der passagiers werd gedesd. twee reM gers liepen verwondingen op. Het telegraaf- verkeer neet Egypte is gedurende eenigen tijd verb rokeer geweest. De nieuwe postzegels van het Abessinische Keizerrijk dragen het beeld van Victor Emmanuel PARUS, 2 Juni. (Havas). In de wandelgan gen van de Kamer wordt gesproken over de vol gende vermoedelijke lijst van ministers van een regeerlng—Blum, welks wij nochtans met bet noodlge voorbehoud willen publlceeren: Mocht Van Zeeland echter weigerachtig blij ven, zoo zegt men, dan is het waarschijnlijk, dat Hendrik De Man premier zal women van het nieuwe kabinet. zich als Te Rome verklaart men, dat hjj in een der Italiaansche steden tot Zaterdag met vacantle sou blijven en in dien tijd in ieder geval met Suvich een bespreking zou hebben. Volgens an dere geruchten zou hij zich naar Viareggio be geven, waar ook Otto von Habsburg verblijf zou houden. Welingelichte kringen meenen te weten, dat bet onderhoud tusschen Mussolini en Schusch nigg Donderdag of Vrijdag zal plaats hebben op het buiten van den Duce in de buurt van Bo logna. regee- gebe- hjj besprekingen van persoonlijken voeren. In politieke kringen'is men van meenlng. dat de kans groot genoemd mag worden, dat ex- premier Van Zeeland op zijn besluit zai terug komen en zich toch weer beschikbaar zal stel len voor de regeerlng. Bti een brand in Indiê zün SM permen daklees geraakt; één doode. De leider der opstandelingen, generaal Somosa, Havas )t is, in Stand ap Woensdag 16 sur ul: 757J Vorige stand: NU De Japansche ambassadeur te Moskou, Ohta. wien op zijn verzoek ontslag is verleend, zal binnenkort de Sovjet-Unle verlaten en naar Tokio terugkeeren. In verband met de wisseling der ambassadeurs te Moskou schrijft het agentschap Domei, dat met het oog op de talrijke onopgeloste kwesties tusschen Japan en de Sovjet-Unle een moeilijke toestand is ontstaan. Als opvolger van Ohta komt derhalve slechts een ervaren deskundige in aanmerking In dit verband worden de dlrec- teur-generaal 'Togo, van de Europeesch-Azlati- sche afdeellng van het ministerie van buiten landsche zaken, alsmede de vroegere ondermi nister van buitenlandsche zaken. Sjigemltsoe, en de Japansche gezant In Nederland, Take- toml, genoemd. Het agentschap „Domei" kon digt tegelijkertijd ingrijpende wijzigingen in de diplomatieke vertegenwoordiging van Japan In het buitenland aan. De ..Daily Express” schrijft, dat nog meer ver rassingen verwacht kunnen worden in verband met het „theelek”. Het blad meldt, dat verze keringen waren afgesloten tegen verhooglng der Inkomsten- en theebelasting waarvan de premie, bedragende ongeveer 30.000 pond, niet is opge vraagd. - •4 Het bestuur over Italiaansch Oost-Afrika be rust bü den onderkoning gouvemeur-gene- raal die als hoogste chef alle bevoegdheden in zich zal vereenigen. Het gebied wordt ver deeld in vijf gouvernementen. De centrale re geerlng beeft baar zetel in Addis Abeba. On- middellijk onder den onderkoning zal een vl- ce-gouverneur-generaal staan, terwijl de onder koning voor militaire zaken bijgestaan zal wor den door een chef van den generalen staf. VAN 6 TOT EN MET 18 JUNI DEN HAAO: Realdentlewandel- tochten. Wlelercrtterlum, Pasar Malam (Indische Markt). Ama teur-Circus. Ruiter- «n Water sport. Varmakeiykbedsta. sus. In het telegram wordt voorts geprotes teerd tegen de uitbreiding der Japansche troepenmacht in Noord-Chlna en ver klaard, dat slechts een afschuwetyke oor log China zal kunnen redden. zooals het Z.M. verzocht rntf hem zoo spoedig mogeljfk verslag te komen uitbrengen over de resultaten van dit onderzoek. Indien dit resultaat gunstig zal zijn, zal de Konlng een socialistische per soonlijkheid aanwijzen voor de vorming eener regeerlng op een basis, die als mogelijk kunnen worden beschouwd." PARUS, 2 Juni. (Havas). In de bijeenkomst der linkerzijde, welke tegen morgen is vastge steld zal Herriot officieel worden gecandldeerd voor bet presidentschap der Kamer. Aangezien Fernand Bouisson heeft medege deeld, dat hij zich niet beschikbaar zou stellen, heeft Herriot dus geen tegen-candldaat. Bezwaren van de commissie van voorbereiding tegen amendementen op het vaste-lasten- ontwerp. ROME, 2 Juni. (A. N. F.) De minister raad heeft gistermorgen zijn goedkeuring gehecht aan een wet op de organisatie en het bestuur van Italiaansch Oost-Afrika, waaronder begrepen wordt het Abiwoinisrhe rijk, Eritrea en Somaliland. Op de spoorlijn van Jeruzalem naar Jydda is bij een belangrijken tweesprong een aanslag op de lijn gepleegd. De lijn was met een aantal vri; groote steenen geblokkeerd terwijl de schroe ven waren losgedraald. Een locomotief is ont spoord. Er zijn opnieuw Britsche versterkingen te Jeruzalem aangekomen. Van offieteete züde wordt vernomen, dat prvsident Sacasa zich aaa generaal Somoza heeft overgegeven. In gezaghebbende Chineesche kringen te Sjanghai wordt het bericht nit Japansche bron, hetwelk melding maakt van te ver wachten vijandelijkheden tusschen Nan king en Kanton, fantastisch genoemd. Telefoon Administratie 4330, Redact» 4220 ABONNEMENTSPRIJS: Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten ^Ikmaar f2.Ö5 Dagblad uitgegeven door de KV. Drukkerij De Spaarnestad Haarlem Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Aan het bericht uit Kanton aan „Domei" volgens hetwelk Zuid-China den oorlog zou hebben verklaard aan de centrale regeerlng wordt toegevoegd, dat dit besluit zou zijn ge nomen tijdens een buitengewone zitting van de militaire autoriteiten van het Kwantoeng- leger. Deze zitting heeft gisteren plaats gehad na aankomst van Pal Tsjoeng Si, den onder bevelhebber van het Kwangsi-leger. heeft op groote schaal den dienst van de bank van Italië te organiseeren en dg oude keizer lijke bank van Ethiopië te llquideeren, is van daag te Addis Abeba aangekomen. De regeerlng heeft een verordening vaardigd, volgens welke alle uithangborden etc. van winkels in den vervolge gesteld sullen moe ten worden zoowel in de Italiaansche taal als in de Inheemsche, met dien verstande, dat eerst de Italiaansche en vervolgens pas de inheem sche moet worden gegeven. LONDEN, 2 Juni (Reuter) Het tribunaal, dat ingesteld was tot het uitvoeren van een on dersoek naar de oorzaken van het zg. „theelek" heeft thans rapport uitgebracht, waarin het tot de conclusie komt, dat inlichtingen over de be groeting verstrekt zijn door J. H. Thomas aan Bates, die daarvan te eigen bate gebruik heeft gemaakt. Thomas heeft ook aan Butt inlichtin gen verstrekt. Alle ambtenaren en personen die verder kennis droegen van de begrootlng, zijn volkomen gedechargeerd. MEXICO. 2 Juni (AJM>.) Volgens Ameri- kaansche berichten heeft de opstand in Nica ragua een emstigen omvang aangenomen. Dn opstandige nationale garde van generaal Somo za zou geheel Managua beheerschen, met uit zondering van het presidentieel paleis op de Tiscapa-hoogte, waarheen president Sacasa de wijk heeft genomen. Hij wordt hier verdedigd door 300 aanhangers. Het aantal inheemsche militairen, Askari's én Doebats, die in de periode van 31 Maart tot het einde der operaties in Oost-Afrika in den strijd gesneuveld zün, bedraagt: 204 aan het Eritrea-front en 352, waarvan 96 Lyblëra. aan het Somallfront, in totaal dus 556. ''o De Oostenrijluche Bondskanselier Schuschnigg b per vliegtuig te Florence aangekomen, waar hjj door verschillende autoriteiten en den Oostenrijkachen consul werd verwelkomd. HU Is enmiddellijk per auto doorgereisd naar de omgeving van Lucea, waar h(j enkele dagen als tourist sul doorbrengen. ADDIS ABEBA, 2 Juni (Stefanl). Vele Rus sen, Grieken, Armeniërs, Tsjechen. Duitschers en Oostenrijkers, die een betrekking bü de re geerlng van den Negus hebben gehad, bieden zich thans aan bü de Italiaansche autoriteiten. Dezen behouden zich voor, slechts diegenen in dienst te nemen, die het plaatselijk leven werkelijk kennen en van onbesproken gedrag zijn. Naar „Domei" voorts meldt zouden de troe pen in Zuld-China bevel hebben ontvangen op te rukken naar Koenan en Kiangsi .om de troepen der centrale regeerlng aan te vallen op de grens tusschen Koetaoeng en Joe Klangsl. Van oogenblik tot oogenblik verwacht men de vorming eener onafhankelüke regeerlng. Een Reuter-bericht uit Tokio, volgens welk Be Chineesche autoriteiten In Zuid-West- China tegen Nanking gemobiliseerd zouden hebben, omdat een opmarsch van Tsjang Kal Tsjek naar Kanton gevreesd zou wor den, heeft in politieke kringen vroolüke verbazing gewekt. Van militaire züde ver nemen wü, dat de legersterkte in Zuid-West- Chlna inderdaad belangrük is opgevoerd en vooral ook de kustverdediging, echter op telegrafische instructies van Tsjang Kal Tsjek, aangezien Nanking tegelük met ope raties in het Noorden een Japansche raid op Zuid-West-China vreest, welke zich ver- moedelük eerst op Foekien zou richten, om van daar uit verder te gaan. Foekien is reeds maanden lang het voorwerp geweest van Japansche intrigues, die in deze provincie autonomistische bewegingen trachten te ontwikkelen SJANGHAI, 2 Juni. (Reuter). Volgens „Domei” hebben de auto riteiten van Zuid-China te Kanton „dan oorlog verklaard” aan de Nanking-regeering. Deze scherpe woorden van Mgr. Gröber tegen de toestanden in Duitschland hebben des te grooter beteekenls. daar deze bisschop tot de leidende katholieke persoonlijkheden heeft be hoord. welke groot heil van de nazi's verwacht ten. De mate van teleurstelling, die uit deze woorden spreekt, werpt een schel licht op den werkelüken toestand. Men meldt ons nog uit Nanking d.d. 30 Mei: De beweerde spoorwegaanslag bü Tientsin heeft hier groote opwinding veroorzaakt. In politieke kringen heeft men de overtuiging, dat Japansche provocateurs zelve de rails bü pen- tsln vernield hebben, waarbü men verwijst naar den door Japan geënsceneerden spoorwegaan slag. die enkele jaren geleden het sein gaf voor de bezetting van Mandsjoerüe. Overigens wordt betoogd, dat Nanking niet verantwoordelük gesteld kan worden voor even- tueele anti-Japansche beroeringen en aanslagen in Hopei, aangezien dit gebied gedemilitariseerd is en de Japansche autoriteiten in de gedemili tariseerde zone aan de Chineesche autoriteiten geen enkel machtsapparaat gelaten hebben, zoo- dat zelfs de meest brutale smokkeiarü getole reerd moet worden. In verantwoordelüke kringen wordt men er zich meer en meer van bewust, dat het nauwe lijks meer te vermüden is, dat de bestaande spanning op een gewapend conflict uitloopt. Suggesties uit Tientsin volgens welke het spoor- wegincident een eerste stap zou xün tot annexa tie van Hopei, Tsjahar, Soejoean en Shansi heb ben hier Intense aandacht. Van militaire züde wordt er op gewezen, dat een dergelüke stap automatisch oorlog zou beteekenen, aangezien Shansi bezet is door goedgedrtlde welbewapende •roepen van de Centrale Regeerlng. de geleidelüke opheffing der ex-territorialitelt, De eerste schrede op dezen weg zal zün de over dracht van het recht om belastingen te heffen en van het beheer over de Industrieën aan Mandsjoekwo. Verwacht wordt, dat de ontwerp overeenkomst in de op 3 Juni te houden ple naire zitting van den geheimen raa^ zal worden goedgekeurd. MADRID, 2 Juni. (D. N. B.) Te Malaga heb ben de vakvereenigingen de algemeene staking afgekondigd. Het geheele verkeer is stil gelegd en de winkels en café’s zün gesloten. Aan de staking, die zich ook tot de provin cie beeft uitgebreid, wordt door meer dan 80.000 man deelgenomen. Tsjoeloe, een der vooraanstaande persoonlük- heden van de unlversitelt te Kanton heeft bü zün vertrek naar Europa verklaard, dat het een noodzakelükheid is voor China oorlog te voeren tegen Japan, niet alleen tot redding van China, maar ook varf de wereld. Tsjoeloe gaat naar Europa om te trachten de politieke leiders te overtuigen van de noodzakelükheid van het bieden van weerstand aan Japan. Hjj is voornemens bezoeken te brengen voor dit doel aan Mussolini en Hitler, waarna hü naar Engeland zal gaan. „De Chineesche regeerlng hoopt, aldus Tsjoeloe, dat Oroot-Brittannië en de Ver. Staten, wier handel als het ware ge ruïneerd is door den Japanschen sluikhandel binnen afzienbaren tüd handelend zuilen op treden". Naar Reuter uit Kanton meldt hebben de autoriteiten van Zuid-China een telegram ge zonden aan de centrale regeerlng te Nanking, waarin zü aandringen op een verzet van het leger tegen Japan en waarin zü volledigen steun toezeggen. beeft tegenover den correspondent van verklaard, dat het geheele land in zün ma behalve het paleis van den president en ti de buurt daarvan gelegen forten. Hü voegde hieraan toe, dat hü zün troepen verboden heeft het paleis te beschieten, tensü de belegerden het vuur zouden openen. Reuter meldt nog, dat van een der ringsforten vanochtend de witte vlag is scben. Generaal Sornoaa heeft een revblutionnaire re geerlng Ingesteld. Gistermorgen vernam men. dat Schuschnigg binnen een dag in Italië zou aankomen. De Oostenrükscbe legatie verklaarde niets te we ten, terwül de gezant, die zich toen te Vene tië bevond bü de opening der Biennale, mede deelde, dat Schuschnigg wel voornemens had gehad om de reis te maken, maar later bad afgezegd. Het schünt, dat of de binnenlandsctie toe stand van Oostenrük of de ontspanning in de betrekkingen tusschen Italië en Duitschland de reden is voor deaen onverwachten gang van zaken. Nader wordt gemeld: SJANGHAI, 2 Juni (Reuter). Het door de autoriteiten van Zuid-China gepubliceerde ma nifest. waarin wordt aangespoord tot den oor log tegen Japan, heeft büna een breuk doen ontstaan tusschen Nanking en Kanton. Het manifest beoogt, naar men meent, steun te ver werven van alle vaderlandsctje elementen in ge val van een burgeroorlog. Welingelichte kringen zün van meenlng, dat het Japansche bericht aangaande een oorlog te gen Nanking voorbarig moet worden beschouwd, maar zü geven nochtans toe, dat aan beide zij den veelbeteekenende militaire voorbereidingen zün getroffen. „Wil men op een wijze, welke tegen wet en cultuur ingaat ons, Katholieken, trouwens thans zeer dikwüls in 1 vaderland gebeurt, in het diepste en heiligste beleedigen of wil men ons misschien er toe brengen, in rechtvaardigen toorn onze toe vlucht te nemen tot zelfbescherming, om deze dan weer tegen ons uit te speten? Ik smeek u: bewaart orde en rust en vertrouwt op de staats- autoritelten, wier plicht het zün moet, de boos doeners te ontdekken en te straffen. Zün de Katholieken in Duitschland vogelvrü en bestaan voor hen wetten en paragrafen evenmin als de beschermende bepalingen van het concordaat? Is het Kruis, het teeken onzer verlossing en hope, door de voortdurende op hitsing van zekere züde, reeds zoo duivsiach- tig in hartstochtelüke nieuw-heidensche moederen gehaat, dat men het als een hel dendaad beschouwt, bü nacht en nevel van snel rüdehde auto’s te bedienen en barbaren landkrulsen en heiligenbeelden te be stormen? NOORD-HOLLANDSCB DAGBLAD S Van het begin tot het einde der operaties zün 1.148 militairen gesneuveld, 125 zün hun verwondingen overleden, van 31 heeft men niets meer gehoord. Gedood door oorzaken, verband houdende met den dienst, 1.000. Dit is het laatste oorlogsbulletin omtrent de verliezen in Oost-Afrika. BRUSSEL, 2 Juni (ANP) Na een half uur ten palelze met den Konlng te hebben beraad slaagd. verklaarde hedenmorgen de leider der Belgische socialisten, Vandervelde, het volgende: „De Konlng heeft mü verzocht Inlichtingen in te winnen, over de vraag onder welke voor- waarden een kabinet van nationale eenheid tot stand kan komen, onder leiding van Wd persoonlükheld. die tot de talrükste kamer fractie (de sociaal-democraten) behoort. De Italiaansche bladen publlceeren een op gave van de militairen, die in de periode van 16 April tot het einde der operaties in Oost- Afrika aan het Eritrea-front gesneuveld zün. t. w. 8 officieren. 6 onder-offjcieren. 31 solda ten en 8 zwarthemden. In dezelfde periode sneuvelden aan het Somallfront 16 officieren. 1 onder-offkier en 20 soldaten. Aan opgeloopen verwondingen zün bezweken aan het Eritrea-front 1 officier, 2 onderoffi cieren, 10 soldaten qn 4 zwarthemden. Aan het Somallfront 1 officier en 2 soldaten. Door verschillende oorzaken in verband met den dienst en door stekte zün in de periode van 16 April tot 31 Mei overleden 17 officieren, 22 onderofficieren, 194 soldaten en 75 zwarthem den. Minister-president, minister zonder portefeuil le Blum; onderstaatssecretaris van het kabinet van den minister-president: Marz Dormoy; ministers van staat: Paul Paure. Camille Chau- temps; landsverdediging, Daladler; luchtvaart, Pierre Cot; oorlogsmarine, Francois Detessaht; buitenlandsche zaken, Yvon Desbos; justitie, Maurice Violette; financiën, Vlnoent Auriol; pensioenen, Albert Riviere; blnnenlandsche za ken, Salengro; nationale economie, Charels Spl- nasse; nationale opvoeding, Jean Zay; minister voor nationale solidariteit, Lebas. Of zulten langzamerhand ook bü ons ge beurtenissen en toestanden ontstaan, die aan de gruwelen in Spanje en Mexico her inneren? In het Aartsdiocees Freiburg 1. B. worden in den laatsten tüd de kruisbeelden langs den weg uitge- stelselmatig vernield. Het Corpus Christi wor den bovendien de ledematen afgeslagen. De Aartsbisschop Dr. Cröber protesteert daartegen in een open brief: NEW YORK. 2 Junk (Reuter) Gouverneur Hoffmann van New Yersey heeft kolonel Schwarzkopf, het hoofd der staatspolitie, af gezet in verband met zün houding in het Hauptmann -proces. De meeningen van Hoffmann en Schwarz kopf ever de schuld van Hauptmann, wiens executie herhaalde malen door den gouverneur uitgesteld was, loopen volkomen uiteen. Kolo nel Kiirberling, de directeur van de gevangenis te Trenton, onder wiens toezicht de terecht stelling van Hauptmann plaats had, is tot op volger ..van kolonel Schwarzkopf benoemd. IRKOETSK. 2 Juni. (Stefanl). In Oost-Si berië zijn hevige aardschokken gevoeld. die groote ongerustheid onder de bevolking ver oorzaakten. en haar de huizen deed verlaten. Nadere büzonderheden zün tot dusver nog niet bekend. ROME, 2 Juni. (Reuter). Bondskanselier Schuschnigg is van morgen te I I uur te Venetië aan gekomen en onmiddëllük vandaar in een te zijner beschikking gesteld vliegtuig naar een zorgvuldig ge heim gehouden bestemming ver trokken. Zaid-China .verklaart den oorlog" aaa do Nanking-regeering. Schaachnigg te Florence aangekomen en U* auto verder gereisd naar de omgeving van Lucou Het Britwhe theelek”; bijzondere gerechtshof concludeert in zün rapport, dat J. H. Thomas onthullingen beeft gedaan inzake de begroe ting. De geheele Arabische pers voor tien dagen ver boden De vermoedelüke Franrche ministerlijktLeen Blum minister-president zonder portefeuille. Hoofd der staatspolitie van New Yersey, kolo nel Schwartzkopf, ontslagen In verband met de Hauptmann-affaire. De opstandige beweging ia Nicaragua; rebelten aan de winnende hand. De Belgische kabinetscrisis; Vandervelde «eer den Konlng ontvangen. Italië organiseert Oost-Afrika. Uit goede bron wordt gemeld, dat Schusch nigg het initiatief tot de reis heeft genomen om in contact te komen met Mussolini na de re cente gebeurtenissen in Oostenrük en klaarheid te verkrügen over den julsten stand der tegen woordige betrekkingen tusscben Rome en Ber lijn. Te Weenen hecht men geen geloof aan het gerucht, dat Bondskanselier Schuschnigg te Viareggio ook een onderhoud zal hebben met den pretendent voor den Oostenrijkschen troon. Ot to von Habsburg.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 9