van Fraaie prestatie Sweering van Het Bondselftal verliest Sparta met 2-0 0 Osendarp in vorm Van Vliet snelste sprinter Ruitersport als geslaagd slot I I UITSTEKEND SPEL VAN DE TSJECHEN WERELDKAMPIOEN IN DEN VIJFKAMP MAANDAG 8 JUNI 1936 OLYMPISCHE DAG De tweede helft Dressuurdemonstratie Wel» mist een straf- De Tsjechische verdediging maakt een aanval van het Bondselftal onschadelijk schop I. V. C. B. K.N.V.B, BILJARTEN Sweering Nuvolari won Zondag na feilen strijd Driebandenspel gaf den doorslag Nieuw record op de halve Engelsche mijl Fraaie prest at iet van luit. Groter met Ernica en den heer Kahn met Espoir Groote overwinning van Brabantia Laatste stryd tegen De Doncker bracht de beslissing Enschede behoudt zijn kans Luit. Greter maakte'met Ernica een foutloos parcours Treffers op eigen grond Onbedreigde zege van onzen amateur-hampioen zoowel in zijn serie als in de finale Ooms-Leene winnen op tandem I Bakhuys moest in de eerste helft en Van Heel hort voor het einde uitvallen Hy wint de 100 meter in 10.4 sec. voor v. Beveren en Haenni De Duitsche tennisser Von Cramm (midden) maakt kennis met de Argen- tijnsche spelers Castello (links) en Zappa tijdens hun training voor den Davisbekerwedstrijd die Duitschland met 4—1 won 4 ft Kropman; 3 onzen Bondselftal: Nellen de bal tusschen de oempa’s Pelcher Rado Sparta-Praag 2 B. v. d. Voort 1 min. 26 45 sec. over (HAV 38 4 6 S 8 50 28 Zajlcek Boucek De middag duurt vier uur en daarvan neemt de voetbalwedstrijd tweemaal drie kwartier In beslag. Dat ia dus niet te veel. Het voetbal domineert niet. Dit is dan ook aan alles te merken. Aan de afwezigheid van nervositeit bij het publiek, aan het achterwege blijven van volksliederen en de manier ook, waarop men de verrichtingen der voetballers volgt. Galmiche Semal beuren, als plotseling de bal van richting verandert en heel rustigjes in de handen van Van Male valt, ’t Verdiende doelpunt echter zit ,4n de lucht” en binnen een mi nuut is het er uit, als Pelcher een fraaie kans fraai benut (0—1). tot. 2139 2115 brt. 116 116 gem. 18.43 1823 10 0 8 2 2145 1397 17615- 1884 54 54 65 65 83 83 39.72 2567 27.10 2898 28.01 1690 97 100 12 20 27 27 16 16 11 11 6 6 101 101 130 130 88 88 72 72 33 76 18 7 5 5 8.16 25.— 0.44 0.74 6 4 5 6 8 3 3 3 I 0 3 0 1 3 3 0 9 1 6 3 5 3 4 3 3 19—8 17—6 10—13 13—33 10—19 pnt. 5 5 De Doncker Sweering De Gasparln Schwarzer 300 *4 2335 1403 Cadre 45/2: De Doncker Sweering Bandspel: De Doncker Sweering Cadre 71/2: De Doncker Sweering Driebanden: De Doncker Sweering 49 150 56 29 18,12 21.49 15,15 17,16 25,42 2230 26.70 26,79 Enschedé Petje noord AJax Be Quick N. A. C. Llbre: De Doncker Sweering Thielens Domingo Thielens De Gasparln Semal Schwarzer De Doncker Domingo Galmiche Sweering Brabantia Volendam Spartaan Treffers R. K N. A C. 8.81 9.09 46— 10.80 3.12 1.75 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. In het Stadion te Amsterdam is gis teren de Vierde Olympische dag ge houden, die wederom uitnemend geslaagd is. Niet alleen sportief maar ook financieel werd deze dag een suc ces, want het Stadion was practisch uitverkocht, zoodat ruim 30.000 toe schouwers de wedstrijden volgden Zondag is te Malo les Bains het tournooi om het wereldkampioenschap pentathlon beëindigd. Dit tournooi heeft voor onzen landge noot Sweering een zeer fraai resultaat opge leverd. HU wist n.l. door de finale tegen Dp Doncker met 64 te winnen, den titel van wereldkampioen te behalen. 2 C. M Kropman 1 mln. 23 sec. Derde serie: 1 B. Leene 1 mln 26 3/5 sec.; De linksbinnen, ook een heel snelle voet baller, gaat dan alleen op doel af en we denken het onvermijdelijke al te den ge- Nejedly Sr bek Ctyroky Klenovac Faszinek Kostalek Burgr Bjj het begin der tweede helft treden de Bondselftallers Iets krachtiger op, maar gelei delijk aan nemen de Tsjechen het spel weer over. Pogingen van Lungen en Smit om den Prager doelman te verrassen, loopen op niets uit. De man is werkelijk onvermurwbaar. De technische resultaten waren: Sprintwedstrjjd over 1000 meter. Eerste serie: 1 F. Herbershof, 1 mln. 30 4/5 sec.; 2 C. Schenk 1.32 2/5 sec. Tweede serie: 1 A van Vliet 1 mln. 22 4/5 sec.; 1831 2171 1969,5 2232 2237.5 1963 1922,5 1985 De uitslag was: Mllltary-rul ten1. E. Kahn met Espoir. 0 ft. 1 min. 16 2/5 sec.; 2. Luit. Tonnet met Dan seuse Rose, 3 ft. 1 mln. 17 3/5 sec.; 3. Lult-kcL Baron van Voorst tot Voorst met Donizette, 4 ft., 1 mln. 16 2/5 sec.; 4. Lult. Pahud de Mor- tanges met Icarus. 4 ft., 1 mln. 23 sec.; 5. Rltm. de Kruyff met Betty Boop, 7 pt., 1 mln. 19 see.; 8. Lult, van der Hoog met Marquis, 15 ft. 1 min. 27 2/5 sec. Hindernis-ruiters: 1. Lult. Greter met Ernica. 0 ft. 1 min. 19 3/5 sec.; 3. D. H. Pasman met Dünebank. 4 ft. 9 min. 16 3/5 sec.; 3. Rltm. Ba ron Slrtema van Orovestins met Godard. 4 ft. 1 mln. 20 3/5 4. Ritmeester Heuff met Jimmy. 9 ft.; 5. Majoor de Kruyff met Rose Marie. 19 ft; 6 Luit, de Brume met Gawein, uitgebeld. Even later gaat Van Heel de spllplaats be zetten. t Is een kleine verbetering, maar 't loopt toch niet zooals het loopen moet. Telkens als de onzen een bal afgeven, duikt er zoo’n dek- selsche Sparta-man op. Hun opstellen Is kf, hun combineeren perfect Misschien iets te kort, maar dat kunnen ze zich tegen deze Neder landsche ploeg wel permltteeren. Uit een heel hard schot van Zajlcek belandt de bal tussehen de oempa’s vaa <Js' Roeka pnt. 49 46 38 36 36 33 31 11 alg. gem. 30.43 35.18 35.91 35.70 34.01 33.28 20 45 16.54 De hippische sport vormde weer een al leszins geslaagd slot van den Olymplschen dag. "t Is gemoedelijker dan bjj een echte Inter nationale, t gaat er kalmer toe. Het gemengd publiek waardeert de toegift zeer, maar be schouwt het als toegift en niet meer. Ongemerkt bijna komen de Tsjechen, die In fralse shirt gekleed zijn het veld op. Zij stoe ten naar den kant van de eere- en Marathon- trlbune een korte „Yell” uit en dan komen de Bondselftallers. voor deze gelegenheid in witte baadjes gestoken, de arena binnen. Scheids rechter Langenus ziet er wat ongewoon uit met zjjn groote pet, maar t is een goede scheids rechter, dus wat geeft het eigenlijk hoe hjj zich belieft uit te dossen. Van de Jongenstrlbune klinkt vlot een ap plausje op. We kijken even wat er aan de hand is en zien dan dat deze begroeting Leo Halle geldt, die een eind van Van Male's doel op een bank gaat ^tten om vandaar af den wedstrijd te volgen. Bakhuys is, naar velen met genoegen op merken, van de party en het Bondselftal is dus volledig. In zijn geheel ziet bet er als volgt uit: IT DE SPORTWERELD» Een aardig wielerprogramma vormde een interessante afwisseling tusschen de andere sporten, die op den Olymplschen dag te zien werden gegeven. In de sprintwedstrljden bleek Van Vliet weer de allersterkste en hjj won zoowel zijn serie als de finale onbedreigd. Hierin waren de drie winnaars van de series, Herbershof, Van Vliet en B. Leene geplaatst met den snelsten tweede den NUmegenaar Kropman. Herbers hof was in zijn serie al heel gemakkelijk aan de zege gekomen, daar toen hy met Schenk uitliep, Duyn. Ooms en v. d. Vijver geen moeite deden om de vluchtelingen te achterhalen, waardoor dit drietal dan ook door de Jury werd beboet wegens het niet verdedigen van hun kansen. til Harmonie, die voor de muzikale intermezzo’s zorgt. We noteeren goed werk van Smit en van den onvermoelbaren Pelllkaan, die eens op de doel lijn redt maar te veel verdedigend moet optre den om de voorhoede ftaarbehooren aan het werk te kunnen zetten. -Lungen mist een prachtkans hem door Vrauw deunt geboden. Hjj blijft stokstijf op zijn plaats staan, maar wjj meenén dat hjj niet vooruit kan omdat een Spartaman hem ongeoorloofd hindert. Met 1—0 in ons nadeel komt de rust. By de athletieknummers op den Olym plschen dag ging de groote belangstelling natuurlijk vanzelfsprekend uit naar t duel tusschen den Zwitserschen sprinter Haenni en den Trekvogel-man Osendarp. De halve Engelsche mijl (8041/, Meter) bracht een verrassing, wnt op dezen af stand werd een nieuw record gevestigd door den Haarlemmer Taekema, die na een fraaie race met 1 min. 59.2 sec. het sinds 1934 met 1 mln. 59.6 sec. op naam van Peu len staande Nederlandsche record ver beterde. Petit had na den start de leiding, maar moest deze spoedig afstaan. Bouman ging nu gerulmen tijd aan den kop, maar hjj bleek in de eindspurt Taekema, die geweldig naar voren kwam, niet te kunnen weerstaan. Bouman maakte een tijd van 7 min. 59.3 sec. en bleef dus ook beneden het oude record. De 110 Meter horden werd gemakkelyk door den kampioen en recordhouder op dit nummer, -den Haarlemmer Wlm Kaan, gewonnen. Bjj de viermaal honderd meter estafette liep Osendarp wel mee. HIJ kwam met Klasema, die voor Boersma Inviel, van Beveren en Ber ger uit voor de voorloopige Nederlandsche ploeg, die aan de andere ploegen een voorglft van 20 Meter had gegeven. Klasema verloor op het eerste gedeelte ter rein, maar Van Beveren en Berger liepen flink in. waarna de uitstekend loopende Osendarp tenslotte nog voor een voorsprong zorgde en den tjjd op 50.1 sec. bracht. Sweering (wereldkampioen) De Doncker Thielens Domingo Galmiche De Gasparln Semal Schwarzer Sweering was natuurlijk zeer verheugd *t behalen van zijn wereldtitel, dien hij voor de eerste maal behaalde. HU zeide, dat hjj de fi nale tegen De Doncker. wetende wat er op het spel stond, onder hoogspanning had gespeeld. Gedurende het geheele tournooi had hij, naar hjj verklaarde, zeer wisselvallig gespeeld en hij heeft kunnen constateeren, dat het llbre spel een zeer zwak punt voor hem is. Vooral bij het driebandenspel in de finale had hy. alles op alles gezet en speelde hij steeds carotte. Onze landgenoot, die reeds eenlge malen in het wereldkampioenschap om dezen titel had meegedongen, was tot nu toe tweemaal vierde geworden en wel te Brussel en te Weenen. Na afloop van het tournooi werd onze land genoot toegesproken door den heer Ave, den secretaris van den U.I.F.A.B.. waarna hem door den burgemeester van Malo les Balns namens de stad de gelukwenseben en een krans aan geboden werden. De resultaten van Zaterdag waren: 4 6 4 6 8 4 4 6 De eindstand was als volgt: Weer is het de linksbuiten der gasten, die buitenspel staat. De grensrechter vlagt, maar Langenus ziet niets en Iaat doorspelen. Er is eenlge verwarring In onze achterhoede ontstaan. Van Male is ver ultgeloopen, maar hij slaagt er niet :n het leer te bemachti gen. Van deze ongunstige situatie maakt Rado handig gebruik om den bal ten twee den male in het doel der onzen te deponee- ren. (0—2). In den laatsten wedstryd tegen De Doncker begon het er, nadat hy het llbre en het band spel verloren had, eenigszlns ongunstig voor onzen landgenoot uit te zien. By het cadre 71/2 stond De Doncker op 97 en onze land genoot op 95. De Doncker miste een gemakke- lyken bal en onze landgenoot kon toen met vyf zeer moeiiyk te spelen ballen de party beëin digen. Hy had echter de overwinning nog niet in zyn zak, want indien hy het driebanden spel zou verliezen, was De Doncker wereldkam pioen. Sweering zette nu alles op alles en won en daarmede was hy dus wereldkampioen. De resultaten van Zondag waren: We denken het tegenpunt te zien maken als Bakhuys een onverwachten kanjer lost, maar Klenovac staat weer op de goede plaa*s en kan den bal vallende keeren. Als Lungen wat al te hardhandig wordt afgehouden ontgaat dit Lan genus en daarmede den onzen een strafschop. Nog probeert Bakhuys het tweemaal, cloch zyn schoten, hoewel behooriyk hard, treffen geen doel. Onze goalgetter, die al na 't eerste schot last van zyn voet scheen te hebben, voelt zich dan genoodzaakt het veld te verlaten. In zyn plaats komt Wels, cke rechtsbuiten gaat spelen. Vrauwdeunt fungeert verder als rechtsbinnen, 't Is jammer dat we onzen schutter kwyt zyn, maar daartegenover staat, dat de si.clle, kwie ke Wels op den vleugel zyn bekende plaats gaat innemen. De gedetailleerde resultaten van de party De Doncker—Sweering waren als volgt: Kort daarop ontsta it voor ons doel een hache- lyke situatie als Pelllkaan over den bal heen- trapt. maar 't loopt goed af. Over wanbof heb ben we wederom niet te klagen als Sparta uit een vryen trap, vlak voor het strafschopgebied, naast schiet. De Bondselftallers doen wel hun best, maar de vorm is niet zooals hy wezen moet. Er wordt steeds geplaatst en vele hooge° ballen, waaraan niemand Iets heeft, worden het lucht ruim ingezonden. In de middenllnle rammelt het nogal en de voorhoede kan niet op kracht komen. Voer de kamploenacompetitle van den K. N. V. B. won Enschedé gisteren thuis met 33 van N.A.C waardoor de Sportclub haar kans op de eerste plaats bleef behouden. De geweldige regenval In Limburg maakte daar gisteren voetbal geheel onmogeiyk. zoodat de kampioenswedstryd R.KNA.C.Volendam geen doorgang kon vinden. De Noord-Hollanders maakten een vergeefsche reis. Brabantia was in bezoek, die op eigen terrein door de Eindhovensche club met niet minder dan 5—0 werden geklopt. Van Vliet hazi in de finale na den start de vierde plaats. Later kwam hy In tweede posi tie achter Kropman, die op het laatste rechte eind gepasseerd werd. Ook een aanval van Leene werd met succes afgeslagen en Van Vliet won met een lengte. De ploegachtervolging over 4000 meter werd gewonnen door van der Voort, Zwartepoorte, Van Wees, Kropman In den snellen tyd van 5 nfln. 3 3/5 sec. Hoe snel deze tyd is, biykt uit het feit, dat de Italianen, die In 1928 op deze baan dit nummer wonnen, 5 mln. 12 aec. voor den afstand noodig hadden. De tandemwedstryd bracht een zege van het tweetal OomsLeene voor DuynPeperkamp met een tyd van 11 1/5 sec. over de laatste 200 meter. De estafette voor dames werd gewonnen door de voorloopige Nederlandsche ploeg, bestaande uit de dames Brlejer. Koen, Doorgeest en De Vries, die eveneens 20 meter voorglft had ge geven. De uitslagen waren: 100 meter hardloopen: 1. Osendarp, 10.4 sec.; 2. van Beveren, 105 sec.; 3. Haenni, 10.5 sec.; 4. Berger, 10.9 sec. 400 meter hardloopen: 1. Baumgarten, 49.3 sec.; 2. BUhrman 51.8 sec.; 3. Mleghout 53 sec.; 4. Woltjes 52.3 sec. Halve Engelsche myi hardloopen (804i/} M 1. Taekema, 1 mln. 59.3 sec.; 2. Bouman, 1 mln. Rn o o Hagenaar gewonnen in De onzen ondernemen de eerste aanvallen, maar de prima backs, die de Tsjechen biyken te bezitten, verhinderen dat de wlt-hemden te dicht in de buurt komen van den wat traag uitzienden Prager reus Klenovac, die door zyn breedte logger Ujkt dan hy In werkelykb.eld is. Aan die eerste aanvallen zien we reeds, dat deze opstelling van onze voorhoede niet de ideale Is. Vrauwdeunt kan ons Wels niet doen vergeten en dat Bakhuys aan Lungen zyn plaats heeft moeten afstaan lykt ook niet di rect een verbetering. De AF.C.-er Is beweeg lijk genoeg, maar hy verstaat zich vcorlooplg nog niét met zyn medespelers. Van Nellen is voorloopig de beste man In onze aanvalsllnie. We zien enkele goede voor- aetten van den D.H.C.-er, maar noch de kop bal van Vrauwdeunt noch een verraderiyk „boogje" van Lungen zyn In staat den Prager reus te verschalken. Onze aandacht gaat dan van de voorhoede naar de middenllnle en al spoedig krygen we gelegenheid vreugde te gevoelen over den te rugkeer van- Pelllkaan, omdat de Longa-man zoo prachtig In vorm is en zoo resoluut in- grypt. Hetgeen dubbel noodig is, omdat despil den Hoed er voorloopigniets van gerecht brengt. Dit laatste is voor een debutant die tegen deze geraffineerde profs voor het eerst zyn talenten moet^bonen geen schande. Den opvolger van Anderiessen hebben we echter In hem niet, zyn plaatsen liet veel, neen byna alles te wenschen over, zyn spelen was voorts zoo onbesuisd, dat In het begin reeds een vrye schop tegen h{m moest worden genomen. Vrauwdeunt geeft eenmaal fraai door naar Lungen. die den bal naar Van Nellen diri geert. De D.H.C.-er kan er nog juist met zyn hoofd by, maar t tamme balletje verstoort de gecedsrust van den flegmatleken Klenovac niet in de minste mate. Een plotseling schot van Smit, den Haarlemmer, die minder zweeft dan anders en zich meer In de voorhoede be weegt, gaat over de lat. t Is jammer van een mooien aanval der Pra ger Spartanen, wanneer hun prachtig combi neeren te niet wordt gedaan door buitenspel staan van hun linksbuiten, een fout, waarin deze snelle speler in den loop van den middag meermalen vervalt. Was daarstraks aan de onzen een straf schop ontgaan wegens unfair afhouden, het zelfde overkomt thans den Tsjechen, wanneer Caldenlioven een onweerstaanbaar aanstulven- den Sparta-man met de handen tegenhoudt. We noteeren verscheidene kansen, welke Lun gen wordengeboden, maar geen enkele daar van benut hy naar behooren. Hy schynt een liefhebber van trucjes en durft biykbaar den bal niet rechtstreeks te schieten. Byzondere vermelding verdient een run van Vrauwdeunt. De Feyenoorder „wandelt" door de Tsjechische verdediging heen alsof zy er niet is, hy geeft keurig op tyd en zuiver geplaatst af, maar Smit zoekt het doel veel en veel te ver. Smit herstelt zich dan en geeft mooi door naar Lunzen. Wanneer deze schieten zal wordt hy tegen den grond gewerkt. Strafschop zegt Langenus. Wie zal hem nemen? Wels biykt de uitverkorene. De Gorkumer wil biykbaar In den uitersten hoek schieten, maar In plaats daarvan schiet hy tegen den paal. Als hy den terugspringen- den bal wd opvangen reclameert de Tsjechische doelman heel terecht. Verscheidene malen wordt Rado buitenspel gezet, waardoor den Prager gasten eenlge mooie kansen ontgaan Hoe de onzen ook werken, we kunnen er maar niet doorkomen. Er wordt heel veel op de vleugels gespeeld en deze zetten den bal dan ook wel goed voor, maar het middentrio weet er vanmiddag geen raad mee. Den Tsjechen lukt het zooveel beter, maar ze schynen den voorsprong voldoende te vinden. Tenminste we krygen den indruk, dat zy zich niet byzonder Inspannen. Na een hoekschop, ten koste waarvan van Male een schot gestopt heeft, grypt de lange Rotterdammer er leeiyk naast, maar gelukkig heeft dit geen nadeehg gevolg en wordt de score er niet door ver anderd. Tien minuten voor het einde gaat aanvoer der van Heel de kleedkamers opeoeken. Hoe? Geblesseerd of gedesillusioneerd; Neen, dit laatste is beslist niet zoo. Daar Is van Heel een te goede sportsman voor. Hoe bet zy. Hy wordt vervangen door zyn clubgenoot Bas Paauwe De onzen zetten er nog alles op om ten minste nog een tegenpunt te maken, maar ook dit schynt ons dezen middag niet gegund. Het had nog gekund na een scherpen voorzet van van Nellen, die den vrjjstaanden Lungen een goede kans denkt te geven. De bal is echter te hard, zoodat de A. F. C.-er er niet de goede richting aan geven kan. Tweemaal krijgen de Bondselftallers nog een hoekschop te nemen op het doel der Prager Spartanen, maar ook daaruit wordt niet de lang-gewenschte, maar toch eigenlyk niet ver diende tegengoal geboren. Het is en biyft 03. Als de Prager voetballers het veld verlaten, krygen zy een byzonder harteiyk applaus te incasseeren voor het fraaie voetballesje, dat zy den onzen en daarmee ook heel de toeschouwersschare gegeven hebben. Deze sportieve geste paste geheel by dezen Olymplschen dag. Allereerst kwamen de zes mUitary-ruitera aan de beurt, die op het oogenbllk nog voor Beriyn oefenen en waarvan er nog drie moe ten afvallen. Het parcours had vyftlen hinder nissen met een maximum hoogte van 120 Meter en moest binnen den tyd van 1 min. 35 sec. worden afgelegd. De fraaiste prestaties werden hier geleverd door ’n burgerrulter, den heer E. Kahn met Espoir. die een foutloos par cours maakte In 1 min. 16 3/3 sec. Luit. Tonnet nam met Danseuse Rose wel alle hindernissen maar een weigering van het paard bezorgde hem drie fouten. Een fraaie demonstratie van dressuur werd vervolgens te zien gegeven door majoor Ca- merllng Helmoit met Wodan. majoor le Heux met Zonnetje en kapitein Versteegh met Ad Astra. Tenslotte kwamen de blndemls-rulters in den ring. Er waren nu eveneens vyftlen hindernis sen, maar thans was de maximum hoogte 1.50 meter. In dit nummer werd de beste prestatie geleverd door Lult. Greter met Ernica. die het parcours zonder fouten aflegde In 1 min. 19 2/3 sec. De heer Pasman met Duenebank maakte den snelsten tyd nJ. 1 mln. 16 2/5 sec. maar een hindernis bezorgde dezen ruiter vier fouten zoodat hem de eerste plaats ontging. Op de 100 Meter verrichtte de Hagenaar al een zeer fraaie prestatie, want hy noteerde een tyd van 10.4 sec. Mesman Schultz, Berger, Haenni, Osendarp, van Beveren en Klasema verschenen aan den start, waarby laatst genoemde voor Boersma inviel. Osendarp had een zeer vluggen stkrt en liep zoo snel, dat eigenlyk op de helft van de baan al vaststond, dat hy het nummer won. De stryd om de tweede plaats werd uitgevochten tusschen den Zwitser en van Beveren, waarby de laatste met miniem verschil eerder ,over de streep ging. Belde loopers maakten denzelfden tyd, nl 105 sec. Berger werd vierde in 109 sec. Finale: 1 Van Vliet; B. Leene; 4 Herbershof. Olympische Inhaalwedstryd over max. 4000 meter: 1 Roode ploeg (van der Voort. Zwarte poorte; v. Wees en Kropman) 5 min. ^3/5 sec.; 2 Witte ploeg (Hellemans, Zwanenburg, Peperkamp en Duyn). Tandemwedstryd over 2000 meter: 1 Ooms en B. Leene (laatste 200 meter 11 I'S sec.l; 2 Duyn en Peperkamp: 3 Zwartepoorte en van der Voort; 4 Kropman en van der Vyver. Van Male Caldenhove Pienter Pelllkaan Den Hoed Van Heel Vrauwdeunt, Bakhuys, Lungen, Smit. Op de 200 M mocht Osendarp op medisch advies niet starten. Van Beveren en Haenni leverden op dit nummer een feilen stryd, die op de streep ten gunste van den Zwitser werd si Baumgarten onbedreigd fraalen tyd van 49.3 sec. den 1. Taekema, 1 mln. 59.3 sec.; 59.3 sec.; 3. de Ruyter, 2 min. 2 sec. 200 méter hardloopen: 1. Haenni, 21,6 sec.; 2. van Beveren. 31.6 sec.; 3. Berger, 23 sec.; 4. Elkema5. Baumgarten. 110 Meter hordenloop: 1. W. Kaan Haarlem) 15.3 sec.; 2. B. Mesman Schultz (AV 1923). 15.7 sec.; 3. A. Jansz (V en L) 159 sec.; 4. Brasser (AAC) gediskwalificeerd. 4 maal 100 meter estafette dames: 1. Voor loopige Nederlandsche ploeg (Brlejer, Koen. Doorgeest. De Vries), handicap 20 meter, 50.1 sec.; 2. Rotterdamsche ploeg, 50.2 sec.; 3. Brun- hllde (Groningen), 50.3 sec.; 4. ADA (Amster dam) 50.4 sec.; 5. UDA (Utrecht): 6. AVA (Am sterdam). 4 maal 100 meter estafette heeren: 1. Voor loopige Nederlandsche ploeg (Klasema, van Be veren. Berger, Osendarp), handicap van 30 M.. 41.6 sec.; 3. AAC (Amsterdam) 41.7 sec.; 3. Gemengde ploeg (UtrechtOost-Noord), 43.1 sec.; 4. Trekvogels (Dén Haag), 42.3 sec.; 5. HAV Haarlem; 6. AV 1933 (Amsterdam). 19—16 16—7 14— 13 15— 31 7—14 7 5 6 6

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1936 | | pagina 19